Dodaj daty

Temple of the Frescoes, Archeological Zone of Tulum

Temple of the Frescoes, Archeological Zone of Tulum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Tulum i Coba: całodniowa wycieczka archeologiczna z lunchem

1. Tulum i Coba: całodniowa wycieczka archeologiczna z lunchem

Ciesz się idealnym połączeniem kultury i przygody, zanurzając się w kulturze Majów jak miejscowy. Odwiedź dwa ważne stanowiska archeologiczne: Tulum, otoczone murami miasto przy plaży ze wspaniałymi widokami na Karaiby, a następnie udaj się do orzeźwiającej, półotwartej cenote. Tutaj poznasz tradycje Majów, w tym wprowadzenie miodu pszczół Majów Melipona, demonstrację nasion kakaowca i wizytę u szamana, który przeprowadzi ceremonię Majów na Twoją cześć. Aby nabrać sił, skosztuj najlepszej lokalnej kuchni, a następnie udaj się do Coba, gdzie znajdziesz najwyższą piramidę na półwyspie. Czeka na Ciebie wciągająca przygoda w kulturze Majów.

Z Playa del Carmen: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Coba i Cenotes

2. Z Playa del Carmen: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Coba i Cenotes

Pierwszym przystankiem jest Tulum, starożytne miasto Majów położone na klifie z widokiem na meksykańskie Morze Karaibskie. Twój doświadczony dwujęzyczny przewodnik podzieli się fascynującymi informacjami na temat stanowiska archeologicznego, jego znaczenia w historii i codziennego życia jego mieszkańców u szczytu. Posłuchaj wszystkiego o dawnych kulturach i teoriach ich upadku. Następna w kolejce jest wizyta w Cenote Kuxtal na kąpiel. Cenoty są unikalne dla Półwyspu Jukatan, naturalne leje krasowe w wapiennych jaskiniach, które były święte dla starożytnego ludu Majów. Następnie delektuj się autentycznym regionalnym lunchem w formie bufetu, aby naładować się na ostatni przystanek dnia. Ostatnią częścią tej niesamowitej podróży jest wycieczka z przewodnikiem po ruinach Majów w Coba. Wciąż w większości ukryta pod listowiem dżungli, Coba jest miejscem najwyższej piramidy na Jukatanie, wspinaj się na szczyt, aby podziwiać widoki nie z tego świata. Posłuchaj swojego przewodnika o odkryciu tej strony. Podziwiaj granice między naturą a strukturami stworzonymi przez człowieka, a dżungla łączy się z ruinami.

Z Cancún: Wycieczka do Cobá, Cenote, Tulum i Playa del Carmen

3. Z Cancún: Wycieczka do Cobá, Cenote, Tulum i Playa del Carmen

Odkryj Riwierę Majów podczas całodniowej wycieczki z Cancún z przewodnikiem, odbiorem z hotelu i transportem powrotnym. Popływaj w czystych wodach świętej cenote, podziwiaj starożytne miasta Majów, Tulum i Cobá, oraz odwiedź nadmorski kurort Playa del Carmen. Rozpocznij swoją wycieczkę z Cancún od wizyty w Tulum, starożytnym mieście Majów, zbudowanym nad brzegiem morza. Podziwiaj jego niesamowite budowle, w tym El Castillo i El Templo de Los Frescos, a także piękną plażę z białym piaskiem. To jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Riwierze Majów. Następnym przystankiem będzie Cobá, miasto Majów szczycące się najwyższą piramidą na półwyspie Jukatan. Przejdź przez rozległą dżunglę i zachwyć się jej dźwiękami, zapachami i naturalnym pięknem. W trakcie zwiedzania przewodnik podzieli się z Tobą magicznymi opowieściami o starożytnej kulturze. Zatrzymaj się na lunch w formie bufetu i skosztuj lokalnych przysmaków, w tym dań kuchni półwyspu Jukatan. Odważni mogą spróbować pikantnej salsy habanero. Doświadcz prawdziwie magicznego przeżycia i zanurz się w cenote, naturalnej studni krasowej wypełnionej krystalicznie czystą wodą. Na koniec wycieczki odwiedź Playa del Carmen, tętniące życiem miasto położone na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Jest to doskonałe miejsce na zrobienie zakupów. Warto też odwiedzić tam elegancką Piątą Aleję.

Riviera Maya: Ruiny Tulum i 2 Cenoty - półdniowa wycieczka

4. Riviera Maya: Ruiny Tulum i 2 Cenoty - półdniowa wycieczka

Wyrusz na wycieczkę do Tulum, malowniczego stanowiska archeologicznego Majów, które trzeba zobaczyć, położonego nad turkusowym morzem. Ciesz się odbiorem i dowozem do hotelu na Riwierze Maya i odwiedź dwie zapierające dech w piersiach cenoty. Odbierz z hotelu i udaj się do strefy archeologicznej Tulum na malowniczym wybrzeżu Karaibów. Wybierz się na kompleksowy spacer z przewodnikiem. Miej trochę wolnego czasu na zwiedzanie starożytnego obserwatorium słonecznego w Świątyni Fresków i nadmorskiej Świątyni Boga Wiatru. Rób jedyne w swoim rodzaju zdjęcia piramidy El Castillo i dziewiczych plaż z białym piaskiem. Zatrzymaj się przy cenocie Mariposa i zanurz się w krystalicznie czystej wodzie jaskini. Podczas pływania spójrz w górę, aby podziwiać bujny baldachim dżungli i spróbuj dostrzec dziką przyrodę żyjącą wśród gałęzi. Zatrzymaj się w cenocie Chen-Ha przed powrotem do miejsca zakwaterowania.

Tulum: Bilet wstępu bez kolejki

5. Tulum: Bilet wstępu bez kolejki

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilet wstępu do stanowiska archeologicznego w mieście Majów Tulum i ciesz się przywilejami wstępu bez kolejki oraz degustacją tequili. Odkryj liczne zapiski z przeszłości przedstawione na malowidłach ściennych i innych dziełach znalezionych w budynkach tego historycznego miasta. Zacznij od uproszczonego procesu wstępu, po prostu wymieniając kupon na bilet w wyznaczonym miejscu w pobliżu wejścia na teren obiektu. Następnie zacznij odkrywać wszystkie cuda Tulum we własnym tempie. Wejdź w przeszłość, odkrywając ruiny miasta Tulum. Zanurz się w Parku Narodowym Tulum o powierzchni 664 hektarów, wypełnionym różnorodną florą i fauną charakterystyczną dla tego regionu. Rób zdjęcia malowniczych widoków, aby zapamiętać swoją wizytę.

Z Cancun: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Cenote i Playa del Carmen

6. Z Cancun: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Cenote i Playa del Carmen

Poznaj archeologiczne ruiny Tulum z doświadczonym przewodnikiem, zanurz się w odświeżającej cenote ukrytej pod baldachimem dżungli i sprawdź modne sklepy i stylowe butiki w Playa del Carmen podczas tej całodniowej wycieczki. Odbierz ze swojego hotelu i zrelaksuj się w drodze do miejsca, w którym znajdują się zniszczone przez pogodę ruiny Tulum, które wznoszą się nad piaszczystymi brzegami Karaibów. Pozwól swojemu przewodnikowi zająć się opłatami za wstęp i wejdź do środka, aby odkryć tajemnice starożytnych Majów. Spaceruj między świątyniami, pałacami i fortecami, które stoją od setek lat. Zejdź na plażę i spędź trochę wolnego czasu na piasku. Kontynuuj podróż do cenote Mariposa, gdzie pstrokate światło słoneczne oświetla basen ze słodką wodą w środku dżungli. Zanurz się, aby się ochłodzić, zjedz smaczny lunch w formie bufetu na miejscu, a następnie wybierz się na przejażdżkę, aby zakończyć dzień wśród tętniącej życiem atrakcji Playa del Carmen.

Quintana Roo: Tulum, Cobá, Cenote, Playa del Carmen i bufet

7. Quintana Roo: Tulum, Cobá, Cenote, Playa del Carmen i bufet

Odkryj naturalne i archeologiczne skarby Riviera Maya podczas tej jednodniowej wycieczki z przewodnikiem. Wybierz idealny punkt wyjścia i wyrusz, aby zobaczyć historyczne miejsca w Cobá i Tulum. Zobacz ewolucję społeczeństwa, spacerując nowoczesnymi ulicami Playa del Carmen wzdłuż karaibskiego wybrzeża. Wyobraź sobie początki Tulum jako głównego portu, podziwiając majestatyczne ruiny i rozległe widoki na Morze Karaibskie. Zrelaksuj się przy szumie delikatnych fal i poczuciu słońca na skórze. Napełnij się lunchem w formie bufetu, pełnym tradycyjnych i smacznych potraw, zanim udasz się do świętej cenoty, gdzie weźmiesz narkotyki, zostawiając za sobą upał i zmartwienia. W Cobá znajdź Nohoch Mul, najwyższą piramidę na półwyspie Jukatan. Dowiedz się o starożytnych sposobach życia w regionie od swojego przewodnika i uzupełnij go kąpielą w spokojnych wodach cenote Choo-Ha. Zakończ dzień w Playa del Carmen na karaibskim wybrzeżu. Będziesz mieć czas wolny na spacer po deptakach, zwiedzanie sklepów z rękodziełem i projektantami oraz chłonięcie wyjątkowej atmosfery. Miej trochę czasu na odpoczynek i wspomnienia z podróży powrotnej.

Tulum: Mystika Immersive i Tulum Ruins Bilet bez kolejki

8. Tulum: Mystika Immersive i Tulum Ruins Bilet bez kolejki

Zanurz się w meksykańskiej przyrodzie, odwiedzając Mystika Immersive w Tulum, doświadczenie z 7 wyjątkowymi eksponatami. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki do Parku Narodowego Tulum i stanowiska archeologicznego Tulum. Dowiedz się o historii Majów i nie spiesz się spacerując po historycznym miejscu. Będąc w Mystika Immersive, przejdź przez 7 wciągających doświadczeń, które przeniosą Cię do cudów Meksyku. Odkryj jasne instalacje świetlne i uderzające kolory, w tym Ascension, Liberation, Poema, Manifest, Coming Home, Sanctuary i Maya. Udaj się do stanowiska archeologicznego Tulum, znajdującego się na terenie Parku Narodowego Tulum, gdzie ominiesz kolejkę do obu kas z wcześniej zarezerwowanym biletem. Przejdź się po tym historycznym stanowisku archeologicznym we własnym tempie, poznając kulturę i historię Majów.

Quintana Roo: ruiny Tulum, żółwie morskie i jednodniowa wycieczka do Cenote

9. Quintana Roo: ruiny Tulum, żółwie morskie i jednodniowa wycieczka do Cenote

Starożytne otoczone murami miasto Tulum znajduje się na szczycie klifu z widokiem na turkusowe meksykańskie Morze Karaibskie, tworząc widoki, które zapierają dech w piersiach. Zwiedź ruiny Majów w Tulum z doświadczonym przewodnikiem i odkryj, dlaczego jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji kulturalnych na Riwierze Majów. Zanurz się w naturalnym środowisku żółwi morskich podczas jedynej w swoim rodzaju przygody w Akumal. Ta spokojna zatoka na Riwierze Maya jest domem dla żółwi morskich, które pasą się na trawie morskiej, dając ci możliwość nurkowania z rurką obok nich w niezwykłym naturalnym spotkaniu. Udaj się do dżungli i odkryj magiczną oazę w wyjątkowym kąpielisku cenote na Riviera Maya! Cenoty to naturalne wapienne leje krasowe pełne bogatej w minerały słodkiej wody, idealne „dziury do pływania” do odświeżenia się, zabawy i podziwiania oszałamiającego naturalnego piękna dżungli. Wycieczka z przewodnikiem po ruinach Majów w Tulum, pływanie z żółwiami morskimi w Akumal i kąpiel w cenocie w oazie dżungli na Riwierze Majów plus transport w obie strony, napoje i pyszny lokalny lunch w cenie!

Tulum: Ruiny, Cenote i jednodniowa wycieczka z nurkowaniem z żółwiami i lunchem

10. Tulum: Ruiny, Cenote i jednodniowa wycieczka z nurkowaniem z żółwiami i lunchem

Starożytne otoczone murami miasto Tulum znajduje się na szczycie klifu z widokiem na turkusowe meksykańskie Morze Karaibskie, tworząc widoki, które zapierają dech w piersiach. Zwiedź ruiny Majów w Tulum z doświadczonym przewodnikiem i odkryj, dlaczego jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji kulturalnych na Riwierze Majów. Zanurz się w naturalnym środowisku żółwi morskich podczas jedynej w swoim rodzaju przygody w Akumal. Ta spokojna zatoka na Riwierze Maya jest domem dla żółwi morskich, które pasą się na trawie morskiej, dając ci możliwość nurkowania z rurką obok nich w niezwykłym naturalnym spotkaniu. Udaj się do dżungli i odkryj magiczną oazę w wyjątkowym kąpielisku cenote na Riviera Maya! Cenoty to naturalne wapienne leje krasowe pełne bogatej w minerały słodkiej wody, idealne „dziury do pływania” do odświeżenia się, zabawy i podziwiania oszałamiającego naturalnego piękna dżungli. Wycieczka z przewodnikiem po ruinach Majów w Tulum, pływanie z żółwiami morskimi w Akumal i kąpiel w cenocie w oazie dżungli na Riwierze Maya plus transport w obie strony, napoje i pyszny lokalny lunch w cenie!

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 30
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Temple of the Frescoes, Archeological Zone of Tulum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Temple of the Frescoes, Archeological Zone of Tulum? Kliknij tutaj.

Temple of the Frescoes, Archeological Zone of Tulum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 1053 opinii

La prevision del tiempo era lluvia todo el dia, pero afortunadamente solo cayó un chaparrón durante unos minutos, algo habitual en este clima. Las ruinas de tulum aunque en extensión era pequeño, nuestro guía Miguel consiguió cautivarnos con las historys que se esconden tras ellas… En las ruinas de Cobá el guia no entró con nosotros. Alquilamos un maya „taxi” o triciclo llevado por un local por 140 pesos (te hace todo el tour) ya la vez que nos llevaba nos explicaba la historia de Cobá (mas extensa y en su dia una fuerte potencia de la cultura maya), nos encantó! A su vez nos contó que hay muchisimas ruinas aun enterradas en la vasta vegetacion… Por ultimo, fuimos al cenote mariposa, muchisimo menos masificado i espectacular. El camino para llegar allí está leno de baches, pero merecio la pena 100%.

Właściwe tempo i wystarczająca, ale nie nadwyżka czasu na każdym przystanku. Utrzymanie czasu było dobre, wszystkie zajęcia przebiegały zgodnie z harmonogramem. Nasz przewodnik profesor Balan wykonał świetną robotę, dowiedział się kilku nowych rzeczy o historii miejsc. Pamiętaj, że wycieczka nie obejmuje części z przewodnikiem w Coba. Wynika to z faktu, że lokalna społeczność, co zrozumiałe, sama chce organizować te wycieczki. Nasz taksówkarz rowerowy Coba na szczęście udzielił informacji na temat miejsc po drodze na terenie stanowiska archeologicznego. W sumie. Dobra jakość i pouczający i zabawny dzień.

Tulum było naprawdę fajne, a cenoty niesamowicie piękne! Jeden był w prostej jaskini! Drugi był do połowy pod taksówką, a do połowy na zewnątrz. Bardzo fajny dzień! Pamiętaj, aby zabrać ze sobą gotówkę za napiwki!

Rzeczywiste wycieczki i czas na ten dzień były świetne, ale wliczony w cenę lunch był śmieciem, a szkoda, ponieważ odbyliśmy kolejną wycieczkę z firmą pił i spędziliśmy wspaniały dzień i jedzenie.

Zdecydowanie warto. Trafiliśmy na dwoje przewodników - Ruth i Miguela - dzięki którym wycieczka była jeszcze lepsza.