Trogir – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ze Splitu i Trogiru: Jednodniowa wycieczka na 5 wysp z Błękitną Jaskinią

1. Ze Splitu i Trogiru: Jednodniowa wycieczka na 5 wysp z Błękitną Jaskinią

Odwiedź 5 chorwackich wysp podczas pełnego atrakcji rejsu wycieczkowego łodzią motorową. Wybierz się na przygodę, podczas której będziesz odkrywać jaskinie, pływać i nurkować z rurką oraz poznawać dalmatyńskie miasteczka.  Wybierz Trogir lub Split jako punkt początkowy. Dodatkowo możesz też wybrać rejs w małej grupie lub rejs prywatny.  Wyrusz w 90-minutowy rejs motorówką na wyspę Biševo, na której znajduje się Błękitna Jaskinia. Wsiądź na mniejszą lokalną łódź i zwiedź od wewnątrz oszałamiającą jaskinię wypełnioną błękitnym blaskiem.  Następnie udaj się na wyspę Vis. Zwiedź wioskę Komiža, korzystając z 1 godziny czasu wolnego. Poznaj tradycyjną dalmatyńską wioskę rybacką z jej wąskimi uliczkami, żwirowymi plażami i piękną promenadą.   Następnie odwiedź zatoczkę Stiniva w najbardziej słonecznej porze dnia, aby zażyć krótkiej, 15-minutowej kąpieli. Następnie udaj się na wyspę Budikovac na kolejną atrakcję: nurkowanie z rurką i pływanie w Błękitnej Lagunie. Wypożycz sprzęt do snorkelingu na pokładzie i nurkuj przez 1 godzinę oraz skorzystaj z poczęstunku na plaży. Na koniec odwiedź Hvar. Ponownie wykorzystaj czas wolny i zjedz lunch oraz pozwiedzaj to malownicze miasto portowe. Do najważniejszych atrakcji należą zabytkowe centrum miasta oraz widok z twierdzy Španjola na Wyspy Paklińskie. Zrelaksuj się i podziwiaj krajobrazy, a następnie wróć do Splitu lub Trogiru.

Split: Błękitna Laguna i 3 wyspy – rejs motorówką

2. Split: Błękitna Laguna i 3 wyspy – rejs motorówką

Wyrusz ze Splitu w półdniowy rejs motorówką po wodach Morza Adriatyckiego. Pływaj pośród wspaniałych plaż i zatok. Doceń sprzyjającą relaksowi atmosferę, jaka panuje w klubie plażowym Laganini. Pływaj lub nurkuj z rurką w skrzącej się Błękitnej Lagunie. Zwiedź zabytkowe miasto Trogir. Wsiądź do łodzi i poznaj jej kapitana. Zobacz jedne z najwspanialszych miejsc, jakie znajdują się pośrodku Morza Adriatyckiego. Po relaksującym rejsie łodzią i podziwianiu panoramicznych widoków na Split dotrzesz do pierwszego punktu wycieczki – klubu plażowego Laganini na wyspie Čiovo. Zachwyć się białym piaskiem i piniami, a także odwiedź bary przy plaży. Po wizycie w klubie udaj się łodzią w kierunku Błękitnej Laguny. Powitaj turkusowe morze i piaszczyste plaże. Zażyj orzeźwiającej kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Poznaj zróżnicowaną florę i faunę morską podczas nurkowania. Opalaj się i ciesz błogim relaksem na pokładzie słonecznym. Wyrusz w stronę ostatniego punktu wycieczki – zabytkowego miasta Trogir, gdzie znajduje się port. Położona na wyspie starówka Trogiru została wpisana na listę UNESCO. Płynąc z powrotem do Splitu, podziwiaj zapierające dech w piersi widoki na linię brzegową środkowej Dalmacji i wyspy.

Ze Splitu i Trogiru: Jednodniowa wycieczka do wodospadów Krka z rejsem łodzią

3. Ze Splitu i Trogiru: Jednodniowa wycieczka do wodospadów Krka z rejsem łodzią

Zachwyć się pięknem porośniętego bujną roślinnością Parku Narodowego Krka, biorąc udział w tej całodniowej wycieczce ze Splitu lub Trogiru. Zobacz wspaniałe wodospady, pełne ptaków mokradła oraz malownicze krajobrazy, które wprost zapierają dech w piersi. Odwiedź słynny wodospad Skradinski buk – niepowtarzalną barierę trawertynową, którą pięknie wyrzeźbiła natura. Wyrusz ze Splitu lub Trogiru i udaj się w stronę parku. Po przybyciu na miejsce wykorzystaj czas wolny na spacer po znakomicie oznaczonych szlakach, zwiedzając zielone lasy w swoim tempie. Wybierz się na wędrówkę do niewielkiej grupy odnowionych domów z kamienia i innych prawdziwych budynków, w tym młyna wodnego, który stanowi przykład przyjaznego dla środowiska życia na wsi przed wiekami. Kontynuuj spacer do rzeki Krka, zatrzymując się po drodze, by zobaczyć mapy edukacyjne i przeczytać ciekawe informacje na temat ziół oraz zwierząt zamieszkujących park. Odpocznij w cieniu wysokich drzew lub usiądź na brzegu rzeki i obserwuj jej nurt. Następnie weź udział w rejsie po kanionie rzeki Krka. Łodzią dotrzesz do miasteczka Skradin. Na terenie parku narodowego przewidziano 2 godziny, które możesz wykorzystać na relaks i pływanie. Później przyjdzie czas na pożegnanie się z tym rajskim miejscem i powrót na pokład autobusu. Droga powrotna do Splitu i Trogiru wiedzie przez malownicze miejscowości Dalmacji.

Ze Splitu: Błękitna Laguna i 3 wyspy motorówką – pół dnia

4. Ze Splitu: Błękitna Laguna i 3 wyspy motorówką – pół dnia

Zrelaksuj się nad brzegiem Błękitnej Laguny podczas półdniowego rejsu łodzią motorową ze Splitu. Poznaj 4000 lat historii Trogiru i odkryj port Maslinica (wyspa Šolta) z czasem wolnym na pływanie i snorkeling. Wyrusz ze Splitu podczas malowniczego rejsu łodzią motorową i podziwiaj widoki na wybrzeże Dalmacji. Poczuj pod sobą fale, płynąc do pierwszego przystanku, Trogiru. Wysiądź i ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie tego miasta wpisanego na listę UNESCO. Wyrusz w rejs do następnego przystanku, Błękitnej Laguny. Wykąp się w turkusowej wodzie laguny lub rozkoszuj się słońcem na jej dziewiczych brzegach. Ciesz się rajskim otoczeniem dzięki dostarczonemu sprzętowi do snorkelingu i odwiedź słynny bar na plaży Shkoy. Następnie zadokuj w miejscowości Maslinica na wyspie Šolta. Tutaj zatracisz się w krętych uliczkach tego starożytnego miasta portowego, mając wolny czas na zakupy, zjedzenie lunchu lub odwiedzenie idyllicznych plaż i barów na plaży. Rozkoszuj się zapierającymi dech w piersiach widokami na wybrzeże Dalmacji i wyspy podczas rejsu powrotnego do Splitu

Z Trogiru: półdniowa wycieczka motorówką po 3 wyspach

5. Z Trogiru: półdniowa wycieczka motorówką po 3 wyspach

Odkryj piękno Chorwacji w ramach tej wycieczki po wyspach komfortową motorówką. Popływaj w słynnej Błękitnej Lagunie, zobacz miejscowość Maslinica na wyspie Šolta i zatrzymaj się w zatoce Duga na wyspie Čiovo.  Rejs rozpoczyna się od podziwiania niesamowitych panoramicznych widoków na miasto oraz twierdzę Kamerlengo. Po krótkiej i relaksującej podróży dotrzesz do krystalicznie czystych wód Błękitnej Laguny. Skorzystaj ze sprzętu do nurkowania z rurką lub odpocznij na plaży w promieniach słońca.  Kolejny przystanek stanowi niewielka miejscowość Maslinica – jedyna wieś i port na zachodzie wyspy Šolta. Podziwiaj jeden z najbardziej fascynujących zabytków architektonicznych w okolicy – XVI-wieczny zamek, który obecnie pełni funkcję hotelu.  Udaj się na krótki spacer po starej wiosce i przyjrzyj się życiu jej mieszkańców. Skorzystaj z przystanku na zjedzenie wyśmienitego lunchu w tradycyjnej dalmatyńskiej restauracji (na własny koszt). Następny punkt programu to zatoka Duga, położona na południu wyspy Čiovo.  Nurkuj z rurką pośród ławic srebrnych ryb, a później wyrusz w podróż powrotną ku promenadzie w Trogirze.

Z Trogiru: Półdniowa 3-dniowa wycieczka po wyspie z Błękitną Laguną

6. Z Trogiru: Półdniowa 3-dniowa wycieczka po wyspie z Błękitną Laguną

Odbiór gości w Trogirze przed twierdzą Kamerlengo o godzinie 9 rano. Z pięknym panoramicznym widokiem na Trogir i twierdzę Kamerlengo kierujemy się na naszą pierwszą wyspę. Po 15-20 minutach jazdy docieramy na wyspę Veliki Drvenik – miejsce zwane Krknjaši (Błękitna Laguna). Tutaj możesz cieszyć się krystalicznie czystą wodą pływając, nurkując, Lub tylko relaks na łodzi z lodowatymi napojami i przyjmowanie całej witaminy D, jaką możesz wziąć. Po około 1:30 my kierują się na naszą kolejną wyspę. Z Błękitnej Laguny do Maslinicy (Šolta) potrzebujemy 15-20 min jazdy. Mała wioska Maslinica jest jedyną wioską i portem po zachodniej stronie wyspy Šolta. The największym symbolem tego obszaru jest odrestaurowany zamek z XVI wieku, który został przekształcony w luksus hotel. Wystarczy krótki spacer po tej starej wiosce, aby zakochać się w tym pięknym miejscu. Z Maslinicy do zatoki Duga (Čiovo) potrzebujemy 25-30 minut jazdy. Kontynuacja podróży do zatoki Duga, położonej na południowej stronie wyspy Čiovo, która zaprasza na relaks i kąpiel w krystalicznie czystej wodzie i naturalnym piaszczystym dnie. W przypadku złej pogody zastrzegamy sobie prawo do zmiany lub odwołania wycieczki z korzyścią dla wszystkich pasażerowie. Decyzję podejmie kapitan. W takim przypadku mają Państwo prawo do odroczenia terminu wycieczkę na inny dzień lub otrzymać pełny zwrot pieniędzy.

Split lub Trogir: Krka, wodospad Roški i Szybenik

7. Split lub Trogir: Krka, wodospad Roški i Szybenik

Odkryj Park Narodowy Krka i Szybenik podczas tej całodniowej wycieczki z przewodnikiem ze Splitu lub Trogiru. Zobacz wodospady Skradinski Buk i Roški Slap i popływaj w czystej wodzie. Podziwiaj panoramiczne widoki na wyspę Visovac. Pierwszy postój zaplanowano przy wodospadzie Skradinski Buk, którego okolicę zwiedzisz w towarzystwie przewodnika. Wiele tutejszych kamiennych domów i młynów zostało przekształconych w małe muzea z ciekawymi eksponatami. Spaceruj po niezliczonych dróżkach i drewnianych mostach przy wodospadach. Zrelaksuj się i popływaj przy wodospadzie Roški Slap. Następnie możesz zjeść lunch w typowej dalmackiej restauracji (opcja dodatkowa). Spróbuj wyselekcjonowanych win oraz pysznych tradycyjnych domowych wyrobów, takich jak prosciutto, ser i chleb. Kolejny etap wycieczki to kanion rzeki Krka. W drodze zobaczysz zapierające dech w piersiach widoki na wyspę Visovac. W Szybeniku zwiedzisz zabytki miasteczka, włącznie z katedrą św. Jakuba, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na koniec wrócisz do Splitu piękną nadbrzeżną drogą, mijając malownicze wioski i wyspy.

Žedno: wycieczka terenowa quadem na wyspie Čiovo

8. Žedno: wycieczka terenowa quadem na wyspie Čiovo

Zwiedź dalmatyńską wyspę Čiovo, podróżując quadem. Udaj się do miejsca zbiórki w wiosce Žedno na szczycie wyspy. Przed rozpoczęciem przygody wszyscy uczestnicy muszą przejść szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i wysłuchać instrukcji przewodnika. Gdy dowiesz się, jak w bezpieczny sposób prowadzić quada, wyruszysz w 25-kilometrową wycieczkę terenową. Przemierzaj piękne naturalne tereny Dalmacji i górski szlak. Podziwiaj panoramiczne widoki na okoliczne wyspy i krystalicznie czyste Morze Adriatyckie. Odkryj ukryty klejnot wyspy, wspaniały klasztor z XVI wieku osadzony na klifach. W trakcie całej wycieczki przewodnik podzieli się ciekawymi informacjami na temat wyspy. W planie podróży przewidziane są też krótkie postoje i czas na zrobienie zdjęć. Wycieczka z opcją pływania obejmuje 1 dodatkowy przejazd na południe wyspy, gdzie będziesz mieć czas wolny na pływanie w morzu.

Ze Splitu: półdniowa wycieczka do Trogiru i Błękitnej Laguny

9. Ze Splitu: półdniowa wycieczka do Trogiru i Błękitnej Laguny

Odkryj urokliwy Trogir i żywe kolory Błękitnej Laguny podczas rejsu wycieczkowego z przewodnikiem. Podziwiaj piękną scenerię chorwackiego wybrzeża i skorzystaj z czasu na pływanie, opalanie i snorkeling. Wyrusz ze Splitu i udaj się do wpisanego na listę UNESCO Trogiru. Poczuj wyjątkową atmosferę miasta, wędrując po jego wąskich uliczkach i nabrzeżu. Odwiedź katedrę św. Wawrzyńca i zobacz imponujący portal romański, wyrzeźbiony przez mistrza Radovana w XIII wieku. Kontynuuj rejs do Błękitnej Laguny i zachwyć się jej barwą. Nurkuj z rurką, korzystając z zapewnionego sprzętu, pływaj i opalaj się na pokładzie. Zwiedź kamienistą plażę otoczoną sosnami. Wypatruj delfinów w ich naturalnym środowisku. Odwiedź starą wioskę rybacką Maslinica i zrelaksuj się w jej wyjątkowej atmosferze. Skorzystaj z kolejnej możliwości popływania oraz zjedz lunch lub kolację (na własny koszt).

Ze Splitu: rejs po wodospadach Krka i piesza wycieczka po Trogirze

10. Ze Splitu: rejs po wodospadach Krka i piesza wycieczka po Trogirze

Spędź dzień na łonie natury połączony ze zwiedzaniem historycznego miasta Trogir - najlepszy możliwy sposób na spędzenie dnia na wakacjach, z dala od miejskiego zgiełku. Po zaledwie 30 minutach jazdy od Splitu zatrzymasz się, aby zwiedzić to dziedzictwo kulturowe UNESCO. W towarzystwie licencjonowanego przewodnika masz niepowtarzalną okazję zwiedzić to słynne „muzeum miejskie”. Spacerując po jego historycznym centrum i wąskimi uliczkami ma się wrażenie, że cofa się w czasie, do starożytnej Grecji, Rzymu i Wenecji. Odkryj średniowieczne mury, dzwonnice, zachowane zamki i kościoły. Pełen wrażeń kontynuujesz podróż w kierunku Parku Narodowego. Z małego nadrzecznego miasteczka Skradin popłyniesz panoramicznym statkiem przez kanion rzeki Krka. Spędź trochę czasu ze swoim przewodnikiem, który wyjaśni wszystkie sekrety tego niesamowitego obszaru, wijąc się po dobrze zorganizowanych szlakach Parku Narodowego Krka. Podążaj ścieżkami edukacyjnymi i znajdź wioskę Ethno, stare młyny wodne, kamienne domy, sklepy z pamiątkami, autentyczne budynki i restaurację. Spędź wolny czas leżąc w cieniu wysokich drzew i zanurz się w zapierającej dech w piersiach przyrodzie.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Trogir

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 97
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Trogir: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Trogir

Jakie są najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Trogir?

Trogir: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Trogir? Kliknij tutaj.

Trogir: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 6940 opinii

Świetny dzień przez cały dzień. Oszałamiająca sceneria wodospadu jest spektakularna. Wycieczka do Skradinu była spektakularna. Dario lub przewodnik z Grayline byli niesamowici. Bardzo zabawne z dużą wiedzą i lokalnymi historiami. Polecam wszystkim. Świetny dzień dla wszystkich.

Wszystko poszło bardzo uporządkowane i zgodnie z planem. Wszystko poszło naprawdę dobrze i było naprawdę dużo zabawy. Na początku myślałem, że to trochę drogie, ale za każdym razem było warto. Layla i Evan (?) byli po prostu świetnym i ugruntowanym zespołem.

The Krka waterfalls are pretty and good to see it in Autumn when leaves are colorful and it's not so hot and crowded. Tour company and especially the guide - first class!

Przewodnik wybrał optymalną trasę, w mojej opinii zobaczyliśmy wszystkie atrakcje. Bardzo dobra organizacja.

very great experience with speedy boats to see 5 islands around Split.