Dodaj daty

Tongariro Alpine Crossing

Tongariro Alpine Crossing

Tongariro Alpine Crossing – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Tongariro Alpine Crossing: transfer w obie strony szlakiem turystycznym

1. Tongariro Alpine Crossing: transfer w obie strony szlakiem turystycznym

Nie martw się jazdą do Tongariro Alpine Crossing dzięki wygodnemu transferowi w obie strony z porannym odbiorem i popołudniowym transferem powrotnym.   Ciesz się jedną z najlepszych jednodniowych wędrówek na świecie, która otrzymała zaszczyt bycia uznaną jednodniową wycieczką nr 1 w Nowej Zelandii. Wyrusz w 6-8-godzinną wędrówkę, która oferuje trudne podjazdy i zapierające dech w piersiach widoki na Park Narodowy Tongariro. Jeśli chcesz wędrować w wolniejszym tempie, weź wczesny transfer rano i późny po południu, co zapewni wystarczająco dużo czasu na wygodne przejście szlaku.

Tongariro Crossing: Ketetahi Park and Ride Shuttle to Start

2. Tongariro Crossing: Ketetahi Park and Ride Shuttle to Start

Wybierz się na najlepszą jednodniową wędrówkę w Nowej Zelandii, Tongariro Alpine Crossing, we własnym tempie, korzystając z autobusu wahadłowego w jedną stronę na początek szlaku. Zaparkuj samochód na parkingu, na którym kończy się wędrówka, aby móc później wyruszyć we własnym czasie. Nie musisz czekać na kolejny transport! Jedź swoim samochodem do obszaru Ketetahi Carpark, gdzie zostaniesz odebrany i przewieziony autobusem wahadłowym do szlaku Tongariro Alpine Crossing. Następnie wyrusz na 6-8-godzinną wędrówkę, która oferuje trudne wspinaczki i zapierające dech w piersiach widoki na Park Narodowy Tongariro. Pozbądź się zmartwień związanych z przegapieniem autobusu po południu, ciesząc się Tongariro Alpine Crossing dzięki wygodnemu transferowi w jedną stronę do szlaku. Ponieważ wędrówka kończy się z powrotem na parkingu, na którym zostawiasz samochód, masz maksymalną elastyczność, aby iść z własną prędkością. Nasz transport to 20-miejscowy autobus Toyota Coaster wyposażony w klimatyzację i pasy bezpieczeństwa dla maksymalnego komfortu lub nasz mniejszy 8-miejscowy van z napędem na 4 koła.

Tongariro Alpine Crossing: wycieczka premium z przewodnikiem

3. Tongariro Alpine Crossing: wycieczka premium z przewodnikiem

Doświadcz krajobrazu Tongariro, usianego kraterami o różnych kolorach i kształtach, które były aktywne w różnych okresach, oczyszczonymi skałami wulkanicznymi, górskimi źródłami i jaskrawymi szmaragdowymi jeziorami podczas 1-dniowej wędrówki. Latem odkryj majestatyczny krajobraz niedawnej aktywności wulkanicznej. Zobacz, jak szeroka gama kolorów i tekstur stworzonych z siarki, aluminium, krzemionki i wielu innych złóż mineralnych uwalnia się ze skorupy ziemskiej. Podążaj za swoim przewodnikiem alternatywnymi ścieżkami, aby uciec od tłumów, jednocześnie podziwiając popularne zabytki. Zimą ciesz się możliwością spacerów po wspaniałym, pokrytym śniegiem krajobrazie bez letnich tłumów. Nie jest wymagane żadne doświadczenie na świeżym powietrzu, wszystkie szkolenia i zajęcia odbywają się w ciągu dnia. Raki i czekany są dostarczane przez Adrift Tongariro, aby zapewnić fantastyczne alpejskie wrażenia. Pamiętaj, że dotarcie do końca Ketatahi nie jest gwarantowane. Przy zabezpieczaniu dokładnej trasy na dany dzień brane jest pod uwagę bezpieczeństwo, pogoda, lawina, lód i hipotermia. Przyjmowane są rezerwacje indywidualne i grupowe. Jeśli podróżujesz sam, dokonaj rezerwacji, ponieważ operator zazwyczaj zawsze spełnia minimalne wymagania, zwłaszcza w dni z dobrą pogodą.

Z Taupo: transfer wahadłowy do Tongariro Alpine Crossing

4. Z Taupo: transfer wahadłowy do Tongariro Alpine Crossing

Twój dzień przygody rozpocznie się o świcie malowniczą przejażdżką do Mangatepopo, początku Tongariro Alpine Hike. Twój lokalny przewodnik przekaże Ci informacje o pogodzie, mapę i arkusz informacyjny przed wysłaniem Cię w podróż. Twoja 20-kilometrowa wędrówka prowadzi wzdłuż źródlanych strumieni do podstawy schodów diabłów. Strome podejście nagrodzi Cię pierwszymi widokami na górę Taranaki i zapierający dech w piersiach krajobraz. Kontynuuj wędrówkę obok starych strumieni lawy, rozległych kraterów i dramatycznych formacji skalnych. Przekroczysz grzbiet Czerwonego Krateru, aby podziwiać Szmaragdowe Jeziora, a następnie zejdziesz w dół, aby zobaczyć jeziora z bliska. Twoja 6-8-godzinna wędrówka dobiegnie końca na parkingu Ketetahi, gdzie między 14:00 a 16:00 będzie czekał na Ciebie autobus. Wygodny, klimatyzowany autobus zabierze Cię z powrotem do jeziora Taupo, gdzie będziesz mógł cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem.

Tongariro Alpine Crossing - transfer wahadłowy w obie strony

5. Tongariro Alpine Crossing - transfer wahadłowy w obie strony

Bez wysiłku przejdź z Parku Narodowego Park and Ride do Tongariro Alpine Crossing i z powrotem dzięki naszej dedykowanej usłudze transportu powrotnego, zapewniając płynne rozpoczęcie przygody pieszej. Zaparkuj samochód i pozwól nam zająć się logistyką transportu, koncentrując się wyłącznie na poprawie wrażeń z wędrówki. Nie przegap tej niesamowitej okazji, aby doświadczyć Tongariro Alpine Crossing w wyjątkowej cenie. Tongariro Alpine Crossing jest jednym z najpopularniejszych z 9 "Wielkich Spacerów" wyznaczonych przez Departament Ochrony Przyrody. Tongariro Alpine Crossing to przejście przez krawędź góry Tongariro i góry Ngauruhoe, w tym spacer po księżycowym krajobrazie z widokiem na aktywne wulkany i niedawne przepływy lawy. Spacer trwa zazwyczaj od 9 do 10 godzin w zależności od poziomu sprawności fizycznej, a Owhango Adventures może podrzucić Cię na początek spaceru rano i odebrać na koniec na parkingu. Spacer jest popularny w letnich miesiącach roku, a w chłodniejszych porach roku nadal można go odbyć, ale z odpowiednim przygotowaniem i prowiantem. Pogoda wokół góry Ruapehu może się szybko zmienić i z jasnego słońca w ciągu jednej minuty zmienić się w zimną i mokrą i wiejącą wichurę w ciągu kilku godzin. Aby uzyskać więcej informacji na temat wędrówki i tras pobocznych, odwiedź stronę DOC Tongariro Alpine Crossing.

Liczba znalezionych atrakcji: 5
Sortuj wg::

Tongariro Alpine Crossing: najlepsze atrakcje w pobliżu

Tongariro Alpine Crossing: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tongariro Alpine Crossing? Kliknij tutaj.