Twierdza św. Mikołaja – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Vodice: wycieczka łodzią po Parku Narodowym Krka

Vodice: wycieczka łodzią po Parku Narodowym Krka

Odkryj wodospady Parku Narodowego Krka podczas wycieczki łodzią z przewodnikiem z miejscowości Vodice. Zachwyć się wspaniałymi wodospadami i zobacz zabytki, w tym klasztor franciszkanów. Wykorzystaj czas wolny na samodzielnie zwiedzanie parku.  Wejdź na pokład wygodnej łodzi i popłyń przez kanał Świętego Antoniego, podziwiając widoki na twierdzę Świętego Mikołaja. Zatrzymaj się w Szybeniku, aby odebrać świeże małże, a następnie przepłyń pod mostem Šibenski most. Kontynuuj rejs wzdłuż ujścia rzeki Krka do jeziora Prokljan. W końcu dotrzesz do Parku Narodowego Krka, który obejmuje 7 pięknych wodospadów i małe naturalne baseny. Udaj się do wodospadu Skradinski Buk, gdzie możesz odwiedzić elektrownię. Zobacz kilka zabytków kultury i historii, takich jak klasztor franciszkanów i kilka starych młynów wodnych. Będziesz mieć mnóstwo wolnego czasu na zwiedzanie całego parku. Udaj się na lunch do jednej z restauracji lub odwiedź sklepy z pamiątkami. Wróć na łódź, aby rozpocząć podróż powrotną do miejscowości Vodice, gdzie dotrzesz wczesnym wieczorem. 

Szybenik: całodniowa wycieczka łodzią po Parku Narodowym Kornati

Szybenik: całodniowa wycieczka łodzią po Parku Narodowym Kornati

Twoja wycieczka łodzią motorową odpływa z molo przed hotelem D-Resort w Szybeniku. Na początek popłyniesz w rejs kanałem Sibenik i zobaczysz wszystkie jego słynne zabytki, takie jak bunkry wojskowe, tunel morski zwany Oczami Hitlera i fortecę św. Mikołaja. Następnie w drodze na Kornati miniesz Bavljenac, małą wyspę słynącą z kamiennych ścian, które z góry wyglądają jak gigantyczny odcisk palca. Po godzinie wkroczysz w zewnętrzne części Parku Narodowego Kornati. Ta część archipelagu słynie ze stromych ścian skalnych wyłaniających się z morza. Pierwszy przystanek znajduje się na wyspie Mana, gdzie będziesz miał okazję pływać, nurkować z rurką, nurkować z klifów lub podziwiać widoki na słynne ruiny. Następnie odwiedzisz lagunę Lojena, aby popływać i nurkować z rurką, a następnie przerwa na lunch w tawernie na wyspie Levrnaka. W drodze powrotnej odkryjesz wewnętrzną część archipelagu Kornati, mijając słynne zabytki, takie jak twierdza Tarac. Ostatni przystanek to Prvic Luka, gdzie można napić się kawy, zjeść lody lub po prostu pospacerować. Następnie zostaniesz odwieziony z powrotem do początkowego miejsca spotkania.

Prywatna wycieczka do Szybenika i Zadaru ze Splitu lub Trogiru

Prywatna wycieczka do Szybenika i Zadaru ze Splitu lub Trogiru

Pierwszym przystankiem będzie stare miasto w Szybeniku, gdzie odwiedzisz najpiękniejszą renesansową katedrę na wybrzeżu Adriatyku. Szybenik słynie z zabytków kultury i historii oraz piękna przyrody i szczyci się dwoma zabytkami znajdującymi się pod ochroną UNESCO - katedrą św. Jakuba i twierdzą św. Wycieczka rozpoczyna się, gdy odbierzemy Cię w wybranym przez Ciebie miejscu w okolicy Splitu. Następnie wyruszamy do Zadaru. Naszym drugim przystankiem jest miasto Zadar. Miasto, które w przeszłości było stolicą Dalmacji. Nasz przewodnik zabierze Cię na pieszą wycieczkę po starym mieście Zadaru. Dowiesz się wiele o historii miasta, ale także o życiu codziennym. Po zakończeniu wycieczki będziesz mieć godzinę na samodzielne zwiedzanie miasta, relaks w jednym z barów lub lunch.

Z Trogiru, Seget i Okrug: Wodospady Krka i Szybenik

Z Trogiru, Seget i Okrug: Wodospady Krka i Szybenik

Poznaj niektóre z najbardziej znanych zabytków przyrodniczych i historycznych środkowej Dalmacji we własnym tempie podczas wycieczki z przewodnikiem. Przeglądaj park narodowy Krka Waterfalls, spaceruj brukowanymi uliczkami historycznego miasta Šibenik i odwiedź Primošten podczas całodniowej wycieczki z Trogiru. Rozpocznij w Okrug Gornji, Trogir i Seget Donji, gdzie zostaniesz odebrany klimatyzowanym samochodem, vanem lub minibusem. Zatrzymaj się przy wspaniałych wodospadach Krka (wejście Lozovac). Poznaj najpopularniejszą lokalizację parku - Skradinski buk. Wybierz się na spacer drewnianym szlakiem zbudowanym nad rzeką i ciesz się spektakularnymi dźwiękami i kolorami nietkniętej przyrody wokół Ciebie. odwiedź tradycyjne kamienne domy i stare młyny wodne, obecnie przekształcone w sklepy z pamiątkami i muzea etno. Odkryj florę i faunę jednego z najlepiej zachowanych ekosystemów w Chorwacji. Odwiedź historyczne miasto Szybenik, słynące z wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO katedry św. Jakuba. Wędruj wąskimi brukowanymi uliczkami centrum Szybenika, podziwiaj historyczne fortece otaczające miasto lub zjedz lunch w jednej z wielu restauracji, które miasto ma do zaoferowania. Udaj się do Primošten, malowniczego miasteczka położonego między Szybenikiem a Trogirem na małej wyspie połączonej z lądem. Zobacz liczne średniowieczne budynki i tradycyjne kamienne domy lub po prostu zrób sobie przerwę na kawę, podziwiając widok na miasto i morze, zanim wrócisz do punktu wyjścia.

Szybenik: Najciekawsze atrakcje

Twierdza św. Mikołaja: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Twierdza św. Mikołaja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Twierdza św. Mikołaja? Kliknij tutaj.

Twierdza św. Mikołaja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(49 recenzji)

Wycieczka była po prostu świetna. W Vodicach znajdują się 2 miejsca spotkań, z których odbierze Cię łódź. Samo sprawdzenie było bardzo szybkie i łatwe. Podczas podróży otrzymasz w różnych językach ciekawe informacje o Vodicach i okolicznych wyspach. Po Szybeniku każdy może spróbować świeżo przygotowanych małży, jeśli ma ochotę. Są one wliczone w cenę. Po około 2,5 godzinach dojeżdżamy do parku narodowego i mamy tam 3 godziny. Czas jest również całkowicie wystarczający. W ciągu 1,5-2 godzin można było spacerować po parku. Raczej trudno poradzić sobie z wózkiem i wózkiem inwalidzkim ze względu na wiele schodów. Nawet jeśli park wydaje się bardzo pełny i przepełniony, zawsze są chwile, kiedy można zrobić zdjęcia bez ludzi na zdjęciu. Nie jedliśmy na miejscu, ceny za gałkę lodów wahają się od 2,5 do 3,5 euro. Nie mogę ocenić cen dań gorących. Krótko mówiąc: te pieniądze są tego warte!

Byliśmy bardzo zadowoleni. Dojazd do Krk zajmuje około 2 godzin, ale pracownicy są bardzo przyjaźni, a po drodze można było zobaczyć wiele zabytków, które były wyjaśniane w różnych językach przez głośniki. Potem były nieświeże małże i 3 godziny wolnego czasu w Krk Park, gdzie można było samodzielnie o wszystko zapytać. Punkty gastronomiczne były w Krk. Można było również dostać coś do picia na łodzi, a ceny były bardzo rozsądne:) W sumie całkowita rekomendacja! ! ! ! !

Rejs statkiem po wodospadach Parku Narodowego Krka z Vodic zapierał dech w piersiach! Sceneria była piękna, a wodospady po prostu magiczne. Personel łodzi był przyjazny i kompetentny, dzięki czemu nasza podróż była niezapomniana. Mogę gorąco polecić tę wycieczkę. Świetne doświadczenie!

Naprawdę przyjemna wycieczka ze spektakularnymi gotowanymi małżami na pokładzie. Super troskliwy i przyjazny personel

Wszystko było dobrze zorganizowane, park narodowy był świetny!