Tower Bridge

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Co obejrzeć w Tower Bridge i jego okolicy

Kultowy Tower Bridge to najbardziej brytyjski most na świecie i obowiązkowy punkt każdej wycieczki po Londynie. Ale czego dokładnie można się spodziewać podczas zwiedzania tego majstersztyku inżynierii?

 • Szklana kładka

  1. Szklana kładka

  Nowa szklana kładka nad Tower Bridge znajduje się 42 m nad rzeką i można z niej podziwiać zapierający dech w piersiach widok na przepływające pod podłogą łodzie lub spacerujących ludzi. Nie martw się – kładka jest bezpieczna!

 • Wschodnia kładka

  2. Wschodnia kładka

  Wschodnia kładka Tower Bridge to nie tylko wspaniały widok na zabytkowy londyński port handlowy. Wykorzystywana jest ona również do organizacji unikalnych wystaw.

 • Wiktoriańskie maszynownie

  3. Wiktoriańskie maszynownie

  Współcześnie Tower Bridge podnoszony jest chyba przez Wi-Fi i selfie. W starych maszynowniach mostu wciąż można jednak zobaczyć (a także posłuchać i powąchać) cud logistyki, który napędzał kiedyś cały mechanizm.

 • Północny brzeg

  4. Północny brzeg

  Spacerując na zachód od Tower Bridge, możesz nacieszyć oczy wspaniałym widokiem na londyński ratusz, statek HMS Belfast i wieżowiec The Shard.

 • Tower of London

  5. Tower of London

  Będąc na Tower Bridge, nie można nie zwiedzić miejsca, któremu most zawdzięcza swą nazwę, czyli Tower of London. Jeśli nie masz czasu, pobliski park Saint Dunstan in the East to też dobry pomysł.

Zaplanuj pobyt

 • Jak dotrzeć do Tower Bridge?

  Stacja metra najbliżej Tower Bridge to „Tower Hill” (linie District i Circle). Równie blisko znajduje się stacja kolei DLR „Tower Gateway”.

 • Jak często podnosi się Tower Bridge?

  Tower Bridge podnosi się, kiedy przepływają pod nim statki i wymaga to wcześniejszej rezerwacji. Nie ma ustalonego harmonogramu, ale jeśli chcesz zobaczyć podnoszenie mostu, dokładne godziny znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Tower Bridge. Możesz też samodzielnie zarezerwować podniesienie. Potrzebna będzie tylko bardzo wysoka łódź!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Możesz oglądać i spacerować po moście przez cała dobę. Pamiętaj tylko, że most czasami się podnosi!
 • Cena
  Chodzenie po moście jest bezpłatne. Cena biletu wstępu na wystawę to około 10 GBP, w zależności od rodzaju biletu.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno się przyda. Oprócz tego radzimy zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami.
 • Jak tam dotrzeć?
  Do Tower Bridge dotrzesz pieszo ze wszystkich hotelów w centrum Londynu.
 • Dodatkowe wskazówki
  *Nad rzeką może być chłodno i wietrznie. Ubierz się ciepło.
  *Zwiedzenie Tower Bridge i Tower of London jednego dnia to świetny pomysł. Rozważ kupno biletu łączonego.

Tower Bridge: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tower Bridge? Kliknij tutaj.

Tower Bridge: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 12 701 opinii

Warte swojej ceny. Naprawdę podobała mi się każda jego część i czułem się, jakbym znał Londyn od razu po tej całodniowej aktywności. Widziałem punkty orientacyjne, których nie miałbym, gdybym nie zarezerwował zajęć. Rejs był bardzo przyjemnym akcentem. Rano odbyliśmy pełną wycieczkę autobusem. Wyruszyliśmy w rejs około godziny 13, a następnie kontynuowaliśmy połowę trasy autobusem, aż do godziny 16, kiedy mieliśmy czas na London Eye.

Gina była niesamowita!! Tyle wiedziała o Londynie i wszystkim!! Ale to, co sprawiło, że jest tak wspaniałe, to duma, jaką ma w swoim mieście! To naprawdę pokazuje!! Jeśli chcesz wiedzieć o Londynie, wybierz się na tę wycieczkę! Jeśli martwisz się chodzeniem, jest wobec ciebie niezwykle cierpliwa!! Mam uszkodzony nerw w nodze. Ale nigdy nie udawała, że spowalniam grupę. Nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo wspaniałych rzeczy!!

Zrobiliśmy ten kupon w ostatniej chwili, więc warto zobaczyć wszystkie główne budynki w Londynie w jednym uderzeniu, z kilkoma bezczelnymi szczegółami wrzuconymi przez przewodnika.

Bardzo fajny Londyn w pigułce. Wyjazd punktualnie. Przewodnik mówi bardzo wyraźnie i ciekawie. Polecam.

Przyjazny personel i wiele się dowiedział o rzece i jej historii.