The Shard
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Zarezerwuj bilet już teraz

The Shard: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „The Shard”

Londyn – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 776

Co znajduje się w środku The Shard?

Londyński The Shard to więcej niż tylko najwyższy budynek w Europie Zachodniej – znajduje się w nim cała masa atrakcji zarówno dla zwiedzających, jak i dla ludzi, którzy w nim pracują i mieszkają na co dzień. Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą tego, co w „pionowym mieście” najlepsze!

Widok z The Shard

Widok z The Shard

Wjedź na górę dwupokładową windą i ciesz się najlepszym widokiem, jaki ma do zaoferowania Londyn! Bilety wstępu nie są tanie, ale jeśli angielska pogoda popsuje Ci oglądanie 40-milowej panoramy, następnym razem wejdziesz za darmo!

Restauracja „Aqua Shard”
Zdjęcie: Norio NAKAYAMA @flickr (CC BY-SA 2.0)

Restauracja „Aqua Shard”

Jeśli chcesz odwiedzić jakąś restaurację w The Shard, spróbuj właśniej tej – to prawdziwa oda do współczesnej angielskiej kuchni. Od niedzielnego lunchu aż po popołudniową herbatkę – każdy tradycyjny posiłek został tu poddany kreatywnemu tuningowi.

„Lang”
Zdjęcie: Norio NAKAYAMA @flickr (CC BY-SA 2.0)

„Lang”

Konieczne wybierz się na kawę i ciasto do tej znajdującej się w The Shard kawiarni! Po skosztowaniu ich autorskich wypieków nie sposób oprzeć się pokusie, żeby zabrać trochę do domu.

Hotel „Shangri-La”
Zdjęcie: Norio NAKAYAMA @flickr (CC BY-SA 2.0)

Hotel „Shangri-La”

5-gwiazdkowe apartamenty i zapierające dech w piersiach widoki – „Shangri-La” to idealne miejsce na romantyczny wypad na wyżyny luksusu!

„Skypool”
Zdjęcie: Norio NAKAYAMA @flickr (CC BY-SA 2.0)

„Skypool”

Uwaga, zapaleni pływacy: najwyżej położony basen w Europie za dnia jest raczej miejscem do relaksu, a w nocy zamienia się w jedno wielkie miejsce do imprezowania. Niestety, przed godz. 20.00 jest otwarty tylko dla gości hotelu.

Nasze wskazówki

Jak się tam dostać?

Można dojechać metrem – najbliższa stacja to „London Bridge”; zatrzymują się tam linie „Northern” i „Jubilee”. Obsługują ją też niektóre pociągi London Overground. W słoneczne dni można się wybrać na spacer wzdłuż południowego brzegu Tamizy z dzielnicy Waterloo lub przejść przez London Bridge spod Monument.

Gdzie można zaparkować?

Samochód zaparkować można przy znajdującej się nieopodal Kipling Street lub przy Southwark Bridge Road. Uwaga! The Shard znajduje się w strefie płatnego ruchu – opłaty obowiązują w godz. 7.00-18.00 w dni powszednie. Żeby uzyskać więcej informacji, wejdź na stronę internetową „Transport for London”.

Jak się ubrać?

W większości lokali gastronomicznych w The Shard obowiązuje strój smart casual. Jeśli chcesz je odwiedzić, nie przychodź w szortach, sportowych ubraniach ani klapkach.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  The Shard jest czynny codziennie w godz. 10.00-22.00, ale zimą godziny otwarcia ulegają nieznacznej zmianie; mogą też być inne, jeśli w środku odbywa się jakieś specjalne wydarzenie.
 • Cena
  Najtańszy bilet wstępu (po wliczeniu zniżki) kosztuje 17 GBP.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie
 • Jak tam dotrzeć?
  Najbliższa stacja metra to „London Bridge” (linie „Jubilee” i „Northern”). Wejście do The Shard znajduje się przy Joiner Street.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Jeśli chcesz się wybrać do któregoś z lokali gastronomicznych, ubierz się w stylu smart casual.

  • Bilet wstępu zarezerwuj wcześniej przez internet!

The Shard: Co mówią inni?

Ogólna ocena
4.4 / 5
na podstawie 6 181 opinii

Dobra organizacja, bardzo dobra obsługa - kierowcy i osoby sprzedający wyciedzkę. Elektroniczny przewodnik w języku polskim. Bardzo dobry standard bazy autobusów. Do poprawy w usłudze tej fimy to: więcej autobusów na lini pomarańczowej - długo się czeka na nie, bo ieździ ich niewiele. Na papierowej mapce jest zaznaczona linia fioletowa, która nie istnieje i myli to turystów, do usunięcia z mapki bo wprowadza to zamieszanie.

Świetna forma zwiedzania miasta, w cenie mieliśmy również rejs Tamizą-suprer, bardzo pomocny personel. Jedyne moje zastrzeżenie dotyczy audiobooka, ponieważ informacje przekazywane przez lektorkę w jęż.polskim są znikome, więcej podkładu muzycznego niż cennych informacji o mijanych obiektach. Mimo to, bardzo polecam

Dotyczy Londynu. Przejazdy autobusem bardzo dobrze zorganizowane, ciekawe miejsca , oglądałem prawie wszystkie ważne punkty w Londynie bez konieczności człapania tam piechotą. Warto rozpoczynać wycieczki o wcześniejszej porze dnia.

Świetna zabawa, bardzo polecam. Można zobaczyć wiele ciekawych miejsc w Londynie na które zwykle nie zwraca się uwagi. Świetni prowadzący, można się było pośmiać i czasem nawet przestraszyć :)

Warto skorzystać, jednak komentarz audio powinien być trochę bogatszy o bardziej szczegółowe informacje dotyczące obiektów, które są na trasie przejazdu