Dodaj daty

Treblinka

Treblinka

Treblinka – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa: Wycieczka w małej grupie do obozu zagłady w Treblince

1. Warszawa: Wycieczka w małej grupie do obozu zagłady w Treblince

Wyjedź z Warszawy i jedź z anglojęzycznym kierowcą do obozu zagłady w Treblince. Zrelaksuj się podczas 1-godzinnej podróży. Po przyjeździe odwiedź muzeum obozowe i poznaj organizację obozu oraz jego straszną historię. Następnie możesz przejść się wśród ruin karnego obozu pracy, w którym w latach 1941-1944 przetrzymywano około 20 000 więźniów. Posłuchaj historii 840 więźniów obozu zagłady, którzy próbowali uciec w 1943 roku. Odkryj przerażające szczegóły nazistowskiej „ Ostateczne rozwiązanie”, tak jak zostało uchwalone w Obozie Zagłady w Treblince. Zatrzymaj się na lunch w lokalnej restauracji, zanim wrócisz do Warszawy około 15:30.

Warszawa: Wycieczka po obozie koncentracyjnym w Treblince

2. Warszawa: Wycieczka po obozie koncentracyjnym w Treblince

Po odebraniu z miejsca zakwaterowania w Warszawie udasz się do Treblinki, największego nazistowskiego obozu w całej Europie. Obóz znajduje się zaledwie 1 godzinę jazdy od Warszawy, a po przyjeździe rozpocznie się wycieczka z przewodnikiem. Podczas II wojny światowej nazistowskie Niemcy zamordowały prawie 2 miliony ludzi w Treblince i Auschwitz-Birkenau, mniejszym obozie koncentracyjnym położonym pod Krakowem. Treblinka to bardzo imponujące i wzruszające miejsce, jeśli chodzi o historię, o której dowiesz się podczas wycieczki tutaj. W centralnej części pola pełnego kamieni odkryjesz słynny pomnik „Ofiar Holocaustu”. Podczas wycieczki zobaczysz także kamień „Nigdy więcej”, który jest poświęcony upamiętnieniu Janusza Korczaka. Po zakończeniu wycieczki powrócisz z powrotem do miejsca początkowego w Warszawie.

Z Warszawy: 6-godzinna prywatna wycieczka do obozu Treblinka

3. Z Warszawy: 6-godzinna prywatna wycieczka do obozu Treblinka

Treblinka była drugim co do wielkości obozem zagłady w Europie po Birkenau. Dziś służy jako ważne przypomnienie okrucieństw popełnionych podczas II wojny światowej i znaczenia człowieczeństwa. Twoja wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się od odbioru z hotelu, skąd następnie pojedziesz 1,5 godziny z Warszawy do Treblinki. Po przybyciu do Treblinki przewodnik oprowadzi Cię po terenie i wyjaśni historię obozu. Zobaczysz symboliczną rampę kolejową, budynek muzeum, w którym znajduje się wystawa z makietą obozów Treblinka I i II, przedmioty osobiste znalezione na terenie obozu oraz krótki film z relacjami kilku ocalałych.

Prywatna wycieczka samochodem z Warszawy do obozu zagłady w Treblince

4. Prywatna wycieczka samochodem z Warszawy do obozu zagłady w Treblince

Wybierz się z nami z Warszawy do zacisznego lasu w pobliżu wsi Treblinka, aby zwiedzić muzeum i miejsce pamięci Treblinki I i Treblinki II. Zobacz na własne oczy przerażającą skalę Holokaustu i poznaj Operację Reinhard, najbardziej śmiercionośną fazę nazistowskiego „ostatecznego rozwiązania”. Zanurz się w mrocznej historii II wojny światowej. Podczas 5-godzinnej wycieczki wyruszysz w krótką, bezproblemową podróż z miejsca zakwaterowania w Warszawie do Treblinki klimatyzowanym prywatnym pojazdem z anglojęzycznym kierowcą. Twój prywatny przewodnik oprowadzi Cię po Treblince I, która służyła jako karny obóz pracy, oraz Treblince II, która jest drugim co do wielkości nazistowskim obozem koncentracyjnym w Europie, zaraz po Auschwitz-Birkenau. Zobacz wzruszający pomnik w Treblince II z 17 000 kamieni z kamieniołomu symbolizujących nagrobki z napisami wskazującymi miejsca odjazdu pociągów Holokaustu i poznaj szczegóły nazistowskiego planu ludobójstwa Żydów podczas II wojny światowej. Posłuchaj historii dzielnych więźniów, którzy wzniecili powstanie w obozie i około 700 000 - 900 000 Żydów, którzy zostali zamordowani w komorach gazowych. Pod koniec prowokującej do myślenia wycieczki zostaniesz odwieziony z powrotem do miejsca zakwaterowania w Warszawie.

Z Warszawy: Prywatna wycieczka po Treblince i polskiej wsi

5. Z Warszawy: Prywatna wycieczka po Treblince i polskiej wsi

Podczas II wojny światowej naziści zbudowali Treblinkę, polskie obozy zagłady, w których zginęło 254 000 Żydów z Warszawy i 112 000 z innych części regionu między 23 lipca a 21 sierpnia 1942 r. Ogólną liczbę osób zamordowanych w Treblince szacuje się przy 870 000. Po zorganizowanym przez więźniów powstaniu hitlerowcy zmusili jeńców do zniszczenia obozu i wszelkich śladów ich działalności. Po wojnie na terenie obozu zbudowano pomnik z granitowych kamieni. Podczas tej wycieczki odwiedzisz miejsce, w którym kiedyś znajdowały się komory gazowe. Odwiedź muzeum, w którym znajduje się mały model obozu i oryginalne przedmioty znalezione w okolicy. Przewodnik udzieli wielu informacji na temat funkcjonowania obozu, nazistowskich dowódców i nielicznych ocalałych. Nie przegap okazji, aby odwiedzić tak ważne miejsce, gdy jesteś w Warszawie.

Treblinka: Półdniowa wycieczka z Warszawy prywatnym samochodem

6. Treblinka: Półdniowa wycieczka z Warszawy prywatnym samochodem

Prywatny kierowca odbierze Cię z miejsca zakwaterowania w Warszawie mercedesem, wygodnym dla 1 do 6 pasażerów. Następnie zabiorą Cię do Treblinki na półdniową wycieczkę. Podczas tej 3-godzinnej wycieczki lokalny anglojęzyczny przewodnik wprowadzi Cię w atmosferę tego dramatycznego miejsca. Obóz zagłady w Treblince został utworzony z rozkazu Reichsführera SS Heinricha Himmlera w 1942 r. Jednak od 1940 r. w północnej części dystryktu warszawskiego istniał obóz karny dla ludności polskiej („Treblinka I”), który w 1941 r. przekształcono w do obozu pracy. W okolicach „Treblinki I” utworzono obóz zagłady „Treblinka II” w celu masowej eksterminacji żydowskich mężczyzn, kobiet i dzieci. Obóz w Treblince był drugim po Auschwitz-Birkenau pod względem liczby ofiar zabitych w stacjonarnych komorach gazowych za pomocą spalin oraz podczas masowych egzekucji. Wśród ofiar są Żydzi, Polacy i wiele innych narodowości. Niemcy kierowali transporty z gett w okupowanej Polsce do obozu, w tym do getta warszawskiego. Obecnie na terenie obozu powstało Muzeum Walk i Męczeństwa. Zwiedzając obóz w Treblince, można zwiedzić wystawę poświęconą obozowi zagłady. Pomnik zbudowany w 1964 upamiętnia Treblinkę i jej ofiary. Po zwiedzaniu i obiedzie kierowca zabierze Cię z powrotem do Warszawy i podwiezie w wybrane miejsce.

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg::

Treblinka: najlepsze atrakcje w pobliżu

Treblinka: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Treblinka? Kliknij tutaj.