Atrakcja wodna

Tromsø: rejs katamaranem z wielorybami i dziką przyrodą arktyczną

Organizator atrakcji: Norwegian Travel Company

Tromsø: rejs katamaranem z wielorybami i dziką przyrodą arktyczną

Organizator atrakcji: Norwegian Travel Company
Prawie wyprzedane
Prawie wyprzedane

Od 629,56 zł za osobę

Rejs z Tromsø do obszaru obserwacji wielorybów wzdłuż wybrzeża północnej Norwegii. Po drodze ciesz się arktyczną scenerią i obserwuj wieloryby w ich naturalnym środowisku.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Czas trwania 7 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać. Dowiedz się więcej
Przewodnik
norweski, angielski

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Weź udział w rejsie po norweskich fiordach
 • Zobacz humbaki, orki (mieczniki) oraz morświny
 • Dowiedz się więcej na temat ekosystemu i kultury tego fascynującego regionu
Pełny opis

Doświadcz nieskazitelnego piękna arktycznych krajobrazów i fiordów podczas rejsu katamaranem. Obserwuj rodzime zwierzęta w ich naturalnym środowisku dzięki wnikliwym komentarzom lokalnego przewodnika.

Wejdź na pokład wygodnego katamaranu w centrum Tromsø. Podziwiaj arktyczny krajobraz i piękne fiordy. Dowiedz się o norweskiej przyrodzie, rybołówstwie, akwakulturze, lokalnych wioskach i pogodzie od swojego kompetentnego przewodnika.

Rób zdjęcia z wewnętrznego lub zewnętrznego tarasu widokowego. Delektuj się gorącą kawą lub herbatą, podziwiając jednocześnie wyjątkową, naturalną scenerię. Odbierz przekąski w kiosku na pokładzie, jeśli poczujesz głód.

Od końca października do końca stycznia masz największą szansę na zobaczenie humbaka, orki, morświna, a nawet płetwala. Przybądź na miejsce żerowania wielorybów i ciesz się 1-1,5 godziny, aby przyjrzeć się uczcie z bliska.

Wliczone w cenę
 • Malowniczy transport wygodnym katamaranem (do 3 godzin w jedną stronę)
 • przewodnik anglojęzyczny
 • Zimowy kombinezon termiczny i kamizelka ratunkowa
 • Gorące napoje i ciastka
  Nie zaleca się następującym osobom
  • Osoby z dysfunkcjami ruchowymi

  Wybierz liczbę uczestników i datę

  Uczestnicy

  Termin

  Miejsce zbiórki

  Spotkaj się z przewodnikiem na przystani Kystens Hus.

  Otwórz w Google Maps ⟶
  Ważne informacje

  Co należy przynieść

  • Ciepła odzież

  Co trzeba wiedzieć

  • Arktyczna pogoda może być trudna. Aby uniknąć choroby morskiej, zabierz ze sobą odpowiednie leki i zażyj je na pół godziny przed rozpoczęciem wyprawy.
  • Możliwość obserwowania wielorybów nie może być zagwarantowana. Na możliwość obserwacji mają wpływ warunki atmosferyczne i/lub naturalne zachowania wielorybów, w związku z czym ich zobaczenie nie może zostać zagwarantowane.
  • Trasa, czas trwania rejsu oraz miejsca widziane podczas podróży różnią się w poszczególnych dniach z uwagi na warunki pogodowe.
  • Wybór łodzi użytkowanej w danym dniu odbywa się na podstawie liczby pasażerów. Lokalny organizator korzysta z 3 łodzi: MS Aurora Explorer (maksymalnie 144 pasażerów), MS Strønstad (maksymalnie 30 pasażerów) i MS Leone (maksymalnie 12 pasażerów).
  Opinie klientów

  Ogólna ocena

  4,3 /5

  na podstawie 273 opinii

  Podsumowanie opinii

  • Przewodnik
   4,6/5
  • Transport
   4,4/5
  • Jakość/cena
   3,9/5

  Sortuj według:

  Typ podróżującego:

  Liczba gwiazdek:

  Byłam na wycieczce 19 stycznia. Co ważne była ładna/słoneczna pogoda. Nie bujało za mocno. Co pewnie było istotne dla całego odbioru wyprawy. Na zobaczenie wieloryba nie liczyłam bo generalnie są one obecne na tym morzu maksymalnie do polowy stycznia. Jednak udało się je dostrzec, tak naprawdę (o ile nie wykupi malej lodzi) widzi się zaledwie nurkujący ogon Humbaka w oddali. Jednak calą wycieczkę oceniam pozytywnie choćby z racji podziwiania fiordów.

  Czytaj dalej

  26 stycznia 2020

  Wycieczka została spontanicznie zarezerwowana dzień wcześniej - zameldowanie i obsługa była łatwa. Łódź, załoga i oferta na pokładzie były w porządku, a personel bardzo przyjazny. 3-godzinna podróż do miejsca docelowego wielorybów była dla nas wyjątkowym doświadczeniem. Słońce wstało i odsłoniło nieskończone, surowe piękno północy. Wiatr był bardzo świeży, wrażenia z krajobrazu po prostu cudowne. W kombinezonie termicznym, który zespół daje bezpłatnie, ale wspaniałe doświadczenie było po prostu zabawne. Mieliśmy szczęście zobaczyć orły morskie, orki i humbaki i można mieć tylko nadzieję, że o wiele więcej odwiedzających będzie mogło zabrać ze sobą takie zdjęcia. Przy całej euforii należy zawsze pamiętać, że przyroda, pogoda i zwierzęta nie są przewidywalne. Jeden ma szczęście, drugi niestety nie udaje się w polowaniu na dokładnie takie spotkania - na szczęście - powodzenia !!

  Czytaj dalej

  7 stycznia 2020

  Zauważyliśmy 6 wielorybów w Skjervoy ... bardzo sugestywne doświadczenie! Również bardzo miło jest zobaczyć fiordy podczas żeglugi! Nie zalecane, jeśli cierpisz na chorobę morską! Co więcej, nawet jeśli podczas obserwacji jest naprawdę bardzo zimno, personel zapewnia odzież techniczną! Jedynym minusem jest to, że chcielibyśmy spędzić więcej czasu na zwiedzaniu, a nie tylko 1 godzinę!

  Czytaj dalej

  5 stycznia 2020

  Numer identyfikacyjny produktu: 277427