Dodaj daty

Trogir
Zwiedzanie wysp

Zwiedzanie wysp
Liczba znalezionych atrakcji: 44
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Trogir Zwiedzanie wysp

Split: Błękitna Laguna i wycieczka łodzią motorową na 3 wyspy

1. Split: Błękitna Laguna i wycieczka łodzią motorową na 3 wyspy

Wyrusz ze Splitu w półdniowy rejs motorówką po wodach Morza Adriatyckiego. Pływaj pośród wspaniałych plaż i zatok. Doceń sprzyjającą relaksowi atmosferę, jaka panuje w klubie plażowym Laganini. Pływaj lub nurkuj z rurką w skrzącej się Błękitnej Lagunie. Zwiedź zabytkowe miasto Trogir. Wsiądź do łodzi i poznaj jej kapitana. Zobacz jedne z najwspanialszych miejsc, jakie znajdują się pośrodku Morza Adriatyckiego. Po relaksującym rejsie łodzią i podziwianiu panoramicznych widoków na Split dotrzesz do pierwszego punktu wycieczki – klubu plażowego Laganini na wyspie Čiovo. Zachwyć się białym piaskiem i piniami, a także odwiedź bary przy plaży. Po wizycie w klubie udaj się łodzią w kierunku Błękitnej Laguny. Powitaj turkusowe morze i piaszczyste plaże. Zażyj orzeźwiającej kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Poznaj zróżnicowaną florę i faunę morską podczas nurkowania. Opalaj się i ciesz błogim relaksem na pokładzie słonecznym. Wyrusz w stronę ostatniego punktu wycieczki – zabytkowego miasta Trogir, gdzie znajduje się port. Położona na wyspie starówka Trogiru została wpisana na listę UNESCO. Płynąc z powrotem do Splitu, podziwiaj zapierające dech w piersi widoki na linię brzegową środkowej Dalmacji i wyspy.

Split: Półdniowa wycieczka łodzią do Błękitnej Laguny, wraku statku i Trogiru

2. Split: Półdniowa wycieczka łodzią do Błękitnej Laguny, wraku statku i Trogiru

Zachwyć się podwodnym światem, odwiedzając Błękitną Lagunę i zatokę Nečujam. Zwiedź stare miasto w Trogirze. Wypłyń w rejs przestronną i komfortową motorówką. Wskocz na pokład motorówki i wyrusz na trwającą pół dnia letnią wycieczkę. Po 30-minutowej podróży motorówką dotrzesz do Błękitnej Laguny. Poznaj tę płytką lagunę w południowo-wschodniej części wyspy Drvenik, której dno składa się z piasku oraz pokruszonych muszli tworzących hipnotyzujący błękit. Ciesz się promieniami słońca, pływaj i spróbuj swoich sił w nurkowaniu z rurką. Później udaj się w stronę uroczej zatoki Nečujam, która słynie z wraku statku, aby znów oddać się snorkelingowi i pływaniu. To jeszcze nie wszystko. Odwiedź również Trogir – miasto nazywane Małą Wenecją. Okoliczne kanały, choć zatopione, znajdują się tam od czasu, kiedy Grecy skolonizowali to wybrzeże 2400 lat temu. Ta urocza staromiejska wysepka, która od 1997 roku znajduje się pod ochroną UNESCO, stanowi idealne miejsce na zakończenie dnia. Po dniu pełnym atrakcji powrócisz łodzią do Splitu.

Split: Błękitna Laguna i wycieczka łodzią motorową na 3 wyspy z lunchem

3. Split: Błękitna Laguna i wycieczka łodzią motorową na 3 wyspy z lunchem

Zrelaksuj się nad brzegiem Błękitnej Laguny podczas półdniowej wycieczki łodzią motorową ze Splitu. Plan zwiedzania jest dostosowany tak, aby zmaksymalizować twoje wrażenia zarówno poza sezonem, jak i w sezonie. Wycieczka wyrusza z biura Toto Travel w Splicie, gdzie zostaniesz odprawiony, a po zapoznaniu się z załogą i łodzią rozpoczniesz przygodę! Niski sezon oferuje spacer po porcie Maslinica na wyspie Šolta (45 min), 2,5-godzinną wizytę we wspaniałej Błękitnej Lagunie i 45 minut wolnego czasu na zwiedzanie 4000-letniego miasta Trogir, a także bezpłatny lunch w jednej z nadmorskich restauracji. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, możesz popływać w Błękitnej Lagunie i na Šolcie. W szczycie sezonu odwiedzisz te same miejsca, ale 45 minut w Trogirze to czas wolny na zwiedzanie lub kawę, podczas gdy lunch jest wliczony w cenę w barze na plaży przy Błękitnej Lagunie. Biorąc pod uwagę, że postój trwa 2,5 godziny, nadal będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na pływanie i snorkeling. Następnym przystankiem jest Maslinica na wyspie Šolta, gdzie możesz wykorzystać 45 minut wolnego czasu na wypicie drinka w jednej z nadmorskich kawiarni lub udanie się na pobliską plażę (kolejność, w jakiej odwiedzamy te miejsca, może być inna rano i po południu). Czas spędzony na łodzi pomiędzy przystankami wynosi 15-30 minut. Wycieczka kończy się w tym samym miejscu, z którego wyruszyła.

Z Trogiru: Półdniowa wycieczka na 3 wyspy z Błękitną Laguną

4. Z Trogiru: Półdniowa wycieczka na 3 wyspy z Błękitną Laguną

Odbiór gości w Trogirze przed twierdzą Kamerlengo o godzinie 9 rano. Z pięknym panoramicznym widokiem na Trogir i twierdzę Kamerlengo kierujemy się na naszą pierwszą wyspę. Po 15-20 minutach jazdy docieramy na wyspę Veliki Drvenik – miejsce zwane Krknjaši (Błękitna Laguna). Tutaj możesz cieszyć się krystalicznie czystą wodą pływając, nurkując, Lub tylko relaks na łodzi z lodowatymi napojami i przyjmowanie całej witaminy D, jaką możesz wziąć. Po około 1:30 my kierują się na naszą kolejną wyspę. Z Błękitnej Laguny do Maslinicy (Šolta) potrzebujemy 15-20 min jazdy. Mała wioska Maslinica jest jedyną wioską i portem po zachodniej stronie wyspy Šolta. The największym symbolem tego obszaru jest odrestaurowany zamek z XVI wieku, który został przekształcony w luksus hotel. Wystarczy krótki spacer po tej starej wiosce, aby zakochać się w tym pięknym miejscu. Z Maslinicy do zatoki Duga (Čiovo) potrzebujemy 25-30 minut jazdy. Kontynuacja podróży do zatoki Duga, położonej na południowej stronie wyspy Čiovo, która zaprasza na relaks i kąpiel w krystalicznie czystej wodzie i naturalnym piaszczystym dnie. W przypadku złej pogody zastrzegamy sobie prawo do zmiany lub odwołania wycieczki z korzyścią dla wszystkich pasażerowie. Decyzję podejmie kapitan. W takim przypadku mają Państwo prawo do odroczenia terminu wycieczkę na inny dzień lub otrzymać pełny zwrot pieniędzy.

Split/Trogir: Wycieczka 1-dniowa do Parku Narodowego Krka z degustacją wina

5. Split/Trogir: Wycieczka 1-dniowa do Parku Narodowego Krka z degustacją wina

Odkryj Park Narodowy Krka podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem ze Splitu lub Trogiru. Zobacz Skradinski Buk i piękno czystej wody. Twoim pierwszym przystankiem jest wodospad Skradinski Buk, gdzie udasz się na wycieczkę z przewodnikiem po okolicy. Wiele kamiennych domów i młynów wodnych zostało przekształconych w małe muzea z różnymi eksponatami. Przejdź przez sieć ścieżek i drewnianych mostów w pobliżu wodospadów. Zrelaksuj się i popływaj w Skradin. Następnie możesz skosztować wybranych win w lokalnej konobie, a także pysznego tradycyjnego domowego jedzenia, takiego jak prosciutto, ser i chleb (opcjonalnie). Na koniec wróć do Splitu piękną nadmorską drogą, mijając malownicze wioski i wyspy.

Z Trogiru: Półdniowa wycieczka łodzią motorową na trzy wyspy

6. Z Trogiru: Półdniowa wycieczka łodzią motorową na trzy wyspy

Odkryj piękno Chorwacji w ramach tej wycieczki po wyspach komfortową motorówką. Popływaj w słynnej Błękitnej Lagunie, zobacz miejscowość Maslinica na wyspie Šolta i zatrzymaj się w zatoce Duga na wyspie Čiovo.  Rejs rozpoczyna się od podziwiania niesamowitych panoramicznych widoków na miasto oraz twierdzę Kamerlengo. Po krótkiej i relaksującej podróży dotrzesz do krystalicznie czystych wód Błękitnej Laguny. Skorzystaj ze sprzętu do nurkowania z rurką lub odpocznij na plaży w promieniach słońca.  Kolejny przystanek stanowi niewielka miejscowość Maslinica – jedyna wieś i port na zachodzie wyspy Šolta. Podziwiaj jeden z najbardziej fascynujących zabytków architektonicznych w okolicy – XVI-wieczny zamek, który obecnie pełni funkcję hotelu.  Udaj się na krótki spacer po starej wiosce i przyjrzyj się życiu jej mieszkańców. Skorzystaj z przystanku na zjedzenie wyśmienitego lunchu w tradycyjnej dalmatyńskiej restauracji (na własny koszt). Następny punkt programu to zatoka Duga, położona na południu wyspy Čiovo.  Nurkuj z rurką pośród ławic srebrnych ryb, a później wyrusz w podróż powrotną ku promenadzie w Trogirze.

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

7. Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku i jego ufortyfikowanym Starym Mieście. Zobacz główne zabytki i ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Podróżuj wzdłuż wybrzeża Adriatyku i odwiedź miasteczko Ston, aby spróbować słynnych ostryg. Rozpocznij wycieczkę w bardzo wygodnym klimatyzowanym autobusie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj zapierającą dech w piersiach śródziemnomorską scenerię. Po wcześniejszym uzgodnieniu z kierowcą możesz zatrzymać się, aby rozprostować nogi i zrobić fantastyczne zdjęcia. Po dotarciu do Dubrownika, jednego z najwspanialszych miejsc turystycznych w basenie Morza Śródziemnego, spotkasz się z lokalnym przewodnikiem i rozpoczniesz 1,5-godzinną pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami historycznego centrum miasta. Odkrywaj to fantastyczne miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i dowiedz się wszystkiego o jego historii i zabytkach. Podziwiaj renesansową i barokową architekturę, dachy z czerwonej cegły i długie mury, które przez wieki chroniły mieszkańców przed atakami wrogów. Zobacz główną ulicę Starego Miasta, Stradun, klasztor Franciszkanów, renesansowy Pałac Rektorów, mury miejskie, twierdzę Lovrjenac oraz wiele malowniczych placów i kościołów. Po pieszej wycieczce z lokalnym, profesjonalnym przewodnikiem będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie Dubrownika. Wykorzystaj wolny czas i odwiedź jedną z lokalnych restauracji, aby skosztować pysznych tradycyjnych potraw. Warto też wjechać kolejką linową na szczyt wzgórza Srd, ską roztacza się wspaniały widok na Dubrownik i jego okolice. Można też wybrać się na lokalną plażę, popływać lub kupić bilety na mury miejskie i spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Będziesz mieć około 4 godzin czasu wolnego, dlatego zaplanuj go przed podróżą, aby skorzystać z jak największej liczby atrakcji. Po doskonale spędzonym dniu w Dubrowniku wrócisz do autobusu i rozpoczniesz podróż powrotną na północny zachód wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Miniesz wioski Orašac, Trsteno i Salona oraz Wyspy Elafickie. Dotrzesz do miasteczka Ston, gdzie będziesz mieć okazję spróbować słynnych najświeższych ostryg. Będzie to wspaniały przystanek przed powrotem do Splitu.

Ze Splitu: rejs po wodospadach Krka i piesza wycieczka po Trogirze

8. Ze Splitu: rejs po wodospadach Krka i piesza wycieczka po Trogirze

Spędź dzień na łonie natury połączony ze zwiedzaniem historycznego miasta Trogir - najlepszy możliwy sposób na spędzenie dnia na wakacjach, z dala od miejskiego zgiełku. Po zaledwie 30 minutach jazdy od Splitu zatrzymasz się, aby zwiedzić to dziedzictwo kulturowe UNESCO. W towarzystwie licencjonowanego przewodnika masz niepowtarzalną okazję zwiedzić to słynne „muzeum miejskie”. Spacerując po jego historycznym centrum i wąskimi uliczkami ma się wrażenie, że cofa się w czasie, do starożytnej Grecji, Rzymu i Wenecji. Odkryj średniowieczne mury, dzwonnice, zachowane zamki i kościoły. Pełen wrażeń kontynuujesz podróż w kierunku Parku Narodowego. Z małego nadrzecznego miasteczka Skradin popłyniesz panoramicznym statkiem przez kanion rzeki Krka. Spędź trochę czasu ze swoim przewodnikiem, który wyjaśni wszystkie sekrety tego niesamowitego obszaru, wijąc się po dobrze zorganizowanych szlakach Parku Narodowego Krka. Podążaj ścieżkami edukacyjnymi i znajdź wioskę Ethno, stare młyny wodne, kamienne domy, sklepy z pamiątkami, autentyczne budynki i restaurację. Spędź wolny czas leżąc w cieniu wysokich drzew i zanurz się w zapierającej dech w piersiach przyrodzie.

Žedno: wycieczka terenowa quadem na wyspie Čiovo

9. Žedno: wycieczka terenowa quadem na wyspie Čiovo

Zwiedź dalmatyńską wyspę Čiovo, podróżując quadem. Udaj się do miejsca zbiórki w wiosce Žedno na szczycie wyspy. Przed rozpoczęciem przygody wszyscy uczestnicy muszą przejść szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i wysłuchać instrukcji przewodnika. Gdy dowiesz się, jak w bezpieczny sposób prowadzić quada, wyruszysz w 25-kilometrową wycieczkę terenową. Przemierzaj piękne naturalne tereny Dalmacji i górski szlak. Podziwiaj panoramiczne widoki na okoliczne wyspy i krystalicznie czyste Morze Adriatyckie. Odkryj ukryty klejnot wyspy, wspaniały klasztor z XVI wieku osadzony na klifach. W trakcie całej wycieczki przewodnik podzieli się ciekawymi informacjami na temat wyspy. W planie podróży przewidziane są też krótkie postoje i czas na zrobienie zdjęć. Wycieczka z opcją pływania obejmuje 1 dodatkowy przejazd na południe wyspy, gdzie będziesz mieć czas wolny na pływanie w morzu.

Ze Splitu/Trogiru: Trogir i Błękitna Laguna - półdniowa wycieczka łodzią

10. Ze Splitu/Trogiru: Trogir i Błękitna Laguna - półdniowa wycieczka łodzią

Odkryj urokliwy Trogir i żywe kolory Błękitnej Laguny podczas rejsu wycieczkowego z przewodnikiem. Podziwiaj piękną scenerię chorwackiego wybrzeża i skorzystaj z czasu na pływanie, opalanie i snorkeling. Wyrusz ze Splitu i udaj się do wpisanego na listę UNESCO Trogiru. Poczuj wyjątkową atmosferę miasta, wędrując po jego wąskich uliczkach i nabrzeżu. Odwiedź katedrę św. Wawrzyńca i zobacz imponujący portal romański, wyrzeźbiony przez mistrza Radovana w XIII wieku. Kontynuuj rejs do Błękitnej Laguny i zachwyć się jej barwą. Nurkuj z rurką, korzystając z zapewnionego sprzętu, pływaj i opalaj się na pokładzie. Zwiedź kamienistą plażę otoczoną sosnami. Wypatruj delfinów w ich naturalnym środowisku. Odwiedź starą wioskę rybacką Maslinica i zrelaksuj się w jej wyjątkowej atmosferze. Skorzystaj z kolejnej możliwości popływania oraz zjedz lunch lub kolację (na własny koszt).

Trogir

Trogir

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Zwiedzanie wysp w: Trogir

Oprócz atrakcji typu Zwiedzanie wysp jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Trogir?

W: Trogir są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Trogir: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Trogir? Kliknij tutaj.

Trogir: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(97 recenzji)

Mya i Ivan byli fantastyczni. Łódź była świetna. Naprawdę świetnie się bawiliśmy zwiedzając wybrzeże otaczające Split. Mogliśmy zobaczyć miejsca, które już odwiedziliśmy w pobliżu Starego Miasta w Splicie. Zwiedziliśmy dużo terenu (że tak powiem!), Więc naprawdę poznałeś geografię, miałeś okazję zwiedzić stare miasto Trogir, popływać w błękitnej lagunie, a potem nurkować z rurką nad wrakiem statku. Wystarczy odpowiednia ilość czasu. Łódź była fachowo prowadzona przez Ivana. Przewodnik był bardzo kompetentny, interesujący i zabawny - dzięki Mya. Widok na Split z wody i na las wzdłuż niekończącego się wybrzeża jest cudowny. Zdecydowanie polecam! Zjedliśmy lunch w formie pikniku, żeby się nim cieszyć. Weź też dużo wody.

Przewodnicy byli mili, ale może trochę dodatkowych informacji o odwiedzanych miejscach zapewni lepsze wrażenia, jeśli chodzi o osobistą wiedzę. Blue Lagoon była zamknięta, stacja dokująca niedostępna.

To było zabawne przeżycie. Przewodnicy oferowali aktywistom dobre rekomendacje dotyczące atrakcji na każdej z wysp. O aktywności powiadomiono na podstawie pogody.

Ivan był najlepszym przewodnikiem, o jaki mogłeś prosić, uprzejmy, pomocny i w dobrym nastroju, to był wspaniały dzień!

kolor wody, szybka motorówka, ładne widoki,dodatkowy postój na zwiedzanie Trogiru.