Trakt Królewski w Warszawie

Liczba znalezionych atrakcji: 28
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Trakt Królewski w Warszawie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Trakt Królewski w Warszawie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa: Wycieczka piesza "Miasto w pigułce

Warszawa: Wycieczka piesza "Miasto w pigułce

Zobacz Warszawę w pigułce podczas pieszej wycieczki i poznaj tragiczną historię miasta. Dowiedz się więcej o skomplikowanej historii regionu, miasta i kraju oraz stanie obecnym i podziwiaj słynne atrakcje. Przejdź się Traktem Królewskim, zobacz Pałac Prezydencki i przespaceruj się po Starym Mieście otoczonym murami miejskimi. Dowiedz się, jak Warszawa powstała z popiołów po mrocznych wydarzeniach z II wojny światowej. Przewodnik opowie Ci o dwóch największych powstaniach przeciwko nazistowskim rządom, które zrównały miasto z ziemią. Odkryj polską stolicę, która obecnie jest centrum europejskiego handlu, turystyki, edukacji i polityki. Przemierzając Trakt Królewski, spotkaj słynnych mieszkańców miasta, takich jak Chopin i Marie Skłodowska-Curie. Zobacz Pałac Prezydencki, budynki Uniwersytetu Warszawskiego i Stare Miasto. Poznaj istotę tego złożonego miasta i wyjedź z niego z głową pełną wiedzy i zrozumienia.

Warszawa: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Warszawa: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Podczas tej 3-godzinnej wycieczki będziesz mieć do dyspozycji wygodny rower miejski oraz profesjonalnego przewodnika, który pokaże Ci imponujące miejsca w Warszawie. Przejedź przez słynny Trakt Królewski i Stare Miasto oraz podziwiaj panoramę centrum Warszawy z brzegu Wisły. Zobacz ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Kultury i Nauki.  Wycieczka trwa 3 godziny i obejmuje około 14,5 km jazdy na rowerze w bardzo spokojnym tempie. Przerwa na odpoczynek planowana jest mniej więcej w połowie trasy.

Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

Wsiądź do komfortowego autokaru. Podziwiaj warszawskie zabytki w ramach wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje odbiór z hotelu i transport powrotny. Przejedź przez Stare Miasto, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także przez plac Zamkowy i Pragę.  Wskocz na pokład autobusu oferującego mnóstwo miejsca na rozprostowanie nóg, by udać się na Stare Miasto. Podziwiaj plac Zamkowy i Zamek Królewski, w którym od 1596 do 1795 roku rezydowali polscy monarchowie. Z kolei w 1918 roku na krótko stanowił on siedzibę polskiego prezydenta. Zobacz Kolumnę Zygmunta III Wazy, która stanowiła pierwszy świecki pomnik w Polsce. Zachwyć się gotycką bazyliką archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie znajdują się nagrobki ze szczątkami wybitnych Polaków. Przyjrzyj się architekturze Rynku Starego Miasta i Barbakanu, a później udaj się na teren dawnego żydowskiego getta. Zatrzymaj się na chwilę przy pomniku Bohaterów Getta i zobacz niesamowitą współczesną architekturę Muzeum Historii Żydów Polskich.  Udaj się na Umschlagplatz i ulicę Miłą, aby zobaczyć, gdzie znajdował się bunkier, w którym Mordechaj Anielewicz, przywódca powstania w getcie, odebrał sobie życie. Podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego. Zwróć uwagę na rezydencje arystokratów i słynne zabytki. Odwiedź bazylikę Świętego Krzyża, w murach której znajduje się urna z sercem Fryderyka Chopina (1810-1849). Przespaceruj się po Łazienkach Królewskich, które stanowią miejską oazę dla warszawiaków.   Zachwyć się pałacem Na Wodzie – wspaniałą letnią rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski. Zobacz m.in. Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomniki Powstania Warszawskiego i Katyński. Odwiedź warszawską Pragę (jeżeli natężenie ruchu ulicznego na to pozwoli). Podziwiaj stadion PGE Narodowy, bazylikę katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, cerkiew oraz ulice Targową i Ząbkowską.  Przejedź obok pomnika Braterstwa Broni i XIX-wiecznej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Ciesz się wyjątkowym widokiem na warszawskie Stare Miasto z mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Warszawa: grupowa wycieczka historyczna z odbiorem i dowozem

Warszawa: grupowa wycieczka historyczna z odbiorem i dowozem

Skorzystaj z możliwości odbioru z hotelu i podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego w Warszawie, aby zobaczyć arystokratyczne rezydencje i słynne zabytki. Odwiedź letnią rezydencję ostatniego króla Polski w Łazienkach Królewskich. Następnie zobacz zabytki znajdujące się na terenie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Starego Miasta, w tym Zamek Królewski oraz bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, w której pochowani zostali przedstawiciele dynastii Jagiellonów i Wazów. Wejdź na teren dawnego getta warszawskiego, aby podziwiać gmach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i pomnik Bohaterów Getta. Zobacz okryty złą sławą Umschlagplatz – miejsce koncentracji Żydów przed wywiezieniem ich do obozów zagłady. Następnie udaj się autobusem w kierunku Grobu Nieznanego Żołnierza, pomnika Powstania Warszawskiego oraz pomnika Katyńskiego. W zależności od natężenia ruchu drogowego autobus przejedzie przez dzielnicę Praga, gdzie zobaczysz pomnik Braterstwa Broni. Zachwyć się niepowtarzalnym widokiem z mostu Śląsko-Dąbrowskiego, po czym kierowca odwiezie Cię do Twojego hotelu. 

Warszawa: City Highlights Tour z hotelem Pick up / Drop Off

Warszawa: City Highlights Tour z hotelem Pick up / Drop Off

Codzienny Cityrama Tour of Warsaw wraz z wizytą w Łazienkach. Będziesz miał okazję zobaczyć najbardziej rozpoznawalne i niezwykłe miejsca w stolicy Polski. Poznaj piękną Warszawę w naszych klimatyzowanych 18-osobowych autokarach. Ciesz się komfortem zwiedzania w małej grupie. Podczas tej niezapomnianej wycieczki zrelaksuj się i pozwól naszym profesjonalnym przewodnikom oprowadzić Cię po zabytkowych miejscach, aby poczuć ducha miasta. Nie pozwolimy, aby nasi goście poczuli się zagubieni, czekając na nas na ulicy, ponieważ z przyjemnością odbierzemy Cię z hotelu, a po wycieczce odwieziemy Cię do miejsca pobytu. Odbiór z hotelu między 9:45 a 10:15. Wysiądź w hotelu między 13:00 a 13:15. Dostępne o każdej porze roku. Poniżej przedstawiamy przykładowy program takiej wycieczki po mieście: 1. Stare Miasto, jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 2. Zamek Królewski i Plac Zamkowy, rezydencja polskich monarchów w latach 1596 – 1795, a także rezydencja Prezydenta RP w 1918 roku. Istnieje również możliwość zobaczenia pierwszego świeckiego zabytku w Polsce, jakim jest III Kolumna Króla Zygmunta . 3. Katedra św. Jana, świadek najważniejszych wydarzeń w historii Polski. W gotyckim kościele znajduje się sarkofag zawierający szczątki wybitnych Polaków. 4. Warszawski Rynek Starego Miasta i Barbakan. 5. Dawne getto żydowskie, Pomnik Bohaterów Getta i Muzeum Historii Żydów Polskich – budynek będący prawdziwym współczesnym dziełem sztuki. Umschlagplatz i ulica Mila, miejsce schronu, w którym popełnił samobójstwo przywódca powstania w getcie Mordechaj Anielewicz. 6. Trakt Królewski ze wspaniałymi arystokratycznymi rezydencjami i słynnymi zabytkami, m.in. kościół św. Krzyża z urną z sercem Fryderyka Chopina (1810 - 1849). 7. Park Królewski, spacer po najpiękniejszym parku w Warszawie zwanym potocznie Łazienkami lub „Łazienkami”. Pałac na Wyspie, okazała letnia rezydencja ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego (1764 - 1895). 8. Inne ważne miejsca: Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Powstania Warszawskiego 1944 i Pomnik Ofiar Katynia. 9. Warszawska Praga *: Stadion Narodowy, Katedra św. Floriana, Cerkiew, ul. Targowa i Ząbkowska, Pomnik Braterstwa Broni, Koneser - XIX-wieczna fabryka wódek, niepowtarzalny widok warszawskiej Starówki z Most Dąbrowskiego. * ta część wycieczki po mieście jest dostępna, jeśli pozwala na to ruch

Warszawa: 3-godzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem na segwayu

Warszawa: 3-godzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem na segwayu

Weź udział w wyjątkowej wycieczce po Warszawie. Nie musisz brać udziału w długich i męczących spacerach po mieście. Zamiast tego wskocz na swój prywatny segway, który pozwoli Ci przemieszczać się z miejsca na miejsce. Segway jest cichym, przyjaznym dla środowiska pojazdem dwukołowym, który szybko nauczysz się prowadzić. Ta 3-godzinna wycieczka ma trasę dłuższą niż 10 km. Podczas tej wycieczki po Warszawie zwiedzisz najważniejsze miejsca w mieście, co pozwoli Ci podziwiaj architekturę i zabytki miasta. Twój przewodnik poleci Ci miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu w Warszawie, a także da Ci kilka wskazówek o życiu w tym mieście. Podziwiaj oszałamiające widoki z Wisły, odwiedź największy w Europie Multimedialny Park Fontann, a także zobacz historyczne parki i królewskie rezydencje. Zobacz to wszystko i wiele więcej. Zanim wskoczysz na swój segway wysłuchaj krótkiego instruktażu i odbierz kask. Jazda na segwayu jest prosta, a my gwarantujemy Ci, że po chwili będziesz poruszał(a) się segwayem w prosty i swobodny sposób.

Warszawskie punkty obowiązkowe: 4-godzinna prywatna wycieczka Fiatem Retro

Warszawskie punkty obowiązkowe: 4-godzinna prywatna wycieczka Fiatem Retro

Rozpocznij swoją prywatną 4-godzinną wycieczkę od odbioru z hotelu w centrum Warszawy o wybranej przez siebie godzinie. Twój kierowca/przewodnik spotka się z Tobą i wskoczysz na pokład zabytkowego Fiata 125p, kultowego samochodu z lat 80. i symbolu komunistycznych lat Warszawy. Pamiętaj, że grupy powyżej 4 osób będą przewożone niebieskim zabytkowym minivanem - sprawdź to na naszych zdjęciach. Podczas podróży Twój przewodnik zapewni zabawny komentarz na temat życia w Warszawie, co to znaczy być Polakiem dzisiaj i jak to się zmieniło na przestrzeni lat. Plan zwiedzania może być dostosowany do Twoich preferencji, więc nie krępuj się poprosić o odwiedzenie szczególnie interesujących miejsc. Poznaj wpisane na listę UNESCO Stare Miasto i dowiedz się, jak odbudowano jego budynki po II wojnie światowej. Zobacz Zamek Królewski i podziwiaj piękno kościołów, parków i pałaców wzdłuż Traktu Królewskiego. Odwiedź Pałac Kultury i Nauki, najbardziej charakterystyczny zabytek komunistycznej Warszawy. Zobacz architekturę z czasów sowieckich wokół Placu Konstytucji i bloków mieszkalnych z tego okresu, dowiadując się o życiu w Warszawie w czasach komunizmu. Podczas przejażdżki możesz skosztować tradycyjnej polskiej wódki z pyszną przekąską na pokładzie. Odwiedź dawne getto żydowskie i zobacz fragment muru. Następnie odwiedzisz Plac Grzybowski, gdzie znajduje się jedyna synagoga, która przetrwała II wojnę światową. Kolejnym przystankiem będzie Praga, niegdyś opuszczona dzielnica, w której obecnie znajdziesz liczne bary i kawiarnie w stylu bohemy.

Warszawska wycieczka piesza Must See | mała grupa

Warszawska wycieczka piesza Must See | mała grupa

Wybierz się na niezapomnianą pieszą wycieczkę, aby odkryć trzy najważniejsze atrakcje Warszawy, idealne dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy. Atrakcja nr 1 - Plac Zamkowy i Stare Miasto Nasza podróż rozpoczyna się na pięknym Placu Zamkowym z widokiem na kolorowe fasady Starego Miasta, prawdziwej atrakcji Warszawy. Nasz kompetentny przewodnik podzieli się z Tobą intrygującymi faktami i sekretami dotyczącymi tej imponującej architektury. Zanurz się w uroku Starego Miasta z jego urzekającymi zabytkami: -Rynek -Mur Miejski i Barbakan -Warszawska Syrenka -Taras widokowy z jednym z najpiękniejszych widoków na Wisłę i drugą stronę Warszawy, dzielnicę Praga Atrakcja nr 2 - Zamek Królewski i Ogrody Królewskie Drugą główną atrakcją jest Zamek Królewski, na którego dziedziniec wejdziemy, a z Ogrodów Królewskich będziemy podziwiać główną fasadę. Atrakcja nr 3 - Pomnik Powstania Warszawskiego Nie możesz zrozumieć Warszawy bez poznania Powstania Żydowskiego z 1943 roku i Powstania Warszawskiego z 1944 roku. W tym miejscu dowiesz się o wydarzeniach i konsekwencjach powstania z 1944 roku. W tym celu udamy się pod Pomnik Powstania, gdzie również zakończy się nasza wycieczka. Małe grupy: Aby stworzyć przytulne i spersonalizowane doświadczenie, ograniczamy wielkość naszej grupy do maksymalnie 15 osób. Miejsce zbiórki i rozpoznanie przewodnika: Przybądź na miejsce zbiórki 5 do 10 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia. Poszukaj naszego przewodnika trzymającego biały parasol, dzięki czemu będzie łatwo rozpoznawalny w tłumie. Zrób pierwszy krok w czarujący świat Warszawy dzięki naszej urzekającej pieszej wycieczce. Pozwól nam uczynić Twoją wizytę naprawdę niezapomnianą.

Warszawa: prywatna wycieczka helikopterem

Warszawa: prywatna wycieczka helikopterem

Zobacz pomnik Chopina, Belweder oraz Pałac Kultury i Nauki z lotu ptaka. Odkryj historyczne zabytki Warszawy podczas prywatnego lotu helikopterem. Odbierz z hotelu na samym początku podróży i udaj się prosto do Konstancina-Jeziornej. Trasa lotu prowadzi wzdłuż Wisły, dzięki czemu będziesz miał doskonały widok na Pałac w Wilanowie, Stadion Narodowy, Most Świętokrzyski oraz Pałac Kultury i Nauki. Poznaj historię Warszawy podczas 30-minutowej przejażdżki z przewodnikiem. Miej szansę rzucić okiem na historyczne zabytki Warszawy, takie jak Pałac Kultury i Nauki oraz Trakt Królewski. Po wylądowaniu powitaj kieliszkiem wina musującego i transferem z powrotem do miejsca zakwaterowania w hotelu.

Warszawa: Wycieczka z przewodnikiem po Fryderyku Chopinie z koncertem

Warszawa: Wycieczka z przewodnikiem po Fryderyku Chopinie z koncertem

Rozpoczniesz swoją wycieczkę od spotkania z przewodnikiem o 17:30 obok pomnika Kopernika przed Polską Akademią Nauk. Podczas wycieczki dowiesz się ciekawych faktów z życia kompozytora, odwiedzając najważniejsze dla niego i jego rodziny miejsca w mieście. Odwiedzisz kościół, w którym Chopin co niedzielę grał na organach, kawiarnię, w której spędzał wolny czas, budynki, w których mieszkał z rodziną, pałac, w którym dał swój pierwszy publiczny koncert, oraz miejsce, z którego odszedł Warszawa na zawsze w powozie. Przy okazji dowiecie się też, co kompozytor jadł i pił, by zadbać o swoje zdrowie i sami będziecie mieli okazję skosztować tego właśnie trunku. Wreszcie, pod koniec wycieczki, zostaniesz pozostawiony w jednym z najlepszych warszawskich salonów muzycznych, gdzie zrelaksujesz się i będziesz cieszyć się wyjątkowym 1-godzinnym recitalem muzyki Chopina. Trasa zakończy się na początku koncertu, a koncert zakończy się około 20:00.

Trakt Królewski w Warszawie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa: Wycieczka piesza "Miasto w pigułce

Warszawa: Wycieczka piesza "Miasto w pigułce

Zobacz Warszawę w pigułce podczas pieszej wycieczki i poznaj tragiczną historię miasta. Dowiedz się więcej o skomplikowanej historii regionu, miasta i kraju oraz stanie obecnym i podziwiaj słynne atrakcje. Przejdź się Traktem Królewskim, zobacz Pałac Prezydencki i przespaceruj się po Starym Mieście otoczonym murami miejskimi. Dowiedz się, jak Warszawa powstała z popiołów po mrocznych wydarzeniach z II wojny światowej. Przewodnik opowie Ci o dwóch największych powstaniach przeciwko nazistowskim rządom, które zrównały miasto z ziemią. Odkryj polską stolicę, która obecnie jest centrum europejskiego handlu, turystyki, edukacji i polityki. Przemierzając Trakt Królewski, spotkaj słynnych mieszkańców miasta, takich jak Chopin i Marie Skłodowska-Curie. Zobacz Pałac Prezydencki, budynki Uniwersytetu Warszawskiego i Stare Miasto. Poznaj istotę tego złożonego miasta i wyjedź z niego z głową pełną wiedzy i zrozumienia.

Warszawa: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Warszawa: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Podczas tej 3-godzinnej wycieczki będziesz mieć do dyspozycji wygodny rower miejski oraz profesjonalnego przewodnika, który pokaże Ci imponujące miejsca w Warszawie. Przejedź przez słynny Trakt Królewski i Stare Miasto oraz podziwiaj panoramę centrum Warszawy z brzegu Wisły. Zobacz ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Kultury i Nauki.  Wycieczka trwa 3 godziny i obejmuje około 14,5 km jazdy na rowerze w bardzo spokojnym tempie. Przerwa na odpoczynek planowana jest mniej więcej w połowie trasy.

Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

Wsiądź do komfortowego autokaru. Podziwiaj warszawskie zabytki w ramach wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje odbiór z hotelu i transport powrotny. Przejedź przez Stare Miasto, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także przez plac Zamkowy i Pragę.  Wskocz na pokład autobusu oferującego mnóstwo miejsca na rozprostowanie nóg, by udać się na Stare Miasto. Podziwiaj plac Zamkowy i Zamek Królewski, w którym od 1596 do 1795 roku rezydowali polscy monarchowie. Z kolei w 1918 roku na krótko stanowił on siedzibę polskiego prezydenta. Zobacz Kolumnę Zygmunta III Wazy, która stanowiła pierwszy świecki pomnik w Polsce. Zachwyć się gotycką bazyliką archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie znajdują się nagrobki ze szczątkami wybitnych Polaków. Przyjrzyj się architekturze Rynku Starego Miasta i Barbakanu, a później udaj się na teren dawnego żydowskiego getta. Zatrzymaj się na chwilę przy pomniku Bohaterów Getta i zobacz niesamowitą współczesną architekturę Muzeum Historii Żydów Polskich.  Udaj się na Umschlagplatz i ulicę Miłą, aby zobaczyć, gdzie znajdował się bunkier, w którym Mordechaj Anielewicz, przywódca powstania w getcie, odebrał sobie życie. Podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego. Zwróć uwagę na rezydencje arystokratów i słynne zabytki. Odwiedź bazylikę Świętego Krzyża, w murach której znajduje się urna z sercem Fryderyka Chopina (1810-1849). Przespaceruj się po Łazienkach Królewskich, które stanowią miejską oazę dla warszawiaków.   Zachwyć się pałacem Na Wodzie – wspaniałą letnią rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski. Zobacz m.in. Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomniki Powstania Warszawskiego i Katyński. Odwiedź warszawską Pragę (jeżeli natężenie ruchu ulicznego na to pozwoli). Podziwiaj stadion PGE Narodowy, bazylikę katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, cerkiew oraz ulice Targową i Ząbkowską.  Przejedź obok pomnika Braterstwa Broni i XIX-wiecznej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Ciesz się wyjątkowym widokiem na warszawskie Stare Miasto z mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Warszawa: grupowa wycieczka historyczna z odbiorem i dowozem

Warszawa: grupowa wycieczka historyczna z odbiorem i dowozem

Skorzystaj z możliwości odbioru z hotelu i podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego w Warszawie, aby zobaczyć arystokratyczne rezydencje i słynne zabytki. Odwiedź letnią rezydencję ostatniego króla Polski w Łazienkach Królewskich. Następnie zobacz zabytki znajdujące się na terenie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Starego Miasta, w tym Zamek Królewski oraz bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, w której pochowani zostali przedstawiciele dynastii Jagiellonów i Wazów. Wejdź na teren dawnego getta warszawskiego, aby podziwiać gmach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i pomnik Bohaterów Getta. Zobacz okryty złą sławą Umschlagplatz – miejsce koncentracji Żydów przed wywiezieniem ich do obozów zagłady. Następnie udaj się autobusem w kierunku Grobu Nieznanego Żołnierza, pomnika Powstania Warszawskiego oraz pomnika Katyńskiego. W zależności od natężenia ruchu drogowego autobus przejedzie przez dzielnicę Praga, gdzie zobaczysz pomnik Braterstwa Broni. Zachwyć się niepowtarzalnym widokiem z mostu Śląsko-Dąbrowskiego, po czym kierowca odwiezie Cię do Twojego hotelu. 

Warszawa: City Highlights Tour z hotelem Pick up / Drop Off

Warszawa: City Highlights Tour z hotelem Pick up / Drop Off

Codzienny Cityrama Tour of Warsaw wraz z wizytą w Łazienkach. Będziesz miał okazję zobaczyć najbardziej rozpoznawalne i niezwykłe miejsca w stolicy Polski. Poznaj piękną Warszawę w naszych klimatyzowanych 18-osobowych autokarach. Ciesz się komfortem zwiedzania w małej grupie. Podczas tej niezapomnianej wycieczki zrelaksuj się i pozwól naszym profesjonalnym przewodnikom oprowadzić Cię po zabytkowych miejscach, aby poczuć ducha miasta. Nie pozwolimy, aby nasi goście poczuli się zagubieni, czekając na nas na ulicy, ponieważ z przyjemnością odbierzemy Cię z hotelu, a po wycieczce odwieziemy Cię do miejsca pobytu. Odbiór z hotelu między 9:45 a 10:15. Wysiądź w hotelu między 13:00 a 13:15. Dostępne o każdej porze roku. Poniżej przedstawiamy przykładowy program takiej wycieczki po mieście: 1. Stare Miasto, jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 2. Zamek Królewski i Plac Zamkowy, rezydencja polskich monarchów w latach 1596 – 1795, a także rezydencja Prezydenta RP w 1918 roku. Istnieje również możliwość zobaczenia pierwszego świeckiego zabytku w Polsce, jakim jest III Kolumna Króla Zygmunta . 3. Katedra św. Jana, świadek najważniejszych wydarzeń w historii Polski. W gotyckim kościele znajduje się sarkofag zawierający szczątki wybitnych Polaków. 4. Warszawski Rynek Starego Miasta i Barbakan. 5. Dawne getto żydowskie, Pomnik Bohaterów Getta i Muzeum Historii Żydów Polskich – budynek będący prawdziwym współczesnym dziełem sztuki. Umschlagplatz i ulica Mila, miejsce schronu, w którym popełnił samobójstwo przywódca powstania w getcie Mordechaj Anielewicz. 6. Trakt Królewski ze wspaniałymi arystokratycznymi rezydencjami i słynnymi zabytkami, m.in. kościół św. Krzyża z urną z sercem Fryderyka Chopina (1810 - 1849). 7. Park Królewski, spacer po najpiękniejszym parku w Warszawie zwanym potocznie Łazienkami lub „Łazienkami”. Pałac na Wyspie, okazała letnia rezydencja ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego (1764 - 1895). 8. Inne ważne miejsca: Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Powstania Warszawskiego 1944 i Pomnik Ofiar Katynia. 9. Warszawska Praga *: Stadion Narodowy, Katedra św. Floriana, Cerkiew, ul. Targowa i Ząbkowska, Pomnik Braterstwa Broni, Koneser - XIX-wieczna fabryka wódek, niepowtarzalny widok warszawskiej Starówki z Most Dąbrowskiego. * ta część wycieczki po mieście jest dostępna, jeśli pozwala na to ruch

Warszawa: 3-godzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem na segwayu

Warszawa: 3-godzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem na segwayu

Weź udział w wyjątkowej wycieczce po Warszawie. Nie musisz brać udziału w długich i męczących spacerach po mieście. Zamiast tego wskocz na swój prywatny segway, który pozwoli Ci przemieszczać się z miejsca na miejsce. Segway jest cichym, przyjaznym dla środowiska pojazdem dwukołowym, który szybko nauczysz się prowadzić. Ta 3-godzinna wycieczka ma trasę dłuższą niż 10 km. Podczas tej wycieczki po Warszawie zwiedzisz najważniejsze miejsca w mieście, co pozwoli Ci podziwiaj architekturę i zabytki miasta. Twój przewodnik poleci Ci miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu w Warszawie, a także da Ci kilka wskazówek o życiu w tym mieście. Podziwiaj oszałamiające widoki z Wisły, odwiedź największy w Europie Multimedialny Park Fontann, a także zobacz historyczne parki i królewskie rezydencje. Zobacz to wszystko i wiele więcej. Zanim wskoczysz na swój segway wysłuchaj krótkiego instruktażu i odbierz kask. Jazda na segwayu jest prosta, a my gwarantujemy Ci, że po chwili będziesz poruszał(a) się segwayem w prosty i swobodny sposób.

Warszawskie punkty obowiązkowe: 4-godzinna prywatna wycieczka Fiatem Retro

Warszawskie punkty obowiązkowe: 4-godzinna prywatna wycieczka Fiatem Retro

Rozpocznij swoją prywatną 4-godzinną wycieczkę od odbioru z hotelu w centrum Warszawy o wybranej przez siebie godzinie. Twój kierowca/przewodnik spotka się z Tobą i wskoczysz na pokład zabytkowego Fiata 125p, kultowego samochodu z lat 80. i symbolu komunistycznych lat Warszawy. Pamiętaj, że grupy powyżej 4 osób będą przewożone niebieskim zabytkowym minivanem - sprawdź to na naszych zdjęciach. Podczas podróży Twój przewodnik zapewni zabawny komentarz na temat życia w Warszawie, co to znaczy być Polakiem dzisiaj i jak to się zmieniło na przestrzeni lat. Plan zwiedzania może być dostosowany do Twoich preferencji, więc nie krępuj się poprosić o odwiedzenie szczególnie interesujących miejsc. Poznaj wpisane na listę UNESCO Stare Miasto i dowiedz się, jak odbudowano jego budynki po II wojnie światowej. Zobacz Zamek Królewski i podziwiaj piękno kościołów, parków i pałaców wzdłuż Traktu Królewskiego. Odwiedź Pałac Kultury i Nauki, najbardziej charakterystyczny zabytek komunistycznej Warszawy. Zobacz architekturę z czasów sowieckich wokół Placu Konstytucji i bloków mieszkalnych z tego okresu, dowiadując się o życiu w Warszawie w czasach komunizmu. Podczas przejażdżki możesz skosztować tradycyjnej polskiej wódki z pyszną przekąską na pokładzie. Odwiedź dawne getto żydowskie i zobacz fragment muru. Następnie odwiedzisz Plac Grzybowski, gdzie znajduje się jedyna synagoga, która przetrwała II wojnę światową. Kolejnym przystankiem będzie Praga, niegdyś opuszczona dzielnica, w której obecnie znajdziesz liczne bary i kawiarnie w stylu bohemy.

Warszawska wycieczka piesza Must See | mała grupa

Warszawska wycieczka piesza Must See | mała grupa

Wybierz się na niezapomnianą pieszą wycieczkę, aby odkryć trzy najważniejsze atrakcje Warszawy, idealne dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy. Atrakcja nr 1 - Plac Zamkowy i Stare Miasto Nasza podróż rozpoczyna się na pięknym Placu Zamkowym z widokiem na kolorowe fasady Starego Miasta, prawdziwej atrakcji Warszawy. Nasz kompetentny przewodnik podzieli się z Tobą intrygującymi faktami i sekretami dotyczącymi tej imponującej architektury. Zanurz się w uroku Starego Miasta z jego urzekającymi zabytkami: -Rynek -Mur Miejski i Barbakan -Warszawska Syrenka -Taras widokowy z jednym z najpiękniejszych widoków na Wisłę i drugą stronę Warszawy, dzielnicę Praga Atrakcja nr 2 - Zamek Królewski i Ogrody Królewskie Drugą główną atrakcją jest Zamek Królewski, na którego dziedziniec wejdziemy, a z Ogrodów Królewskich będziemy podziwiać główną fasadę. Atrakcja nr 3 - Pomnik Powstania Warszawskiego Nie możesz zrozumieć Warszawy bez poznania Powstania Żydowskiego z 1943 roku i Powstania Warszawskiego z 1944 roku. W tym miejscu dowiesz się o wydarzeniach i konsekwencjach powstania z 1944 roku. W tym celu udamy się pod Pomnik Powstania, gdzie również zakończy się nasza wycieczka. Małe grupy: Aby stworzyć przytulne i spersonalizowane doświadczenie, ograniczamy wielkość naszej grupy do maksymalnie 15 osób. Miejsce zbiórki i rozpoznanie przewodnika: Przybądź na miejsce zbiórki 5 do 10 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia. Poszukaj naszego przewodnika trzymającego biały parasol, dzięki czemu będzie łatwo rozpoznawalny w tłumie. Zrób pierwszy krok w czarujący świat Warszawy dzięki naszej urzekającej pieszej wycieczce. Pozwól nam uczynić Twoją wizytę naprawdę niezapomnianą.

Warszawa: prywatna wycieczka helikopterem

Warszawa: prywatna wycieczka helikopterem

Zobacz pomnik Chopina, Belweder oraz Pałac Kultury i Nauki z lotu ptaka. Odkryj historyczne zabytki Warszawy podczas prywatnego lotu helikopterem. Odbierz z hotelu na samym początku podróży i udaj się prosto do Konstancina-Jeziornej. Trasa lotu prowadzi wzdłuż Wisły, dzięki czemu będziesz miał doskonały widok na Pałac w Wilanowie, Stadion Narodowy, Most Świętokrzyski oraz Pałac Kultury i Nauki. Poznaj historię Warszawy podczas 30-minutowej przejażdżki z przewodnikiem. Miej szansę rzucić okiem na historyczne zabytki Warszawy, takie jak Pałac Kultury i Nauki oraz Trakt Królewski. Po wylądowaniu powitaj kieliszkiem wina musującego i transferem z powrotem do miejsca zakwaterowania w hotelu.

Warszawa: Wycieczka z przewodnikiem po Fryderyku Chopinie z koncertem

Warszawa: Wycieczka z przewodnikiem po Fryderyku Chopinie z koncertem

Rozpoczniesz swoją wycieczkę od spotkania z przewodnikiem o 17:30 obok pomnika Kopernika przed Polską Akademią Nauk. Podczas wycieczki dowiesz się ciekawych faktów z życia kompozytora, odwiedzając najważniejsze dla niego i jego rodziny miejsca w mieście. Odwiedzisz kościół, w którym Chopin co niedzielę grał na organach, kawiarnię, w której spędzał wolny czas, budynki, w których mieszkał z rodziną, pałac, w którym dał swój pierwszy publiczny koncert, oraz miejsce, z którego odszedł Warszawa na zawsze w powozie. Przy okazji dowiecie się też, co kompozytor jadł i pił, by zadbać o swoje zdrowie i sami będziecie mieli okazję skosztować tego właśnie trunku. Wreszcie, pod koniec wycieczki, zostaniesz pozostawiony w jednym z najlepszych warszawskich salonów muzycznych, gdzie zrelaksujesz się i będziesz cieszyć się wyjątkowym 1-godzinnym recitalem muzyki Chopina. Trasa zakończy się na początku koncertu, a koncert zakończy się około 20:00.

Warszawa: najciekawsze atrakcje

Trakt Królewski w Warszawie: atrakcje

Polska: miasta

Trakt Królewski w Warszawie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Trakt Królewski w Warszawie? Kliknij tutaj.

Trakt Królewski w Warszawie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(545 recenzji)

Wycieczka wspaniała. Zobaczyłam wszystkie obowiązkowe miejsca w centrum Warszawy.Przewodniczka Magdalena w świetny sposób przedstawiła w pigułce historię Warszawy oraz podstawową wiedzę o Polsce..polecam każdemu☺️

Doskonała piesza wycieczka po Starym Mieście w Warszawie. Lepiej zrozumiałem historię i kulturę. Nasz przewodnik był doskonały. Bardzo polecam tę wycieczkę.

Ciekawe doświadczenie. Dużo różnych ciekawych opowieści związanych z budynkami, lokalizacją, historią.

Jacek był niesamowitym przewodnikiem. . zabawny i bardzo pouczający. . rozśmieszył całą grupę. .

przewodnik naprawdę wiedział wszystko. doskonały transport z klimatyzacją.