Atrakcja wodna

Tromsø: Wieloryby i arktyczna przyroda – rejs katamaranem

Organizator atrakcji: Norwegian Travel

Tromsø: Wieloryby i arktyczna przyroda – rejs katamaranem

Organizator atrakcji: Norwegian Travel
Prawie wyprzedane Wczoraj zarezerwowano 36 razy

Od 634,01 zł za osobę

Prawie wyprzedane Wczoraj zarezerwowano 36 razy

Weź udział w rejsie z Tromsø do miejsca obserwacji wielorybów. Trasa rejsu wiedzie wzdłuż północnego wybrzeża Norwegii. Zachwyć się po drodze krajobrazami Arktyki i wypatruj wielorybów żyjących w swym naturalnym środowisku.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać.
Czas trwania 7 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Przewodnik
angielski

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Weź udział w rejsie po norweskich fiordach
 • Wypatruj humbaków, orek i morświnów
 • Dowiedz się więcej na temat ekosystemu i kultury tego fascynującego regionu
Pełny opis

Podczas tego rejsu katamaranem zachwycisz się dziewiczym pięknem krajobrazów Arktyki i fiordów. Przyjrzyj się dzikim zwierzętom w ich naturalnym środowisku, wsłuchując się w fachowy komentarz lokalnego przewodnika.

Wejdź na pokład komfortowego katamaranu w centrum miasta Tromsø. Podziwiaj arktyczne krajobrazy i malownicze fiordy. Twój doświadczony przewodnik opowie Ci o faunie i florze Norwegii, rybołówstwie, akwakulturze, lokalnych miejscowościach oraz o pogodzie.

Rób zdjęcia z wewnętrznych lub zewnętrznych pokładów widokowych. Popijaj gorącą kawę lub herbatę, podziwiając unikatowe otoczenie. Jeśli zgłodniejesz, sięgnij po dostępne na pokładzie przekąski.

Największe szanse na to, że dostrzeżesz humbaka, orkę, morświna lub płetwala, istnieją od końca października do końca stycznia. Spędź od 1 do 1,5 godziny w miejscu karmienia wielorybów, przyglądając się z bliska ich uczcie.

Wliczone w cenę
 • Transport komfortowym, panoramicznym katamaranem (do 3 godzin w jedną stronę)
 • Anglojęzyczny przewodnik
 • Termiczny kombinezon zimowy i kamizelka ratunkowa
 • Gorące napoje i ciasteczka
  Nie zaleca się następującym osobom
  • Osoby z dysfunkcjami ruchowymi

  Wybierz liczbę uczestników i datę

  Uczestnicy

  Termin

  Miejsce zbiórki

  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Kystens Hus, od strony najbliższej portu.

  Otwórz w Google Maps ⟶
  Ważne informacje

  Zabierz ze sobą

  • Ciepła odzież

  Co trzeba wiedzieć

  • Arktyczna pogoda może być trudna. Aby uniknąć choroby morskiej, zabierz ze sobą odpowiednie leki i zażyj je na pół godziny przed rozpoczęciem wyprawy.
  • Możliwość obserwowania wielorybów nie może być zagwarantowana. Na możliwość obserwacji mają wpływ warunki atmosferyczne i/lub naturalne zachowania wielorybów, w związku z czym ich zobaczenie nie może zostać zagwarantowane.
  • Trasa, czas trwania oraz miejsca podróży różnią się w poszczególnych dniach z uwagi na warunki pogodowe.
  • Wybór łodzi użytkowanej w danym dniu odbywa się na podstawie liczby pasażerów. Organizator atrakcji korzysta z 3 łodzi: MS Aurora Explorer (maksymalnie 144 pasażerów), MS Strønstad (maksymalnie 30 pasażerów) i MS Leone (maksymalnie 12 pasażerów)
  Opinie klientów

  Ogólna ocena

  4,4 /5

  na podstawie 499 opinii

  Podsumowanie opinii

  • Przewodnik
   4,6/5
  • Transport
   4,6/5
  • Jakość/cena
   4,2/5

  Sortuj według:

  Typ podróżującego:

  Liczba gwiazdek:

  Wypłynęliśmy katamaranem 2 listopada z Tromso. Statek nie był w pełni zarezerwowany, ale nadal może być trochę zatłoczony, gdy wszyscy chcą dostać się na pokłady widokowe. Ale bardzo wygodnie jest dotrzeć do żerowisk na północy z darmowymi gorącymi napojami i kilkoma wyjaśnieniami. Nawet przejażdżka do wielorybów jest piękna i warta zachodu zwłaszcza przy dobrej pogodzie. Po przybyciu na miejsce zobaczyliśmy wiele aktywnych orków (niektóre nawet szpiegowały) i dwa lub trzy humbaki w niewielkiej odległości. To świetny i wygodny sposób na zobaczenie wielorybów! Może nie ma gwarancji, że ich zobaczą, ale jestem pewien, że firma wie najlepiej, gdzie się udać i ma duże doświadczenie. Więc oprzyj się i ciesz się. Dzięki operatorowi i przewodnikom.

  Czytaj dalej

  15 listopada 2022

  Był to wspaniały dzień. Pojawiły się orki i przez ponad godzinę śledziliśmy 1 kapsułę z 6 osobnikami. Potem zobaczyłem osobnika i mniejszą kapsułę. Wszystko to wśród zachwycających krajobrazów. Jedną wadą jest oświadczenie o 6 minutach spaceru przez norweskie podróże (w e-mailu do mnie, gdy zostaniesz o to poproszony). Sprawdziliśmy dwukrotnie i minęło 10 minut w taksówce, z której zacumował nasz statek (P&O), więc bądź ostrożny. Na szczęście byliśmy w porządku i nie zepsuło to wspaniałego dnia?

  Czytaj dalej

  14 listopada 2022

  Wspaniały rejs po morzach północnych. Nigdy nie doświadczyłem tak zimnego i dzikiego wiatru. To było naprawdę niezapomniane. Od czasu do czasu widzieliśmy też wiele wielorybów pokazujących płetwy nad wodą. W południe morze było przejrzyste i piękne. Ale po południu morze nagle stało się czarne i zimnokrwiste. Patrząc w górę, widać zachodzące słońce i ośnieżone góry. Naprawdę piękna sceneria. Przewodnicy byli przyjaźni i chętni do pomocy. Polecam ten wyjazd.

  Czytaj dalej

  7 listopada 2022

  Numer identyfikacyjny produktu: 277427