Trogir North Gate – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Trogir: Wycieczka z przewodnikiem po mieście City Highlights

Trogir: Wycieczka z przewodnikiem po mieście City Highlights

Poznaj miasto Trogir podczas wycieczki z przewodnikiem. Odkryj fascynujące historie o tym mieście, które zostało założone w III wieku pne. Rozkoszuj się tętniącą życiem nadmorską atmosferą podczas spaceru wzdłuż promenady w Trogirze. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Sjeverna gradska vrata (głównej bramie miasta) i rozpocznij przygodę wąskimi, pełnymi zabytków uliczkami. Dowiedz się, w jaki sposób miasto jest związane z greckim bogiem o imieniu Kairos (bóg szczęśliwej chwili) i posłuchaj innych opowieści o mieście. Doświadcz magii Trogiru podczas relaksującego spaceru, który prowadzi przez najważniejsze zabytki średniowiecznego miasta. Zanurz się w historii wyspy, która znajduje się na liście UNESCO od 1997 roku Wybierz się na spacer po promenadzie w Trogirze, gdzie możesz spacerować pod palmami, oddychać morskim powietrzem i obserwować mieszkańców, którzy witają poranek, popijając kawę w dalmatyński sposób. Wróć do miejsca zbiórki z głębszym zrozumieniem tego urzekającego miasta.

Trogir: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Trogir: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Poznaj urocze miasto Trogir, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj widoki na najważniejsze lokalne zabytki, w tym katedrę św. Wawrzyńca, loggię miejską i twierdzę Kamerlengo, poznając historię miasta. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Północnej. Spaceruj tętniącą życiem promenadą, obok twierdzy Kamerlengo i wąskimi uliczkami. Poznaj historię miasta, doświadczając romantycznej i uroczej atmosfery. Posłuchaj miejskich legend i mitów zakorzenionych w lokalnej historii podczas zwiedzania. Udaj się na główny plac i zobacz XIII-wieczną katedrę św. Wawrzyńca z zewnątrz. Dowiedz się więcej o tym kultowym zabytku Trogiru, zbudowanym w stylu romańsko-gotyckim. Zobaczysz także Loggię Miejską z dzwonnicą, jeden z wielu pięknych przykładów architektury kamiennej w obrębie Starego Miasta. Podziwiaj fasadę pałacu Ćipiko, zbudowanego w stylu weneckiego gotyku.

Ze Splitu: Błękitna Laguna, Šolta i wycieczka łodzią motorową do Trogiru

Ze Splitu: Błękitna Laguna, Šolta i wycieczka łodzią motorową do Trogiru

Jeśli szukasz relaksującej aktywności w Splicie, zwłaszcza jeśli masz ograniczony czas, jest to idealna wycieczka dla Ciebie. Czas trwania wycieczki to 4 godziny i 30 minut. Wskocz do łodzi motorowej i ciesz się wiatrem we włosach! Łodzie, których używamy podczas tej wycieczki, mogą pomieścić od 8 do 12 osób. Podczas 30-minutowej przejażdżki łodzią motorową możesz podziwiać panoramę Splitu i wysp, zanim dotrzesz do Trogiru, Małej Wenecji Dalmacji lub jak niektórzy nazywają ją Kamienną Pięknością. Trogir jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najlepszych przykładów architektury romańsko-gotyckiej. Na kamieniach jego ulic i placów zapisana jest historia. Jedną z atrakcji wartych odwiedzenia jest Trogirska katedra St.Lovro, wyrzeźbiona przez mistrza Radovana w XIII wieku. Spacerując po starym mieście, nieuchronnie zauważysz dwie fortece miejskie, obie zbudowane przez Wenecjan jako baza morska dla ich sił w tej części Adriatyku. Pierwszym z nich jest Twierdza Kamerlengo położona na zachodnim krańcu wysepki. Obecnie twierdza jest centrum multimedialnym z kinem plenerowym i sceną dla różnych wydarzeń kulturalnych. Ciesz się spacerem w labiryncie kamiennych uliczek wraz z promenadą i godnymi uwagi miejscami, takimi jak Brama Miejska, Ratusz, Pałac Ćipiko, Muzeum Trogirskie i wiele innych. Zjedz lunch w jednej z restauracji serwujących tradycyjne dania kuchni dalmatyńskiej. Po 15 minutach jazdy dotrzesz do swojego letniego hotspotu, Błękitnej Laguny. Zapewnimy Ci sprzęt do nurkowania, abyś mógł odkrywać dno morza w tym raju, ponieważ woda jest bardzo przezroczysta. Następnie zrelaksuj się podczas opalania na łodzi lub na kamienistej plaży otoczonej sosnami. Z dala od miejskiego zgiełku wypij drinka w barze lub zjedz w restauracji na wybrzeżu tuż przy morzu. Nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu, aby zrobić niesamowite zdjęcia w tym ukrytym, nietkniętym kawałku natury. Ostatnim przystankiem wycieczki jest mała rybacka wioska Maslinica, położona na wyspie Solta. Jest to bardzo urocze i malownicze miejsce otoczone małymi wysepkami. Słynie z pysznej morskiej kuchni i ładnych plaż i jest idealnym przystankiem, jeśli chcesz zakończyć wycieczkę smacznym posiłkiem lub kieliszkiem domowego wina.

Trogir 1,5-godzinna wycieczka po mieście

Trogir 1,5-godzinna wycieczka po mieście

Poczuj magię Trogiru podczas 1,5-godzinnej pieszej  wycieczki. Zobacz romantyczne zabudowania tego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO miasta. W czasie przyjemnego spaceru zwiedź wszystkie zabytki średniowiecznej starówki położonej na niewielkiej wyspie pomiędzy Chorwacją kontynentalną a wyspą Čiovo. Trogir – uznawany przez wielu za muzeum na wolnym powietrzu – z pewnością zachwyci miłośników sztuki, oryginalnej architektury oraz nastrojowych uliczek. Spaceruj wąskimi alejkami, podziwiając bogate dziedzictwo Trogiru, począwszy od renesansowych dziedzińców, a na nowoczesnych wnętrzach skończywszy. Niezwykle istotnym elementem tego dziedzictwa jest majestatyczna katedra św. Wawrzyńca – arcydzieło dalmackiego architekta Radovana. Znanych jest niewiele informacji na temat kariery tego enigmatycznego artysty, z wyjątkiem monumentalnego portalu katedry w Trogirze. Kolekcje sztuki, które można podziwiać w Trogirze, przez wieki wzbudzały emocje wśród podróżnych. Można tam zobaczyć m.in. uosobienie piękna w postaci płaskorzeźby przedstawiającej bożka Kairos. Po drodze przewodnik oczaruje Cię, opowiadając historie o ekscytujących bitwach, tajemniczych bohaterach i przepięknej architekturze, która przeżywała okres rozkwitu w okresie panowania weneckiego.

Klejnoty UNESCO: Split i Trogir - prywatna wycieczka

Klejnoty UNESCO: Split i Trogir - prywatna wycieczka

Doświadcz dwóch klejnotów UNESCO Chorwacji, starożytnego Splitu i średniowiecznego Trogiru z lokalnym profesjonalnym przewodnikiem na trasie Zobacz, Usłysz i Poczuj i odkryj jego najważniejsze atrakcje, ciekawe historie i ukryte klejnoty! Podczas tej wycieczki będziesz miał okazję odkryć dwa klejnoty UNESCO Chorwacji, Trogir, jedną z najstarszych osad na chorwackim wybrzeżu z niesamowitą średniowieczną architekturą i Split, miejsce, w którym pewien rzymski cesarz postanowił zbudować swój pałac i gdzie później powstało jedno z najpiękniejszych miast wybrzeża Adriatyku. Trogir to niezwykle piękne i urokliwe małe miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chociaż Trogir jest jedną z najstarszych osad na wybrzeżu Adriatyku, zachowana średniowieczna i późniejsza część historii i architektury znajduje się w centrum zainteresowania tego "miejsca z duszą". Wawrzyńca, pałac miejski i szlacheckie pałace nadadzą szczególnego znaczenia opowieściom Twojego lokalnego przewodnika podczas spaceru z przewodnikiem po urokliwych wąskich uliczkach. Poznaj tę bezcenną część chorwackiej historii i ciesz się, gdy historia "ożywa" podczas spaceru po ponad 2000-letnim mieście. Droga zaprowadzi Cię do Splitu, gdzie będziesz miał okazję zwiedzić "żywy zabytek", Pałac Dioklecjana, z jego najważniejszymi częściami, takimi jak Złota Brama, Świątynia Jowisza, Perystyl, Przedsionek, Centralne Podbudowy, Mauzoleum-Katedra i wiele innych. Podczas gdy będziesz "chłonąć" historie od lokalnego profesjonalnego przewodnika, który sprawi, że historia ponownie ożyje, dowiesz się o ukrytych klejnotach pałacu i samego miasta, takich jak Secret Garden, Lost Sphinx Head, Narrowest street i inne. Odkryjesz także sekrety ukryte w otaczających budynkach dwóch magicznych średniowiecznych placów, Placu Ludowego i Placu Owocowego, jednego z centrów życia na przestrzeni dziejów. Dołącz do nas w tej odkrywczej przygodzie poprzez Zobacz, Usłysz i Poczuj sposób, w jaki historia ożywa!

Split: Starożytna Salona i średniowieczny Trogir - wycieczka historyczna

Split: Starożytna Salona i średniowieczny Trogir - wycieczka historyczna

Doświadcz starożytnej Salony i średniowiecznego Trogiru poprzez zmysł See, Hear & Feel i dowiedz się, co stało się z Saloną, jednym z największych rzymskich miast i dlaczego piękny i uroczy Trogir jest obiektem z listy UNESCO. Podczas tej wycieczki będziesz miał okazję poznać życie i śmierć starożytnego miasta, spacerując po jego ruinach. Salona, jako jedno z największych stanowisk archeologicznych, wciąż intryguje archeologów i historyków, którzy próbują zbadać jej ciekawą i słynną historię. Będąc na miejscu, będziesz miał okazję zwiedzić ruiny miasta, którego korzenie sięgają nawet okresu przedrzymskiego, w czasach, gdy plemiona iliryjskie rządziły tym obszarem. Rzymskie podboje zmienią historię miasta, ponieważ Salona stała się jednym z rzymskich ośrodków władzy w tej części Imperium. Jego ruiny, sarkofagi i inne odkryją przed Tobą tajemnice Salony, podczas gdy lokalny przewodnik poprowadzi Cię przez jej niesamowitą historię. Cmentarz pogański, rzymskie bazyliki, kompleks starochrześcijański, łaźnie, amfiteatr i kilka innych miejsc zostanie ujawnionych podczas tej wycieczki. Droga zaprowadzi Cię do Trogiru, niezwykle pięknego i uroczego małego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chociaż Trogir jest jedną z najstarszych osad na wybrzeżu Adriatyku, zachowana średniowieczna i późniejsza część historii i architektury znajduje się w centrum zainteresowania tego "miejsca z duszą". Wawrzyńca, pałac miejski i szlacheckie pałace nadadzą znaczenia opowieściom twojego lokalnego przewodnika, gdy będziesz spacerować po jego uroczych wąskich uliczkach. Poznaj tę bezcenną część chorwackiej historii i ciesz się powrotem do przeszłości podczas spaceru po ponad 2000-letnim mieście. Dołącz do nas w tej odkrywczej przygodzie poprzez zmysł "zobacz, usłysz i poczuj", w którym historia ożywa!

Trogir: Najciekawsze atrakcje

Trogir North Gate: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Trogir North Gate: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Trogir North Gate? Kliknij tutaj.

Trogir North Gate: Co mówią inni?

Ogólna ocena

5.0
(20 recenzji)

Niesamowicie fajna prywatna wycieczka z przewodnikiem Danielą - nie tylko wykonała swoją pracę, dała dużo z siebie i odbyliśmy kilka fajnych rozmów o naszym życiu i różnicy między DK a Chorwacją. Była wykwalifikowaną komunikatorką i dobrze uczyła się od niej i opowiadała, ale także poświęcała czas, aby uczynić tę podróż wyjątkową i wyjątkową dla nas oraz zadawać ciekawe pytania dotyczące naszego życia. Radosna, pełna życia młoda kobieta, której wyraźnie pasjonowała praca z ludźmi i dawanie turystom czegoś więcej niż tylko to, co wiązało się z jej pracą.

Nasza piesza wycieczka była po prostu idealna ze wszystkimi istotnymi informacjami o Trogirze - Nasz przewodnik spisał się bardzo dobrze i wiele się nauczyliśmy

Sandra była bardzo miłym i doświadczonym przewodnikiem