Atrakcje i wycieczki
Tyberiada

Tyberiada

Tyberiada – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Tel Awiwu: Nazaret i Jezioro Galilejskie z przewodnikiem

1. Z Tel Awiwu: Nazaret i Jezioro Galilejskie z przewodnikiem

Zobacz słynne atrakcje Izraela w ramach całodniowej wycieczki z Tel Awiwu. Odwiedź Nazaret, Kafarnaum, Jezioro Galilejskie i wiele innych miejsc. Skorzystaj z odbioru z hotelu i transportu powrotnego klimatyzowanym pojazdem. Weź udział w ceremonii chrztu nad rzeką Jordan i zobacz kościół św. Józefa.  Rozpocznij dzień od podróży malowniczą przybrzeżną równiną Har-Magedon do Nazaretu. Zwiedź Bazylikę Zwiastowania Pańskiego i kościół św. Józefa w Nazarecie. Następnie wyrusz dalej, by zobaczyć Górę Błogosławieństw oraz bazylikę Rozmnożenia Chleba w Tabdze. Zachwyć się słynnym Jeziorem Galilejskim, ruinami starożytnej synagogi w Kafarnaum oraz miastem Chrystusa. Zobacz Tyberiadę oraz dotrzyj nad rzekę Jordan, gdzie możesz przyjąć chrzest. W drodze powrotnej do Tel Awiwu zobaczysz górę Tabor, zwaną Górą Przemienienia.

Z Jerozolimy: Nazaret i wycieczka nad Jezioro Galilejskie

2. Z Jerozolimy: Nazaret i wycieczka nad Jezioro Galilejskie

Wybierz się na jednodniową wycieczkę busem z Jerozolimy do najważniejszych miejsc religijnych w Izraelu. Wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się wczesnym rankiem. Trasa prowadzi przez malownicze wybrzeże Tel Awiwu i równinę Har-Magedon do Nazaretu. Dotrzyj do Nazaretu i odwiedź kościół św. Józefa oraz bazylikę Zwiastowania Pańskiego. Największy kościół katolicki na Bliskim Wschodzie, bazylika Zwiastowania Pańskiego, jest według tradycji miejscem, w którym nastąpiło Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny. Następnie przejedź przez miasto Kefar Kanna, by zobaczyć Górę Błogosławieństw oraz bazylikę Rozmnożenia Chleba w Tabdze. Potem zatrzymaj się, by podziwiać Jezioro Galilejskie położone na północno-zachodnim brzegu oraz pobliskie ruiny starożytnej synagogi miasta Kafarnaum. Odwiedź Tyberiadę na zachodnim brzegu Jeziora Galilejskiego, która uważana jest za jedno z 4 świętych miast judaizmu obok Jerozolimy, Hebronu i Safedu. Udaj się nad Jordan przy mieście Jardenit, gdzie uczestnicy mogą opcjonalnie przyjąć sakrament chrztu. Wróć do Jerozolimy malowniczą trasą z widokiem na górę Tabor, miejsce przemienienia.

Z Tel Awiwu: biblijna wycieczka po północnym Izraelu

3. Z Tel Awiwu: biblijna wycieczka po północnym Izraelu

Gdy krajobraz otwiera się przed Tobą, możesz poczuć historyczne znaczenie tej ziemi. Jesteś w kolebce cywilizacji religijnej, a tu, na północy Izraela, idziesz śladami historycznych postaci religijnych i pławisz się w ich chwale. Wyjeżdżając z Tel Awiwu na północ, przejdziesz przez krajobraz Galilei do Nazaretu, gdzie Jezus spędził dzieciństwo. Tutaj odwiedzisz Kościół Zwiastowania i Kościół św. Józefa. Po złożeniu tutaj hołdu kontynuujesz podróż do Kany i uroczego kurortu Tyberiada. Po drodze miniesz ruiny starożytnej synagogi, w której nauczał Jezus. Następnie dotrzemy do Tabgi, gdzie Jezus miał swój cud ryby i miłości, położony u stóp wzgórz Golan. Od ryb po chrzty, udamy się do Yardenit, słynnego miejsca chrztu, gdzie rzeka Jordan opuszcza Jezioro Galilejskie w kierunku Morza Martwego. Podsumowując, przed powrotem do Tel Awiwu wieczorem naprawdę kroczysz śladami wielkości.

Z Jerozolimy: Wycieczka nad rzekę Jordan, Nazaret i Jezioro Galilejskie

4. Z Jerozolimy: Wycieczka nad rzekę Jordan, Nazaret i Jezioro Galilejskie

Odkryj zabytki religijne z Nowego Testamentu podczas tej jednodniowej wycieczki z Jerozolimy z przewodnikiem. Podróżuj klimatyzowanym autokarem do zabytków, takich jak Kościół Zwiastowania, Kościół św. Józefa, wioska Kafer Kana i chrzest Yardenit. Wyjedź z hotelu w centrum Jerozolimy i udaj się do Nazaretu klimatyzowanym autobusem. Posłuchaj opowieści o mieście, znanym jako miejsce narodzin Maryi i dom dzieciństwa Jezusa, i dowiedz się o jego znaczeniu w chrześcijaństwie. Po przyjeździe odwiedź niektóre z kluczowych miejsc kultu religijnego w Nazarecie. Odkryj Kościół Zwiastowania, w którym Anioł Gabriel odwiedził Dziewicę Maryję. Zobacz kościół św. Józefa, podobno stojący na miejscu warsztatu stolarskiego Józefa. Kontynuuj podróż przez wioskę Kafer Kana, miejsce, w którym Jezus dokonał cudu zamiany wody w wino, i dotrzyj do Jeziora Galilejskiego. Przejdź obok Kościoła Rozmnożenia i zwiedź Kafarnaum, a następnie udaj się do zrujnowanej synagogi, w której nauczał Jezus. Zobacz nowoczesny kościół zbudowany nad domem św. Piotra i przejedź przez Tyberiadę, aby dotrzeć do miejsca chrztu Yardenit nad rzeką Jordan. W drodze powrotnej podziwiaj piękne widoki na górę Tabor, zanim wycieczka zakończy się w hotelu.

Wycieczka śladami Jezusa: najważniejsze wydarzenia biblijne z Jerozolimy

5. Wycieczka śladami Jezusa: najważniejsze wydarzenia biblijne z Jerozolimy

Izrael był domem dla niektórych z najbardziej wpływowych myślicieli w historii ludzkości. Dziś możesz odkrywać ojczyznę Jezusa podczas ekscytującej i odkrywczej jednodniowej wycieczki z Jerozolimy. Wyruszysz z Jerozolimy nadmorską drogą przez dolną Galileę. Po przybyciu do Nazaretu będziesz chodzić tymi samymi ulicami, którymi chodził Jezus jako dziecko i młody dorosły, kształtując swoje idee dotyczące życia i człowieczeństwa. Twój przewodnik otwiera przed tobą świat podczas zwiedzania Kościoła Zwiastowania i Kościoła św. Józefa. Oba są miejscami pielgrzymek, które będą Cię upokorzyć. Stamtąd kierujemy się do Kany i uroczego kurortu Tyberiady. Po drodze miej oczy szeroko otwarte na piękne krajobrazy, w tym Kafarnaum – starożytną synagogę, w której nauczał Jezus. Następnie udamy się do Tabgha, miejsca Cudu Ryb i Chlebów, u podnóża Wzgórz Golan. Obszar ten prowadzi do miejsca chrztu, gdzie rzeka Joran i Jezioro Galilejskie spotykają się i wpływają do Morza Martwego.

Z Tel Awiwu: wycieczka nad rzekę Jordan, do Nazaretu i nad Jezioro Galilejskie

6. Z Tel Awiwu: wycieczka nad rzekę Jordan, do Nazaretu i nad Jezioro Galilejskie

Po odebraniu z hoteli w Tel Awiwie Twoja wycieczka rozpoczyna się klimatyzowanym przejazdem do Nazaretu. Posłuchaj opowieści o mieście, znanym jako dom dzieciństwa Jezusa, i jego ważnej roli w wierze chrześcijańskiej. Zobacz kościół Zwiastowania, w którym anioł Gabriel odwiedził Dziewicę Maryję w pismach chrześcijańskich, oraz kościół św. Józefa, który, jak się uważa, stoi w miejscu warsztatu stolarskiego Józefa. Kontynuuj podróż przez wioskę Kafer Kana, zidentyfikowaną jako miejsce, w którym Jezus przekształcił wodę w wino, i dotrzyj do Morza Galilejskiego, największego jeziora słodkowodnego w Izraelu. Przejdź obok Kościoła Rozmnożenia i zwiedzaj Kafarnaum nad brzegiem morza. Zobacz ruiny synagogi, w której nauczał Jezus, i zobacz nowoczesny kościół, który znajduje się nad domem św. Piotra, w którym podobno przebywał Jezus. Przejdź przez nadmorskie miasto Tyberiady i dotrzyj do Yardenit, świętego miejsca chrztu nad rzeką Jordan. Podziwiaj to idylliczne miejsce i podziwiaj piękne widoki na górę Tabor, znaną chrześcijanom jako Góra Przemienienia, zanim Twoja wycieczka zakończy się w Tel Awiwie.

Z Tel Awiwu: Wycieczka na Wzgórza Golan

7. Z Tel Awiwu: Wycieczka na Wzgórza Golan

Podróżuj przez równinę Armagedonu, o której mowa w Objawieniu, i zobacz miejsce Megiddo starożytnego biblijnego miasta. Dotrzyj do najbardziej wysuniętego na południe punktu Jeziora Galilejskiego i zatrzymaj się, aby spojrzeć w dół na morze z góry i podziwiać wspaniały widok pasterski, z Kinneret (Morzem Galilejskim) na pierwszym planie i pofałdowanymi Wzgórzami Golan tworzącymi dramatyczne tło. Przekrocz rzekę Jordan u podnóża Wzgórz Golan i rozpocznij wspinaczkę, przechodząc przez Hamat Gader, które dziś jest popularnym miejscem uzdrowiskowym, tak jak było to dla Rzymian prawie 2000 lat temu. Kontynuuj podróż przez bujną zieloną okolicę, aż dotrzesz do Obserwatorium Shalom. Rozkoszuj się oszałamiającym widokiem na znajdujące się poniżej Morze Galilejskie, jednocześnie rozumiejąc strategiczne znaczenie Wzgórz i spoglądając w dół na izraelskie miasto Tyberiady w oddali na skraju Jeziora Galilejskiego. Przejdź do Katzrin, gdzie wykopaliska odsłoniły wioskę z okresów Miszny i Talmudu, która została częściowo odrestaurowana, aby odwiedzający mogli zobaczyć znaleziska archeologiczne, w tym synagogę, domy i prasę olejową. Zobacz dowody dawnej aktywności wulkanicznej na Wzgórzach Golan, ponieważ czarna skała bazaltowa stanowi część krajobrazu. Kontynuuj podróż do Katzrin, miasta czasami nazywanego stolicą Golanu, które było okupowane już w epoce brązu, a później tym malowniczym miastem rządzili Rzymianie, Mamelucy, Turcy, a nawet Francuzi. Poznaj Muzeum Starożytności Golan i zobacz znaleziska z regionu i pobliskiego stanowiska archeologicznego, artefakty i prezentacje audiowizualne dotyczące miasta Gamla, jednocześnie poznając Gamla, historyczne żydowskie miasto z czasów Drugiej Świątyni, które zostało wykopane w pobliżu. Odwiedź Mount Bental i pozostałości syryjskich fortyfikacji, z syryjskimi bunkrami, bazą i okopami zdobytymi przez Izraelczyków podczas wojny sześciodniowej w 1967 r. Podziwiaj, jak blisko jest granica syryjska i spójrz na syryjskie miasto Kuneitra zaraz za.

Z Tel Awiwu: Wycieczka po atrakcjach biblijnych z transferem

8. Z Tel Awiwu: Wycieczka po atrakcjach biblijnych z transferem

** Wycieczki prowadzone są w dwóch językach Biblijne relikwie Izraela są godne waszej pielgrzymki. Dziś odwiedzisz wiele najbardziej znanych zabytków i pójdziesz śladami tych mitologicznych postaci. Wyjeżdżając z Tel Awiwu, pojedziesz Drogą Nadbrzeżną przez krajobraz dolnej Galilei do Nazaretu. Tutaj, gdzie Jezus spędził dzieciństwo, będziesz miał okazję zwiedzić Kościół Zwiastowania oraz Kościół św. Józefa. Te dwie wspaniałe budowle zadziwią Cię swoim historycznym znaczeniem na świecie. Następnie udamy się do uroczej miejscowości wypoczynkowej Tyberiada, gdzie można trochę odpocząć przed jazdą wzdłuż jeziora Kineret, aby odwiedzić Kafarnaum. Tutaj wciąż stoją starożytne ruiny synagogi, w której nauczał Jezus, i znowu można poczuć moc tego miejsca. Po wycieczce udamy się do Tabgha, która słynie z cudownej historii o tym, jak Jezus upiekł pięć chlebów i dwie ryby, które mogą nakarmić tysiące ludzi. Tutaj, u podnóża Wzgórz Golan, możesz zastanawiać się, jak mogły wyglądać te starożytne czasy, robiąc kilka zdjęć i przygotowując się do dalszej podróży. Na koniec udamy się do Yardenit, słynnego miejsca chrztu, gdzie rzeka Jordan opuszcza Jezioro Galilejskie w kierunku Morza Martwego. To piękna kraina pełna cudów, a my zadbamy o to, abyś miał mnóstwo czasu na naukę i zabawę przed powrotem do naszego punktu wyjścia.

Prywatna, konfigurowalna wycieczka z przewodnikiem do Nazaretu i Galilei

9. Prywatna, konfigurowalna wycieczka z przewodnikiem do Nazaretu i Galilei

Rozpocznij od odbioru rano z hotelu w Tel Awiwie, Jerozolimie, Hajfie lub gdziekolwiek indziej w środkowym lub północnym Izraelu. Jeśli przybywasz statkiem wycieczkowym, zostaniesz odebrany z portu w Hajfie po wyjściu ze statku. Po odebraniu po prostu wyjaśnij, co chciałbyś robić lub jakie są Twoje zainteresowania, a zostaniesz zabrany do wszystkich miejsc, które chcesz zobaczyć. Jeśli jesteś zainteresowany konkretnymi miejscami interesującymi chrześcijaństwo, otrzymasz fachowy przewodnik, który zabierze Cię do wszystkich głównych miejsc. Odkryj Kościół Zwiastowania w Nazarecie, Jezioro Galilejskie, rzekę Jordan, Kafarnaum i Górę Błogosławieństw. Jeśli jesteś bardziej zainteresowany judaizmem, przewodnik eksperta zabierze Cię do Tzippori, Jeziora Galilejskiego, Tyberiady, Safed i wielu innych miejsc, w zależności od miejsca przybycia. Cokolwiek chcesz robić, jesteś szefem, a my jesteśmy do Twojej dyspozycji. Ciesz się całodniową podróżą prywatnym klimatyzowanym pojazdem. Istnieje również możliwość uzgodnienia języków innych niż angielski. Do zobaczenia w ziemi świętej!

Z Jerozolimy: jednodniowa wycieczka na Wzgórza Golan i górę Bental

10. Z Jerozolimy: jednodniowa wycieczka na Wzgórza Golan i górę Bental

Spędź dzień podróżując po północnym Izraelu, odwiedzając historyczne miejsca, takie jak Wzgórza Golan i Katzrin. Przejedź przez Hamat Gader, przekrocz rzekę Jordan i wejdź do Muzeum Starożytności Golan. Poznaj historię od swojego przewodnika, podróżując wygodnym pojazdem. Rozpocznij dzień jadąc w głąb lądu i przechodząc przez równinę Armagedonu, jak wspomniano w Objawieniu. Zobacz witrynę Megiddo starożytnego biblijnego miasta. Dotrzyj do najbardziej wysuniętego na południe punktu Jeziora Galilejskiego i zatrzymaj się, aby spojrzeć na morze z góry i podziwiać pasterską panoramę. Przejdź przez rzekę Jordan i przejedź przez Hamat Gader, popularne miejsce spa. Kontynuuj wędrówkę przez wieś, aż dotrzesz do Obserwatorium Shalom. Rozpościera się stąd wspaniały widok na Morze Galilejskie, aw oddali widać izraelskie miasto Tyberia. Kontynuuj podróż do Katzrin, gdzie wykopaliska odkryły wioskę z okresów Miszny i Talmudu. Wieś została częściowo odrestaurowana i można zobaczyć znaleziska archeologiczne, w skład których wchodzą synagoga, domy i tłoczni oleju. Po dotarciu do Katzrin, miasta nazywanego czasami stolicą Golanu, odwiedź Muzeum Starożytności Golan, gdzie można zobaczyć znaleziska z regionu i pobliskiego stanowiska archeologicznego. W muzeum prezentowane są artefakty i prezentacje audiowizualne o mieście Gamla. Na koniec udaj się na górę Bental, aby zobaczyć pozostałości syryjskich fortyfikacji. Syryjskie bunkry, baza i okopy zostały zdobyte przez Izraelczyków podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku. Stąd możemy zobaczyć, jak blisko jest Syria, patrząc w dół na syryjskie miasto Kuneitra.

Tyberiada: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tyberiada? Kliknij tutaj.

Tyberiada: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(1077 recenzji)

Podczas naszej wizyty Dorit okazała się wyjątkowo kompetentnym przewodnikiem. Od samego początku było widać, że rozumie ten obszar i jego historię. Tym, co sprawiło, że nasza wycieczka była szczególnie przyjemna, były ciekawe anegdoty, które płynnie włączyła do swoich wyjaśnień. Te historie dodały osobistego charakteru, nadając głębi i kontekstu odwiedzanym przez nas miejscom. Było jasne, że Dorit traktowała swoją pracę z prawdziwą pasją. Z uwagą odpowiadała na pytania naszej grupy, udzielając szczegółowych odpowiedzi, które często zawierały nutę historii, dzięki czemu informacje były bardziej wiarygodne. Połączenie wiedzy opartej na faktach z narracjami sprawiło, że pozostaliśmy zaangażowani przez cały czas. Pod koniec wycieczki mieliśmy wrażenie, jakbyśmy nie tylko odwiedzili szereg miejsc, ale przebyli bogatą narrację wydarzeń i historii, a wszystko to dzięki wyjątkowemu podejściu Dorit. Dla każdego, kto szuka kompleksowej i przyjemnej wycieczki, Dorit jest bardzo polecany

Naszym przewodnikiem i kierowcą byli Daniel i Ahmed. Różnych wyznań, ale tak dobrze współpracowali, służąc klientom Bein Hamin. Świetni przedstawiciele firmy zatrudniającej. Jechaliśmy na Sukkot, nie zdając sobie sprawy, że jest to także główny izraelski okres wakacji, kiedy szkoły są zamknięte na tydzień. Drogi były bardzo ruchliwe – czasami blokowane, a często w ślimaczym tempie. Współpracowali, aby znaleźć dla nas najlepszą trasę powrotną i zapewnić nieplanowany postój na potrzeby klientów. Byli twarzą Bein Hamin dla klientów i wykonali świetną robotę. Chciałbym, żeby wiedzieli, jak bardzo jesteśmy wdzięczni.

Orion, nasz przewodnik, był wyjątkowy. Jasno podawał szczegóły. Nasz kierowca był również godny pochwały za zapewnienie nam bezpieczeństwa przez całą podróż. Trasa była wystarczająco dobra. Polecany z Jerozolimy!

Uwielbialiśmy Roya, naszego przewodnika, jego wiedzę i wszystko, co nam pokazał. Autobus mógłby mieć lepsze połączenie Wi-Fi, ale i tak było wygodnie. Gorąco polecamy doświadczenie rzeki Jordan.

spacer po historii jest zawsze niesamowity, a nasz przewodnik Abe był bardzo pomocny i kompetentny w tej dziedzinie. . uwielbiał każdą sekundę tego toudu