Toronto
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Toronto: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Toronto”

Toronto – najciekawsze atrakcje

10 najciekawszych atrakcji Toronto

Dzięki sympatycznym mieszkańcom, wspaniałym widokom i odprężającej atmosferze Toronto szybko staje się północnoamerykańskim centrum kultury, historii i jedzenia. Zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Toronto? Koniecznie przeczytaj nasz przewodnik.

Centrum Handlowe Toronto Eaton Centre
Zdjęcie: Charles Hoffman@Flickr (CC BY-SA 2.0)

Centrum Handlowe Toronto Eaton Centre

W tym śródmiejskim raju zakupowym znajdziesz ponad 175 sklepów. Centrum jest czynne do godz. 20.00, więc możesz się do niego wybrać po całym dniu zwiedzania. Odwiedź też znajdujące się pod ziemią punkty gastronomiczne.

Galeria Sztuki Ontario

Galeria Sztuki Ontario

Zwiedzanie tej imponującej atrakcji jest bezpłatne dla dzieci poniżej 25. roku życia oraz w środowe wieczory (do godz. 20.30). Znajdujące się tam centrum dla dzieci Hands-On Centre to świetny sposób na zainteresowanie najmłodszych sztuką.

Centrum naukowe Ontario Science Centre

Centrum naukowe Ontario Science Centre

To znakomite „muzeum” jest tak ciekawe, że nawet nie zauważysz, kiedy nauczysz się czegoś nowego. Centrum czynne jest codziennie, ale w dni powszednie będziesz mieć więcej czasu na zwiedzanie.

Casa Loma

Casa Loma

W Ameryce Północnej zamki to rzadki widok, ale ta była rezydencja wybudowana w 1911 roku to wyjątek potwierdzający regułę. Radzimy zwiedzić ją podczas jednej z wielu odbywających się tam imprez muzycznych lub kulturalnych.

Centrum handlowe Vaughan Mills

Masz ochotę na kolejne zakupy? Jest to największe centrum handlowe w Kanadzie i prawdziwa mekka miłośników mody, a z kolei sklep Lego to hit wśród dzieci.

Wieża CN

Wieża CN

Prawdziwy klejnot panoramy Toronto. Postaraj się zobaczyć ją w nocy z promu do Hanlan’s Point. Znajdująca się na szczycie restauracja 360 jest droga, ale wspaniałe widoki warte są wysokich cen.

Park rozrywki Canada's Wonderland

Park rozrywki Canada's Wonderland

Przeżyj niezapomniane chwile na kolejkach górskich, w parku wodnym i na wystawie „Dinosaurs Alive”. Rezerwując wcześniej bilety on-line, zaoszczędzisz pieniądze.

Zoo w Toronto

Zoo w Toronto

Główną atrakcją tego zoo i centrum ochrony gatunków zagrożonych jest para pand wielkich, jednak psotne surykatki i pingwiny również wywołają uśmiech na twarzy.

Stadion Rogers Centre

Stadion Rogers Centre

Na stadionie drużyny Toronto Blue Jays obejrzysz nie tylko baseball, ale też występy najpopularniejszych muzyków, w tym One Direction i Taylor Swift.

Royal Ontario Museum

Royal Ontario Museum

Odwiedź to muzeum historii naturalnej i zobacz eksponaty, dzięki którym wydarzenia historyczne ożyją na Twoich oczach. Wspaniały nowoczesny budynek muzeum jest atrakcją samą w sobie.

Toronto: Zaplanuj pobyt

Kiedy najlepiej zwiedzać Toronto?

Najlepsza pogoda panuje latem, a kanadyjskie zimy bywają bardzo srogie. Wiele osób planuje jednak swój przyjazd na konkretne festiwale, których w Toronto nie brakuje. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto jest bardzo popularny i odbywa się każdego roku w sierpniu. Toronto Gay Pride odbywa się pod koniec roku i trwa cały tydzień – w Toronto prawa osób LGBT traktowane są bardzo poważnie. Warto również zapoznać się z kalendarzem wydarzeń sportowych.

Gdzie nocować w Toronto?

W Toronto jest mnóstwo świetnych hoteli dla turystów, osób podróżujących służbowo, rodzin i par. Osoby o skromniejszych budżetach znajdą też dużo schronisk młodzieżowych.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  CAD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-05:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Polecamy lato, kiedy jest ciepło, ulice wypełniają się targowiskami i niemal cały czas coś się dzieje. Jednak oznacza to również większe tłumy oraz wyższe ceny lotów i zakwaterowania. Jeśli możesz, odwiedź Toronto na początku lub pod koniec lata.

Toronto: Wycieczki i bilety

Toronto: Najciekawsze atrakcje

Kanada: Ciekawe miejsca

Toronto: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Toronto? Kliknij tutaj.

Toronto: Co mówią inni?

Niagara Falls from Toronto Full Day Tour Całodniowa wycieczka z Toront

Zakupioną jednodniową wycieczkę z Toronto nad Niagarę oceniam bardzo pozytywnie. Wszystko odbyło się zgodnie z planem - bez żadnych problemów. Polecam wszystkim chętnym taki sposób zakupu wycieczki oraz organizatora tej wycieczki. Podróż do Niagary odbyliśmy z bardzo miłym, pełnym poczucia humoru Skottem, który doskonale sprawdził się w roli kierowcy i przewodnika.

Bardzo miły i kompetentny przewodnik/kierowca, doskonała organizacja, brak niepotrzebnych przestojów.