Dodaj daty

Twierdza Minčeta

Twierdza Minčeta – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubrownik: Wycieczka z przewodnikiem po murach miejskich o zachodzie słońca

1. Dubrownik: Wycieczka z przewodnikiem po murach miejskich o zachodzie słońca

Dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem i przemierzaj słynne mury miejskie Dubrownika, piękne wspomnienie odległych czasów średniowiecza. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki, spacerując po 2-kilometrowym murze otaczającym miasto i przekonaj się, dlaczego Stare Miasto w Dubrowniku jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dubrownik zachował swoje mury miejskie pomimo zmieniających się trendów, które kiedyś sugerowały, że wszelkiego rodzaju fortyfikacje są przestarzałe i zbędne. Podziwiaj terakotowe dachy i wąskie uliczki z góry. Ponadto ciesz się czystym widokiem na Morze Adriatyckie, odsłaniając prawie każdą łódź na horyzoncie. Ten pogląd wyjaśnia, dlaczego miasto było skutecznie bronione przez wieki. Miasto przetrwało wiele wojen, w tym niedawną Wojnę Ojczyźnianą z lat 1991-1995, ale Dubrownik został odnowiony w taki sposób, że zniszczenia nie są widoczne. Dowiedz się, dlaczego Dubrownik inspirował artystów, pisarzy i fotografów, zwiedzając starożytne śródziemnomorskie miasto i wędrując wzdłuż eleganckich murów.

Dubrownik: Wycieczka po murach miejskich dla rannych ptaków i ściganie zachodu słońca

2. Dubrownik: Wycieczka po murach miejskich dla rannych ptaków i ściganie zachodu słońca

Udaj się na mury miejskie od razu po ich otwarciu podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Dubrowniku. Odkryj sekrety tego miasta i wybierz wycieczkę ogólnodostępną lub prywatną. Rób zdjęcia przepięknych krajobrazów ze szczytu wieży Minčeta.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centralnie położonym miejscu zbiórki i rozpocznij swoją poranną przygodę Podczas spaceru dowiedz się od przewodnika, jak zbudowano mur. Posłuchaj ekscytujących legend i zabawnych opowieści o mieście.   Zacznij od wspinaczki po schodach w chłodnej porannej temperaturze, a nagrodą będzie zapierający dech w piersiach panoramiczny widok na główną ulicę Stradun i Stare Miasto.  Spaceruj wzdłuż 2-kilometrowego muru, aby podziwiać piękne krajobrazy lśniącego Adriatyku i panoramę, wciąż świadczącą o świetności miasta, które przez 450 lat było bogatą republiką.  Zobacz, jak w niektórych miejscach mury mają aż 6 metrów grubości, i przejdź obok fortów z widokiem na morze i ląd. Zakończ swoją wycieczkę w najwyższym punkcie muru, na szczycie wieży Minčeta, skąd roztacza się widok, którego nie można przegapić.

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

3. Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Wejdź do świata Westeros podczas rejsu łodzią po Dubrowniku inspirowanego Grą o tron. Odwiedź lokalizacje prezentowane w programie, spróbuj koktajlu Dragon Blood i poznaj ciekawe ciekawostki od swojego przewodnika. Wejdź na pokład statku Karaka, który był używany podczas kręcenia Gry o tron. Żegluj wokół wybrzeża Dubrownika, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także do Królewskiej Przystani, stolicy Siedmiu Królestw. Rozkoszuj się orzeźwiającym koktajlem Dragon Blood na pokładzie. Podziwiaj rozpoznawalne miejsca, w tym ulicę św. Dominika, Pałac Rektorów, Pałac Sponza i wiele innych. Wysiądź na wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście w towarzystwie przewodnika i odwiedź kultowe miejsca, w których kręcono zdjęcia. Usłysz interesujące szczegóły dotyczące postaci i wydarzeń zza kulis. Przed zakończeniem wycieczki na Starym Mieście zrób sobie zdjęcie z Żelaznym Tronem w sklepie z pamiątkami na Starym Mieście.

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

4. Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dla tych, którzy chcą naprawdę doświadczyć tego, co najlepsze w Dubrowniku, ten pakiet wycieczek obejmuje 2 przyjemne spacery. Proszę przeczytać cały opis, dziękujemy! Pierwszy 1,5-godzinny spacer prowadzi przez nasze piękne Stare Miasto, gdzie można odkryć, jak miasto stało się jedną z najlepiej prosperujących i zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przekraczając bramy starych murów miejskich Dubrownika, cofniesz się w czasie, zatracając się w wielkości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając od Bramy Pile, piętrowego zachodniego wejścia na Stare Miasto, Twój lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika. Podobnie jak klasztor franciszkanów, fontanna D’Onofrio, kolumna Orlanda i Pałac Rektorów. Podziwiaj piękne zabytki i słuchaj, jak Twój przewodnik opowiada fascynujące historie i niezwykłe fakty z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym z okresu klasycznego Republiki Ragusa. Spacer ten pozwoli dogłębnie zapoznać się z zasadniczą rolą Dubrownika w historii cywilizowanego świata. Poznasz imponujące osiągnięcia gospodarcze, społeczne i kulturalne miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w elektrycznej atmosferze miasta. Drugi spacer zabierze Cię w eksplorację murów i wojen w Dubrowniku. Przez wieki miasto było chronione zdolnościami dyplomatycznymi swoich przywódców oraz otaczającymi je murami i fortyfikacjami. Przywódcy i mury obronne otaczające miasto wytrzymali ciągłe zagrożenia ze strony wrogów. Wybierz się na historyczną 2-godzinną pieszą wycieczkę skupioną na wyzwaniach obronnych i politycznych stojących przed Dubrownikiem oraz jego walce o przetrwanie jako małej niezależnej republiki. Wejdź na szczyt fortyfikacji i daj się poprowadzić po hipnotyzujących murach. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki istotne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik odkryje miejsca takie jak Twierdza Revelin, Wieża Minceta i Twierdza Lovrijenac, które odegrały kluczową rolę dla ochrony mieszkańców Dubrownika i dobrobytu. Będziesz miał wiedzę na temat istotnej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii świata. Należy pamiętać, że obie wycieczki odbywają się zgodnie z harmonogramem, niekoniecznie jedna po drugiej. W momencie rezerwacji wybierasz godzinę pierwszego zwiedzania. Program wycieczki 1. Odkryj Stare Miasto (1,5-godzinne zwiedzanie) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 10:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 10:00, 12:00 i 18:00 Lipiec: 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00 Sierpień: 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00 2. Walls & Wars (wycieczka 2-godzinna) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 12:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 9:15 i 15:30 Lipiec: 9:15 i 18:00 Sierpień: 9:15 i 17:30 Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę!

Dubrownik: piesza wycieczka po murach i wojnach

5. Dubrownik: piesza wycieczka po murach i wojnach

Przez wieki dobrze prosperujące miasto portowe Dubrownik było chronione zarówno przez umiejętności dyplomatyczne jego przywódców, jak i otaczające je mury i fortyfikacje. W obliczu ciągłych zagrożeń ze strony potężnych wrogów, przywódcy i obronne mury miasta trzymały się mocno. Ta historyczna 2-godzinna wycieczka piesza skupi się na wyzwaniach obronnych i politycznych, przed którymi stanął Dubrownik, oraz jego walce o przetrwanie jako mała niezależna republika. Lokalny przewodnik zaprowadzi Cię na szczyt fortyfikacji Dubrownika i poprowadzi Cię wokół hipnotyzujących murów miejskich. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki ważne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik wyjaśni, dlaczego miejsca takie jak twierdza Revelin, wieża Minceta i twierdza Lovrijenac były niezbędnymi budowlami w ochronie mieszkańców Dubrownika i dobrobytu. Ta wycieczka jest punktem kulminacyjnym każdej wizyty w Dubrowniku i daje dokładne informacje na temat zasadniczej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii cywilizowanego świata. Po tej wycieczce zrozumiesz, dlaczego Dubrownik został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku. Należy pamiętać, że ze względu na schody ta trasa nie jest odpowiednia dla wszystkich. Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki.

Dubrownik: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście i murach miejskich

6. Dubrownik: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście i murach miejskich

Odkryj jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie. Stare Miasto w Dubrowniku i otaczające je mury miejskie ujawniają wyjątkową historię tego miejsca, obejmującą ponad 1400 lat. Ta prywatna wycieczka rozpoczyna się od spaceru wokół murów o długości 2 km i wysokości do 40 metrów. Zobacz piękne widoki i posłuchaj fascynujących historii swojego przewodnika. Czekają na Ciebie średniowieczne domy, wieże, twierdze i zachwycający krajobraz. Jedną z atrakcji jest wspinaczka na Wieżę Minceta, oferującą najwyższy punkt widokowy z murów miejskich. Druga część wycieczki prowadzi przez Stare Miasto, aby spacerować brukowanymi uliczkami tego miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzisz najbardziej imponujące i ekscytujące miejsca, jakie ten obszar ma do zaoferowania. Na Stradunie, głównej ulicy Starego Miasta, masz szansę poczuć puls tego miasta. Każda wąska boczna uliczka ma inną historię do opowiedzenia. Pod koniec tego prywatnego doświadczenia dowiesz się wszystkiego o Dubrowniku i nie tylko.

Wycieczka piesza po murach miejskich Dubrownika

7. Wycieczka piesza po murach miejskich Dubrownika

George Bernard Shaw napisał kiedyś: „Ci, którzy szukają raju na ziemi, powinni przyjechać do Dubrownika”. Stare miasto Dubrownika i jego średniowieczne mury oferują spektakularne widoki na ten dalmatyński raj, a dziś najlepsze w mieście można zobaczyć podczas pieszej wycieczki! Opuszczając plac Pile pieszo, przewodnik poprowadzi Cię przez zachodnie wejście na Stare Miasto. Zwiedzisz miasto Dubrownik, zanim udasz się do murów, które zostały ukończone w XIII wieku. Starożytne mury obronne są nadal nienaruszone i otaczają stare miasto przez ponad półtorej mili. Wchodząc po schodach przy Bramie Pile, wkrótce dotrzesz do szczytu muru, gdzie Twój przewodnik poprowadzi Cię na pieszą wycieczkę na całej jego długości. Zobaczysz przepiękną twierdzę Minčeta, twierdzę św. Jana, twierdzę Bokar i Muzeum Morskie.

Dubrownik: Mury miejskie i historia wojskowości Wycieczka w małej grupie

8. Dubrownik: Mury miejskie i historia wojskowości Wycieczka w małej grupie

Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem na placu przed fortem Revelin, w pobliżu bramy miejskiej Ploče. Poznaj swoich towarzyszy podróży, a następnie podążaj za swoim przewodnikiem po murach miejskich! Po zakupie biletu przy wejściu wejdziesz na górę i od razu będziesz mógł podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Stary Port. Posłuchaj swojego przewodnika, który wyjaśnia znaczenie działalności morskiej, żeglugi morskiej i handlu w dawnych czasach Republiki Dubrownickiej oraz jak ważna była ochrona Starego Portu przed atakami wroga. Odkryj fort Revelin i dowiedz się, jak przez wieki strzegł on wschodniego podejścia do Starego Miasta. Przejdź się wzdłuż północnego odcinka murów i poznaj średniowieczną wojnę, łuki i strzały, kamienne głazy i taktykę oblężenia. Zatrzymaj się na jednej z wież i posłuchaj o stosunkach Republiki Dubrownickiej z Imperium Osmańskim. Jak dowiesz się podczas tej wycieczki, Dubrownik zawsze stawiał dyplomację na pierwszym miejscu i rzadko uciekał się do rzeczywistej walki. Wspinaczka na szczyt fortu Minčeta z pewnością będzie jedną z głównych atrakcji Twojej wycieczki: podziwiaj widoki wczesnoporannego Dubrownika wygrzewającego się w ciepłym słońcu! Posłuchaj swojego przewodnika, który opowiada o wielkim włoskim architektu Michelozzim, który przyczynił się do budowy tej niezwykłej fortecy. Dowiedz się o starej odlewni broni i o tym, ile armat znajdowało się na murach miejskich. W połowie drogi wzdłuż murów będziesz miał krótki postój na zdjęcia; widok na Stradun, słynną główną ulicę Dubrownika, będzie niesamowity! Kontynuuj wzdłuż zachodniego odcinka murów i posłuchaj o fortach Lovrijenac i Bokar oraz o tym, jak chronili bramę Pile. Czy wiesz, że fort Lovrijenac w niektórych miejscach ma ściany o grubości do dwunastu metrów? Przejdź się wzdłuż południowego odcinka średniowiecznych murów Dubrownika i odkryj zarówno najstarszą, jak i najmłodszą część muru. Dowiedz się o historycznych stosunkach Republiki Dubrownika z Wenecją oraz o wieloletniej rywalizacji między dwoma konkurentami w handlu morskim. Ta dwugodzinna wycieczka w małych grupach obejmuje historię wojskowości starej Republiki Dubrownika i dogłębnie wyjaśnia budowę murów i obronę miasta. Koncentruje się również na wysiłkach dyplomatycznych mających na celu zapewnienie przetrwania starożytnego miasta-państwa Dubrownika pomiędzy politycznymi gigantami tamtych czasów - Wenecją a Imperium Osmańskim. Twój przewodnik chętnie odpowie na Twoje pytania i pomoże lepiej zrozumieć złożoną historię miasta. Po zatoczeniu pełnego koła na murach miejskich możesz zejść z murów w tym samym miejscu, w którym wszedłeś, aby kontynuować odkrywanie Starego Miasta lub, jeśli chcesz, przejść kolejne okrążenie, teraz wzbogacone o wiedzę o miejscu !

Dubrownik: zwiedzanie Starego Miasta z audioprzewodnikiem

9. Dubrownik: zwiedzanie Starego Miasta z audioprzewodnikiem

Uwaga! Po zakupie biletu zapoznaj się z instrukcją w dziale „Jak korzystać z aplikacji mobilnej”! Rozpocznij swoją wycieczkę w dowolnym miejscu na mapie, aby odkryć malownicze Stare Miasto w Dubrowniku. Posłuchaj pouczającego komentarza audio na temat całej podróży po najciekawszych miejscach starego miasta. Zobacz imponującą Bramę Pile, która została zbudowana w 1537 roku i była jednym z dwóch wejść, a także głównym wejściem na Stare Miasto w Dubrowniku. Podziwiaj panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie i poznaj miasto, w którym nakręcono wiele bardzo znanych filmów, a być może najsłynniejszy serial Gra o tron. Jak korzystać z aplikacji mobilnej? 1. Pobierz aplikację Navicup i wyszukaj wycieczkę „Wycieczka z audioprzewodnikiem po Dubrowniku po Starym Mieście” LUB skorzystaj z linku „app.navicup.com/2994”, aby pobrać i otworzyć naszą wycieczkę z przewodnikiem audio w aplikacji Navicup. 2. Wpisz lub skopiuj numer rezerwacji. numer (np. gygx1gxyz2g3) w polu Zrealizuj kod w aplikacji Navicup (POCZEKAJ kilka minut przed użyciem kodu, przesłanie kodu przez GetYourGuide zajmie trochę czasu). 3. Po aktywacji mapa będzie dostępna przez 24 godziny. 4. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą w pełni naładowane urządzenie mobilne. 5. Połączenie z Internetem wymagane jest wyłącznie do pobrania aplikacji i zawartości wycieczki. Nie zamykaj aplikacji w trakcie podróży. Aby otworzyć wycieczkę, potrzebne jest ponowne połączenie z Internetem. 6. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym punkcie POI na mapie. Podążaj trasą na swoim smartfonie, ale możesz modyfikować trasę według własnego uznania. 7. Aby uzyskać lepsze wrażenia dźwiękowe, zalecamy używanie słuchawek.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg:

Twierdza Minčeta: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Twierdza Minčeta? Kliknij tutaj.

Twierdza Minčeta: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 1108 opinii

Zostaliśmy przywitani przez Divo, który zadbał o to, abyśmy mieli wszystko, czego potrzebowaliśmy (przepustka do Dubrownika umożliwia wejście na mury i inne atrakcje). Divo był bardzo przyjazny, zabawny i kompetentny i cieszymy się, że wybraliśmy wycieczkę z przewodnikiem. Polecam tę wczesną poranną wycieczkę, ponieważ później robi się o wiele bardziej ruchliwa. Divo chętnie odpowie na wszelkie pytania i doradzi w sprawie innych atrakcji. Ściany są spektakularne, zrobiliśmy tyle zdjęć. Słyszeliśmy, jak wiele osób mówiło, że żałują, że nie zarezerwowali wycieczki. Mogę tylko powiedzieć, że przekonasz się, że nie będziesz żałować. Dzięki Divo x

Nasza wycieczka po niemiecku rozpoczęła się o godzinie 9 rano, co ze względu na upał i tłumy możemy wszystkim polecić. Mateo w ciekawy, różnorodny i osobisty sposób przybliżył nam swoje miasto. Wskazał miejsca Game of Thron, które sprawiły, że nasz syn był bardzo szczęśliwy. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla naszego przewodnika Mateo

nasz przewodnik był niesamowity, interesujący, pełen informacji historycznych, a cała nasza rodzina bardzo cieszyła się z wycieczki. należy jednak wspomnieć, że kiedy to zarezerwowaliśmy, pomyśleliśmy, że cena obejmuje wejście na ścianę, a tak nie jest, to było dodatkowe 700 kun dla czteroosobowej rodziny.

Punktualnie o 8.00 zostaliśmy ciepło przywitani przez Mateo na miejscu spotkania. Po krótkiej informacji o historii kraju, a właściwie Dubrownika, udaliśmy się na dwugodzinną wycieczkę. Mateo w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam historię miasta.

Informacyjny i profesjonalny przewodnik turystyczny