Dodaj daty

Tromsø
Autobusem/minivanem

Autobusem/minivanem
Liczba znalezionych atrakcji: 23
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Tromsø Autobusem/minivanem

Tromsø: Kulig i karmienie reniferów z lapońskim przewodnikiem

1. Tromsø: Kulig i karmienie reniferów z lapońskim przewodnikiem

Odkryj sposób życia lapońskich pasterzy reniferów podczas tej jednodniowej wycieczki z Tromsø. Podróżuj do obozu wygodnym autobusem. Poznaj pasterzy i podróżuj saniami ciągniętymi przez renifery. Delektuj się autentycznym lapońskim jedzeniem, słuchając tradycyjnych opowieści i pieśni przy otwartym ogniu. Odbierz z centrum miasta i zrelaksuj się podczas krótkiej przejażdżki nad morzem do obszaru reniferów. Zostaniesz powitany przez gospodarza. Wskocz na sanie ciągnięte przez renifera i pozwól swojemu przewodnikowi poprowadzić Cię na magiczną przejażdżkę saniami po śniegu. Udaj się do obozu i nakarm majestatyczne stado reniferów liczące 300 zwierząt. Zbierz się w lavuu (namiocie Lapończyków), aby ogrzać się i zjeść pyszny tradycyjny gorący posiłek. Krąg wokół ogniska, podczas gdy twój przewodnik opowiada historie o kulturze Lapończyków i śpiewa joiks, które są formą lapońskich pieśni. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca spotkania w Tromsø.

Tromsø: Obserwacja wielorybów hybrydowym katamaranem elektrycznym

2. Tromsø: Obserwacja wielorybów hybrydowym katamaranem elektrycznym

Wypłyń w rejs hybrydowym katamaranem elektrycznym na wody Arktyki i obserwuj zwierzęta morskie w ich naturalnym środowisku. Obserwuj orki, płetwale, kaszaloty i/lub humbaki żerujące w lodowatych fiordach i podziwiaj oszałamiające krajobrazy wokół siebie. Wyrusz z Tromsø rano i udaj się do Skjervøy, gdzie wieloryby są na czas, aby cieszyć się krótkimi godzinami światła dziennego. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki zamarzniętych krajobrazów w wygodnych, panoramicznych salonach. Nasze łodzie są przeznaczone do zwiedzania i mogą pomieścić ponad 100 gości. Jednak duże panoramiczne okna i wielopoziomowe pokłady pozwalają cieszyć się widokami z dowolnego miejsca na pokładzie. Na pokładzie znajdziesz wybór posiłków i napojów do kupienia. Płyń przez około 3 do 3,5 godziny, aby dotrzeć do wielorybów i spędzić około 1 do 1,5 godziny wokół ich żerowisk. Nasz kapitan będzie miał oko na wieloryby. Czasami dostrzeżenie humbaka, płetwala, kaszalota i/lub orki zajmuje nieco więcej czasu, ale nasi przewodnicy mają kilka sprytnych sztuczek, aby je dostrzec. Podczas poszukiwania wielorybów nasi przewodnicy z pasją podzielą się z Tobą osobistymi historiami z okolic Tromsø i ciekawymi widokami, które możemy zobaczyć z fiordów. Oczywiście wycieczka w poszukiwaniu wielorybów nie byłaby kompletna bez mnóstwa informacji o humbakach, płetwalach, kaszalotach i/lub orkach. Gdy wieloryby zostaną zauważone, przełączymy się na nasz elektryczny i cichy silnik, aby zminimalizować zakłócenia dla wielorybów. Wibracje i hałas silników zostały wymienione przez naukowców jako duże zakłócenie życia morskiego i wielorybów. Staramy się pracować na rzecz lepszej i bardziej odpowiedzialnej turystyki wielorybniczej, dlatego przestrzegamy ścisłej filozofii obserwacji wielorybów. Uwaga: zabierz ze sobą ciepłe ubrania, w tym wełnę i jej odpowiedniki. Żeglujemy po wodach arktycznych i jest zimno, szczególnie na morzu. Nasze kabiny są ogrzewane i wygodne, ale na zewnątrz jest zimno.

Tromsø: Wycieczka minibusem z ogniskiem w pogoni za zorzą polarną

3. Tromsø: Wycieczka minibusem z ogniskiem w pogoni za zorzą polarną

Wyrusz poza Tromsø, z dala od miejskiego zanieczyszczenia światłem, w poszukiwaniu zorzy polarnej wraz z doświadczonym przewodnikiem. Podziwiaj ogromny majestat Arktyki, dzieląc się historiami ze swoimi towarzyszami przy trzaskającym ognisku. Wyrusz z miejsca spotkania w centrum Tromsø i rozpocznij jedyne w swoim rodzaju doświadczenie na arktycznym pustkowiu. Twój doświadczony przewodnik poprowadzi Cię w pogoni za urzekającym zjawiskiem naturalnym, jakim jest zorza polarna. Przeszukując niebo w wielu lokalizacjach, podziwiaj surowe piękno swojego otoczenia. Wysłuchaj lokalnych mitów i opowieści o światłach, a także naukowego wyjaśnienia ich istnienia. Po znalezieniu najlepszego miejsca do oglądania świateł, chrup przez świeży śnieg otoczony wysokimi górami i głębokimi fiordami. Poświęć trochę czasu, aby naprawdę podziwiać ten niesamowity naturalny pokaz światła, w którym kolory tańczą w powietrzu w pięknych, hipnotyzujących wzorach. Zachowaj energię dzięki gorącym napojom i przekąskom. Następnie powróć do wspomnień z letniego obozu, piekąc pianki na dymiącym ognisku. Zrób mnóstwo świetnych zdjęć przez całą noc. Twój przewodnik doradzi Ci, jak prawidłowo ustawić aparat, a także zrobi zdjęcia Twojej grupy z zorzą polarną w tle. Po niezapomnianym wieczorze zostaniesz odwieziony do miejsca zakwaterowania w Tromsø.

Tromsø: Rejs po fiordzie wśród dzikich ptaków z lunchem i napojami

4. Tromsø: Rejs po fiordzie wśród dzikich ptaków z lunchem i napojami

Poznaj niezwykłą scenerię wokół regionu Tromsø na pokładzie naszych łodzi. Wypłyń na Morze Arktyczne i opłyń piękne fiordy i cieśniny regionu. Po drodze skosztuj pysznych arktycznych ryb, napojów i przekąsek. Skorzystaj z odbioru w punkcie spotkania w centrum miasta Tromsø i eskorty do portu, aby wejść na pokład klasycznej łodzi o nazwie "Capella" lub "Polar Adventure". Rozgość się w ciepłej kabinie lub skorzystaj z izolowanych kombinezonów, aby pozostać na pokładzie i podziwiać widoki. Poznaj dziką przyrodę regionu Tromsø, wypatrując ptaków takich jak orły morskie, nurniki i kaczki edredony. Spotkaj maskonury (w sezonie), kormorany, foki i wydry. Trzymaj aparat przez cały czas, aby uzyskać niesamowite możliwości fotografowania. Zobacz małe wieloryby i delfiny bawiące się w wodzie. Spójrz na linię brzegową, aby dostrzec renifery i podziwiaj florę i faunę Tromsø w całej jej różnorodności. Następnie wróć do portu w Tromsø, gdzie zakończy się Twoja fantastyczna wycieczka polarna.

Z Tromsø: pościg za zorzą polarną łodzią

5. Z Tromsø: pościg za zorzą polarną łodzią

Przygoda zaczyna się w porcie w centrum miasta w Tromsø, stamtąd przeniesiesz się na pokład arktycznej nocy MS Polar Adventure. Łódź odpływa o godzinie 20:00 i kieruje się do miejsca docelowego, gdzie szanse na zobaczenie zorzy polarnej są największe. Na pokładzie są różnorodne ciepłe i zimne napoje, którymi możesz się cieszyć i utrzymywać ciepło, jest to samoobsługa i możesz zjeść tyle ciastek i wypić tyle kaw, ile chcesz. Dostępne są również kombinezony termiczne, które można założyć na mroźną zimową noc. Ta czynność nie obejmuje zdjęć, ale załoga na pokładzie pomoże Ci skonfigurować odpowiednie ustawienia aparatu i telefonu, abyś mógł uchwycić zieloną damę. Możesz zabrać ze sobą jedzenie i napoje, ale alkoholu nie wolno zabierać na pokład. Łódź pozostanie z Northern Light tak długo, jak to możliwe, biorąc pod uwagę czas trwania wycieczki. Łódź wróci do tego samego doku tuż obok hotelu Scandic Ishavshotel o godzinie 23:30. Nie możemy zagwarantować oglądania zorzy polarnej, ale jeśli nie zobaczysz zorzy polarnej pierwszej nocy, zaoferujemy Ci nową wycieczkę za darmo w dni, w których mamy wolne miejsca (nowa wycieczka jest ważna tylko raz). Ponieważ nie gwarantujemy zobaczenia zorzy polarnej, częściowy lub pełny zwrot pieniędzy nie będzie dostępny, jeśli nie zobaczysz zorzy polarnej. W dni, gdy pogoda jest zła, a szanse na zobaczenie zorzy polarnej są niewielkie, skontaktujemy się z Tobą i poprosimy o przesunięcie rezerwacji na inny dzień, dlatego prosimy o kontakt w ciągu 24 godzin przed odlotem.

Z Tromsø: Aurora Borealis Tour

6. Z Tromsø: Aurora Borealis Tour

Zwiększ szansę na zobaczenie wspaniałej zorzy polarnej, decydując się na udział w tej wycieczce autobusowej z Tromsø. Kombinezon termiczny i gorące napoje sprawią, że nie będzie dokuczać Ci chłód. Podczas wycieczki zrób wspaniałe zdjęcia aparatem fotograficznym, korzystając z pomocy przewodnika. Na poszukiwanie tańczących świateł zorzy polarnej wyruszysz z Tromsø na pokładzie wygodnego i klimatyzowanego autobusu. Podróżuj komfortowo do miejsca, w którym zgodnie z przewidywaniami meteorologów można podziwiać zorzę polarną w pełnej krasie. Ocenę prawdopodobieństwa zobaczenia zorzy polarnej danego wieczoru uzyskasz od swojego przewodnika. Aby zobaczyć najlepsze widoki, udasz się na obszary o wysokiej aktywności słonecznej i przejrzystym niebie. Doceń elastyczność w kwestii wyboru przystanków, atrakcji i długości wyprawy. Skorzystaj z pomocy przewodnika w doborze ustawień aparatu fotograficznego i statywu dla uzyskania jak najlepszych zdjęć. Po wycieczce zostaniesz odwieziony(-a) do swojego hotelu.

Tromsø: Samodzielna przygoda z psimi zaprzęgami Husky

7. Tromsø: Samodzielna przygoda z psimi zaprzęgami Husky

Wyrusz z Tromsø na wycieczkę z przewodnikiem połączoną z przejażdżką saniami. Na zmianę kieruj saniami lub po prostu podziwiaj niesamowitą arktyczną scenerię. Następnie usiądź przy ognisku z gorącą czekoladą i ciastem i wspominaj swoją niesamowitą przygodę. Wejdź do komfortowego minibusu i rozpocznij przejażdżkę do hodowli na wyspie Kvaløya. Po otrzymaniu sprzętu udaj się do hodowli psów Alaskan husky, które zawsze się cieszą, widząc nowych gości. Posłuchaj krótkiego wprowadzenia na temat prowadzenia zaprzęgu. Możesz też zadawać pytania. Następnie udaj się ze swoim przewodnikiem na spotkanie z psami husky. Każda para, czyli jeden pasażer i jeden woźnica, będzie miała jedne sanie. Będziesz mieć kilka możliwości do zamiany ról z woźnicą po rozpoczęciu wycieczki. Wsiądź na sanie i podążaj za przewodnikiem po szlaku. Rób zdjęcia i zachwycaj się niesamowitymi krajobrazami. Po 90-minutowej przygodzie na saniach udaj się do tradycyjnego namiotu ludu Sami, lavvo, gdzie otrzymasz gorące napoje i słynne domowe ciasto czekoladowe Hege. Podziel się swoimi przeżyciami z wycieczki, siedząc wokół ogniska aż do chwili, gdy przyjdzie czas na przebranie się i powrót do autobusu. Następnie powróć do miejsca zbiórki. 

Tromsø: Pościg za zorzą polarną z darmowymi zdjęciami

8. Tromsø: Pościg za zorzą polarną z darmowymi zdjęciami

Dołącz do tej prowadzonej przez ekspertów wycieczki w małych grupach, aby zobaczyć najwspanialszy pokaz świateł natury. Weź udział w pościgu, w którym cel zmienia się w zależności od największej szansy na zobaczenie świateł. Czasami droga prowadzi na wybrzeże, czasem w głąb lądu, a innym razem przez trzy fiordy aż do granicy z Finlandią. Ostateczną decyzję należy podjąć jak najpóźniej, aby zmaksymalizować swoje szanse na zobaczenie majestatycznych świateł tańczących na niebie. Wskocz do furgonetki i spotkaj się ze swoją grupą i przewodnikiem eksperta. Po znalezieniu idealnego miejsca rozgość się i poczekaj, aż pojawią się wspaniałe kolory zorzy polarnej. Twój przewodnik pomoże Ci dostosować aparat, abyś mógł zrobić im najlepsze zdjęcia. Ciesz się gorącymi napojami i ciastkami, obserwując niebo. Ciesz się ekskluzywnym pościgiem z maksymalną grupą 16 gości. Twój przewodnik z przyjemnością odpowie na wszystkie Twoje pytania i zrobi zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, aby podzielić się nimi z grupą po wycieczce.

Tromsø: Rejs po arktycznych fiordach hybrydowym katamaranem elektrycznym

9. Tromsø: Rejs po arktycznych fiordach hybrydowym katamaranem elektrycznym

Wyrusz z Tromsø i wyrusz na odkrywanie zatok, cieśnin i fiordów Arktyki, które są bogate w dziką przyrodę i historię. Zrób kilka przystanków na trasie, w tym w nowoczesnych gospodarstwach rybnych, małych wioskach rybackich i starożytnych społecznościach wyspiarskich na obrzeżach Kvaløya lub „wyspy wielorybów”. Zobacz, jak załoga uruchamia podwodnego drona. Zobacz bogate życie morskie występujące w krystalicznie czystych płyciznach. Kup napoje i ciepły lunch na pokładzie, aby cieszyć się wspaniałymi panoramicznymi widokami.

Tromsø: Zaprzęg reniferów, kolacja i całodniowa wycieczka do zorzy polarnej

10. Tromsø: Zaprzęg reniferów, kolacja i całodniowa wycieczka do zorzy polarnej

Poczuj magię Arktyki podczas nocnej wycieczki zaprzęgiem reniferów z Tromsø. Ciesz się tradycyjną lapońską kolacją i poznaj pasterzy reniferów, którzy opowiedzą Ci o swojej kulturze i wierzeniach. Miej szansę zobaczyć zorzę polarną tańczącą nad tobą. Wsiądź do autobusu w Tromsø i rozpocznij swoją arktyczną przygodę. Zatrzymaj się w obozie Lapończyków i miej szansę nakarmić stado około 300 dzikich reniferów, które będą jadły z twoich rąk. Poczuj dreszczyk emocji podczas jazdy na saniach ciągniętych przez majestatyczne renifery. Daj się zaprosić na filiżankę gorącej herbaty, kawy lub gorącej czekolady i ogrzej się przy ognisku w oświetlonej świecami gamme (tradycyjnej chacie Lapończyków). Skosztuj trzydaniowego posiłku, w tym bidos (tradycyjny lapoński gulasz, który jest często podawany na lapońskich weselach i innych specjalnych okazjach) gotowanego na otwartym ogniu. Dołącz do swojego gospodarza w lavuu (namiocie Lapończyków) i zbierz się wokół ognia, aby posłuchać opowieści o kulturze Lapończyków. Dowiedz się, jak to jest być pasterzem reniferów. Zobacz, jak twój przewodnik wykonuje joik (tradycyjną lapońską pieśń). Wyjdź na zewnątrz, aby zobaczyć, czy zorza polarna pojawia się nad obozem reniferów. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca spotkania w Tromsø.

Tromsø

Tromsø

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Autobusem/minivanem w: Tromsø

Oprócz atrakcji typu Autobusem/minivanem jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Tromsø?

W: Tromsø są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Tromsø: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tromsø? Kliknij tutaj.

Tromsø: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(2231 recenzji)

Dobry, zorganizowany transfer (30 minut w jedną stronę), dostajesz pełny kombinezon do noszenia, jeśli chcesz ukryć się przed włosami/brudem/zimnem. Miło jest widzieć różnej wielkości alaskańskie husky, wszystkie tak dobrze wychowane, szczęśliwe na widok ludzi! Nasz przewodnik był bardzo pouczający i wyraźnie bardzo dbał o psy. Następnie zjedliśmy kolację w namiocie, smaczny gulasz z dorsza, a potem ciasto! Tyle gorących napojów, ile chcesz! Następnie wyszliśmy na zewnątrz przy otwartym ognisku, aby upiec tosty z piankami marshmallow i wysłuchać historii kryjących się za zorzą polarną. Chociaż ich nie widzieliśmy, nie odebrało nam to fantastycznego wieczoru.

Niesamowite przeżycie! Jedzenie, gorąca czekolada, ciasto, mnóstwo husky, po prostu idealne! Zrób tę wycieczkę, nie pożałujesz. Dla mnie nigdy nie zapomnę tego dnia. Najlepszy dzień w moim życiu! Nie widzieliśmy zorzy polarnej, ale mój chłopak mnie zaproponował ❤️ Słodka dziewczyna z wycieczki nakręciła film (mój chłopak jej powiedział) ❤️ dziękuję bardzo chłopaki, bardzo doceniliśmy butelkę wina na ten wyjątkowy moment. ❤️❤️❤️❤️

Doświadczenie jest niesamowite, przybywasz do małego zakątka raju, wszystko jest urocze i zaprojektowane tak, aby było przyjazne i ciepłe, polecamy. Bardzo żałujemy, że zorzy polarnej nie było z nami. Zespół jest świetny, wszystko doskonale i z uśmiechem wyjaśnia.

Wspaniały ! Zaczynamy od spotkania i przytulania psów, a następnie pysznego posiłku przy ognisku... Wisienką na torcie tego wieczoru jest zorza polarna! Idealny wieczór!

Widziałem zorzę polarną i poznałem wszystkie bardzo przyjazne psy. Niesamowite przeżycie!