Twierdza Minčeta

Twierdza Minčeta

Twierdza Minčeta – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubrownik: Mury miejskie: wycieczka piesza wczesnym rankiem lub o zachodzie słońca

1. Dubrownik: Mury miejskie: wycieczka piesza wczesnym rankiem lub o zachodzie słońca

Dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem i przemierzaj słynne mury miejskie Dubrownika, piękne wspomnienie odległych czasów średniowiecza. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki, spacerując po 2-kilometrowym murze otaczającym miasto i przekonaj się, dlaczego Stare Miasto w Dubrowniku jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dubrownik zachował swoje mury miejskie pomimo zmieniających się trendów, które kiedyś sugerowały, że wszelkiego rodzaju fortyfikacje są przestarzałe i zbędne. Podziwiaj terakotowe dachy i wąskie uliczki z góry. Ponadto ciesz się czystym widokiem na Morze Adriatyckie, odsłaniając prawie każdą łódź na horyzoncie. Ten pogląd wyjaśnia, dlaczego miasto było skutecznie bronione przez wieki. Miasto przetrwało wiele wojen, w tym niedawną Wojnę Ojczyźnianą z lat 1991-1995, ale Dubrownik został odnowiony w taki sposób, że zniszczenia nie są widoczne. Dowiedz się, dlaczego Dubrownik inspirował artystów, pisarzy i fotografów, zwiedzając starożytne śródziemnomorskie miasto i wędrując wzdłuż eleganckich murów.

Dubrownik: Wycieczka po murach miejskich dla rannych ptaków i ściganie zachodu słońca

2. Dubrownik: Wycieczka po murach miejskich dla rannych ptaków i ściganie zachodu słońca

Udaj się na mury miejskie od razu po ich otwarciu podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Dubrowniku. Odkryj sekrety tego miasta i wybierz wycieczkę ogólnodostępną lub prywatną. Rób zdjęcia przepięknych krajobrazów ze szczytu wieży Minčeta.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centralnie położonym miejscu zbiórki i rozpocznij swoją poranną przygodę Podczas spaceru dowiedz się od przewodnika, jak zbudowano mur. Posłuchaj ekscytujących legend i zabawnych opowieści o mieście.   Zacznij od wspinaczki po schodach w chłodnej porannej temperaturze, a nagrodą będzie zapierający dech w piersiach panoramiczny widok na główną ulicę Stradun i Stare Miasto.  Spaceruj wzdłuż 2-kilometrowego muru, aby podziwiać piękne krajobrazy lśniącego Adriatyku i panoramę, wciąż świadczącą o świetności miasta, które przez 450 lat było bogatą republiką.  Zobacz, jak w niektórych miejscach mury mają aż 6 metrów grubości, i przejdź obok fortów z widokiem na morze i ląd. Zakończ swoją wycieczkę w najwyższym punkcie muru, na szczycie wieży Minčeta, skąd roztacza się widok, którego nie można przegapić.

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

3. Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Doświadcz tego, co najlepsze w Dubrowniku dzięki temu pakietowi wycieczkowemu łączącemu 2 przyjemne wycieczki piesze. Pierwszy 1,5-godzinny spacer odkrywa historię pięknego Starego Miasta, w tym zabytków, takich jak Klasztor Franciszkanów i Pałac Rektora. Dowiedz się o znaczeniu Dubrownika w jego 1400-letniej historii. Drugi spacer zagłębia się w historię obronną miasta podczas 2-godzinnej wycieczki. Odwiedź kluczowe zabytki, takie jak Twierdza Revelin i Wieża Minceta, dowiadując się o roli Dubrownika jako niezależnej republiki. Pamiętaj, że ze względu na schody ta wycieczka może nie być odpowiednia dla wszystkich, a bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. Ważne uwagi: - Wycieczka obejmuje wchodzenie po schodach i może nie być odpowiednia dla wszystkich. - Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. - Miejsce zbiórki: "Dubrovnik Walks" - Brsalje 8, Dubrownik (pomarańczowy parasol) - Punkt końcowy wycieczki: W pobliżu portu na Starym Mieście, Dubrownik

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

4. Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Wejdź do świata Westeros podczas rejsu łodzią po Dubrowniku inspirowanego Grą o tron. Odwiedź lokalizacje prezentowane w programie, spróbuj koktajlu Dragon Blood i poznaj ciekawe ciekawostki od swojego przewodnika. Wejdź na pokład statku Karaka, który był używany podczas kręcenia Gry o tron. Żegluj wokół wybrzeża Dubrownika, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także do Królewskiej Przystani, stolicy Siedmiu Królestw. Rozkoszuj się orzeźwiającym koktajlem Dragon Blood na pokładzie. Podziwiaj rozpoznawalne miejsca, w tym ulicę św. Dominika, Pałac Rektorów, Pałac Sponza i wiele innych. Wysiądź na wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście w towarzystwie przewodnika i odwiedź kultowe miejsca, w których kręcono zdjęcia. Usłysz interesujące szczegóły dotyczące postaci i wydarzeń zza kulis. Przed zakończeniem wycieczki na Starym Mieście zrób sobie zdjęcie z Żelaznym Tronem w sklepie z pamiątkami na Starym Mieście.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem po murach miejskich

5. Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem po murach miejskich

Podróżuj przez wieki historii Dubrownika z przewodnikiem audio po murach miasta. Posłuchaj opowieści o wojnie, konflikcie i zmaganiach politycznych, w tym o ostatnim oblężeniu podczas wojny ojczystej. Zapisuj swoje dane dzięki dostępowi offline do dźwięku, map i danych geograficznych za pośrednictwem aplikacji na smartfona. Rozpocznij swoją wycieczkę od zakupu biletu na mury miejskie i udaj się do Bramy Pile. Zapoznaj się z historycznym i kulturowym spojrzeniem za fortyfikacje Dubrownika podczas tej wycieczki, która została przygotowana przez lokalnego przewodnika. Odblokuj anegdotyczne historie, gdy mapa zabierze Cię na inspirujący spacer po murach. Miej swobodę poruszania się we własnym tempie i zatrzymaj się tam, gdzie masz na to ochotę, na drinka lub zrobienie zdjęć. Podziwiaj atrakcje, takie jak panoramiczne widoki na stare miasto i czyste, błękitne Morze Adriatyckie. Dowiedz się o legendzie Fortu św. Wawrzyńca. Daj się poruszyć opowieścią o katastrofalnym trzęsieniu ziemi w 1667 r. i zanurz się w morskich przedsięwzięciach Dubrownika w Forcie św. Jana. Następnie zbliż się do Wieży Minčeta, symbolu niepodległości miasta. Przeżyj oblężenie Dubrownika, które trwało w latach 1991-1992. Uzyskaj szersze poczucie historycznego znaczenia Dubrownika i rzuć okiem na jego oszałamiającą architekturę. Ciesz się możliwością zobaczenia murów miejskich z domu dzięki wirtualnej wycieczce i nieograniczonego korzystania z wycieczki po potwierdzeniu rezerwacji.

Dubrownik: piesza wycieczka po murach i wojnach

6. Dubrownik: piesza wycieczka po murach i wojnach

Przez wieki dobrze prosperujące miasto portowe Dubrownik było chronione zarówno przez dyplomatyczne umiejętności swoich przywódców, jak i otaczające je mury i fortyfikacje. W obliczu ciągłych zagrożeń ze strony potężnych wrogów, przywódcy i mury obronne miasta trzymały się mocno. Podczas tej historycznej 2-godzinnej pieszej wycieczki poznasz wyzwania obronne i polityczne, przed którymi stanął Dubrownik, a także jego walkę o przetrwanie jako małej niezależnej republiki. Prowadzony przez lokalnego przewodnika, wejdziesz na fortyfikacje Dubrownika i odkryjesz jego hipnotyzujące mury miejskie. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki istotne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik ujawni, dlaczego miejsca takie jak Twierdza Revelin, Wieża Minceta i Twierdza Lovrijenac były istotnymi strukturami w ochronie ludzi i dobrobytu Dubrownika. Ta wycieczka jest główną atrakcją każdej wizyty w Dubrowniku, zapewniając kompleksowe zrozumienie kluczowej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii świata. Pod koniec wycieczki zrozumiesz, dlaczego Dubrownik zasłużył na miejsce na liście światowego dziedzictwa UNESCO w 1979 roku Pamiętaj, że ze względu na schody ta wycieczka może nie być odpowiednia dla wszystkich, a bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. Ważne uwagi: - Wycieczka obejmuje wchodzenie po schodach i może nie być odpowiednia dla wszystkich. - Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. - Miejsce zbiórki: "Dubrovnik Walks" - Brsalje 8, Dubrownik (pomarańczowy parasol) - Punkt końcowy wycieczki: W pobliżu portu na Starym Mieście, Dubrownik

Dubrownik: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście i murach miejskich

7. Dubrownik: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście i murach miejskich

Odkryj jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie. Stare Miasto w Dubrowniku i otaczające je mury miejskie ujawniają wyjątkową historię tego miejsca, obejmującą ponad 1400 lat. Ta prywatna wycieczka rozpoczyna się od spaceru wokół murów o długości 2 km i wysokości do 40 metrów. Zobacz piękne widoki i posłuchaj fascynujących historii swojego przewodnika. Czekają na Ciebie średniowieczne domy, wieże, twierdze i zachwycający krajobraz. Jedną z atrakcji jest wspinaczka na Wieżę Minceta, oferującą najwyższy punkt widokowy z murów miejskich. Druga część wycieczki prowadzi przez Stare Miasto, aby spacerować brukowanymi uliczkami tego miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzisz najbardziej imponujące i ekscytujące miejsca, jakie ten obszar ma do zaoferowania. Na Stradunie, głównej ulicy Starego Miasta, masz szansę poczuć puls tego miasta. Każda wąska boczna uliczka ma inną historię do opowiedzenia. Pod koniec tego prywatnego doświadczenia dowiesz się wszystkiego o Dubrowniku i nie tylko.

Wycieczka piesza po murach miejskich Dubrownika

8. Wycieczka piesza po murach miejskich Dubrownika

George Bernard Shaw napisał kiedyś: „Ci, którzy szukają raju na ziemi, powinni przyjechać do Dubrownika”. Stare miasto Dubrownika i jego średniowieczne mury oferują spektakularne widoki na ten dalmatyński raj, a dziś najlepsze w mieście można zobaczyć podczas pieszej wycieczki! Opuszczając plac Pile pieszo, przewodnik poprowadzi Cię przez zachodnie wejście na Stare Miasto. Zwiedzisz miasto Dubrownik, zanim udasz się do murów, które zostały ukończone w XIII wieku. Starożytne mury obronne są nadal nienaruszone i otaczają stare miasto przez ponad półtorej mili. Wchodząc po schodach przy Bramie Pile, wkrótce dotrzesz do szczytu muru, gdzie Twój przewodnik poprowadzi Cię na pieszą wycieczkę na całej jego długości. Zobaczysz przepiękną twierdzę Minčeta, twierdzę św. Jana, twierdzę Bokar i Muzeum Morskie.

Dubrownik: zwiedzanie Starego Miasta z audioprzewodnikiem

9. Dubrownik: zwiedzanie Starego Miasta z audioprzewodnikiem

Uwaga! Po zakupie biletu zapoznaj się z instrukcją w dziale „Jak korzystać z aplikacji mobilnej”! Rozpocznij swoją wycieczkę w dowolnym miejscu na mapie, aby odkryć malownicze Stare Miasto w Dubrowniku. Posłuchaj pouczającego komentarza audio na temat całej podróży po najciekawszych miejscach starego miasta. Zobacz imponującą Bramę Pile, która została zbudowana w 1537 roku i była jednym z dwóch wejść, a także głównym wejściem na Stare Miasto w Dubrowniku. Podziwiaj panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie i poznaj miasto, w którym nakręcono wiele bardzo znanych filmów, a być może najsłynniejszy serial Gra o tron. Jak korzystać z aplikacji mobilnej? 1. Pobierz aplikację Navicup i wyszukaj wycieczkę „Wycieczka z audioprzewodnikiem po Dubrowniku po Starym Mieście” LUB skorzystaj z linku „app.navicup.com/2994”, aby pobrać i otworzyć naszą wycieczkę z przewodnikiem audio w aplikacji Navicup. 2. Wpisz lub skopiuj numer rezerwacji. numer (np. gygx1gxyz2g3) w polu Zrealizuj kod w aplikacji Navicup (POCZEKAJ kilka minut przed użyciem kodu, przesłanie kodu przez GetYourGuide zajmie trochę czasu). 3. Po aktywacji mapa będzie dostępna przez 24 godziny. 4. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą w pełni naładowane urządzenie mobilne. 5. Połączenie z Internetem wymagane jest wyłącznie do pobrania aplikacji i zawartości wycieczki. Nie zamykaj aplikacji w trakcie podróży. Aby otworzyć wycieczkę, potrzebne jest ponowne połączenie z Internetem. 6. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym punkcie POI na mapie. Podążaj trasą na swoim smartfonie, ale możesz modyfikować trasę według własnego uznania. 7. Aby uzyskać lepsze wrażenia dźwiękowe, zalecamy używanie słuchawek.

Mury Dubrownika - wycieczka piesza z przewodnikiem i bezpłatna eksploracja

10. Mury Dubrownika - wycieczka piesza z przewodnikiem i bezpłatna eksploracja

Z dumą oferujemy wyjątkowe i odmienne podejście do zwykłej koncepcji pieszej wycieczki z przewodnikiem - zapraszamy Cię do dołączenia do naszego doświadczonego lokalnego przewodnika na jednoczęściową pieszą wycieczkę z przewodnikiem wzdłuż północnego odcinka murów miejskich Dubrownika, gdzie usłyszysz o historii murów, dowiesz się, jak i kiedy zostały zbudowane, kim byli wrogowie Dubrownika i wiele więcej, a następnie kontynuuj odkrywanie południowej połowy murów na własną rękę! Uważnie wysłuchaliśmy bolączek naszych gości i opracowaliśmy idealną hybrydową kombinację, w której doświadczysz murów zarówno w małej grupie, jak i we własnym tempie, dając Ci mnóstwo czasu i swobody, aby zatrzymać się na zdjęcia, przekąski lub po prostu podziwiać oszałamiającą architekturę i niesamowite widoki, bez presji bycia w grupie. Nasza wycieczka rozpoczyna się przy bramie Ploče, skąd wspinamy się na mury przy wschodnim wejściu, które ma mniej schodów i mniej ludzi niż główne wejście. Spacer z przewodnikiem wzdłuż północnego odcinka obejmuje dziewięć przystanków, z których każdy jest starannie zaplanowany i zaprojektowany, aby zapewnić Ci wgląd w bogatą historię Dubrownika, zarówno starożytną, jak i współczesną. Porozmawiamy o głównych fortyfikacjach, usłyszysz o średniowiecznych działaniach wojennych, armatach, inteligentnej dyplomacji starego Dubrownika i o tym, jak przetrwał jako niezależne miasto-państwo między historycznymi gigantami politycznymi, takimi jak Wenecja i Imperium Osmańskie. Omówimy również ostatnią wojnę w Chorwacji i ataki na Dubrownik w 1991 roku. Dowiesz się również o codziennym życiu na Starym Mieście i o tym, jak wiele osób mieszka dziś w obrębie murów. W połowie drogi pożegnaj się z przyjaznym lokalnym przewodnikiem i, wzbogacony o nową wiedzę, możesz kontynuować spacer po pozostałej części murów we własnym tempie! Południowa część jest dla Twojej przyjemności - podziwiaj Morze Adriatyckie, podziwiaj widoki, zatrzymuj się tyle razy, ile chcesz i tak długo, jak chcesz - masz wolność! Jeśli chcesz zatrzymać się na drinka w jednym z barów, możesz to zrobić, nie czując się niezręcznie z powodu trzymania grupy - to piękno samodzielnego odkrywania! Będziesz mieć mnóstwo czasu na pełne okrążenie murów. Zanim się rozstaniecie, Twój przewodnik powie Ci, gdzie jeszcze możesz wykorzystać bilety wstępu na mury, jak długo są otwarte i, jeśli chcesz, udzieli Ci wskazówek, co jeszcze warto zobaczyć i gdzie się udać, czy to do muzeów, restauracji czy innych rzeczy, które mogą Cię zainteresować. Nasz program Walls of Dubrovnik - Guided Walking Tour & Self-Exploration jest idealny dla podróżników, którzy chcą tego, co najlepsze z obu światów - pieszej wycieczki z przewodnikiem i możliwości zwiedzania we własnym tempie, poświęcając tyle czasu, ile potrzebujesz!

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::

Twierdza Minčeta: najlepsze atrakcje w pobliżu

Twierdza Minčeta – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubrownik: Mury miejskie: wycieczka piesza wczesnym rankiem lub o zachodzie słońca

Dubrownik: Mury miejskie: wycieczka piesza wczesnym rankiem lub o zachodzie słońca

Dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem i przemierzaj słynne mury miejskie Dubrownika, piękne wspomnienie odległych czasów średniowiecza. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki, spacerując po 2-kilometrowym murze otaczającym miasto i przekonaj się, dlaczego Stare Miasto w Dubrowniku jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dubrownik zachował swoje mury miejskie pomimo zmieniających się trendów, które kiedyś sugerowały, że wszelkiego rodzaju fortyfikacje są przestarzałe i zbędne. Podziwiaj terakotowe dachy i wąskie uliczki z góry. Ponadto ciesz się czystym widokiem na Morze Adriatyckie, odsłaniając prawie każdą łódź na horyzoncie. Ten pogląd wyjaśnia, dlaczego miasto było skutecznie bronione przez wieki. Miasto przetrwało wiele wojen, w tym niedawną Wojnę Ojczyźnianą z lat 1991-1995, ale Dubrownik został odnowiony w taki sposób, że zniszczenia nie są widoczne. Dowiedz się, dlaczego Dubrownik inspirował artystów, pisarzy i fotografów, zwiedzając starożytne śródziemnomorskie miasto i wędrując wzdłuż eleganckich murów.

Dubrownik: Wycieczka po murach miejskich dla rannych ptaków i ściganie zachodu słońca

Dubrownik: Wycieczka po murach miejskich dla rannych ptaków i ściganie zachodu słońca

Udaj się na mury miejskie od razu po ich otwarciu podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Dubrowniku. Odkryj sekrety tego miasta i wybierz wycieczkę ogólnodostępną lub prywatną. Rób zdjęcia przepięknych krajobrazów ze szczytu wieży Minčeta.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centralnie położonym miejscu zbiórki i rozpocznij swoją poranną przygodę Podczas spaceru dowiedz się od przewodnika, jak zbudowano mur. Posłuchaj ekscytujących legend i zabawnych opowieści o mieście.   Zacznij od wspinaczki po schodach w chłodnej porannej temperaturze, a nagrodą będzie zapierający dech w piersiach panoramiczny widok na główną ulicę Stradun i Stare Miasto.  Spaceruj wzdłuż 2-kilometrowego muru, aby podziwiać piękne krajobrazy lśniącego Adriatyku i panoramę, wciąż świadczącą o świetności miasta, które przez 450 lat było bogatą republiką.  Zobacz, jak w niektórych miejscach mury mają aż 6 metrów grubości, i przejdź obok fortów z widokiem na morze i ląd. Zakończ swoją wycieczkę w najwyższym punkcie muru, na szczycie wieży Minčeta, skąd roztacza się widok, którego nie można przegapić.

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Doświadcz tego, co najlepsze w Dubrowniku dzięki temu pakietowi wycieczkowemu łączącemu 2 przyjemne wycieczki piesze. Pierwszy 1,5-godzinny spacer odkrywa historię pięknego Starego Miasta, w tym zabytków, takich jak Klasztor Franciszkanów i Pałac Rektora. Dowiedz się o znaczeniu Dubrownika w jego 1400-letniej historii. Drugi spacer zagłębia się w historię obronną miasta podczas 2-godzinnej wycieczki. Odwiedź kluczowe zabytki, takie jak Twierdza Revelin i Wieża Minceta, dowiadując się o roli Dubrownika jako niezależnej republiki. Pamiętaj, że ze względu na schody ta wycieczka może nie być odpowiednia dla wszystkich, a bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. Ważne uwagi: - Wycieczka obejmuje wchodzenie po schodach i może nie być odpowiednia dla wszystkich. - Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. - Miejsce zbiórki: "Dubrovnik Walks" - Brsalje 8, Dubrownik (pomarańczowy parasol) - Punkt końcowy wycieczki: W pobliżu portu na Starym Mieście, Dubrownik

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Wejdź do świata Westeros podczas rejsu łodzią po Dubrowniku inspirowanego Grą o tron. Odwiedź lokalizacje prezentowane w programie, spróbuj koktajlu Dragon Blood i poznaj ciekawe ciekawostki od swojego przewodnika. Wejdź na pokład statku Karaka, który był używany podczas kręcenia Gry o tron. Żegluj wokół wybrzeża Dubrownika, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także do Królewskiej Przystani, stolicy Siedmiu Królestw. Rozkoszuj się orzeźwiającym koktajlem Dragon Blood na pokładzie. Podziwiaj rozpoznawalne miejsca, w tym ulicę św. Dominika, Pałac Rektorów, Pałac Sponza i wiele innych. Wysiądź na wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście w towarzystwie przewodnika i odwiedź kultowe miejsca, w których kręcono zdjęcia. Usłysz interesujące szczegóły dotyczące postaci i wydarzeń zza kulis. Przed zakończeniem wycieczki na Starym Mieście zrób sobie zdjęcie z Żelaznym Tronem w sklepie z pamiątkami na Starym Mieście.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem po murach miejskich

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem po murach miejskich

Podróżuj przez wieki historii Dubrownika z przewodnikiem audio po murach miasta. Posłuchaj opowieści o wojnie, konflikcie i zmaganiach politycznych, w tym o ostatnim oblężeniu podczas wojny ojczystej. Zapisuj swoje dane dzięki dostępowi offline do dźwięku, map i danych geograficznych za pośrednictwem aplikacji na smartfona. Rozpocznij swoją wycieczkę od zakupu biletu na mury miejskie i udaj się do Bramy Pile. Zapoznaj się z historycznym i kulturowym spojrzeniem za fortyfikacje Dubrownika podczas tej wycieczki, która została przygotowana przez lokalnego przewodnika. Odblokuj anegdotyczne historie, gdy mapa zabierze Cię na inspirujący spacer po murach. Miej swobodę poruszania się we własnym tempie i zatrzymaj się tam, gdzie masz na to ochotę, na drinka lub zrobienie zdjęć. Podziwiaj atrakcje, takie jak panoramiczne widoki na stare miasto i czyste, błękitne Morze Adriatyckie. Dowiedz się o legendzie Fortu św. Wawrzyńca. Daj się poruszyć opowieścią o katastrofalnym trzęsieniu ziemi w 1667 r. i zanurz się w morskich przedsięwzięciach Dubrownika w Forcie św. Jana. Następnie zbliż się do Wieży Minčeta, symbolu niepodległości miasta. Przeżyj oblężenie Dubrownika, które trwało w latach 1991-1992. Uzyskaj szersze poczucie historycznego znaczenia Dubrownika i rzuć okiem na jego oszałamiającą architekturę. Ciesz się możliwością zobaczenia murów miejskich z domu dzięki wirtualnej wycieczce i nieograniczonego korzystania z wycieczki po potwierdzeniu rezerwacji.

Dubrownik: piesza wycieczka po murach i wojnach

Dubrownik: piesza wycieczka po murach i wojnach

Przez wieki dobrze prosperujące miasto portowe Dubrownik było chronione zarówno przez dyplomatyczne umiejętności swoich przywódców, jak i otaczające je mury i fortyfikacje. W obliczu ciągłych zagrożeń ze strony potężnych wrogów, przywódcy i mury obronne miasta trzymały się mocno. Podczas tej historycznej 2-godzinnej pieszej wycieczki poznasz wyzwania obronne i polityczne, przed którymi stanął Dubrownik, a także jego walkę o przetrwanie jako małej niezależnej republiki. Prowadzony przez lokalnego przewodnika, wejdziesz na fortyfikacje Dubrownika i odkryjesz jego hipnotyzujące mury miejskie. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki istotne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik ujawni, dlaczego miejsca takie jak Twierdza Revelin, Wieża Minceta i Twierdza Lovrijenac były istotnymi strukturami w ochronie ludzi i dobrobytu Dubrownika. Ta wycieczka jest główną atrakcją każdej wizyty w Dubrowniku, zapewniając kompleksowe zrozumienie kluczowej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii świata. Pod koniec wycieczki zrozumiesz, dlaczego Dubrownik zasłużył na miejsce na liście światowego dziedzictwa UNESCO w 1979 roku Pamiętaj, że ze względu na schody ta wycieczka może nie być odpowiednia dla wszystkich, a bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. Ważne uwagi: - Wycieczka obejmuje wchodzenie po schodach i może nie być odpowiednia dla wszystkich. - Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. - Miejsce zbiórki: "Dubrovnik Walks" - Brsalje 8, Dubrownik (pomarańczowy parasol) - Punkt końcowy wycieczki: W pobliżu portu na Starym Mieście, Dubrownik

Dubrownik: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście i murach miejskich

Dubrownik: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście i murach miejskich

Odkryj jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie. Stare Miasto w Dubrowniku i otaczające je mury miejskie ujawniają wyjątkową historię tego miejsca, obejmującą ponad 1400 lat. Ta prywatna wycieczka rozpoczyna się od spaceru wokół murów o długości 2 km i wysokości do 40 metrów. Zobacz piękne widoki i posłuchaj fascynujących historii swojego przewodnika. Czekają na Ciebie średniowieczne domy, wieże, twierdze i zachwycający krajobraz. Jedną z atrakcji jest wspinaczka na Wieżę Minceta, oferującą najwyższy punkt widokowy z murów miejskich. Druga część wycieczki prowadzi przez Stare Miasto, aby spacerować brukowanymi uliczkami tego miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzisz najbardziej imponujące i ekscytujące miejsca, jakie ten obszar ma do zaoferowania. Na Stradunie, głównej ulicy Starego Miasta, masz szansę poczuć puls tego miasta. Każda wąska boczna uliczka ma inną historię do opowiedzenia. Pod koniec tego prywatnego doświadczenia dowiesz się wszystkiego o Dubrowniku i nie tylko.

Wycieczka piesza po murach miejskich Dubrownika

Wycieczka piesza po murach miejskich Dubrownika

George Bernard Shaw napisał kiedyś: „Ci, którzy szukają raju na ziemi, powinni przyjechać do Dubrownika”. Stare miasto Dubrownika i jego średniowieczne mury oferują spektakularne widoki na ten dalmatyński raj, a dziś najlepsze w mieście można zobaczyć podczas pieszej wycieczki! Opuszczając plac Pile pieszo, przewodnik poprowadzi Cię przez zachodnie wejście na Stare Miasto. Zwiedzisz miasto Dubrownik, zanim udasz się do murów, które zostały ukończone w XIII wieku. Starożytne mury obronne są nadal nienaruszone i otaczają stare miasto przez ponad półtorej mili. Wchodząc po schodach przy Bramie Pile, wkrótce dotrzesz do szczytu muru, gdzie Twój przewodnik poprowadzi Cię na pieszą wycieczkę na całej jego długości. Zobaczysz przepiękną twierdzę Minčeta, twierdzę św. Jana, twierdzę Bokar i Muzeum Morskie.

Dubrownik: zwiedzanie Starego Miasta z audioprzewodnikiem

Dubrownik: zwiedzanie Starego Miasta z audioprzewodnikiem

Uwaga! Po zakupie biletu zapoznaj się z instrukcją w dziale „Jak korzystać z aplikacji mobilnej”! Rozpocznij swoją wycieczkę w dowolnym miejscu na mapie, aby odkryć malownicze Stare Miasto w Dubrowniku. Posłuchaj pouczającego komentarza audio na temat całej podróży po najciekawszych miejscach starego miasta. Zobacz imponującą Bramę Pile, która została zbudowana w 1537 roku i była jednym z dwóch wejść, a także głównym wejściem na Stare Miasto w Dubrowniku. Podziwiaj panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie i poznaj miasto, w którym nakręcono wiele bardzo znanych filmów, a być może najsłynniejszy serial Gra o tron. Jak korzystać z aplikacji mobilnej? 1. Pobierz aplikację Navicup i wyszukaj wycieczkę „Wycieczka z audioprzewodnikiem po Dubrowniku po Starym Mieście” LUB skorzystaj z linku „app.navicup.com/2994”, aby pobrać i otworzyć naszą wycieczkę z przewodnikiem audio w aplikacji Navicup. 2. Wpisz lub skopiuj numer rezerwacji. numer (np. gygx1gxyz2g3) w polu Zrealizuj kod w aplikacji Navicup (POCZEKAJ kilka minut przed użyciem kodu, przesłanie kodu przez GetYourGuide zajmie trochę czasu). 3. Po aktywacji mapa będzie dostępna przez 24 godziny. 4. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą w pełni naładowane urządzenie mobilne. 5. Połączenie z Internetem wymagane jest wyłącznie do pobrania aplikacji i zawartości wycieczki. Nie zamykaj aplikacji w trakcie podróży. Aby otworzyć wycieczkę, potrzebne jest ponowne połączenie z Internetem. 6. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym punkcie POI na mapie. Podążaj trasą na swoim smartfonie, ale możesz modyfikować trasę według własnego uznania. 7. Aby uzyskać lepsze wrażenia dźwiękowe, zalecamy używanie słuchawek.

Mury Dubrownika - wycieczka piesza z przewodnikiem i bezpłatna eksploracja

Mury Dubrownika - wycieczka piesza z przewodnikiem i bezpłatna eksploracja

Z dumą oferujemy wyjątkowe i odmienne podejście do zwykłej koncepcji pieszej wycieczki z przewodnikiem - zapraszamy Cię do dołączenia do naszego doświadczonego lokalnego przewodnika na jednoczęściową pieszą wycieczkę z przewodnikiem wzdłuż północnego odcinka murów miejskich Dubrownika, gdzie usłyszysz o historii murów, dowiesz się, jak i kiedy zostały zbudowane, kim byli wrogowie Dubrownika i wiele więcej, a następnie kontynuuj odkrywanie południowej połowy murów na własną rękę! Uważnie wysłuchaliśmy bolączek naszych gości i opracowaliśmy idealną hybrydową kombinację, w której doświadczysz murów zarówno w małej grupie, jak i we własnym tempie, dając Ci mnóstwo czasu i swobody, aby zatrzymać się na zdjęcia, przekąski lub po prostu podziwiać oszałamiającą architekturę i niesamowite widoki, bez presji bycia w grupie. Nasza wycieczka rozpoczyna się przy bramie Ploče, skąd wspinamy się na mury przy wschodnim wejściu, które ma mniej schodów i mniej ludzi niż główne wejście. Spacer z przewodnikiem wzdłuż północnego odcinka obejmuje dziewięć przystanków, z których każdy jest starannie zaplanowany i zaprojektowany, aby zapewnić Ci wgląd w bogatą historię Dubrownika, zarówno starożytną, jak i współczesną. Porozmawiamy o głównych fortyfikacjach, usłyszysz o średniowiecznych działaniach wojennych, armatach, inteligentnej dyplomacji starego Dubrownika i o tym, jak przetrwał jako niezależne miasto-państwo między historycznymi gigantami politycznymi, takimi jak Wenecja i Imperium Osmańskie. Omówimy również ostatnią wojnę w Chorwacji i ataki na Dubrownik w 1991 roku. Dowiesz się również o codziennym życiu na Starym Mieście i o tym, jak wiele osób mieszka dziś w obrębie murów. W połowie drogi pożegnaj się z przyjaznym lokalnym przewodnikiem i, wzbogacony o nową wiedzę, możesz kontynuować spacer po pozostałej części murów we własnym tempie! Południowa część jest dla Twojej przyjemności - podziwiaj Morze Adriatyckie, podziwiaj widoki, zatrzymuj się tyle razy, ile chcesz i tak długo, jak chcesz - masz wolność! Jeśli chcesz zatrzymać się na drinka w jednym z barów, możesz to zrobić, nie czując się niezręcznie z powodu trzymania grupy - to piękno samodzielnego odkrywania! Będziesz mieć mnóstwo czasu na pełne okrążenie murów. Zanim się rozstaniecie, Twój przewodnik powie Ci, gdzie jeszcze możesz wykorzystać bilety wstępu na mury, jak długo są otwarte i, jeśli chcesz, udzieli Ci wskazówek, co jeszcze warto zobaczyć i gdzie się udać, czy to do muzeów, restauracji czy innych rzeczy, które mogą Cię zainteresować. Nasz program Walls of Dubrovnik - Guided Walking Tour & Self-Exploration jest idealny dla podróżników, którzy chcą tego, co najlepsze z obu światów - pieszej wycieczki z przewodnikiem i możliwości zwiedzania we własnym tempie, poświęcając tyle czasu, ile potrzebujesz!

Dubrownik: Najciekawsze atrakcje

Twierdza Minčeta: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Twierdza Minčeta: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Twierdza Minčeta? Kliknij tutaj.

Twierdza Minčeta: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(1108 recenzji)

Szara wycieczka prowadzona przez naszych gospodarzy Bruno i Indirę. Replika statku Karaka była świetnym sposobem na zwiedzanie wód wokół Dubrownika i zaprezentowanie niektórych miejsc wykorzystanych w „Grze o tron”. Gospodarze wykazali się dużą wiedzą i wnikliwością. Gorąco polecam tę wycieczkę.

Wizyta była bardzo dobrze animowana, wielkie podziękowania dla przewodnika, który był więcej niż miły i w bardzo interesujący sposób opowiedział nam historię Dubrownika. Jedynym minusem jest cena…. 25 € za usługę przewodnika i 35 € za wejście na wały obronne. Uważam, że to trochę przesada

To wspaniała piesza wycieczka. Zdecydowanie idź wcześnie i przegap tłumy. Nie jest to zbyt trudne i wszędzie są poręcze. To świetny punkt widokowy na zdjęcia. Duro (nie pamiętam dokładnie jego imienia) był bardzo dobry i bardzo pouczający.

Nasz przewodnik Ivo był naprawdę kompetentny i bardzo przyjazny przez cały czas. Naprawdę warto, jeśli chcesz poznać historię miasta

Doskonała trasa z Ivo. Ma ogromną wiedzę i sprawił, że wycieczka była bardzo przyjemna.