Dodaj daty

The English Market

The English Market – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wycieczka całodniowa z Dublina do zamku w Blarney

1. Wycieczka całodniowa z Dublina do zamku w Blarney

Poznaj najsłynniejszy spośród irlandzkich zamków, biorąc udział w tej całodniowej wycieczce z Dublina. Poświęć czas wolny, by zwiedzić miasto Cork i odwiedzić zamek w Blarney. Podążaj śladami św. Patryka. Zobacz krzyże celtyckie i okrągłą wieżę. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w obiekcie Paddy's Palace w Dublinie. Wsiądź do komfortowego i klimatyzowanego vana, którym wyruszysz na malowniczą przejażdżkę pośród zielonych pól i farm mlecznych, z których słynie położony w hrabstwie Cork obszar Golden Vale. Podziwiaj panoramiczne widoki na pasmo górskie Galtee Mountains i hrabstwo Tipperary. Zatrzymaj się nad rzeką Lee przepływającą przez Cork. W mieście tym zaplanowano godzinę czasu wolnego na zwiedzanie w swoim tempie. Odwiedź zabytkowy angielski targ (English Market) i zachwyć się architekturą katedry św. Findbara. Pojedź do zamku w Blarney, gdzie Twoją uwagę przykuje legendarny Kamień z Blarney (Kamień Elokwencji). Według legendy osoba, która go pocałuje, uzyska na 7 lat dar elokwencji i przekonywania. Zrób „dzióbek” i pocałuj kamień, uwieczniając tę chwilę na zdjęciu.  Zwiedź tereny zamkowe i ogrody, a także odnajdź Jaskinię Czarownicy. Ciesz się wolnymi od podatku zakupami, odwiedzając przędzalnię wełny Blarney Woollen Mills i sklep z rękodziełem. Cofnij się w czasie, spoglądając na działające na wyobraźnię krzyże celtyckie oraz okrągłą wieżę. Po wyjeździe z Dublina pokonasz drogę wiodącą przez obszar Golden Vale w hrabstwie Tipperary. Powrót do Dublina przewiduje się w nocy. 

Cork: historyczna wycieczka piesza z przewodnikiem

2. Cork: historyczna wycieczka piesza z przewodnikiem

Wyrusz na pieszą wycieczkę w towarzystwie lokalnego przewodnika. Podczas godzinnego spaceru po centrum miasta poznasz historię Cork jako transatlantyckiego i europejskiego centrum handlowego. Idź wzdłuż zakrzywionej głównej ulicy, podążając trasą rzeki pod nią. Podziwiaj Cork Opera House i po drugiej stronie rzeki, zobacz kształt kościoła Shandon z charakterystyczną czerwono-białą ceglaną dzwonnicą i tarczami zegarów. Następnie przejdź się Carey's Lane, aby odwiedzić cmentarz Hugenot, a następnie udaj się na Coal Quay i Cornmarket Street. Wzdłuż najszerszej ulicy w Cork, Grand Parade, zobacz park biskupa Lucy, fontannę Berwick i pomnik narodowy. Posłuchaj o Nano Nagle i jej szeroko zakrojonej pracy humanitarnej w zakresie edukacji najbiedniejszych klas, stojąc na kładce nazwanej na jej cześć. Następnie zwiedź katedrę św. Finbara, most South Gate i Fort Elżbiety. Zobacz wejścia do hangaru w wiodącej dzielnicy biznesowej miasta znanej jako South Mall. Zakończ wycieczkę na Princes Street, przy głównym wejściu do fascynującego angielskiego targu w Cork.

Wycieczka audio z przewodnikiem po Cork

3. Wycieczka audio z przewodnikiem po Cork

Pobierz naszą aplikację lub dynamiczną wycieczkę audio MP3 z własnym przewodnikiem połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru wycieczki. Znane jako druga stolica Irlandii, Cork jest bogate w stare zabytkowe kościoły i domy, które istnieją od setek lat. Ta wycieczka audio zanurzy Cię w historycznych nabrzeżach i ścieżkach prowadzących do słynnej St Patrick's Street, czarującego English Market i uroczego kościoła katedry St. Fin Barre. Zobaczysz mnóstwo tradycyjnych irlandzkich pubów i restauracji i usłyszysz tradycyjną muzykę, spacerując po tym magicznym mieście. Koniecznie wygrzewaj się w charyzmatycznym stylu życia Irlandczyków. Zobaczysz także Stary Zamek Królowej, ulicę French Church Street, słynne Muzeum Cork Butter, kościół św. Anny i dzwony Shandon, fort Elizabeth przy Barrack Street, most Nano Nagle z pomnikiem narodowym i park biskupa Lucey. Możesz to wszystko zrobić we własnym tempie.

Wycieczka kulinarna w Cork

4. Wycieczka kulinarna w Cork

Poznaj miasto Cork, gdzie zielone pastwiska i chłodne oceany zapewniają mnóstwo najlepszych składników do kulinarnej ekstrawagancji. Spaceruj po dziwacznych uliczkach i zaułkach z lokalnym, przyjaznym przewodnikiem. Odkryj bogate dziedzictwo Cork jako celu podróży kulinarnych i tego, jak ukształtowało ono nas gospodarczo, społecznie i politycznie. Porozmawiaj z lokalnymi sprzedawcami na English Market, którzy uwielbiają odrobinę craic (zabawy) z odwiedzającymi. Ciesz się powitalną irlandzką kawą w jednym z najstarszych lokali w Cork i dowiedz się, jak ten przytulny pub, ukryty na uboczu, przetrwał głód, wojnę, powodzie i Covid 19. Spróbuj przepysznych owoców morza, wielokrotnie nagradzanych serów, domowych wypieków, kiełbasek dla smakoszy i ręcznie robionych czekoladek pod auspicjami słynnego XVIII-wiecznego targu. Zakończ wycieczkę lekkim lunchem z przekąskami i lokalnym piwem do wyboru w jednym z zabytkowych pubów w mieście.

Wycieczka z przewodnikiem po Cork z profesjonalnym francuskim przewodnikiem

5. Wycieczka z przewodnikiem po Cork z profesjonalnym francuskim przewodnikiem

Spotkamy się pod pomnikiem Rory'ego Gallaghera na Paul Street. Przez 2 godziny będziemy maszerować w różnych częściach Cork. W programie: -St Finbarr -Rynek angielski -Kościół św. Pawła i Piotra -pomnik Michaela Collinsa -dzwony Shandon i inne niespodzianki ... -Aktywność kończy się w hotelu w metropolii. (! Jest to balada zewnętrzna, nie wynajmujemy w żadnym bâtiment) Wyjaśnienie, które wam przedstawimy, obejmuje fakty historyczne, ale także anegdoty, często smutne, a czasem smutne. Przewodnik od 2022 roku, jestem emigrantem w Irlandii od 2015 roku. Od 8 lat jestem brokanterem. Au fil des rencontres avec mes clients, j'ai eu la chance d'apprendre beaucoup d'histoires sur Cork. A mon tour aujourd'hui de les partager avec d'autres....

Liczba znalezionych atrakcji: 7
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

The English Market: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu The English Market? Kliknij tutaj.