Town Hall Square, Tallinn
Z certyfikatem ekologicznym

Z certyfikatem ekologicznym

Brak wyników dla „Town Hall Square, Tallinn Z certyfikatem ekologicznym”

Tallinn: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 132
Sortuj wg::
Tallinn

Tallinn

Nasze najbardziej polecane Town Hall Square, Tallinn Z certyfikatem ekologicznym

Helsinki: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie z przeprawą promową

Helsinki: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie z przeprawą promową

Przepłyń promem przez Zatokę Fińską i dołącz do wycieczki z przewodnikiem po Tallinie podczas jednodniowej wycieczki z Helsinek. Cofnij się do czasów średniowiecza na Starym Mieście i zobacz dawne wpływy rosyjskie w architekturze katedry Aleksandra Newskiego i parku Kadrioga. Po łatwej 2-godzinnej przeprawie promowej z Finlandii do Estonii przewodnik powita Cię w porcie. Twoja wycieczka z przewodnikiem obejmie wszystkie główne miejsca Tallina, a następnie trochę wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Najpopularniejszym celem podróży w Tallinie jest Stare Miasto, obszar, który do dziś zachował swój średniowieczny charakter i urok. Spaceruj brukowanymi uliczkami, przejdź przez porośniętą bluszczem bramę Viru i zwiedź gotycki ratusz. Na Wzgórzu Toompea odkryj idealnie różowy Zamek Toompea, zbudowany w XIII wieku, obecnie siedziba parlamentu Estonii. Bezpośrednio naprzeciwko zamku znajduje się katedra św. Aleksandra Newskiego. Ta imponująca rosyjska katedra prawosławna z cebulowymi kopułami z pewnością przyciągnie Twoją uwagę. Jeśli szukasz dawki natury, piękne ogrody w parku Kadriog przyciągają gości do Tallina. Dzięki geometrycznym klombom, japońskiemu ogrodowi i uroczemu stawowi z łabędziami jest mnóstwo atrakcji dla zmysłów w każdym wieku. Pod koniec dnia wrócisz do portu na rejs promem z powrotem do Helsinek, gdzie kończy się wycieczka, ale wspomnienia pozostaną.

Tallinn: podkreśla wycieczkę brzegiem z transferem powrotnym

Tallinn: podkreśla wycieczkę brzegiem z transferem powrotnym

Wycieczka po Tallinnie to połączona wycieczka autobusowa i piesza po Tallinie. Podczas autobusowej części wycieczki, która trwa 2 godziny, jeździsz po słynnym Starym Mieście i widzisz wieże muru, z których najbardziej znane to Stout Margaret i Tall Herman. Zobaczysz też na wzgórzu potężną ścianę zamku Toompea, przejedziesz przez dzielnicę architektury high-tech – Tallinn’s City. Na koniec odwiedzisz dzielnice architektury drewnianej, z których słynie Tallinn. Zobacz i poznaj historię barokowego stylu pałacu Kadriorg i parku, który Piotr Wielki z Rosji podarował swojej żonie. Następnie kontynuuj drogę do Tallińskiego Festiwalu Piosenki, bardzo ważnego miejsca dla mieszkańców Estonii, gdzie co 5 lat odbywa się Estoński Festiwal Piosenki. Tereny Festiwalu są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie jedź wzdłuż wybrzeża i podziwiaj malowniczy widok na Zatokę Fińską. Zatrzymaj się w klasztorze Pirita (klasztor św. Brygidy) i odkryj historię ruin klasztoru. Będzie też piękny przystanek na zdjęcia na wybrzeżu zatoki z najlepszym widokiem na Tallin. Wycieczka autobusowa kończy się na Starym Mieście i będziesz kontynuować pieszo. Stare Miasto w Tallinnie składa się z dwóch części, Górnego Miasta i Dolnego Miasta. Podczas spaceru najpierw odkryjesz Górne Miasto, które było twierdzą dawnej szlachty z Tallina. Zobacz dwie katedry, rosyjską katedrę prawosławną Aleksandra Newskiego i luterańską katedrę Najświętszej Marii Panny. Na koniec obejrzyj budynek estońskiego parlamentu wewnątrz zamku Toompea i podziwiaj panoramę Tallina z platform widokowych. Po obejrzeniu Górnego Miasta przejdź do Dolnego Miasta. Tutaj zobaczysz średniowieczne domy kupieckie i dowiesz się, dlaczego Tallin został założony w tym konkretnym miejscu, jak się rozwijał, dlaczego jest tak wiele kościołów i dlaczego są tak wysokie. Idąc ulicą Long Leg Street, zobacz kościół św. Olafa, najwyższy budynek na świecie w XVI i XVII wieku. Twoja wycieczka kończy się na Placu Ratuszowym w Dolnym Mieście. Znajdziemy tu gotycki ratusz oraz najstarszą działającą aptekę na świecie – Aptekę Ratuszową. Po zwiedzaniu jesteś zdany na siebie, przewodnik doradzi Ci dodatkowe atrakcje, restauracje i sklepy z pamiątkami. Główny plac Tallinna – Plac Wolności oddalony jest o 5 minut, a port wycieczkowy – o zaledwie 15 minut spacerem.

Tallinn: Średniowieczna wycieczka piesza

Tallinn: Średniowieczna wycieczka piesza

Spaceruj po wąskich gotyckich domach, przytulnych brukowanych uliczkach i dobrze wykonanych murach twierdzy z solidnymi wieżami. Stare Miasto składa się z dwóch części: Dolnego Miasta (rezydencja rzemieślników i kupców) i Górnego Miasta (rezydencja wicekrólów i szlachty). Podczas tej wycieczki dowiesz się, jak Tallinn wzbogacił się, przyciągając najeźdźców i stawiając im opór. Odkryj, dlaczego Tallinn był znany jako "miasto pieprzu i soli" oraz jak Estończycy, miejscowi Niemcy i katoliccy mnisi komunikowali się ze sobą. Spacerując przytulnymi brukowanymi uliczkami, zapoznaj się z historią Tallina poprzez ciekawe historie i legendy. Zobacz średniowieczne domy z XIV-XV wieku, najstarszy ratusz i aptekę w Europie oraz kościół św. Olafa, który kiedyś był najwyższy na świecie. Zwiedzamy Górne Miasto - obszar niemieckich krzyżowców (później - szlachty), wicekrólów i biskupów. Zobacz największy kościół prawosławny w Estonii, a następnie najstarszy w Estonii. W pobliżu zobacz zamek Toompea zajmowany przez parlament. Punktem kulminacyjnym wycieczki będzie wizyta na platformie widokowej z widokiem na Tallinn. Wycieczkę możesz zakończyć na Placu Ratuszowym lub w innym dogodnym dla Ciebie miejscu! Otrzymasz również rekomendacje, gdzie spróbować lokalnych potraw i napojów, jakie pamiątki warto kupić, gdzie spędzić czas z dziećmi i które muzea warto odwiedzić.

120 Degrees Tallinn: codzienna wycieczka z przewodnikiem

120 Degrees Tallinn: codzienna wycieczka z przewodnikiem

120 Degrees to firma przewodnicka zatrudniająca prawdziwych profesjonalistów. Wszyscy uwielbiamy Tallinn i znamy go jak własną kieszeń. Dzięki naszej rozległej wiedzy i pasji do tego pięknego miasta, staramy się zapewnić wyjątkowe wycieczki prezentujące bogatą historię Tallina, tętniącą życiem kulturę i ukryte skarby. - Wycieczki rozpoczynają się codziennie o 10:00 i 13:00 na Placu Ratuszowym w pobliżu arkad budynku ratusza. Przewodnika łatwo znaleźć po znaku z logo 120 Degrees. Przewodnik będzie czekał 15 minut przed rozpoczęciem wycieczki. Postaraj się nie spóźnić. - Koszt wycieczki jest stały - 25 euro za osobę za 2-godzinną wycieczkę Sprawdź prognozę pogody, a my zajmiemy się resztą! Sprawimy, że Twoja znajomość z Tallinem będzie łatwa, przyjemna i niedroga. Nie przegap okazji, aby pospacerować po kultowych miejscach Starego Miasta w towarzystwie gościnnego i kompetentnego przewodnika. Nasza trasa obejmuje najbardziej intrygujące miejsca na Starym Mieście: 1. Ratusz w Tallinie. Przewodnik udziela ogólnych informacji na temat wycieczki, trasy i historii Estonii. Możesz podać nam swoje preferencje, aby przewodnik mógł je podkreślić podczas wycieczki. 2. Muzeum Niguliste Kościół św. Mikołaja jest jednym z najstarszych w mieście. Na tym przystanku usłyszysz niesamowite historie o tym kościele i okolicy. 3. Plac Wolności Plac Wolności to doskonałe miejsce do rozmowy o współczesnym życiu miasta i niesamowitych danych statystycznych. 4. Kiek in de Kok i Muzeum Przejść Bastionowych Przestrzeń przed imponującym odcinkiem muru twierdzy z różnymi wieżami stanowi doskonałe tło dla historii średniowiecznej obrony. 5. Zamek Toompea Co oznacza słowo Toompea? Kim jest Długi Herman? Jaki jest system rządów w Estonii? Gdzie mieszkali rycerze? I dlaczego nasi goście często nazywają estoński parlament uroczym. Dowiesz się tego i wiele więcej na Placu Pałacowym. 6. Katedra Aleksandra Newskiego Stałym ulubieńcem naszych gości jest majestatyczny sobór Aleksandra Newskiego. Porozmawiajmy o cechach budynku i jego trudnym losie. 7. Katedra Najświętszej Marii Panny Na przykładzie najstarszego kościoła kontynentalnego w Estonii dowiesz się, czym jest gotyk talliński. 8. Punkt widokowy Kohtuotsa Bez spoilerów: po prostu najlepszy widok na Tallinn. 9. Platforma widokowa Patkuli Kolejny taras widokowy, ale zupełnie inny widok. 10. Ogród duńskiego króla Co duńska flaga narodowa ma wspólnego z Tallinem? 11. Luhike Jalg Będziesz spacerować ścieżkami, które w średniowieczu stanowiły granicę dwóch różnych miast. 12. Wielka Hala Gildii i kościół Świętego Ducha Najbardziej przytulny z placów starego miasta i jeden z najważniejszych w średniowieczu. Powiedz nam po wycieczce, co najbardziej zapadło Ci w pamięć. I oczywiście zawsze chętnie przyjmujemy opinie, ponieważ pomagają nam się rozwijać. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z Tobą!

Tallinn: Wycieczka piesza z przewodnikiem po mieście

Tallinn: Wycieczka piesza z przewodnikiem po mieście

Wyjątkowa wycieczka piesza z mnóstwem opowieści o średniowiecznym Tallinie - poznaj najciekawsze historie z naszej historii. Jak powstało miasto Tallin, jakie było jego znaczenie w średniowiecznej polityce, dlaczego Duńczycy regularnie przekazują nam swoją flagę i jakie legendy wciąż wpływają na nasze życie tutaj. Żadnych nudnych dat i nieznanych nazwisk, to Tallinn Tales! Uwaga! Jest to trasa obejmująca około 2 km marszu pieszo. Przygotuj ciepłe ubrania, jeśli przyjeżdżasz zimą - zazwyczaj na zewnątrz jest dość zimno.

Średniowieczna 2-godzinna wycieczka piesza po Starym Mieście w Tallinie

Średniowieczna 2-godzinna wycieczka piesza po Starym Mieście w Tallinie

Witamy w Tallinie, pięknej stolicy Estonii! Ta piesza wycieczka poprowadzi Cię przez urocze brukowane uliczki Starego Miasta w Tallinie, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W ciągu dwóch godzin odkryjesz bogatą historię, architekturę i kulturę miasta. Nasza wycieczka rozpocznie się na Placu Ratuszowym, sercu Starego Miasta. Tutaj będziemy podziwiać piękną gotycką architekturę budynku ratusza i dowiedzieć się o znaczeniu placu w historii Tallina. Następnie przejdziemy wąskimi uliczkami i zaułkami Starego Miasta, mijając oszałamiający kościół św. Olafa, najwyższy kościół w Estonii. Odwiedzimy także Sobór Aleksandra Newskiego, piękną rosyjską cerkiew prawosławną ze wspaniałymi wieżami z cebulastymi kopułami. Spacerując po Starym Mieście, poznamy średniowieczną przeszłość Tallina, w tym miejskie fortyfikacje, cechy i historię handlu. Odkryjemy również niektóre z ukrytych klejnotów miasta, takie jak malowniczy Pasaż św. Katarzyny, pełen warsztatów rzemieślniczych i galerii. Nasza wycieczka zakończy się na wzgórzu Toompea, miejscu historycznego zamku w Tallinie i budynku estońskiego parlamentu. Stąd będziemy podziwiać wspaniałe widoki na miasto i poznawać bogatą historię polityczną Estonii. Podczas wycieczki Twój przewodnik podzieli się fascynującymi historiami i spostrzeżeniami na temat historii i kultury Tallina, dzięki czemu będzie to naprawdę niezapomniane przeżycie. Zapraszamy na wspaniały spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta w Tallinie!

Tallinn: 1,5-godzinna wycieczka piesza po Starym Mieście

Tallinn: 1,5-godzinna wycieczka piesza po Starym Mieście

Odkryj to, co najlepsze na uroczym Starym Mieście w Tallinie podczas tej pieszej wycieczki. Odwiedź zabytkowy Plac Ratuszowy i posłuchaj opowieści o tym, jak wiatrowskaz otrzymał swoją nazwę i jaki słynny przepis został wymyślony w aptece ratuszowej. Podziwiaj średniowieczne kościoły, słuchając ciekawego komentarza przewodnika. Dowiedz się więcej o murach miejskich i rób zdjęcia z platform widokowych na wzgórzu Toompea. Odwiedzisz także parlament Estonii. Spacer Pasażem św. Katarzyny, jedną z najbardziej malowniczych uliczek Starego Miasta. Odkryj Gildię św. Katarzyny, kolekcję warsztatów rzemieślniczych, w których tradycyjni artyści tworzą i sprzedają wyroby szklane, kapelusze i inne towary. Zakończ wycieczkę wizytą w najstarszym istniejącym budynku w mieście, klasztorze dominikanów, który pochodzi z 1246 roku.

"Legendy i zabytki: A Tallinn Walking Adventure"

"Legendy i zabytki: A Tallinn Walking Adventure"

Panoramiczna wycieczka po Starym Mieście: Wyrusz w urzekającą podróż przez Górne Miasto w Tallinie, Toompea, niewielkie wzgórze w sercu starego miasta. Nasza eksploracja rozpoczyna się u podnóża wzgórza, gdzie czeka średniowieczny zamek rycerski, przygotowując scenę dla opowieści o Zakonie Liwów, legendzie o Lindzie i Kalevie oraz XIX-wiecznym sporze kształtującym jedną z ulic Tallina. Idąc dalej, napotykamy dom Ibrahima Hannibala na rogu, co skłania do refleksji nad wydarzeniami z sierpnia 1991 roku. Nasza ścieżka prowadzi do największej wieży w mieście, Kiek in de Kök, przywołując wspomnienia wojny inflanckiej i Iwana Groźnego. Schodząc do "Ogrodu Duńskiego Króla", przemierzamy ulice Krótkiej i Długiej Nogi. Podróż rozwija się na Placu Pałacowym, ukazując wspaniałą fasadę Pałacu Gubernatora i późniejszy, równie wspaniały Sobór Aleksandra Newskiego. Po wizycie w katedrze, w której służył patriarcha całej Rosji Aleksy II, a święty Jan z Kronsztadu uczestniczył w konsekracji, spacerujemy aleją "House School" do białego gotyckiego kościoła, najstarszej budowli na Toompei. Pierwotnie przez trzy stulecia była to katedra katolicka, a obecnie jest to katedra luterańska, w której znajduje się niezwykła kolekcja heraldyki, epitafiów i sarkofagów znanych marynarzy, takich jak Krusenstern i Wrangel. Czcząc pamięć bohatera Wojny Ojczyźnianej i zięcia generała Kutuzowa, Tiesenhausena, zagłębiamy się w dyskusje na temat reformacji protestanckiej i jej wpływu na Europę. Pomimo skromnych 7 hektarów, Wzgórze Toompea zawiera w sobie polityczną historię Estonii, prowadząc nas obok majestatycznego Domu Benckendorffa w kierunku zapierającej dech w piersiach platformy widokowej z widokiem na Dolne Miasto, które kwitło pod rządami kupców handlujących z Rosją. Rozkoszując się lukrowanymi orzechami i popijając gorący Glintvein, udajemy się na taras budynku rządowego. Tutaj zagłębiamy się w dyskusje na temat wysp, murów twierdzy i polityki. Schodząc schodami, znajdujemy się na Dolnym Mieście w pobliżu dawnych bram miejskich. Tutaj znajdziemy tablicę pamiątkową Borysa Jelcyna. Spacerujemy ulicą Klasztorną i wchodzimy do Katedry Przemienienia Pańskiego, aby podziwiać majestatyczny barokowy ikonostas Iwana Zarudnego. Katedra zostanie otwarta specjalnie dla nas. Naszą podróż kontynuujemy ulicą Lai do kościoła Oleviste, podziwiając widoki na Trzy Siostry, Bramy Morskie i zabytki, takie jak Gildie św. Olafa i św. Kanuta, Ambasada Rosyjska i Kościół Świętego Ducha. Przechodząc przez uroczy pasaż, dotrzemy do Placu Ratuszowego, gdzie zwiedzimy najstarszą aptekę na świecie. Wycieczka zakończy się w pobliżu Bramy Viru. Dołącz do mnie podczas tej panoramicznej wycieczki i wspólnie odkryjmy okresy bogatej historii Tallina!

Kultowe Stare Miasto w Tallinie

Kultowe Stare Miasto w Tallinie

Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest obowiązkowym miejscem dla każdego odwiedzającego Tallinn. Nasza dwugodzinna wycieczka poprowadzi Cię przez urocze brukowane uliczki Starego Miasta, mijając wspaniałe zabytki, takie jak kościół św. Olafa i sobór Aleksandra Newskiego. Odkryjemy także ukryte perełki, takie jak Pasaż Św. Katarzyny – malownicza uliczka pełna warsztatów rzemieślniczych i galerii. Po drodze dowiesz się o średniowiecznej przeszłości miasta, fortyfikacjach i historii handlu, a także będziesz cieszyć się wspaniałymi widokami na miasto ze wzgórza Toompea. Zarezerwuj wycieczkę już dziś i poczuj magię Starego Miasta w Tallinie!

Tallinn: Pierwszy spacer odkrywczy i wycieczka czytelnicza

Tallinn: Pierwszy spacer odkrywczy i wycieczka czytelnicza

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. W pełnym historii Tallinie najpierw odwiedzisz piękną Bramę Viru. Następnie wyjątkowy klasztor dominikanów św. Katarzyny Claustrum, a następnie niezastąpiony ratusz w Tallinie. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do pomnika Eduarda Vilde. Jako piąty przystanek znajdziesz Plac Wolności. Kontynuując spacer po mieście, trafisz na interesującą Sobór Aleksandra Newskiego. Oczywiście na tej wycieczce nie mogło zabraknąć Estońskiego Muzeum Historii – Wielkiej Sali Cechowej. Ponadto będziesz podziwiać także Dom Czarnogłowych. Przedostatnim celem jest godny pozazdroszczenia Kościół św. Olafa. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki nie mogło być jednak nic innego jak Estońskie Muzeum Morskie. Pobierz ze sklepu aplikację „World City Trail”. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Z certyfikatem ekologicznym w: Town Hall Square, Tallinn

Oprócz atrakcji typu Z certyfikatem ekologicznym w: Town Hall Square, Tallinn jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Tallinn?

W: Tallinn są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Tallinn: Najciekawsze atrakcje

Town Hall Square, Tallinn: Wycieczki i bilety

Estonia: Ciekawe miejsca

Town Hall Square, Tallinn: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Town Hall Square, Tallinn? Kliknij tutaj.