Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Telašćica

Telašćica

Telašćica – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Zadar: Kornati i Telašćica: całodniowa wycieczka łodzią z lunchem

1. Zadar: Kornati i Telašćica: całodniowa wycieczka łodzią z lunchem

Odpręż się i wróć do natury podczas rejsu z Zadaru do Parku Narodowego Kornati i słonego jeziora w Telascica. Delektuj się wyśmienitym lunchem i śniadaniem na pokładzie i zrelaksuj się przy orzeźwiającym kieliszku wina i aperitifie. Zanurz się w Adriatyku iw słonym jeziorze. Spotkaj się rano ze swoim kapitanem na łodzi i wyrusz w rejs do Parku Narodowego Kornati. Ciesz się Adriatykiem, jedząc przepyszną kanapkę śniadaniową w drodze przez 109 wysp tworzących Park Narodowy Kornati. Podziwiaj miękkie trawiaste wzgórza, strome skaliste klify i dramatyczne formacje krasowo-wapienne z łodzi. Zatrzymaj się, aby popływać w krystalicznie czystych wodach Adriatyku. Usiądź do pysznego suchego prowiantu. Odwiedź zatokę Telašćica, jeden z największych naturalnych portów na Adriatyku, z 25 małymi plażami. Zobacz klify Dugiego Otoku, które wznoszą się do 161 metrów nad poziom morza i sięgają do 90 metrów poniżej poziomu morza. Miej oko na lokalną populację ptaków, które często odwiedzają słone jezioro Mir. Wskocz do słonego jeziora i popływaj w wodzie cieplejszej niż morze. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca spotkania w Zadarze.

Zadar: rejs łodzią na archipelag Kornati z postojami na lunch i pływanie

2. Zadar: rejs łodzią na archipelag Kornati z postojami na lunch i pływanie

Wejdź na pokład łodzi z wyżywieniem i czasem na pływanie. Połącz podróż łodzią w górę wybrzeża ze wspaniałymi widokami na Park Narodowy. Przygotuj się na morską przygodę na chorwackim wybrzeżu. Rozpocznij wycieczkę o 8:00 rano, wchodząc na pokład statku. Natychmiast rozpieszczaj się pyszną lokalną Rakiją oraz kanapkami z szynką i serem na śniadanie. Poznaj swojego przewodnika i posłuchaj fascynujących historii. Około 10:30 pierwszy przystanek w jednej z ukrytych zatok wysp Kornati. Czas wolny i lunch składający się z grillowanego mięsa, ryb i sałatek z chorwackim winem. Dostępne są również opcje wegetariańskie i wegańskie. Na drugim przystanku odkryjesz widoki na wspaniałe klify i wykąpiesz się w słonych wodach jeziora Mir lub w morzu. Skosztuj soczystego arbuza, który pomoże Ci zachować nawodnienie w drodze powrotnej, docierając z powrotem na molo o 18:00.

Zadar: Plaża Lojena, wyspy Kornati i rejs statkiem Telascica

3. Zadar: Plaża Lojena, wyspy Kornati i rejs statkiem Telascica

Odkryj jedne z najpiękniejszych wysp archipelagu Kornaty i odwiedź Park Przyrody Telascica podczas całodniowej wycieczki łodzią z Zadaru, która obejmuje śniadanie, lunch i przystanki na pływanie. Przepłyń obok spokojnych zatok, skalistych klifów i skalistych łąk, słuchając komentarza swojego przewodnika. Spotkaj się rano z załogą łodzi w porcie miejskim. Wyrusz z Zadaru i zatrzymaj się w portach Drazenica i Preko (wyspa Ugljan). Zanurz się w panoramicznych widokach na wyspy Mrtovac, Levernaka i Mana w drodze na Kornati. Delektuj się drinkiem powitalnym i kanapką na śniadanie. Płyń wokół klifów Kornati, podczas gdy przewodnik opowie Ci o swojej historii. Po przybyciu na Kornati skorzystaj z 50 minut wolnego czasu na zwiedzanie wyspy Levrnaka. Popływaj w krystalicznie błękitnym morzu piaszczystej zatoczki Lojena. Jeśli kochasz wędrówki, wybierz się na szczyt wyspy i podziwiaj wyjątkowy widok na Kornaty i wysepki. Następnie wróć do łodzi, aby popłynąć do Telascica. Zjedz obiad na pokładzie z grillowaną rybą z sałatką lub wegetariańskim makaronem w sosie pomidorowym, któremu towarzyszy wino. Gdy łódź zakotwiczy w porcie Telascica, przygotuj się na maksymalne wykorzystanie 2 godzin w zatoce. Będąc w Parku Przyrody Telascica, możesz przejść się do 150-metrowego punktu widokowego, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na Adriatyk i Kornaty, popływać w jeziorze Mir lub na otwartym morzu lub po prostu odpocząć przy cateringu możliwość popijania zimnych napojów. Na koniec usiądź z powrotem w 3-godzinnej podróży powrotnej do Zadaru, podziwiając po drodze wybrzeże. W razie potrzeby łódź będzie zatrzymywać się w portach Drazenica i Preko.

Z Zadaru: Park Narodowy Kornati i rejs łodzią do rezerwatu Telašćica

4. Z Zadaru: Park Narodowy Kornati i rejs łodzią do rezerwatu Telašćica

Odwiedź klejnot Adriatyku podczas całodniowej wycieczki do Parku Narodowego Kornati z Zadaru. Wyrusz rankiem i wsiądź na łódź płynącą do parku. Zjedz śniadanie podczas podróży w kierunku 109 wysp, które tworzą park.  Wycieczka obejmuje 3-godzinny postój na pływanie. Następnie zrelaksujesz się podczas wycieczki po parku, podziwiając spektakularne formacje krasowo-wapienne, które będą wznosić się wokół Ciebie. W południe przewidziany jest lunch. Po prostu usiądź i ciesz się widokiem. Następnie odwiedź rezerwat przyrody Telašćica i zatrzymaj się na jego plaży.

Z Zadaru: Rejs Kornati i Telascica z kąpielą i przekąskami

5. Z Zadaru: Rejs Kornati i Telascica z kąpielą i przekąskami

Wskocz na pokład w porcie miejskim w Zadarze lub porcie Drazenica w porcie Borik. Możemy również odebrać Cię z Preko na wyspie Ugljan. Ciesz się pięknymi widokami z łodzi - małe urocze wioski rybackie, przepływające promy i inne statki. Miej oczy otwarte i szukaj delfinów. Po 2 godzinach i 45 minutach łódź zatrzyma się na wyspie Levrnaka, która znana jest z piaszczystej zatoczki. Popływaj w krystalicznie błękitnym morzu piaszczystej zatoczki Lojena, a jeśli jesteś miłośnikiem pieszych wędrówek, możesz dotrzeć na szczyt wyspy i podziwiać niepowtarzalny widok na wyspy i wysepki Kornati. Następny przystanek znajduje się w Parku Przyrody Telascica, gdzie masz wolny czas na samodzielne odkrywanie. Idź i zobacz klify, z których roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki. Popływaj w słonym jeziorze, gdzie możesz unosić się na wodzie, podczas gdy małe kraby morskie będą oczyszczać Twoją skórę. Zatoka Telašćica jest idealna do nurkowania i pływania.

Zadar: 1-dniowa wycieczka żaglówką na Kornaty

6. Zadar: 1-dniowa wycieczka żaglówką na Kornaty

Płyń w kierunku południowej części wyspy Dugi Otok. To w tym miejscu   morze obejmuje Telašćica, którego nazwa wywodzi się od łacińskiego " Telagus "(co oznacza 3 jeziora). Zrelaksuj się na łodzi z książką lub opalaj się na pokładzie. W czasie rejsu ciesz się malowniczymi widokami krajobrazów śródziemnomorskich. Jeśli jesteś zainteresowany żeglarstwem, porozmawiaj z kapitanem, i posłuchaj tajemnic ich starożytnego rzemiosła.  Po przybyciu do parku przyrody Telašćica , cieszyć się wolnym czasem na pływanie i nurkowanie z rurką. Idź na spacer i daj smakołyki nieśmiałym osiołkom. W parku znajduje się rezerwat osłów, które są rodzimą hodowlą chorwacką. Obecnie w Telašćica żyje 14 osłów, a cały obszar obfituje w florę i faunę.W szerszej  części parku znajdują się 3 mniejsze zatoki Telašćica to największy i najlepiej chroniona naturalna przystań na Adriatyku. Posiada 5 wysepek, z których niewielka płyta skały Taljurić jest najbardziej niezwykła. Kontynuuj do jeziora Mir w południowo-zachodniej części parku. Słone wody jeziora pochodzą z podziemnych kanałów, które łączą je z morzem. Wykopaliska archeologiczne przeprowadzaone w tym rejonie wskazują, że miejsce to było zamieszkiwane w najwcześniejszych okresach. W podróży powrotnej, zobacz Stene (znane również jako "Czarcie skały"). Zachwyć się pionwymi klifami, które wznoszą się do wysokości 61 metrów od morza. Rozciągają się one od przylądka Mrzlovica na północnym zachodzie do stoków Veli Vrh na południowym wschodzie.

Z Biogradu: Kornaty i Telašćica - całodniowa wycieczka łodzią

7. Z Biogradu: Kornaty i Telašćica - całodniowa wycieczka łodzią

Tradycyjna drewniana łódź Nenad zabierze Cię w całodniowy rejs do najbardziej zróżnicowanej części Morza Śródziemnego ze 150 wyspami i wysepkami na 320 hektarach, z których zdecydowana większość znajduje się na obszarze chronionym Parku Narodowego – płynąc wzdłuż kamiennej latarni morskiej Vela Sestrica z 1876 r. pod klifami po południowej stronie Telašćicy. Kontynuacją wycieczki jest popłynięcie do Parku Przyrody Telašćica, gdzie odbędzie się lunch na łodzi. Telašćica jest naturalną kontynuacją Kornati, największej i najbezpieczniejszej zatoki na Adriatyku, gdzie można pływać w samej zatoce lub w Słonym Jeziorze, które ma również właściwości lecznicze ze względu na bardzo wysokie zasolenie. Spacerując można zwiedzić punkt widokowy ponad 150-metrowymi klifami, które zanurzają się w otwarte morze na południu Dugiego Otoku.

Park Narodowy Kornati i Telašćica - całodniowa wycieczka łodzią

8. Park Narodowy Kornati i Telašćica - całodniowa wycieczka łodzią

Odkryj wspaniały Park Narodowy Kornati i park przyrody Telašćica łodzią. Wypłyń z portu w Vodicach, przepraw się przez Adriatyk i wejdź do parku narodowego. Rejs pod imponującymi klifami i podziwianie widoków podczas lunchu na pokładzie. Kontynuuj obok kościoła Matki Bożej Tarac i zobacz XVI-wieczną fortecę Tureta. Przyjedź do Telašćicy i zatrzymaj się, aby docenić to piękne miejsce. Kąp się w słonych wodach jeziora Mir i pływaj w czystym, błękitnym morzu. Odwiedź punkt widokowy na szczycie klifu, zrelaksuj się w gęstym lesie sosnowym lub kupuj pamiątki. Popłyń z powrotem w kierunku Vodic, mijając rzymskie ruiny i grupę wysp Górnych Kornatów. Zobacz osadę rybacką Tribunj przed powrotem do portu wczesnym wieczorem.

Z Zadaru: Park Narodowy Kornati i wycieczka łodzią motorową Telascica

9. Z Zadaru: Park Narodowy Kornati i wycieczka łodzią motorową Telascica

Wyrusz łodzią w rejs po Kornati i Telascica. Odkryj niektóre z olśniewających wysp archipelagu Kornati i zatrzymaj się na kąpiel w lagunie Lojena. Popijaj bezpłatne piwo lub cydr i delektuj się przekąską i sałatką owocową podczas żeglugi. Spotkaj się ze swoim kapitanem w biurze organizatora zajęć nad wodą w Zadarze. Wskocz na pokład wygodnej łodzi motorowej i przepłyń przez wodę do dziewiczej przyrody Parku Przyrody Telaščica. Podziwiaj wysokie klify oceanu o wysokości 100 metrów podczas rejsu. Miej szansę zanurzyć się w słonych wodach jeziora, które podobno mają właściwości lecznicze. Zrelaksuj się podczas malowniczej przejażdżki łodzią motorową po wyspach Kornati. Nurkuj w krystalicznie czystych i turkusowych morzach w otoczeniu ciekawych ryb. Wybierz się na krótką wędrówkę, aby odwiedzić plan filmowy na wyspie Mana i zachwyć się panoramicznymi widokami. Zanurz się w słońcu, leżąc na kamienistych i białych piaszczystych plażach. Poproś lokalną załogę o zarezerwowanie stolika w restauracji na wyspie, jeśli chcesz skosztować świeżo złowionych owoców morza. Zatrzymaj się w starożytnej wiosce rybackiej Sali i zobacz jej tradycyjne kamienne domy z wesołymi czerwonymi dachami. Pod koniec podróży wróć do miejsca spotkania w Zadarze.

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg::

Telašćica: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Telašćica? Kliknij tutaj.

Telašćica: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.0
(1549 recenzji)

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Niezapomniany rejs statkiem z Zadaru na Kornaty! ⛵️🌊 Zapierające dech w piersiach piękno Wysp Kornati w połączeniu z sprawnie zorganizowaną wycieczką sprawiło, że był to dzień pełen wspaniałych chwil. 🏝️🌞 Zaczynając od Zadaru zanurzyliśmy się w raju cudownej przyrody i imponujących wysp. Absolutna atrakcja każdej wizyty w Zadarze! 👌💙📸

Przewodnicy byli na najwyższym poziomie, kapitan był na najwyższym poziomie, łódź była na najwyższym poziomie, ogólnie polecam wycieczkę każdemu, kto interesuje się wyspami

Świetny dzień!! Nasz przewodnik był doskonały, łódź była wygodna, jedzenie było dobre! Wyspy Kornati i Telescica były piękne!! Zdecydowanie polecam tę wycieczkę! !

Wycieczka była dość ciekawa, ponieważ kapitan opowiadał wiele o żeglarstwie, a także zaproponował, że będzie sterował jachtem. To był miły czas!

samo doświadczenie jest świetne, zatrzymuje się w ciekawych miejscach. minusem byłoby to, że słońce świeciło ci na głowę.