Opis tej atrakcji został przetłumaczony automatycznie. Kliknij tutaj, aby zobaczyć oryginalną wersję (język angielski).
Wycieczka prywatna

Toruń: 3-godzinna prywatna wycieczka po mieście

Organizator atrakcji: AB Poland Travel

Toruń: 3-godzinna prywatna wycieczka po mieście

Organizator atrakcji: AB Poland Travel

Od 819,53 zł za grupę do 10 osób

Daj się oczarować jednemu z najstarszych miast w Polsce. Toruń jest wybitnym przykładem średniowiecznego miasta gotyckiego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jednego z Siedmiu Cudów Polski. Cofnij się do czasów średniowiecza i pamiętaj o spróbowaniu najlepszego piernika.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i higieny. Aby uzyskać szczegółowe informacje, po dokonaniu rezerwacji zapoznaj się z treścią kuponu.
Czas trwania 3 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Przewodnik
angielski, niemiecki
Prywatna grupa

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
  • Odkryj gotycką architekturę w sercu Torunia
  • Dowiedz się więcej o Koperniku
  • Posłuchaj niesamowitych historii o Zakonie Krzyżackim i zobacz ruiny zamku
Pełny opis
Rozpocznij swoją wycieczkę w samym sercu Torunia - Rynek (rynek główny). Na środku placu znajdziesz gotycki ratusz, w którym mieści się muzeum miejskie. Wewnątrz zobacz bogatą kolekcję rzeźb, obrazów i witraży. Wejdź na wieżę (extra), aby podziwiać wspaniałą panoramę Torunia i Wisły. Przed wejściem znajduje się brązowy posąg Mikołaja Kopernika (Mikołaj Kopernik). Wokół Rynku obejrzyj rezydencje kupców Hansy, takie jak Pod Gwiazdą czy Dwór Artusa. Większość z nich jest bogato zdobiona i dobrze zachowana. Tuż obok głównego placu odwiedzisz Kościół Ducha Świętego i Kościół Mariacki. Drugi pochodzi z XIV wieku i został założony przez franciszkanów. Urzeknie Cię prawdziwy organ z początku XVI wieku, średniowieczne nagrobki i kolorowe witraże. Następnie możesz podziwiać wspaniałą katedrę św. Jana. Niektóre z najstarszych elementów tego ogromnego budynku pochodzą z XIII wieku. Przez lata kościół ten był centrum religijnym lokalnej społeczności i świadkiem ważnych chrześcijańskich ceremonii. Na przykład ochrzczono Mikołaja Kopernika. Odwiedzając katedrę, posłuchaj historii Tuba Dei - największego średniowiecznego dzwonu w Polsce z 1500 roku. Mijając mury obronne i kilka wież, takich jak Brama Żeglarska czy Brama Mostowa, dotrzesz do ruin zamku krzyżackiego - siedziby dowódcy na Wiśle. W nowszej części historycznego Torunia - Nowe Miasto zobaczysz reprezentacyjne rezydencje komercyjne, takie jak apteka ze złotym lwem i Zajazd Pod Modrym Fartuchem. Kolejnym zabytkiem jest dawny kościół Świętej Trójcy (obecnie funkcjonujący jako galeria) i kościół św. Jakuba.
Wliczone w cenę
  • Usługa przewodnika
  • Koszt wstępu
  • Posiłki

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

Podaj miejsce spotkania i godzinę rozpoczęcia.

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Co trzeba wiedzieć

  • Proszę podać miejsce spotkania i godzinę rozpoczęcia

Numer identyfikacyjny produktu: 79079