Dodaj daty

Treblinka

Treblinka – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa: Wycieczka po obozie koncentracyjnym w Treblince

1. Warszawa: Wycieczka po obozie koncentracyjnym w Treblince

Po odebraniu z miejsca zakwaterowania w Warszawie udasz się do Treblinki, największego nazistowskiego obozu w całej Europie. Obóz znajduje się zaledwie 1 godzinę jazdy od Warszawy, a po przyjeździe rozpocznie się wycieczka z przewodnikiem. Podczas II wojny światowej nazistowskie Niemcy zamordowały prawie 2 miliony ludzi w Treblince i Auschwitz-Birkenau, mniejszym obozie koncentracyjnym położonym pod Krakowem. Treblinka to bardzo imponujące i wzruszające miejsce, jeśli chodzi o historię, o której dowiesz się podczas wycieczki tutaj. W centralnej części pola pełnego kamieni odkryjesz słynny pomnik „Ofiar Holocaustu”. Podczas wycieczki zobaczysz także kamień „Nigdy więcej”, który jest poświęcony upamiętnieniu Janusza Korczaka. Po zakończeniu wycieczki powrócisz z powrotem do miejsca początkowego w Warszawie.

Prywatna wycieczka samochodem z Warszawy do obozu zagłady w Treblince

2. Prywatna wycieczka samochodem z Warszawy do obozu zagłady w Treblince

Wybierz się z nami z Warszawy do zacisznego lasu w pobliżu wsi Treblinka, aby zwiedzić muzeum i miejsce pamięci Treblinki I i Treblinki II. Zobacz na własne oczy przerażającą skalę Holokaustu i poznaj Operację Reinhard, najbardziej śmiercionośną fazę nazistowskiego „ostatecznego rozwiązania”. Zanurz się w mrocznej historii II wojny światowej. Podczas 5-godzinnej wycieczki wyruszysz w krótką, bezproblemową podróż z miejsca zakwaterowania w Warszawie do Treblinki klimatyzowanym prywatnym pojazdem z anglojęzycznym kierowcą. Twój prywatny przewodnik oprowadzi Cię po Treblince I, która służyła jako karny obóz pracy, oraz Treblince II, która jest drugim co do wielkości nazistowskim obozem koncentracyjnym w Europie, zaraz po Auschwitz-Birkenau. Zobacz wzruszający pomnik w Treblince II z 17 000 kamieni z kamieniołomu symbolizujących nagrobki z napisami wskazującymi miejsca odjazdu pociągów Holokaustu i poznaj szczegóły nazistowskiego planu ludobójstwa Żydów podczas II wojny światowej. Posłuchaj historii dzielnych więźniów, którzy wzniecili powstanie w obozie i około 700 000 - 900 000 Żydów, którzy zostali zamordowani w komorach gazowych. Pod koniec prowokującej do myślenia wycieczki zostaniesz odwieziony z powrotem do miejsca zakwaterowania w Warszawie.

Warszawa: Wycieczka w małej grupie do obozu zagłady w Treblince

3. Warszawa: Wycieczka w małej grupie do obozu zagłady w Treblince

Wyjedź z Warszawy i jedź z anglojęzycznym kierowcą do obozu zagłady w Treblince. Zrelaksuj się podczas 1-godzinnej podróży. Po przyjeździe odwiedź muzeum obozowe i poznaj organizację obozu oraz jego straszną historię. Następnie możesz przejść się wśród ruin karnego obozu pracy, w którym w latach 1941-1944 przetrzymywano około 20 000 więźniów. Posłuchaj historii 840 więźniów obozu zagłady, którzy próbowali uciec w 1943 roku. Odkryj przerażające szczegóły nazistowskiej „ Ostateczne rozwiązanie”, tak jak zostało uchwalone w Obozie Zagłady w Treblince. Zatrzymaj się na lunch w lokalnej restauracji, zanim wrócisz do Warszawy około 15:30.

Z Warszawy: 6-godzinna prywatna wycieczka do obozu Treblinka

4. Z Warszawy: 6-godzinna prywatna wycieczka do obozu Treblinka

Treblinka była drugim co do wielkości obozem zagłady w Europie po Birkenau. Dziś służy jako ważne przypomnienie okrucieństw popełnionych podczas II wojny światowej i znaczenia człowieczeństwa. Twoja wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się od odbioru z hotelu, skąd następnie pojedziesz 1,5 godziny z Warszawy do Treblinki. Po przybyciu do Treblinki przewodnik oprowadzi Cię po terenie i wyjaśni historię obozu. Zobaczysz symboliczną rampę kolejową, budynek muzeum, w którym znajduje się wystawa z makietą obozów Treblinka I i II, przedmioty osobiste znalezione na terenie obozu oraz krótki film z relacjami kilku ocalałych.

6-godzinna wycieczka prywatnym samochodem do Treblinki z odbiorem z hotelu

5. 6-godzinna wycieczka prywatnym samochodem do Treblinki z odbiorem z hotelu

Przeżyj pouczającą wycieczkę po obozie zagłady w Treblince. Żydzi z okupowanej Polski, Francji, Austrii, Belgii, Niemiec, Grecji, Jugosławii, Słowacji i Związku Radzieckiego byli codziennie transportowani do Treblinki i po przyjeździe eksterminowani w specjalnie zbudowanych komorach gazowych. W sierpniu 1943 r. wybuchło zbrojne powstanie, z którego ocalało tylko około 100 więźniów. Po powstaniu obóz został całkowicie zburzony i opuszczony przez Niemców. Po II wojnie światowej na terenie byłego obozu zagłady powstało jedno z najbardziej imponujących miejsc pamięci o Holokauście. Choć obecnie nie ma tam żadnych budynków ani koszar, przeżycie przebywania w tym poruszającym się historycznym miejscu jest niezapomniane. Podczas tej 6-godzinnej wycieczki do Treblinki zobaczysz prawdziwe miejsca i usłyszysz autentyczne historie. Dowiesz się, jak realizowano plan Ostatecznego Rozwiązania. Odwiedzicie Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince oraz obejrzycie wystawę poświęconą obozowi zagłady. Zwiedzasz teren wokół byłego obozu i miejsca pamięci z licencjonowanym przewodnikiem mówiącym po angielsku lub niemiecku. Przejdziesz przez symboliczną bramę wejściową i drogą prowadzącą do obozu. Zatrzymasz się przy zapierającym dech w piersiach pomniku i usłyszysz o historii Janusza Korczaka i dzieci z jego sierocińca.

Treblinka: Półdniowa wycieczka z Warszawy prywatnym samochodem

6. Treblinka: Półdniowa wycieczka z Warszawy prywatnym samochodem

Prywatny kierowca odbierze Cię z miejsca zakwaterowania w Warszawie mercedesem, wygodnym dla 1 do 6 pasażerów. Następnie zabiorą Cię do Treblinki na półdniową wycieczkę. Podczas tej 3-godzinnej wycieczki lokalny anglojęzyczny przewodnik wprowadzi Cię w atmosferę tego dramatycznego miejsca. Obóz zagłady w Treblince został utworzony z rozkazu Reichsführera SS Heinricha Himmlera w 1942 r. Jednak od 1940 r. w północnej części dystryktu warszawskiego istniał obóz karny dla ludności polskiej („Treblinka I”), który w 1941 r. przekształcono w do obozu pracy. W okolicach „Treblinki I” utworzono obóz zagłady „Treblinka II” w celu masowej eksterminacji żydowskich mężczyzn, kobiet i dzieci. Obóz w Treblince był drugim po Auschwitz-Birkenau pod względem liczby ofiar zabitych w stacjonarnych komorach gazowych za pomocą spalin oraz podczas masowych egzekucji. Wśród ofiar są Żydzi, Polacy i wiele innych narodowości. Niemcy kierowali transporty z gett w okupowanej Polsce do obozu, w tym do getta warszawskiego. Obecnie na terenie obozu powstało Muzeum Walk i Męczeństwa. Zwiedzając obóz w Treblince, można zwiedzić wystawę poświęconą obozowi zagłady. Pomnik zbudowany w 1964 upamiętnia Treblinkę i jej ofiary. Po zwiedzaniu i obiedzie kierowca zabierze Cię z powrotem do Warszawy i podwiezie w wybrane miejsce.

Z Warszawy: Prywatna wycieczka po Treblince i polskiej wsi

7. Z Warszawy: Prywatna wycieczka po Treblince i polskiej wsi

Podczas II wojny światowej naziści zbudowali Treblinkę, polskie obozy zagłady, w których zginęło 254 000 Żydów z Warszawy i 112 000 z innych części regionu między 23 lipca a 21 sierpnia 1942 r. Ogólną liczbę osób zamordowanych w Treblince szacuje się przy 870 000. Po zorganizowanym przez więźniów powstaniu hitlerowcy zmusili jeńców do zniszczenia obozu i wszelkich śladów ich działalności. Po wojnie na terenie obozu zbudowano pomnik z granitowych kamieni. Podczas tej wycieczki odwiedzisz miejsce, w którym kiedyś znajdowały się komory gazowe. Odwiedź muzeum, w którym znajduje się mały model obozu i oryginalne przedmioty znalezione w okolicy. Przewodnik udzieli wielu informacji na temat funkcjonowania obozu, nazistowskich dowódców i nielicznych ocalałych. Nie przegap okazji, aby odwiedzić tak ważne miejsce, gdy jesteś w Warszawie.

Z Warszawy: półdniowa prywatna wycieczka do Treblinki z samochodem

8. Z Warszawy: półdniowa prywatna wycieczka do Treblinki z samochodem

Przewodnik odbierze Cię bezpośrednio z hotelu lub apartamentu o godzinie 09:00. Prosimy pamiętać o wcześniejszym śniadaniu i zabraniu ubioru odpowiedniego do prognozy pogody. Odbieramy naszych gości ze wszystkich warszawskich hoteli i apartamentów, do których można dojechać samochodem. Dojazd do Treblinki zajmuje około 1 godziny i 30 minut. To szansa na poznanie polskiej wsi i zadawanie pytań przewodnikowi. Jest Twoim gospodarzem, a jego pasją jest to, abyś zrozumiał Polskę. Więc nie przegap tej szansy. Po przybyciu do lasu w pobliżu wsi Treblinka odwiedzasz muzeum i pomnik drugiego najbardziej śmiercionośnego nazistowskiego obozu zagłady II wojny światowej. Najpierw odwiedź muzeum z miniaturowym modelem obozu i obejrzyj poruszające świadectwa niektórych ocalałych z obozu. Następnie podążając symbolicznymi torami kolejowymi, idziesz w kierunku imponującego pomnika Treblinki. Wykonany z ponad 17 000 kamieni pomnik upamiętnia ponad 700 000 ofiar obozów zagłady. Poznaj straszne historie transportu europejskich Żydów do tego obozu i dowiedz się więcej o buncie w Treblince latem 1943 r. Po kontemplacji pod pomnikiem w Treblince wracasz do Warszawy, pierwotnego punktu wyjścia. Należy pamiętać, że wycieczka odwiedza tylko Treblinka II, były obóz zagłady. Pominięto Treblinka I, były obóz pracy. Przejazd do Warszawy to kolejna okazja do rozmowy z przewodnikiem. I nie martw się – te 1,5 godziny szybko minie. Po przyjeździe do Warszawy czas się pożegnać. Wybierz miejsce, a przewodnik Cię tam podrzuci.

Warszawa: całodniowa wycieczka do Treblinki i Tykocina

9. Warszawa: całodniowa wycieczka do Treblinki i Tykocina

Twój przewodnik odbierze Cię z hotelu i po 1,5-godzinnej jeździe dotrzesz do Treblinki. Odwiedź miejsce z pięknym pomnikiem upamiętniającym setki tysięcy ofiar, które przeszły przez obóz, ponieważ Twój przewodnik przedstawi kontekst historyczny, który pomoże Ci zrozumieć wydarzenia, które miały tam miejsce w latach 1942-1943. Następny przystanek będzie w Tykocinie, gdzie będzie czas wolny na lunch w jednej z tradycyjnych restauracji polecanych przez przewodnika oraz spacer po tym malowniczym miejscu. Obowiązkowymi atrakcjami w Tykocinie są piękna synagoga i zamek. Synagoga została zbudowana w XVII wieku, aw XVIII wieku została ozdobiona wewnątrz. Można podziwiać napisy na ścianach w języku hebrajskim i aramejskim, a także podziwiać pięknie zdobioną bimę. To doskonałe miejsce do odkrywania bogatego dziedzictwa społeczności żydowskiej, która przez wieki żyła na wschodzie Polski, będącym niegdyś tyglem religijnym i etnicznym. Innym ciekawym miejscem w Tykocinie jest skromne muzeum zorganizowane przez jego mieszkańców w jednym z najstarszych drewnianych domów. Przedstawia typowe wnętrze polskiego domu na wsi do połowy lat 90. Na drugim brzegu Narwi odkryjesz zamek. Wersja zamku, którą można dziś zwiedzać, jest wierną rekonstrukcją tykocińskiego zamku, który w XVI wieku był główną rezydencją jednego z polskich królów. Podczas wizyty odkryjesz różne bronie i zbroje używane przez polskich rycerzy, a także odkryjesz tajemnice króla. Po zwiedzeniu zamku przewodnik zabierze Cię z powrotem do Warszawy.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg:

Treblinka: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Treblinka? Kliknij tutaj.