Dodaj daty

Ujung Water Palace

Ujung Water Palace – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Bali: nurkowanie z rurką w błękitnej lagunie i prywatna wycieczka Tanjung Jepun

1. Bali: nurkowanie z rurką w błękitnej lagunie i prywatna wycieczka Tanjung Jepun

Poznaj liczne miejsca do nurkowania na Bali, które zasługują na większą uwagę. Spędź niezapomniany dzień w najlepszych miejscach do nurkowania na wyspie. Po wczesnym odbiorze z hotelu udaj się z zatoki Padang do Błękitnej Laguny, znanej z tętniących życiem wód, piaszczystych białych plaż i bogatego życia morskiego. Twój doświadczony instruktor będzie znał wszystkie najlepsze miejsca do nurkowania, które, jeśli masz szczęście, mogą mieć żółwie, papugoryby i manty. Następnie udaj się do Tanjung Jepun, kolejnego z najpopularniejszych miejsc do nurkowania na Bali. Wybierz snorkeling lub zrelaksuj się na piasku na senny późny poranek. Po snorkelingu możesz wziąć prysznic i przebrać się przed obiadem lub po południu. Po obiedzie udaj się na Virgin Beach, nietknięty odcinek piasku znany tylko miejscowym. Tutaj łatwo zobaczyć kolorowe życie morskie niedaleko brzegu. Na koniec zatrzymaj się w Taman Ujung w drodze do domu. Ten spokojny wodny pałac był niegdyś domem balijskiej rodziny królewskiej i pozostaje jednym z najlepiej utrzymanych i najspokojniejszych miejsc na wyspie. Po zrobieniu zdjęć i podziwianiu scenerii wróć do miejsca zakwaterowania.

Bali: Ujung Water Palace, Candidasa i Sidemen Village Tour

2. Bali: Ujung Water Palace, Candidasa i Sidemen Village Tour

Twoja przygoda zaczyna się od odbioru z hotelu, a następnie kieruje się na wschodnią Bali, znaną również jako „Nowa Bali”, jeden z najbardziej odległych i egzotycznych obszarów wyspy, który szczyci się malowniczymi górami i starożytnymi świątyniami. Niektóre z najwspanialszych zabytków wyspy nazywają wschodnią Bali swoim domem, w tym dobrze utrzymane pałace królewskie i piękne ogrody wodne. Pierwszym przystankiem dnia jest oszałamiający Pałac Wodny Taman Ujung, który przeszedł gruntowną renowację od czasu erupcji pobliskiej góry Agung, która prawie go zniszczyła w 1963 roku. linii brzegowej. Następnie podążaj wzdłuż linii brzegowej i podziwiaj tradycyjnych solników, którzy pracują tutaj w gorącym słońcu, aby odzyskać jedne z najsmaczniejszych soli morskich na świecie. Następnie odwiedź Kusambę, gdzie możesz dowiedzieć się o procesie płukania solnego i dołączyć do lokalnego rolnika w pracy. Po doświadczeniu solenia odwiedź Sidemen Village, która została porównana do popularnego miejsca docelowego Ubud. Wioska leży okrakiem w jednej z wielu dolin rolniczych, które tworzą rampę prowadzącą na imponujący szczyt wulkanu Gunung Agung z panoramicznymi tarasami ryżowymi, polami uprawnymi i uroczymi wioskami położonymi na wzgórzach i dolinach. W wiosce jest też czas na wizytę w Monkey Bar i przepłynięcie przez bujną dżunglę Dawan. Wykorzystaj i dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom z list dodatków: od degustacji kawy po tradycyjny masaż. (niektóre dodatki są dostępne tylko dla niektórych opcji).

Bali: Brama Niebios i wycieczka po wschodniej części Bali

3. Bali: Brama Niebios i wycieczka po wschodniej części Bali

Odwiedź niektóre z interesujących miejsc we wschodniej części Bali podczas tej wycieczki do Bramy Niebios i East Bali. Zrób wspaniałe zdjęcia w świątyni Lempuyang i wśród odbijających światło basenów Ujung Water Palace i Tirta Gangga. Delektuj się lunchem na pięknej plaży Virigin Beach, odkrywaj przyrodę Taman Ujung Sukasada i odwiedź starożytną wioskę Tenganan. Rozpocznij dzień w miejscu zakwaterowania, a następnie udaj się do świątyni Lempuyang, znanej jako Brama Niebios. Odkryj jedną z najstarszych i najbardziej cenionych świątyń na Bali. Następnie zostaniesz zabrany do ogrodu wodnego Tirta Gangga i zanurzysz się w tej wyjątkowej mieszance balijskiej i chińskiej architektury. Zatrzymaj się i zjedz pyszny lunch w lokalnej restauracji, a następnie udaj się do Taman Ujung Sukasada. Spaceruj po tym rozległym parku, który jest bardzo pięknie rozplanowany, przypominając holenderski okres kolonialny. Następnie kontynuuj swoją podróż, aby odwiedzić Virgin Beach i odkryć tę wspaniałą plażę z białym piaskiem, która jest mniej zatłoczona i ukryta przed publicznością. Zakończ swoją podróż odwiedzając Tenganan, jedną z najstarszych tradycyjnych wiosek na wyspie Bali.

Bali: Brama Niebios, Tirta Gangga i Taman Ujung

4. Bali: Brama Niebios, Tirta Gangga i Taman Ujung

Odkryj to, co najlepsze we wschodniej części Bali podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź słynną i godną Instagrama Bramę Niebios w Pura Lempuyang, Pałac Wodny Tirta Gangga i Taman Ujung. Odbierz z hotelu i kieruj się w stronę majestatycznej świątyni Lempuyang we wschodniej części Bali. Po drodze mijaj długie odcinki pięknych i dziewiczych pól ryżowych, podróżuj krętymi drogami i podziwiaj zapierające dech w piersiach góry. Zachwyć się magicznymi widokami na górę Agung za świątynią. Twój prywatny przewodnik nie tylko zrobi dla Ciebie fajne zdjęcia, ale także wyjaśni historię starożytnej świątyni, a także Balijczyków i ich kulturę. Następnie odwiedź Tirta Gangga, znany jako najpiękniejszy dawny królewski pałac wodny na wschodnim Bali. Przeglądaj piętrowe fontanny, ogrody i kamienne rzeźby mitycznych stworzeń wlewających wodę do basenów w wodnym pałacu. Na zewnątrz pałacu podziwiaj widoki na bujne pola ryżowe północno-wschodniego Bali. Na zakończenie dnia udaj się do Taman Sukasada, znanego również jako Pałac Wodny Ujung. Ten urokliwy pałac położony jest blisko wybrzeża i oferuje zapierające dech w piersiach widoki. Wybierz się na spokojny spacer po ogrodach, zwiedzaj pawilony i ciesz się spokojem tego ukrytego klejnotu.

Ujung Water Palace: najlepsze atrakcje w pobliżu

Ujung Water Palace: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ujung Water Palace? Kliknij tutaj.