The London Eye

Fly high on Europe's tallest Ferris Wheel — be rewarded with panoramic views from 135 meters above the Thames.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 rzeczy, które można zobaczyć z London Eye

Ten diabelski młyn, mający pierwotnie pełnić rolę tymczasowej konstrukcji na potrzeby uczczenia nowego tysiąclecia, jest dziś jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Londynie! Oto 5 innych rzeczy, które można wypatrzyć, znajdując się 135 metrów nad ziemią.

 • Katedra św. Pawła

  1. Katedra św. Pawła

  Spójrz na północ, a zobaczysz opus magnum Christophera Wrena – katedrę św. Pawła. Od ukończenia budowy aż do 1962 r. była najwyższym budynkiem w Londynie.

 • Pałac Buckingham

  2. Pałac Buckingham

  Skieruj spojrzenie na zachód – za rzeką widoczny jest kolejny klejnot w koronie Londynu, pałac Buckingham. Po bokach znajdują się Big Ben i Hyde Park!

 • Tower of London i Tower Bridge

  3. Tower of London i Tower Bridge

  Na wschodzie widać najsłynniejszy most i najsłynniejszy zamek Londynu. Gdyby nie zasłaniała go galeria Tate Modern, byłoby jeszcze widać teatr Shakespeare's Globe!

 • Elektrownia Battersea

  4. Elektrownia Battersea

  Większość miejskich atrakcji Londynu mieści się na północ od rzeki, ale na południowym brzegu też coś się znajdzie – na przykład przepiękna elektrownia Battersea albo słynny stadion krykietowy, „The Oval”.

 • Zamek Windsor

  5. Zamek Windsor

  W pogodny dzień możesz nawet wypatrzyć Zamek Windsor! To najdłużej zamieszkiwany zamek w Europie. Trudno się dziwić – jest tak ogromny, że widać go z odległości 40 kilometrów!

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy się tam wybrać?

  Przed rezerwacją biletów wstępu sprawdź prognozę pogody – najlepiej wjechać na górę wtedy, kiedy nie jest zbyt mgliście. Jeśli nie chce Ci się wypatrywać poszczególnych miejsc, nocna przejażdżka zapewni Ci kompletnie inne wrażenia!
  Przez większość roku kasa biletowa jest otwierana o godz. 9.30, a pierwsza przejażdżka odbywa się o godz. 10.00. Godzina zamknięcia zależy od sezonu – koniecznie sprawdź tę informację na stronie londoneye.com.

 • Ile trwa przejażdżka?

  Pełny obrót koła trwa 30 minut.

 • Jak się tam dostać?

  Do London Eye można się dostać pieszo ze stacji metra „Embankment”, „Waterloo” i „Charing Cross”. Można tam też dojechać autobusami linii 77, 211 i 381.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Kasa biletowa zwykle jest otwierana o godz. 9.30, a pierwsza przejażdżka zwykle odbywa się o godz. 10.00. Godzina zamknięcia zależy od sezonu.
 • Cena
  Najtańszy bilet dla osoby dorosłej kosztuje 29,95 GBP, ale jeśli dokonasz rezerwacji przez internet, otrzymasz zniżkę.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Świetnym pomysłem jest wpasowanie London Eye w większą wycieczkę po Londynie – rzuć okiem na nasze najpopularniejsze propozycje!
 • Jak tam dotrzeć?
  Do London Eye można dojść pieszo z kilku stacji metra i przystanków autobusowych.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Dostępne są pakiety „Day and Night” – zobacz miasto z góry dwa razy!

  • Przed wejściem trzeba przejść kontrolę bezpieczeństwa.

The London Eye: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu The London Eye? Kliknij tutaj.

The London Eye: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 14 065 opinii

Warte swojej ceny. Naprawdę podobała mi się każda jego część i czułem się, jakbym znał Londyn od razu po tej całodniowej aktywności. Widziałem punkty orientacyjne, których nie miałbym, gdybym nie zarezerwował zajęć. Rejs był bardzo przyjemnym akcentem. Rano odbyliśmy pełną wycieczkę autobusem. Wyruszyliśmy w rejs około godziny 13, a następnie kontynuowaliśmy połowę trasy autobusem, aż do godziny 16, kiedy mieliśmy czas na London Eye.

Podróżowaliśmy z rodziną! Zaczęliśmy od Madame Tussauds i pomimo tego, że nie był to pierwszy raz, było najlepiej! London Eye, który był pierwszym, bardzo spokojnym, bajecznym widokiem! Sea Life, bardzo dobrze zorganizowane, z wieloma gatunkami! Zestaw opłaca się kupić!

Widok robi wrażenie, byc w Londynie i nie wejść na London Eye - niemożliwe. Wagoniki bardzo stabilne, jeśli ktoś się boi to nie ma czego.

Bardzo fajny Londyn w pigułce. Wyjazd punktualnie. Przewodnik mówi bardzo wyraźnie i ciekawie. Polecam.

Nie odwiedzaj London Eye, marnując czas i pieniądze możesz mieć dobry widok z podniebnego ogrodu. Lolx