Tulum – nasze najbardziej polecane atrakcje

Cancún: Chichén Itzá, Cenote, Valladolid, lunch i tequila

1. Cancún: Chichén Itzá, Cenote, Valladolid, lunch i tequila

Zanurz się w kulturze Majów podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z opcjonalnym transferem hotelowym z Cancún lub Riviera Maya do Chichén Itzá, uznanego za jeden z 7 Nowych Cudów Świata jako jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miast na świecie. Ciesz się meksykańskim bufetem i degustacją tequili, a następnie zatrzymaj się w Valladolid i cenocie. Zabawa rozpocznie się od panoramicznej wizyty w uroczym miasteczku Valladolid, słynącym z ozdobnego XVI-wiecznego klasztoru San Bernardino ze Sieny i barokowej katedry San Gervasio. Następnie wizyta w okolicy nie byłaby kompletna bez zatrzymania się przy cenocie, orzeźwiającym, czarującym podziemnym zapadlisku, świętym dla ludu Majów. Następnie zjedz meksykański lunch w formie bufetu i degustację tequili. Wreszcie, będąc w Chichén Itzá, podążaj za przewodnikiem, poznając najważniejsze budynki. Od budzącej podziw piramidy Kukulcana po ruiny, w których kiedyś mieszkały dziesiątki tysięcy Majów, piramidę El Castillo czy El Caracol, ta wizyta jest wypełniona rzadko słyszanymi historiami, niesamowitymi szczegółami i wspaniałymi możliwościami robienia zdjęć. Dowiedz się, dlaczego ogromne miasto odgrywało tak ważną rolę od późnego okresu klasycznego (600 rne) do wczesnej części okresu postklasycznego (1200 rne) i dlaczego pozostało ogromnym ośrodkiem pielgrzymkowym.

Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

2. Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem z Playa del Carmen, by odkryć ruiny założonego przez Majów miasta Chichén Itzá. Wejdź w głąb dżungli w parku ekologicznym. Popływaj w świętej studni cenote i delektuj się obfitym lunchem w formie bufetu. Na początek zostaniesz odebrany(-a) z Playa del Carmen i udasz się do dżungli w parku ekologicznym. Zachwyć się świętą studnią cenote i zażyj oczyszczającej kąpieli w jej krystalicznie czystej wodzie. Zjedz wyśmienity lunch w formie bufetu, który zostanie podany w działającej w parku ekologicznym restauracji. Przygotuj się na wyjątkowe doznania smakowe! Skosztuj dań uznanej kuchni meksykańskiej, w tym regionalnych przysmaków z Jukatanu. Po posiłku wyrusz do światowej sławy majańskich ruin – miasta Chichén Itzá. Zwiedź to dawne centrum ceremonii w towarzystwie przewodnika. Wysłuchaj fascynujących opowieści na temat starożytnej cywilizacji Majów. Zaczerpnij wiedzy od doświadczonych przewodników, którzy opowiedzą Ci ciekawostki dotyczące życia w Chichén Itzá. Dowiedz się więcej o kulturze, która znacząco wyprzedziła swoje czasy. Następnie przewidziano czas wolny na zwiedzanie na własną rękę i spacer śladami Majów. Ostatni punkt wycieczki stanowi kolonialne miasto Valladolid. Zwiedź szybko to pełne uroku i magii meksykańskie miasto. Imponujący kościół i architektura wokół „zocalo” (miejskiego rynku) stanowią doskonałe tło dla zdjęć. Zanim powrócisz do Playa del Carmen, zrelaksuj się i naciesz swobodną atmosferą półwyspu Jukatan.

Tulum i Coba: całodniowa wycieczka archeologiczna z lunchem

3. Tulum i Coba: całodniowa wycieczka archeologiczna z lunchem

Ciesz się idealnym połączeniem kultury i przygody, zanurzając się w kulturze Majów jak miejscowy. Odwiedź dwa ważne stanowiska archeologiczne: Tulum, otoczone murami miasto przy plaży ze wspaniałymi widokami na Karaiby, a następnie udaj się do orzeźwiającej, półotwartej cenote. Tutaj poznasz tradycje Majów, w tym wprowadzenie miodu pszczół Majów Melipona, demonstrację nasion kakaowca i wizytę u szamana, który przeprowadzi ceremonię Majów na Twoją cześć. Aby nabrać sił, skosztuj najlepszej lokalnej kuchni, a następnie udaj się do Coba, gdzie znajdziesz najwyższą piramidę na półwyspie. Czeka na Ciebie wciągająca przygoda w kulturze Majów.

Lotnisko w Cancun: transfer lotniskowy w jedną stronę lub w obie strony

4. Lotnisko w Cancun: transfer lotniskowy w jedną stronę lub w obie strony

Ciesz się transferem w jedną stronę lub w obie strony między lotniskiem w Cancun a hotelem. Dostępny jest również transfer w jedną stronę z hotelu na lotnisko. Przyjazny kierowca spotka się i przywita w Twojej lokalizacji. Zrelaksuj się, wiedząc, że podróżujesz bezpiecznie w klimatyzowanym pojeździe. Pozwól kierowcy sprawnie poruszać się po korkach. Podróżuj wygodnie bez konieczności szukania taksówki lub wspólnego transportu publicznego z lotniska.

Z Playa del Carmen: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Coba i Cenotes

5. Z Playa del Carmen: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Coba i Cenotes

Pierwszym przystankiem jest Tulum, starożytne miasto Majów położone na klifie z widokiem na meksykańskie Morze Karaibskie. Twój doświadczony dwujęzyczny przewodnik podzieli się fascynującymi informacjami na temat stanowiska archeologicznego, jego znaczenia w historii i codziennego życia jego mieszkańców u szczytu. Posłuchaj wszystkiego o dawnych kulturach i teoriach ich upadku. Następna w kolejce jest wizyta w Cenote Kuxtal na kąpiel. Cenoty są unikalne dla Półwyspu Jukatan, naturalne leje krasowe w wapiennych jaskiniach, które były święte dla starożytnego ludu Majów. Następnie delektuj się autentycznym regionalnym lunchem w formie bufetu, aby naładować się na ostatni przystanek dnia. Ostatnią częścią tej niesamowitej podróży jest wycieczka z przewodnikiem po ruinach Majów w Coba. Wciąż w większości ukryta pod listowiem dżungli, Coba jest miejscem najwyższej piramidy na Jukatanie, wspinaj się na szczyt, aby podziwiać widoki nie z tego świata. Posłuchaj swojego przewodnika o odkryciu tej strony. Podziwiaj granice między naturą a strukturami stworzonymi przez człowieka, a dżungla łączy się z ruinami.

Z Cancún: Wycieczka do Cobá, Cenote, Tulum i Playa del Carmen

6. Z Cancún: Wycieczka do Cobá, Cenote, Tulum i Playa del Carmen

Odkryj Riwierę Majów podczas całodniowej wycieczki z Cancún z przewodnikiem, odbiorem z hotelu i transportem powrotnym. Popływaj w czystych wodach świętej cenote, podziwiaj starożytne miasta Majów, Tulum i Cobá, oraz odwiedź nadmorski kurort Playa del Carmen. Rozpocznij swoją wycieczkę z Cancún od wizyty w Tulum, starożytnym mieście Majów, zbudowanym nad brzegiem morza. Podziwiaj jego niesamowite budowle, w tym El Castillo i El Templo de Los Frescos, a także piękną plażę z białym piaskiem. To jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Riwierze Majów. Następnym przystankiem będzie Cobá, miasto Majów szczycące się najwyższą piramidą na półwyspie Jukatan. Przejdź przez rozległą dżunglę i zachwyć się jej dźwiękami, zapachami i naturalnym pięknem. W trakcie zwiedzania przewodnik podzieli się z Tobą magicznymi opowieściami o starożytnej kulturze. Zatrzymaj się na lunch w formie bufetu i skosztuj lokalnych przysmaków, w tym dań kuchni półwyspu Jukatan. Odważni mogą spróbować pikantnej salsy habanero. Doświadcz prawdziwie magicznego przeżycia i zanurz się w cenote, naturalnej studni krasowej wypełnionej krystalicznie czystą wodą. Na koniec wycieczki odwiedź Playa del Carmen, tętniące życiem miasto położone na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Jest to doskonałe miejsce na zrobienie zakupów. Warto też odwiedzić tam elegancką Piątą Aleję.

Riviera Maya: Ruiny Tulum i 2 Cenoty - półdniowa wycieczka

7. Riviera Maya: Ruiny Tulum i 2 Cenoty - półdniowa wycieczka

Wyrusz na wycieczkę do Tulum, malowniczego stanowiska archeologicznego Majów, które trzeba zobaczyć, położonego nad turkusowym morzem. Ciesz się odbiorem i dowozem do hotelu na Riwierze Maya i odwiedź dwie zapierające dech w piersiach cenoty. Odbierz z hotelu i udaj się do strefy archeologicznej Tulum na malowniczym wybrzeżu Karaibów. Wybierz się na kompleksowy spacer z przewodnikiem. Miej trochę wolnego czasu na zwiedzanie starożytnego obserwatorium słonecznego w Świątyni Fresków i nadmorskiej Świątyni Boga Wiatru. Rób jedyne w swoim rodzaju zdjęcia piramidy El Castillo i dziewiczych plaż z białym piaskiem. Zatrzymaj się przy cenocie Mariposa i zanurz się w krystalicznie czystej wodzie jaskini. Podczas pływania spójrz w górę, aby podziwiać bujny baldachim dżungli i spróbuj dostrzec dziką przyrodę żyjącą wśród gałęzi. Zatrzymaj się w cenocie Chen-Ha przed powrotem do miejsca zakwaterowania.

Z Riviera Maya: ruiny Majów i wycieczka po rezerwacie Sian Kaan

8. Z Riviera Maya: ruiny Majów i wycieczka po rezerwacie Sian Kaan

Poznaj starożytne ruiny Majów w Muyil i rezerwat przyrody Sian Kaan podczas półdniowej wycieczki z Tulum. Spotkasz różnorodne ptaki, rośliny i zwierzęta, zanim przejdziesz przez ruiny, aby odkryć niesamowitą historię tej starożytnej cywilizacji. Po odebraniu z Tulum zostaniesz przeniesiony do rezerwatu przyrody Sian Kaan. Przejdź przez ten inspirujący rezerwat ekologiczny do najwyższego punktu w rezerwacie i podziwiaj nieskazitelną dżunglę wypełnioną setkami gatunków ptaków, roślin i zwierząt. Wybierz się na małą wycieczkę przed rejsem łodzią po kanałach handlowych starożytnej cywilizacji Majów i odwiedź świątynię Majów w Xlapak. Zobaczysz szczegółowe fasady tych starych ruin, znajdujących się na dnie doliny rzeki. Następnie unoś się i płyń z powrotem przez kanały między namorzynami i delikatnie wypłyń z powrotem do krystalicznie czystych wód wokół półwyspu. Na pokładzie delektuj się meksykańskimi przekąskami i lunchem podczas zachodu słońca nad tym pięknym krajobrazem. Poznaj to, co najlepsze w tym regionie. Jedzenie, kultura, przyroda i odrobina relaksu w wodzie sprawiają, że jest to idealna jednodniowa wycieczka.

Z Riviera Maya: Chichen Itza, Cenote i Valladolid Tour

9. Z Riviera Maya: Chichen Itza, Cenote i Valladolid Tour

Rozpocznij swoją podróż od odbioru w Tulum. Odkryj Chichen Itza, spektakularne stanowisko archeologiczne i obowiązkowe miejsce dla osób zainteresowanych historią i kulturą. Zobacz słynne budowle ze swoim przewodnikiem, takie jak Piramida Kukulkan i Wielki Kort Balowy. Rzuć okiem na osiągnięcia cywilizacji Majów. Po Chichen Itza udaj się do Valladolid, miasta, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Zachwyć się kolorową architekturą i lokalną kulturą kulinarną. Zjedz obiad na dziedzińcu odrestaurowanej rezydencji kolonialnej i przespaceruj się po placu i pobliskich ulicach. Rób zdjęcia i ciesz się zakupami, poznając powolne meksykańskie życie. Aby zakończyć dzień, udaj się do prowadzonej przez lokalną społeczność cenote, idealnego miejsca, aby uciec od tłumów i ochłodzić się w orzeźwiającej, błękitnej wodzie.

Cancun / Riviera Maya: ruiny Tulum, kąpiel z żółwiami morskimi i cenote

10. Cancun / Riviera Maya: ruiny Tulum, kąpiel z żółwiami morskimi i cenote

Po odebraniu z hotelu w Cancun lub Riviera Maya odwiedź ruiny Tulum. Wybierz się na 45-minutową wycieczkę z profesjonalnym przewodnikiem archeologa i poznaj historię Majów. Eksploruj witrynę we własnym tempie. Następnie wsiądź do autokaru i udaj się do Jaguar Cenote. Jazda obejmuje jazdę terenową, ponieważ cenote znajduje się w dżungli. Po przyjeździe zjedz meksykański lunch w formie bufetu, w tym Cochinita Pibil „wieprzowinę z Meksyku”, kurczaka, ryż, fasolę, tortille i chipsy z tortilli. Opcje wegetariańskie są dostępne po wcześniejszym powiadomieniu. Odwiedź i popływaj w mokrym cenocie, nurkuj i odkrywaj kolorowe życie morskie. Po przygodzie z cenotami napij się meksykańskiej kawy o nazwie Café Olla. Następnie udaj się do zatoki Akumal, idealnego miejsca do pływania z żółwiami morskimi, które żywią się trawą morską w pobliskiej zatoce. Załóż dostarczony sprzęt do nurkowania — lub własny, jeśli wolisz — i ciesz się nurkowaniem z tymi niesamowitymi stworzeniami. Twój instruktor poprowadzi Cię przez każdy etap procesu, aby zapewnić wyjątkowe i pełne zabawy wrażenia z pływania. Profesjonalny fotograf będzie Ci towarzyszył przez cały dzień i uchwyci Twoje piękne chwile. Przejrzyj zdjęcia na końcu i kup USB z przewodnikiem. Na koniec wróć do furgonetki w celu transportu z powrotem do hotelu.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Tulum
Zanurz się w magicznej cenote lub odkryj ruiny Majów wznoszące się nad białymi plażami i turkusowymi wodami.

Najciekawsze atrakcje

Tulum: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 262
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Tulum: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Tulum

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Tulum?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Tulum

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Tulum to:

Coba

Tulum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tulum? Kliknij tutaj.

Tulum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 3714 opinii

Polecamy! Punktualny odbiór z hotelu na Riviera Maya. Po krótkim postoju na zdjęcia w Cancún było małe śniadanie, a potem popłynęliśmy łodzią na Isla Contoy. Krótka, wysoce zalecana wędrówka po wyspie, a następnie lunch (ryba, kurczak, ryż, ...). Pyszne! Następnie czas wolny na relaks na plaży przed rozpoczęciem wycieczki z przewodnikiem. Byli zadowoleni z obowiązkowych kamizelek ratunkowych, ponieważ prąd/fale były nieco silniejsze. Następnie udaliśmy się na Isla Mujeres, również tutaj z wystarczającą ilością wolnego czasu. Przewodnicy Steffie i Tlal byli wspaniali, mieli dobre informacje / wskazówki i stworzyli świetną atmosferę! 5/5 gwiazdek

Jedna z najtańszych wycieczek do Chichen Itza. Odbiór był na czas i wysłali czas odbioru dzień wcześniej pocztą elektroniczną. Chociaż językiem podanym podczas wycieczki jest hiszpański, mówią również po angielsku. Edwin był naprawdę dobry. Nie zatrzymali autobusu w Valladolid. To tylko panoramiczny widok na miasto z autobusem. Lunch w formie bufetu był serwowany o godzinie 9:30. To jedyna wada wycieczki, a jedzenie nie było tak dobre. Ogólnie dobrze. Najlepsza cena za 12-godzinną wycieczkę

Bardzo fajna wycieczka. Przewodnik dużo wyjaśnił i mówił bardzo jasno i wyraźnie. Chociaż wycieczka trwa cały dzień, jest warta swojej ceny. Zapakowałbym tyle, żeby się napić, ale można też kupić na śniadanie lub w Chichén Itzá. Wycieczka do cenote na koniec była przyjemnym ochłodzeniem. Chciałbym zarezerwować ponownie natychmiast.

Great Tour. Highly recommended. Guide Frank is very funny and knowledgeable and makes the trip just plain fun. Luna the driver is quick and safe in his driving. The tour company organized everything very well.

Our guide Frank is the best. Perfect balance between jokes and knowledge.