Teide – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Teneryfa: wycieczka o zachodzie słońca i obserwowaniu gwiazd w Parku Narodowym Teide

1. Teneryfa: wycieczka o zachodzie słońca i obserwowaniu gwiazd w Parku Narodowym Teide

Jeśli jesteś miłośnikiem astronomii lub po prostu szukasz wyjątkowych wrażeń, wycieczka na Teide na Teneryfie jest koniecznością. Teneryfa słynie z niesamowitego piękna przyrody, w tym czystego nieba, co czyni ją doskonałym miejscem do obserwacji gwiazd. Góra Teide, wulkan o wysokości 3718 m, jest najwyższym punktem w Hiszpanii i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na nocne niebo. Dołącz do nas i przeżyj niezapomniane wrażenia, zabierając Cię w podróż do Parku Narodowego Teide na wycieczkę o zachodzie słońca i obserwację gwiazd. Zostaniesz odebrany z różnych miejsc spotkań i lokalizacji w Costa Adeje, Playa las Americas i Los Cristianos. Wycieczka zabierze Cię w malowniczą podróż przez oszałamiające krajobrazy Teneryfy, gdzie będziesz świadkiem zapierającego dech w piersiach piękna naturalnej scenerii wyspy. Będziesz świadkiem spektakularnego zachodu słońca, a kolory nieba zadziwią Cię, gdy słońce zachodzi za horyzontem, malując niebo szeroką gamą kolorów, które zapierają dech w piersiach. Stąd pojedziemy dalej i zawieziemy Cię wyżej przez park narodowy Teide i wyjaśnimy historię oraz wspaniały krajobraz wulkaniczny parku narodowego, aż dotrzemy do celu na wysokości 2000 m npm. Zaczynają pojawiać się gwiazdy i tu zaczyna się prawdziwa magia. Park Narodowy Teide słynie z doskonałych możliwości obserwacji gwiazd, ponieważ znajduje się z dala od wszelkich źródeł zanieczyszczeń świetlnych, oferując krystalicznie czysty widok na nocne niebo. Prawie bez zanieczyszczenia światłem i znane z miejsca docelowego z certyfikatem światła gwiazd, możesz zobaczyć spadające gwiazdy jak nigdy dotąd. Użyjemy także potężnych laserów, aby wyjaśnić Ci niektóre z tych niesamowitych konstelacji, ważnych gwiazd i dowiedzieć się, jak znaleźć kierunek nawigacji za pomocą gwiazd. Użyjemy także potężnych teleskopów i pokażemy Ci obsługę Księżyca z wielkimi kraterami. Zrobimy Twoim telefonem przez teleskop niesamowite zdjęcia i udostępnimy Ci usługę Księżyca na ekranie Twojego telefonu. Zobaczymy niektóre planety, gdy będą na niebie, mgławice, gromady gwiazd, gwiazdy podwójne, a gdy będą odpowiednie warunki, będziemy mogli pokazać wam także galaktykę Andromedy. W niektórych porach roku mogliśmy także pokazać Państwu Drogę Mleczną i zrobić jej zdjęcia własnym smartfonem. Pod koniec wycieczki zabierzemy Cię z powrotem na miejsce spotkania, pozostawiając wspomnienia, które zostaną na całe życie.

Teneryfa: góra Teide z kolejką linową i transportem

2. Teneryfa: góra Teide z kolejką linową i transportem

Weź udział w całodniowej wycieczce z Santa Cruz de Tenerife do Parku Narodowego Teide, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii – Teide. Skorzystaj z odbioru z hotelu, a następnie udaj się do parku i odkrywaj jego księżycowe krajobrazy. Wjedź kolejką linową na szczyt i poświęć czas wolny na podziwianie widoków. Skorzystaj z odbioru z wybranej lokalizacji i odwiedź największy park narodowy na Wyspach Kanaryjskich. Podziwiaj wulkaniczny krajobraz dzięki biletowi na przejazd kolejką gondolową na górę Teide. Zrezygnuj z samochodu i przyczyń się do ochrony przyrody wulkanu Teide. Zdecyduj się na transport grupowy, aby uniknąć tłumów w strefach parkingowych na terenie parku. Dzięki temu pomożesz chronić przyrodę. Udaj się do dolnej stacji, wsiądź do gondoli kolejki linowej i rozpocznij 8-minutową podróż na najwyższy szczyt Hiszpanii. Górna stacja kolejki znajduje się na wysokości 3555 m n.p.m. i tam rozpoczynają się 3 ciekawe szlaki, które z pewnością zainteresują miłośników wędrówek. Szlakami dojdziesz do punktów widokowych Pico Viejo i La Fortaleza, skąd można podziwiać wspaniałe widoki na północ i południe wyspy. Szlak Telesforo Bravo prowadzi do najwyższego punktu wulkanu na wysokości 3718 metrów n.p.m. Aby móc wejść na szczyt, należy odpowiednio wcześniej uzyskać pozwolenie.

Teneryfa: Zachód słońca i obserwowanie gwiazd w Parku Narodowym Teide

3. Teneryfa: Zachód słońca i obserwowanie gwiazd w Parku Narodowym Teide

Zostaniesz odebrany z miejsca zakwaterowania na południu Teneryfy i zabrany do punktu widokowego na wysokości 1400 m, tuż przy strumieniu lawy z erupcji wulkanu odnotowanej w dzienniku statku przez Krzysztofa Kolumba w 1492 r., aby podziwiać zachód słońca nad wyspami La Palma, La Gomera i El Hierro. Każdy zachód słońca jest inny! Możesz świętować to wyjątkowe przeżycie i robić zdjęcia pięknych kolorów nieba ze słońcem świecącym przez kieliszek Cava (hiszpańskiego wina musującego), który zapewniamy. Po zachodzie słońca przeniesiemy się do innego pięknego punktu widokowego tuż poniżej 2000 mw Parku Narodowym Teide, aby obserwować gwiazdy. Nasi przewodnicy pokażą Ci gwiazdy, konstelacje i planety za pomocą wskaźnika laserowego i swoich umiejętności opowiadania historii. Wyjaśnimy, jak znaleźć Polaris, Gwiazdę Północną, korzystając z asteryzmu Wielkiej Niedźwiedzicy i jak znaleźć galaktykę Andromedy, korzystając z wielkiego kwadratu Pegaza, jednocześnie poznając mitologię grecką. Będziesz mógł dalej cieszyć się szczegółami planet, galaktyk, mgławic i gromad gwiazd przez dostarczany przez nas 12-calowy teleskop Dobsona. W zależności od pory roku zobaczysz: - Księżyc, który będzie głównym obiektem na niebie w dniach poprzedzających pełnię (i na to co miesiąc obowiązują specjalne oferty - planety i ich cechy, takie jak pierścienie Saturna i księżyce Galileusza wokół Jowisza, gdy są widoczne na niebie (w miesiącach letnich i jesiennych), - piękne galaktyki, mgławice i gromady gwiazd takie jak Plejady, znane również jako Siedem Sióstr w gwiazdozbiorze Byka (zimą). Zrobimy zdjęcia gości indywidualnie technikami astrofotograficznymi, które pokażą koc gwiazd nad Tobą. Darmo! Na koniec zawieziemy Cię z powrotem do hotelu ze wspaniałymi wspomnieniami!

Teneryfa: Wycieczka quadem po Parku Narodowym Teide

4. Teneryfa: Wycieczka quadem po Parku Narodowym Teide

Weź udział w 4-godzinnej wycieczce po Parku Narodowym Teide na Teneryfie i po Teide, najwyższej górze w Hiszpanii. Podróżuj 90 kilometrów z Playa Las Americas do Las Cañadas del Teide przez serce parku narodowego na wysokość aż 2400 metrów. Jedź przez obszary porośnięte lasami i pełne niesamowitych krajobrazów wulkanicznych. Podczas wycieczki podróżuj przez miasteczka Arona, La Escalona i Vilaflor, czarujące miasteczko, w którym będziesz miał(a) czas, aby pospacerować lub odświeżyć się przed dalszą częścią wycieczki. W końcu dotrzyj do Boda del Tauce, gdzie będzie czas na relaks, robienie zdjęć i wdychanie świeżego górskiego powietrza.

Z Puerto de la Cruz: Wycieczka VIP do Teide i Masci

5. Z Puerto de la Cruz: Wycieczka VIP do Teide i Masci

Skorzystaj z odbioru z hotelu w Puerto de la Cruz, a następnie udaj się na południe, aby zobaczyć wulkaniczne formacje doliny Orotava, która powstała na skutek osunięcia się wyspy do morza. Podczas podróży pojazdem z napędem 4x4 zobacz dowody erupcji Teide, najwyższego szczytu w Hiszpanii, oraz Pico Viejo. Posłuchaj o erupcji Arenas Negras, która pogrzebała większą część miejscowości Garachico, a także o wybuchu Chinyero, który ukształtował krajobraz północno-wschodniej części Teneryfy. Podziwiaj niesamowite krajobrazy Parku Narodowego Teide i dowiedz się, jakie formacje te wpłynęły na wyspę. Odwiedź malowniczą wioskę Masca i odkryj zaskakujące zakątki, jadąc wygodnym pojazdem. Skorzystaj z usług kierowcy, który przez całą podróż zapewni Ci przeżycia VIP.

Teneryfa: safari z oglądaniem gwiazd

6. Teneryfa: safari z oglądaniem gwiazd

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem i obserwuj gwiazdy w jednym z najlepszych miejsc na świecie zarówno dla amatorów astronomii, jak i profesjonalistów zajmujących się tą dziedziną nauki. W drodze na górę zatrzymaj się w restauracji i zjedz autentyczny kanaryjski posiłek. Zatrzymaj się, aby podziwiać zachód słońca znad morza chmur. Dowiedz się, jak korzystać z teleskopu, aby zobaczyć planety, Księżyc, gwiazdy, galaktyki i inne ciała niebieskie. Obserwuj, jak doświadczony astronom wskazuje przy użyciu laserowego wskaźnika różne konstelacje, jednocześnie opowiadając szczegółowo o nauce i mitologii. Po prostu spójrz w górę i podziwiaj niebo, jakiego nie zobaczysz nigdzie indziej. Możesz wybrać opcję z odbiorem lub transportem na własną rękę. 

Z Santiago del Teide: wycieczka quadem o zachodzie słońca na Teide

7. Z Santiago del Teide: wycieczka quadem o zachodzie słońca na Teide

Szukasz przygody, która zapiera dech w piersiach? W takim razie wycieczka Teide Sunset Quad jest dla Ciebie! Przejedź przez piękne krajobrazy po drogach i szlakach Teneryfy na quadzie. Zobacz urzekający zachód słońca na szczycie Teide, jednego z najwspanialszych wulkanów w Hiszpanii. Nie przegap tego niesamowitego doświadczenia, uruchom quada i odkrywaj Teneryfę w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie miałeś! Zostaniesz odebrany z hotelu i zabrany do naszego biura w Santiago del Teide, gdzie otrzymasz odprawę bezpieczeństwa i instrukcje dotyczące prowadzenia quada. Następnie rozpoczniemy naszą podróż w kierunku Teide, zatrzymując się po drodze na wiele okazji, by zrobić sobie zdjęcie. Podczas podróży na Teide podziwiaj oszałamiający krajobraz, wspinając się na wysokość 2000 m n.p.m., majestatyczne miejsce do oglądania zachodu słońca. Gdy osiągniemy 2000 m, zatrzymamy się i obejrzymy wspaniały zachód słońca nad chmurami z przekąskami i napojami. Aby zakończyć to magiczne przeżycie, po zakończeniu wycieczki odprowadzimy Cię z powrotem do hotelu. Ta jednodniowa wycieczka to niezapomniane przeżycie, którego nie możesz przegapić!

Teneryfa: Teide Sunset Night Tour z kolacją i obserwowaniem gwiazd

8. Teneryfa: Teide Sunset Night Tour z kolacją i obserwowaniem gwiazd

Niech rozgwieżdżone kanaryjskie niebo zawładnie Twoją wyobraźnią podczas niezapomnianej wycieczki astronomicznej z Teneryfy do Parku Narodowego Teide. Podziwiaj zachód słońca przy lampce wina i korzystaj z profesjonalnego sprzętu do obserwacji gwiazd, aby dostrzec gwiazdy, planety i mgławice. Uczcij wieczór 3-daniową kolacją i napojami. Wskocz do autobusu i rozpocznij wspinaczkę w kierunku Parku Narodowego Teide, zatrzymując się po drodze, aby rozprostować nogi i zrobić kilka zdjęć. Trasa oferuje rozległe panoramiczne widoki na wybrzeże i wulkaniczne krajobrazy Teneryfy. Będąc w parku, otocz się wyjątkową przyrodą wyspy. Nie ma lepszego miejsca na wzniesienie toastu za kieliszek cava (hiszpańskiego wina musującego) niż oglądanie romantycznego zachodu słońca nad wyspą La Gomera. Kiedy nadejdzie czas obserwacji gwiazd, Twoi przewodnicy i miejscowi astronomowie rozstawią obóz obserwacyjny z teleskopami i wskaźnikami laserowymi. Przy sprzyjającej pogodzie obserwuj wiele gwiazd, planet, mgławic i galaktyk, mając uprzywilejowany widok Drogi Mlecznej. Wycieczka obejmuje 3-daniową kolację z napojami, serwowaną w typowej restauracji w drodze do Parku Narodowego Teide lub w drodze powrotnej, w zależności od pory zachodu słońca.

Z Adeje: terenowa wycieczka quadami po Lesie Teide

9. Z Adeje: terenowa wycieczka quadami po Lesie Teide

Czy jesteś gotowy, aby doświadczyć leśnej korony obszaru chronionego przez UNESCO, jak nigdy dotąd? Nie szukaj dalej niż wycieczka quadem przez Teide! Będziesz mógł odkrywać niektóre z najbardziej niezwykłych i dziewiczych części Teneryfy, jednocześnie ciesząc się ekscytującą przejażdżką. Zapnij więc pasy i przygotuj się na niesamowitą podróż, pełną krętych szlaków i malowniczych widoków. Ta wspaniała wycieczka jest zdecydowanie jednym z najlepszych miejsc na świeżym powietrzu na Ziemi! Upewnij się, że nie przegapisz tej przygody, jeśli szukasz wrażeń lub po prostu pragniesz ponownego połączenia się z naturą. Prawdziwą zabawną częścią tej trasy jest to, że 50% trasy to teren / szlaki! Ta ekscytująca 3-godzinna podróż na quadzie zabierze Cię do bujnego i chronionego lasu Teide. Poza normalnymi trasami odkryj z bliska to wyjątkowe, oszałamiające środowisko oraz jego najrzadsze rośliny i zwierzęta. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na góry i doliny, które składają się na to niezapomniane przeżycie. Odbierzemy Cię z hotelu i zawieziemy do naszego biura w Santiago del Teide. Na starcie zapewnimy instruktaż bezpieczeństwa i porady dotyczące prowadzenia quada. Stamtąd wyrusz w zapierającą dech w piersiach podróż przez las, podziwiając po drodze wspaniałe widoki. Po zakończeniu wrócimy na początek, gdzie zostaniesz przewieziony z powrotem do hotelu. Nie przegap tego niezwykłego doświadczenia! Wybierz się na wycieczkę quadem po leśnej koronie Teide i przeżyj niezapomniane wrażenia. Dzięki statusowi UNESCO widoki i krajobrazy zapowiadają się wyjątkowo. Nie każdego dnia masz okazję odkrywać tak ekscytujące szlaki i zobaczyć zabytki, które niewielu ma okazję zobaczyć. Nie przegap tej przygody – zarezerwuj wycieczkę quadem już teraz! Wskazówki dotyczące podróży: Aby chronić stopy, wybierz buty z zakrytymi palcami, takie jak trampki. Gdy zimą jest zimno, pamiętaj o spakowaniu się, jeśli planujesz odwiedzić góry. Jeśli planujesz uchwycić niesamowity materiał za pomocą GoPro, upewnij się, że masz odpowiednie akcesoria; w przeciwnym razie nie będziesz mógł strzelać bez wsparcia. Pamiętaj, aby ubrać się w coś, czego nie zniszczy odrobina brudu – ponieważ ta czynność może być trochę nieuporządkowana! Ważny Upewnij się, że masz prawo jazdy, kiedy przyjedziesz. Wymagane pełne prawo jazdy Aby prowadzić quady, musisz mieć ukończone 18 lat Aby być pasażerem, musisz mieć co najmniej 7 lat Maksymalny limit wagi na quad 160 kg

Teneryfa: wycieczka całodniowa do Parku Narodowego Teide

10. Teneryfa: wycieczka całodniowa do Parku Narodowego Teide

Odkryj różnorodną geografię i geologię Teneryfy w ramach tej całodniowej wycieczki po 4 różnych typach krajobrazów wokół najwyższej góry wyspy. Po odbiorze z hotelu udaj się do Parku Narodowego Teide i na górę Teide, która stanowi dziedzictwo narodowe. Zachwyć się zapierającymi dech w piersi widokami na zachodnie wybrzeże wyspy. Przejedź przez rozmaite miejscowości, w tym Vilaflor. Zobacz wspaniałe sosnowe lasy przed dotarciem na płaskowyż wulkanu. Zobacz księżycowy krajobraz, który posłużył za plan filmowy w takich produkcjach jak „Planeta małp” i „Starcie tytanów”. Przejedź przez dolinę Orotava do miasta Icod de los Vinos, które słynie z win. Zobacz legendarne drzewo smocze, które jest znane ze swoich mistycznych mocy. Zatrzymaj się na typowy dla Wysp Kanaryjskich lunch (na własny koszt), a następnie udaj się do Garachico – miasteczka, które zostało zniszczone w 1706 roku w wyniku erupcji wulkanu. Później doświadczysz magii miejscowości Masca i zachwycisz się widokiem na wyspę La Gomera. Miejscowość Masca, którą zamieszkuje zaledwie około 120 osób, stanowiła niegdyś kryjówkę dla piratów i ich łupów skradzionych ze statków przy La Gomerze. Przejedź obok ogromnych klifów Los Gigantes, a następnie udaj się z powrotem do swojego hotelu.

Dodaj daty

Teide

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 35
Sortuj wg::
Strona 1 z 3

Niezwykłe doznania

Teide: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Teide: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Teide? Kliknij tutaj.

Teide: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 5170 opinii

niezapomniana wycieczka ,piekne widoki,warto pojechac, miejsce MASCA w parku naprawde robi wrazenie,tak samo jak jazda waskimi drogami po serpentynach parku, Troche za mało swobody na podziwianie widokow na postojach, zbyt szybkie tempo na postojach, wycieczka miala zaczac sie od 8 a zanim zebralismy wszystkich to zaczela sie o 9 wiec stracilismy 1 godzine co przydalo by sie na punktach widokowych. Nie polecam również proponowanej restauracji o nazwie CARMEN przez przewodnika, Jedzenie paskudne, surowe, nieprzyprawione ( NAJGORSZE!) reszta wszystko ok,

Absolutnie niesamowita podróż, najlepszy kierowca autobusu, jaki kiedykolwiek widziałem, Carlos. Przewodnik płynnie mówi po angielsku i francusku i bardzo dobrze wyjaśnia wszystkie miejsca, które widzieliśmy. Program był bardzo dobrze zorganizowany z przerwą na robienie zdjęć, lunch w ładnej lokalnej renowacji lub zakupy specjalnych lokalnych rzeczy.

Wow! Nie ma innego słowa na to doświadczenie. Posiłek jest prosty, mieliśmy wybór między kurczakiem a rybą. Sami jechaliśmy samochodem, więc prawdopodobnie przegapiliśmy jakieś wyjaśnienie w autobusie. Wyjaśnienie podczas obserwowania gwiazd jest bardzo dobrze przedstawione i interaktywne, więc żart tu i tam jest świetny.

To było wspaniałe doświadczenie przez cały czas. Bardzo informujące. Zarezerwowałbym to ponownie w dowolnym momencie. To wspaniałe gwiaździste niebo jest przechowywane na zawsze w mojej głowie i ciele. Mógłbym zostać tam na zawsze i po prostu chciałem spojrzeć w górę. Dzięki świetnej organizacji.

Awesome views, nice adventure, best tour gide (magician, photographer, joker). Takes care of all participants. Would add some extra stops for view photos.