Atrakcje i wycieczki
Tel Awiw

Tel Awiw – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

1. Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

Podczas tej całodniowej wycieczki po Ziemi Świętej skorzystaj z odbioru z hotelu w Tel Awiwie wygodnym, klimatyzowanym autokarem i podróżuj autostradą nr 1 do Jerozolimy. Przez cały dzień będzie Ci towarzyszył kompetentny, profesjonalny przewodnik. Będziesz cieszyć się panoramicznym widokiem z góry Scopus, z widokiem na nowe miasto Jerozolimę i esplanadę na Wzgórze Świątynne starego miasta. Podróżując wzdłuż Doliny Cedron, będziesz mógł podziwiać widoki na Ogród Getsemani oraz mury miasta. Po dotarciu do Dzielnicy Ormiańskiej przez lokalny bazar wejdziesz na plac Zachodni lub Ścianę Płaczu. Zobacz dzielnicę chrześcijańską i stacje drogi krzyżowej, znane również jako Via Dolorosa. Odwiedź kościół Grobu Świętego, który jest uważany za miejsce ukrzyżowania Jezusa. Przejdziesz także wzdłuż 1700-letniej bizantyjskiej ulicy Cardo, głównej ulicy, i zobaczysz odnowioną dzielnicę żydowską. Przejazd do Betlejem (palestyński przewodnik i pojazd). Betlejem, czyli „Miasto Chleba”, było według tradycji chrześcijańskiej miejscem narodzin Jezusa. Twoja jazda do Betlejem prowadzi przez Koło Narodzenia Pańskiego. Odwiedź Kościół Narodzenia Pańskiego, a także jaskinię, w której urodził się Jezus. Zobaczysz plac Manger Square, na którym Jezus został umieszczony po jego narodzinach. Przed zakończeniem wycieczki odwiedź St' Catharine - kościół rzymskokatolicki. Będziesz cieszyć się przeglądem pól pasterskich w drodze powrotnej do Tel Awiwu.

Z Tel Awiwu: Masada i Morze Martwe – wycieczka całodniowa z odbiorem

2. Z Tel Awiwu: Masada i Morze Martwe – wycieczka całodniowa z odbiorem

Weź udział w całodniowej wycieczce autobusowej z przewodnikiem z Tel Awiwu na Wyżynę Judzką i na wybrzeże Morza Martwego. Odwiedź starożytną twierdzę Masada, przejedź się kolejką linową, a w drodze powrotnej podziwiaj groty Kumran. W Masadzie – wznoszącej się na szczycie płaskowyżu starożytnej twierdzy – schronili się Zeloci stawiający opór Rzymianom. W 73 roku n.e. Zeloci popełnili w twierdzy zbiorowe samobójstwo. Ruiny Masady położone są około 400 metrów n.p.m. i mają ponad 600 metrów długości oraz ponad 300 metrów szerokości. Z twierdzy można podziwiać wspaniałe widoki na Morze Martwe i Pustynię Judzką. Wejście na szczyt płaskowyżu wymaga wyczerpującej wspinaczki. Z tego względu, aby wycieczka była jeszcze przyjemniejsza, wjedziesz tam kolejką linową. Zwiedź twierdzę wzniesioną przez króla Heroda około 37 roku p.n.e. Zobacz pozostałości pałaców, pokryte mozaikami podłogi, łaźnie rzymskie i inne znaleziska. Na terenie Masady znajdowała się najstarsza w Izraelu synagoga. Jednak najbardziej niezwykłym elementem tego miejsca było 12 zbiorników na wodę, każdy o pojemności 3960 m³. Po zwiedzaniu Masady pojedziesz na plażę Mineral Beach nad Morzem Martwym, które znajduje się w Dolinie Jordanu, pomiędzy Jordanią i Zachodnim Brzegiem. Morze Martwe jest najgłębszą depresją na naszej planecie. Jego duże zasolenie sprawi, że będziesz unosić się na malowniczej seledynowej powierzchni wody, co z pewnością będzie unikalnym doświadczeniem. Zażyj kąpieli błotnej, korzystając z leczniczych właściwości naturalnego błota z Morza Martwego. Następnie wróć do Tel Awiwu. Podczas podróży powrotnej zobacz grotę Kumran, w której znaleziono zwoje znad Morza Martwego.

Z Tel Awiwu: Nazaret i Jezioro Galilejskie z przewodnikiem

3. Z Tel Awiwu: Nazaret i Jezioro Galilejskie z przewodnikiem

Zobacz słynne atrakcje Izraela w ramach całodniowej wycieczki z Tel Awiwu. Odwiedź Nazaret, Kafarnaum, Jezioro Galilejskie i wiele innych miejsc. Skorzystaj z odbioru z hotelu i transportu powrotnego klimatyzowanym pojazdem. Weź udział w ceremonii chrztu nad rzeką Jordan i zobacz kościół św. Józefa.  Rozpocznij dzień od podróży malowniczą przybrzeżną równiną Har-Magedon do Nazaretu. Zwiedź Bazylikę Zwiastowania Pańskiego i kościół św. Józefa w Nazarecie. Następnie wyrusz dalej, by zobaczyć Górę Błogosławieństw oraz bazylikę Rozmnożenia Chleba w Tabdze. Zachwyć się słynnym Jeziorem Galilejskim, ruinami starożytnej synagogi w Kafarnaum oraz miastem Chrystusa. Zobacz Tyberiadę oraz dotrzyj nad rzekę Jordan, gdzie możesz przyjąć chrzest. W drodze powrotnej do Tel Awiwu zobaczysz górę Tabor, zwaną Górą Przemienienia.

Jerozolima/Tel Awiw: Betlejem, Jerycho i wycieczka nad rzekę Jordan

4. Jerozolima/Tel Awiw: Betlejem, Jerycho i wycieczka nad rzekę Jordan

Po odebraniu z Tel Awiwu lub Jerozolimy, w zależności od opcji rezerwacji, udaj się do Betlejem, gdzie spotkasz się z przewodnikiem przed udaniem się do starego miasta Betlejem. Ciesz się zwiedzaniem z przewodnikiem Kościoła Narodzenia Pańskiego. Kontynuuj wycieczkę, odwiedzając Kościół Groty Mlecznej, a następnie udaj się do miasta pasterzy, Bayt Sahur, gdzie odwiedzisz Kaplicę Pola Pasterzy, a następnie odwiedzisz fabrykę drewna oliwnego, w której zobaczysz rzemieślników wykonujących drewniane rzeźby. Następnie udaj się w podróż przez wspaniałą Pustynię Judzką do najniższego punktu na ziemi. Zatrzymaj się i zrób zdjęcia w punkcie poziomu morza na pustyni z widokiem na najstarsze nieprzerwanie zamieszkane miasto na świecie, Jerycho. Wjedź do Jerycha, gdzie zobaczysz niektóre ze słynnych zabytków miasta, w tym Drzewo Zacheusza, o którym wspomina Biblia. Szczegółowy plan zwiedzania - najlepsza wycieczka do Betlejem, Jerycha i nad rzekę Jordan Zwiedzaj Betlejem przez 4-5 godzin, zaczynając około 8:30 rano w Betlejem Pole Pasterzy (30 minut): Odwiedź urocze miejsce, w którym wydarzyła się historia Bożego Narodzenia. Kościół Groty Mlecznej (10 minut): Doświadcz ciszy i spokoju w tym duchowym kościele. Kościół Narodzenia Pańskiego (60 minut): Poznaj historię Betlejem w tym ważnym miejscu. Pamiętaj, że zwiedzanie groty może nie być możliwe, chyba że zarezerwujesz opcję dla małych grup. Zuluf Olive Wood Factory & Community Store (25 minut): Obserwuj wykwalifikowanych rzemieślników przy pracy i kupuj ręcznie robione przedmioty, Bez przerw na lunch: Ciesz się wygodnymi kanapkami z falafelem i kurczakiem shawarma na wynos. Jerycho i nie tylko Przystanek na poziomie morza (5 minut): Poświęć chwilę, aby docenić znaczenie tego miejsca na poziomie morza. Klasztor Saint Gerasimous (15 minut): Odkryj historię klasztoru Saint Gerasimous w Jerychu. Rzeka Jordan (30 minut): Zastanów się nad rzeką Jordan, miejscem o głębokim znaczeniu biblijnym. Pałac Hiszama (30 minut): Poznaj pałac Hisham, w którym stara architektura opowiada historie z przeszłości. Stare Miasto w Jerychu (30 minut): Cofnij się w czasie, odkrywając starożytne opowieści Starego Miasta w Jerychu. Drzewo jaworowe (5 minut): Zobacz drzewo jawor związane z biblijną historią Zacheusza. Źródło Eliasza (5 minut): Ciesz się spokojnym źródłem Eliasza, oazą spokoju w pustynnym krajobrazie.

Z Jerozolimy/Tel Awiwu: wycieczka do Betlejem i nad Morze Martwe

5. Z Jerozolimy/Tel Awiwu: wycieczka do Betlejem i nad Morze Martwe

Weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem z Jerozolimy, by odkryć słynne zabytkowe miasto Betlejem i Morze Martwe. Popływaj w Morzu Martwym, odwiedź fabrykę drewna oliwnego i podziwiaj słynną Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Po odbiorze z Jerozolimy wyrusz do Betlejem, aby spotkać się z przewodnikiem, z którym udasz się do starego miasta Betlejem. Na początek zwiedź z przewodnikiem Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Następnie, jeśli będzie to możliwe, odwiedź grotę św. Hieronima. Stamtąd udaj się do groty Mlecznej, w której podobno Święta Rodzina znalazła schronienie podczas rzezi niewiniątek, przed ucieczką do Egiptu. Następnie pojedź do miasta pasterzy, Bajt Sahur. Po przybyciu weź udział w wycieczce z przewodnikiem do Kaplicy Na Polu Pasterzy, która powstała w miejscu, gdzie anioł ukazał się pasterzom, aby ogłosić im, że narodził się Jezus Chrystus. Później odwiedź fabrykę drzewa oliwnego i zobaczyć rzemieślników tworzących rzeźby z drewna Jedź dalej przez Pustynię Judzką, by dotrzeć do najniższego miejsca na ziemi. Wyjdź z pojazdu i zrób zdjęcia pustyni z poziomu morza. Później udaj się nad Morze Martwe, aby cieszyć się resztą dnia, unosząc się na powierzchni bogatej w minerały wody lub relaksując się na plaży.

Z Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa i Akka – cały dzień

6. Z Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa i Akka – cały dzień

Odwiedź piękne śródziemnomorskie wybrzeże Izraela podczas całodniowej wycieczki z Tel Awiwu, Herclijji i Netanji. Doświadczony przewodnik zabierze Cię klimatyzowanym autobusem do starożytnych miast i zabytków położonych wzdłuż wybrzeża. Na początek odwiedź wspaniałe portowe miasto Cezarea. To starożytne rzymskie miasto słynie z ruin, w tym z jednego z największych amfiteatrów zbudowanych w epoce rzymskiej. Następnie udaj się do Hajfy, aby odwiedzić ogrody bahaickie. Obejmują one wspaniałe tarasy i są jedną z głównych atrakcji Izraela. Zrób zdjęcia wspaniałych ogrodów wpisanych na listę UNESCO i kontynuuj wycieczkę do Rosz ha-Nikra. Na miejscu zobacz wapienne groty i białe kredowe klify z widokiem na Morze Śródziemne. Zanim udasz się na północ do Akki, podziwiaj z klifów widok na granicę z Libanem. Wycieczkę zakończysz na Starym Mieście Akki, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobacz imponujące mury miejskie, uroczy port i bazar orientalny. Wędruj historycznymi uliczkami znanymi starożytnym Grekom, Bizantyjczykom i Turkom. Twój przewodnik opowie Ci o fascynującej historii starożytnego miasta.

Z Tel Awiwu: Jerozolima, Morze Martwe i Betlejem w 1 dzień

7. Z Tel Awiwu: Jerozolima, Morze Martwe i Betlejem w 1 dzień

Zwiedź najświętsze miasta na ziemi podczas wycieczki z przewodnikiem z  Tel Awiwu. Odwiedź trzy największe atrakcje Izraela, czyli Betlejem, Stare Miasto w Jerozolimie oraz Morze Martwe. Skorzystaj z dużej ilości czasu wolnego na zakupy i pływanie. Rozpocznij zwiedzanie z przewodnikiem od „Złotego Miasta”. Odwiedź Stare Miasto Jerozolimy, w tym Via Dolorosa (Drogę Krzyżową) i Bazylikę Grobu Świętego. Zobacz lokalne targowiska, bizantyjską ulicę Cardo oraz Ścianę Płaczu.  Następnie weź udział w wycieczce po Betlejem – mieście, w którym urodził się Jezus – i odwiedź Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Osoby, które nie będą zainteresowane zwiedzaniem Betlejem, będą mogły w zamian skorzystać z czasu wolnego w Jerozolimie. Po południu udaj się na wschód przez Pustynię Judzką i dotrzyj nad Morze Martwe – najniższy punkt na ziemi. Zażyj kąpieli w tych leczniczych wodach, a późnym wieczorem wróć do Tel Awiwu.

Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Jerozolimie i nad Morzem Martwym

8. Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Jerozolimie i nad Morzem Martwym

Zwiedź Jerozolimę podczas całodniowej wycieczki autobusowej z Tel Awiwu. Poznaj duchowe sanktuarium trzech wielkich religii świata zachodniego, podziwiając takie atrakcje jak Góra Oliwna, Ogród Getsemani i Dzielnica Ormiańska. Podczas wycieczki zobacz niektóre z najświętszych miejsc w mieście, w tym Górę Oliwną, Via Dolorosa, Zachodnią Ściana i nie tylko. Odbierz rano z hotelu na przejazd do Jerozolimy i Góry Oliwnej, jednego z najwyższych szczytów w mieście. Ciesz się panoramicznym widokiem poniższych atrakcji. Podróż Doliną Cedronu do Ogrodu Getsemane i murów Starego Miasta. Wejdź na Plac Ściany Płaczu przez Dzielnicę Ormiańską i przejdź przez Bazar do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Zobacz stacje Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa i Bazylikę Grobu Pańskiego, miejsce ukrzyżowania. Przejdź się wzdłuż 1700-letniej bizantyjskiej głównej ulicy, niedawno odrestaurowanej rzymskiej drogi The Cardo i odnowionej dzielnicy żydowskiej. Zanurz się w magicznej atmosferze tego najświętszego z miast, zanim zjedziesz przez wzgórza Judy do brzegu Morza Martwego . Podróż nad Morze Martwe odbywa się bez przewodnika, ale po dotarciu do najniżej położonego miejsca na ziemi popłyń, popływaj lub skorzystaj z kąpieli błotnej, aby skorzystać z bogatych minerałów, z których słynie naturalne Morze Martwe. Przenieś się z powrotem do Tel Awiwu na koniec trasy.

Z Tel Awiwu: Masada, En Gedi i Morze Martwe

9. Z Tel Awiwu: Masada, En Gedi i Morze Martwe

Po wyjeździe z Tel Awiwu przed wschodem słońca przejedź przez wzgórza Pustyni Judzkiej. O godz. 5.30 dotrzesz do Masady, gdzie znajdują się fortyfikacje powstałe w I w. p.n.e. Wejdź na szczyt, aby obejrzeć stamtąd wschód słońca i mieniące się w różnych barwach doliny. Następnie odwiedzisz Park Narodowy En Gedi, którego powierzchnia wynosi aż 14 km². Jest to ogromna oaza na pustyni z rozległymi strumieniami i rzekami, które wypływają z imponujących wodospadów. Wędruj przez górzysty teren, podziwiając bujną roślinność w sercu pustyni. Na zakończenie wybierz się nad Morze Martwe, gdzie spędzisz 1,5 godziny. Pokryj się jego słynnym błotem, które ma właściwości odmładzające i unoś się na powierzchni jego bardzo słonych wód. Po czasie spędzonym w najniżej położonym punkcie na ziemi udaj się z powrotem do Tel Awiwu.

Z Tel Awiwu: Masada, En Gedi i Morze Martwe z przewodnikiem

10. Z Tel Awiwu: Masada, En Gedi i Morze Martwe z przewodnikiem

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po twierdzy Masada i podziwiaj rozległe widoki na Pustynię Judzką. Podróżuj wygodnym i klimatyzowanym vanem do rezerwatu przyrody En Gedi, a następnie zanurz się w słonych wodach Morza Martwego. Wyruszysz z Tel Awiwu. Przejedź przez Pustynię Judzką w stronę regionu Morza Martwego, który jest najniżej położonym regionem na Ziemi. Kieruj się na południe wzdłuż wybrzeża Morza Martwego i przybądź do podnóża Masady, starożytnej fortecy zbudowanej za czasów rzymskich, znanej ze swojej lokalizacji, ale i kultowej historii heroizmu. O godz. 9.00 wjedź kolejką linową na szczyt Masady. O 11.00 jedź dalej do En Gedi, pięknego rezerwatu przyrody i oazy, gdzie przespacerujesz się po zachwycającej okolicy. Po wizycie w En Gedi pojedziesz dalej w kierunku Morza Martwego. Skorzystasz z prywatnej plaży, gdzie popływasz w słynnych wodach Morza Martwego i zanurzysz się w słynnym błocie.Wczesnym wieczorem powrócisz do swojego hotelu w Tel Awiwie.

Najciekawsze atrakcje

Tel Awiw: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 203
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Tel Awiw

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Tel Awiw?

Tel Awiw: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tel Awiw? Kliknij tutaj.

Tel Awiw: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(8925 recenzji)

Naszym przewodnikiem i kierowcą byli Daniel i Ahmed. Różnych wyznań, ale tak dobrze współpracowali, służąc klientom Bein Hamin. Świetni przedstawiciele firmy zatrudniającej. Jechaliśmy na Sukkot, nie zdając sobie sprawy, że jest to także główny izraelski okres wakacji, kiedy szkoły są zamknięte na tydzień. Drogi były bardzo ruchliwe – czasami blokowane, a często w ślimaczym tempie. Współpracowali, aby znaleźć dla nas najlepszą trasę powrotną i zapewnić nieplanowany postój na potrzeby klientów. Byli twarzą Bein Hamin dla klientów i wykonali świetną robotę. Chciałbym, żeby wiedzieli, jak bardzo jesteśmy wdzięczni.

świetna wycieczka, świetny przewodnik, a zwłaszcza piesza Masada, jest absolutnie polecana! ! Ponieważ ścieżka jest zamknięta od 9 rano i na górę można wjechać tylko pociągiem, zdecydowanie polecamy wycieczkę o wschodzie słońca :) wspinaczka jest dość intensywna, ale wykonalna i całkowicie tego warta. W En Gedi było miło, mieliśmy 1:15 godziny nad Morzem Martwym i to wystarczyło. Nasz przewodnik był świetny i ogólnie wycieczka jest wysoce zalecana :)

To była na prawdę dobra opcja, stosunek jakości do ceny super. W jeden dzień zobaczyliśmy najważniejsze miejsca nie tracąc czasu na samodzielny transport zwłaszcza kiedy nie był on możliwy w weekend. Dobra organizacja, przewodnik super . Polecam

Orion, nasz przewodnik, był wyjątkowy. Jasno podawał szczegóły. Nasz kierowca był również godny pochwały za zapewnienie nam bezpieczeństwa przez całą podróż. Trasa była wystarczająco dobra. Polecany z Jerozolimy!

Świetna organizacja wycieczki, wszystko według planu. Brawa dla przewodnika, który w bardzo ciekawy sposób potrafi przekazać swoją wiedzę