The London Eye
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Zarezerwuj bilet już teraz

The London Eye: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „The London Eye”

Londyn – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 777

5 rzeczy, które można zobaczyć z London Eye

Ten diabelski młyn, mający pierwotnie pełnić rolę tymczasowej konstrukcji na potrzeby uczczenia nowego tysiąclecia, jest dziś jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Londynie! Oto 5 innych rzeczy, które można wypatrzyć, znajdując się 135 metrów nad ziemią.

Katedra św. Pawła

Katedra św. Pawła

Spójrz na północ, a zobaczysz opus magnum Christophera Wrena – katedrę św. Pawła. Od ukończenia budowy aż do 1962 r. była najwyższym budynkiem w Londynie.

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham

Skieruj spojrzenie na zachód – za rzeką widoczny jest kolejny klejnot w koronie Londynu, pałac Buckingham. Po bokach znajdują się Big Ben i Hyde Park!

Tower of London i Tower Bridge

Tower of London i Tower Bridge

Na wschodzie widać najsłynniejszy most i najsłynniejszy zamek Londynu. Gdyby nie zasłaniała go galeria Tate Modern, byłoby jeszcze widać teatr Shakespeare's Globe!

Elektrownia Battersea

Elektrownia Battersea

Większość miejskich atrakcji Londynu mieści się na północ od rzeki, ale na południowym brzegu też coś się znajdzie – na przykład przepiękna elektrownia Battersea albo słynny stadion krykietowy, „The Oval”.

Zamek Windsor

Zamek Windsor

W pogodny dzień możesz nawet wypatrzyć Zamek Windsor! To najdłużej zamieszkiwany zamek w Europie. Trudno się dziwić – jest tak ogromny, że widać go z odległości 40 kilometrów!

Nasze wskazówki

Kiedy się tam wybrać?

Przed rezerwacją biletów wstępu sprawdź prognozę pogody – najlepiej wjechać na górę wtedy, kiedy nie jest zbyt mgliście. Jeśli nie chce Ci się wypatrywać poszczególnych miejsc, nocna przejażdżka zapewni Ci kompletnie inne wrażenia!
Przez większość roku kasa biletowa jest otwierana o godz. 9.30, a pierwsza przejażdżka odbywa się o godz. 10.00. Godzina zamknięcia zależy od sezonu – koniecznie sprawdź tę informację na stronie londoneye.com.

Ile trwa przejażdżka?

Pełny obrót koła trwa 30 minut.

Jak się tam dostać?

Do London Eye można się dostać pieszo ze stacji metra „Embankment”, „Waterloo” i „Charing Cross”. Można tam też dojechać autobusami linii 77, 211 i 381.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Kasa biletowa zwykle jest otwierana o godz. 9.30, a pierwsza przejażdżka zwykle odbywa się o godz. 10.00. Godzina zamknięcia zależy od sezonu.
 • Cena
  Najtańszy bilet dla osoby dorosłej kosztuje 29,95 GBP, ale jeśli dokonasz rezerwacji przez internet, otrzymasz zniżkę.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Świetnym pomysłem jest wpasowanie London Eye w większą wycieczkę po Londynie – rzuć okiem na nasze najpopularniejsze propozycje!
 • Jak tam dotrzeć?
  Do London Eye można dojść pieszo z kilku stacji metra i przystanków autobusowych.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Dostępne są pakiety „Day and Night” – zobacz miasto z góry dwa razy!

  • Przed wejściem trzeba przejść kontrolę bezpieczeństwa.

The London Eye: Co mówią inni?

Ogólna ocena
4.3 / 5
na podstawie 10 948 opinii

Dobra organizacja, bardzo dobra obsługa - kierowcy i osoby sprzedający wyciedzkę. Elektroniczny przewodnik w języku polskim. Bardzo dobry standard bazy autobusów. Do poprawy w usłudze tej fimy to: więcej autobusów na lini pomarańczowej - długo się czeka na nie, bo ieździ ich niewiele. Na papierowej mapce jest zaznaczona linia fioletowa, która nie istnieje i myli to turystów, do usunięcia z mapki bo wprowadza to zamieszanie.

Świetna forma zwiedzania miasta, w cenie mieliśmy również rejs Tamizą-suprer, bardzo pomocny personel. Jedyne moje zastrzeżenie dotyczy audiobooka, ponieważ informacje przekazywane przez lektorkę w jęż.polskim są znikome, więcej podkładu muzycznego niż cennych informacji o mijanych obiektach. Mimo to, bardzo polecam

Wycieczka okazała się urodzinowym strzałem w dziesiątkę. Rejs statkiem zabrał nas w najbardziej upragnione i znane miejsca, które należy zobaczyć będąc w Londynie. Obsługa bardzo miła, serdeczna i pomocna bez problemu uzyskaliśmy wszystkie potrzebne informacje. Polecam serdecznie

Polecam, naprawdę się opłaca, co prawda Shrek adventure dla osób z dziećmi, z dobrą znajomoscia angielskiego, madame tussauds jak najbardziej na tak, the dungeon dla osób z dobrą znajomoscia angielskiego i oczywiście London Eye dla wszystkich :-)

Była to moja pierwsza wycieczka do Londynu mimo iż stresowałam się gdzie mam wsiadać itp. Wcale nie było trudno! Wszystko pięknie opisane ludzie mili i pomocni Wiec nie zastanawiacie się i bukujcie bilety !

Londyn: wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off Autor: