Atrakcje i wycieczki
Tulum

Zanurz się w magicznej cenote lub odkryj ruiny Majów wznoszące się nad białymi plażami i turkusowymi wodami.

Tulum – nasze najbardziej polecane atrakcje

Cancun: Wycieczka z lunchem do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

1. Cancun: Wycieczka z lunchem do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

Zanurz się w kulturze Majów podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z opcjonalnym transferem hotelowym z Cancún lub Riviera Maya do Chichén Itzá, uznanego za jeden z 7 Nowych Cudów Świata jako jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miast na świecie. Ciesz się meksykańskim bufetem i degustacją tequili, a następnie zatrzymaj się w Valladolid i cenocie. Zabawa rozpocznie się od panoramicznej wizyty w uroczym miasteczku Valladolid, słynącym z ozdobnego XVI-wiecznego klasztoru San Bernardino ze Sieny i barokowej katedry San Gervasio. Następnie wizyta w okolicy nie byłaby kompletna bez zatrzymania się przy cenocie, orzeźwiającym, czarującym podziemnym zapadlisku, świętym dla ludu Majów. Następnie zjedz meksykański lunch w formie bufetu i degustację tequili. Wreszcie, będąc w Chichén Itzá, podążaj za przewodnikiem, poznając najważniejsze budynki. Od budzącej podziw piramidy Kukulcana po ruiny, w których kiedyś mieszkały dziesiątki tysięcy Majów, piramidę El Castillo czy El Caracol, ta wizyta jest wypełniona rzadko słyszanymi historiami, niesamowitymi szczegółami i wspaniałymi możliwościami robienia zdjęć. Dowiedz się, dlaczego ogromne miasto odgrywało tak ważną rolę od późnego okresu klasycznego (600 rne) do wczesnej części okresu postklasycznego (1200 rne) i dlaczego pozostało ogromnym ośrodkiem pielgrzymkowym.

Z Playa del Carmen: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Coba i Cenotes

2. Z Playa del Carmen: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Coba i Cenotes

Pierwszym przystankiem jest Tulum, starożytne miasto Majów położone na klifie z widokiem na meksykańskie Morze Karaibskie. Twój doświadczony dwujęzyczny przewodnik podzieli się fascynującymi informacjami na temat stanowiska archeologicznego, jego znaczenia w historii i codziennego życia jego mieszkańców u szczytu. Posłuchaj wszystkiego o dawnych kulturach i teoriach ich upadku. Następna w kolejce jest wizyta w Cenote Kuxtal na kąpiel. Cenoty są unikalne dla Półwyspu Jukatan, naturalne leje krasowe w wapiennych jaskiniach, które były święte dla starożytnego ludu Majów. Następnie delektuj się autentycznym regionalnym lunchem w formie bufetu, aby naładować się na ostatni przystanek dnia. Ostatnią częścią tej niesamowitej podróży jest wycieczka z przewodnikiem po ruinach Majów w Coba. Wciąż w większości ukryta pod listowiem dżungli, Coba jest miejscem najwyższej piramidy na Jukatanie, wspinaj się na szczyt, aby podziwiać widoki nie z tego świata. Posłuchaj swojego przewodnika o odkryciu tej strony. Podziwiaj granice między naturą a strukturami stworzonymi przez człowieka, a dżungla łączy się z ruinami.

Riviera Maya: Ruiny Tulum i 2 Cenoty - półdniowa wycieczka

3. Riviera Maya: Ruiny Tulum i 2 Cenoty - półdniowa wycieczka

Wyrusz na wycieczkę do Tulum, malowniczego stanowiska archeologicznego Majów, które trzeba zobaczyć, położonego nad turkusowym morzem. Ciesz się odbiorem i dowozem do hotelu na Riwierze Maya i odwiedź dwie zapierające dech w piersiach cenoty. Odbierz z hotelu i udaj się do strefy archeologicznej Tulum na malowniczym wybrzeżu Karaibów. Wybierz się na kompleksowy spacer z przewodnikiem. Miej trochę wolnego czasu na zwiedzanie starożytnego obserwatorium słonecznego w Świątyni Fresków i nadmorskiej Świątyni Boga Wiatru. Rób jedyne w swoim rodzaju zdjęcia piramidy El Castillo i dziewiczych plaż z białym piaskiem. Zatrzymaj się przy cenocie Mariposa i zanurz się w krystalicznie czystej wodzie jaskini. Podczas pływania spójrz w górę, aby podziwiać bujny baldachim dżungli i spróbuj dostrzec dziką przyrodę żyjącą wśród gałęzi. Zatrzymaj się w cenocie Chen-Ha przed powrotem do miejsca zakwaterowania.

Z Cancún: Wycieczka do Cobá, Cenote, Tulum i Playa del Carmen

4. Z Cancún: Wycieczka do Cobá, Cenote, Tulum i Playa del Carmen

Odkryj Riwierę Majów podczas całodniowej wycieczki z Cancún z przewodnikiem, odbiorem z hotelu i transportem powrotnym. Popływaj w czystych wodach świętej cenote, podziwiaj starożytne miasta Majów, Tulum i Cobá, oraz odwiedź nadmorski kurort Playa del Carmen. Rozpocznij swoją wycieczkę z Cancún od wizyty w Tulum, starożytnym mieście Majów, zbudowanym nad brzegiem morza. Podziwiaj jego niesamowite budowle, w tym El Castillo i El Templo de Los Frescos, a także piękną plażę z białym piaskiem. To jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Riwierze Majów. Następnym przystankiem będzie Cobá, miasto Majów szczycące się najwyższą piramidą na półwyspie Jukatan. Przejdź przez rozległą dżunglę i zachwyć się jej dźwiękami, zapachami i naturalnym pięknem. W trakcie zwiedzania przewodnik podzieli się z Tobą magicznymi opowieściami o starożytnej kulturze. Zatrzymaj się na lunch w formie bufetu i skosztuj lokalnych przysmaków, w tym dań kuchni półwyspu Jukatan. Odważni mogą spróbować pikantnej salsy habanero. Doświadcz prawdziwie magicznego przeżycia i zanurz się w cenote, naturalnej studni krasowej wypełnionej krystalicznie czystą wodą. Na koniec wycieczki odwiedź Playa del Carmen, tętniące życiem miasto położone na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Jest to doskonałe miejsce na zrobienie zakupów. Warto też odwiedzić tam elegancką Piątą Aleję.

Tulum i Coba: całodniowa wycieczka archeologiczna z lunchem

5. Tulum i Coba: całodniowa wycieczka archeologiczna z lunchem

Ciesz się idealnym połączeniem kultury i przygody, zanurzając się w kulturze Majów jak miejscowy. Odwiedź dwa ważne stanowiska archeologiczne: Tulum, otoczone murami miasto przy plaży ze wspaniałymi widokami na Karaiby, a następnie udaj się do orzeźwiającej, półotwartej cenote. Tutaj poznasz tradycje Majów, w tym wprowadzenie miodu pszczół Majów Melipona, demonstrację nasion kakaowca i wizytę u szamana, który przeprowadzi ceremonię Majów na Twoją cześć. Aby nabrać sił, skosztuj najlepszej lokalnej kuchni, a następnie udaj się do Coba, gdzie znajdziesz najwyższą piramidę na półwyspie. Czeka na Ciebie wciągająca przygoda w kulturze Majów.

Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

6. Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem z Playa del Carmen, by odkryć ruiny założonego przez Majów miasta Chichén Itzá. Wejdź w głąb dżungli w parku ekologicznym. Popływaj w świętej studni cenote i delektuj się obfitym lunchem w formie bufetu. Na początek zostaniesz odebrany(-a) z Playa del Carmen i udasz się do dżungli w parku ekologicznym. Zachwyć się świętą studnią cenote i zażyj oczyszczającej kąpieli w jej krystalicznie czystej wodzie. Zjedz wyśmienity lunch w formie bufetu, który zostanie podany w działającej w parku ekologicznym restauracji. Przygotuj się na wyjątkowe doznania smakowe! Skosztuj dań uznanej kuchni meksykańskiej, w tym regionalnych przysmaków z Jukatanu. Po posiłku wyrusz do światowej sławy majańskich ruin – miasta Chichén Itzá. Zwiedź to dawne centrum ceremonii w towarzystwie przewodnika. Wysłuchaj fascynujących opowieści na temat starożytnej cywilizacji Majów. Zaczerpnij wiedzy od doświadczonych przewodników, którzy opowiedzą Ci ciekawostki dotyczące życia w Chichén Itzá. Dowiedz się więcej o kulturze, która znacząco wyprzedziła swoje czasy. Następnie przewidziano czas wolny na zwiedzanie na własną rękę i spacer śladami Majów. Ostatni punkt wycieczki stanowi kolonialne miasto Valladolid. Zwiedź szybko to pełne uroku i magii meksykańskie miasto. Imponujący kościół i architektura wokół „zocalo” (miejskiego rynku) stanowią doskonałe tło dla zdjęć. Zanim powrócisz do Playa del Carmen, zrelaksuj się i naciesz swobodną atmosferą półwyspu Jukatan.

Lotnisko w Cancun: transfer lotniskowy w jedną stronę lub w obie strony

7. Lotnisko w Cancun: transfer lotniskowy w jedną stronę lub w obie strony

Ciesz się transferem w jedną stronę lub w obie strony między lotniskiem w Cancun a hotelem. Dostępny jest również transfer w jedną stronę z hotelu na lotnisko. Przyjazny kierowca spotka się i przywita w Twojej lokalizacji. Zrelaksuj się, wiedząc, że podróżujesz bezpiecznie w klimatyzowanym pojeździe. Pozwól kierowcy sprawnie poruszać się po korkach. Podróżuj wygodnie bez konieczności szukania taksówki lub wspólnego transportu publicznego z lotniska.

Riviera Maya: Wycieczka z przewodnikiem po Tulum i pływanie z żółwiami w Akumal

8. Riviera Maya: Wycieczka z przewodnikiem po Tulum i pływanie z żółwiami w Akumal

Odkryj urzekający urok Tulum, legendarnego miasta otoczonego murami i zanurz się w dogłębnej eksploracji jego bogatej historii i zapierających dech w piersiach cudów natury. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po strefie archeologicznej i zanurz się w krystalicznie czystych wodach Akumal, aby popływać z żółwiami. Rozpocznij swoją podróż od odbioru z hotelu z obszaru Riviera Maya i zanurz się w sercu kultury Majów, odwiedzając ruiny Tulum. Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po tym historycznym nadmorskim zabytku i zanurz się w hipnotyzującym pięknie karaibskiego wybrzeża. Następnie udaj się do Akumal, aby wziąć udział w spokojnych spotkaniach wodnych. Poczuj dreszczyk emocji pływając obok majestatycznych żółwi morskich w ich naturalnym środowisku. Zanim wrócisz do miejsca zakwaterowania, obejrzyj urzekający podwodny świat.

Z Cancun: Wczesny dostęp do Chichen Itza, Cenote i lunch

9. Z Cancun: Wczesny dostęp do Chichen Itza, Cenote i lunch

Odwiedź chronione stanowisko archeologiczne Chichen Itza podczas wycieczki z przewodnikiem. Pływaj w świętej cenocie Majów, aby ochłodzić się po meksykańskim upale. Na koniec zapraszamy na typowy meksykański lunch w formie bufetu. Ciesz się spokojem porannej wizyty w Chichen Itza, zanim przybędą tłumy. Dowiedz się, jak to duże prekolumbijskie miasto odgrywało ważną rolę w cywilizacji Majów od około 600 do 1200 rne i pozostawało ośrodkiem kultu i pielgrzymek aż do przybycia Hiszpanów. Podobnie jak wiele starożytnych miast Meksyku, miejsce to zostało opuszczone, a jego ruiny były ukryte w dżungli. Dowiedz się, jak archeolodzy odkryli i wykopali to miejsce, zyskując ochronę UNESCO i uważane dziś za jeden z Nowych Siedmiu Cudów Świata. Naładuj swoją energię typowym meksykańskim lunchem w formie bufetu, zanim udasz się do Cenote. Ciesz się pływaniem w Cenote Majów i skorzystaj z degustacji tequili w tym magicznym otoczeniu.

Riviera Maya: Wycieczka do Cobá i Chichén Itzá z Cenote i lunchem

10. Riviera Maya: Wycieczka do Cobá i Chichén Itzá z Cenote i lunchem

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Cobá i Chichén Itzá i odkryj dżunglę półwyspu Jukatan. Zrelaksuj się w Cenote, rozkoszuj się widokami w Nohoch Mul, zjedz lunch i pokonaj tłumy, wyruszając wcześnie rano. Najpierw udaj się do Cobá, którego ruiny datowane są na lata 100-300 p.n.e. Dowiedz się o znaczeniu pięciu pobliskich jezior i doceń uderzającą architekturę rozległych kamiennych budowli. Odwiedź Chichén Itzá, jeden z siedmiu cudów świata. Poczuj się zagubiony w czasie w pięknie utrzymanych piramidach i odkryj geniusz unikalnych budowli miasta. Zagłęb się w dżunglę i zrelaksuj się w mistycznym Cenote Chichi Kan, idealnym miejscu na kąpiel i zrobienie olśniewających zdjęć. Delektuj się pysznym lunchem w formie bufetu podczas swojej przygody. Zakończ wycieczkę krótką panoramiczną wizytą w Valladolid.

Najciekawsze atrakcje

Tulum: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Tulum – nasze najbardziej polecane atrakcje

Cancun: Wycieczka z lunchem do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

Cancun: Wycieczka z lunchem do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

Zanurz się w kulturze Majów podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z opcjonalnym transferem hotelowym z Cancún lub Riviera Maya do Chichén Itzá, uznanego za jeden z 7 Nowych Cudów Świata jako jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miast na świecie. Ciesz się meksykańskim bufetem i degustacją tequili, a następnie zatrzymaj się w Valladolid i cenocie. Zabawa rozpocznie się od panoramicznej wizyty w uroczym miasteczku Valladolid, słynącym z ozdobnego XVI-wiecznego klasztoru San Bernardino ze Sieny i barokowej katedry San Gervasio. Następnie wizyta w okolicy nie byłaby kompletna bez zatrzymania się przy cenocie, orzeźwiającym, czarującym podziemnym zapadlisku, świętym dla ludu Majów. Następnie zjedz meksykański lunch w formie bufetu i degustację tequili. Wreszcie, będąc w Chichén Itzá, podążaj za przewodnikiem, poznając najważniejsze budynki. Od budzącej podziw piramidy Kukulcana po ruiny, w których kiedyś mieszkały dziesiątki tysięcy Majów, piramidę El Castillo czy El Caracol, ta wizyta jest wypełniona rzadko słyszanymi historiami, niesamowitymi szczegółami i wspaniałymi możliwościami robienia zdjęć. Dowiedz się, dlaczego ogromne miasto odgrywało tak ważną rolę od późnego okresu klasycznego (600 rne) do wczesnej części okresu postklasycznego (1200 rne) i dlaczego pozostało ogromnym ośrodkiem pielgrzymkowym.

Z Playa del Carmen: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Coba i Cenotes

Z Playa del Carmen: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Coba i Cenotes

Pierwszym przystankiem jest Tulum, starożytne miasto Majów położone na klifie z widokiem na meksykańskie Morze Karaibskie. Twój doświadczony dwujęzyczny przewodnik podzieli się fascynującymi informacjami na temat stanowiska archeologicznego, jego znaczenia w historii i codziennego życia jego mieszkańców u szczytu. Posłuchaj wszystkiego o dawnych kulturach i teoriach ich upadku. Następna w kolejce jest wizyta w Cenote Kuxtal na kąpiel. Cenoty są unikalne dla Półwyspu Jukatan, naturalne leje krasowe w wapiennych jaskiniach, które były święte dla starożytnego ludu Majów. Następnie delektuj się autentycznym regionalnym lunchem w formie bufetu, aby naładować się na ostatni przystanek dnia. Ostatnią częścią tej niesamowitej podróży jest wycieczka z przewodnikiem po ruinach Majów w Coba. Wciąż w większości ukryta pod listowiem dżungli, Coba jest miejscem najwyższej piramidy na Jukatanie, wspinaj się na szczyt, aby podziwiać widoki nie z tego świata. Posłuchaj swojego przewodnika o odkryciu tej strony. Podziwiaj granice między naturą a strukturami stworzonymi przez człowieka, a dżungla łączy się z ruinami.

Riviera Maya: Ruiny Tulum i 2 Cenoty - półdniowa wycieczka

Riviera Maya: Ruiny Tulum i 2 Cenoty - półdniowa wycieczka

Wyrusz na wycieczkę do Tulum, malowniczego stanowiska archeologicznego Majów, które trzeba zobaczyć, położonego nad turkusowym morzem. Ciesz się odbiorem i dowozem do hotelu na Riwierze Maya i odwiedź dwie zapierające dech w piersiach cenoty. Odbierz z hotelu i udaj się do strefy archeologicznej Tulum na malowniczym wybrzeżu Karaibów. Wybierz się na kompleksowy spacer z przewodnikiem. Miej trochę wolnego czasu na zwiedzanie starożytnego obserwatorium słonecznego w Świątyni Fresków i nadmorskiej Świątyni Boga Wiatru. Rób jedyne w swoim rodzaju zdjęcia piramidy El Castillo i dziewiczych plaż z białym piaskiem. Zatrzymaj się przy cenocie Mariposa i zanurz się w krystalicznie czystej wodzie jaskini. Podczas pływania spójrz w górę, aby podziwiać bujny baldachim dżungli i spróbuj dostrzec dziką przyrodę żyjącą wśród gałęzi. Zatrzymaj się w cenocie Chen-Ha przed powrotem do miejsca zakwaterowania.

Z Cancún: Wycieczka do Cobá, Cenote, Tulum i Playa del Carmen

Z Cancún: Wycieczka do Cobá, Cenote, Tulum i Playa del Carmen

Odkryj Riwierę Majów podczas całodniowej wycieczki z Cancún z przewodnikiem, odbiorem z hotelu i transportem powrotnym. Popływaj w czystych wodach świętej cenote, podziwiaj starożytne miasta Majów, Tulum i Cobá, oraz odwiedź nadmorski kurort Playa del Carmen. Rozpocznij swoją wycieczkę z Cancún od wizyty w Tulum, starożytnym mieście Majów, zbudowanym nad brzegiem morza. Podziwiaj jego niesamowite budowle, w tym El Castillo i El Templo de Los Frescos, a także piękną plażę z białym piaskiem. To jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Riwierze Majów. Następnym przystankiem będzie Cobá, miasto Majów szczycące się najwyższą piramidą na półwyspie Jukatan. Przejdź przez rozległą dżunglę i zachwyć się jej dźwiękami, zapachami i naturalnym pięknem. W trakcie zwiedzania przewodnik podzieli się z Tobą magicznymi opowieściami o starożytnej kulturze. Zatrzymaj się na lunch w formie bufetu i skosztuj lokalnych przysmaków, w tym dań kuchni półwyspu Jukatan. Odważni mogą spróbować pikantnej salsy habanero. Doświadcz prawdziwie magicznego przeżycia i zanurz się w cenote, naturalnej studni krasowej wypełnionej krystalicznie czystą wodą. Na koniec wycieczki odwiedź Playa del Carmen, tętniące życiem miasto położone na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Jest to doskonałe miejsce na zrobienie zakupów. Warto też odwiedzić tam elegancką Piątą Aleję.

Tulum i Coba: całodniowa wycieczka archeologiczna z lunchem

Tulum i Coba: całodniowa wycieczka archeologiczna z lunchem

Ciesz się idealnym połączeniem kultury i przygody, zanurzając się w kulturze Majów jak miejscowy. Odwiedź dwa ważne stanowiska archeologiczne: Tulum, otoczone murami miasto przy plaży ze wspaniałymi widokami na Karaiby, a następnie udaj się do orzeźwiającej, półotwartej cenote. Tutaj poznasz tradycje Majów, w tym wprowadzenie miodu pszczół Majów Melipona, demonstrację nasion kakaowca i wizytę u szamana, który przeprowadzi ceremonię Majów na Twoją cześć. Aby nabrać sił, skosztuj najlepszej lokalnej kuchni, a następnie udaj się do Coba, gdzie znajdziesz najwyższą piramidę na półwyspie. Czeka na Ciebie wciągająca przygoda w kulturze Majów.

Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem z Playa del Carmen, by odkryć ruiny założonego przez Majów miasta Chichén Itzá. Wejdź w głąb dżungli w parku ekologicznym. Popływaj w świętej studni cenote i delektuj się obfitym lunchem w formie bufetu. Na początek zostaniesz odebrany(-a) z Playa del Carmen i udasz się do dżungli w parku ekologicznym. Zachwyć się świętą studnią cenote i zażyj oczyszczającej kąpieli w jej krystalicznie czystej wodzie. Zjedz wyśmienity lunch w formie bufetu, który zostanie podany w działającej w parku ekologicznym restauracji. Przygotuj się na wyjątkowe doznania smakowe! Skosztuj dań uznanej kuchni meksykańskiej, w tym regionalnych przysmaków z Jukatanu. Po posiłku wyrusz do światowej sławy majańskich ruin – miasta Chichén Itzá. Zwiedź to dawne centrum ceremonii w towarzystwie przewodnika. Wysłuchaj fascynujących opowieści na temat starożytnej cywilizacji Majów. Zaczerpnij wiedzy od doświadczonych przewodników, którzy opowiedzą Ci ciekawostki dotyczące życia w Chichén Itzá. Dowiedz się więcej o kulturze, która znacząco wyprzedziła swoje czasy. Następnie przewidziano czas wolny na zwiedzanie na własną rękę i spacer śladami Majów. Ostatni punkt wycieczki stanowi kolonialne miasto Valladolid. Zwiedź szybko to pełne uroku i magii meksykańskie miasto. Imponujący kościół i architektura wokół „zocalo” (miejskiego rynku) stanowią doskonałe tło dla zdjęć. Zanim powrócisz do Playa del Carmen, zrelaksuj się i naciesz swobodną atmosferą półwyspu Jukatan.

Lotnisko w Cancun: transfer lotniskowy w jedną stronę lub w obie strony

Lotnisko w Cancun: transfer lotniskowy w jedną stronę lub w obie strony

Ciesz się transferem w jedną stronę lub w obie strony między lotniskiem w Cancun a hotelem. Dostępny jest również transfer w jedną stronę z hotelu na lotnisko. Przyjazny kierowca spotka się i przywita w Twojej lokalizacji. Zrelaksuj się, wiedząc, że podróżujesz bezpiecznie w klimatyzowanym pojeździe. Pozwól kierowcy sprawnie poruszać się po korkach. Podróżuj wygodnie bez konieczności szukania taksówki lub wspólnego transportu publicznego z lotniska.

Riviera Maya: Wycieczka z przewodnikiem po Tulum i pływanie z żółwiami w Akumal

Riviera Maya: Wycieczka z przewodnikiem po Tulum i pływanie z żółwiami w Akumal

Odkryj urzekający urok Tulum, legendarnego miasta otoczonego murami i zanurz się w dogłębnej eksploracji jego bogatej historii i zapierających dech w piersiach cudów natury. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po strefie archeologicznej i zanurz się w krystalicznie czystych wodach Akumal, aby popływać z żółwiami. Rozpocznij swoją podróż od odbioru z hotelu z obszaru Riviera Maya i zanurz się w sercu kultury Majów, odwiedzając ruiny Tulum. Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po tym historycznym nadmorskim zabytku i zanurz się w hipnotyzującym pięknie karaibskiego wybrzeża. Następnie udaj się do Akumal, aby wziąć udział w spokojnych spotkaniach wodnych. Poczuj dreszczyk emocji pływając obok majestatycznych żółwi morskich w ich naturalnym środowisku. Zanim wrócisz do miejsca zakwaterowania, obejrzyj urzekający podwodny świat.

Z Cancun: Wczesny dostęp do Chichen Itza, Cenote i lunch

Z Cancun: Wczesny dostęp do Chichen Itza, Cenote i lunch

Odwiedź chronione stanowisko archeologiczne Chichen Itza podczas wycieczki z przewodnikiem. Pływaj w świętej cenocie Majów, aby ochłodzić się po meksykańskim upale. Na koniec zapraszamy na typowy meksykański lunch w formie bufetu. Ciesz się spokojem porannej wizyty w Chichen Itza, zanim przybędą tłumy. Dowiedz się, jak to duże prekolumbijskie miasto odgrywało ważną rolę w cywilizacji Majów od około 600 do 1200 rne i pozostawało ośrodkiem kultu i pielgrzymek aż do przybycia Hiszpanów. Podobnie jak wiele starożytnych miast Meksyku, miejsce to zostało opuszczone, a jego ruiny były ukryte w dżungli. Dowiedz się, jak archeolodzy odkryli i wykopali to miejsce, zyskując ochronę UNESCO i uważane dziś za jeden z Nowych Siedmiu Cudów Świata. Naładuj swoją energię typowym meksykańskim lunchem w formie bufetu, zanim udasz się do Cenote. Ciesz się pływaniem w Cenote Majów i skorzystaj z degustacji tequili w tym magicznym otoczeniu.

Riviera Maya: Wycieczka do Cobá i Chichén Itzá z Cenote i lunchem

Riviera Maya: Wycieczka do Cobá i Chichén Itzá z Cenote i lunchem

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Cobá i Chichén Itzá i odkryj dżunglę półwyspu Jukatan. Zrelaksuj się w Cenote, rozkoszuj się widokami w Nohoch Mul, zjedz lunch i pokonaj tłumy, wyruszając wcześnie rano. Najpierw udaj się do Cobá, którego ruiny datowane są na lata 100-300 p.n.e. Dowiedz się o znaczeniu pięciu pobliskich jezior i doceń uderzającą architekturę rozległych kamiennych budowli. Odwiedź Chichén Itzá, jeden z siedmiu cudów świata. Poczuj się zagubiony w czasie w pięknie utrzymanych piramidach i odkryj geniusz unikalnych budowli miasta. Zagłęb się w dżunglę i zrelaksuj się w mistycznym Cenote Chichi Kan, idealnym miejscu na kąpiel i zrobienie olśniewających zdjęć. Delektuj się pysznym lunchem w formie bufetu podczas swojej przygody. Zakończ wycieczkę krótką panoramiczną wizytą w Valladolid.

Często zadawane pytania dotyczące: Tulum

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Tulum?

Najlepsze atrakcje to:

Tulum: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Tulum

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Tulum to:

Tulum – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Tulum: Najciekawsze atrakcje

Tulum: Wycieczki i bilety

Meksyk: Ciekawe miejsca

Tulum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tulum? Kliknij tutaj.

Tulum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(3714 recenzji)

Świetna wycieczka! Frank, sam pochodzenia Majów, przedstawił bardzo ekscytujący wgląd w swoją kulturę i sprawił, że wycieczka była naprawdę wyjątkowa! Gorąco polecam tę wycieczkę; zwłaszcza jeśli nie masz dużo czasu, a mimo to chcesz coś zobaczyć i doświadczyć, tak jak to było w przypadku nas.

Izaak i Omar byli bardzo pouczający i wciągający przez cały dzień! Przepraszamy, Omar, że przespaliśmy twoją godzinną rozmowę w autobusie, ale jesteśmy ci wdzięczni. Izaaku, uwielbiamy twoją koszulę!

Piękna przewodniczka Marcela, każdy byłby szczęśliwy, gdyby miała ją na swojej wycieczce wypełnioną świetnymi informacjami i wspaniałą osobowością!

Bardzo nam się podobało pomimo tego, że za napoje i kamizelki ratunkowe musieliśmy zapłacić

Świetna podróz! Abraham, pastor i cuc byli świetnymi przewodnikami: -)