Dodaj daty

Tower of London

Jeśli chcesz zobaczyć klejnoty koronne, spotkać beefeaterów i posłuchać makabrycznych opowieści, to idealne miejsce dla Ciebie.

Tower of London – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Londyn: Tower of London i wystawa klejnotów koronnych

1. Londyn: Tower of London i wystawa klejnotów koronnych

Weź udział w wycieczce po ponadczasowej Tower of London, która jest częścią brytyjskiej historii od XI wieku. Ta wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO budowla została wzniesiona w 1086 roku przez Wilhelma Zdobywcę.  Odwiedź Tower of London – bezpieczną twierdzę, pałac królewski i osławione więzienie. Zobacz kruki, które żyją na terenie budowli, i dowiedz się, dlaczego są znane jako strażnicy wieży. Udaj się na spacer po Tower Green, która była miejscem licznych egzekucji, między innymi dwóch żon Henryka VIII. Twój bilet upoważnia Cię także do wstępu do wnętrza wieży. Pozwól się olśnić klejnotom koronnym Wielkiej Brytanii. Zbiór tych bezcennych symboli monarchii brytyjskiej obejmuje kolekcję najpiękniejszych klejnotów koronnych na świecie. Podziwiaj ponad 23 578 klejnotów, w tym brytyjską koronę państwową ozdobioną 2868 diamentami, 273 perłami, 17 szafirami, 11 szmaragdami i 5 rubinami. Dowiedz się więcej o historii budowli Tower of London od jednych z jej najsłynniejszych mieszkańców – członków Straży Przybocznej Jej Królewskiej Mości Yeomenów Gwardii. O ile wycieczki mogą być obecnie niedostępne, to przebywający na miejscu Yeomeni przybliżą Ci interesujące dzieje budowli Tower of London na przestrzeni wieków.

Londyn: rejs Tamizą z Westminster do Greenwich

2. Londyn: rejs Tamizą z Westminster do Greenwich

Podziwiaj główne atrakcje Londynu w trakcie rejsu po Tamizie. Popłyń do Greenwich, aby móc podziwiać historyczne zakątki Londynu z Tamizy. Trasa przebiega w pobliżu kultowych atrakcji, takich jak budynek Parlamentu, Tower Bridge i Tate Modern. Wybierz podróż w jedną stronę lub w obie strony z możliwością ominięcia kolejki, aby udać się bezpośrednio na pokład statku, bez czekania przy kasach biletowych. Słuchaj komentarza audio na żywo, ciesząc się komfortem, jaki zapewnia tradycyjny, ale jednocześnie nowoczesny statek. Podziwiaj piramidową strukturę The Shard i zobacz inne zabytki Londynu z historycznego szlaku wodnego. Wyjdź na otwarty pokład i podziwiaj panoramiczny widok na najciekawsze zabytki Londynu. Dotrzyj do Greenwich Pier, zatrzymując się po drodze na Embankment Pier, Festival Pier i Tower Bridge Quay. Zwiedzaj urokliwe Greenwich we własnym tempie. Zobacz Greenwich Market, Cutty Sark, National Maritime Museum, Greenwich Park oraz Królewskie Obserwatorium Astronomiczne w Greenwich. Wszystkie te obiekty znajdują się w bliskiej odległości od molo.

Londyn: wycieczka autobusowa hop-on hop-off Tootbus

3. Londyn: wycieczka autobusowa hop-on hop-off Tootbus

Odkryj główne atrakcje Londynu w jeden dzień podczas wycieczki autobusowej Tootbus. Wejdź na pokład autobusu z odkrytym dachem, który zabierze Cię w podróż po mieście, zapewniając wspaniałe widoki na najważniejsze zabytki, takie jak Tower of London, Tower Bridge, Opactwo Westminsterskie i wiele innych. Zobaczysz również London Eye, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Covent Garden, Pałac Westminsterski, Big Bena, pałac Buckingham, katedrę św. Pawła, St. James’s Palace i inne atrakcje miasta. Wykorzystaj przejazd autobusem, aby sporządzić listę miejsc, które chcesz zwiedzić, po czym wysiądź na najbliższym przystanku autobusowym, aby bliżej poznać każdą z atrakcji. Możesz podziwiać klejnoty koronne w Tower of London, obejrzeć zmianę warty przy pałacu Buckingham lub wejść na kopułę katedry św. Pawła.  Miłośnicy jedzenia mogą odwiedzić Borough Market, jeden z najlepszych targów spożywczych w Londynie, a osoby, które chcą się zabawić, mogą wybrać się do Soho lub na przejażdżkę kołem obserwacyjnym London Eye. Korzystaj z łatwego sposobu przemieszczania się z jednego punktu do drugiego, jednocześnie słuchając komentarza audio, który poprowadzi Cię przez miasto i zapewni ciekawe informacje. Dla dzieci przygotowano specjalny kanał audio w języku angielskim i francuskim, który zapewni im rozrywkę podczas całej wycieczki. Bilet jest ważny przez 24 lub 48 godzin, w zależności od wybranej opcji. W okresie jego ważności możesz wsiadać i wysiadać z autobusu bez żadnych ograniczeń. Nie czekaj i zacznij odkrywać atrakcje Londynu podczas tej wycieczki autobusowej hop-on hop-off.

Londyn: Tower of London, wstęp przed otwarciem ze strażnikiem zamku

4. Londyn: Tower of London, wstęp przed otwarciem ze strażnikiem zamku

Odkryj jeden z najstarszych zabytków Londynu podczas porannej wycieczki z przewodnikiem po Tower of London. Zobacz klejnoty koronne przed nadejściem tłumów turystów. Wycieczka rozpocznie się wczesnym rankiem, dzięki czemu unikniesz kolejek. Zwiedź legendarne miejsce, gdzie stracono 3 angielskie królowe. Zapoznaj się z informacjami na temat początków budowli przed spotkaniem się z jednym ze strażników (członków straży Yeomen Warders powszechnie nazywa się Beefeaterami). Poznaj tradycje elitarnych gwardzistów, którzy od stuleci odpowiadają za przetrzymywanych w zamku więźniów i ochronę klejnotów koronnych. Wybierz się w podróż przez wieki brytyjskiej historii i zobacz, gdzie postawiono przed sądem Guya Fawkesa. Podziwiaj wspaniałe jabłka królewskie, miecze, pierścienie, korony i berła używane podczas królewskich ceremonii i koronacji. Po zakończeniu oficjalnego zwiedzania pozostań na terenie Tower of London, aby odkrywać tę budowlę w swoim tempie. Podczas rezerwacji możesz podwyższyć standard wycieczki i wybrać dodatek w postaci biletu do pałacu Buckingham. Jeśli zdecydujesz się na to, przewodnik oprowadzi Cię po pałacu, który otwiera swoje drzwi dla zwiedzających tylko przez 2 miesiące w roku. Skorzystaj z wyjątkowej okazji, aby zobaczyć prywatną rezydencję rodziny królewskiej. Wstęp jest gwarantowany, a do wejścia nie będzie żadnych kolejek. W wystawnych apartamentach i salach znajdują się niektóre z największych skarbów kolekcji królewskiej. Dzięki oficjalnemu audioprzewodnikowi pałacu Buckingham dowiesz się więcej o historii i tradycjach tego zabytku, spacerując po nim i jego ogrodach i zachwycając się pięknem malowniczej scenerii.

Londyn: rejs Tamizą z Westminster do Tower Bridge

5. Londyn: rejs Tamizą z Westminster do Tower Bridge

Wybierz się w rejs po Tamizie na pokładzie statku wycieczkowego z przystani Westminster Pier i podziwiaj mijane po drodze zabytki w sercu Londynu. Zatrzymaj się na kolejnych stacjach na trasie, czyli przystaniach przy Embankmemt Pier, Festiwal Pier i Bankside Pier. Zakończ wycieczkę przy St. Katharine’s Pier niedaleko zamku Tower of London i Tower Bridge. Podziwiaj mijane po kolei zabytki na trasie, czyli katedrę św. Pawła, wieżowiec The Shard, galerię Tate Modern, Teatr Szekspira, znany jako The Globe i wiele innych. Kup bilet w jedną stronę na rejs do St. Katherine's Pier (Doków św. Katarzyny) z lub wybierz się na wycieczkę statkiem tam i z powrotem bezpośrednio do przystani przy Westminster Pier. Posłuchaj komentarzy audio kapitana statku na żywo i skorzystaj z wielu supernowoczesnych udogodnień na pokładzie statku.   Zapoznaj się z harmonogramem rejsów z nabrzeża przy Westminster Pier: statek odpływa co 30 minut (w godzinach od 11:00 do 18:00), w tym z ofertą podroży na otwartym górnym pokładzie z idealnym widokiem na rzekę nowoczesnych jednostek, takich jak „Sapele” i „Mercuria” lub tradycyjnej „Sarah Kathleen”. Na pokładzie każdego z dostępnych statków wycieczkowych znajduje się bar serwujący przekąski.

Londyn: Tower of London Beefeater Welcome i klejnoty koronne

6. Londyn: Tower of London Beefeater Welcome i klejnoty koronne

Przeżyj klejnoty koronne, słynne kruki i niesamowitą królewską historię podczas tej wycieczki po Wieży prowadzonej przez eksperta mówiącego po angielsku, lokalnego przewodnika. Pokonaj tłumy biletem wczesnego dostępu i obserwuj, jak historia ożywa w Tower of London. Twoim przewodnikiem podczas części wycieczki będzie Yeoman Warder, lepiej znany jako Beefeater. Przygotuj się na podziw, gdy dzielą się historiami o witrynie. Zadawaj pytania i zobacz, jak wygląda dzień z życia Beefeatera. Poczuj dreszczyk emocji, widząc słynne na całym świecie klejnoty koronne, jaskinię Kruków i Białą Wieżę. Dowiedz się o niesławnym miejscu egzekucji w wieży i wybierz się na spacer po historycznych murach obronnych. Przeglądaj inne atrakcje w wolnym czasie po wycieczce, takie jak Mennica w Wieżach, Krwawa Wieża i Średniowieczny Pałac.

Londyn: bilet na autobus Big Bus z London Eye i rejsem po Tamizie

7. Londyn: bilet na autobus Big Bus z London Eye i rejsem po Tamizie

Odkryj najlepsze atrakcje w Londynie dzięki wycieczce na pokładzie piętrowego autobusu z otwartym dachem. Bilet obejmuje też przejazd na London Eye. Dzięki biletowi możesz też wziąć udział w relaksującym rejsie po Tamizie. Wycieczka autobusowa z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach to idealny sposób na odkrywanie najlepszych zabytków i atrakcji Londynu we własnym tempie. Możesz korzystać z autobusu hop-on hop-off bez ograniczeń, a przystanki są rozmieszczone przy wszystkich miejscach, które warto odwiedzić, w tym Big Benie, pałacu Buckingham, London Eye, Opactwie Westminsterskim, Tower Bridge i katedrze św. Pawła. Wysiądź z autobusu na Westminster Bridge i wybierz się na niezapomnianą przejażdżkę London Eye. Z samej góry można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na imponującą panoramę miasta. Zobacz z lotu ptaka najsłynniejsze zabytki miasta, w tym Big Bena i Pałac Westminsterski. Wycieczkę możesz rozpocząć na dowolnym przystanku Big Bus. Popularne punkty startowe to London Eye, Marble Arch, Victoria Station i Trafalgar Square. Wszystkie rodzaje biletów obejmują możliwość wzięcia udziału w rejsie po Tamizie między Tower of London a Westminster Pier (w dowolnym kierunku). Główne atrakcje na trasie autobusów Big Bus: pałac Buckingham i zmiana warty pałac Westminster Big Ben Opactwo westminsterskie 10 Downing Street Whitehall Piccadilly Circus Oxford Street Regent Street Trafalgar Square London Eye London Dungeon Sea Life London Aquarium Muzeum figur woskowych Madame Tussaud Covent Garden Bank Anglii Monument Katedra św. Pawła Tower of London Tower Bridge Shard Ratusz pałac Lambeth Muzeum Brytyjskie Marble Arch Mayfair Green Park Hyde Park Corner Harrods Muzea South Kensington Pałac Kensington Notting Hill.

Londyn: rejs po Tamizie w porze podwieczorku

8. Londyn: rejs po Tamizie w porze podwieczorku

Zapoznaj się z angielską tradycją w niezwykle stylowy sposób. Wejdź na pokład komfortowego statku wycieczkowego i weź udział w rejsie po Londynie w porze podwieczorku. Rozpocznij wycieczkę przy nabrzeżu Tower Pier w pobliżu Tower of London i popłyń w dół rzeki, mijając takie atrakcje jak: teatr szekspirowski Globe Theatre, wieżowiec The Shard – obecnie najwyższy budynek w Europie, London Eye i pałac Westminster. Podziwiając widoki, delektuj się smacznymi kanapkami, bułeczkami z dżemem truskawkowym i śmietaną oraz tradycyjnymi ciastami. W cenę posiłku wliczona jest także nieograniczona ilość kawy i herbaty. Jeśli masz ochotę, spraw sobie przyjemność i kup kieliszek szampana. Przez całą podróż będziesz mieć dostęp do baru, w którym oferowany jest szeroki wybór napojów i drinków alkoholowych. Poznaj nowe fakty na temat Londynu i jego zabytków dzięki komentarzowi krajoznawczemu, którego wysłuchasz, podziwiając miasto z unikatowej perspektywy Tamizy.

Londyn: Christmas Lights by Night Tour autobusem z otwartym dachem

9. Londyn: Christmas Lights by Night Tour autobusem z otwartym dachem

Zrób niezapomniane Święta Bożego Narodzenia dzięki świątecznej wycieczce po najważniejszych atrakcjach Londynu. Na szczycie otwartego piętrowego autobusu będziesz mieć najlepsze miejsca w domu, aby delektować się panoramicznym widokiem na świecące ulice. Zobacz, jak miasto rozświetla się po zachodzie słońca, i zobacz, jak Londyn obchodzi Boże Narodzenie. Wyrusz z oświetlonego London Eye na kultowe Opactwo Westminsterskie i Big Ben. Podziwiaj wspaniałe wystawy na Regent Street i Oxford Circus. Zobacz jedną z najwyższych choinek w mieście na Trafalgar Przejdź na plac i miń Pałac Buckingham. Przejdź się krętymi uliczkami Londynu i poczuj się olśniony przez wesoły wystrój. Dowiedz się kilku zabawnych faktów o każdej lokalizacji z przewodnikiem na żywo.

Londyn: karnet London Pass ze wstępem do ponad 80 atrakcji

10. Londyn: karnet London Pass ze wstępem do ponad 80 atrakcji

Zobacz wszystkie atrakcje Londynu z karnetem London Pass. Dzięki bogatej historii i kulturze, Londyn oferuje odwiedzającym wiele atrakcji. Karnet London Pass umożliwia dostęp do ponad 80 najlepszych atrakcji, wycieczek i muzeów. Uzyskaj dostęp do wielu atrakcji i ważnych obiektów, takich jak Tower of London, London Zoo, zamek Windsor i wiele więcej.  Weź udział w 1-dniowej wycieczce autobusowej wskakuj/wyskakuj, która zatrzymuje się na 60 przystankach w całym Londynie, przy atrakcjach takich jak Pałac Buckingham, Tower of London, Katedra św. Pawła, Tower Bridge, Trafalgar Square i Piccadilly Circus. Karnet jest ważny na 3 trasy przez 1 dzień roboczy. Otrzymasz również dostęp do specjalnych korzyści dla posiadaczy London Pass, w tym zniżek w sklepach z pamiątkami w wybranych atrakcjach. Karnet London Pass umożliwia dostęp do ponad 80 atrakcji, w tym: POPULARNE ATRAKCJE • The View from the Shard • Tower of London • 1-dniowa wycieczka autobusowa wskakuj/wyskakuj • Rejs po Tamizie (Uber Boat z Thames Clippers - 1-dniowa wycieczka hop-on hop-off) • Zamek Windsor (wejście tylko po południu) • Opactwo Westminsterskie • London Bridge Experience • Wystawa na Tower Bridge • ZSL London Zoo • Katedra św. Pawła • Pałac Kensington CIEKAWE MIEJSCA • Shakespeare's Globe Theater • Royal Albert Hall • Królewskie Obserwatorium Astronomiczne w Greenwich • Old Royal Naval College • The Painted Hall • Kliper herbaciany Cutty Sark • Ogrody Kew Gardens • Pałac Hampton Court • Apsley House • Dom Benjamina Franklina • Pałac Eltham • Golden Hinde • Wellington Arch • Chelsea Physic Garden MUZEA I GALERIE • Londyńskie Muzeum Transportu • Muzeum Foundling • Muzeum Kawalerii • Muzeum Karola Dickensa • Muzeum Guards • Muzeum komiksów Cartoon Museum • Kolekcja Nowoczesnej Sztuki włoskiej Estorick • Kolekcja Wernher Collection w Ranger's House • Muzeum wachlarzy • Londyńskie Muzeum Transportu • Londyńskie Muzeum Wody i Pary • Muzeum Ogrodu • Muzeum Marki, Opakowań i Reklamy • Galeria Królowej (tymczasowo zamknięta) • Muzeum Zabawek Pollocka • Muzeum Poczty WYCIECZKI I DOŚWIADCZENIA • ArcelorMittal Orbit • Stadion Arsenal FC (Stadion Emirates) • Wycieczka po stadionie FC Chelsea • Wycieczka po stadionie Tottenham Hotspur FC • Wycieczka po stadionie Twickenham i Muzeum Rugby • Wycieczki po stadionie Wembley i wiele więcej! Uwaga: atrakcje i wycieczki mogą ulec zmianie. Zapoznaj się z zawartością cyfrowego przewodnika, który dołączono do kuponu z potwierdzeniem. Znajdziesz w nim kompletną ofertę, godziny otwarcia i instrukcje dotyczące dokonywania rezerwacji (jeśli to konieczne).

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 143
Sortuj wg:
Strona 1 z 9

Tower of London: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tower of London? Kliknij tutaj.

Tower of London: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 30 654 opinii

Należałoby zostawić jakiś znak na przystankach, przez które ten autobus przejeżdża. Dobrze byłoby wysłać mapę z tymi, które otrzymaliśmy, gdy wycieczka jest zakontraktowana, aby móc ją zorganizować przed rozpoczęciem. Kazali nam wsiąść do autobusu, ale na Twojej stronie ustawili kilka przystanków, ale nie mogłem zobaczyć te zebrane. Bardzo mili kierowcy

Bardzo przyjemna wycieczka do Greenwich. Dobry komentarz załogi z historycznymi i zabawnymi faktami mijanych miejsc. Wskoczyłem do Greenwich na spacer i lunch przed powrotem do Westminsteru. To już drugi raz, kiedy robię ten rejs i gorąco polecam każdemu, kto przyjeżdża do Londynu.

It was an amazing experience!our guide Valentina did her best to make us satisfied and cares about evey detail.Loved the trip very much,and the Harry Potter tour was just wonderfull.

Polecam Pani Przewodnik Rewelacja wiedza ogromna i mega poczucie humoru Kierowca bardzo duże poczucie bezpieczeństwa i komfortu jazdy

Bardzo przyjemnie, świetna trasa doznania z autobusu wspaniale