Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Toledo

To hiszpańskie miasto jest architektonicznym tyglem łączącym wpływy chrześcijańskie, żydowskie i muzułmańskie.

Toledo – nasze najbardziej polecane atrakcje

Madryt: zwiedzanie Segowii i Toledo, Alcazar i katedra

1. Madryt: zwiedzanie Segowii i Toledo, Alcazar i katedra

Odkryj historyczne miasta Toledo i Segovia podczas jednodniowej wycieczki z Madrytu. Podziwiaj imponujący Alcázar w Segowii, katedrę w Toledo, spacerując po obu miastach, poznając ich fascynującą historię. Wyjedź z Madrytu i udaj się najpierw do miasta Segovia. Zobacz rzymski akwedukt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj kultowy pomnik z I wieku, uważany za najważniejszy przykład inżynierii lądowej z czasów rzymskich w Hiszpanii. Odwiedź królewski pałac Alcazar w Segowii, zbudowany na skalistej urwisku u zbiegu dwóch rzek w pobliżu gór Guadarrama. Jedź dalej do cesarskiego miasta Toledo. Po przybyciu do Toledo odkryj średniowieczne dzielnice i zabytki miasta podczas pieszej wycieczki i dowiedz się, dlaczego nazywa się je Miastem Trzech Kultur. W zależności od wybranej opcji zakończ wycieczkę z przewodnikiem po katedrze w Toledo. Pod koniec wycieczki wróć do centrum Madrytu.

Z Madrytu: Toledo i Segowia z opcjonalną wycieczką do Ávili

2. Z Madrytu: Toledo i Segowia z opcjonalną wycieczką do Ávili

Weź udział w tej ogólnodostępnej lub prywatnej wycieczce, która zawsze wyrusza z Madrytu, by zanurzyć się w historii, architekturze i kulturze Toledo i Segowii. Na początek, zanim dotrzesz do Toledo, zatrzymasz się przy Mirador del Valle – miejscu, z którego roztacza się spektakularny widok na miasto. Koniecznie uwiecznij go na panoramicznym zdjęciu. Kontynuuj podróż autobusem do zabytkowej dzielnicy Toledo. Po dotarciu na miejsce przewodnik oprowadzi Cię po wspaniałej trasie. Następnie zwiedzisz Segowię. Odwiedź imponujący i słynny rzymski akwedukt oraz zapierającą dech w piersi katedrę. Później udasz się do alkazaru w Segowii, który należy do najbardziej znanych zamków w całej Hiszpanii. Zwiedź tę budowlę w swoim tempie. Następnie przewidziano czas wolny. Spędź go na poznawaniu Segowii. Skorzystaj przy tym ze wskazówek przewodnika, które pomogą Ci odkryć ukryte skarby miasta. Wzbogać tę wyprawę o opcjonalną wycieczkę do Ávili. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczniesz w punkcie widokowym Mirador de los Cuatro Postes, gdzie zachwyci Cię panorama starożytnego miasta. Następnie wraz z przewodnikiem przemierzaj zabytkowe uliczki, spacerując obok bazyliki św. Wincentego, imponującej katedry i wielu innych miejsc. Odwiedzając każdy zakątek, dowiesz się więcej o jego historii.

Z Madrytu: Toledo - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem

3. Z Madrytu: Toledo - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem

Dołącz do jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Madrytu i odwiedź historyczne miasto Toledo. Miasto jest wpisane na Listę Pomników Narodowych i Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest domem dla niektórych z najważniejszych hiszpańskich zabytków. Toledo jest znane jako Miasto Trzech Kultur, ponieważ przez dłuższy czas mieszkańcy chrześcijańscy, islamscy i żydowscy żyli razem w pokoju w jego murach. Wędruj wąskimi uliczkami i alejkami, aby poznać kulturę i historię miasta podczas wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj gotycką i renesansową architekturę oraz dobrze zachowane zabytki. Jeśli wolisz odkrywać miejsca na własną rękę, możesz zwiedzać miasto w wolnym czasie, odkrywając jego zabytki i historyczne dzielnice bez przewodnika.

Z Madrytu: Wycieczka całodniowa do Toledo

4. Z Madrytu: Wycieczka całodniowa do Toledo

Ciesz się pełną wycieczką po magicznym mieście Toledo, słynącym z wąskich średniowiecznych uliczek, pięknej architektury i bogatej historii. Wyrusz wygodnie z centrum Madrytu. Ciesz się krótkim wprowadzeniem od przewodnika eksperta na temat tego, co warto zobaczyć i odwiedzić w Toledo. Po przybyciu do Toledo odbędziesz panoramiczną wycieczkę po mieście z jednego z najpiękniejszych punktów widokowych i rozpoczniesz wycieczkę z przewodnikiem po historycznym centrum (wycieczka trwa około 45 minut). Następnie miej czas wolny na samodzielne zwiedzanie reszty miasta i zwiedzanie zabytków, takich jak kościół św. Tomasza lub katedra. Alternatywnie, jeśli chcesz po prostu usiąść i napić się piwa lub lunchu na pięknym tarasie, będziesz miał na to czas. Pod koniec wycieczki po Toledo (całkowite doświadczenie trwa około 9 godzin), wróć do centrum Madrytu wygodnym autobusem, gdzie Twój przewodnik może polecić rzeczy do zrobienia wieczorem lub przez resztę pobytu.

Z Madrytu: Toledo i Segowia z opcjonalnymi biletami wstępu

5. Z Madrytu: Toledo i Segowia z opcjonalnymi biletami wstępu

Nie przegap Toledo, miasta na skrzyżowaniu różnych cywilizacji, kultur, epok i stylów. Ciesz się wygodą transferu w obie strony z Madrytu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem tuż przed centrum, aby podziwiać panoramiczny widok na miasto przed wędrówką po starym mieście, uznanym za zabytek narodowy i obiekt z listy UNESCO. Pozwól swojemu przewodnikowi wskazać wspaniałe przykłady architektury mudejar, romańskiej, gotyckiej, renesansowej i barokowej, które stanowią dziedzictwo różnych kultur i cywilizacji, które rozwijały się w obrębie murów miasta. Ciesz się wolnym czasem na wędrówkę krętymi uliczkami historycznego centrum i być może coś przekąsić. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w słynnej katedrze w Toledo, aby zwiedzić z przewodnikiem wnętrze tego wzoru hiszpańskiej architektury gotyckiej. Katedra, która wcześniej była miejscem meczetu miejskiego, zanim została zbudowana w XIII wieku, zawiera pewne aspekty stylu mudejar i elementy architektoniczne. Po wizycie w katedrze, czas wolny na lunch we własnym zakresie i powrót do miejsca rozpoczęcia wycieczki autobusowej, aby złapać autobus powrotny do Madrytu, a następnie kontynuować podróż do Segowii. Po przyjeździe doświadczenie rozpocznie się od pieszej wycieczki po Plaza del Azoguejo, gdzie możesz podziwiać rzymski akwedukt. Następnie będziemy kontynuować spacer po starym mieście, aby zobaczyć Plac Ratuszowy, podziwiać zewnętrzną część gotyckiej katedry i oczywiście zamek Alcázar z XII wieku, dawną ufortyfikowaną rezydencję królów Kastylii

Półdniowa wycieczka do Toledo z Madrytu

6. Półdniowa wycieczka do Toledo z Madrytu

Wyjedź z Madrytu do średniowiecznego miasta Toledo, malowniczo położonego nad brzegiem rzeki Tag. Półdniowa wycieczka zapewnia pełne wprowadzenie do historycznego miasta, wędrując krętymi uliczkami do zabytków, które ujawniają jego fascynującą przeszłość. Rozpocznij od panoramicznej pieszej wycieczki po starych dzielnicach i odwiedź Plaza del Ayuntamiento, aby zobaczyć wspaniałą fasadę katedry prymasowskiej św. Marii, stary Pałac Sprawiedliwości i ratusz w Toledo. Kontynuuj podróż przez dawną dzielnicę żydowską, wędrując wąskimi uliczkami do kościoła św. Tomasza, w którym znajduje się słynny obraz El Greco „Pogrzeb hrabiego Orgaza”. Odwiedź starą synagogę św. Maria la Blanca, która pozostaje symbolem współistnienia „3 kultur” Toledo. Zakończ wizytę w typowej fabryce Damasquino (Damascene), aby zobaczyć cenną biżuterię udoskonaloną przez Arabów i przywiezioną do Hiszpanii przez Maurów.

Toledo: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta i dodatki

7. Toledo: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta i dodatki

Cofnij się w czasie i odkryj wyjątkowe miasto, w którym 3 kultury historycznie żyły w harmonii przez wieki. Wskocz na pokład miejskiego autobusu wycieczkowego w Toledo i odkryj liczne atrakcje we własnym tempie. Otoczone rzeką Tajo Toledo to powrót do czasów, gdy religia zdawała się harmonizować, a nie dzielić. Ze szczytu piętrowego autobusu z otwartym dachem zobaczysz dowody na to, że społeczności chrześcijańskie, żydowskie i muzułmańskie żyły obok siebie. Podziwiaj sefardyjskie synagogi i meczety z formami w kształcie podkowy. Całe miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a jego zabytki z przeszłości są liczne. Z biletem możesz korzystać z nieograniczonej liczby przejazdów autobusami typu hop-on-hop-off, które kursują co 30–60 minut (w zależności od pory dnia) i odjeżdżają z Alcazar. Możesz zrobić pełną pętlę w zaledwie 50 minut, ale Twój bilet jest ważny przez 24 godziny, co daje mnóstwo czasu na zwiedzanie w czasie wolnym. Przystanki wycieczki: Przystanek 1 – Alcazar de Toledo Przystanek 2 - Brama Bisagra Przystanek 3 - Estacion Renfe (stacja kolejowa) Przystanek 4 - Remonte Safont Przystanek 5 - Mirador Del Valle Przystanek 6 - Cigarrales Przystanek 7 - Puente San Martin (most San Martin) Przystanek 8 - Kardynał Przystanek 9 - Tavera Przystanek 10 - Brama Bisagra

Z Madrytu: 1-dniowa wycieczka autobusem do Toledo z przewodnikiem

8. Z Madrytu: 1-dniowa wycieczka autobusem do Toledo z przewodnikiem

Czy chcesz przeżyć swoją podróż po Hiszpanii jako miejscowy lub turysta? Pozwól nam być Twoimi gospodarzami i przyjedź z nami, aby odkryć miasto trzech kultur (chrześcijańskiej, żydowskiej i arabskiej) z Madrytu w wygodnym autobusie, w towarzystwie lokalnego przewodnika, który poprowadzi Cię przez główne atrakcje turystyczne Toledo. Wszystko to w formacie dwujęzycznym (hiszpański + angielski) i z programem pełnym anegdot i lokalnych ciekawostek, których nie znajdziesz w tradycyjnych przewodnikach turystycznych. Odwiedź katedrę w Toledo, drugi najbogatszy katolicki budynek na świecie po katedrze św. Piotra w Rzymie. Podziwiaj Alcazar, imponującą fortecę. Odkryj wąskie uliczki dzielnicy żydowskiej, gdzie możesz przejść obok synagogi Santa María la Blanca, klasztoru San Juan de Los Reyes i meczetu Chrystusa Światła. Skosztuj charakterystycznego dla Toledo słodkiego marcepanu z migdałów i miodu.

Z Madrytu: Toledo z 7 zabytkami i opcjonalną katedrą

9. Z Madrytu: Toledo z 7 zabytkami i opcjonalną katedrą

Zobacz zabytki Toledo wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podczas tej jednodniowej wycieczki z Madrytu klimatyzowanym autobusem. Spaceruj średniowiecznymi uliczkami, aby poznać historię harmonijnego życia społeczności chrześcijańskich, żydowskich i muzułmańskich w tym cesarskim mieście. Wyjedź wygodnym i przestronnym autobusem z centrum Madrytu i zrelaksuj się podczas jazdy do Toledo. Odwiedź symboliczne miejsca, takie jak kościół Santo Tomé, dzielnica żydowska i synagoga Santa María La Blanca. Udaj się do najważniejszych historycznych dzielnic i zabytków miasta dzięki szybkiemu wejściu. Przeglądaj 3 strony ze swoim przewodnikiem i 4 strony na raz. W zależności od wybranej opcji możesz odwiedzić katedrę w Toledo z naszym przewodnikiem. Miej czas wolny na samodzielne zwiedzanie reszty miasta. Wróć do miejsc już odwiedzonych lub wejdź swobodnie do kolejnych miejsc z biletami dostarczonymi przez przewodnika, w tym do Kościoła Zbawiciela i Colegio de las Doncellas Nobles. Spędzaj wolny czas kupując lunch lub drinka na pięknym tarasie. Uzyskaj rekomendacje od swojego przewodnika i dowiedz się, co warto zobaczyć i gdzie zjeść i wypić. Pod koniec wycieczki po Toledo wróć autobusem do centrum Madrytu i uzyskaj porady, co robić w Madrycie.

Z Madrytu: Segovia, Ávila i Toledo z przewodnikiem

10. Z Madrytu: Segovia, Ávila i Toledo z przewodnikiem

Odkryj z nami trzy wyjątkowe miasta, miejsca światowego dziedzictwa! Z Madrytu odwiedzimy Segovię, Ávilę i Toledo. Wyruszymy wcześnie i udamy się do Toledo, gdzie rozpoczniemy wycieczkę z przewodnikiem w towarzystwie naszego oficjalnego przewodnika. Toledo ma długą tradycję chrześcijańską, żydowską i muzułmańską. Dlatego jest również znany jako miasto trzech kultur. Podczas tej wycieczki nie tylko odwiedzimy najbardziej reprezentatywne miejsca każdego z tych miast, ale także odwiedzimy kilka cennych, ukrytych zakamarków znanych tylko nielicznym mieszkańcom. Dołącz do nas i odkryj sekrety drugiej co do wielkości katedry w Hiszpanii z naszym oficjalnym przewodnikiem. Na pożegnanie Toledo przejedziemy przez miasto jego wąskimi i malowniczymi uliczkami, zapadając w pamięć, aby zachować niezapomniane zdjęcia, dodatkowo pokażę Ci jedną z najlepszych panoram miasta, gdzie z pewnością zrobisz swoje najlepsze zdjęcie! Następnie wyruszymy do Ávila. Odwiedź historyczne centrum Ávili i odkryj dziedzictwo tego miasta, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zachwyć się jego fascynującą historią! Trasa będzie kontynuowana wzdłuż odcinka słynnych murów Ávila. Jak zachowało się do dnia dzisiejszego? Odsłonimy te pytania na grubym murze, który otacza całe historyczne centrum miasta, kierując się w stronę katedry i innych zabytków. Jeśli zostanie wybrana opcja podwyższenia standardu, zatrzymamy się na lunch w lokalnej restauracji na starym mieście, gdzie będziemy cieszyć się typowym „tradycyjnym posiłkiem iberyjskim”, jeśli nie, możesz cieszyć się wolnym czasem na lunch, przewodnik da rekomendacje restauracji w okolicy. Kontynuujemy naszą podróż kierując się do Segowii, naszego trzeciego przystanku tego dnia i naszego trzeciego miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dotrzemy do historycznego centrum Segowii, następnie rozpoczniemy spacer po głównym placu miasta, Plaza Mayor, kontemplując zabytki, takie jak majestatyczny rzymski akwedukt, będziemy kontynuować przez starą dzielnicę miasta, aż dotrzemy do katedry, i wreszcie dotrzemy do majestatycznego Alcazar, starego królewskiego pałacu i twierdzy. Tam będziesz miał czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta, zrobienie dobrych zdjęć i posiadanie fajnych pamiątek. Pod koniec wycieczki (przeżycie trwa około 12 godzin) powrócisz do centrum Madrytu wygodnym minibusem, gdzie Twój przewodnik będzie mógł polecić rzeczy do zrobienia przez resztę pobytu.

Najciekawsze atrakcje

Toledo: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 138
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Toledo

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Toledo

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Toledo to:

Madryt

Toledo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Toledo? Kliknij tutaj.

Toledo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(7550 recenzji)

Niesamowite przeżycie! Wycieczka do Segowii i Toledo to niezapomniana podróż przez serce bogatej historii Hiszpanii i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Ta przygoda jest atrakcją dla każdego podróżnika pragnącego odkrywać głębiny dziedzictwa kulturowego i wspaniałości architektury, jakie oferuje Hiszpania. Wycieczka rozpoczyna się w Segowii, mieście, które przypomina stronę ze średniowiecznej bajki, nad którym dominuje kultowy rzymski akwedukt. Akwedukt, zdumiewające osiągnięcie inżynierii, rozciąga się wspaniale przez miasto, przygotowując grunt pod to, co ma nadejść. Alcázar w Segowii, kolejny klejnot, sprawia wrażenie wyjętego prosto z książki z baśniami, a jego wieże sięgają nieba, oferując naprawdę urzekające panoramiczne widoki. Gotycka katedra w Segowii uzupełnia panoramę miasta swoim misternym pięknem, a lokalna kuchnia, zwłaszcza cochinillo (świnia ssąca), oferuje smak bogatych tradycji kulinarnych Segowii. Toledo, „Miasto Trzech

Wszystko mi się w tym podobało. Toledo było piękne. Noella była urocza i bardzo pouczająca, szkoda tylko, że nie jest trochę głośniej i nie mówi trochę wolniej po angielsku. Naśladowanie angielskiego w hiszpańskim tempie i akcencie zajęło trochę czasu 😊

Banito był niesamowity jako przewodnik, mieliśmy mnóstwo czasu na odkrycie obu miast, była to naprawdę cudowna wycieczka! Pozdrowienia dla Alejandro za doskonałą jazdę i zawsze uśmiechnięty. Polecam absolutnie!

Nasza wycieczka była absolutnie wyjątkowa. Nasz przewodnik Andrea był bardzo kompetentny i mówił płynnie po angielsku. Zarówno Segovia, jak i Toledo były niesamowite. Wysoce polecany!

Wszystko było idealne. Nienaganne wyczucie czasu. Benny był naprawdę pouczający. Uwielbialiśmy Leticię i Rocio. Również Alejandro był bardzo dobrym kierowcą.