Tower of London
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Zarezerwuj bilet już teraz

Tower of London: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Tower of London”

Londyn – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 776

Co warto zobaczyć w Tower of London

Niewiele jest budynków, które odegrały ważniejszą rolę w historii Londynu niż niemal 1000-letnia Tower of London. Jest to jedna z najpopularniejszych londyńskich atrakcji i miejsce przechowywania klejnotów koronnych. W szczególności zwróć uwagę na…

Kruki

Kruki

Ciekawy fakt: jeśli kruki kiedykolwiek opuszczą Tower of London, budynek zawali się. OK, „fakt” to może złe słowo, ale ptaki te są tak ważne, że mają swojego własnego strażnika!

Beefeaters

Beefeaters

Strażnicy Tower of London nazywani potocznie „beefeaters” (wołowinożercy), to dzisiaj bardziej przewodnicy niż prawdziwi strażnicy. Nazywaj ich „yeoman warders”, jeśli chcesz zaskarbić sobie ich względy.

Klejnoty koronne

Klejnoty koronne

W Jewel House (skarbcu) znajdują się najcenniejsze skarby monarchii, w tym brytyjska korona państwowa. Wstęp do skarbca wliczony jest w cenę biletu do Tower of London.

Tower of London jako miejsce egzekucji

Tower of London jako miejsce egzekucji

Ciekawostką jest, że mimo swojej złej reputacji Tower of London nie widziała zbyt wielu egzekucji. Większość skazańców ginęła na Tower Hill na północy, gdzie w miejscu szafotu znajduje się teraz pamiątkowa tablica.

Duchy

Duchy

To dość trudny temat, ale do słynnych zjaw zaliczyć można Annę Boleyn i Henryka VI. Ostatnio duchy pojawiają się rzadko, stąd wniosek, że zapewne nie lubią turystów…

Nasze wskazówki

Jak dojechać do Tower of London?

Tower of London znajduje się w pobliżu Tower Bridge. Najbliższa stacja metra to „Tower Hill” (linie District i Circle). Możesz też przyjechać koleją DLR na stację „Tower Gateway”.

Ile trwa zwiedzanie?

Tower of London zajmuje powierzchnię ponad 48 000 m², a jej mury kryją wiele atrakcji. Miłośnik historii mógłby spędzić tam cały dzień! Co prawda przez Tower of London można przemknąć w zaledwie 3 godziny, ale polecamy wziąć udział w oficjalnej 6-godzinnej wycieczce z „beefeaterem”, która jest też jedynym sposobem na zwiedzenie takich niedostępnych miejsc jak kaplica.

Ile kosztuje wstęp?

Cena biletu wstępu do Tower of London to zazwyczaj 22 GBP (możliwe są zniżki). Wstęp zapewnia również karta London Pass, a w dodatku nie trzeba wtedy czekać w kolejce.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  9.00-17.30 w sezonie (od 1 marca do 31 października) i 9.00-16.30 poza sezonem (od 1 listopada do 28 lutego). W niedziele i poniedziałki czynne od 10.00.
 • Cena
  Cena biletu wstępu do Tower of London to około 22 GBP.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno się przyda. Oprócz tego radzimy zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami.
 • Jak tam dotrzeć?
  Liniami metra District i Circle na stację „Tower Hill” lub pociągiem DLR na stację „Tower Gateway”.
 • Dodatkowe wskazówki
  *Zachowaj ostrożność po opadach deszczu. W niektórych miejscach może być ślisko.
  *Załóż dobre buty. Będziesz dużo chodzić po schodach i nierównym terenie.

Tower of London: Co mówią inni?

Ogólna ocena
4.4 / 5
na podstawie 10 587 opinii

Polecam wycieczkę wszystkim. Byłem przed godziną 11. Poczekałem do 11:30 aby załapać się na wycieczkę z przewodnikiem. Punkt spotkań jest po lewej stronie tuż po przejściu przez bramę. Przewodnik barwnie i emocjonalnie opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce w Tower Hill. Warto posłuchać. Trwa to około 45 minut. W tym czasie grupa przemieszcza się. Później każdy zwiedza na własną rękę. Żeby zobaczyć wszystko trzeba poświęcić około 5 godzin. W Tower Hill jest mnóstwo eksponatów, ale i tak największe wrażenie robią klejnoty królewskie. Diament o wartości około 400 mln dolarów pięknie się świecił:) Wycieczkę polecam. Kupon otrzymany mailem wymienia się w kasie na bilet i w drogę!

Dobra organizacja, bardzo dobra obsługa - kierowcy i osoby sprzedający wyciedzkę. Elektroniczny przewodnik w języku polskim. Bardzo dobry standard bazy autobusów. Do poprawy w usłudze tej fimy to: więcej autobusów na lini pomarańczowej - długo się czeka na nie, bo ieździ ich niewiele. Na papierowej mapce jest zaznaczona linia fioletowa, która nie istnieje i myli to turystów, do usunięcia z mapki bo wprowadza to zamieszanie.

GetYourGuide umożliwiło wygodny zakup kodu do biletu wstępu. Po jego wymianie w kasie, dołączyliśmy do wycieczki z przewodnikiem w Tower of London. Niestety, mimo, że posługujemy się językiem angielskim, sposób prowadzenia wycieczki przez przewodnika nie był dostosowany do turystów, dla których język angielski nie jest językiem natywnym. Wymowa przewodnika była niewyraźna. Ale ogólnie było ok.

Polecam! Budowla przypominająca współczesnym o dużym okresie historycznym i wielu wydarzeniach, które tu się rozegrały. Napisy również w języku polskim, krótkie i przystępne dla każdego. Klejnoty królewskie chyba na każdym robią wrażenie, a złote naczynia przepięknie rzeźbione! Warto zatrzymać się w tym miejscu i na chwilę przenieść się w czasie....

Świetna forma zwiedzania miasta, w cenie mieliśmy również rejs Tamizą-suprer, bardzo pomocny personel. Jedyne moje zastrzeżenie dotyczy audiobooka, ponieważ informacje przekazywane przez lektorkę w jęż.polskim są znikome, więcej podkładu muzycznego niż cennych informacji o mijanych obiektach. Mimo to, bardzo polecam