Atrakcje i wycieczki
Toruń

Toruń – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wycieczka z przewodnikiem na skuterze elektrycznym po Starym Gdańsku

1. Wycieczka z przewodnikiem na skuterze elektrycznym po Starym Gdańsku

Gdańsk, obejmujący rozległy obszar historyczny, kusi zabytkami, wąskimi uliczkami i nadmorską atmosferą. Odkryj historię tego tętniącego życiem miasta. Podczas przejażdżki wąskimi uliczkami Starego Miasta odkryjesz urokliwe zaułki, malownicze place i piękne renesansowe kamienice. Zobaczysz takie miejsca jak Stare Miasto, Długi Targ, Fontanna Neptuna, Złota Brama, Muzeum II Wojny Światowej czy Poczta Polska. Zwiedzanie gdańskiej starówki to niezapomniane przeżycie, które pozwala zagłębić się w historię, piękno i atmosferę tego wyjątkowego miejsca. Pomoże Ci również zapoznać się z miejscami, które musisz odwiedzić, polecanymi restauracjami i nie tylko.

Toruń: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

2. Toruń: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Niewielki, uroczy i o bogatej historii. Tak właśnie można opisać Toruń. Podziwiaj autentyczne Stare Miasto, które nie zostało zniszczone podczas wojen. Znajduje się tu jeden z najpiękniejszych rynków miejskich w całej Europie. Jako miejsce historyczne Toruń zajmuje tak wysokie miejsce, jak Kraków czy Gdańsk. Został nawet wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rozpocznij swoją 2-godzinną wycieczkę od Teatru Wilama Horzycy i podziwiaj ten ładny, biały budynek. Następnie zobaczysz Planetarium - wyjątkową atrakcję, w której odbywają się lekcje o wszechświecie. Podczas tej wycieczki odkryjesz pomniki wielu ciekawych postaci, takich jak Jan Paweł II, Mikołaj Kopernik, Osiołek i wiele innych. Zajrzyj do wnętrza pięknego Kościoła Ducha Świętego. Poznaj legendę i spróbuj stanąć prosto pod Krzywą Wieżą. Poczuj klimat Rynku Głównego i Dworu Artura. Zatrzymaj się w pięknym miejscu i podziwiaj wspaniałą Wisłę. Później przejdź do zapierającej dech w piersiach bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Aby jeszcze lepiej poznać miasto, wybierz opcję 3-godzinną i podążaj za przewodnikiem, by odkryć ruiny kościoła i klasztoru Dominikanów. Przejdź w kierunku pozostałości po Krzyżakach – średniowiecznych murów obronnych, które stanowią świadectwo dawnej potęgi zakonu. Teraz możesz poczuć się jak jeden z nich. Zobacz też wyjątkową konstrukcję Teatru Baj. Wersja 4-godzinna obejmuje także wstęp do fantastycznego muzeum Dom Mikołaja Kopernika. Znajdujące się tu wystawy pokazują jego życie, historię i osiągnięcia. Poznaj historię najbardziej znanych astronomów i naukowców, którzy zmienili nasz sposób myślenia o świecie. Wejdź do jego kosmicznego świata w miejscu, w którym naprawdę mieszkał.

Toruń: Prywatna piesza wycieczka po średniowiecznym mieście

3. Toruń: Prywatna piesza wycieczka po średniowiecznym mieście

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy pomniku Kopernika na Rynku Głównym (Ratusz Staromiejski, rynek Staromiejski 1, 87-100 Toruń) i rozpocznij prywatne zwiedzanie Torunia, najlepszego przykładu średniowiecznego gotyckiego miasta. Jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. „Miasto Aniołów”, jak nazywają je miejscowi, to także miejsce narodzin wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, który dokonał przełomowego odkrycia, że Ziemia nie jest centrum wszechświata. Przeglądaj Stare Miasto, podziwiając wspaniałe gotyckie budowle, które świadczą o dawnej świetności miasta. Zatrzymaj się przy Ratuszu Staromiejskim, jednym z najbardziej imponujących w Europie Północnej, w którym mieści się muzeum regionalne z cennymi zbiorami. Odkryj katedrę św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty z oryginalnymi wnętrzami i dzwonnicą, z której roztacza się wspaniały widok na miasto. Miń kilka przyciągających wzrok domów mieszczańskich, ze wspaniale zdobionym Domem pod Gwiazdą i pięknym ceglanym gotyckim domem, w którym urodził się astronom. Wyrusz w trasę śledzącą życie Mikołaja Kopernika z Kaplicą Kopernika przy kościele św. Jakuba, gdzie został ochrzczony. Na koniec wycieczki skosztuj dobrze znanego wysublimowanego piernika, który stanowi ważną część dziedzictwa miasta. Zwiedzając fakultatywnie, muzeum zdobędzie wiedzę trzymaną niegdyś w ścisłej tajemnicy, pod czujnym okiem mistrzów piernikarstwa. W otoczeniu aromatu przypraw stwórz własne pierniczki i zabierz je do domu na pamiątkę. Dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć samodzielnie po tej wycieczce.

eSIM Polska : Plan taryfowy na szybki Internet 4G/5G

4. eSIM Polska : Plan taryfowy na szybki Internet 4G/5G

Poznaj bogatą historię i tętniącą życiem kulturę Polski, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewnia łączność z szybkimi transmisjami danych, niezależnie od tego, czy wędrujesz zabytkowymi ulicami Krakowa, podziwiasz modernistyczną architekturę Warszawy, czy delektujesz się kulinarnymi przysmakami Gdańska. Jak to działa? 1. Dokonaj zakupu: Wybierz pakiet danych, który pasuje do Twoich planów podróży. 2. Zeskanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas całej swojej polskiej przygody. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Sprawdź naszą listę kompatybilności na https://esimfox.com/pages/compatible-devices, aby uzyskać więcej informacji.

Toruński Szlak Kopernikowski i prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

5. Toruński Szlak Kopernikowski i prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Odwiedź muzeum poświęcone wielkiemu astronomowi Mikołajowi Kopernikowi, a następnie wybierz się na pieszą wycieczkę po Starówce Torunia. Skorzystaj z usług prywatnego przewodnika eksperta dostępnego wyłącznie dla Twojej grupy. Wybierz opcję 2-godzinną, aby zwiedzić Stare Miasto w bardziej skondensowanej formie, lub wybierz opcję 3-godzinną, aby jeszcze lepiej poznać okolicę. Najpierw spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Muzeum Domu Mikołaja Kopernika, rzekomo miejscu narodzin Kopernika. Po wejściu do środka odkryj dokumenty i pamiątki związane z jego życiem i twórczością, a także interaktywne wystawy, które ożywiają jego wielkie osiągnięcia. Przeglądaj prawdziwe artefakty, wyświetlacze 3D, pokazy świetlne z widokiem na Wszechświat i nie tylko. Muzeum obejmuje nie tylko człowieka i jego twórczość, ale także inne tematy, takie jak okres, w którym żył, średniowieczny Toruń, historię astronomii, architekturę, Ziemię i Układ Słoneczny, a nawet ekonomię. Po fantastycznej lekcji podążaj za swoim przewodnikiem, aby zobaczyć ścieżki, którymi szedł Kopernik przed wiekami. Zobacz jego wielki rzeźbiony pomnik w centrum Rynku, ikonę Torunia. Wycieczka kończy się tutaj w opcji 2-godzinnej, ale jeśli wybierzesz opcję 3-godzinną, kontynuuj dłuższy spacer po Starym Mieście. Udaj się ze swoim przewodnikiem do Planetarium i dowiedz się o istnieniu wszechświata. Podziwiaj jeden z najpiękniejszych widoków w mieście nad Wisłą i spróbuj stanąć prosto pod Krzywą Wieżą. Na koniec zobacz średniowieczne mury obronne, pozostałości zamku krzyżackiego.

Wycieczka w małej grupie z Warszawy do Torunia z lunchem

6. Wycieczka w małej grupie z Warszawy do Torunia z lunchem

Zwiedzanie miasta rozpocznij w sercu Torunia – Rynku. Na środku rynku stoi gotycki ratusz, w którym mieści się muzeum miejskie. Wewnątrz zobaczyć można bogatą kolekcję rzeźby, malarstwa i witraży. Zdecydowanie polecamy wspiąć się na wieżę (dodatkowo płatna), aby podziwiać przepiękną panoramę Torunia i Wisły. Przed wejściem znajduje się wykonany z brązu pomnik Mikołaja Kopernika. W okolicach Rynku zajrzyj do rezydencji kupców Hanzy jak Pod Gwiazdą czy Dwór Artusa. Większość z nich jest bogato zdobiona i dobrze zachowana. Tuż obok Rynku Głównego odwiedzicie Kościół Świętego Ducha i Kościół Mariacki. Drugi pochodzi z XIV wieku i został założony przez franciszkanów. Zachwycą Państwa oryginalne organy z początku XVI wieku, średniowieczne nagrobki i kolorowe witraże. Następnie można podziwiać wspaniałą katedrę św. Jana. Niektóre z najstarszych elementów tej ogromnej budowli pochodzą z XIII wieku. Przez lata kościół ten był ośrodkiem religijnym dla lokalnej społeczności i był świadkiem ważnych uroczystości chrześcijańskich – tu ochrzczony został Mikołaj Kopernik. Zwiedzając katedrę posłuchaj historii „Tuba Dei” – największego średniowiecznego dzwonu w Polsce z 1500 roku. Wycieczka obejmuje również wizytę w jednym z następujących miejsc: Żywe Muzeum Piernika, Dom Mikołaja Kopernika, Planetarium lub Muzeum Etnograficzne.

Toruńskie Żywe Muzeum Piernika i Prywatny Spacer Starego Miasta

7. Toruńskie Żywe Muzeum Piernika i Prywatny Spacer Starego Miasta

Odkryj głęboką regionalną tradycję wyrobu pierników w Toruniu w Żywym Muzeum Piernika, pierwszym tego typu interaktywnym muzeum w Europie. Następnie wybierz się na pieszą wycieczkę po toruńskiej Starówce i zobacz zabytki. Ciesz się prywatną wycieczką z licencjonowanym przewodnikiem dostępnym wyłącznie dla Twojej grupy. Po spotkaniu z przewodnikiem wejdź do Żywego Muzeum Piernika. Ciesz się specjalnym pokazem, innowacyjną lekcją historii i ciekawym wykładem lokalnego specjalisty. Dowiedz się nie tylko o piernikach, ale także o epoce średniowiecza, pierwszych królach i polskich zwyczajach. Pod koniec zwiedzania muzeum pomóż Piernikowemu Mistrzowi zrobić własne ciasteczko. Po lekcji piernika podążaj za przewodnikiem, aby zobaczyć pobliskie atrakcje miasta. Wybierz się na krótki spacer i podziwiaj Rynek, Ratusz, Pomnik Mikołaja Kopernika oraz słynny dom astronoma. Zobacz Planetarium i Krzywą Wieżę, posłuchaj niesamowitych legend i spróbuj stanąć prosto pod wieżą. Ta wycieczka trwa 2 godziny, ale jeśli jesteś głodny wiedzy, wybierz opcję 3-godzinną. Podążaj za swoim przewodnikiem po jednym z najpiękniejszych widoków w mieście nad Wisłą i podziwiaj krajobrazy. Następnie udaj się do ikony Torunia, średniowiecznych murów obronnych miasta, które są pozostałością zamku krzyżackiego. Na koniec udaj się do toruńskiej katedry św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (wstęp nie jest wliczony w cenę).

Prywatna wycieczka z Warszawy do Torunia

8. Prywatna wycieczka z Warszawy do Torunia

Spotkaj się ze swoim prywatnym kierowcą w hotelu i jedź do Torunia, najlepszego przykładu średniowiecznego gotyckiego miasta. Jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. „Miasto Aniołów”, jak nazywają je miejscowi, to także miejsce narodzin wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, który dokonał przełomowego odkrycia, że Ziemia nie jest centrum wszechświata. Spotkaj się ze swoim prywatnym przewodnikiem i zacznij zwiedzanie od Starego Miasta, podziwiając wspaniałe gotyckie budowle, które świadczą o dawnej świetności miasta. Zatrzymaj się przy Ratuszu Staromiejskim, jednym z najbardziej imponujących w Europie Północnej, w którym mieści się muzeum regionalne z cennymi zbiorami. Odkryj katedrę św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty z oryginalnymi wnętrzami i dzwonnicą, z której roztacza się wspaniały widok na miasto. Miń kilka przyciągających wzrok domów mieszczańskich, ze wspaniale zdobionym Domem pod Gwiazdą i wspaniałym ceglanym gotyckim domem, w którym urodził się astronom. Wyrusz w trasę śledzącą życie Mikołaja Kopernika z Kaplicą Kopernika przy kościele św. Jakuba, gdzie został ochrzczony. Na koniec wycieczki skosztuj dobrze znanego wysublimowanego piernika, który stanowi ważną część dziedzictwa miasta. Zwiedzając fakultatywnie, muzeum zdobędzie wiedzę trzymaną niegdyś w ścisłej tajemnicy, pod czujnym okiem mistrzów piernikarstwa. W otoczeniu aromatu przypraw stwórz własne pierniczki i zabierz je do domu na pamiątkę. Ciesz się najważniejszymi miejscami w Toruniu i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć na własną rękę po tej wycieczce. Zrelaksuj się w swoim luksusowym samochodzie w drodze powrotnej do hotelu.

Toruń: 3-godzinna prywatna wycieczka po mieście

9. Toruń: 3-godzinna prywatna wycieczka po mieście

Zwiedzanie rozpocznij w sercu Torunia – Rynku. Na środku rynku stoi gotycki ratusz, w którym mieści się muzeum miejskie. Wewnątrz zobacz bogatą kolekcję rzeźb, obrazów i witraży. Wejdź na wieżę (extra), aby podziwiać wspaniałą panoramę Torunia i Wisły. Przed wejściem znajduje się wykonany z brązu pomnik Mikołaja Kopernika. W okolicach Rynku zajrzyj do rezydencji kupców Hanzy jak Pod Gwiazdą czy Dwór Artusa. Większość z nich jest bogato zdobiona i dobrze zachowana. Tuż obok głównego placu odwiedzicie Kościół Świętego Ducha i Kościół Mariacki. Drugi pochodzi z XIV wieku i został założony przez franciszkanów. Zachwycą Państwa oryginalne organy z początku XVI wieku, średniowieczne nagrobki i kolorowe witraże. Następnie możesz podziwiać wspaniałą katedrę św. Jana. Niektóre z najstarszych elementów tej ogromnej budowli pochodzą z XIII wieku. Przez lata kościół ten był ośrodkiem religijnym dla lokalnej społeczności i był świadkiem ważnych ceremonii chrześcijańskich. Na przykład Mikołaj Kopernik został tu ochrzczony. Zwiedzając katedrę, posłuchaj historii Tuba Dei – największego średniowiecznego dzwonu w Polsce z 1500 roku. Mijając mury obronne i kilka baszt, takich jak Brama Żeglarska czy Brama Mostowa, dotrzesz do ruin krzyżackiego zamku – siedziby komtura na Zalewie Wiślanym. W nowszej części historycznego Torunia – Nowym Mieście zobaczysz reprezentacyjne rezydencje handlowe, takie jak apteka ze złotym lwem i Karczma Pod Modrym Fartuchem. Kolejnym obiektem zabytkowym jest dawny kościół św. Trójcy (obecnie pełniący funkcję galerii) oraz kościół św. Jakuba.

Wszystkie atrakcje

Toruń – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wycieczka z przewodnikiem na skuterze elektrycznym po Starym Gdańsku

Wycieczka z przewodnikiem na skuterze elektrycznym po Starym Gdańsku

Gdańsk, obejmujący rozległy obszar historyczny, kusi zabytkami, wąskimi uliczkami i nadmorską atmosferą. Odkryj historię tego tętniącego życiem miasta. Podczas przejażdżki wąskimi uliczkami Starego Miasta odkryjesz urokliwe zaułki, malownicze place i piękne renesansowe kamienice. Zobaczysz takie miejsca jak Stare Miasto, Długi Targ, Fontanna Neptuna, Złota Brama, Muzeum II Wojny Światowej czy Poczta Polska. Zwiedzanie gdańskiej starówki to niezapomniane przeżycie, które pozwala zagłębić się w historię, piękno i atmosferę tego wyjątkowego miejsca. Pomoże Ci również zapoznać się z miejscami, które musisz odwiedzić, polecanymi restauracjami i nie tylko.

Toruń: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Toruń: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Niewielki, uroczy i o bogatej historii. Tak właśnie można opisać Toruń. Podziwiaj autentyczne Stare Miasto, które nie zostało zniszczone podczas wojen. Znajduje się tu jeden z najpiękniejszych rynków miejskich w całej Europie. Jako miejsce historyczne Toruń zajmuje tak wysokie miejsce, jak Kraków czy Gdańsk. Został nawet wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rozpocznij swoją 2-godzinną wycieczkę od Teatru Wilama Horzycy i podziwiaj ten ładny, biały budynek. Następnie zobaczysz Planetarium - wyjątkową atrakcję, w której odbywają się lekcje o wszechświecie. Podczas tej wycieczki odkryjesz pomniki wielu ciekawych postaci, takich jak Jan Paweł II, Mikołaj Kopernik, Osiołek i wiele innych. Zajrzyj do wnętrza pięknego Kościoła Ducha Świętego. Poznaj legendę i spróbuj stanąć prosto pod Krzywą Wieżą. Poczuj klimat Rynku Głównego i Dworu Artura. Zatrzymaj się w pięknym miejscu i podziwiaj wspaniałą Wisłę. Później przejdź do zapierającej dech w piersiach bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Aby jeszcze lepiej poznać miasto, wybierz opcję 3-godzinną i podążaj za przewodnikiem, by odkryć ruiny kościoła i klasztoru Dominikanów. Przejdź w kierunku pozostałości po Krzyżakach – średniowiecznych murów obronnych, które stanowią świadectwo dawnej potęgi zakonu. Teraz możesz poczuć się jak jeden z nich. Zobacz też wyjątkową konstrukcję Teatru Baj. Wersja 4-godzinna obejmuje także wstęp do fantastycznego muzeum Dom Mikołaja Kopernika. Znajdujące się tu wystawy pokazują jego życie, historię i osiągnięcia. Poznaj historię najbardziej znanych astronomów i naukowców, którzy zmienili nasz sposób myślenia o świecie. Wejdź do jego kosmicznego świata w miejscu, w którym naprawdę mieszkał.

Toruń: Prywatna piesza wycieczka po średniowiecznym mieście

Toruń: Prywatna piesza wycieczka po średniowiecznym mieście

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy pomniku Kopernika na Rynku Głównym (Ratusz Staromiejski, rynek Staromiejski 1, 87-100 Toruń) i rozpocznij prywatne zwiedzanie Torunia, najlepszego przykładu średniowiecznego gotyckiego miasta. Jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. „Miasto Aniołów”, jak nazywają je miejscowi, to także miejsce narodzin wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, który dokonał przełomowego odkrycia, że Ziemia nie jest centrum wszechświata. Przeglądaj Stare Miasto, podziwiając wspaniałe gotyckie budowle, które świadczą o dawnej świetności miasta. Zatrzymaj się przy Ratuszu Staromiejskim, jednym z najbardziej imponujących w Europie Północnej, w którym mieści się muzeum regionalne z cennymi zbiorami. Odkryj katedrę św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty z oryginalnymi wnętrzami i dzwonnicą, z której roztacza się wspaniały widok na miasto. Miń kilka przyciągających wzrok domów mieszczańskich, ze wspaniale zdobionym Domem pod Gwiazdą i pięknym ceglanym gotyckim domem, w którym urodził się astronom. Wyrusz w trasę śledzącą życie Mikołaja Kopernika z Kaplicą Kopernika przy kościele św. Jakuba, gdzie został ochrzczony. Na koniec wycieczki skosztuj dobrze znanego wysublimowanego piernika, który stanowi ważną część dziedzictwa miasta. Zwiedzając fakultatywnie, muzeum zdobędzie wiedzę trzymaną niegdyś w ścisłej tajemnicy, pod czujnym okiem mistrzów piernikarstwa. W otoczeniu aromatu przypraw stwórz własne pierniczki i zabierz je do domu na pamiątkę. Dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć samodzielnie po tej wycieczce.

eSIM Polska : Plan taryfowy na szybki Internet 4G/5G

eSIM Polska : Plan taryfowy na szybki Internet 4G/5G

Poznaj bogatą historię i tętniącą życiem kulturę Polski, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewnia łączność z szybkimi transmisjami danych, niezależnie od tego, czy wędrujesz zabytkowymi ulicami Krakowa, podziwiasz modernistyczną architekturę Warszawy, czy delektujesz się kulinarnymi przysmakami Gdańska. Jak to działa? 1. Dokonaj zakupu: Wybierz pakiet danych, który pasuje do Twoich planów podróży. 2. Zeskanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas całej swojej polskiej przygody. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Sprawdź naszą listę kompatybilności na https://esimfox.com/pages/compatible-devices, aby uzyskać więcej informacji.

Toruński Szlak Kopernikowski i prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Toruński Szlak Kopernikowski i prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Odwiedź muzeum poświęcone wielkiemu astronomowi Mikołajowi Kopernikowi, a następnie wybierz się na pieszą wycieczkę po Starówce Torunia. Skorzystaj z usług prywatnego przewodnika eksperta dostępnego wyłącznie dla Twojej grupy. Wybierz opcję 2-godzinną, aby zwiedzić Stare Miasto w bardziej skondensowanej formie, lub wybierz opcję 3-godzinną, aby jeszcze lepiej poznać okolicę. Najpierw spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Muzeum Domu Mikołaja Kopernika, rzekomo miejscu narodzin Kopernika. Po wejściu do środka odkryj dokumenty i pamiątki związane z jego życiem i twórczością, a także interaktywne wystawy, które ożywiają jego wielkie osiągnięcia. Przeglądaj prawdziwe artefakty, wyświetlacze 3D, pokazy świetlne z widokiem na Wszechświat i nie tylko. Muzeum obejmuje nie tylko człowieka i jego twórczość, ale także inne tematy, takie jak okres, w którym żył, średniowieczny Toruń, historię astronomii, architekturę, Ziemię i Układ Słoneczny, a nawet ekonomię. Po fantastycznej lekcji podążaj za swoim przewodnikiem, aby zobaczyć ścieżki, którymi szedł Kopernik przed wiekami. Zobacz jego wielki rzeźbiony pomnik w centrum Rynku, ikonę Torunia. Wycieczka kończy się tutaj w opcji 2-godzinnej, ale jeśli wybierzesz opcję 3-godzinną, kontynuuj dłuższy spacer po Starym Mieście. Udaj się ze swoim przewodnikiem do Planetarium i dowiedz się o istnieniu wszechświata. Podziwiaj jeden z najpiękniejszych widoków w mieście nad Wisłą i spróbuj stanąć prosto pod Krzywą Wieżą. Na koniec zobacz średniowieczne mury obronne, pozostałości zamku krzyżackiego.

Wycieczka w małej grupie z Warszawy do Torunia z lunchem

Wycieczka w małej grupie z Warszawy do Torunia z lunchem

Zwiedzanie miasta rozpocznij w sercu Torunia – Rynku. Na środku rynku stoi gotycki ratusz, w którym mieści się muzeum miejskie. Wewnątrz zobaczyć można bogatą kolekcję rzeźby, malarstwa i witraży. Zdecydowanie polecamy wspiąć się na wieżę (dodatkowo płatna), aby podziwiać przepiękną panoramę Torunia i Wisły. Przed wejściem znajduje się wykonany z brązu pomnik Mikołaja Kopernika. W okolicach Rynku zajrzyj do rezydencji kupców Hanzy jak Pod Gwiazdą czy Dwór Artusa. Większość z nich jest bogato zdobiona i dobrze zachowana. Tuż obok Rynku Głównego odwiedzicie Kościół Świętego Ducha i Kościół Mariacki. Drugi pochodzi z XIV wieku i został założony przez franciszkanów. Zachwycą Państwa oryginalne organy z początku XVI wieku, średniowieczne nagrobki i kolorowe witraże. Następnie można podziwiać wspaniałą katedrę św. Jana. Niektóre z najstarszych elementów tej ogromnej budowli pochodzą z XIII wieku. Przez lata kościół ten był ośrodkiem religijnym dla lokalnej społeczności i był świadkiem ważnych uroczystości chrześcijańskich – tu ochrzczony został Mikołaj Kopernik. Zwiedzając katedrę posłuchaj historii „Tuba Dei” – największego średniowiecznego dzwonu w Polsce z 1500 roku. Wycieczka obejmuje również wizytę w jednym z następujących miejsc: Żywe Muzeum Piernika, Dom Mikołaja Kopernika, Planetarium lub Muzeum Etnograficzne.

Toruńskie Żywe Muzeum Piernika i Prywatny Spacer Starego Miasta

Toruńskie Żywe Muzeum Piernika i Prywatny Spacer Starego Miasta

Odkryj głęboką regionalną tradycję wyrobu pierników w Toruniu w Żywym Muzeum Piernika, pierwszym tego typu interaktywnym muzeum w Europie. Następnie wybierz się na pieszą wycieczkę po toruńskiej Starówce i zobacz zabytki. Ciesz się prywatną wycieczką z licencjonowanym przewodnikiem dostępnym wyłącznie dla Twojej grupy. Po spotkaniu z przewodnikiem wejdź do Żywego Muzeum Piernika. Ciesz się specjalnym pokazem, innowacyjną lekcją historii i ciekawym wykładem lokalnego specjalisty. Dowiedz się nie tylko o piernikach, ale także o epoce średniowiecza, pierwszych królach i polskich zwyczajach. Pod koniec zwiedzania muzeum pomóż Piernikowemu Mistrzowi zrobić własne ciasteczko. Po lekcji piernika podążaj za przewodnikiem, aby zobaczyć pobliskie atrakcje miasta. Wybierz się na krótki spacer i podziwiaj Rynek, Ratusz, Pomnik Mikołaja Kopernika oraz słynny dom astronoma. Zobacz Planetarium i Krzywą Wieżę, posłuchaj niesamowitych legend i spróbuj stanąć prosto pod wieżą. Ta wycieczka trwa 2 godziny, ale jeśli jesteś głodny wiedzy, wybierz opcję 3-godzinną. Podążaj za swoim przewodnikiem po jednym z najpiękniejszych widoków w mieście nad Wisłą i podziwiaj krajobrazy. Następnie udaj się do ikony Torunia, średniowiecznych murów obronnych miasta, które są pozostałością zamku krzyżackiego. Na koniec udaj się do toruńskiej katedry św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (wstęp nie jest wliczony w cenę).

Prywatna wycieczka z Warszawy do Torunia

Prywatna wycieczka z Warszawy do Torunia

Spotkaj się ze swoim prywatnym kierowcą w hotelu i jedź do Torunia, najlepszego przykładu średniowiecznego gotyckiego miasta. Jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. „Miasto Aniołów”, jak nazywają je miejscowi, to także miejsce narodzin wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, który dokonał przełomowego odkrycia, że Ziemia nie jest centrum wszechświata. Spotkaj się ze swoim prywatnym przewodnikiem i zacznij zwiedzanie od Starego Miasta, podziwiając wspaniałe gotyckie budowle, które świadczą o dawnej świetności miasta. Zatrzymaj się przy Ratuszu Staromiejskim, jednym z najbardziej imponujących w Europie Północnej, w którym mieści się muzeum regionalne z cennymi zbiorami. Odkryj katedrę św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty z oryginalnymi wnętrzami i dzwonnicą, z której roztacza się wspaniały widok na miasto. Miń kilka przyciągających wzrok domów mieszczańskich, ze wspaniale zdobionym Domem pod Gwiazdą i wspaniałym ceglanym gotyckim domem, w którym urodził się astronom. Wyrusz w trasę śledzącą życie Mikołaja Kopernika z Kaplicą Kopernika przy kościele św. Jakuba, gdzie został ochrzczony. Na koniec wycieczki skosztuj dobrze znanego wysublimowanego piernika, który stanowi ważną część dziedzictwa miasta. Zwiedzając fakultatywnie, muzeum zdobędzie wiedzę trzymaną niegdyś w ścisłej tajemnicy, pod czujnym okiem mistrzów piernikarstwa. W otoczeniu aromatu przypraw stwórz własne pierniczki i zabierz je do domu na pamiątkę. Ciesz się najważniejszymi miejscami w Toruniu i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć na własną rękę po tej wycieczce. Zrelaksuj się w swoim luksusowym samochodzie w drodze powrotnej do hotelu.

Toruń: 3-godzinna prywatna wycieczka po mieście

Toruń: 3-godzinna prywatna wycieczka po mieście

Zwiedzanie rozpocznij w sercu Torunia – Rynku. Na środku rynku stoi gotycki ratusz, w którym mieści się muzeum miejskie. Wewnątrz zobacz bogatą kolekcję rzeźb, obrazów i witraży. Wejdź na wieżę (extra), aby podziwiać wspaniałą panoramę Torunia i Wisły. Przed wejściem znajduje się wykonany z brązu pomnik Mikołaja Kopernika. W okolicach Rynku zajrzyj do rezydencji kupców Hanzy jak Pod Gwiazdą czy Dwór Artusa. Większość z nich jest bogato zdobiona i dobrze zachowana. Tuż obok głównego placu odwiedzicie Kościół Świętego Ducha i Kościół Mariacki. Drugi pochodzi z XIV wieku i został założony przez franciszkanów. Zachwycą Państwa oryginalne organy z początku XVI wieku, średniowieczne nagrobki i kolorowe witraże. Następnie możesz podziwiać wspaniałą katedrę św. Jana. Niektóre z najstarszych elementów tej ogromnej budowli pochodzą z XIII wieku. Przez lata kościół ten był ośrodkiem religijnym dla lokalnej społeczności i był świadkiem ważnych ceremonii chrześcijańskich. Na przykład Mikołaj Kopernik został tu ochrzczony. Zwiedzając katedrę, posłuchaj historii Tuba Dei – największego średniowiecznego dzwonu w Polsce z 1500 roku. Mijając mury obronne i kilka baszt, takich jak Brama Żeglarska czy Brama Mostowa, dotrzesz do ruin krzyżackiego zamku – siedziby komtura na Zalewie Wiślanym. W nowszej części historycznego Torunia – Nowym Mieście zobaczysz reprezentacyjne rezydencje handlowe, takie jak apteka ze złotym lwem i Karczma Pod Modrym Fartuchem. Kolejnym obiektem zabytkowym jest dawny kościół św. Trójcy (obecnie pełniący funkcję galerii) oraz kościół św. Jakuba.

Często zadawane pytania dotyczące: Toruń

Toruń: Najciekawsze atrakcje

Toruń: Wycieczki i bilety

Polska: Ciekawe miejsca

Toruń: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Toruń? Kliknij tutaj.

Toruń: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(9 recenzji)

Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni i otrzymaliśmy wiele informacji. Ponieważ byliśmy dobrzy na piechotę, otrzymaliśmy dodatkowe informacje o tym, gdzie jeść i pić.

Zwiedzanie Torunia było bardzo ciekawe. Nasz przewodnik opowiedział nam wiele o mieście i jego historii. Znowu chętnie!