Tiout, Maroko – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Agadiru: Jednodniowa wycieczka do Taroudant i oazy Tiout

1. Z Agadiru: Jednodniowa wycieczka do Taroudant i oazy Tiout

Odkryj zabytki w Taroudant podczas tej jednodniowej wycieczki vanem z Agadiru. Odbierz pamiątkę na targu suku, podziwiaj widoki z murów miejskich na widoki na okolicę i usiądź na autentycznym marokańskim lunchu. Ciesz się wygodną możliwością odbioru z wygodnego miejsca zakwaterowania w Agadirze. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas jazdy przez dolinę Sous w klimatyzowanej furgonetce. Zatrzymaj się po drodze, aby obserwować lokalne kozy wspinające się na drzewa arganowe. Przyjedź do starożytnego otoczonego murami miasta Taroudant, nad którym górują góry Atlas. Spaceruj po suku, aby zobaczyć rękodzieło, terakotę, srebro i galanterię skórzaną. Wejdź na mury obronne, aby podziwiać piękno okolicznych krajobrazów. Jedź do oazy, gdzie na wzgórzu znajduje się Kasbah (forteca) Tiout. Delektuj się lunchem złożonym z kuskusu, owoców i sałatek. Po obiedzie wybierz się na spacer wśród palm lub kup przejażdżkę na osiołku wokół kasby, gdzie kręcono film „Ali Baba i 40 rozbójników”. Wieczorem powrót do miejsca zakwaterowania w Agadirze.

Z Taghazout/Agadir: Taroudant i Tiout Day Trip & Tajine

2. Z Taghazout/Agadir: Taroudant i Tiout Day Trip & Tajine

Nasza podróż do Taroudant i oazy spokoju rozpoczyna się wczesnym odbiorem (8:30) z recepcji Twojego hotelu lub rezydencji. następnie jedź najpierw do Taroudant, który nazywa się mini Marrakesz, ponieważ wygląda jak Marrakesz dzięki otaczającym go murom obronnym. wracając do lat (lata 60.), dynastia Saadi wybrała Taroudant na stolicę, zanim przeniosła się do Marrakeszu. dziś miasto jest prawie położone wewnątrz jego murów obronnych, w przeciwieństwie do Marrakeszu. miasto słynie obecnie z lokalnego rzemiosła i dywanów i ma charakter Marrakeszu. po drodze przed przybyciem do Taroudant zatrzymamy się, aby zrobić ładne zdjęcie latających kóz (kóz wspinających się na drzewo arganowe). następnie kontynuuj naszą drogę do starej Medyny (stare miasto Taroudant). Gdy zakończymy zwiedzanie Taroudant (mały Marakesz). będziemy nadal odwiedzać bardzo przyjazną wioskę berberyjską (30 km od Taroudant). gdzie zjemy bardzo smaczny lunch i odwiedzimy oazę palm. i dlaczego nie wybrać się na przejażdżkę na osiołku wzdłuż oazy. i oczywiście nie przegapić wizyty w kasbie, gdzie w latach 50. kręcono film Ali Baba i 40 rozbójników. Powrót do hotelu planowany jest około godziny 17:00.

Wycieczka do Tarudant i oazy Tiout z lunchem

3. Wycieczka do Tarudant i oazy Tiout z lunchem

Nazywany „małym Marakeszem" ze względu na wielkie mury, ulicznych sprzedawców i tętniące życiem centrum Tarudant oferuje sporo perełek do odkrycia. Należą do nich mała medyna i skromne suki. Tę 1-dniową wycieczkę z hotelu lub portu w Agadirze rozpoczniesz od spaceru do majestatycznych murów obronnych i 9 arkadowych przejść. Odwiedź targ rzemiosła, znajdujący się w uliczkach miasta. Słynie on ze znakomitej, srebrnej biżuterii berberyjskiej i dywanów. Ludzie przybywają z daleka, aby wytargować te berberyjskie dywany. Otoczony Atlasem Wysokim od północy i wschodu oraz Antyatlasem od południa Tarudant leży w samym sercu żyznej doliny. Kontynuuj podróż kolejne 30 km na południowy wschód do ruin starożytnej kasby, wzniesionej na skale nad wioską Tiout i gajami palmowymi. Kasba została przekształcona w restaurację dla turystów, która zdominowała to miejsce. Na szczycie zachwyć się pięknymi widokami na Atlas Wysoki i dolinę rzeki Wadi Sus. Ciekawostką jest to, że w tym gaju palmowym nakręcono w 1954 roku film: „Alibaba i 40 rozbójników" z Fernandelem. Zobacz malownicze, XVI-wieczne miasteczka Berberów w drodze powrotnej do Agadiru.

Z Agadiru: wycieczka z przewodnikiem do Taroudant i Tiout, w tym lunch

4. Z Agadiru: wycieczka z przewodnikiem do Taroudant i Tiout, w tym lunch

Nasza podróż do Taroudant i oazy spokoju rozpoczyna się wczesnym odbiorem (8:30) z recepcji Twojego hotelu lub rezydencji. następnie jedź najpierw do Taroudant, który nazywa się mini Marrakesz, ponieważ wygląda jak Marrakesz dzięki otaczającym go murom obronnym. wracając do lat (lata 60.), dynastia Saadi wybrała Taroudant na stolicę, zanim przeniosła się do Marakeszu. dziś miasto jest prawie położone wewnątrz jego murów obronnych, w przeciwieństwie do Marrakeszu. miasto słynie obecnie z lokalnego rzemiosła i dywanów i ma charakter Marrakeszu. po drodze przed przybyciem do Taroudant zatrzymamy się, aby zrobić ładne zdjęcie latających kóz (kóz wspinających się na drzewo arganowe). następnie kontynuuj naszą drogę do starej Medyny (stare miasto Taroudant). Gdy zakończymy zwiedzanie Taroudant (mały Marakesz). będziemy nadal odwiedzać bardzo przyjazną wioskę berberyjską (30 km od Taroudant). gdzie zjemy bardzo smaczny lunch i odwiedzimy oazę palm. i dlaczego nie wybrać się na przejażdżkę na osiołku wzdłuż oazy. i oczywiście nie przegapić wizyty w kasbie, gdzie w latach 50. kręcono film Ali Baba i 40 rozbójników. Powrót do hotelu planowany jest około godziny 17:00.

Wycieczka do Agadiru do Taroudant Tiout z pysznym lunchem

5. Wycieczka do Agadiru do Taroudant Tiout z pysznym lunchem

Odkryj zabytki w Taroudant podczas tej jednodniowej wycieczki vanem z Agadiru. Odbierz pamiątkę na targu suku, podziwiaj widoki z murów miejskich na widoki na okolicę i usiądź na autentycznym marokańskim lunchu. Ciesz się wygodną możliwością odbioru z wygodnego miejsca zakwaterowania w Agadirze. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas jazdy przez dolinę Sous w klimatyzowanej furgonetce. Zatrzymaj się po drodze, aby obserwować lokalne kozy wspinające się na drzewa arganowe. Przyjedź do starożytnego otoczonego murami miasta Taroudant, nad którym górują góry Atlas. Spaceruj po suku, aby zobaczyć rękodzieło, terakotę, srebro i galanterię skórzaną. Wejdź na mury obronne, aby podziwiać piękno okolicznych krajobrazów. Jedź do oazy, gdzie na wzgórzu znajduje się Kasbah (forteca) Tiout. Delektuj się lunchem złożonym z kuskusu, owoców i sałatki. Po obiedzie wybierz się na spacer wśród palm lub kup przejażdżkę na osiołku wokół kasby, gdzie kręcono film „Ali Baba i 40 rozbójników”. Wieczorem powrót do miejsca zakwaterowania w Agadirze.

Taghazout: Taroudant i oaza Tiout Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

6. Taghazout: Taroudant i oaza Tiout Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

Wyrusz w urzekającą podróż z Taghazout do starożytnych murów Taroudant, niegdyś XVI-wiecznej stolicy Imperium Saadytów. Podróżując przez spokojną równinę Souss, poświęć chwilę na podziwianie osobliwego widoku kóz siedzących na drzewach arganowych. Po przybyciu do Taroudant zanurz się w żywych kolorach i zapachach tradycyjnego suku. Pozwól, aby ufortyfikowane mury obronne miasta opowiadały historie z minionej epoki, podziwiając panoramiczne widoki na okolicę. Twoja przygoda prowadzi następnie do czarującej oazy Tiout. Tutaj, pośród gajów palmowych, znajduje się historyczna Kasbah of Tiout. Delektuj się wyśmienitym marokańskim lunchem składającym się z tajine, kuskusu i świeżych owoców. Po obiedzie wybierz się na przejażdżkę na osiołku, wędrując wśród bujnej zieleni. Pamiętaj, aby poświęcić chwilę na zanurzenie się w kinowym uroku Kasby, która niegdyś służyła jako tło dla klasycznego filmu Ali Baba i 40 złodziei. Na zakończenie eksploracji zrelaksuj się w klimatyzowanym transporcie, po bezpiecznym powrocie do hotelu w Taghazout, zabierając ze sobą wspomnienia z dnia przesiąkniętego historią, kulturą i przyrodą.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Tiout, Maroko

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Tiout, Maroko: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Tiout, Maroko: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tiout, Maroko? Kliknij tutaj.