Dodaj daty

Tower of Mangia, Siena

Tower of Mangia, Siena – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

1. Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

Poznaj Sienę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Rozwiązuj zagadki poza dziesięcioma atrakcjami w Sienie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Ciesz się wyzwaniem polegającym na wykorzystaniu logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby ukończyć grę. Poczuj satysfakcję z rozwiązania każdej zagadki. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Miej swobodę wstrzymywania lub wznawiania wycieczki w dowolnym momencie. Podziwiaj miasto we własnym tempie. Odkryj ciekawe informacje i fakty o mieście. Rób tyle zdjęć, ile chcesz. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanej Duomo. Odwiedź unikalną baptysterium św. Jana, której fasada wciąż jest w budowie, nadal napotkasz słynne wzgórze imponowania Palazzo Piccolomini. Zrób zdjęcie małego centralnego placu Loggia del Papa i daj się zgubić w Torre del Mangia, która w momencie budowy była jedną z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech. Odwiedź zapierający dech w piersiach Palazzo Pubblico i przejdź obok Palazzo Buonsignori z jego unikalnymi i znanymi na całym świecie eksponatami. Podziwiaj eksponaty Santa Maria della Scala, niegdyś ważnego szpitala miejskiego poświęconego opiece nad porzuconymi dziećmi, biednymi, chorymi i pielgrzymami. Spaceruj po Piazza del Campo, uważanym za jeden z największych średniowiecznych placów w całej Europie.

Siena: Wycieczka piesza z kompleksem katedralnym i muzeum

2. Siena: Wycieczka piesza z kompleksem katedralnym i muzeum

Wybierz się na urzekającą wycieczkę z przewodnikiem po Sienie z dostępem bez kolejki do kompleksu katedralnego. Twoja przygoda rozpocznie się w samym sercu centrum Sieny, gdzie spotkasz się z kompetentnym przewodnikiem i niewielką grupą innych odkrywców. Przemierzaj labirynty uliczek i urokliwe place średniowiecznej Sieny, chłonąc spokój jej ukrytych zakątków. Zanurz się w bogatej historii Sieny, gdy Twój przewodnik opowie Ci historie o słynnym wyścigu konnym Palio i odkryje sekrety Starego Getta i Dzielnicy Wież. Wspinaj się na zapierające dech w piersiach punkty widokowe, aby podziwiać panoramiczne widoki, rejestrując przebłyski kultowej katedry Duomo i Torre del Mangia. W drodze na majestatyczny Piazza Del Campo podziwiaj architektoniczne atrakcje, które zdobią panoramę Sieny, w tym słynną katedrę. Odkryj fascynujące początki tego obiektu z listy UNESCO, ukształtowanego przez oświecone rządy w XIV wieku. Wędrując przez różne Contrada w Sienie, z których każda reprezentuje wyjątkową dzielnicę przesiąkniętą tradycją, wyobraź sobie ożywioną rywalizację, która rozpala się podczas Palio. Zanurz się w autentycznej atmosferze tych tętniących życiem społeczności i skosztuj lokalnych przysmaków, takich jak Ricciarelli i Panforte. Zatrzymaj się, aby podziwiać ozdobną fontannę Fonte Gaia na Piazza del Campo, ozdobioną skomplikowanymi płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny biblijne. Następnie, korzystając z wcześniej przygotowanych biletów, omiń kolejki i wejdź do budzącej respekt katedry. Przemierzaj jej uświęcone sale ozdobione arcydziełami toskańskich luminarzy, takich jak Duccio, Pisano i Pinturicchio. Wybierz rozszerzoną wycieczkę, aby zagłębić się w skarby katedry, w tym urzekającą kryptę ozdobioną wielowiekowymi freskami. Poznaj ambitną wizję stojącą za Duomo Nuovo i zwiedź Museo dell'Opera, w którym znajdują się wspaniałe rzeźby i witraże. Pożegnaj się z przewodnikiem i skorzystaj z okazji, aby we własnym tempie wspiąć się na Facciatone, niedokończoną fasadę nowej katedry. Z tego wysokiego punktu widokowego możesz podziwiać panoramiczne widoki Sieny i jej malowniczej okolicy, kończąc swoją podróż niezapomnianymi wrażeniami.

Zachód słońca w Sienie i kolacja w Chianti Tour z Florencji

3. Zachód słońca w Sienie i kolacja w Chianti Tour z Florencji

Podczas tej popołudniowej i wieczornej wycieczki wyruszysz z Florencji wczesnym popołudniem na 1-godzinną przejażdżkę do Sieny. Ciesz się malowniczą okolicą Chianti z zachwycającymi wzgórzami i winnicami po drodze. Będziesz mieć wolny czas w Sienie, aby poczuć średniowieczną atmosferę, spacerując po wąskich uliczkach. Podziwiaj artystyczne dziedzictwo tego miasta, którego przykładem jest gotycka katedra i imponująca Torre del Mangia na oszałamiającym, znanym na całym świecie Piazza del Campo. Przed opuszczeniem Sieny będziesz miał okazję podziwiać zachód słońca z panoramicznego punktu widokowego. Następnie przejdziesz do typowej winnicy w sercu regionu Chianti. Usytuowana pomiędzy toskańskimi wzgórzami i wśród winnic, serwujemy pyszną kolację, która obejmuje typowe toskańskie produkty, takie jak salami, bruschetta i inne wyjątkowe przysmaki. Kolacji towarzyszą najwyższej jakości lokalne wina wybrane osobiście przez właścicieli winnicy. Ciesz się tym idealnym sposobem na zakończenie popołudnia w Chianti!

Z Rzymu: San Gimignano, Siena, wino Chianti i lunch

4. Z Rzymu: San Gimignano, Siena, wino Chianti i lunch

Rozpocznij swoją wycieczkę wcześnie rano z Rzymu, skąd udamy się do naszego pierwszego celu, kultowego San Gimignano. Tam będziesz miał okazję odkryć jego średniowieczną architekturę i otoczone murami ulice. Oprócz tego można przejść się po jego kultowym Piazza della Cisterna i odwiedzić jego reprezentacyjną Torre Grossa. Następnym przystankiem będzie piwnica z winami, wspaniały symbol kultury Toskanii. Wraz z wycieczką z przewodnikiem dowiesz się, jak powstaje ten cenny delikates i będziesz miał okazję go skosztować. Możesz rozkoszować się aromatem prestiżowego Chianti. Będziesz miał szczęście skosztować 15 odmian wina i oliwy z regionu, oprócz przystawek, takich jak toskańskie sery, salami i słynna bruschetta! Będziesz cieszyć się tradycyjnym lunchem, degustując najlepsze dania w okolicy, jeśli wybierzesz opcję. Po tej gastronomicznej wizycie udamy się do Sieny, znanej ze swoich tradycji i dziedzictwa kulturowego. Tam można wejść do jego zabytkowego centrum i przespacerować się po Piazza il Campo. Dzięki swojemu charakterystycznemu kształtowi muszli jest uważany za jeden z najlepszych średniowiecznych placów w Europie. Nie można też przegapić charakterystycznej katedry Duomo di Siena i starożytnej Wieży Mangia. Na koniec z pełnym żołądkiem i plecakiem wyładowanym pięknymi krajobrazami i malowniczymi miastami wrócimy do Rzymu przez spokojną Val d'Orcia.

Całodniowa wycieczka widokowa Best of Tuscany z Florencji

5. Całodniowa wycieczka widokowa Best of Tuscany z Florencji

Wyobraź sobie ten dzień: Rozpoczynasz w Pizie, zanurzając się w historii Republiki Pizy na Placu Cudów. Średniowieczne cuda - katedra, baptysterium i legendarna Krzywa Wieża - oferują wgląd w przeszłość. Następny przystanek: San Gimignano, słynące z win Vernaccia i średniowiecznych wież. Spaceruj wąskimi uliczkami, chłonąc urok średniowiecznej Toskanii. Następnie udaj się do Monteriggioni, XIII-wiecznej otoczonej murem osady z widokiem na rzymską Via Cassia. Siena czeka ze swoim romantycznym centrum, gdzie coroczny wyścig konny Palio zdobi Piazza del Campo. Gotycka katedra i Torre del Mangia dominują w panoramie miasta, wraz z imponującym Palazzo Pubblico. Podczas podróży powrotnej do Florencji rozciąga się malowniczy obszar Chianti - pofałdowane wzgórza, winnice, cyprysy i gaje oliwne tworzą widok jak z pocztówki. To szczegółowa eksploracja bogatej historii Toskanii, urzekających krajobrazów i zachwycających smaków. Ciesz się każdym rozdziałem tej fascynującej opowieści!

Siena: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

6. Siena: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanej katedry. Odwiedź wyjątkowe Baptysterium św. Jana z fasadą wciąż w budowie, wciąż natkniesz się na słynne wzgórze imponującego Palazzo Piccolomini. Zrób zdjęcie małego centralnego placu Loggia del Papa i daj się zagubić w Torre del Mangia, która w momencie budowy była jedną z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech. Odwiedź zapierający dech w piersiach Palazzo Pubblico i przejdź obok Palazzo Buonsignori z jego wyjątkowymi i światowej sławy eksponatami. Podziwiaj eksponaty Santa Maria della Scala, niegdyś ważnego szpitala miejskiego przeznaczonego do opieki nad porzuconymi dziećmi, biednymi, chorymi i pielgrzymami. Przejdź się po Piazza del Campo, uważanym za jeden z największych średniowiecznych placów w całej Europie. Pobierz ze sklepu aplikację „World City Trail”. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Siena: Gra ucieczki i wycieczka

7. Siena: Gra ucieczki i wycieczka

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą podczas tej pieszej wycieczki po Sienie na smartfonie. Łatwo znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanej Duomo. Odwiedź unikalną baptysterium św. Jana z wciąż budowaną fasadą, nadal napotkasz słynne wzgórze imponowania Palazzo Piccolomini. Zrób zdjęcie małego centralnego placu Loggia del Papa i daj się zgubić w Torre del Mangia, która w momencie budowy była jedną z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech. Odwiedź zapierający dech w piersiach Palazzo Pubblico i przejdź obok Palazzo Buonsignori z jego wyjątkowymi i znanymi na całym świecie eksponatami. Podziwiaj eksponaty Santa Maria della Scala, niegdyś ważnego szpitala miejskiego zajmującego się opieką nad porzuconymi dziećmi, biednymi, chorymi i pielgrzymami. Spaceruj po Piazza del Campo, uważanym za jeden z największych średniowiecznych placów w całej Europie.

Z Livorno: jednodniowa wycieczka do Sieny i Chianti z degustacją wina

8. Z Livorno: jednodniowa wycieczka do Sieny i Chianti z degustacją wina

Zanurz się w dniu zwiedzania falujących wzgórz, średniowiecznej sztuki, winorośli i toskańskich smaków. Odwiedź główny plac i gotycką katedrę w Sienie. Poznaj zapierające dech w piersiach krajobrazy Chianti. Odwiedź winnicę i skosztuj różnych win. Rozpocznij swoją prywatną wycieczkę z portu w Livorno. Odkryj artystyczne i kulturowe dziedzictwo Sieny. Dowiedz się o odbywających się tam corocznych wyścigach konnych Palio, które przyciągają ogromne tłumy. To średniowieczne miasto jest także domem dla arcydzieł architektury, w tym Palazzo Pubblico, znajdującego się na Piazza del Campo, z Torre del Mangia. Poznaj oszałamiającą katedrę w Sienie, jeden z niewielu zachowanych przykładów włoskiej architektury gotyckiej. Następnie przejedź przez wspaniałe wzgórza Chianti, regionu słynącego z krajobrazów i winnic. Przyjedź do lokalnej winnicy, aby skosztować Chianti i dowiedzieć się, jak produkowane są ich winogrona. Po wycieczce z przewodnikiem delektuj się bogatymi próbkami win i pysznymi lokalnymi produktami, a następnie możliwością zakupu tych lokalnych produktów. Po całym dniu spędzonym w Toskanii kierowca zabierze Cię z powrotem do portu, aby zdążyć na pokład statku.

Siena: Wycieczka z przewodnikiem audio

9. Siena: Wycieczka z przewodnikiem audio

Witaj na wycieczce z przewodnikiem Siena Self-Guided Audio Tour, gdzie preferencje spotykają się z wolnością i elastycznością w zwiedzaniu urzekającego miasta Siena we Włoszech. Skorzystaj z okazji, aby zagłębić się w bogaty gobelin historii, kultury, mitów i architektury, które zdobią każdy bruk tego czarującego toskańskiego klejnotu. W świecie, w którym podróżni szukają spersonalizowanych doświadczeń i głębszego związku z odwiedzanymi miejscami, nasza audioprzewodnik z przewodnikiem oferuje idealne połączenie autonomii i wyselekcjonowanego wglądu. Dzięki możliwości kształtowania trasy zgodnie z własnymi zainteresowaniami i tempem, masz swobodę wędrowania do woli, zanurzając się w esencji Sieny. U podstaw naszych wycieczek leży przekonanie, że podróż każdego podróżnika jest wyjątkowa, a zatem elastyczność jest najważniejsza. Niezależnie od tego, czy pociąga Cię średniowieczny urok Piazza del Campo, wielkość katedry w Sienie, czy ukryte alejki pełne lokalnych tajemnic, nasz audioprzewodnik dostosuje się do Twoich preferencji, umożliwiając Ci indywidualne odkrywanie skarbów Sieny. Dzięki naszemu skrupulatnie przygotowanemu komentarzowi audio odkryjesz warstwy historii, które ukształtowały Sienę w urzekające miasto, jakim jest dzisiaj. Od historycznej rywalizacji z Florencją po jej znakomitą przeszłość jako potężnej średniowiecznej republiki, każdy punkt orientacyjny ujawnia rozdział fascynującej narracji Sieny, zapraszając Cię do zagłębienia się w jej historyczną przeszłość. Co więcej, nasza wycieczka wykracza poza zwykłe zwiedzanie, oferując okno na duszę kultury Sieny. Odkryj trwałe tradycje Palio, zagłęb się w mity i legendy, które otaczają miasto, i podziwiaj cuda architektury, które są świadectwem jego trwałego dziedzictwa. Z każdym przystankiem uzyskasz cenny wgląd w zwyczaje, rytuały i sposób życia, które definiują tożsamość Sieny. Przemierzając labirynt ulic i placów Sieny, nasz audioprzewodnik będzie Twoim kompetentnym towarzyszem, odkrywającym tajemnice i cuda, które czekają za każdym rogiem. Dowiedz się więcej o 13 najważniejszych atrakcjach turystycznych w Sienie, jej historii, kulturze, mitach, architekturze i innych ważnych faktach w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od dworca centralnego miasta, a następnie plan zwiedzania stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Dworzec kolejowy w Sienie 2. Bazylika Świętego Franciszka w Sienie 3. Sanktuarium Świętej Katarzyny 4. Bazylika Cateriniana San Domenico 5. Fonte Gaia 6. Piazza del Campo 7. Wieża Mangia 8. Palazzo Pubblico i Museo Civico 9. Battistero di San Giovanni Battista 10. Duomo di Siena 11. Cripta del Duomo di Siena 12. Opera delle Metropolitana 13. Orto de' Pecci Wyrusz więc w tę odkrywczą podróż, w której preferencje poprowadzą Cię ścieżką, wolność podsyci Twojego ducha, a elastyczność jest kluczem do odblokowania niezliczonych cudów Sieny. Niech audioprzewodnik Siena Self-Guided Audio Tour będzie Twoją przepustką do głębszego zrozumienia i docenienia tego ponadczasowego miasta i wszystkiego, co ma do zaoferowania.

Wycieczka kulinarna do Sieny

10. Wycieczka kulinarna do Sieny

Ciesz się spacerem po Sienie z lokalnym przewodnikiem-ekspertem, mieszkańcem tego spektakularnego średniowiecznego miasta położonego w samym sercu Toskanii. Dołącz do niej, gdy poprowadzi Cię przez swoje rodzinne miasto w podróż, która połączy kulturę i gastronomię, rozbudzi Twoje kubki smakowe i zaspokoi apetyt. Ta piesza i degustacyjna wycieczka po mieście zabierze Cię w zmysłową podróż, podczas której poznasz koncepcję Slow Food, ruchu zapoczątkowanego we Włoszech. Skosztuj kuszących przysmaków, takich jak lokalne sery podawane z ekologicznymi dżemami, rzemieślnicze wędliny (produkowane bez konserwantów i dodatków), bruschetta, trufle i wiele innych. Połącz te degustacje z jednymi z najlepszych win Toskanii i zakończ wycieczkę wizytą u lokalnego piekarza, gdzie uzyskasz unikalny wgląd w pracę toskańskiego mistrza chleba. Zakończ zachwycającą degustacją słynnych słodyczy Sieny, z których wiele pochodzi z czasów średniowiecza. Absolutna konieczność dla miłośników jedzenia i każdego, kto jest ciekawy włoskiej kultury kulinarnej.

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::

Tower of Mangia, Siena: najlepsze atrakcje w pobliżu

Tower of Mangia, Siena: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tower of Mangia, Siena? Kliknij tutaj.