Tinghir – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Marrakeszu: 3-dn. wycieczka przez Saharę na Irk asz-Szabbi

1. Z Marrakeszu: 3-dn. wycieczka przez Saharę na Irk asz-Szabbi

Śpij pod gwiazdami w obozie berberyjskim na pustyni w ramach tej niezapomnianej wycieczki po wydmach z Marrakeszu. Odwiedź kazbę Ajt Bin Haddu, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Dolinę Róż i oazę Tinghir. Zatrzymaj się w tradycyjnych wioskach berberyjskich wokół wąwozu Todra, a później wybierz się na wyprawę na wielbłądzie przez najwyższe w Maroko wydmy Irk asz-Szabbi. Dzień 1.: Marrakesz – TinghirTwoja 3-dniowa wycieczka grupowa z Marrakeszu do Merzougi rozpoczyna się wcześnie rano. Udaj się do Ajt Bin Haddu przez przełęcz Tizi n'Tichka i góry Atlasu Wysokiego. Po drodze przewidzianych jest wiele przystanków. Odwiedź kazbę Ajt Bin Haddu, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, która została wykorzystana jako tło w wielu hollywoodzkich hitach. Kontynuuj podróż, aby przed lunchem dotrzeć do Warzazat i kazby Taurirt. Po południu udaj się do Tinghiru przez Dolinę Róż, a później zatrzymaj się na noc w hotelu w Tinghirze. Zjedz kolację i udaj się na nocny spoczynek. Dzień 2.: Tinghir – MerzougaPo śniadaniu w Twoim hotelu w Tinghirze, rozpocznij podróż od przejażdżki drogą 1001 kazb do Oazy w Tinghirze, gdzie skręcisz na niewielką drogę wzdłuż rzeki do wąwozu Todra. Po przerwie na podziwianie ogromu klifów i lunch w lokalnej kafejce (we własnym zakresie), kontynuuj podróż, aby wczesnym popołudniem dotrzeć do Arfudu, słynącego z targu daktyli oraz tego, że z tego miejsca wyruszały starożytne karawany handlowe, przekraczające Saharę w drodze do Timbuktu. Jedź dalej do Merzougi, podziwiając po drodze skaliste, pustynne krajobrazy. Po przybyciu na granicę wydm Irk asz-Szabbi spotkasz się ze swoją karawaną. Przemierzaj niesamowite wydmy na grzbiecie wielbłąda, przyglądając się, jak zmieniają one kolor w promieniach zachodzącego słońca. Tuż przed zapadnięciem zmroku dotrzesz do obozu na Saharze, położonego w sercu bezkresnej pustyni. Podziwiaj wydmy i otaczające Cię krajobrazy, a później przygotuj się na marokańską kolację pod gołym niebem, tuż obok płonącego radośnie ogniska. Po kolacji posłuchaj berberyjskiej muzyki w wykonaniu gospodarzy grających na bębnach. Dzień 3.: Merzouga – MarrakeszPo wczesnym śniadaniu i powrocie do głównej drogi na grzbiecie wielbłąda, spotkaj się z kierowcą i udaj się w drogę powrotną do Marrakeszu. Po drodze zjedz lunch, mijając Dolinę Róż, i kontynuuj podróż przez góry Atlasu Wysokiego do Marrakeszu. Zakończ swoją pustynną przygodę w Marrakeszu około 20.00.

Z Marrakeszu: 3-dniowe safari na pustyni w Merzoudze z posiłkami

2. Z Marrakeszu: 3-dniowe safari na pustyni w Merzoudze z posiłkami

Przemierz Saharę podczas 3-dniowej budżetowej wyprawy z Marrakeszu. Zobacz spektakularny krajobraz doliny Dades oraz kasbę w Warzazat. Przejedź na wielbłądzie przez wydmy Irk asz-Szabbi i spędź noc w pustynnym obozie pod gwiazdami.  Dzień 1: Marrakesz – Ajt Bin Haddu – Dades Na początek swojej wycieczki pokonaj góry Atlasu Wysokiego, mijając po drodze berberskie wioski. Dotrzyj do wpisanej na listę UNESCO osady Ajt Bin Haddu. Słynie ona z kazby, która w przeszłości służyła jako plan zdjęciowy hollywoodzkich filmów oraz tło sesji fotograficznych magazynów modowych. Po czasie wolnym zjedz lunch w lokalnej restauracji i udaj się w dalszą podróż przez miasto Warzazat, nazywane „Bramą Sahary”. Jedź dalej do Boumalne Dades, podziwiając malownicze krajobrazy doliny Dades, gdzie zjesz kolację i przenocujesz w Kasbah Amazigh lub hotelu Chems.  Dzień 2: Dades – wąwóz Todgha – Merzouga Zjedz śniadanie i wyrusz w podróż do miasta Tinghir i tamtejszego spektakularnego wąwozu Todgha. Zatrzymaj się, aby zwiedzić kaniony. Zjedz lunch w lokalnej kawiarni i udaj się do Merzougi na spotkanie z karawaną wielbłądów. Zwiedź na grzbiecie wielbłąda wydmy Erg Chebbi i zobacz zachód słońca. Dotrzyj do swojego obozu, nim zapadanie noc, i zjedz pod gwiazdami autentyczną marokańską kolację. Lokalni nomadzi zapewnią rozrywkę i pokażą Ci, jak grać na tradycyjnych bębnach tam tam. Zjedz kolację, a następnie udaj się na nocny spoczynek.  Dzień 3: Merzouga Warzazat – Marrakesz Jeśli chcesz, możesz wstać wcześnie, aby jeszcze przed śniadaniem obejrzeć wschód słońca. Następnie kierowca zabierze Cię z powrotem do Marrakeszu. Zatrzymaj się w połowie drogi na lunch w miejscowej restauracji. Skorzystaj z transportu powrotnego do punktu rozpoczęcia wycieczki lub na plac Dżami al-Fana, gdzie dotrzesz około 20.00. Możesz też podwyższyć standard swojego noclegu w obozowisku beduinów, m.in. rezerwując opcję deluxe, która obejmuje luksusowy prywatny namiot z prysznicem, łazienką i pięciogwiazdkowymi udogodnieniami. Dodatki te należy zarezerwować dla poszczególnych osób.

Z Fezu: 3 dni i 2 noce Pustynna wycieczka do Marrakeszu

3. Z Fezu: 3 dni i 2 noce Pustynna wycieczka do Marrakeszu

Wybierz się na kilkudniową wycieczkę przez góry Atlas na Saharę z Fezu. Podziwiaj piękne krajobrazy, ciesz się tradycyjną kulturą i kuchnią Berberów oraz odwiedź różne urocze wioski w ciągu 3 dni. Przejedź przez las cedrowy i zobacz żyjące tam małpy, zanim zjedziesz na Saharę. Przyjedź do tradycyjnej kasby u podnóża wydm Erg Chebbi. Ciesz się pięknem zachodu słońca podczas przejażdżki na wielbłądzie po wydmach. W obozie berberyjskim kolacja, patrzenie w gwiazdy i nocleg w namiocie. Drugiego dnia wizyta w Merzouga, Tinghir i Ouarzazate. Udaj się na wyboistą Drogę Tysiąca Kasb wzdłuż starożytnego szlaku karawan. Obszar ten był popularnym miejscem kręcenia hollywoodzkich filmów, takich jak Ostatnie kuszenie Chrystusa i Klejnot Nilu. Zatrzymaj się na lunch i spacer w wąwozach Todgha, a następnie przejedź przez dolinę Dadès obok dramatycznych skarp. Kolacja i nocleg w hotelu w Gorges lub w Ouarzazate. Trzeciego dnia odwiedź miasto Warzazat, w tym Kasbę Taourirt i Atlas Studios – największe i najbardziej znane studia filmowe w Afryce.

Marrakesz: 3-dniowa wycieczka do Fezu z noclegiem na pustyni?

4. Marrakesz: 3-dniowa wycieczka do Fezu z noclegiem na pustyni?

Zanurz się w głąb Sahary podczas 3-dniowej wycieczki z Marrakeszu do Fezu z zakwaterowaniem. Zanurz się w lokalnej kulturze i scenerii, odwiedzając urocze wioski, spędzając noc na pustyni i wyruszając na wędrówkę na wielbłądach przez wydmy. Dzień 1: Marrakesz – Tizi n'Tichka – Ait Ben Haddou – Warzazat – Dolina Róż – Tinghir Rozpocznij wcześnie rano od odbioru z hotelu w Marrakeszu lub najbliższego miejsca zbiórki. Jedź na wschód, mijając urocze wioski, aby dotrzeć do gór Atlasu Wysokiego. Podczas jazdy przez góry od czasu do czasu zatrzymuj się, aby zrobić malownicze zdjęcia, rozprostuj nogi i wypij szybką filiżankę kawy. Po przejechaniu przez słynną przełęcz Tizi Ntichka zatrzymaj się w ufortyfikowanej wiosce Berberów, Ait Benhaddou Kasbah. Zobacz miejsca filmowania Gladiatora, Lawrence'a z Arabii i Królestwa Niebieskiego, spędzając około 2,5 godziny na zwiedzaniu tego słynnego miejsca UNESCO z lokalnym przewodnikiem (opłaty za przewodnika nie są wliczone). Kup pyszny lunch przed kontynuowaniem podróży do Tinghir, przejeżdżając obok Ouarzazate, Skoura Oasis, Klaa Mgouna i Dades. Dotarcie do hotelu późnym popołudniem. Zrelaksuj się przy kolacji w Tinghir przed pójściem spać. Dzień 2: Tenghir – Wąwozy Todra – Tinjdad – Erfud – Wydmy Merzouga Po śniadaniu wyjazd na pustynię Erg Chebbi Sahara w Merzoudze. Przejdź przez wiele berberyjskich wiosek rozsianych po drodze, w tym wąwozy Todra, Tenghir, Tinjdad, Jorf i Erfoud. Zrelaksuj się w Merzouga, a następnie spakuj małą torbę na noc, aby wybrać się na wędrówkę na wielbłądzie przez wydmy Erg Chebbi. Przyjedź do tradycyjnego obozu berberyjskiego, zostaw wielbłądy i idź na najwyższe wydmy, aby obejrzeć zachód słońca. Spędź noc w namiotach berberyjskich nomadów pod gwiazdami, słuchając muzyki bębnów na środku Sahary. Dzień 3: Wędrówka na wielbłądach - wschód słońca - Errachidia - Medilt - góry Atlas - Ifran - Fes Wstań jasno i wcześnie, aby zobaczyć wspaniały wschód słońca nad pustynią. Zjedz śniadanie, zanim wskoczysz z powrotem na wielbłąda. Po dotarciu do Merzougi rozpocznij jazdę do Fezu, przecinając dolinę Ziz przez Errachidię. Około południa zatrzymaj się w Midelt, aby kupić lunch. Jedź dalej do Fezu przez Ifran Imouzzar z lasami cedrowymi i miastami berberyjskimi, które są znane jako zimowe ośrodki narciarskie dla Marokańczyków. Twój kierowca może zauważyć po drodze kilka małp Barbary i skorzystać z okazji, aby zrobić kilka zdjęć. Przyjedź do Fezu późnym popołudniem i zakończ wycieczkę transportem do miejsca zakwaterowania

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka przez pustynię do Merzougi

5. Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka przez pustynię do Merzougi

Odkryj pustynię Maroka w ramach 3-dniowej wycieczki z Marrakeszu. Zobacz historyczną osadę Ajt Bin Haddu, weź udział w przejażdżce na wielbłądach przez wydmy i zobacz wschód słońca na pustyni. Dzień 1.: Marrakesz – Tizi n'Tichka – Ajt Bin Haddu – Ouarzazate – Dolina Róż – Tinghir Twoja 3-dniowa wycieczka po pustyni z Marrakeszu do wydm Merzougi rozpoczyna się wczesnym rankiem od odbioru z hotelu lub najbliższego miejsca zbiórki w Marrakeszu. Jedź na wschód, mijając urokliwe wioski, aby dotrzeć do gór Atlasu Wysokiego. Jadąc przez góry, od czasu do czasu zatrzymaj się, aby zrobić malownicze zdjęcia, rozprostować nogi i napić się kawy. Po pokonaniu słynnej przełęczy Tizi n'Tichka zatrzymaj się w ufortyfikowanej osadzie Berberów, Ajt Bin Haddu. Zobacz lokalizacje, w których kręcono sceny do takich filmów jak Gladiator, Lawrence z Arabii i Królestwo niebieskie. W tym miejscu wpisanym na listę UNESCO spędzisz około 2,5 godziny, zwiedzając je z lokalnym przewodnikiem (opłaty za usługi przewodnika nie są wliczone). Zjedz pyszny lunch, a następnie wyrusz w dalszą podróż do miasta Tinghir, przejeżdżając obok Warzazatu, oazy Skoura, Kelâat M'Gouna i wąwozu Dades. Do hotelu dotrzesz późnym popołudniem. Odpocznij przy kolacji w Tinghirze i spędź tutaj pierwszą noc wycieczki. Dzień 2.: Tinghir – wąwóz Todra – Tinejdad – Arfud – wydmy Merzouga Po śniadaniu wyrusz na pustynię Irk asz-Szabbi w Merzoudze. Przejedź przez wąwóz Todra i wiele berberyjskich wiosek rozrzuconych po drodze, w tym Tinghir, Tinejdad, Jorf i Arfud. Po odpoczynku w Merzoudze spakuj rzeczy potrzebne na noc w mały plecak i wyrusz na przejażdżkę na wielbłądach przez wydmy Irk asz-Szabbi. Dotrzesz do tradycyjnego obozowiska Berberów, gdzie zostawisz wielbłądy i wejdziesz na najwyższe wydmy, aby obejrzeć zachód słońca. Spędź noc pod gwiazdami w namiotach berberyjskich nomadów, słuchając muzyki na samym środku Sahary.  Dzień 3.: wyprawa na wielbłądach – wschód słońca – Tinghir – Dolina Róż – Góry Atlas – Marrakesz Wstań wcześnie, aby zobaczyć wspaniały wschód słońca nad pustynią. Zjedz śniadanie i wejdź z powrotem na wielbłąda. Po dotarciu do Merzougi rozpocznij podróż powrotną do Marrakeszu. Około południa zatrzymaj się w Kalaat M'Gounie (Dolina Róż) na lunch i zasłużony odpoczynek. Jedź dalej przez Warzazat i wieczorem dotrzyj do hotelu w Marrakeszu.

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka przez pustynię do Fezu

6. Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka przez pustynię do Fezu

Odkryj Fez i Marrakesz, „cesarskie miasta” Maroka, podczas 3-dniowej wycieczki z przewodnikiem. Dzień 1: Marrakesz — Ajt Bin Haddu — Dades (1. noc w Kasbah Amazigh) Twoja wycieczka rozpocznie się od wczesnego odbioru. Rano spotkaj się z swoim kierowcą w Twoim hotelu lub riadzie i rozpocznij wyprawę od przekroczenia pasma górskiego Atlasu Wysokiego w drodze do kazby Ajt Bin Haddu. Zwiedź osadę na spacerze z przewodnikiem, a potem udaj się do Warzazat, aby tam zjeść lunch w swobodnej atmosferze. Wczesnym popołudniem pojedź na północny wschód do Boumalne Dades. Wybierz się na przejażdżkę wzdłuż rzeki Wadi Dadis z przepięknym zachodem słońca w tle. Dotrzyj do doliny Dades i zatrzymaj się, aby podziwiać wspaniałe krajobrazy. Potem udaj się do hotelu, gdzie zjesz kolację, i zatrzymaj się na nocleg w Kasbah Amazigh. Dzień 2: Dades – Merzouga Zacznij dzień od śniadania w swoim hotelu. Wybierz się na wyprawę „drogą 1001 kasb” do Tinghiru, czyli oazy, gdzie będziesz mieć okazję wziąć udział w godzinnym spacerze wzdłuż brzegu rzeki aż do przełomów rzeki Todgha. Skorzystaj z czasu wolnego przed lunchem, aby zachwycić się tutejszym krajobrazem.  Wczesnym popołudniem udaj się do Merzougi na spotkanie z karawaną wielbłądów. Stąd wyrusz na przejażdżkę wielbłądem po pustynnych wydmach Erg Chebbi, zachwycając się hipnotyzującym zachodem słońca.  Przed zmierzchem dotrzyj do pustynnego obozowiska na Saharze, schowanego pośród pustynnych wydm. Tutaj zjedz marokańską kolację pod gwiazdami i posłuchaj miejscowych nomadów grających na bębnach wokół ogniska. Następnie zrelaksuj się w swoim standardowym lub luksusowym namiocie, w zależności od wybranej opcji. Namioty standardowe zapewniają skromny standard. Prywatne namioty są oferowane w zależności od dostępności. Tuż obok dostępne są toalety i pomieszczenie ogólnodostępne, gdzie można się odświeżyć. Namioty luksusowe znajdują się w bardziej odseparowanej i malowniczej okolicy i zapewniają dodatkowy komfort dzięki odpowiedniemu posłaniu. Gwarantowane jest otrzymanie prywatnego namiotu z toaletami ze spłuczką w europejskim stylu, prysznicami z ciepłą wodą oraz obfitą kolacją i śniadaniem. Dzień 3: Merzouga — Fez Opiekunowie obudzą Cię na wschód słońca, jeśli wyrazisz taką chęć. Po śniadaniu jedź wzdłuż rzeki Zizi i jej niezwykłych oaz otoczonych palmami i ufortyfikowanych ksarów (zamków) aż do Midelt, niewielkiego miasteczka w sercu Gór Atlas, gdzie zatrzymasz się na lunch. Popołudniu kontynuuj przekraczanie Atlasu Średniego w drodze do Fezu. Zauważ dramatyczną zmianę krajobrazu: dotychczasowy jałowy, kamienny krajobraz zamieni się w ośnieżone szczyty, lasy cedrowe i bujną roślinność.  Zakończ swoją wycieczkę z Marrakeszu do Fezu wczesnym wieczorem, kiedy to kierowca zabierze Cię z powrotem do Twojego riadu lub hotelu w Fezie.

Z Marakeszu: 3-dniowa wycieczka po pustyni Merzouga

7. Z Marakeszu: 3-dniowa wycieczka po pustyni Merzouga

Poczuj magię pustynnej wycieczki do Marakeszu - 3 dni Dzień 1: Marrakesz do Doliny Dades Twoja przygoda zaczyna się od odbioru z riadu w Marakeszu o godzinie 8:00. Opuść miasto, przemierzając wspaniałe góry Atlasu Wysokiego przez przełęcz Tizi-N-Tichka, zatrzymując się po drodze, aby zwiedzić malownicze wioski berberyjskie. Najważniejszym wydarzeniem dnia będzie Kasbah w Ait Ben Haddou, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i będąca tłem dla wielu kultowych filmów. Odkryj Kasbę, zjedz lunch i jedź dalej do Doliny Dades, znanej z urzekających krajobrazów i słynnych formacji skalnych „małpich palców”, jeśli czas na to pozwoli. Ciesz się kolacją i noclegiem w lokalnym hotelu. Całkowita odległość do przejechania: ok. 353 km. Całkowity czas jazdy: ok. 6 godzin 30 minut Dzień 2: Dolina Dades do Merzouga Po śniadaniu udaj się do Tineghir i wspaniałego wąwozu Todgha, 300-metrowego kanionu. Wybierz się na spokojny spacer po tym cudu natury, a następnie udaj się do Merzougi, gdzie rozpoczyna się wędrówka na wielbłądach. Przemierzaj hipnotyzujące wydmy Erg Chebbi, podziwiaj zapierający dech w piersiach zachód słońca i dotrzyj do pustynnego obozu na tradycyjną marokańską kolację, ognisko, berberyjską muzykę i nocleg w prywatnym namiocie. Całkowita odległość do przejechania: ok. 275 km. Całkowity czas jazdy: ok. 4 godziny Dzień 3: Merzouga do Marakeszu Obudź się wcześnie, aby zobaczyć spektakularny pustynny wschód słońca i zjeść śniadanie. Wybierz pomiędzy przejażdżką na wielbłądzie lub transferem 4x4 z powrotem do Merzougi. Podróżuj z powrotem do Marakeszu przez urokliwą dolinę Draa, z malowniczymi przystankami po drodze. Poznaj zabytkową „Taourirt Kasbah” w Ouarzazate i zjedz lunch przed przekroczeniem gór Atlasu Wysokiego. Twoja wycieczka kończy się transferem do miejsca zakwaterowania w Marrakeszu. Całkowita odległość do przejechania: ok. 560 km. Całkowity czas jazdy: ok. 9 godz. Odkryj różnorodne krajobrazy Maroka, skarby kultury i magię Sahary podczas tej niezapomnianej 3-dniowej wycieczki. Twoja podróż zakończy się wysiadaniem w Marrakeszu, gdzie będziesz mógł przemyśleć swoją pustynną przygodę lub kontynuować eksplorację tego tętniącego życiem miasta.

Luksusowa, magiczna 3-dniowa i 2-nocna wycieczka po pustyni z Fezu do Marakeszu

8. Luksusowa, magiczna 3-dniowa i 2-nocna wycieczka po pustyni z Fezu do Marakeszu

Dzień 1: Fez do Merzougi Nasza 3-dniowa pustynna wycieczka z Fezu do Marrakeszu rozpoczyna się porannym wyjazdem z Fezu. Wyruszymy w malowniczą przejażdżkę przez urzekające krajobrazy Atlasu Średniego, mijając urokliwe miasteczka i malownicze doliny. Po drodze zatrzymamy się w Ifrane, znanym jako „Mała Szwajcaria” i Azrou, gdzie możemy wchodzić w interakcje z przyjaznymi makakami berberyjskimi. Kontynuując naszą podróż, zapuścimy się w dolinę Ziz z jej bujnymi gajami palmowymi i imponującymi wąwozami. Po południu dotrzemy do Merzougi, bramy na Saharę. Spotkamy się z naszą karawaną wielbłądów i wyruszymy w niezapomnianą wędrówkę na wielbłądach do złotych wydm Erg Chebbi. Gdy słońce zajdzie, dotrzemy do naszego pustynnego obozu, gdzie zjemy tradycyjną marokańską kolację i spędzimy noc pod rozgwieżdżonym niebem. Dzień 2: Merzouga do Warzazat Obudzimy się wcześnie, aby być świadkami magicznego wschodu słońca nad Saharą, zanim wrócimy do Merzougi na naszych wielbłądach. Po śniadaniu wyjazd do Warzazat, miasta znanego z urzekającego piękna i słynnych studiów filmowych. Po drodze przejedziemy przez miasto przypraw rissani i urzekający Wąwóz Todra, majestatyczny kanion z wysokimi klifami i wijącą się rzeką. Wybierz się na spacer i podziwiaj oszałamiającą naturalną scenerię. Kontynuując naszą podróż, przejedziemy przez kalaa megouna miasta Roses, słynącego z unikalnych formacji skalnych. a następnie kontynuujemy jazdę do hotelu w Ouarzazat, delektując się pyszną kolacją Dzień 3: Warzazat do Marakeszu Ostatniego dnia opuścimy Warzazat i będziemy kontynuować naszą przygodę w kierunku Marrakeszu. Nasza trasa poprowadzi nas przez duże studio w Afryce o nazwie oscar studio i fascynującą Kasbah Ait Ben Haddou, miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i popularne miejsce kręcenia filmów i programów telewizyjnych. Na koniec będziemy kontynuować jazdę wśród malowniczych krajobrazów gór Atlas, przecinając wspaniałą przełęcz Tizi n'Tichka, która osiąga wysokość 2260 metrów (7410 stóp). Gdy schodzimy z gór, miniemy tradycyjne berberyjskie wioski i panoramiczne punkty widokowe, zapewniając wiele okazji do robienia zapierających dech w piersiach zdjęć. Po drodze będziemy robić przystanki, aby podziwiać piękno okolicy i rozkoszować się wspaniałymi widokami. Przyjeżdżając po południu do tętniącego życiem Marrakeszu, pożegnamy się ze świadomością, że przeżyliśmy niezapomnianą podróż z pustyni do tętniącego życiem miasta. Nasza wycieczka kończy się, gdy wysadzimy Cię w preferowanym miejscu w Marrakeszu, z cennymi wspomnieniami i głębszym uznaniem dla różnorodnych krajobrazów i bogatej kultury Maroka.

Z Marrakeszu: 3-dniowe safari na pustyni Merzouga z jedzeniem

9. Z Marrakeszu: 3-dniowe safari na pustyni Merzouga z jedzeniem

Odkryj skraj Sahary podczas trzydniowej budżetowej wycieczki z Marrakeszu i odkryj dramatyczne krajobrazy Doliny Dades i Kasbah w Ouarzazate. Przejedź przez wydmy Erg Chebbi na wielbłądzie i prześpij się w pustynnym obozie pod gwiazdami Dzień 1: Marrakesz – Ait Ben Haddou – Dades Rozpocznij swoją podróż od przejścia przez góry Atlasu Wysokiego, mijając kolejne berberyjskie wioski, aż do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Ait Ben Haddou. Ta wioska słynie z kasby i ufortyfikowanej wioski i była wykorzystywana jako scenografia do niektórych słynnych hollywoodzkich eposów i sesji zdjęciowych do magazynów. Po wolnym czasie zjedz lunch w lokalnej restauracji i kontynuuj jazdę przez Warzazat, znaną jako Brama Sahary. Kontynuuj do Boumalne Dades, podziwiając malowniczą jazdę wzdłuż Doliny Dades, gdzie możesz zjeść obiad i odpocząć na noc w Kasbah Amazigh lub Hotelu Chems. Dzień 2: Dades – Wąwozy Todgha – Merzouga Po śniadaniu opuść hotel i jedź do Tinghir i jego dramatycznych wąwozów Todgha, zatrzymując się na trochę wolnego czasu na zwiedzanie kanionów. Zjedz lunch w lokalnej kawiarni i jedź dalej do Merzougi, aby spotkać się z karawaną wielbłądów. Przeżyj wydmy Erg Chebbi na wielbłądzie i obejrzyj zachód słońca. Dotrzyj do obozu na pustyni przed zmrokiem i delektuj się autentyczną marokańską kolacją pod gwiazdami. Lokalni nomadzi zapewnią rozrywkę i pokażą, jak grać na tradycyjnych bębnach Tam Tam. Ciesz się kolacją i noclegiem. Dzień 3: Merzouga Warzazat - Marrakesz Po wczesnej pobudce, aby obejrzeć wschód słońca przed śniadaniem (opcjonalnie), kierowca będzie czekał, aby odebrać Cię z powrotem do Marrakeszu. Zatrzymaj się w połowie drogi na lunch w lokalnej restauracji. Wysiądź w pierwotnym punkcie odlotu lub na Djemaa El Fna około 20:00. Możesz także zarezerwować ulepszenia na noc w obozie Beduinów, takie jak luksusowy obóz pustynny z luksusowym prywatnym namiotem z prysznicem, łazienką i 5-gwiazdkowymi udogodnieniami. Te podwyższenia klasy należy rezerwować na osobę.

Z Marakeszu: niezapomniana 3-dniowa wycieczka po pustyni do Fezu

10. Z Marakeszu: niezapomniana 3-dniowa wycieczka po pustyni do Fezu

Wyrusz w urzekającą 3-dniową podróż przez różnorodne krajobrazy, podróżując z Marrakeszu do Fezu. Po drodze odkrywaj góry Atlasu Wysokiego, Saharę i tętniące życiem miasta. Pierwszego dnia wyrusz z Marrakeszu w malowniczą przejażdżkę przez góry Atlasu Wysokiego. Wejdź na Tizi n'Tichka, najwyższą przełęcz górską w Maroku, skąd będziesz mógł podziwiać panoramiczne widoki na okoliczne doliny i szczyty. Zatrzymaj się w Ajt Bin Haddu, miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znanym z imponujących kasb i będącym tłem dla wielu znanych filmów. Kontynuując naszą podróż, przemierzamy Dolinę Róż, znaną z pachnących kwiatów. Dotrzyj do zachwycających wąwozów Dades, gdzie spędzisz noc w miejscowym hotelu. Drugiego dnia wyrusz na rozległą Saharę. Przejedź przez urzekający wąwóz Todra z wysokimi klifami i płynącą rzeką, zanim dotrzesz na skraj pustyni. Ciesz się przejażdżką na wielbłądzie, wędrówką przez złote wydmy i doświadczaniem magicznego spokoju Sahary. Gdy zapadnie noc, dotrzesz do tradycyjnego obozu pustynnego, gdzie usiądziesz do kolacji pod rozgwieżdżonym niebem. Ostatni dzień zabierze Cię do Erfoud, miasta słynącego z unikalnych skamielin. Następnie przejedziesz przez lasy cedrowe, w których żyją psotne makaki berberyjskie, i przemierzysz malownicze góry Atlasu Średniego. Dokończ wycieczkę po dotarciu do Fezu, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Tinghir

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 150
Sortuj wg::
Strona 1 z 10

Niezwykłe doznania

Tinghir: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Tinghir: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tinghir? Kliknij tutaj.

Tinghir: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 5033 opinii

Azul! To była wspaniala przygoda. Poczynając od troskliwego kierowcy Mohameda E., poprzez interesujące opowieści przewodnika Hamida oraz Berbera Balloo z pustyni. Cały team był dobry ale ta trójka była wyjątkowo zaangażowana. Śmiech, żarty i duża wiedza o zwiedzanych miejscach dowodzi pełnego profesjonalizmu. Wszystkie zwiedzane miejsca i zabytki były interesujące, ale to noc na pustyni była magiczna. Tak pysznego tajin jak serwowany na pustyni, nie jadłam przez cały pobyt w Maroko. Ukłony dla kucharza.Chapeau bas. Wieczorne ognisko na pustyni, śpiewy, tańce i filozoficzne oraz życiowe rozmowy z Berberami oraz innymi uczestnikami wycieczki dopełniły MEGA zadowolenia. Noc pełna gwiazd na bezkresie pustyni jest bezcenna. Polecam z całego serca!

Ta podróż była absolutnie niesamowita i przerosła moje oczekiwania. Nasz kierowca Hossain był aniołem, który pomagał w każdy możliwy sposób i sprawiał, że czuliśmy się bezpiecznie w każdej sytuacji. To był świetny sposób, aby zobaczyć różne części Maroka, gdy mijaliśmy różne rodzaje krajobrazów i miast w drodze na Saharę i największą przygodę. Po drodze zrobiliśmy serię przystanków, aby odwiedzić interesujące miejsca w drodze do punktu kulminacyjnego, jakim była przejażdżka na wielbłądzie o zachodzie słońca i nocleg na Saharze, który był absolutnie magiczny z dobrą muzyką kulinarną przy kominku i wygodnym zakwaterowaniem. Nie zapominając o rozgwieżdżonym niebie, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłem.

Ta trasa była taka dobra. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu na pustyni i przejażdżek na wielbłądach przez Saharę. Cieszyliśmy się również wieloma ciekawymi przystankami po drodze - wąwozami, ogrodami i starożytnymi miastami. Nasz kierowca Mohammed był tak dobry - regularnie zatrzymywał się na toaletę i przerwy na przekąski i mówił naprawdę dobrze po angielsku. Miejsca, w których zatrzymywaliśmy się na lunch, nie były wspaniałe i prawdopodobnie były pułapkami turystycznymi, ale nie sądzę, żeby były jakieś lepsze opcje, które byłyby wygodne dla przejażdżek. Minibus był wygodny, podobnie jak hotel i kemping.

Zdecydowanie polecam tę wycieczkę. Wszystkie miejsca, które odwiedziliśmy, szczególnie zachód słońca na pustyni, były bardzo piękne. Wycieczka była dobrze zorganizowana. Nasz kierowca Bada dowiózł nas bezpiecznie i zadbał o to, aby cała podróż przebiegła komfortowo. Zakwaterowanie na pustyni i jedzenie po drodze były dość podstawowe, ale należy się tego spodziewać, ponieważ nie była to luksusowa wycieczka. Ogólnie rzecz biorąc, zdecydowanie wart swojej ceny.

Cudowne przeżycie! Nasz kierowca Abdou był świetny: przyjazny, opiekuńczy i zawsze do naszej dyspozycji w razie potrzeby. Krajobrazy i odwiedzane miejsca zapierają dech w piersiach. Pustynia …. Piękne z przejażdżkami na wielbłądach. Noc w namiotach nomadów była niesamowita. Zapewnij ciepłe ubrania na noc. Mały minus: bardzo mało wolnego czasu na zakup pamiątek i spokojny spacer.