Twierdza Bokar

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg::

Twierdza Bokar: najlepsze atrakcje w pobliżu

Twierdza Bokar – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubrownik: Mury miejskie: wycieczka piesza wczesnym rankiem lub o zachodzie słońca

Dubrownik: Mury miejskie: wycieczka piesza wczesnym rankiem lub o zachodzie słońca

Dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem i przemierzaj słynne mury miejskie Dubrownika, piękne wspomnienie odległych czasów średniowiecza. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki, spacerując po 2-kilometrowym murze otaczającym miasto i przekonaj się, dlaczego Stare Miasto w Dubrowniku jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dubrownik zachował swoje mury miejskie pomimo zmieniających się trendów, które kiedyś sugerowały, że wszelkiego rodzaju fortyfikacje są przestarzałe i zbędne. Podziwiaj terakotowe dachy i wąskie uliczki z góry. Ponadto ciesz się czystym widokiem na Morze Adriatyckie, odsłaniając prawie każdą łódź na horyzoncie. Ten pogląd wyjaśnia, dlaczego miasto było skutecznie bronione przez wieki. Miasto przetrwało wiele wojen, w tym niedawną Wojnę Ojczyźnianą z lat 1991-1995, ale Dubrownik został odnowiony w taki sposób, że zniszczenia nie są widoczne. Dowiedz się, dlaczego Dubrownik inspirował artystów, pisarzy i fotografów, zwiedzając starożytne śródziemnomorskie miasto i wędrując wzdłuż eleganckich murów.

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Wejdź do świata Westeros podczas rejsu łodzią po Dubrowniku inspirowanego Grą o tron. Odwiedź lokalizacje prezentowane w programie, spróbuj koktajlu Dragon Blood i poznaj ciekawe ciekawostki od swojego przewodnika. Wejdź na pokład statku Karaka, który był używany podczas kręcenia Gry o tron. Żegluj wokół wybrzeża Dubrownika, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także do Królewskiej Przystani, stolicy Siedmiu Królestw. Rozkoszuj się orzeźwiającym koktajlem Dragon Blood na pokładzie. Podziwiaj rozpoznawalne miejsca, w tym ulicę św. Dominika, Pałac Rektorów, Pałac Sponza i wiele innych. Wysiądź na wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście w towarzystwie przewodnika i odwiedź kultowe miejsca, w których kręcono zdjęcia. Usłysz interesujące szczegóły dotyczące postaci i wydarzeń zza kulis. Przed zakończeniem wycieczki na Starym Mieście zrób sobie zdjęcie z Żelaznym Tronem w sklepie z pamiątkami na Starym Mieście.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem po murach miejskich

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem po murach miejskich

Podróżuj przez wieki historii Dubrownika z przewodnikiem audio po murach miasta. Posłuchaj opowieści o wojnie, konflikcie i zmaganiach politycznych, w tym o ostatnim oblężeniu podczas wojny ojczystej. Zapisuj swoje dane dzięki dostępowi offline do dźwięku, map i danych geograficznych za pośrednictwem aplikacji na smartfona. Rozpocznij swoją wycieczkę od zakupu biletu na mury miejskie i udaj się do Bramy Pile. Zapoznaj się z historycznym i kulturowym spojrzeniem za fortyfikacje Dubrownika podczas tej wycieczki, która została przygotowana przez lokalnego przewodnika. Odblokuj anegdotyczne historie, gdy mapa zabierze Cię na inspirujący spacer po murach. Miej swobodę poruszania się we własnym tempie i zatrzymaj się tam, gdzie masz na to ochotę, na drinka lub zrobienie zdjęć. Podziwiaj atrakcje, takie jak panoramiczne widoki na stare miasto i czyste, błękitne Morze Adriatyckie. Dowiedz się o legendzie Fortu św. Wawrzyńca. Daj się poruszyć opowieścią o katastrofalnym trzęsieniu ziemi w 1667 r. i zanurz się w morskich przedsięwzięciach Dubrownika w Forcie św. Jana. Następnie zbliż się do Wieży Minčeta, symbolu niepodległości miasta. Przeżyj oblężenie Dubrownika, które trwało w latach 1991-1992. Uzyskaj szersze poczucie historycznego znaczenia Dubrownika i rzuć okiem na jego oszałamiającą architekturę. Ciesz się możliwością zobaczenia murów miejskich z domu dzięki wirtualnej wycieczce i nieograniczonego korzystania z wycieczki po potwierdzeniu rezerwacji.

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem i polowanie na padlinożerców

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem i polowanie na padlinożerców

Poznaj Dubrownik we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu aplikacji wycieczki (instrukcje otrzymane e-mailem po dokonaniu rezerwacji) wyrusz na przygodę, podczas której będziesz chodzić do wszystkich najlepszych zabytków i ukrytych klejnotów oraz rozwiązywać wyzwania. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Spaceruj po średniowiecznej starówce, rób zdjęcia krajobrazów i zwiedzaj słynne miejsca, w których kręcono „Grę o tron”. Podczas eksploracji współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nimi, aby zakończyć polowanie na padlinożerców. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej Bramy Pile! Odwiedź Wielką Fontannę Onufrego z jej zjawiskowym projektem. Sfotografuj wieżę zegarową z niesamowitymi szczegółami i podziwiaj cudowny kościół św. Błażeja. Pałac Rektorów zachwyci Cię, jest jednym z charakterystycznych symboli stylu gotycko-renesansowego. Potem czeka na Was Porporela, nie zapomnijcie zrobić zdjęć! Katedra w Dubrowniku zachwyci Cię swoją wspaniałą architekturą. Podziwiaj kościół św. Ignacego, o którym mówi się, że jest cudowny. Dowiedz się więcej o Marin Držiću, największym artyście kraju i symbolu narodowym, podczas gdy wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Twierdza Bokar, miejsce, które zawsze jest ruchliwe i czarujące, przypomina coś ze znanego serialu telewizyjnego, który pobił liczniki oglądalności? Poszukiwanie śmieci to świetna codzienna czynność, na wieczory kawalerskie lub panieńskie, przyjęcia urodzinowe lub imprezy integracyjne.

Dubrownik: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Dubrownik: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej Bramy Pile! Odwiedź Wielką Fontannę Onufrego o zjawiskowym wyglądzie. Sfotografuj Wieżę Zegarową z niezwykłą szczegółowością i podziwiaj cudowny kościół św. Błażeja. Pałac Rektorski zadziwi Państwa, jest jednym z charakterystycznych symboli stylu gotycko-renesansowego. Następnie Porporela czeka na Ciebie, nie zapomnij zrobić zdjęć! Katedra w Dubrowniku zachwyci Cię wspaniałą architekturą. Podziwiaj kościół św. Ignacego, uważany za cudowny. Poznaj historię Marina Držicia, największego artysty w kraju i symbolu narodowego, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Twierdza Bokar, miejsce, które zawsze jest ruchliwe i urokliwe, przypomina coś ze znanego serialu telewizyjnego, który złamał liczniki oglądalności?

Wycieczka piesza po murach miejskich Dubrownika

Wycieczka piesza po murach miejskich Dubrownika

George Bernard Shaw napisał kiedyś: „Ci, którzy szukają raju na ziemi, powinni przyjechać do Dubrownika”. Stare miasto Dubrownika i jego średniowieczne mury oferują spektakularne widoki na ten dalmatyński raj, a dziś najlepsze w mieście można zobaczyć podczas pieszej wycieczki! Opuszczając plac Pile pieszo, przewodnik poprowadzi Cię przez zachodnie wejście na Stare Miasto. Zwiedzisz miasto Dubrownik, zanim udasz się do murów, które zostały ukończone w XIII wieku. Starożytne mury obronne są nadal nienaruszone i otaczają stare miasto przez ponad półtorej mili. Wchodząc po schodach przy Bramie Pile, wkrótce dotrzesz do szczytu muru, gdzie Twój przewodnik poprowadzi Cię na pieszą wycieczkę na całej jego długości. Zobaczysz przepiękną twierdzę Minčeta, twierdzę św. Jana, twierdzę Bokar i Muzeum Morskie.

Dubrownik: gra i wycieczka po mieście

Dubrownik: gra i wycieczka po mieście

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą polegającą na eksploracji miasta podczas tej pieszej wycieczki po Dubrowniku na smartfonie. Z łatwością znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić więcej czasu na zwiedzaniu któregoś z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej Bramy Pile! Odwiedź Wielką Fontannę Onufrego o zjawiskowym wyglądzie. Sfotografuj Wieżę Zegarową z niezwykłą szczegółowością i podziwiaj cudowny kościół św. Błażeja. Pałac Rektorski zadziwi Państwa, jest jednym z charakterystycznych symboli stylu gotycko-renesansowego. Następnie Porporela czeka na Ciebie, nie zapomnij zrobić zdjęć! Katedra w Dubrowniku zachwyci Cię wspaniałą architekturą. Podziwiaj kościół św. Ignacego, uważany za cudowny. Poznaj historię Marina Držicia, największego artysty w kraju i symbolu narodowego, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Twierdza Bokar, miejsce, które zawsze jest ruchliwe i urokliwe, przypomina coś ze znanego serialu telewizyjnego, który złamał liczniki oglądalności?

Prywatna wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Prywatna wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Dołącz do mnie na pieszej wycieczce po pięknej starówce Dubrownika i odwiedź najważniejsze zabytki miasta, w tym dwa muzea i kilka miejsc, w których kręcono ostatnio popularne filmy, takie jak Gra o tron i wiele innych. Podziwiaj piękne zabytki i słuchaj opowieści, ciekawostek i niezwykłych faktów z wielu wieków dramatycznej historii Dubrownika, w tym niedawnej przeszłości podczas wojny domowej. Przechodząc przez bramy starych murów miejskich, cofniesz się w czasie, zatracając się we wspaniałości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zwiedzimy nie tylko główne ulice i place, ale także intrygujące wąskie boczne uliczki, w których nadal mieszkają miejscowi, i w ten sposób zostaniesz dokładnie wprowadzony w stare miasto Dubrownika, "Grad", jak nazywają je miejscowi, czyli "Miasto", poznając jego historię, legendy, kulturę, zabytki, styl życia i stawiając czoła współczesnym problemom! Zobaczymy: - Zatokę Kolorina i Twierdzę św. Wawrzyńca - Twierdzę Bokar - Bramę Pile (zachodnia brama starego miasta) - Fontanny Onofrio - Klasztor Franciszkanów (Stara Apteka) - Stradun (główna ulica) - Wielki Spichlerz - Wieża Minčeta - Klasztor Jezuitów (droga wstydu) - Plac Ivana Gunudulicia (zielony rynek) - Katedra (Skarbiec Republiki) - Pałac Rektorski - Pałac Biskupi - Ratusz - Kolumna Orlanda - Pałac Sponza - Kościół św. Błażeja i wiele więcej... Otrzymuj cenne informacje i rekomendacje dotyczące tego, co robić, gdzie pójść, zjeść, zrobić zakupy, zrelaksować się... Pozwól mi zabrać Cię na przygodę po Starym Mieście w sposób, który znają tylko miejscowi!

Dubrownik: Prywatna wycieczka piesza

Dubrownik: Prywatna wycieczka piesza

Przedstawiamy Dubrownik, „Perłę Adriatyku”. Wybierzmy się w podróż w czasie i dajmy się zwieść pięknym gotyckim, renesansowym i barokowym kościołom, klasztorom, pałacom i fontannom, dzięki którym uzyskasz wgląd w to miejsce znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bez względu na to, ile razy odwiedzisz, to piękne stare miasto zawsze cię oczaruje. Stało się także modnym i zapierającym dech w piersiach miejscem kręcenia filmów, zwłaszcza serialu Gra o Tron czy sagi Gwiezdne Wojny. To starożytne, otoczone murami miasto przetrwało próbę czasu i nadal pozostaje jednym z najtrwalszych skarbów Chorwacji.

Dubrownik: Najciekawsze atrakcje

Twierdza Bokar: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Twierdza Bokar: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Twierdza Bokar? Kliknij tutaj.

Twierdza Bokar: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(312 recenzji)

Wszystko od początku do końca było fantastyczne. Statek Karaka jest oszałamiający i bardzo wyjątkowy w porównaniu do innych łodzi w Dubrowniku. Wycieczka po morzu była bardzo pouczająca, a żeglowanie przebiegało bardzo sprawnie. Wycieczka na lądzie była niesamowita, a przewodnik był bardzo kompetentny. Zapomniałem jej imienia, ale znalazła czas, aby porozmawiać z nami o naszym życiu i była pomocna, polecając rzeczy do zrobienia i miejsca do odwiedzenia. Szczególnie lubiłem mówić „wstyd!” podczas wycieczki!

To było niesamowite doświadczenie i doskonały stosunek jakości do ceny. Zaczęliśmy od statku Karyak, który był niesamowity do zobaczenia, personel był bardzo gościnny. Piesza część wycieczki po Starym Mieście była genialna i fascynująca, ponieważ pozwoliła poznać miejsca, w których kręcono GOT. Nasza przewodniczka Indira była fantastyczna, miała dużą wiedzę i sprawiła, że wycieczka była bardzo zabawna i przyjemna. Gorąco polecam to doświadczenie!

Świetna okazja, aby zobaczyć Dubrownik z wody i poznać ciekawostki na temat GoT. Część piesza obejmowała kluczowe lokalizacje. Może nie być wystarczająco dogłębny dla mega fanów, ale dla nas idealny (odbyliśmy już wycieczkę po ścianach). Nasz przewodnik Anna był naprawdę kompetentny i przyjazny. Poleciłby

Szara wycieczka prowadzona przez naszych gospodarzy Bruno i Indirę. Replika statku Karaka była świetnym sposobem na zwiedzanie wód wokół Dubrownika i zaprezentowanie niektórych miejsc wykorzystanych w „Grze o tron”. Gospodarze wykazali się dużą wiedzą i wnikliwością. Gorąco polecam tę wycieczkę.

Doskonała wycieczka ze wspaniałym klimatycznym rejsem i lokalnym przewodnikiem Indirą, która pochodzi z Dubrownika i ma wiedzę na temat kręcenia w plenerze. Gorąco polecam każdemu fanowi GoT. Nie zniechęcaj się zwykłym chodzeniem, to było świetne xxx