Dodaj daty

Szlak w koronach drzew Bachledka

Szlak w koronach drzew Bachledka – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Krakowa: Słowacka ścieżka ponad lasem, Zakopane i termy

1. Z Krakowa: Słowacka ścieżka ponad lasem, Zakopane i termy

Zachwyć się pięknem Pienińskiego Parku Narodowego w ramach tej całodniowej wycieczki z Krakowa. Podziwiaj oszałamiające widoki z lotu ptaka, spacerując po Bachledce – ścieżce w koronach drzew.  Skorzystaj z usługi odbioru ze swojego hotelu w Krakowie klimatyzowanym autobusem. Odpręż się podczas jazdy pośród krajobrazów polskiej wsi, zmierzając do Bachledowej Doliny na Słowacji. Zatrzymaj się w miejscu, gdzie rozpoczyna się ścieżka w koronach drzew (Bachledka), która liczy sobie 1234 metry długości. Przejdź po kładce, która wznosi się 24 metry ponad ziemią. Wejdź na wieżę widokową o wysokości 32 metrów. Zachwyć się widokami, jakie roztaczają się z samego serca majestatycznych lasów porastających Pieniński Park Narodowy. Podziwiaj piękno Tatr Bielskich i poznaj zwierzęta oraz rośliny, które występują tylko w tej okolicy. Zakup smaczny lunch w Zakopanem, a następnie przejdź się po Krupówkach i poczuj niepowtarzalną atmosferę, jaka panuje w sercu Tatr. Na koniec dnia, zanim wrócisz do Krakowa, zrelaksuj się w gorących źródłach w Chochołowskich Termach.

Z Krakowa: Słowacja Treetop Walk i Zakopane Tour

2. Z Krakowa: Słowacja Treetop Walk i Zakopane Tour

Ścieżka w koronach drzew Bachledka znajduje się na Słowacji około 10 km od granicy z Polską. Trasa o długości 1960 stóp (600 metrów) znajduje się na wysokości 79 stóp (24 metry), następnie dochodzi się do wieży widokowej o wysokości 105 stóp (32 metry), z której roztacza się piękny widok na Tatry. Na Ścieżkę w Koronach Drzew można wejść na piechotę (ok. 1 godz. w górę, 45 min. w dół) lub kolejką linową góra-dół. Zakopane to miasto położone około 100 km na południe od Krakowa. To miejsce położone u podnóża Tatr. Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski. Będziesz miał okazję przespacerować się po Krupówkach, gdzie znajdziesz wiele restauracji z tradycyjną kuchnią regionalną. Koniecznie trzeba odwiedzić Gubałówkę, na którą można wjechać kolejką linową z zapierającymi dech w piersiach widokami na Tatry.

Kraków: spacer w koronach drzew i jednodniowa wycieczka do Zakopanego

3. Kraków: spacer w koronach drzew i jednodniowa wycieczka do Zakopanego

Ciesz się jednodniową wycieczką z Krakowa do dwóch wspaniałych zabytków regionu. Podziwiaj panoramiczne widoki Pienińskiego Parku Narodowego, zanim odwiedzisz kurort Zakopane. Podróżuj z hotelu w Krakowie na spacer w koronach drzew w Ždiar, charakterystycznej wiosce ludowej na słowackiej granicy. Wybierz się na malowniczy spacer wyjątkową ścieżką w koronach drzew i poczuj się jak na szczycie świata na drewnianym chodniku. Następnie odkryj autentyczne miasto Zakopane, położone u podnóża Tatr. To piękne miasto jest najpopularniejszym kurortem wypoczynkowym w Polsce. Odwiedź Krupówki, tętniącą życiem główną ulicę i kup urocze pamiątki. Wjedź kolejką linową na Gubałówkę i podziwiaj panoramiczne widoki.

Kraków: Słowacja Spacer po koronach drzew i wycieczka w małej grupie do Zakopanego

4. Kraków: Słowacja Spacer po koronach drzew i wycieczka w małej grupie do Zakopanego

Po odebraniu z hotelu w Krakowie przekrocz granicę ze Słowacją i udaj się do Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie czeka na Ciebie spektakularny spacer wśród wierzchołków drzew. Wybierz się na 40-minutowy spacer, aby dotrzeć do początku ścieżki w koronach drzew, lub skorzystaj z kolejki gondolowej. Będąc na szczycie wzgórza, wybierz się na spacer o długości 1234 metrów, który z pewnością podniesie poziom adrenaliny, gdy jesteś zawieszony 25 metrów nad ziemią. Po drodze zatrzymaj się na kilku przystankach edukacyjnych, aby dowiedzieć się więcej o lokalnej florze i faunie oraz odwiedź wieżę widokową, z której można podziwiać panoramę Pienin i Tatr Bielskich. Po powrocie na stały grunt udaj się do uroczego Zakopanego, położonego u podnóża Tatr. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie lokalnego bazaru starej szkoły i Krupówek, wypełnionych lokalnymi sklepami i regionalnymi towarami, a także sklepami z pamiątkami. Zatrzymaj się na lunch w jednej z wielu tradycyjnych polskich restauracji w mieście, po czym wróć do Krakowa, zatrzymując się po drodze w uroczym drewnianym kościele na obrzeżach Zakopanego.

Z Krakowa: spływ po Dunajcu i ścieżka w koronach drzew

5. Z Krakowa: spływ po Dunajcu i ścieżka w koronach drzew

Weź udział w 12-godzinnej wycieczce z Krakowa na przełom Dunajca oraz w Tatry. Zobacz najbardziej malownicze atrakcje w południowej Polsce. Podziwiaj piękno wąwozu wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spływ Dunajcem na drewnianych tratwach odbywa się od początku XIX wieku. Wówczas korzystali z niego goście przybywający do pobliskich zamków w Niedzicy i Czorsztynie. Spływ, w którym weźmiesz udział, rozpoczyna się w osadzie Kąty, będącej częścią wsi Sromowce Wyżne, a kończy w Szczawnicy – mieście uzdrowiskowym położonym 18 kilometrów w dół rzeki. Po zakończeniu spływu możesz zjeść lunch w restauracji. Następnie odwiedzisz Bachledovą Dolinę na Słowacji, by rozpocząć spacer ścieżką w koronach drzew. Ma ona 1234 metrów długości i wznosi się nawet na 24 metry nad ziemią. Na końcu ścieżki, w samym sercu majestatycznych lasów Pienińskiego Parku Narodowego, znajduje się 32-metrowa wieża widokowa. Odkryj niepowtarzalny charakter Tatr Bielskich i dowiedz się o wielu gatunkach zwierząt i roślin, które można znaleźć tylko w kilku miejscach na świecie.

Z Krakowa: Słowacja Spacer w koronach drzew, Zakopane i Termy

6. Z Krakowa: Słowacja Spacer w koronach drzew, Zakopane i Termy

Twoja całodniowa wycieczka rozpocznie się od odbioru z miejsca zakwaterowania w Krakowie i uda się do Zdziar, uroczej słowackiej wioski ludowej położonej zaledwie 10 kilometrów od polskiej granicy. Podziwiaj charakterystyczną architekturę i kulturę Zdiaru, a następnie wybierz się na malowniczy spacer pod górę, aby dotrzeć do ścieżki w koronach drzew. Ten wyjątkowy chodnik, położony 24 metry nad ziemią, oferuje wspaniałe widoki na Dolinę Bachledową, Tatry i Pieniński Park Narodowy. Po spacerze kontynuuj wycieczkę do Zakopanego, znanego również jako „narciarska stolica Polski”. Spaceruj po Krupówkach, głównej ulicy miasta, i mieszaj się z mieszkańcami. Podczas zwiedzania poczuj życie w małym miasteczku i kupuj pamiątki i rękodzieło. Później wjedź kolejką linową na Gubałówkę, aby podziwiać jeszcze więcej niesamowitych widoków. Zobaczysz także słynną skocznię narciarską, na której odbywały się zawody w skokach narciarskich Gran Pix. Na koniec odwiedź Chochołowskie Termy w góralskiej wsi Chochołów. Spędź trzy godziny relaksując się w wodach bogatych w minerały i pozwól, by stresy dnia codziennego odpłynęły. Poruszaj się wokół ośmiu wirów i zanurz się w kąpieli solankowej. Pod koniec niesamowitego dnia skorzystaj z transportu powrotnego do Krakowa.

Z Krakowa: Słowacja Spacer w koronach drzew i wycieczka po Zakopanem

7. Z Krakowa: Słowacja Spacer w koronach drzew i wycieczka po Zakopanem

Odkryj naturalne piękno zapierających dech w piersiach słowackich Tatr z wierzchołków drzew, zanim odwiedzisz popularne wakacyjne miasteczko Zakopane. Podróż z Krakowa na spacer w koronach drzew w Ždiar, wiosce ludowej o charakterystycznej architekturze i kulturze, położonej na północy Słowacji, około 10 kilometrów od granicy z Polską. Ciesz się malowniczym spacerem pod górę przez 30 do 40 minut, aby dotrzeć do wyjątkowej ścieżki w koronach drzew, która ma od 18 do 24 metrów wysokości i jest otoczona wspaniałymi koronami drzew. Poczuj się jak na szczycie świata na drewnianym chodniku, który jest podtrzymywany przez ogromne filary i rozciąga się na ponad 600 metrów. Wyciągnij rękę i poczuj wierzchołki drzew, gdy znajdziesz się w sercu lasów Doliny Bachledowej. Rozkoszuj swoje zmysły zapierającą dech w piersiach panoramą Tatr i Pienińskiego Parku Narodowego. Przy ładnej pogodzie podziwiaj najwyższy szczyt Pienin w oddali: kultowy Masyw Trzech Koron. Ta wycieczka jest idealna zarówno dla rodzin, miłośników przyrody, jak i miłośników gór. Dla łowców adrenaliny przygotowano specjalne fragmenty trasy z przeszkodami, które również można ominąć. Dla ekologów dowiedz się o rzadkiej lokalnej faunie i florze, czytając tablice edukacyjne. Spacer spokojnym krokiem do 32-metrowej platformy widokowej położonej na granicy Pienińskiego Parku Narodowego i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Obserwuj majestatyczny świat przyrody poniżej. Kiedy skończysz, poczuj przypływ adrenaliny, zjeżdżając 60-metrową zjeżdżalnią prosto na poziom gruntu lub schodząc we własnym tempie w dół wzgórza. Następnie wróć do Polski, aby odkryć autentyczne miasto Zakopane, położone u podnóża przepięknych Tatr. Dumnie nazywane „zimową stolicą Polski”, to piękne miasto jest najpopularniejszym kurortem wypoczynkowym w Polsce. Odwiedź Krupówki, tętniącą życiem i tętniącą życiem główną ulicę. Porozmawiaj z lokalnymi mieszkańcami i odkryj, co ma do zaoferowania życie na wsi, zanim kupisz urocze pamiątki. Podczas tej wycieczki będzie można zobaczyć wyjątkową wieś Chochołów i jej tradycyjne drewniane domy, które przed laty budowali miejscowi górale. Po drodze zauważ zabytkowe drewniane kaplice. Będziesz także mógł zobaczyć skocznię narciarską, na której odbywają się zawody w skokach narciarskich Grant Prix.

Z Krakowa: słowacki spacer w koronach drzew i spływ Dunajcem

8. Z Krakowa: słowacki spacer w koronach drzew i spływ Dunajcem

Odkryj naturalne piękno zapierających dech w piersiach słowackich Tatr z wierzchołków drzew, a następnie przejedź przez lasy i góry podczas przyjemnej wycieczki raftingowej po oszałamiającym Dunajcu. Podróżuj z Krakowa na spacer w koronach drzew w Ždiar, wiosce ludowej o charakterystycznej architekturze i kulturze, położonej na północy Słowacji, około 10 kilometrów od granicy z Polską. Ciesz się malowniczym spacerem pod górę przez 30 do 40 minut, aby dotrzeć do wyjątkowej ścieżki w koronach drzew, która ma od 18 do 24 metrów wysokości i jest otoczona wspaniałymi koronami drzew. Poczuj się jak na szczycie świata na drewnianym chodniku, który jest podtrzymywany przez ogromne filary i rozciąga się na ponad 600 metrów. Wyciągnij rękę i poczuj wierzchołki drzew, gdy znajdziesz się w sercu lasów Doliny Bachledowej. Rozkoszuj swoje zmysły zapierającą dech w piersiach panoramą Tatr i Pienińskiego Parku Narodowego. Przy ładnej pogodzie podziwiaj najwyższy szczyt Pienin w oddali: kultowy Masyw Trzech Koron. Ta wycieczka jest idealna zarówno dla rodzin, miłośników przyrody, jak i miłośników gór. Dla łowców adrenaliny przygotowano specjalne fragmenty trasy z przeszkodami, które również można ominąć. Dla ekologów dowiedz się o rzadkiej lokalnej faunie i florze, czytając tablice edukacyjne. Spacer spokojnym krokiem do 32-metrowej platformy widokowej położonej na granicy Pienińskiego Parku Narodowego i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Obserwuj majestatyczny świat przyrody poniżej. Kiedy skończysz, poczuj przypływ adrenaliny, zjeżdżając 60-metrową zjeżdżalnią prosto na poziom gruntu lub schodząc we własnym tempie w dół wzgórza. Następnie wróć do Polski na ekscytującą wycieczkę raftingową po zapierającym dech w piersiach rzece Dunajec, która wije się przez lasy i majestatyczne góry. Tradycyjna drewniana tratwa przepłynie przez Pieniński Wąwóz z wysokimi klifami i formacjami wapiennymi. Zobacz spektakularne wysokie szczyty Trzech Koron (982 m) i Sokolicy (747 m) w Pieninach, położonych w chronionym parku narodowym z rzadką florą i fauną. Ciesz się naprawdę niezapomnianym przeżyciem!

Słowacja: Spacer w koronach drzew i łaźnie termalne z Krakowa

9. Słowacja: Spacer w koronach drzew i łaźnie termalne z Krakowa

Doświadcz naturalnego piękna zapierających dech w piersiach słowackich Tatr z wierzchołków drzew, zanim odwiedzisz popularne wakacyjne miasteczko Zakopane. Podróżuj z Krakowa na spacer w koronach drzew w Ždiar, wiosce ludowej o charakterystycznej architekturze i kulturze, położonej na północy Słowacji. Ciesz się malowniczym spacerem pod górę przez 40 minut, aby dotrzeć do wyjątkowej ścieżki w koronach drzew, która ma od 18 do 24 metrów wysokości i jest otoczona koronami drzew. Poczuj się jak na szczycie świata na drewnianym chodniku, który jest podtrzymywany przez ogromne filary i rozciąga się na ponad 600 metrów. Odwiedź największy kompleks termalny na Podhalu, z wodami wydobywanymi z głębokości prawie 3600 metrów i zanurzonymi skałami emitującymi dobroczynne mikroelementy, takie jak siarka, wapń, magnez i sód. Zrelaksuj się w 8 basenach z hydromasażem z wodą termalną o temperaturze 36 stopni Celsjusza. Zanurz się w krytym basenie lub odkrytym basenie, wszystkie o temperaturze 36 stopni Celsjusza. Ciesz się rozrywką, taką jak Dzika Rzeka, koszykówka wodna, siatkówka, dysze do masażu, wodospady, wulkan, gejzery powietrzne, ściany wodne, huśtawki z siatki i wspinaczka po wodzie. Zjedź na dmuchanej podwójnej zjeżdżalni, zjeżdżalni pontonowej. Jest też łaźnia parowa odpowiednia dla dzieci.

Kraków: Słowacja Spacer w koronach drzew i mała grupa w łaźniach termalnych

10. Kraków: Słowacja Spacer w koronach drzew i mała grupa w łaźniach termalnych

Około 20 minut jazdy od granicy polsko-słowackiej w Zdziarze stoi zadziwiająca konstrukcja. Ścieżka w koronach drzew Bachledka znajduje się na granicy Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego w sercu majestatycznych lasów. Trasa o długości 600 metrów poprowadzi Cię przez las pełen tylnej flory i fauny. Ścieżka kończy się imponującą 32-metrową wieżą widokową. Ze szczytu można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Pienin i Tatr Bielskich. Za nimi, zaledwie 99 kilometrów od Krakowa, w samym sercu Podhala, znajduje się zadziwiający kompleks wodny. Zbudowany w 2016 roku, zawiera ponad 30 basenów, w których przeżyjesz wrażenia na całe życie. Baseny i jacuzzi znajdują się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, zapewniając malownicze widoki na Tatry. Uzdrawiające moce wód wahają się od 90 ° F do 97 ° F i zregenerują twoje ciało i duszę. Beczki wypełnione są wodami leczniczymi wydobywanymi prosto ze źródła prawie 3600 metrów pod ziemią i bogatymi w pierwotne minerały, takie jak wapń, magnez i siarka. Najmłodszych ucieszy strefa dla dzieci (zarówno dla młodszych, jak i starszych), w której znajduje się duża sala zabaw, wodne place zabaw, baseny i zjeżdżalnie. Po 3 godzinach wolnego czasu na lunch, relaks i odprężenie umysłu i duszy wrócisz do Krakowa.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg:

Szlak w koronach drzew Bachledka: najlepsze atrakcje w pobliżu

Szlak w koronach drzew Bachledka: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Szlak w koronach drzew Bachledka? Kliknij tutaj.

Szlak w koronach drzew Bachledka: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 116 opinii

Ta wycieczka jest zdecydowanie warta swojej ceny, ale przygotuj się na długi dzień, zdecydowanie weź ze sobą trochę wody. Nasz kierowca Maciej był bardzo pomocny i dał nam wystarczająco dużo czasu, aby cieszyć się każdą czynnością bez pośpiechu, dostosował się również do wszystkich naszych potrzeb i pozwolił nam wybrać, ile czasu spędzamy na każdej czynności. Wszystko to poza zapierającą dech w piersiach scenerią w drodze do miejsc docelowych, która zapewnia niesamowite wrażenia, gorąco polecamy tę wycieczkę każdemu, kto lubi zabawę, cały dzień w bardzo rozsądnej cenie. Na pewno zarezerwujemy ponownie z connectkrakow - Will i Beth?

Taka fantastyczna podróż z jedną z najlepszych scenerii, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, podróż była dobrze zaplanowana z różnymi zajęciami przygotowanymi, abyśmy mogli się cieszyć! Nasz przewodnik Matt zrobił dla nas wszystko, od odbioru do odwiezienia, miał tyle wiedzy, aby się z nami podzielić i robił wszystko, aby pokazać nam miejsca, o których wiedział, że będziemy kochać, a których nie było na zaplanowanej podróży! Bardzo podobał nam się nasz dzień i spędzenie go z Mattem jako naszym przewodnikiem było radością, mamy nadzieję, że w przyszłości ponownie będzie naszym przewodnikiem.

Absolutnie genialny dzień! Nasz przewodnik, Gregory, był bardzo przyjazny i pomocny, udzielając wspaniałych rekomendacji i rozmów, dzięki czemu całe doświadczenie było jeszcze lepsze. Był bardzo elastyczny, jeśli chodzi o to, jak długo chcieliśmy spędzić w różnych lokalizacjach, więc w żadnym momencie nie czuliśmy się pospieszani. Wszędzie widoki były oszałamiające i ten dzień był zdecydowanie naszym ulubionym dniem wakacji.

Świetna wycieczka, spacer po koronach drzew jest koniecznością! kąpiele termalne były bardzo zajęte, ale fajne popołudnie, Milo nasz kierowca był bardzo pomocny i przyjazny i dał nam wiele lokalnych zaleceń dotyczących jedzenia. poleciłbym ten wyjazd innym

fantastyczna wycieczka, którą kierowca opowiedział o zabytkach i historii różnych platsee