Dodaj daty

Toompea Castle, Tallinn

Toompea Castle, Tallinn – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Helsinki: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie z przeprawą promową

1. Helsinki: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie z przeprawą promową

Przepłyń promem przez Zatokę Fińską i dołącz do wycieczki z przewodnikiem po Tallinie podczas jednodniowej wycieczki z Helsinek. Cofnij się do czasów średniowiecza na Starym Mieście i zobacz dawne wpływy rosyjskie w architekturze katedry Aleksandra Newskiego i parku Kadrioga. Po łatwej 2-godzinnej przeprawie promowej z Finlandii do Estonii przewodnik powita Cię w porcie. Twoja wycieczka z przewodnikiem obejmie wszystkie główne miejsca Tallina, a następnie trochę wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Najpopularniejszym celem podróży w Tallinie jest Stare Miasto, obszar, który do dziś zachował swój średniowieczny charakter i urok. Spaceruj brukowanymi uliczkami, przejdź przez porośniętą bluszczem bramę Viru i zwiedź gotycki ratusz. Na Wzgórzu Toompea odkryj idealnie różowy Zamek Toompea, zbudowany w XIII wieku, obecnie siedziba parlamentu Estonii. Bezpośrednio naprzeciwko zamku znajduje się katedra św. Aleksandra Newskiego. Ta imponująca rosyjska katedra prawosławna z cebulowymi kopułami z pewnością przyciągnie Twoją uwagę. Jeśli szukasz dawki natury, piękne ogrody w parku Kadriog przyciągają gości do Tallina. Dzięki geometrycznym klombom, japońskiemu ogrodowi i uroczemu stawowi z łabędziami jest mnóstwo atrakcji dla zmysłów w każdym wieku. Pod koniec dnia wrócisz do portu na rejs promem z powrotem do Helsinek, gdzie kończy się wycieczka, ale wspomnienia pozostaną.

Tallinn: podkreśla wycieczkę brzegiem z transferem powrotnym

2. Tallinn: podkreśla wycieczkę brzegiem z transferem powrotnym

Wycieczka po Tallinnie to połączona wycieczka autobusowa i piesza po Tallinie. Podczas autobusowej części wycieczki, która trwa 2 godziny, jeździsz po słynnym Starym Mieście i widzisz wieże muru, z których najbardziej znane to Stout Margaret i Tall Herman. Zobaczysz też na wzgórzu potężną ścianę zamku Toompea, przejedziesz przez dzielnicę architektury high-tech – Tallinn’s City. Na koniec odwiedzisz dzielnice architektury drewnianej, z których słynie Tallinn. Zobacz i poznaj historię barokowego stylu pałacu Kadriorg i parku, który Piotr Wielki z Rosji podarował swojej żonie. Następnie kontynuuj drogę do Tallińskiego Festiwalu Piosenki, bardzo ważnego miejsca dla mieszkańców Estonii, gdzie co 5 lat odbywa się Estoński Festiwal Piosenki. Tereny Festiwalu są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie jedź wzdłuż wybrzeża i podziwiaj malowniczy widok na Zatokę Fińską. Zatrzymaj się w klasztorze Pirita (klasztor św. Brygidy) i odkryj historię ruin klasztoru. Będzie też piękny przystanek na zdjęcia na wybrzeżu zatoki z najlepszym widokiem na Tallin. Wycieczka autobusowa kończy się na Starym Mieście i będziesz kontynuować pieszo. Stare Miasto w Tallinnie składa się z dwóch części, Górnego Miasta i Dolnego Miasta. Podczas spaceru najpierw odkryjesz Górne Miasto, które było twierdzą dawnej szlachty z Tallina. Zobacz dwie katedry, rosyjską katedrę prawosławną Aleksandra Newskiego i luterańską katedrę Najświętszej Marii Panny. Na koniec obejrzyj budynek estońskiego parlamentu wewnątrz zamku Toompea i podziwiaj panoramę Tallina z platform widokowych. Po obejrzeniu Górnego Miasta przejdź do Dolnego Miasta. Tutaj zobaczysz średniowieczne domy kupieckie i dowiesz się, dlaczego Tallin został założony w tym konkretnym miejscu, jak się rozwijał, dlaczego jest tak wiele kościołów i dlaczego są tak wysokie. Idąc ulicą Long Leg Street, zobacz kościół św. Olafa, najwyższy budynek na świecie w XVI i XVII wieku. Twoja wycieczka kończy się na Placu Ratuszowym w Dolnym Mieście. Znajdziemy tu gotycki ratusz oraz najstarszą działającą aptekę na świecie – Aptekę Ratuszową. Po zwiedzaniu jesteś zdany na siebie, przewodnik doradzi Ci dodatkowe atrakcje, restauracje i sklepy z pamiątkami. Główny plac Tallinna – Plac Wolności oddalony jest o 5 minut, a port wycieczkowy – o zaledwie 15 minut spacerem.

Średniowieczna 2-godzinna wycieczka piesza po Starym Mieście w Tallinie

3. Średniowieczna 2-godzinna wycieczka piesza po Starym Mieście w Tallinie

Witamy w Tallinie, pięknej stolicy Estonii! Ta piesza wycieczka poprowadzi Cię przez urocze brukowane uliczki Starego Miasta w Tallinie, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W ciągu dwóch godzin odkryjesz bogatą historię, architekturę i kulturę miasta. Nasza wycieczka rozpocznie się na Placu Ratuszowym, sercu Starego Miasta. Tutaj będziemy podziwiać piękną gotycką architekturę budynku ratusza i dowiedzieć się o znaczeniu placu w historii Tallina. Następnie przejdziemy wąskimi uliczkami i zaułkami Starego Miasta, mijając oszałamiający kościół św. Olafa, najwyższy kościół w Estonii. Odwiedzimy także Sobór Aleksandra Newskiego, piękną rosyjską cerkiew prawosławną ze wspaniałymi wieżami z cebulastymi kopułami. Spacerując po Starym Mieście, poznamy średniowieczną przeszłość Tallina, w tym miejskie fortyfikacje, cechy i historię handlu. Odkryjemy również niektóre z ukrytych klejnotów miasta, takie jak malowniczy Pasaż św. Katarzyny, pełen warsztatów rzemieślniczych i galerii. Nasza wycieczka zakończy się na wzgórzu Toompea, miejscu historycznego zamku w Tallinie i budynku estońskiego parlamentu. Stąd będziemy podziwiać wspaniałe widoki na miasto i poznawać bogatą historię polityczną Estonii. Podczas wycieczki Twój przewodnik podzieli się fascynującymi historiami i spostrzeżeniami na temat historii i kultury Tallina, dzięki czemu będzie to naprawdę niezapomniane przeżycie. Zapraszamy na wspaniały spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta w Tallinie!

Tallinn: Średniowieczna wycieczka piesza

4. Tallinn: Średniowieczna wycieczka piesza

Spaceruj po wąskich gotyckich domach, przytulnych brukowanych uliczkach i dobrze wykonanych murach twierdzy z solidnymi wieżami. Stare Miasto składa się z dwóch części: Dolnego Miasta (rezydencja rzemieślników i kupców) oraz Górnego Miasta (rezydencja namiestników i szlachty). Podczas tej wycieczki dowiedz się, jak Tallin stał się bogaty, przyciągając najeźdźców i stawiając im opór. Dowiedz się, dlaczego Tallin był znany jako „miasto pieprzu i soli” oraz jak komunikowali się ze sobą Estończycy, miejscowi Niemcy i katoliccy mnisi. Spacerując przytulnymi brukowanymi uliczkami, poznaj historię Tallina poprzez ciekawe historie i legendy. Zobacz średniowieczne domy z okresu od XIV do XV wieku, najstarszy ratusz i aptekę w Europie oraz kościół św. Olafa, niegdyś najwyższy na świecie. W zależności od upodobań odwiedź dzielnicę dawnego klasztoru dominikanów przejętą przez pracownie żeńskie dmuchaczy witraży, czekoladników, plastyków, lalek i tkaczy. Następnie zwiedzaj Górne Miasto - obszar niemieckich krzyżowców (później szlachty), wicekróla i biskupów. Zobacz największą cerkiew prawosławną w Estonii, a następnie najstarszą w Estonii. W pobliżu zobacz Zamek Toompea okupowany przez parlament. Punktem kulminacyjnym wycieczki będzie wizyta na platformie widokowej z widokiem na Tallin. Ta wycieczka zakończy się na Placu Ratuszowym. Otrzymasz też rekomendacje, gdzie warto spróbować lokalnych potraw i napojów, jakie pamiątki warto kupić, gdzie spędzić czas z dziećmi i jakie muzea warto odwiedzić.

Z Helsinek: Tallin z promem w obie strony i wycieczką z przewodnikiem

5. Z Helsinek: Tallin z promem w obie strony i wycieczką z przewodnikiem

Wyrusz na jednodniową wycieczkę z Helsinek do Tallina z 3-godzinną wycieczką z przewodnikiem po mieście. Wejdź na prom do Tallina z portu w Helsinkach. Powitaj lokalnego przewodnika, który zabierze Cię z portu na zwiedzanie miasta. Zobacz najważniejsze atrakcje miasta, takie jak główny plac, ratusz w Tallinie, katedra Aleksandra Newskiego, zamek Toompea i wiele więcej. Tallin, stolica Estonii nad Morzem Bałtyckim, zachował swoje otoczone murami i brukowane Stare Miasto, na którym znajdują się kawiarnie i sklepy, a także Kiek in de Kök, XV-wieczna wieża obronna. Stare Miasto, którego historia sięga XV wieku, jest jedynym obiektem światowego dziedzictwa UNESCO w Estonii. Spędź resztę popołudnia na zwiedzaniu miasta we własnym tempie. Po zakończeniu wycieczki zostaniesz przeniesiony z powrotem do portu, aby przygotować się do wyruszenia w Helsinki. W drodze powrotnej możesz odpocząć i skorzystać z usług przed przybyciem do Helsinek.

Tallinn: Prywatna piesza wycieczka z przewodnikiem po średniowiecznym mieście

6. Tallinn: Prywatna piesza wycieczka z przewodnikiem po średniowiecznym mieście

Witamy w Tallinie! Jeśli chcesz zanurzyć się w ekscytującej teraźniejszości i wspaniałej przeszłości tego pięknego średniowiecznego hanzeatyckiego miasta, zapraszam na indywidualną niemieckojęzyczną wycieczkę po mieście. Możesz zwiedzić jedno z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych późnośredniowiecznych miast w Europie podczas 3-4-godzinnej pieszej wycieczki w języku niemieckim, która odbywa się indywidualnie - tj. tylko dla Ciebie na zamówienie . Poznasz fascynujące dolne miasto - dawne miasto hanzeatyckie - z jego domami kupieckimi i patrycjuszowskimi, licznymi kościołami, krętymi uliczkami i imponującym rynkiem ratuszowym. Domberg - znany również jako Górne Miasto - zachwyca reprezentacyjnymi budynkami administracyjnymi i rządowymi, parlamentem i ambasadami, prawosławną katedrą Newskiego i ewangelicką cerkwią katedralną. Stąd, pod koniec wycieczki, będziesz miał wyjątkowe widoki na dolne miasto z jego murami miejskimi i wieżami obronnymi, nowoczesny Tallin, przybrzeżne wyspy i otaczające Morze Bałtyckie. Podczas wycieczki z przewodnikiem nie tylko zanurzysz się w historię Tallina, w którym Niemcy zajmują szczególne miejsce, ale także uzyskasz informacje o aktualnej sytuacji kraju i jego mieszkańców. Pytania są mile widziane! Ponadto chętnie udzielę praktycznych informacji na temat dobrej kawiarni lub restauracji z dala od tłumów turystów, zakupów lub innych „poufnych wskazówek” - jeśli sobie tego życzysz. Ta wycieczka jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych. Przerwy mogą być instalowane w dowolnym momencie na żądanie. Osoby niepełnosprawne fizycznie są mile widziane.

Z Helsinek: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie promem

7. Z Helsinek: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie promem

Twój przewodnik powite Cię i odbierze Cię w godzinach porannych z Twojego hotelu lub portu w Helsinkach.  Po odbiorze udaj się w rejs wygodnym promem przez Zatokę Fińską do Estonii. Wycieczka rozpoczyna się przed najstarszym ratuszem w Skandynawii i w krajach Bałtyckich. Kontynuuj spacer na stare miasto, które niedawno zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będzie to przypominało wizytę w muzeum pod gołym niebem, w którym pełno jest rzadkich eksponatów. Zabytki, które zobaczysz to m.in. piętrowe punkty orientacyjne takie jak apteka Raeapteek, Dom Wielkiej Gildii, sobór św. Aleksandra Newskiego, zamek Toompea, wieża Neitsitorn, a także wiele innych. Zobacz także niezapomniane panoramy dolnego miasta oraz morze z dwóch platform obserwacyjnych.  Całodniowa wycieczka obejmuje rejs promem w obie strony, a także wycieczkę po mieście i czas wolny. Do Helsinek powrócisz o godz. 21.30, a następnie zostaniesz odwieziony/odwieziona z powrotem do portu lub hotelu.

Tallin: jednodniowa wycieczka z Helsinek z odbiorem z hotelu

8. Tallin: jednodniowa wycieczka z Helsinek z odbiorem z hotelu

Rozpocznij wycieczkę od wygodnego odbioru z hotelu w Helsinkach. Wskocz na pokład promu i podziwiaj wspaniałe widoki podczas podróży przez Zatokę Fińską do Estonii. Po dotarciu do Tallina powita Cię zabawny i przyjazny lokalny przewodnik. Od tego momentu rozpoczyna się Twoja 3-godzinna przygoda. Podczas wycieczki zobaczysz główny plac miasta, ratusz w Tallinie, katedrę Aleksandra Newskiego, zamek Toompea i wiele innych atrakcji. Stare Miasto, którego historia sięga XV wieku, jest jedynym obiektem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Estonii i jest bardziej niż godne tego tytułu. Po wycieczce z przewodnikiem będziesz mieć czas na samodzielne zwiedzanie uroczych kawiarni, restauracji i małych sklepów. Pożegnaj się z Tallinem, gdy zostaniesz przewieziony do portu około 17:30, przygotowując się do wypłynięcia do Helsinek. Na promie wracającym do Helsinek możesz się zrelaksować i skorzystać z usług na pokładzie. Twoja wycieczka kończy się na terminalu w Helsinkach o 21:00.

Tallinn: Półdniowa wycieczka po mieście

9. Tallinn: Półdniowa wycieczka po mieście

Trasa będzie składać się z 2 elementów. Po spotkaniu w porcie/hotelu odbędziesz panoramiczną podróż samochodem/autobusem do Tallina. Stamtąd kontynuuj pieszą wycieczkę po Starym Mieście. Podczas jazdy poczuj puls codzienności. Odkryj rozwijające się miasto i dowiedz się, dlaczego jest wygodne do życia, odkryj, jak rozwija się gospodarka Tallina oraz gdzie miejscowi pracują i lubią spędzać wolny czas. Odwiedź park Kadriorg, letnią rezydencję rosyjskich cesarzy. Podczas półgodzinnej pieszej wycieczki zobacz Pałac Kadriorg, Muzeum Sztuki Kumu i ogród w stylu francuskim. Odwiedź Miejsce Festiwalu Piosenki, symbol jedności narodowej wpisany na niematerialną listę UNESCO. Przeżyj romantyczną okolicę i prywatną dzielnicę domków letniskowych nad morzem Pirita. Odwiedź klasztor Pirita, klasztor z XV wieku i wioskę olimpijską z lat 80. Na Starym Mieście poznaj historię dzięki ciekawym opowieściom i legendom. Obserwuj miasto z platform widokowych i odwiedź katedrę Aleksandra Newskiego i kościół kopułowy, domy cechowe, średniowieczne kościoły, solidny mur twierdzy, najstarszy ratusz w Europie i aptekę. Główne zabytki Starego Miasta: • Zamek Toompea • Sobór Aleksandra Newskiego • Kościół kopułowy • Dziedziniec króla Danii • Kościół św. Mikołaja • Kościół św. Olafa • Kościół Ducha Świętego • Dom Wielkiej Gildii • Dom Bractwa Czarnogłowych • Ulica Strzałowej Nogi i Ulica Długiej Nogi • Ratusz • Apteka Ratuszowa • Kot ma się dobrze • Gruba Margaret Stout • Bramy Viru

Wycieczka All-in-One Tallinn Shore dla statków wycieczkowych

10. Wycieczka All-in-One Tallinn Shore dla statków wycieczkowych

Po spotkaniu z gospodarzem na terminalu udaj się autobusem na Górne Stare Miasto. Podczas tego 15-minutowego transferu z innymi pasażerami możesz podziwiać piękne parki otaczające Stare Miasto i obserwować XIII-wieczny średniowieczny zamek Toompea, majestatycznie wznoszący się na szczycie wzgórza Toompea. Rozpocznij pieszą wycieczkę na Górnym Starym Mieście. Zobacz estoński parlament i odwiedź katedrę Aleksandra Newskiego. Po spacerze wąskimi brukowanymi uliczkami odwiedzisz najstarszy kościół w Tallinie - Kościół Kopułowy. Podziwiaj wspaniałe panoramiczne widoki z platformy widokowej Kohtuotsa. Stąd zejdziesz na znacznie żywsze Dolne Stare Miasto. Główne atrakcje to gotyckie domy kupieckie, mur miejski z pięknymi wieżami, a także kościół św. Mikołaja i św. Ducha. Wycieczka prowadzi dalej do historycznego centrum miasta, Placu Ratuszowego, gdzie obok ratusza z XV wieku nadal można zobaczyć jedną z najstarszych aptek na świecie. Następnie przejdź się Pasażem św. Katarzyny i podziwiaj prywatne pracownie lokalnych artystów. Wycieczka kończy się przy Bramie Viru, gdzie będziesz mieć 2 godziny wolnego czasu na lunch i zakupy. O zaplanowanej godzinie z centrum miasta autobus zabierze Cię z powrotem do portu.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg:

Toompea Castle, Tallinn: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Toompea Castle, Tallinn? Kliknij tutaj.