Atrakcje i wycieczki
Uppsala

Uppsala

Uppsala: najczęściej polecane atrakcje

Ze Sztokholmu: Wycieczka z historią wikingów do Sigtuny i Uppsali

Ze Sztokholmu: Wycieczka z historią wikingów do Sigtuny i Uppsali

Poznaj i odkryj prawdziwą historię epoki Wikingów, oglądając 1000-letnie sceny runiczne, a także miejsca, w których historia wydarzyła się 1000 lat temu. Podczas tej wycieczki poznasz fascynującą i bezwzględną epokę Wikingów poprzez 6 starannie wybranych zabytków, jednocześnie poznając ich kulturę i styl życia od doświadczonych przewodników i wielokrotnie nagradzanej firmy turystycznej. Uzyskaj dobry widok na miejsca historyczne Wikingów oraz przegląd historii Wikingów w Szwecji i jej wpływu na współczesną kulturę skandynawską. Ta 8-godzinna wycieczka rozpoczyna się w Sztokholmie komfortowym odbiorem z hotelu. Odwiedź najważniejsze miejsca Wikingów w pobliżu Sztokholmu, w tym Sigtuna i Stara Uppsala, z wliczonym transportem z centrum Sztokholmu. Podczas tej wycieczki odwiedzisz po drodze kilka miejsc wikingów, takich jak Broby bro – jedno z najsłynniejszych miejsc pochówku w Szwecji. Poznaj i odwiedź kilka potężnych miejsc pochówku Wikingów, zarówno pogańskich, jak i wczesnochrześcijańskich z okresu przejściowego między chrześcijaństwem a religią staronordycką. Dowiedz się o Estrid, potężnej kobiecie Wikingów. Zobacz most Jarlabanki, częściowo zrekonstruowany most Wikingów i odkryj tutaj dziwny napis runiczny. Zatrzymaj się w miejscu Zgromadzenia Arkil – Parlamencie Wikingów. Dowiedz się o prawach Wikingów, budowie grup krewnych i wykorzystaniu ich jako podstawy w społeczeństwie Wikingów. Posłuchaj, jak można było rozstrzygnąć spory w historii Szwecji. Poznaj Sigtunę, najstarsze miasto w Szwecji podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź piękne drewniane miasteczko Sigtuna, znane jako miejsce weekendowych wakacji Szwedów i znane jako najstarsze miasto w Szwecji. Spaceruj wśród kilku różnych średniowiecznych ruin kościołów i przytulnych małych uliczek. Odwiedź kopce nagrobne króla w Starej Uppsali sprzed 1500 lat. Jest to jedno z najważniejszych miejsc historycznych w Szwecji. Zwiedź także dawną średniowieczną katedrę i przejdź się po 11-metrowych kopcach nagrobnych. Przewodnik opowie Państwu o jego bogatej i długiej historii. W Uppsali poznajemy historię miasta, a także największy kościół we wszystkich krajach nordyckich: katedrę w Uppsali, po czym wracamy do Sztokholmu.

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w 42 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie i Wielkiej Brytanii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Objęte są również Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania i północna Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone'em XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Wielka Brytania: Telefonica / Vodafone /Hutchison 3G /Wszędzie wszędzie

Ze Sztokholmu: Wycieczka po miejscach wikingów w Uppsali i Sigtunie

Ze Sztokholmu: Wycieczka po miejscach wikingów w Uppsali i Sigtunie

Dołącz do nas i wybierz się na ekskluzywną wycieczkę wikingami po Sztokholmie, Uppsali i Sigtunie, prowadzoną przez pełnego pasji i wiedzy przewodnika. Nasze grupy wycieczkowe są małe i liczą maksymalnie 17 osób, aby zapewnić Ci spersonalizowane wrażenia. Zostaniesz zabrany w podróż w czasie, odwiedzając jedne z najważniejszych miejsc wikingów w regionie. Jeśli to możliwe, zostaniesz odebrany z hotelu lub pobliskiej lokalizacji. W przypadku osób przebywających poza centrum, odbiór odbędzie się w hotelu Radisson Waterfront w pobliżu głównego dworca kolejowego. Nasza wycieczka rozpoczyna się w hrabstwie Sztokholm, odwiedzimy punkt orientacyjny z epoki Wikingów - most Jarla Banke, Arkils Tingstad, w tym kilka kamieni runicznych, kościół Vallentuna. Kontynuujemy do popularnego przystanku na farmie Granby, gdzie serwowana jest fika (szwedzka kawa z ciastkami). Kontynuujemy podróż do uroczego miasteczka Sigtuna, które zostało założone w późnej epoce wikingów. Olafa, norweskiego wojownika wikingów, który później nawrócił się na chrześcijaństwo i ostatecznie został świętym. Będziesz mieć trochę czasu na lunch, zakupy, spacer po malowniczych uliczkach miasta lub po prostu relaks. Następnie zatrzymaj się w Gamla Uppsala (Stara Uppsala) ze wszystkimi słynnymi kopcami grobowymi, które pochodzą z pierwszych wieków naszej ery do końca epoki Wikingów. Gamla Uppsala była również duchowym centrum Wikingów w całej Skandynawii i tam gromadzili się na festiwalach Midwinter Blot. Legendy mówią, że pogańska świątynia została spalona w 1087 roku, a na jej szczycie zbudowano kościół, który stał się główną katedrą kraju i siedzibą pierwszego arcybiskupa kraju. Ostatnim przystankiem będzie miasto uniwersyteckie Uppsala, gdzie odwiedzimy dziś główną katedrę w Szwecji. Gdy będziemy wyjeżdżać, czeka Cię krótka wycieczka z przewodnikiem po terenach uniwersyteckich. Podróż powrotna do Sztokholmu trwa około godziny, po czym możesz otwarcie zapytać o wszystko lub po prostu zrelaksować się i cieszyć się powrotną wycieczką. Podczas całej wycieczki nasz przewodnik zaangażuje Cię w dyskusje na temat historii, kultury i społeczeństwa Wikingów. Będziesz mieć wiele okazji do zadawania pytań i dzielenia się własnymi spostrzeżeniami i perspektywami. Jako doświadczona przewodniczka z ponad 10-letnim stażem i wieloma pozytywnymi recenzjami, jestem pewna jakości moich wycieczek. Nie przegap szansy na zanurzenie się w fascynującym świecie Wikingów. Zarezerwuj wycieczkę już dziś i doświadcz magii szwedzkiego dziedzictwa Wikingów!

Sztokholm: Sigtuna i Uppsala - jednodniowa wycieczka z historią wikingów

Sztokholm: Sigtuna i Uppsala - jednodniowa wycieczka z historią wikingów

Wyrusz w urzekającą podróż przez bogatą historię wikingów w Szwecji z naszymi doświadczonymi przewodnikami, podczas całodniowej wycieczki, która odkrywa opowieści sprzed wieków w regionie Sztokholmu. Zanurz się w historii Wikingów w starożytnych zabytkach, takich jak most Jarlabankes ozdobiony kamieniami runicznymi. Odkryj spokojne piękno jeziora Vallentuna, w którym znajdują się historyczne miejsca, i zagłęb się w rządy wikingów w historycznym miejscu zgromadzeń Arkils Tingstad. Skosztuj tradycyjnej szwedzkiej fika w Hökeriet i kup pamiątki o tematyce wikingów w Granby Farm. Wkrocz do serca Sigtuny, najstarszego szwedzkiego miasta, wędrując jego brukowanymi uliczkami, podziwiając widoki na jezioro i zagłębiając się w jego bogate dziedzictwo, w tym oglądając ratusz i ruiny kościoła. Kontynuuj podróż do Uppsali, gdzie historia i środowisko akademickie przeplatają się, odkrywając zabytki, takie jak katedra w Uppsali i kopce królewskie Gamla Uppsala. Przystanki wycieczki Most Jarlabankes: Starożytny most z epoki Wikingów nazwany na cześć wodza Jarlabanke, pochodzący z XI wieku, ozdobiony kamieniami runicznymi, które opowiadają historię jego władzy i rodziny. Jezioro Vallentuna: Odkryj malownicze jezioro Vallentuna, naturalny i historyczny skarb, oferujący zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak jazda na łyżwach zimą i wędrówki latem, ze śladami wielowiekowego zamieszkiwania przez ludzi. Arkils Tingstad: Zagłęb się w erę wikingów w Arkils Tingstad, miejscu zgromadzeń, w którym społeczności rozwiązywały spory, podejmowały decyzje i uchwalały prawa, rzucając światło na wczesne skandynawskie rządy. Kościół Vallentuna: Odwiedź XII-wieczny kościół Vallentuna, architektoniczny klejnot łączący style romański, gotycki i barokowy, i dowiedz się o końcu epoki wikingów i chrystianizacji Szwecji. Hökeriet: Doświadcz tradycyjnej szwedzkiej "fika" w Hökeriet, uroczym sklepie z zaopatrzeniem znajdującym się w Granby Farm, oferującym regionalne rękodzieło i pamiątki o tematyce wikingów. Granby i Granby Stone: Odkryj Granby Stone, starożytny kamień runiczny ze szczegółowym tekstem wikingów i wejdź do najlepiej zachowanych fundamentów domu wikingów w Granby, gdzie dowiesz się o codziennym życiu wikingów. Sigtuna - najstarsze miasto w Szwecji: Udaj się do Sigtuny, najstarszego miasta w Szwecji, założonego w 980 r. n.e., i spaceruj po brukowanych uliczkach, odwiedź kościół Mariacki i odkryj widoki na jezioro oraz Muzeum Sigtuna. Uppsala: Odkryj historyczne i akademickie dziedzictwo Uppsali, przechodząc obok wspaniałej katedry w Uppsali, ogrodów botanicznych, historycznych budynków uniwersyteckich i zamku w Uppsali. Stara Uppsala: Odkryj Królewskie Kopce Gamla Uppsala, trzy wybitne kopce grobowe z VI i VII wieku, tradycyjnie związane z legendarnymi szwedzkimi królami, ukazujące znaczenie historyczne i kulturowe.

Uppsala Scavenger Hunt i wycieczka z przewodnikiem po zabytkach

Uppsala Scavenger Hunt i wycieczka z przewodnikiem po zabytkach

Poznaj Uppsalę we własnym tempie podczas tej interaktywnej pieszej wycieczki. Będziesz zwiedzać miasto pieszo i zdobywać punkty za rozwiązywanie różnego rodzaju zadań: Znajdź zabytki: Skorzystaj z podpowiedzi, aby znaleźć najlepsze zabytki i ukryte skarby w całym mieście. Funkcja mapy w aplikacji pomoże Ci tam dotrzeć. Rozwiązuj pytania: Po dotarciu do miejsca, którego szukasz, zostaną Ci zadane pytania dotyczące tego miejsca. W większości przypadków odpowiedzi są ukryte w znakach, obrazkach itp. To świetny i zabawny sposób, aby dowiedzieć się nowych rzeczy o mieście. Baw się dobrze: Podczas przygody możesz również spodziewać się ekscytujących zadań fotograficznych, które wymagają dużej kreatywności. Jeśli opanujesz robienie zdjęć, zostaniesz nagrodzony punktami. Po drodze dotrzesz do niesamowitych miejsc, takich jak zamek w Uppsali, główny budynek uniwersytetu, Güntherska i wiele innych ekscytujących zabytków w okolicy. Po zarezerwowaniu gry otrzymasz e-mailem kod do gry z instrukcjami, jak grać. Udaj się do "Upplands Museum" i użyj kodu, aby odblokować grę w aplikacji. Wycieczka kończy się w Güntherska. Doświadczenie nie jest ograniczone czasowo. Możesz zwiedzać miasto we własnym tempie i robić przerwy. Po prostu pobierz aplikację Explorial, przejdź do punktu początkowego i możesz rozpocząć grę. Wycieczka trwa średnio około 1-2 godzin.

Uppsala: Najważniejsze atrakcje miasta - piesza wycieczka

Uppsala: Najważniejsze atrakcje miasta - piesza wycieczka

Poznaj legendarne miasto Uppsala podczas pieszej wycieczki. Usłysz historie, które sięgają aż do czasów Wikingów i tego, jak Uppsala odkryła jedno z największych odkryć archeologicznych obejmujących około 30 000 kamieni runicznych, które opowiadają historię o tym, jak Wikingowie żyli na co dzień. Zobacz dom pierwszego króla kraju, Gustawa Wazy, zamek - różowy zamek - i jego miejsce spoczynku w katedrze w Uppsali, która jest jedną z najpiękniejszych i najstarszych katedr w Szwecji. Kontynuuj spacer i poznaj jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie - Uppsala Universitet. Carl Linneaus, ojciec taksonomii - klasyfikacji gatunków - studiował i praktykował tutaj, wśród pięknych kwiatów Ogrodu Botanicznego.

Uppsala: Samodzielna gra z zagadką morderstwa Sherlocka Holmesa

Uppsala: Samodzielna gra z zagadką morderstwa Sherlocka Holmesa

Gra miejska Sherlock Holmes to samodzielna wycieczka z przewodnikiem, dzięki której możesz w zabawny i interaktywny sposób spacerować po mieście. Wszystko, czego potrzebujesz, to telefon z połączeniem internetowym. Gdy tylko zarezerwujesz grę, wyślemy Ci wszystkie potrzebne informacje pocztą elektroniczną. Poruszając się po mieście, odblokujesz zadania. Tutaj znajdziesz postacie, które są chętne do pomocy. Ale informacje mają swoją cenę! Rozwiązuj ich zagadki, podejmuj zabawne wyzwania fotograficzne, ścigaj winnych i graj razem z nimi, aby zbliżyć się do rozwiązania morderstwa Baltazara. WAŻNE INFORMACJE: - Poziom trudności: łatwy - odpowiedni również dla rodzin z dziećmi - Czas trwania: 2 godziny - Bilety: Musisz kupić tylko 1 bilet na grupę (1-4 osób) - Każda grupa będzie grać na 1 urządzeniu. Dla grup powyżej 4 osób możesz kupić 2 lub więcej biletów. - Aby zarezerwować tę grę, musisz wskazać datę/godzinę, ALE możesz rozpocząć grę, kiedy tylko chcesz. - UWAGA: ta gra miejska wykorzystuje miasto jako interaktywne pole gry, ale NIE dostarcza żadnych informacji o mieście! JAK GRAĆ: Zarezerwuj grę miejską, sprawdź e-mail, który wyślemy Ci z instrukcjami, pobierz aplikację Loquiz i rozpocznij grę! Poznaj miasto we własnym tempie, grając w Sherlock Holmes City Game, wycieczkę z przewodnikiem, która oferuje dużą swobodę i elastyczność. Możesz grać kiedy, gdzie i z kim chcesz. Niezależnie od tego, czy chcesz grać samemu, czy z grupą ludzi, ta gra jest dla Ciebie! Granie z większą liczbą grup zamieni się w rywalizację, idealną jako aktywność integracyjna. Ta gra to świetna zabawa, którą możesz wykonywać podczas zwiedzania miasta z rodziną i przyjaciółmi lub jako para. Nasza gra miejska oferuje maksymalną niezależność, możesz grać w pauzę i kontynuować, kiedy tylko chcesz!

Sztokholm: internetowy plan taryfowy eSIM dla Szwecji 4G/5G

Sztokholm: internetowy plan taryfowy eSIM dla Szwecji 4G/5G

Zanurz się w oszałamiającym naturalnym pięknie i innowacyjnym duchu Szwecji, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewnia łączność z szybkimi transmisjami danych, niezależnie od tego, czy podziwiasz architektoniczne cuda Sztokholmu, doświadczasz tętniącej życiem kultury Göteborga, czy też odkrywasz zapierające dech w piersiach krajobrazy szwedzkiej Laponii. Jak to działa? 1. Dokonaj zakupu: Wybierz pakiet danych, który pasuje do Twoich planów podróży. 2. Zeskanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas całej podróży po Szwecji. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Sprawdź naszą listę kompatybilności na https://esimfox.com/pages/compatible-devices, aby uzyskać więcej informacji.

Podróż Wikingów: eksploracja przeszłości Szwecji

Podróż Wikingów: eksploracja przeszłości Szwecji

Wyrusz w podróż odkrywczą, która przeniesie Cię do czasów Wikingów. Ta wycieczka z przewodnikiem pozwala podążać śladami tych legendarnych marynarzy, zaczynając od historycznego mostu Jarlabanke i centrum towarzyskiego Arkils Tingstad. Ciesz się tradycyjną szwedzką „fiką” w starożytnym kościele Vallentuna, a następnie zwiedzaj Sigtuna, najstarsze miasto w Szwecji pełne stanowisk archeologicznych Wikingów. Wejdź do duchowego serca społeczności Wikingów w kościele w Starej Uppsali i bądź świadkiem przemian kulturowych w majestatycznej katedrze w Uppsali. To nie jest tylko wycieczka; to Twoja szansa, aby zostać bohaterem i ożywić historię, zagłębiając się w epokę Wikingów. Dołącz do nas już teraz, aby odkryć bogaty gobelin przeszłości Szwecji!

Często zadawane pytania dotyczące: Uppsala

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Uppsala?

Najlepsze atrakcje to:

Uppsala: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Uppsala: najciekawsze atrakcje

Uppsala: atrakcje

Szwecja: miasta

Uppsala: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Uppsala? Kliknij tutaj.

Uppsala: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(24 recenzji)