Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Tyrol

Tyrol – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wattens: bilet wstępu do Kryształowych Światów Swarovskiego

1. Wattens: bilet wstępu do Kryształowych Światów Swarovskiego

Poznaj wszystkie oblicza kryształu w Swarovski Crystal Worlds w Wattens i odkryj magię kryształu na wystawach i atrakcjach, takich jak ogrody The Giant i „Crystal Cloud” z 800 000 ręcznie osadzonych kryształów. Udaj się do „Komnat cudów” i doświadcz magii kryształu w wymiarze, jakiego jeszcze nie było. Odkryj wyjątkowe instalacje artystyczne w muzealnych ogrodach i zabierz dzieci do wieży zabaw, innowacyjnego placu zabaw na świeżym powietrzu dla dzieci w każdym wieku, z mnóstwem miejsca do zabawy i wspinaczki. Kawiarnia i restauracja przy ogrodach oferują niesamowite widoki na otaczający krajobraz i zapewniają niezapomnianą kulinarną rozkosz dla zainteresowanych odkrywaniem niepowtarzalnych smaków.

Bilet combi do Alpejskiego Zoo i Hungerburg

2. Bilet combi do Alpejskiego Zoo i Hungerburg

Alpejskie Zoo w Innsbrucku jest wyjątkowe w skali światowej,  gdyż jest to zoo o tematyce alpejskiej. Obserwuj kilka gatunków zwierząt, które występują wyłącznie w regionie Alp. Jest to miejsce wyjątkowo przyjazne dla rodzin, ale rozrywkę znajdą tu również dorośli. Zoo znajduje się po słonecznej stronie doliny rzeki Inn, u stóp Nordkette i wysoko ponad dachami Innsbrucka. Z biletem kombi do Alpejskiego Zoo z łatwością dotrzesz tu z centrum miasta. Przejazd kolejką Hungerburg ze stacji Kongres do Alpejskiego Zoo zajmuje zaledwie kilka minut. Wejście do Alpejskiego Zoo znajduje się kilka metrów od stacji. Twój bilet kombi obejmuje bilet powrotny kolejką Hungerburg i wstęp do Alpejskiego Zoo.

Wieczory tyrolskie rodziny Gundolf w Innsbrucku

3. Wieczory tyrolskie rodziny Gundolf w Innsbrucku

Zanurz się w austriackiej tradycji, uczestnicząc w programie folklorystycznym ze śpiewami, tańcem, jodłowaniem i innymi atrakcjami. Pozwól rodzinie Gundolf, obecnej w Innsbrucku od 1967 roku, uprzyjemnić Ci czas 1,5-godzinnym programem. Dla wielu osób rodzina Gundolf to grupa muzycznych ambasadorów, reprezentujących Innsbruck oraz historyczny region Tyrol przed całym światem. Zróżnicowany i atrakcyjny program zachwyci Cię prezentacjami tańców tyrolskich i „oklepywaniem butów”. Usłyszysz również typowe pieśni tyrolskie i jodłowanie. Nie zdziw się, jeśli poczujesz chęć przyłączenia się do tańców, śpiewów i klaskania. Oprócz oglądania pokazu możesz też wypić drinka lub zjeść 3-daniowy posiłek (przed lub w trakcie występów). Obejmuje on: Bulion z krojonymi naleśnikami Pieczeń wieprzowa z ziemniakami i sałatką Strudel jabłkowy z bitą śmietaną Program Muzyka / Schuhplattler „Reith im Winkel" (taniec ludowy) / piosenka z jodłowaniem / tyrolski taniec figurowy / piosenka grana na pile / jodłowanie / Schuhplattler (taniec ludowy) - polka / solo na harmonii / Alphornklänge = dźwięki rogu alpejskiego / solo na specjalnie strojonych krowich dzwonkach / jodłowanie / cymbały – typowy tyrolski instrument muzyczny / Tiroler Holzhackertanz = taniec drwala Przerwa Fanfary innsbruckie / jodłowanie / solo na cytrze / taniec młynarzy / raffele = stary tyrolski instrument strunowy / taniec zazdrości / Hölzernes G`lachter = drewniany ksylofon / taniec z krowim dzwonkiem / jodłowanie / taniec górników / Bozner Bergsteigermarsch = marsz górników Finał (popularne piosenki z krajów odwiedzających) Piosenki, tańce i muzyka z tego programu zostały nagrane na DVD, wideo i CD (do kupienia na miejscu). 

Bilet i transfer do Światów Kryształów Swarovskiego w Innsbrucku

4. Bilet i transfer do Światów Kryształów Swarovskiego w Innsbrucku

Wsiądź do autobusu wahadłowego kursującego z Innsbrucka do muzeum Kryształowe Światy Swarovskiego w Wattens. Odkryj magię kryształu dzięki takim wystawom i atrakcjom jak „Kryształowa Chmura” z 800 000 ręcznie osadzonych kryształów. Odwiedź „Komnaty Cudów” i poznaj tajniki kryształów w niespotykany dotąd sposób. Zwiedź ogrody „Olbrzyma” i zobacz tamtejsze wyjątkowe instalacje artystyczne. Zobacz wieżę zabaw, czyli innowacyjny park z placem zabaw na świeżym powietrzu dla dzieci w każdym wieku, gdzie będą miały pełno miejsca do zabawy i wspinaczki. Podziwiaj wspaniałe widoki na okoliczny krajobraz z kawiarni i restauracji przy ogrodach i przeżyj tu niezapomnianą kulinarną przygodę, odkrywając niezwykłe smaki.

Top of Innsbruck: Bilet na kolejkę linową w obie strony

5. Top of Innsbruck: Bilet na kolejkę linową w obie strony

Rozpocznij   podróż 560 metrów nad poziomem morza, niedaleko od centrum starego miasta w Innsbrucku z zabytkowymi budynkami i znanym na całym świecie „Goldenes Dachl" (złoty dach). Zaprojektowana przez architekta Zaha Hadida kolejka linowa na Hungerburg jest unikatowym osiągnięciem architektonicznym. Wskocz na pokład kolejki i zacznij wjeżdżać na górę. Po drodze zobacz, jak elegancka, nowoczesna architektura stacji kontrastuje z surowym krajobrazem górskim. Kontynuuj wzdłuż Seegrube i Hafelekar i zwróć uwagę na zmianę obrazu: Twoją uwagę przechwyci starannie odnowiony budynek stacji, zaprojektowany przez tyrolskiego architekta – Franza Baumanna. Delektuj się ciszą i pięknem natury, oddalając się od zgiełku miasta, który ustępuje spokojowi góry. Pozostaje tylko spektakularny widok na Innsbruck. W ciągu dnia wydaje się ono tak odległe, że wygląda jak zabawkowe miasteczko, nocą zaś połyskuje niczym morze świateł. Po osiągnięciu górnej stacji na wysokości 2256 m n.p.m. można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Innsbruck po jednej stronie oraz niesamowity widok na dziewiczą przyrodę po drugiej. Wizyta w Nordkette, osadzonym pomiędzy pasmem górskim a miastem, gwarantuje niezapomniane przeżycia. Tutaj można nacieszyć się wyjątkową kombinacją relaksu, piękna przyrody i nowoczesnej architektury.

Innsbruck: Karta miejska z komunikacją publiczną

6. Innsbruck: Karta miejska z komunikacją publiczną

Najlepszym sposobem na poznanie malowniczego miasta Innsbruck w Austrii jest posiadanie karty miejskiej. Dzięki wstępowi do wielu najlepszych muzeów, zabytków, atrakcji, niektórym kolejkom linowym, rowerom i autobusowi wahadłowemu do Światów Kryształów Swarovskiego będziesz mieć mnóstwo czasu, aby zobaczyć miasto w całości. Wsiądź do autobusów miejskich i tramwajów IBV, autobusów typu hop-on hop-off, wyciągów Innsbrucker Nordkettenbahnen lub gondoli Patscherkofelbahn. Skorzystaj ze zniżek w kasynie, na wycieczki po mieście, a nawet na tradycyjny pokaz folklorystyczny z wielowiekową firmą Tyrolean Evening. Wybierz kartę 24-, 48- lub 72-godzinną i zacznij się dobrze bawić. Lista zabytków i atrakcji:Spacer po mieścieMuzeum Złotego DachuWieża Miejska p>Archiwum Miejskie/Muzeum Miejskie InnsbruckKościół DworskiMuzeum Tyrolskiego Dziedzictwa RegionalnegoPałac Cesarski w InnsbruckuWystawa Maximilian 1Alpejskie Zoo Innsbruck-TirolTyrolskie Muzeum Państwowe FerdinandeumMuzeum ArsenałTAXISPALAIS Kunsthalle TirolMuzeum dzwonów i odlewnia dzwonów GrassmayrTyrolska panorama z KaiserjägermuseumStadion Bergisel i skocznia narciarskaZamek Ambras w InnsbruckuAUDIOVERSUM Nauka CentrumLocalbahnmuseum der Tiroler MuseumsbahnenMuzeum anatomiczneSala muzealna Burg Hasegg/MintSwarovski Crystal Worlds Wattens

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

7. Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w 42 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie i Wielkiej Brytanii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Objęte są również Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania i północna Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone'em XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Wielka Brytania: Telefonica / Vodafone /Hutchison 3G /Wszędzie wszędzie

Innsbruck: Bilet łączony Alpenzoo i Top of Innsbruck

8. Innsbruck: Bilet łączony Alpenzoo i Top of Innsbruck

Imponujące przeżycie na szczycie Innsbrucku, Hafelekar o wysokości 2300 m, jest w zasięgu każdego mężczyzny dzięki bezpośredniemu połączeniu z miasta. Odwiedzający mogą mieć tyle szczęścia, że mogą rzucić okiem na normalnie nieśmiałą przyrodę, ale prawdziwą atrakcją jest wyjątkowa panorama miasta i gór. Wejdź na najwyższy punkt Nordkette i poczuj atmosferę szczytu bez długiej wspinaczki. Bilet obejmuje przejazd w obie strony ze stacji Congress na szczyt Innsbrucka oraz wstęp do alpejskiego zoo.

Salzburg: Jednodniowa wycieczka w małej grupie z Wiednia

9. Salzburg: Jednodniowa wycieczka w małej grupie z Wiednia

Zobacz zabytki Salzburga podczas całodniowej wycieczki z Wiednia z opcjonalnym transportem powrotnym dla tych, którzy chcą zostać na noc. Podróżując w małych grupach liczących nie więcej niż 8 osób, kameralna wycieczka poprowadzi Cię przez zapierającą dech w piersiach scenerię Lasu Wiedeńskiego, ze szczytami Alp w oddali, aż do oszałamiającego austriackiego pojezierza. Zatrzymaj się przy jeziorze Attersee z pocztówką i odwiedź uroczą alpejską wioskę St. Gilgen nad jeziorem Wolfgangsee, słynną lokalizację z przebojowego filmu „Dźwięki muzyki”. Po przybyciu do Salzburga odkryj wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Stare Miasto ze swoim przewodnikiem podczas spokojnej pieszej wycieczki. Posłuchaj intrygujących opowieści o słynnych mieszkańcach miasta, mijając miejsce narodzin Mozarta, kolorowe ogrody Pałacu Mirabell, cmentarz opactwa św. Piotra, katedrę w Salzburgu i Pałac Arcybiskupi. Spędź popołudnie w Salzburgu z dużą ilością wolnego czasu na zakup lunchu i samotną wędrówkę po mieście Mozarta przed powrotem do Wiednia z kierowcą.

Hungerburg: bilety na kolejkę linową z Innsbrucku (2 strony)

10. Hungerburg: bilety na kolejkę linową z Innsbrucku (2 strony)

Rozpocznij swoją podróż na wysokości 560 metrów n.p.m., w pobliżu centrum starego miasta w Innsbrucku. Stacja ta została zaprojektowana przez architektkę Zahę Hadid. Można ją zwiedzić przed rozpoczęciem przejażdżki kolejką linową. Kolejka Hungerburg pozwala odwiedzającym dotrzeć do Hungerburgu w ciągu zaledwie 8 minut. Na trasie istnieje kilka przystanków, w tym alpejskie zoo, które jest ulubionym miejscem rodzin. Przejażdżka kolejką linową Hungerburg to idealny wybór dla osób, które mają ograniczony czas.  Po dotarciu na górną stację z platformy panoramicznej można podziwiać piękny widok. Osoby, które chcą skosztować smakołyków, mogą odwiedzić modną kawiarnię Café Hitt&Söhne, w której można zjeść ciastko i wypić kawę. Inną opcją jest spróbowanie tradycyjnego tyrolskiego posiłku w restauracji Alpina.

Najciekawsze atrakcje

Tyrol: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 112
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Tyrol

Tyrol: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tyrol? Kliknij tutaj.

Tyrol: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 458 opinii

Jeśli to Twój pierwszy raz w Innsbrucku, mówię, że naprawdę warto. Musisz jednak wiedzieć, że jeśli zatrzymasz się w hotelu współpracującym z rządem, otrzymasz również kartę powitalną, ale obejmuje ona bezpłatny transport lokalny, dzięki karcie Innsbruck masz rozszerzony transport (np. Kolejka linowa) . Kupiłem 48-godzinny i było fantastycznie, ponieważ w przypadku większości kart im więcej czasu z nich korzystasz, tym lepszy stosunek jakości do ceny otrzymasz. Weź pod uwagę, że kolejka linowa na szczyt Innsbrucku kosztuje ponad 40 euro za osobę, więc jeśli chcesz to zrobić, a także odwiedzić alpejskie zoo (można to zrobić w ciągu jednego dnia), wartość karty będzie tego warta.

Najbardziej podobał mi się lodowy pokój z sypiącym śniegiem. Świetna była sala Hollywood. Fajna była też sala z jeżdżącymi pociągami a pokręcona sala Ready To Love i sala z King Kongiem i Mumią - trzeba mieć otwarty umysł na takie wrażenia.

Rewelacja. 1,5 h super zwiedzania. Bardzo polecam. Ja i córka jesteśmy zachwyceni.

Atrakcje; wszystko łatwo dostępne. Karta powinna jednak dotrzeć online.

Bardzo dobrze, polecam wszystkim, zwłaszcza dzieciom.