Dodaj daty

Pozdrowienie Słońca

Pozdrowienie Słońca – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wycieczka z przewodnikiem po Zadarze Eco Tuk Tuk

1. Wycieczka z przewodnikiem po Zadarze Eco Tuk Tuk

CZAS TRWANIA WYCIECZKI: 2 GODZINY KLUCZOWE CECHY - spokojną jazdę wygodnym pojazdem elektrycznym - Spinix, Powitanie słońca, Organy Morskie, Forum Romanum, Barkajoli, plaża Kolovare; czas wolny na fotostop 0:00 - 00:20 - wyjazd z miejsca spotkania przyjaznym dla środowiska Tuc Tuc on panoramiczny przejazd w kierunku plaży Kolovare 00:20 -00:30 - przystanek na zdjęcia na plaży Kolovare 00:30 - 00:50 Panoramiczny przejazd w kierunku Mariny Borik 00:50 - 01:00 panoramiczny przejazd do Zadar Spinix, przystanek na zdjęcia 01:00 - 01:10 panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża do starego miasta, z widokiem na stare miasto, krótki przystanek przy Barkajoli 1:10 -1:20 panoramiczny przejazd do słońca i organów morskich, krótki postój na zdjęcia 01:20 - 01:45 - krótki postój na Forum Romanum, stare centrum holownicze, czas wolny na krótki spacer 01:45 - 2:00 - powrót do punktu odbioru

Zadar: Prywatna piesza wycieczka przez 3000 lat historii

2. Zadar: Prywatna piesza wycieczka przez 3000 lat historii

Zadar to jedna z najciekawszych i najstarszych miejscowości miejskich w basenie Morza Śródziemnego, zamieszkana nieprzerwanie od 1000 roku p.n.e. W I wieku stała się kolonią rzymską i uzyskała cechy miasta. Odwiedzicie pozostałości Forum Romanum, największego zbudowanego w Chorwacji i ówczesnego centrum życia społecznego. Zadar był stolicą Dalmacji od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego do końca I wojny światowej. Posłuchaj historii murów obronnych, które Republika Wenecka zbudowała w XVI wieku w celu ochrony przed Turkami i zobacz malowniczy port Fosa z piękną Bramą Lądową. Przejdziesz słynną Kalelarga, główną i najbardziej znaną ulicą w mieście. Stań przed kościołem św. Donata, symbolem Zadaru i zobacz katedrę św. Anastazji. Zadar słynie z morskich organów i instalacji artystycznych Powitanie Słońca, które znajdują się przy promenadzie Riva. Usłyszysz wyjątkową muzykę morską graną przez Organy Morskie, poznając jednocześnie najciekawsze fakty dotyczące tych nowoczesnych instalacji. Następnie skosztuj likieru wiśniowego maraschino, którego receptura pochodzi z XVI wieku.

Zadar: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście

3. Zadar: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście

Dowiedz się o codziennym życiu w Zadarze podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Podczas spaceru odkryj historię i kulturę tego 3000-letniego śródziemnomorskiego klejnotu. Zobacz najważniejsze atrakcje Zadaru, w tym Forum Romanum, katedrę św. Anastazji i architektoniczną instalację dźwiękową zwaną Morskimi Organami. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na historycznym Placu Pięciu Studni i poznaj jego znaczenie. Następnie wybierz się na spacer po starożytnym mieście OID. Odwiedź instalację Powitanie Słońca ze szklanych płytek światłoczułych. Następnie posłuchaj muzyki wytwarzanej przez fale w kultowych Organach Morskich. Następnie odwiedź zapierające dech w piersiach Forum Romanum, główny plac miasta w czasach rzymskich, a następnie podziwiaj wyjątkową architekturę kościoła św. Donata z IX wieku. Odwiedź katedrę św. Anastazji, a następnie udaj się w dół słynnej ulicy Kalelarga, głównej promenady miasta.

Zadar: wycieczka z przewodnikiem po rzymskich ruinach Starego Miasta i organy morskie

4. Zadar: wycieczka z przewodnikiem po rzymskich ruinach Starego Miasta i organy morskie

Od dostawcy: ta piesza wycieczka obejmuje tylko zwiedzanie katedry św. Anastazji z zewnątrz.Opłata za wstęp do katedry nie jest wliczona w cenę.Wycieczka zaczyna się od nabrzeża (pomnik Powitanie Słońca jest miejscem zbiórki podczas tej pieszej wycieczki). Tuż obok pomnika Powitanie Słońca znajduje się kolejna popularna miejska atrakcja - Morskie Organy, instalacja miejska wytwarzająca muzykę za pomocą fal morskich. Następnie klienci przechadzają się wzdłuż nabrzeża i docierają na teren Forum Romanum. Forum było głównym placem miasta w czasach rzymskich. Tam też zobaczą kościół św. Donata z IX wieku. Następnie udają się do katedry św. Anastazji. Po zwiedzeniu Katedry kontynuują spacer słynną ulicą Kalelarga – popularnym miejskim deptakiem, główną ulicą Starego Miasta. Ta ulica prowadzi ich na Plac Ludowy (dziś główny plac miasta) i ostatecznie docierają do Placu Pięciu Studni we wschodniej części Starego Miasta, co oznacza koniec tej pieszej wycieczki. Znajdź się w sercu tego wspaniałego Starego Miasta w Zadarze. Piesza wycieczka obejmuje wizytę w katedrze św. Anastazji, najwspanialszym przykładzie architektury romańskiej w Zadarze, która ma godną uwagi fasadę na zachód z 1324 r. Poświęcona jest św. Anastazji, której kamienny sarchofag znajduje się w absydzie na lewo od ołtarz główny. Dalej na swojej drodze miniesz kościół św. Donata, który prawdopodobnie został zbudowany przez biskupa Donata na rzymskich fundamentach na początku IX wieku. Jest to najbardziej monumentalny kościół po wschodniej stronie Adriatyku, na planie koła, z trzema nawami. Na wschód od Forum dochodzimy do XVI w. Kościół Mariacki z romańską dzwonnicą zbudowany na pocz. przez węgiersko-chorwackiego króla Kolomana.

Ukryte klejnoty Zadaru Eco Tuk Tuk Tour

5. Ukryte klejnoty Zadaru Eco Tuk Tuk Tour

Prawdziwa magia dzieje się z dala od utartych ścieżek. Gdzie zwykle kupujemy jedzenie i lokalne specjały, gdzie idziemy na plażę, dlaczego mamy Sfinksa w naszym mieście; co jest takiego specjalnego w koszykówce w Zadarze, gdzie Luka Modrić grał w piłkę nożną; gdzie powstał Maraschino; kim są Barkaijoli; i jakie daty historyczne najbardziej zapamiętujemy - Dołącz do nas na wycieczkę po Ukrytych klejnotach, a my postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania i wiele więcej :) Odkryj sekretne miejsca i ukryte miejsca Zadaru, a niektórych z nich nie znajdziesz na pocztówce ani nawet nie przeczytasz o nich na TripAdvisor.

Zadar i Nin - najważniejsze atrakcje: Prywatna wycieczka

6. Zadar i Nin - najważniejsze atrakcje: Prywatna wycieczka

Po odebraniu z hotelu rozpoczniemy naszą wycieczkę nadmorską promenadą, podziwiając najsłynniejsze atrakcje miasta – od Morskich Organów po Powitanie Słońca. Następnie kontynuujemy zwiedzanie placu Forum Romanum, kościoła św. Donata i romańskiej katedry św. Anastazji. Możesz skosztować degustacji likieru Maraschino w jednej z najstarszych kawiarni w Zadarze, znajdującej się na Placu Ludowym. Odwiedzicie również Muzeum Starożytnego Szkła, gdzie można zobaczyć dmuchanie szkła w akcji. Na koniec ciesz się wolnym czasem w Zadarze, zanim wyruszymy do Ninu. Podczas podróży do Nin lokalny przewodnik przedstawi Ci podsumowanie najciekawszych historii miasta. Przejdziemy przez Bramy Miasta i małą uliczką dojdziemy do kościoła parafialnego św. Anzelma i placu Forum, gdzie niegdyś stała największa rzymska świątynia na wschodnim wybrzeżu Adriatyku. W odległości krótkiego spaceru znajduje się Kościół Świętego Krzyża, uważany za najmniejszą katedrę na świecie z pomnikiem Grzegorza z Ninu. Potrzyj jego duży palec u nogi na szczęście. Zwiedzanie w Nin kończy się w Nin Saltworks, gdzie poprowadzimy Cię przez historię soli.

Sunset Zadar Eco Tuk Tuk Tour

7. Sunset Zadar Eco Tuk Tuk Tour

Wsiądź do swoich elektrycznych pojazdów Tuk-Tuk i wyrusz na zwiedzanie Zadaru i jego okolic. Ciesz się koktajlami z przepięknym widokiem na jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na świecie. Po drodze zatrzymamy się przed zadarskim Sfinksem, największym w tej części Europy, rzadkim i unikalnym zabytkiem liczącym ponad 100 lat. Rób wspaniałe zdjęcia z punktów widokowych, dowiedz się wszystkiego o Powitaniu Słońca, które komunikuje się ze światłem i Morskich Organach, które komunikują się z dźwiękiem. Dwa pomniki, różne i bardzo atrakcyjne. Spaceruj brukowanymi uliczkami Zadaru, miasta o bogatej historii i zobacz jego najważniejsze miejsca, słuchając opowieści, które z pewnością przeniosą Cię w przeszłość na wieki. Wycieczka kończy się przejażdżką tuk-tukiem z powrotem do miejsca odbioru

Pozdrowienie Słońca: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pozdrowienie Słońca? Kliknij tutaj.