Atrakcje i wycieczki
Ugljan, powiat Zadar

Ugljan, powiat Zadar – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Zadaru: Wycieczka łodzią motorową po wyspach z napojami

1. Z Zadaru: Wycieczka łodzią motorową po wyspach z napojami

Przemierzaj wspaniałe wyspy wybrzeża Adriatyku podczas malowniczej wycieczki łodzią wypływającą z Zadaru. Odkryj jedne z najpiękniejszych wysp w okolicy i ciesz się czasem na pływanie, nurkowanie z rurką lub zakupy pamiątek. Zrelaksuj się podczas podróży z nieograniczonym winem, piwem i napojami bezalkoholowymi. To wycieczka grupowa, która jest odpowiednia dla prawie wszystkich, rodzin, przyjaciół, par lub singli. Nie ma znaczenia, czy jesteś młody, czy stary, nadal możesz świetnie się bawić z nowymi przyjaciółmi, których poznasz. Jeśli jesteś osobą, która ma duże trudności z poruszaniem się, ta wycieczka prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie odpowiednia. Ty decydujesz jak spędzisz czas, możesz spędzić go bardzo aktywnie, pływanie, snorkeling, spacery czy bieganie podczas zwiedzania wyspy to tylko niektóre z możliwości. Ale można też spędzić czas relaksując się na łodzi, kupując pamiątki, opalając się na plaży, drzemiąc pod sosną w lesie lub po prostu pijąc kawę w pierwszej napotkanej kawiarni. Jedna drobna uwaga w cenie wycieczki obejmuje nieograniczoną ilość zimnych napojów, które można wypić podczas wycieczki na łodzi, takich jak białe wino, piwo, napój bezalkoholowy, woda. Należy również pamiętać, że jest to otwarta łódź motorowa i że w przypadku silnego wiatru i wysokich fal możliwa jest również mgła morska.

Zadar: Plaża Lojena, wyspy Kornati i rejs statkiem Telascica

2. Zadar: Plaża Lojena, wyspy Kornati i rejs statkiem Telascica

Odkryj jedne z najpiękniejszych wysp archipelagu Kornaty i odwiedź Park Przyrody Telascica podczas całodniowej wycieczki łodzią z Zadaru, która obejmuje śniadanie, lunch i przystanki na pływanie. Przepłyń obok spokojnych zatok, skalistych klifów i skalistych łąk, słuchając komentarza swojego przewodnika. Spotkaj się rano z załogą łodzi w porcie miejskim. Wyrusz z Zadaru i zatrzymaj się w portach Drazenica i Preko (wyspa Ugljan). Zanurz się w panoramicznych widokach na wyspy Mrtovac, Levernaka i Mana w drodze na Kornati. Delektuj się drinkiem powitalnym i kanapką na śniadanie. Płyń wokół klifów Kornati, podczas gdy przewodnik opowie Ci o swojej historii. Po przybyciu na Kornati skorzystaj z 50 minut wolnego czasu na zwiedzanie wyspy Levrnaka. Popływaj w krystalicznie błękitnym morzu piaszczystej zatoczki Lojena. Jeśli kochasz wędrówki, wybierz się na szczyt wyspy i podziwiaj wyjątkowy widok na Kornaty i wysepki. Następnie wróć do łodzi, aby popłynąć do Telascica. Zjedz obiad na pokładzie z grillowaną rybą z sałatką lub wegetariańskim makaronem w sosie pomidorowym, któremu towarzyszy wino. Gdy łódź zakotwiczy w porcie Telascica, przygotuj się na maksymalne wykorzystanie 2 godzin w zatoce. Będąc w Parku Przyrody Telascica, możesz przejść się do 150-metrowego punktu widokowego, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na Adriatyk i Kornaty, popływać w jeziorze Mir lub na otwartym morzu lub po prostu odpocząć przy cateringu możliwość popijania zimnych napojów. Na koniec usiądź z powrotem w 3-godzinnej podróży powrotnej do Zadaru, podziwiając po drodze wybrzeże. W razie potrzeby łódź będzie zatrzymywać się w portach Drazenica i Preko.

Zadar: Wycieczka z przewodnikiem do Ugljan, Osljak i Galevac łodzią motorową

3. Zadar: Wycieczka z przewodnikiem do Ugljan, Osljak i Galevac łodzią motorową

Poznaj 3 wyspy archipelagu zadarskiego podczas tej półdniowej wycieczki rozpoczynającej się w Zadarze. Podróżuj między nimi stylową łodzią motorową, poznając Osljak, Ugljan i Galevac. Spotkaj się w porcie Jazine w Zadarze i wejdź na pokład łodzi motorowej. Wypłyń z portu i podziwiaj mury obronne miasta z XII i XVI wieku. Przepłyń w pobliżu słynnych atrakcji Regards to the Sun & Sea Organ, poznaj zasadę ich działania i ciesz się magicznymi dźwiękami Organów. Oddal się od Zadaru po krystalicznie błękitnych wodach, rozpoczynając swoją przygodę z island hoppingiem. Wysiądź z łodzi na pierwszy przystanek na wyspie Osljak. Jest to najmniejsza zamieszkana wyspa w Chorwacji, tak mała, że możesz ją okrążyć pieszo w zaledwie 20 minut. Poznaj niesamowite fakty na temat historii wyspy i dowiedz się, dlaczego jest ona dziś chronionym parkiem przyrody. Zrób piękne zdjęcia w oświetlonym domu, z którego możesz wskoczyć do krystalicznie czystej wody. Zrelaksuj się pływając w turkusowych wodach na pobliskiej kamienistej plaży. Odkryj podwodny świat za pomocą dostarczonego sprzętu do snorkelingu. Ciesz się kolejną ekscytującą przejażdżką do wioski Preko na wyspie Ugljan. Jest to urocza duża wyspa ze średniowieczną architekturą oraz uroczymi sklepami i kawiarniami. Zjedz przekąskę lub domowe lody (na własny koszt) podczas krótkiego spaceru do następnej turkusowej zatoki między Galevac i Preko. Dowiedz się o sposobie życia mieszkańców w historii i dziś, odwiedzając po drodze kilka zabytków. Podróżuj po krystalicznych wodach na pobliską wyspę Galevac tradycyjną drewnianą łodzią. Na miejscu odwiedź klasztor franciszkanów św. Pawła Pustelnika. Pawła Pustelnika. Poznaj jego niesamowitą historię, jednocześnie dogłębnie eksplorując wyspę. Wróć do wioski Preko i wykorzystaj wolny czas na orzeźwiającą kąpiel w turkusowej zatoce, relaks na wielu innych plażach, delektowanie się lokalnymi specjałami, picie kolorowych koktajli lub po prostu kontynuowanie zwiedzania i podziwianie pięknych widoków. Na koniec wskocz z powrotem na motorówkę na kolejną ekscytującą przejażdżkę z powrotem do Zadaru.

Z Zadaru: Rejs Kornati i Telascica z kąpielą i przekąskami

4. Z Zadaru: Rejs Kornati i Telascica z kąpielą i przekąskami

Wskocz na pokład w porcie miejskim w Zadarze lub porcie Drazenica w porcie Borik. Możemy również odebrać Cię z Preko na wyspie Ugljan. Ciesz się pięknymi widokami z łodzi - małe urocze wioski rybackie, przepływające promy i inne statki. Miej oczy otwarte i szukaj delfinów. Po 2 godzinach i 45 minutach łódź zatrzyma się na wyspie Levrnaka, która znana jest z piaszczystej zatoczki. Popływaj w krystalicznie błękitnym morzu piaszczystej zatoczki Lojena, a jeśli jesteś miłośnikiem pieszych wędrówek, możesz dotrzeć na szczyt wyspy i podziwiać niepowtarzalny widok na wyspy i wysepki Kornati. Następny przystanek znajduje się w Parku Przyrody Telascica, gdzie masz wolny czas na samodzielne odkrywanie. Idź i zobacz klify, z których roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki. Popływaj w słonym jeziorze, gdzie możesz unosić się na wodzie, podczas gdy małe kraby morskie będą oczyszczać Twoją skórę. Zatoka Telašćica jest idealna do nurkowania i pływania.

4-godzinny rejs po Kanale Zadarskim

5. 4-godzinny rejs po Kanale Zadarskim

Odwiedź Kanał Zadarski znajdujący się między Zadarem a wyspą Ugljan i zobacz wspaniały morski krajobraz oraz bogactwo podwodnych stworzeń Adriatyku. Obejrzyj liczne wysepki rozsiane po całym kanale – każda z własną wyjątkową historią. Wyrusz z Zadaru rankiem (godz. 9.00-13.00) lub po południu (godz. 14.00-18.00) i udaj się łodzią do małej wioski Preko. Przespaceruj się po niewielkim porcie lub wypij kawę w jednym z barów przy plaży. Popływaj lub odwiedź pobliską zieloną wysepkę Galevac i znajdujący się na niej XIV-wieczny klasztor.  Następnie wpłyń do ustronnej zatoki i odpręż się w czystych wodach Adriatyku. Podczas drogi powrotnej do Zadaru kapitan nauczy Cię kilku podstawowych technik żeglarskich. 

Zadar: Wycieczka łodzią na 3 wyspy z nurkowaniem i napojami

6. Zadar: Wycieczka łodzią na 3 wyspy z nurkowaniem i napojami

Zanurz się w krystalicznie czystych wodach Adriatyku, wyruszając w ekscytującą podróż island hopping, odkrywając malownicze wyspy Ošljak, Ugljan i Galevac. Doświadcz ostatecznego połączenia luksusu, przygody i naturalnego piękna podczas 4-godzinnej wycieczki łodzią motorową z Zadaru. Rozpocznij swoją przygodę w porcie w Zadarze, gdzie czeka elegancka i stylowa motorówka Abaris 23. Gdy wejdziesz na pokład, zostaniesz powitany przez uważną załogę, która zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo podczas całej podróży. Łódź jest wyposażona w najnowocześniejsze udogodnienia, zapewniając przyjemne wrażenia. Przepłyń przez wodę na urokliwą wyspę Ošljak, która słynie ze spokojnej atmosfery i nietkniętych krajobrazów. Miej wolny czas na spokojny spacer po zacisznych plażach, zwiedzanie uroczej wioski rybackiej lub po prostu relaks w cieniu starożytnych gajów oliwnych. Wybierz się na orzeźwiającą kąpiel w krystalicznie czystych wodach lub nurkowanie z rurką z żywym życiem morskim przy użyciu dołączonego sprzętu. Wskocz z powrotem na łódź, aby odbyć płynną podróż na wyspę Ugljan, gdzie czeka idealne połączenie naturalnego piękna i kulturowego uroku. Odwiedź malownicze wioski rozsiane po całej wyspie, gdzie tradycyjne kamienne domy i wąskie uliczki emanują ponadczasowym urokiem. Zanurz się w lazurowych wodach podczas przygody snorkelingu, odkrywając bogaty podwodny świat pełen kolorowych ryb i morskiej flory. Zakończ swój island hopping wizytą w Galevac, małej wysepce znanej ze spokojnych plaż i zacisznych zatoczek. Nie spiesz się, aby wygrzewać się na słońcu, cieszyć się relaksującą kąpielą lub po prostu podziwiać oszałamiające nadmorskie krajobrazy. Gdy Twoja przygoda dobiegnie końca, Abaris 23 popłynie z powrotem do Zadaru. Rozkoszuj się panoramicznymi widokami wybrzeża Adriatyku i wysp, delektując się wspomnieniami z dnia wypełnionego przygodą, luksusem i cudami natury.

Zadar: półdniowa wycieczka łodzią na wyspę Ošljak, Galevac i Ugljan

7. Zadar: półdniowa wycieczka łodzią na wyspę Ošljak, Galevac i Ugljan

Przeżyj archipelag z przyjaciółmi i rodziną na 7-metrowej łodzi motorowej. Zwiedzaj wyspy, pływaj w morzu i zobacz zabytki na każdej wyspie podczas tej półdniowej wycieczki. Rozpocznij swoją podróż od wskoczenia na łódź i popłynięcia na wyspę Ošljak, najmniejszą zamieszkałą wyspę na Morzu Adriatyckim, na której mieszka mniej niż 30 osób. Odwiedź kościół Najświętszej Marii Panny z VI wieku i przejdź się po mieście. Zatrzymaj się w wiosce Preko na wyspie Ugljan, która jest idealnym miejscem do pływania, zwiedzania oraz zwiedzania kościoła i klasztoru. Następnie zakotwicz w przepięknej naturalnej zatoce Frnaža na wyspie Ugljan. Ciesz się orzeźwiającą kąpielą i podziwiaj drzewa oliwne i figowe na wyspie. Ciesz się sprzętem do nurkowania i odkrywaj dno oceanu i życie morskie lub zrelaksuj się na piaszczystych plażach wzdłuż wybrzeża. Na koniec wróć do Zadaru.

Z Zadaru: prywatna wycieczka łodzią na chorwackie wyspy

8. Z Zadaru: prywatna wycieczka łodzią na chorwackie wyspy

Wyrusz w rejs łodzią z prywatnym kapitanem na wyspy u wybrzeży Zadaru. Czy wiesz, że Żupania Zadar w Chorwacji ma ponad 100 wysp? Przed miastem Zadar odkryj wyspę Ugljan ze wspaniałymi plażami. Ciesz się niesamowitymi widokami miasta Zadar podczas rejsu łodzią z prywatnym kapitanem i rób zdjęcia rozległego widoku miasta. Popływaj i zrelaksuj się na niesamowitych plażach wyspy. • Z Zadaru do Kostanja - Ošljak - Preko wycieczka przez 4 godziny • Trasa z Zadaru do Frnazy - Preko - Ošljak przez 4 godziny

From Zadar: Two parks - Telascica & Kornati hidden bay

9. From Zadar: Two parks - Telascica & Kornati hidden bay

Join us for a sensational boat trip experience, a one-day adventure discovering the specially selected, most beautiful sites of Nature Park Telašćica and National Park Kornati. Let us take care of you, while you sit back and enjoy the spectacular views of our Adriatic Sea panorama cruise – and watch out for dolphins! You can immerse yourself in a salty lake Lago Mir in Telašcica, enjoy the magnificent views from the Cliffs (they're really tall!), and our little guests will especially enjoy a visit to a Donkey Shelter there. Have fun snorkeling in the waters of a peaceful, quiet Lupeska Bay – it's really lovely and rustic there: no ferries, no electricity, no running water, no people, a real castaway style! Welcome aboard! First, allow us to spoil you with some delicious, local Rakija. We will take care of your breakfast too (sandwiches with ham&cheese or a vege option), whilst our tour guide answers all your questions about our trip, the destinations and the magnificent sights of the tour. There’s unlimited wine, water and juice included in price too! Enjoy! Let us present you with our favorite spot, a real hidden gem – the Lupeska Bay on the Kornat Island, where you can experience life Robinson Crusoe-style, like a true castaway (quite) far from the civilization, with no running water there, no electricity, no ferries… and no other people! Just peace and quiet in the most beautiful surroundings under the sun… and LUNCHTIME! Enjoy our mouth-watering grilled chicken or fish, with a salad, all washed down with our heavenly Croatian wine! Oh, and don’t think that just because Lupeska Bay is so secluded you will be bored there – far from that! There’s a hill to climb (it’s a 15min hike), quite steep and rocky, so NO FLIP-FLOPS! If you want to enjoy the spectacular view from the top of the hill do not forget your sneakers! You can also enjoy snorkeling in the beautiful, clear, turquoise waters of the bay, amongst fishes, coral and anemones. Or, if you’d rather, there’s a place to simply lay out in the sun, enjoy the beautiful view and a music of the cicadas, and work on your tan! Next stop is Telascica Nature Park. Telašcica Nature Park. Now it’s the time for you to explore the island on your own! During the two hours of your free time you can choose to go to the stunning viewpoint of the Cliffs (it's just a 10 minute walk), go take a picturesque stroll around or plunge in the salty lake (it's really warm!), enjoy the delicious coffee in the local café, swimming in the sea, or go see the adorable, one-of-a-kind donkeys in the local shelter (it's an indigenous breed, you can't meet them anywhere else!). On our way back unwind after a whole day of adventure, enjoying the views, a refreshing piece of fruit, your unlimited drinks and the nice breeze on your face.

Z Zadaru: półdniowa wycieczka żeglarska

10. Z Zadaru: półdniowa wycieczka żeglarska

Dołącz do nas podczas naszych porannych (09:00-13:00) i popołudniowych (14:00-18:00) półdniowych rejsów. Poczuj magię żeglowania, pływania i snorkelingu w pięknych zatokach na wyspach archipelagu zadarskiego, takich jak wyspa Ošljak i wyspa Ugljan, i skosztuj kuchni regionu zadarskiego. Spędź niezapomniane i relaksujące 4 godziny na żaglówce między wyspami bardzo blisko Zadaru, a jednocześnie wystarczająco daleko od miasta i hałasu. Zajrzyj do magicznego świata żeglarstwa i poczuj jego piękno. Ta wycieczka jest idealna dla towarzystwa przyjaciół lub rodziny. Podaruj sobie i swoim bliskim coś ładnego, niedrogiego i łatwego do zrealizowania wraz ze wszystkimi innymi codziennymi planami.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 66
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Ugljan, powiat Zadar

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Ugljan, powiat Zadar?

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Ugljan, powiat Zadar na deszczowe dni?

Ugljan, powiat Zadar: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ugljan, powiat Zadar? Kliknij tutaj.

Ugljan, powiat Zadar: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(406 recenzji)

Petar był naszym kapitanem na popołudnie, a bonus – byliśmy jedyną parą na łodzi – okazało się, że był to prywatny rejs. Dodatkowo mieliśmy dwóch sterników, stażystę i Petara, kapitana żaglówki. Zanim opuściliśmy przystań, zapytał nas, czy planujemy pływać – jesteśmy Kanadyjczykami, ale poważnie, pływając w maju, woda była za zimna. Gdy płynęliśmy w stronę naszego pierwszego przystanku, Ošljak, małej, ale pięknej wyspy w archipelagu zadarskim, usłyszeliśmy nad nami ryk kilku samolotów. Wings of Storm – chorwacka drużyna akrobacyjna, dawała pokaz na swoich Pilatusach PC-9. Skąd ja to wiem, mój mąż jest emerytowanym wojskowym, kontrolerem ruchu lotniczego. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej podróży, widoki zapierały dech w piersiach z krystalicznie czystą wodą. Widzieliśmy pokaz akrobatyczny i delfiny, co nie było częścią planu podróży. Przez całą naszą wycieczkę Petar był uważny i gościnny. Był przyjazny, zaangażowany i wyraźnie pasjonował się żeglarstwem.

Zostaliśmy przywitani przez naszego kapitana i zabrani na żaglówkę. Miejsce spotkania znajdowało się tuż przy wejściu do mariny i przed wejściem na żaglowiec wypiliśmy kawę w 40Bar. Dzień był pochmurny i niezbyt wietrzny, ale pod koniec rejsu udało nam się płynąć z prędkością 7 węzłów! Było to miłe doświadczenie, ponieważ mogliśmy pomagać przy linach oraz przy zwijaniu i rozwijaniu żagli. Zrobiliśmy jeden przystanek, wyspę Preko, i odbyliśmy krótki spacer, a także udało nam się zjeść wspaniały posiłek na wyspie. Szczerze mówiąc, podobało nam się to doświadczenie, ale zamiast tego mogliśmy po prostu popłynąć promem tam i z powrotem do Preko. Ta aktywność jest zależna od pogody i ograniczona w zakresie różnorodnych rzeczy do zrobienia, gdy jest wykonywana poza sezonem/latem, poza siedzeniem na żaglówce i po prostu oglądaniem morza, czuliśmy się rozczarowani.

Naprawdę podobała nam się wycieczka. Cena-wydajność była właściwa. Nasza towarzyszka podróży była bardzo miła i dobrze poinformowana, ale nie mówiła po niemiecku. Podczas rezerwacji zarezerwowaliśmy dodatkową wycieczkę po niemiecku (mały minus).

Wspaniały rejs. Można było popływać, zwiedzić okoliczne wyspy i poznać tajniki żeglarstwa. Mario bardzo kontaktowy i dowcipny. Była muzyka i ciekawe legendy dotyczące okolicznych wysp oraz miasta Zadar.

Przewodnicy byli na najwyższym poziomie, kapitan był na najwyższym poziomie, łódź była na najwyższym poziomie, ogólnie polecam wycieczkę każdemu, kto interesuje się wyspami