Dodaj daty

Udine
wycieczki

wycieczki
Liczba znalezionych atrakcji: 8

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Udine: najpopularniejsze atrakcje

Nasze najbardziej polecane Udine wycieczki

Doświadczenie rzeki Soczy

1. Doświadczenie rzeki Soczy

Oferujemy zabawną całodniową wycieczkę, która odkryje wspaniałe dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, zabytki o wartości historycznej i inne ukryte skarby Triglavskiego Parku Narodowego. Wycieczka obejmuje: Jedź z naszymi doświadczonymi przewodnikami. - przejazd do Wodospadu Peričnik, jednego z najwyższych wodospadów w Słowenii, krótka wędrówka ze zdjęciami i spacer za wodospadem. - przystanek w paśmie górskim Špik, najbardziej malowniczym miejscu na zdjęcia w Alpach Julijskich - krótka przejażdżka obok Kranjskiej Góry do jeziora Zelenci, rezerwatu przyrody z czystą wodą i niezapomnianymi widokami. - za najpiękniejszy uważa się wjazd do Włoch i zatrzymanie się nad jeziorem Predil, częścią parku narodowego, która czeka na nas tuż za granicą. - przejazd przez przełęcz Predil i zjazd do doliny rzeki Soczy - Przygoda na rzece Soča, czas na rafting na Soczy, tyrolka lub dwie godziny wolnego czasu w Bovcu (rafting i tyrolka nie są wliczone w cenę) - przejedź przez najwyższą przełęcz w Słowenii, przełęcz Vršič, zatrzymaj się, aby zobaczyć kamienną twarz »Pogańskiej dziewczyny« na północnej ścianie góry Prisank - Zatrzymaj się nad jeziorem Jasna w Kranjskiej Gorze, sfotografuj słynnego Goldhorna i podziwiaj widok na Alpy Julijskie. Jezioro Jasna to sztuczne jezioro z kolejnym wspaniałym widokiem na Alpy Julijskie. Jeśli chcesz, możesz wybrać się na relaksujący spacer wokół jeziora lub nawet popływać.

Wycieczka prywatna do Aquilei: Imponujące ruiny Imperium Rzymskiego

2. Wycieczka prywatna do Aquilei: Imponujące ruiny Imperium Rzymskiego

Wycieczka z przewodnikiem po Akwilei wprowadzi Cię w historyczne i artystyczne piękno starożytnego miasta Friuli Venezia Giulia, które zostało założone jako kolonia rzymska w 181 rpne, wkrótce stało się jedną z rezydencji cesarza, czyniąc je jedną z najważniejsze miasta Cesarstwa Rzymskiego i nadanie mu przydomka drugiego Rzymu. Zacznijmy od forum rzymskiego, politycznego i administracyjnego centrum cesarskiej Akwilei, najważniejszego miejsca w mieście, z którego dziś podziwiać można część kolumnady i arkady, przed którymi kiedyś znajdowały się liczne sklepy, posadzki bazyliki cywilnej. i plac. Następnie idziemy drogą z rzymskiego forum do portu rzecznego, aż docieramy do bazyliki zwanej Via Sacra, w cieniu cyprysów, która przecina rozległy obszar archeologiczny, który należy odkryć. Odwiedzimy starożytny port rzeczny stojący na rzece Natissa, jeden z najlepiej zachowanych przykładów konstrukcji portowej ze świata rzymskiego. Port rzeczny to klejnot rzymskiej inżynierii. Trasa kontynuuje docieranie do bazyliki Santa Maria Assunta, słynącej z niezwykłych i cennych mozaik, które pokrywają całą podłogę o powierzchni 760 metrów kwadratowych, największej wczesnochrześcijańskiej mozaiki w świecie zachodnim. Spacerując po przezroczystych chodnikach, będziesz podziwiać piękno maleńkich wielobarwnych kafelków przedstawiających portrety, zwierzęta, przyrodę i sceny religijne aż do ołtarza, w którym pod absydą znajduje się fresk. Trasa kontynuowana jest w Krypcie Fresków, zbudowanej, aby pomieścić relikwie niektórych męczenników, a na której ścianach można podziwiać piękne freski przedstawiające życie i legendę ewangelisty Marka. Obok bazyliki zobaczymy ponad 70-metrową dzwonnicę widoczną w całym mieście oraz ośmioboczną baptysterium z sześciokątną niecką. Wycieczka z przewodnikiem kończy się przejściem przez niewielki obszar, który biegnie wzdłuż bazyliki, bogatej w historię, ponieważ mieści groby dziesięciu nieznanych żołnierzy. Istotnie, w 1921 r. w bazylice w Akwilei ciało Nieznanego Żołnierza zostało symbolicznie wybrane przez matkę jednego z żołnierzy, którzy zginęli na wojnie, spośród 11 trumien bezimiennych żołnierzy, a następnie przewiezione do Rzymu i złożone w grobie monumentalnego kompleksu Vittoriano (Altare della Patria), natomiast pozostałych 10 ciał żołnierzy pochowano na przylegającym do Bazyliki cmentarzu.

Wycieczka z przewodnikiem po Murano, Burano i Torcello z Wenecji

3. Wycieczka z przewodnikiem po Murano, Burano i Torcello z Wenecji

Ucieknij od tłumów Wenecji i odwiedź 3 spokojne wyspy Laguny Weneckiej: Murano, Burano i Torcello. Można do nich łatwo dotrzeć vaporetto, a Twój prywatny przewodnik pomoże Ci w pełni wykorzystać tę wycieczkę. Odkryj starożytne zabytki, kolorowe domy, hutę szkła i wiele więcej! Zarezerwuj tę 6-godzinną prywatną wycieczkę, aby zobaczyć Murano, Burano i Torcello. Spotkasz swojego prywatnego przewodnika na molo Fondamente Nove i wspólnie przejedziecie się vaporetto po błękitnych wodach Laguny Weneckiej. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i ciesz się panoramicznymi widokami z komentarzem na żywo. W niecałe 30 minut powinieneś dotrzeć do pierwszej wyspy, Murano. Ta wenecka friazone znana jest jako „Wyspa szkła” ze względu na długą tradycję produkcji szkła. Będziesz miał okazję odwiedzić lokalną fabrykę szkła, aby poznać to stare rzemiosło. Kolejnym interesującym miejscem będzie Bazylika Santa Maria e Donato. Następnym przystankiem będzie urokliwe Burano, które jest jednym z najczęściej fotografowanych i malowanych miejsc w Wenecji. Prawie wszystkie budynki na tej wyspie pomalowane są na bogatą kolorystykę, tworząc malownicze tło do robienia zdjęć. Istnieje również wiele małych sklepów sprzedających ręcznie robioną koronkową odzież, która wciąż jest szyta w tradycyjny sposób przez miejscowe kobiety. Na koniec odwiedzisz Torcello, starożytną wyspę, na której pierwsi mieszkańcy Wenecji osiedlili się w 452 roku. Odkryj zabytki archeologiczne z okresu rzymskiego, wspaniałą bazylikę Santa Maria Assunta, kościół Santa Fosca, Diabelski Most, i słynny Tron Attyli. Na koniec wycieczki wrócisz do Wenecji tramwajem wodnym.

Triest: Cividale Del Friuli i degustacje wina

4. Triest: Cividale Del Friuli i degustacje wina

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po urokliwym regionie winiarskim Collio, słynącym z wyjątkowych win i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Zanurz się w malowniczej panoramie zielonych wzgórz ozdobionych starannie ułożonymi winnicami i odkryj bogatą historię Cividale. Wiosną możesz być świadkiem wspaniałości natury, gdy kwiaty wiśni malują krajobraz żywymi kolorami, uzupełniając uroczą scenerię rozproszonych domów i uroczych białych dzielnic położonych wokół eleganckich spiczastych dzwonnic. Odkryj bogatą historię Cividale, założonego w 53 r. p.n.e. przez Juliusza Cezara pod nazwą Forum Iulii, która później dała początek nazwie Friuli. Pośród tego kulturowego gobelinu odkryj zabytki, takie jak Świątynia Lombardzka, Ołtarz Ratchis i Baptysterium Callisto obok katedry, z których każdy szczyci się wyjątkowym artystycznym pięknem.

Udine

Udine

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu wycieczki w: Udine

Oprócz atrakcji typu wycieczki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Udine?

Udine: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Udine? Kliknij tutaj.