Toompea Hill, Tallinn – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Helsinki: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie z przeprawą promową

1. Helsinki: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie z przeprawą promową

Przepłyń promem przez Zatokę Fińską i dołącz do wycieczki z przewodnikiem po Tallinie podczas jednodniowej wycieczki z Helsinek. Cofnij się do czasów średniowiecza na Starym Mieście i zobacz dawne wpływy rosyjskie w architekturze katedry Aleksandra Newskiego i parku Kadrioga. Po łatwej 2-godzinnej przeprawie promowej z Finlandii do Estonii przewodnik powita Cię w porcie. Twoja wycieczka z przewodnikiem obejmie wszystkie główne miejsca Tallina, a następnie trochę wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Najpopularniejszym celem podróży w Tallinie jest Stare Miasto, obszar, który do dziś zachował swój średniowieczny charakter i urok. Spaceruj brukowanymi uliczkami, przejdź przez porośniętą bluszczem bramę Viru i zwiedź gotycki ratusz. Na Wzgórzu Toompea odkryj idealnie różowy Zamek Toompea, zbudowany w XIII wieku, obecnie siedziba parlamentu Estonii. Bezpośrednio naprzeciwko zamku znajduje się katedra św. Aleksandra Newskiego. Ta imponująca rosyjska katedra prawosławna z cebulowymi kopułami z pewnością przyciągnie Twoją uwagę. Jeśli szukasz dawki natury, piękne ogrody w parku Kadriog przyciągają gości do Tallina. Dzięki geometrycznym klombom, japońskiemu ogrodowi i uroczemu stawowi z łabędziami jest mnóstwo atrakcji dla zmysłów w każdym wieku. Pod koniec dnia wrócisz do portu na rejs promem z powrotem do Helsinek, gdzie kończy się wycieczka, ale wspomnienia pozostaną.

Wycieczka autobusowa wskakuj/wyskakuj po Tallinie

2. Wycieczka autobusowa wskakuj/wyskakuj po Tallinie

Estońskie nadmorskie miasto Tallinn jest naprawdę jednym z klejnotów północnej Europy. Stare miasto jest zadziwiająco dobrze zachowane i zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1997 roku. Na obrzeżach starego miasta znajduje się również nowe centrum miasta, zwane Vabaduse Valjak lub Plac Wolności. W pobliżu znajduje się gigantyczne pudełko zapałek Hotelu Viru, byłego turystycznego statku flagowego i znanej jaskini intryg zimnowojennych. W tamtych czasach każdy pokój był podsłuchiwany i monitorowany przez KGB! Miasto było pod wpływem Niemiec, Włoch, Rosji i Skandynawii. Kalendarz Tallina jest pełen festiwali poświęconych muzyce, filmowi, sztuce, teatrowi, kulturze i jedzeniu. Festiwale morskie, Festiwal Operowy i Maraton Talliński również zajmują ważne miejsce w kalendarzu. Poznaj to kuszące miasto i skorzystaj ze wszystkiego, co jest do zobaczenia i zrobienia podczas pobytu. Wybierz się na wycieczkę autobusową na stare miasto i podziwiaj XIV- i XV-wieczną architekturę oraz wąskie, kręte uliczki. Możesz także spróbować lokalnej kuchni w jednej z wielu restauracji tutaj. Przystanki wycieczki: Historyczne centrum i Stare Miasto Przystanek 1 - Mere Pst. 5 / Centrum miasta Przystanek 2 - Toompea / Stare Miasto Przystanek 3 - Park Kadriorg / Jezioro Łabędzie Przystanek 4 - City Harbor D - Terminal Przystanek 5 - City Harbor ABC - Terminale Przystanek 6 - terminal statków wycieczkowych City Harbor Pirita i historyczne przedmieścia Przystanek 1 - Mere Pst. 5 (przed Rosyjskim Centrum Kultury) Przystanek 2 - Toompea / Stare Miasto Przystanek 3 - Dworzec PKP / Towers Park Przystanek 4 - Wieża Grubej Małgorzaty Przystanek 5 - Teren Festiwalu Piosenki Przystanek 6 - Teren Festiwalu Piosenki / Beachwalk Przystanek 7 - Zamek Maarjamae Przystanek 8 - Pirita Przystanek 9 - Rummu / Pirita TOP Spa Hotel Przystanek 10 - Park Kadriorg / Jezioro Łabędzie 2 Przystanek 11 - City Harbor D - Terminal Przystanek 12 - Port miejski ABC - Terminale Przystanek 13 — Terminal statków wycieczkowych w porcie Coty

Średniowieczna 2-godzinna wycieczka piesza po Starym Mieście w Tallinie

3. Średniowieczna 2-godzinna wycieczka piesza po Starym Mieście w Tallinie

Witamy w Tallinie, pięknej stolicy Estonii! Ta piesza wycieczka poprowadzi Cię przez urocze brukowane uliczki Starego Miasta w Tallinie, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W ciągu dwóch godzin odkryjesz bogatą historię, architekturę i kulturę miasta. Nasza wycieczka rozpocznie się na Placu Ratuszowym, sercu Starego Miasta. Tutaj będziemy podziwiać piękną gotycką architekturę budynku ratusza i dowiedzieć się o znaczeniu placu w historii Tallina. Następnie przejdziemy wąskimi uliczkami i zaułkami Starego Miasta, mijając oszałamiający kościół św. Olafa, najwyższy kościół w Estonii. Odwiedzimy także Sobór Aleksandra Newskiego, piękną rosyjską cerkiew prawosławną ze wspaniałymi wieżami z cebulastymi kopułami. Spacerując po Starym Mieście, poznamy średniowieczną przeszłość Tallina, w tym miejskie fortyfikacje, cechy i historię handlu. Odkryjemy również niektóre z ukrytych klejnotów miasta, takie jak malowniczy Pasaż św. Katarzyny, pełen warsztatów rzemieślniczych i galerii. Nasza wycieczka zakończy się na wzgórzu Toompea, miejscu historycznego zamku w Tallinie i budynku estońskiego parlamentu. Stąd będziemy podziwiać wspaniałe widoki na miasto i poznawać bogatą historię polityczną Estonii. Podczas wycieczki Twój przewodnik podzieli się fascynującymi historiami i spostrzeżeniami na temat historii i kultury Tallina, dzięki czemu będzie to naprawdę niezapomniane przeżycie. Zapraszamy na wspaniały spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta w Tallinie!

Tallinn: 1,5-godzinna wycieczka piesza po Starym Mieście

4. Tallinn: 1,5-godzinna wycieczka piesza po Starym Mieście

Odkryj to, co najlepsze na uroczym Starym Mieście w Tallinie podczas tej pieszej wycieczki. Odwiedź zabytkowy Plac Ratuszowy i posłuchaj opowieści o tym, jak wiatrowskaz otrzymał swoją nazwę i jaki słynny przepis został wymyślony w aptece ratuszowej. Podziwiaj średniowieczne kościoły, słuchając ciekawego komentarza przewodnika. Dowiedz się więcej o murach miejskich i rób zdjęcia z platform widokowych na wzgórzu Toompea. Odwiedzisz także parlament Estonii. Spacer Pasażem św. Katarzyny, jedną z najbardziej malowniczych uliczek Starego Miasta. Odkryj Gildię św. Katarzyny, kolekcję warsztatów rzemieślniczych, w których tradycyjni artyści tworzą i sprzedają wyroby szklane, kapelusze i inne towary. Zakończ wycieczkę wizytą w najstarszym istniejącym budynku w mieście, klasztorze dominikanów, który pochodzi z 1246 roku.

Z Helsinek: Tallin z promem w obie strony i wycieczką z przewodnikiem

5. Z Helsinek: Tallin z promem w obie strony i wycieczką z przewodnikiem

Wyrusz na jednodniową wycieczkę z Helsinek do Tallina z 3-godzinną wycieczką z przewodnikiem po mieście. Wejdź na prom do Tallina z portu w Helsinkach. Powitaj lokalnego przewodnika, który zabierze Cię z portu na zwiedzanie miasta. Zobacz najważniejsze atrakcje miasta, takie jak główny plac, ratusz w Tallinie, katedra Aleksandra Newskiego, zamek Toompea i wiele więcej. Tallin, stolica Estonii nad Morzem Bałtyckim, zachował swoje otoczone murami i brukowane Stare Miasto, na którym znajdują się kawiarnie i sklepy, a także Kiek in de Kök, XV-wieczna wieża obronna. Stare Miasto, którego historia sięga XV wieku, jest jedynym obiektem światowego dziedzictwa UNESCO w Estonii. Spędź resztę popołudnia na zwiedzaniu miasta we własnym tempie. Po zakończeniu wycieczki zostaniesz przeniesiony z powrotem do portu, aby przygotować się do wyruszenia w Helsinki. W drodze powrotnej możesz odpocząć i skorzystać z usług przed przybyciem do Helsinek.

Tallin własnym przewodnikiem audio Tour

6. Tallin własnym przewodnikiem audio Tour

Pobierz naszą poręczną aplikację lub dynamiczną wycieczkę audio MP3 z przewodnikiem połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru Twojej wycieczki. To malownicze miasto Tallin, stolica Estonii, zapewni Ci jedne z najlepszych widoków w kraju. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o jej historii z Niemcami i odwiedzisz obszary miasta z różnymi wpływami historycznymi, takie jak Wielka Brama Nadbrzeżna i Plac Wolności. Zobaczysz także kościół św. Olafa, Tower Square, Dom Bractwa Czarnogłowych, Plac Ratuszowy, klasztor Dominikanów z Pasażem św. Katarzyny, Wzgórze i Zamek Toompea, Kiek in de Kok oraz Park Tammsaare z Statua Tammsaare. Istnieje również dodatkowa opcja zobaczenia Parku i Pałacu Kadriorg. Z tak bogatą historią i tak wieloma historiami do opowiedzenia, ta wizyta w starożytnym mieście Tallinn jest czymś, czego można się delektować. Nie spiesz się i wędruj po brukowanych uliczkach, ciesząc się wszechobecną uliczną muzyką.

Z Helsinek: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie promem

7. Z Helsinek: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie promem

Twój przewodnik powite Cię i odbierze Cię w godzinach porannych z Twojego hotelu lub portu w Helsinkach.  Po odbiorze udaj się w rejs wygodnym promem przez Zatokę Fińską do Estonii. Wycieczka rozpoczyna się przed najstarszym ratuszem w Skandynawii i w krajach Bałtyckich. Kontynuuj spacer na stare miasto, które niedawno zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będzie to przypominało wizytę w muzeum pod gołym niebem, w którym pełno jest rzadkich eksponatów. Zabytki, które zobaczysz to m.in. piętrowe punkty orientacyjne takie jak apteka Raeapteek, Dom Wielkiej Gildii, sobór św. Aleksandra Newskiego, zamek Toompea, wieża Neitsitorn, a także wiele innych. Zobacz także niezapomniane panoramy dolnego miasta oraz morze z dwóch platform obserwacyjnych.  Całodniowa wycieczka obejmuje rejs promem w obie strony, a także wycieczkę po mieście i czas wolny. Do Helsinek powrócisz o godz. 21.30, a następnie zostaniesz odwieziony/odwieziona z powrotem do portu lub hotelu.

Kultowe Stare Miasto w Tallinie

8. Kultowe Stare Miasto w Tallinie

Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest obowiązkowym miejscem dla każdego odwiedzającego Tallinn. Nasza dwugodzinna wycieczka poprowadzi Cię przez urocze brukowane uliczki Starego Miasta, mijając wspaniałe zabytki, takie jak kościół św. Olafa i sobór Aleksandra Newskiego. Odkryjemy także ukryte perełki, takie jak Pasaż Św. Katarzyny – malownicza uliczka pełna warsztatów rzemieślniczych i galerii. Po drodze dowiesz się o średniowiecznej przeszłości miasta, fortyfikacjach i historii handlu, a także będziesz cieszyć się wspaniałymi widokami na miasto ze wzgórza Toompea. Zarezerwuj wycieczkę już dziś i poczuj magię Starego Miasta w Tallinie!

Wycieczka All-in-One Tallinn Shore dla statków wycieczkowych

9. Wycieczka All-in-One Tallinn Shore dla statków wycieczkowych

Po spotkaniu z gospodarzem na terminalu udaj się autobusem na Górne Stare Miasto. Podczas tego 15-minutowego transferu z innymi pasażerami możesz podziwiać piękne parki otaczające Stare Miasto i obserwować XIII-wieczny średniowieczny zamek Toompea, majestatycznie wznoszący się na szczycie wzgórza Toompea. Rozpocznij pieszą wycieczkę na Górnym Starym Mieście. Zobacz estoński parlament i odwiedź katedrę Aleksandra Newskiego. Po spacerze wąskimi brukowanymi uliczkami odwiedzisz najstarszy kościół w Tallinie - Kościół Kopułowy. Podziwiaj wspaniałe panoramiczne widoki z platformy widokowej Kohtuotsa. Stąd zejdziesz na znacznie żywsze Dolne Stare Miasto. Główne atrakcje to gotyckie domy kupieckie, mur miejski z pięknymi wieżami, a także kościół św. Mikołaja i św. Ducha. Wycieczka prowadzi dalej do historycznego centrum miasta, Placu Ratuszowego, gdzie obok ratusza z XV wieku nadal można zobaczyć jedną z najstarszych aptek na świecie. Następnie przejdź się Pasażem św. Katarzyny i podziwiaj prywatne pracownie lokalnych artystów. Wycieczka kończy się przy Bramie Viru, gdzie będziesz mieć 2 godziny wolnego czasu na lunch i zakupy. O zaplanowanej godzinie z centrum miasta autobus zabierze Cię z powrotem do portu.

Tallinn: piesza wycieczka po prywatnych atrakcjach miasta

10. Tallinn: piesza wycieczka po prywatnych atrakcjach miasta

Spotkaj się z przewodnikiem w holu swojego centralnie położonego hotelu lub przy bramie Viru (wejście na Stare Miasto). Rozpocznij wycieczkę od spaceru główną ulicą Starego Miasta, zobacz Rynek Ratuszowy i Kościół Kopuły, podziwiaj Sobór Aleksandra Newskiego, odwiedź Starą Aptekę z XIII wieku, Wejdź na górne miasto i podziwiaj piękną panoramę widoki Tallina ze wzgórza Toompea.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Toompea Hill, Tallinn

Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

Toompea Hill, Tallinn: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Toompea Hill, Tallinn: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Toompea Hill, Tallinn? Kliknij tutaj.