Dodaj daty

Wieża Dunajska

Wieża Dunajska – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: wycieczka krajoznawcza Big Bus Hop-On Hop-Off

1. Wiedeń: wycieczka krajoznawcza Big Bus Hop-On Hop-Off

Zobacz historyczne i nowoczesne atrakcje Wiednia podczas wycieczki autobusowej typu hop-on hop-off z komentarzem audio. Wybierz karnet 24- lub 48-godzinny, aby dopasować go do swojego harmonogramu. Wszystkie bilety obejmują samodzielną wycieczkę audio z przewodnikiem. Dodatkowo możesz wybrać pieszą wycieczkę po mieście z przewodnikiem, rejs po Dunaju lub wycieczkę na historycznym gigantycznym diabelskim młynie. Poznaj zabytki „Starego Wiednia”, w tym operę, dzielnicę muzeów, pałac Hofburg, parlament, ratusz i kanał Dunaj. Trasa miejska prowadzi poza centrum miasta, obok parku rozrywki Prater, do „Nowoczesnego Wiednia”, z zapierającymi dech w piersiach widokami na wiedeńskie góry, miasto UNO i Dunaj. Zaczynając w centrum miasta, zwiedzaj słynne wiedeńskie pałace na Szlaku Pałacowym. Przejdź obok pałacu Hofburg, a następnie wyrusz za miasto, aby zobaczyć pałac Schönbrunn i Belweder. Zobacz podmiejskie obszary Wiednia, ekspresjonistyczny punkt orientacyjny Hundertwasserhaus i „New Modern” Hauptbahnhof. Dzięki 24-godzinnemu biletowi możesz zobaczyć to, co najlepsze w Wiedniu w ciągu jednego dnia. Skorzystaj z wycieczki z audioprzewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej o mieście we własnym tempie. Jeśli kupisz 48-godzinny bilet, możesz dołączyć do pieszej wycieczki z przewodnikiem po mieście z licencjonowanym przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez deptak Starego Miasta w Wiedniu. Dowiedz się więcej o fascynującej historii imperium dzięki kompleksowemu wglądowi w niektóre z jego najbardziej znanych budynków. Wybierz opcję 48-godzinnego biletu, aby cieszyć się malowniczym rejsem po Dunaju lub przejażdżką historycznym diabelskim młynem. Możesz także dołączyć do pieszej wycieczki z przewodnikiem po centrum miasta z licencjonowanym przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez strefę dla pieszych na wiedeńskiej Starówce. Dowiedz się więcej o fascynującej historii imperium dzięki kompleksowemu wglądowi w niektóre z jego najbardziej znanych budynków.

Wiedeń: Bilet wstępu bez kolejki do Donauturm

2. Wiedeń: Bilet wstępu bez kolejki do Donauturm

Zobacz wspaniałą wieżę Donauturm – najwyższą atrakcję Wiednia. Skorzystaj z przejazdu autobusem wahadłowym ze stacji metra Alte Donau lub Neue Donau w kierunku wieży i ze swoim biletem wstępu bez kolejki udaj się prosto do wejścia. Taras wieży obejmuje w pełni dostępną, odkrytą platformę i dwupiętrową, przeszkloną sekcję wewnętrzną, dzięki którym możesz podziwiać niezapomnianą panoramę wspaniałego miasta Wiedeń. Przeszklony taras wewnętrzny pozwala odwiedzającym podziwiać widok na Wiedeń podczas złych warunków pogodowych i silnych wiatrów. Stał się on szczególnie popularnym miejscem na wyjątkowe okazje. W kawiarni znajdującej się na wysokości 160 metrów można zjeść domowe wypieki, strudle i ciasta. Oferuje ona także szeroki wybór wyśmienitych wiedeńskich kaw i austriackich specjałów na ciepło. Na następnym piętrze, na wysokości 170 metrów, znajduje się restauracja wieży Donauturm. Oba piętra wieży co 26 minut wykonują pełny obrót wokół własnej osi i dzięki temu zapewniają zróżnicowane i fantastyczne widoki na miasto.

Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 atrakcji

3. Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 atrakcji

Odkryj najsłynniejsze zabytki Wiednia zgodnie z Twoim osobistym programem zgodnym z Twoimi zainteresowaniami. Wybierz spośród 40 różnych atrakcji i ofert zwiedzania, które obejmują 2, 3, 4 lub 5 atrakcji w Twoim programie. Weź udział w wycieczce typu hop-on hop-off, aby zapoznać się z najważniejszymi zabytkami Wiednia lub odwiedź Prater. Zobacz Wieżę Dunaju, Dom Haydna lub Apartament Johanna Straußa. Odwiedź Muzeum Żydowskie lub Skarbiec Cesarski. Wybierz jedno z wielu muzeów, odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy lub przejdź się po zoo Schönbrunn. Atrakcje: - Bilet Hop-on Hop-off na 24 godziny na wszystkie linie (liczony jako 1 atrakcja) - Wielka wycieczka do Schönbrunn - Schloss Hof i Schloss Niederweiden - Muzeum Sisi - ogród zoologiczny Schönbrunn - Diabelski młyn - Muzeum historii naturalnej - Wieża Dunaju - Muzeum Leopolda - Skarbiec cesarski - Hiszpańska Szkoła Jazdy - Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MUMOK) - Górny Belweder - Klasztor Klosterneuburg- Opera Wiedeńska – zwiedzanie z przewodnikiem - Albertina - Rejs po mieście DDSG - Kunsthistorisches Museum - Madame Tussauds - Schönbrunn Panoramabahn - Muzeum Beethovena w Heiligenstadt - MAK (Muzeum Sztuki Użytkowej) - Geymüllerschlössel - I ponad 30 innych atrakcji

Wiedeń: EasyCityPass z transportem publicznym i zniżkami

4. Wiedeń: EasyCityPass z transportem publicznym i zniżkami

Odkryj Wiedeń z EasyCityPass i korzystaj z wielu zniżek. EasyCityPass oferuje niedrogi bilet na transport publiczny, a także zniżki u wielu różnych partnerów z różnych branż na terenie całego miasta. Poznaj gastronomię, kulturę, zakupy, atrakcje turystyczne i życie nocne Wiednia po obniżonych cenach i wybierz bilet dostosowany do długości Twojego pobytu. Zobacz atrakcje, takie jak Wieża Dunajska, Wiedeńskie Muzeum Czekolady i nie tylko. Zapoznaj się z ulotką dołączoną do karnetu, zawierającą listę wszystkich partnerów objętych karnetem oraz kod QR, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat zniżek. Ciesz się łatwością, jaką zapewnia bilet na transport publiczny wliczony w cenę.

Wiedeń: Rejs Heurigen z wiedeńskimi piosenkami i bufetem

5. Wiedeń: Rejs Heurigen z wiedeńskimi piosenkami i bufetem

Ciesz się wiedeńską muzyką Heuriger, tak jak kochają ją wiedeńczycy. Marion Zib z Radia Wienerlied sprowadza najlepsze duety heurigen z miasta na przytulny statek MS Admiral Tegetthoff. Ciesz się wyjątkową atmosferą, gdy muzycy będą chodzić od stolika do stolika, przyjmując życzenia muzyczne i zapraszając do śpiewania. Statek wyrusza we wspaniały rejs po Dunaju, podczas którego okrążysz 2. dzielnicę Wiednia. Podziwiaj nowoczesną i pięknie oświetloną panoramę Wiednia z Wieżą Dunaju, Płytą Dunaju i Wieżą DC. Przyjrzyj się zabytkowym budynkom, takim jak Kościół Rocznicowy, Ringturm lub koszary Rossauer. Pokładowa restauracja rozpieści Cię typowymi przysmakami z zimnego i ciepłego Heurigenbuffet.

Wiedeń: cyfrowa karta miejska i 24-godzinna wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off

6. Wiedeń: cyfrowa karta miejska i 24-godzinna wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off

Zwiedź stolicę Austrii i korzystaj z niezliczonych przywilejów w muzeach, na terenie atrakcji, na wystawach, w teatrach, na koncertach, w sklepach, a także 20% zniżki w każdej z restauracji biorących udział w programie oraz z wielu innych atrakcji podczas 7-dniowego pobytu. To wyjątkowe połączenie pozwoli Ci na bezpłatne podróżowanie środkami transportu publicznego przez 24, 48 lub 72 godziny. Możesz także skorzystać z 24-godzinnego biletu na autobus wycieczkowy w dowolnym momencie swojego pobytu w Wiedniu. Zobacz słynne atrakcje miasta, takie jak opera, kościół Votivkirche, Prater czy wieżę Donauturm. Przejedź obok zamku Schönbrunn i odkryj kompleks Arsenal oraz Hofburg. Zwiedź miasto we własnym tempie, zanurz się w Wiedniu epoki cesarskiej i poznaj życie Habsburgów. Przejedź obok niesamowitego Hofburga, Hiszpańskiej Szkoły Jazdy, Heldenplatz i krypty Kapucyńskiej. Po drodze dowiesz się więcej o znaczeniu muzyki w Wiedniu i o znanych muzykach pochodzących z tego miasta.

Wiedeń: spływ kajakowy z przewodnikiem

7. Wiedeń: spływ kajakowy z przewodnikiem

Odkryj najbardziej osobliwą część Wiednia, Alte Donau; wioska nad jeziorem, która została odcięta od głównego koryta Dunaju w 1870 r. To tutaj na odcinku rzeki wędrują nocne bobry. Zobacz, jak Wiedeń utrzymuje swoją ugruntowaną reputację jako centrum dyplomacji, polityki i stosunków międzynarodowych, przepływając obok Organizacji Narodów Zjednoczonych i kilku innych najważniejszych współczesnych budynków miasta. Ten widok miasta jest później kontrastowany z uroczymi chatami nad jeziorem, które zdobią brzegi wody, nadając brzegowi żywe kolory. Najprawdopodobniej będziesz dzielić wodę z lokalnymi wioślarzami, dziwnym rybakiem oraz mnóstwem łabędzi i kaczek po drodze. Alte Donau to wodna oaza w środku miasta, doskonale zaprojektowana do dalszych wypraw kajakiem. Jeśli jest gorąco, możesz też zrobić sobie przerwę na kąpiel w czystych wodach jeziora, jednocześnie poznając nowych przyjaciół, wygrzewając się na słońcu i aktywnie spędzając czas. Otrzymasz również mnóstwo wskazówek od przewodnika, jeśli chcesz dłużej badać „nowy” Wiedeń. Możesz zjeść lunch lub koktajl na samozwańczej wiedeńskiej „Copa Beach”, popływać z jednego z pontonów nad rzeką, odwiedzić Wieżę Dunaju z 360-stopniowym widokiem na panoramę Wiednia lub zwiedzić uroczy Park Dunaju, a wszystko to w odległości spaceru od punktu końcowego.

RAXI (riksza elektryczna) Wiedeń 90 minut zwiedzania

8. RAXI (riksza elektryczna) Wiedeń 90 minut zwiedzania

Wycieczka Raxi (elektryczną rikszą) pokaże Ci dokładnie to, co naprawdę chcesz zobaczyć w Wiedniu. Trasa może być spersonalizowana w oparciu o Twoje zainteresowania, takie jak architektura lub historia, lub jako przewodnik mogę zasugerować i zaprojektować trasę dla Ciebie, aby Twoje doświadczenie w Wiedniu było po prostu idealne. Mogę odebrać Cię z hotelu i zawieźć w wybrane przez Ciebie miejsce. Możesz doświadczyć Wiednia prawie tak, jakbyś szedł pieszo i to bez żadnego wysiłku, nawet jeśli jesteś bardzo zmęczony. Raxi (mój e-rickshaw) został specjalnie zaprojektowany w Holandii (Europa Zachodnia) do wygodnych podróży dla dwóch osób dorosłych i został dostarczony 15 czerwca, więc jest naprawdę nowy i w bardzo dobrym stanie. Raxi jest wyposażony w amortyzatory, piękny pomarańczowy daszek i chowany podnóżek (ułatwiający wsiadanie i wysiadanie). Silnik znajduje się pod siedzeniami, dzięki czemu ciepło silnika nie jest emitowane na gości. Na specjalnym stelażu można wygodnie przewozić dwie laski lub kije turystyczne. Ciesz się nieznanymi turystom miejscami w Wiedniu, takimi jak najstarsza gotycka wieża mieszkalna w Wiedniu lub Park Dunajski. Możesz odkryć wszystko bardzo wygodnie i bez zmęczonych nóg dzięki panoramicznym wycieczkom Raxi-Tours. Skontaktuj się ze mną przez e-mail (office@guide-nicole.com) lub telefon komórkowy, aby spełnić swoje marzenia o zwiedzaniu Wiednia. Pogoda na przejażdżki Raxi: od +2°C (jeśli drogi nie są śliskie) do 30°C, przy maksymalnym wietrze 50 km/h. Dostępna jest ochrona przeciwdeszczowa na wypadek lekkiego deszczu lub śniegu. Jeśli pogoda uniemożliwi wycieczkę Raxi, możemy odbyć prawie taką samą wycieczkę, korzystając z transportu publicznego. Jednak w tym przypadku również będziemy musieli iść pieszo. Twój odbiór z miejsca spotkania lub hotelu pozostaje bezpłatny. Wyślę Ci wiadomość z 48-godzinnym wyprzedzeniem, jeśli pogoda uniemożliwi wycieczkę z RAXI i nadal możliwa będzie tylko wycieczka transportem publicznym, abyś mógł zarezerwować moją nową wycieczkę: "W Wiedniu jak wiedeńczyk: transportem publicznym i pieszo" zamiast wycieczki Raxi. Jeśli nie chcesz korzystać z transportu publicznego, możesz również bezpłatnie anulować rezerwację.

Wiedeń: 3,5-godzinny rejs po Dunaju z muzyką na żywo i grillem w formie bufetu

9. Wiedeń: 3,5-godzinny rejs po Dunaju z muzyką na żywo i grillem w formie bufetu

Zapraszamy na wieczór na pokładzie MS Admiral Tegetthoff. Na dziki zachód! Nasz zespół country „Western Cowboys” prowadzi przez wieczór z muzyką na żywo, podczas gdy catering na pokładzie przygotowuje pyszny bufet BBQ z grillowanymi żeberkami. Są też ogniste skrzydełka z kurczaka, kiełbaski, kolba kukurydzy i oczywiście niepowtarzalny widok na Wiedeń z pokładu statku. Wycieczka rozpoczyna się na stacji okrętowej Wiedeń / Reichsbrücke przy Handelskai i prowadzi w górę rzeki w kierunku śluzy Greifenstein. Następnie skręcasz i wracasz na przystań Wiedeń / Reichsbrücke. Pokażemy Ci „nowoczesny Wiedeń” z panoramą płaskowyżu Dunaju, Wieżą Dunajską i Wieżą Tysiąclecia oraz okolicami Korneuburga i Klosterneuburga. Bufet: Przystawki i Sałatki Wrapy z chorizo i prosciutto Grillowane halloumi 🌱 Grillowane pomidory bazyliowe z krewetkami Domowy chleb 🌱 Domowe sałatki sezonowe 🌱 Dania główne Suwaki / odmiany mini burgerów Mieszany szaszłyk z grilla Żeberka z grilla Dom więzienny Texas Chili z ciastem Mostek wołowy z pieczonymi ziemniakami i kremem czosnkowym Mac & Ser 🌱 Dodatki i Sosy Kolba kukurydzy 🌱 Warzywa stekowe 🌱 Koturny 🌱 Sos śmietanowy ze szczypiorkiem 🌱 Sos czosnkowy BBQ 🌱 boczek Wasabi Truflowy Majonez 🌱 Desery Brownie z potrójną czekoladą 🌱 Sernik 🌱 🌱 = Odpowiednie dla wegetarian

Wiedeń: 3,5-godzinny rejs po Dunaju „Grecka noc”

10. Wiedeń: 3,5-godzinny rejs po Dunaju „Grecka noc”

Grupa taneczna O Vrakas w tradycyjnych strojach zaprasza do Sirtaki. Olga Kessaris, głos Symfonii, prowadzi przez grecki wieczór. Ciesz się greckimi przysmakami, takimi jak tzatziki, gyros, souvlaki, baklava i inne, które są świeżo przygotowywane przez gastronomię pokładową. Zapraszamy na grecki wieczór nad Dunajem. Wycieczka rozpoczyna się na stacji okrętowej Wiedeń / Reichsbrücke przy Handelskai i prowadzi w górę rzeki w kierunku śluzy Greifenstein. Następnie skręcasz i wracasz na przystań Wiedeń / Reichsbrücke. Pokażemy Ci „nowoczesny Wiedeń” z panoramą płaskowyżu Dunaju, Wieżą Dunajską i Wieżą Tysiąclecia oraz okolicami Korneuburga i Klosterneuburga. Bufet: Przystawki i Sałatki Grecka sałatka farmera Tzatziki Melitzanosalata: Wędzone bakłażany z kawałkami fety, dymki i czosnku Chleb płaski i bagietka, masło Mieszana sałatka Halloumi z grilla zupa Rosół Z Cytryną Dania główne Gyros - Chrupiące plastry kurczaka i wieprzowiny z ryżem Moussaka – Soczysta zapiekanka z bakłażana z mieloną wołowiną, ziemniakami, cebulą, pomidorami i chrupiącą posypką beszamelową Souvlaki - Delikatne szaszłyki wieprzowe z plastrami ziemniaków Zapiekanka z cukinii Pieczone warzywa z sosem tatarskim Desery Baklava z lodami waniliowymi Jogurt grecki z kompotem z moreli, miodu i orzechów Deska serów z winogronami

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg:

Wieża Dunajska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wieża Dunajska? Kliknij tutaj.

Wieża Dunajska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 2158 opinii

Pojechaliśmy później niż planowaliśmy i nie było kolejek. Oznaczało to, że mieliśmy widok w świetle dziennym, a po czasie w kawiarni również w ciemności. To było oszałamiające. Z wcześniej zarezerwowanymi biletami wystarczy podejść do barierki i zeskanować je, aby wejść. W windzie wszyscy są eskortowani przez obsługę.

Trasa, widok i dodatkowy komentarz audio. Z drugiej strony żałuję, że wziąłem bilet przez Internet. O wiele łatwiej było zabrać go bezpośrednio z przystanku autobusowego. Na szczęście sterownik był świetny i pomógł mi znaleźć aplikację na moim laptopie. Dzięki niemu.

fantastyczna opcja na poruszanie się po mieście. Autobusy punktualne- przejrzysty sposób podróżowania. REjs po Dunaju- FANTASTYCZNY

Mieliśmy 5 rzeczy, wszystko było super zorganizowane. Bardzo ważne: brak czasu oczekiwania, zawsze priorytet!!

Wszystko poszło dobrze. Godziny otwarcia, w których można odebrać Flexipass w dniu przyjazdu, są zbyt krótkie