Tegenungan Waterfall – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ubud: Wodospad, tarasy ryżowe i małpi las - prywatna wycieczka

1. Ubud: Wodospad, tarasy ryżowe i małpi las - prywatna wycieczka

Odkryj najważniejsze atrakcje w mieście Ubud podczas tej wycieczki dzięki transportom hotelowym z wybranych lokalizacji na Bali. Odwiedź wodospad Tegenungan, wioskę Mas i Pałac Królewski. Możesz wybrać wycieczkę standardową, wycieczkę z lunchem oraz wycieczkę z lunchem i wizytą w Jungle Swing. Oto Twój plan wycieczki od momentu odbioru z hotelu: Wodospad Tegenungan Ta naprawdę piękna okolica znajduje się na południe od miasta Ubud i warto się tam wybrać, aby napić się filiżanki herbaty oraz zobaczyć wspaniały wodospad. Możesz zbliżyć się do wodospadu i poczuć świeżą bryzę naturalnej wody. Wioska Mas Mieszkańcy tej wioski specjalizują się w rzeźbieniu w drewnie. Żyje tutaj większość wybitnych balijskich rzeźbiarzy, którzy tworzą pracochłonne i misterne rzeźby w drewnie oraz uczą młodsze pokolenie tego rzemiosła. Małpi Las w Ubud W tym zielonym lesie tropikalnym w pobliżu Ubud żyje ponad 600 makaków długoogoniastych. W środku lasu zobaczysz świątynie strzeżone przez małpy. Tradycyjny bazar w Ubud To tutaj gromadzą się członkowie lokalnej społeczności, by sprzedawać produkty wytwarzane w okolicy: niedrogie pamiątki, rękodzieło, owoce i wiele innych. Pałac Królewski w Ubud Jadąc drogą w centrum miasta Ubud, zobaczysz Pałac Królewski. Spacerując po pałacu, zrobisz zdjęcia typowego balijskiego kompleksu architektonicznego i obejrzysz pokaz tradycyjnego tańca. Tarasy ryżowe Tegalalang Zobaczysz tutaj typową scenerię Bali: tarasy rozpostarte na pięknych polach ryżowych oraz zieleń palm kokosowych. Jest to najlepszy przykład balijskiego krajobrazu. Plantacja kawy Odwiedź plantację, na której zobaczysz między innymi, jak produkuje się kopi luwak – najdroższą kawę świata. To kawa wydobywana z odchodów łaskunów, które zjadają owoce kawowca i trawią je w układzie pokarmowym. O poranku nietknięte ziarna wydobywane są z odchodów i przetrawarzane dalej w tradycyjny sposób. Delektowanie się filiżanką tej kawy z widokiem na tarasy ryżowe to niezapomniane przeżycie.

Ubud: wycieczka do widowiskowych wodospadów

2. Ubud: wycieczka do widowiskowych wodospadów

Weź udział w tej wycieczce całodniowej do pięknych wodospadów Tukad Cepung, Tegenungan i Tibumana na Bali. Delektuj się pysznym lunchem z lokalnymi potrawami. Skorzystaj z opcji rozszerzenia wycieczki o ekscytującą huśtawkę w dżungli i wizytę na tarasie ryżowym Tegalalang. Skorzystaj z odbioru z Twojego hotelu i wybierz się w podróż po bujnej, zielonej dżungli wokół Ubudu. Zatrzymaj się na orzeźwiającą kąpiel w wodach górskiego źródła przy wodospadzie Tibumana i spaceruj malowniczymi szlakami i ścieżkami natury poprzez drewniany most. Znajdź ukryty wodospad Tukad Cepung, gdzie po spacerze przez dżunglę i wejściu po schodach możesz podziwiać kaskady z zupełnie innej perspektywy.  Zrób sobie przerwę na lunch w niewielkim warung, czyli kawiarni, aby spróbować tradycyjnych potraw z Bali. Wycieczkę zakończ wizytą przy wodospadzie Tegenungan, gdzie możesz podejść blisko do kaskad i przekroczyć górny kamień, aby zobaczyć niesamowite widoki na okoliczną dżunglę. Rozszerz swoją wycieczkę i dodaj do niej postoje na tarasach ryżowych Tegalalang oraz skorzystaj z huśtawki w dżungli po wizycie nad wodospadami. Uwaga: huśtawka w dżungli jest przeznaczona dla osób od 10. roku życia.

Ubud: wycieczka all inclusive z opcjonalnym lunchem

3. Ubud: wycieczka all inclusive z opcjonalnym lunchem

Wybierz się na jednodniową wycieczkę po Ubud i zanurz się w tętniącej życiem kulturze Ubudian, spędzając dzień odwiedzając wybrane atrakcje Bali, w tym przystanek w Ceking na taras ryżowy Tegalalang, wodospad Tegenungan, Ubud Monkey Sanctuary, targ sztuki gdzie można upolować swoją balijską pamiątkę, oraz Świątynię Tirta Empul znaną z błogosławieństwa świątyni świętej wiosny. Rozpocznij swoją podróż od odwiedzenia Małpiego Lasu w Ubud. Jest to dom dla ponad 600 makaków długoogoniastych, które wędrują po okolicy w swoim naturalnym środowisku. Zrób słynne selfie z małpą w rezerwacie małp w Ubud z pomocą lokalnego personelu. Następnie skieruj się na północ do Pałacu Ubud (znanego jako Puri Saren) i Ubud Market po drugiej stronie głównej ulicy Ubud. Idealny do poznania kultury Ubud i wspaniałej lokalizacji, aby zdobyć dom z pamiątkami z Bali. Kontynuuj do Tegalalang słynącego z oszałamiającego naturalnego krajobrazu Ceking Rice Terrace, gdzie możesz poznać starożytny system nawadniania Subak. Spaceruj po grzbietach i dowiedz się, w jaki sposób Tri Hita Karana jest przewodnikiem po balijskim stylu życia. Dowiedz się, jak to działa w systemie Subak na Bali i skorzystaj z okazji, aby zrobić zdjęcia na tle tropikalnego krajobrazu. Zatrzymaj się w restauracji D'Alas lub innej alternatywnej restauracji, którą masz na liście na lunch dnia. Można go kupić jako dodatki. Idealna restauracja w stylu indonezyjskim z bajeczną scenerią dżungli pożądania Ubud. Następnie udaj się na wschód do Tampak Siring, aby zobaczyć starożytną świątynię o nazwie Tirta Empul Temple, gdzie możesz zobaczyć, jak Balijczycy dokonują duchowego oczyszczenia przed modlitwą w Utama Mandala świątyni. Ukończona wycieczka do wodospadu Tegenungan z pięknym zielonym otoczeniem sprawia, że okolica jest bardzo świeża. Wybierz się na krótki spacer, aby zbliżyć się do wodospadu i zrób kilka zdjęć do swojego kanału w mediach społecznościowych dnia.

Ubud: wycieczka w małej grupie z przewodnikiem

4. Ubud: wycieczka w małej grupie z przewodnikiem

Przejedź przez Ubud prywatnym samochodem i poznaj innych podróżników podczas tej małej wycieczki grupowej (do 5 osób). Nie trać czasu i poznaj bujne tarasy ryżowe Bali oraz bogate dziedzictwo historyczne. Odwiedzaj miejsca kultu religijnego, poznaj kulturę i historię regionu oraz podziwiaj wspaniałe krajobrazy. Po odebraniu z hotelu pierwszym przystankiem na trasie jest malowniczy wodospad Tegenungan. Następnie udaj się do następnego przystanku — Małpiego Lasu. Poznaj zabawnych nowych towarzyszy i baw się ich psotnymi wybrykami podczas wędrówki przez las. Następnie delektuj się autentycznym balijskim posiłkiem na lunch, który doda ci energii na popołudnie. Wybierz się na krótką wędrówkę przez piękne tarasy ryżowe Tegallalang i podziwiaj piękne krajobrazy. Zakończ wycieczkę wizytą w kompleksie świątynnym i świętym górskim źródle Tirta Empul, zanim wrócisz do hotelu.

Bali: Wycieczka do ukrytego kanionu, wodospadu i świątyń

5. Bali: Wycieczka do ukrytego kanionu, wodospadu i świątyń

Skorzystaj z okazji, aby założyć strój kąpielowy, chodzić boso, skakać, wędrować i pływać głęboko w sercu ukrytego balijskiego kanionu. Podróżuj klimatyzowanym minibusem do wodospadu Tegenungan, rzut kamieniem od popularnego Ubud i przejdź ponad 100 stopni, aby zbliżyć się do wodospadów. Spędź pracowite popołudnie, zwiedzając jedne z najbardziej lubianych świątyń na Bali. Zacznij od Goa Gajah, znanej również jako Świątynia Słonia. W prawdziwym stylu hindi ta świątynia jest misternie ozdobiona nieziemskimi rzeźbami i przejęta przez rozłożyste korzenie drzew, podobne do Angkor Wat. Następnie odwiedź jedno z niewielu miejsc na Bali, które mogą konkurować ze świątynią Gunung Kawi. Dowiedz się, że jest to jeden z najstarszych zabytków na wyspie, niezbędny do poznania historii i kultury Indonezji. Aby się tam dostać, przejdź przez piękne tarasowe pola ryżowe, z których słynie Bali. Wróć do miejsca zakwaterowania, podziwiając przyrodę, kuchnię i architekturę wyspy.

East Bali: Snorkeling, Canyoning i jednodniowa wycieczka do wodospadu

6. East Bali: Snorkeling, Canyoning i jednodniowa wycieczka do wodospadu

Ciesz się idyllicznymi krajobrazami i wspaniałymi plażami podczas tej jednodniowej wycieczki klimatyzowanym samochodem. Nurkuj przez ławice kolorowych ryb w Błękitnej Lagunie, pływaj w rześkiej wodzie Tegenungan Waterfal i odwiedź ukryty kanion Beji Guwang. Po odbiorze udasz się do Tanjung Jepun i Blue Lagoon na sesje snorkelingu z doświadczonym instruktorem. Szybuj nad tętniącymi życiem rafami koralowymi i wypatruj rekinów rafowych, żółwi morskich, lwich ryb i kałamarnic. Zatrzymaj się przy wodospadzie Tegenungan, w niewielkiej odległości od Ubud. Zbliż się do wodospadu, popływaj w wodzie pod nim i ochłodź się przed tropikalnym słońcem, zanim przejdziesz do ukrytego kanionu w Sukawati. Dotrzyj do ukrytego kanionu Beji Guwang, gdzie przez tysiące lat rzeka ukształtowała imponujące mury. Wędruj wzdłuż rzeki, zanim wskoczysz do wody. Odpocznij po całodniowej przygodzie w drodze powrotnej do miejsca zakwaterowania.

Ubud: półdniowa, częściowo dostosowana prywatna wycieczka z przewodnikiem na żywo

7. Ubud: półdniowa, częściowo dostosowana prywatna wycieczka z przewodnikiem na żywo

Ta 5-6-godzinna częściowo dostosowana prywatna wycieczka zabierze Cię do malowniczej części Ubud i okolic. Dostosuj swoją półdniową wycieczkę, aby odwiedzić zabytki Ubud z innymi interesującymi rzeczami i zdjęciami, które musisz mieć. Po odebraniu z hotelu przygotuj się na półdniowe zwiedzanie, położone na wyżynach Bali, gdzie panuje zupełnie inna atmosfera niż zuchwałe i ruchliwe obszary, takie jak Kuta czy Seminyak. Dzięki malowniczym krajobrazom, tętniącej życiem scenie artystycznej, bogatej atmosferze kulturalnej i niezliczonym atrakcjom związanym ze stylem życia, nie ma ograniczeń co do tego, co możesz robić w tym uroczym mieście. Od słynnego Małpiego Lasu w Ubud po zakupy — odkryj najważniejsze atrakcje Ubud. Lista najważniejszych rzeczy do zrobienia w Ubud i koniecznie ze zdjęciami 1. Zwiedź Małpi Las w Ubud 2. Przejdź przez słynny taras ryżowy Tegalalang 3. Idź na zakupy do Ubud Market 4. Podziwiaj ogród botaniczny w Ubud 5. Odwiedź Świątynię Świętego Źródła Tirta Empul 6. Odwiedź świątynię Goa Gajah 7. Skosztuj przysmaków na nocnym targu Gianyar 8. Odwiedź i spróbuj słynnego i unikalnego procesu parzenia kawy Luwak 9. Odwiedź Starożytny Królewski Pomnik Gunung Kawi 10. Ścigaj się z jednym z unikalnych wodospadów Kamto Lampo, Tegenungan, Tibumana lub Suwat 11. Odwiedź Pałac Ubud 12. Podziwiaj świątynię Sarawasti 13. Odwiedź jedną z wiosek rzemieślniczych w Ubud (Celuk dla wioski Silver Smith lub odwiedź Mas Village dla wioski rzeźbiarskiej w drewnie) W dniu imprezy możesz po prostu wybrać do 4 z wymienionych powyżej miejsc, które chciałbyś odwiedzić. Twój uroczy przewodnik z przyjemnością dostosuje Twój plan podróży, aby uwzględnić lub wykluczyć wszystko, co chcesz w Ubud. Zwykłą zasadą jest zagłębienie się w plan podróży, kiedy odbieramy Cię z hotelu, aby wszyscy byli zadowoleni z planu dnia. Czerpiąc z bogatego doświadczenia, udając się do wszystkich głównych miejsc turystycznych w Ubud, zapewnisz, że Twoja podróż przebiegnie tak płynnie, jak to tylko możliwe. Dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom, takim jak zdjęcia z aparatu polaroid, tradycyjny masaż, huśtawki w dżungli, pokazy taneczne, paralotniarstwo, doświadczenie Sea Walker, rafting, quady, degustacja kawy Luwak lub kolacja Jimbaran (niektóre dodatki są dostępne tylko dla niektórych opcji).

Bali: Ubud Highlights Prywatna wycieczka z transferem

8. Bali: Ubud Highlights Prywatna wycieczka z transferem

Zobacz to, co najlepsze w okolicy Ubud podczas wizyty na Bali. Przeżyj niektóre z najważniejszych atrakcji tego obszaru podczas wycieczki, która obejmuje jedne z najlepszych atrakcji kulturalnych i przyrodniczych Bali, takie jak Świątynia Świętego Źródła i wodospad Tegalalang. Zacznij od odbioru z hotelu i udaj się do sanktuarium Sacred Monkey Forest, gdzie znajdziesz około 700 balijskich makaków długoogonowych. Zwiedź las i zobacz trzy świątynie, w których małpy i ludzie żyją w harmonii. Następnie odwiedź tarasy ryżowe. Zobacz, jak balijscy rolnicy uprawiają ryż na polach i podziwiaj panoramiczne widoki na dolinę z tarasami ryżowymi i drzewami kokosowymi, które ją zdobią. Masz możliwość odwiedzenia plantacji kawy, aby delektować się pyszną filiżanką lokalnej kawy i herbaty. Dostępna przerwa na lunch (w przypadku postoju na lunch możesz skontaktować się bezpośrednio z kierowcą naszego zespołu, a nasz zespół przedstawi Ci sugestie dotyczące miejsca na lunch na własny koszt). Zatrzymaj się w balijskiej świątyni Tirta Empul, popularnym miejscu rytualnego oczyszczenia. Według legendy hinduski bóg Indra stworzył źródło, które zasila 13 fontann świątyni. Miejscowi kąpią się w świętej wodzie, aby oczyścić swoje dusze i odpędzić zło. Poczuj magię tej kulturowej tradycji. Ostatnim przystankiem jest wodospad Ulu Petanu, jeden z ukrytych klejnotów Ubud. Podziwiaj scenerię i popływaj w orzeźwiających wodach, jeśli chcesz.

Bali: Prywatna wycieczka samochodem po Ubud z kierowcą

9. Bali: Prywatna wycieczka samochodem po Ubud z kierowcą

Podróżuj po Bali z własnym prywatnym kierowcą i wybieraj miejsca, które chcesz odwiedzić. Odwiedź świątynię Batuan, podziwiaj tarasy ryżowe w Tegallalang i spróbuj kawy Luwak. Jeśli chcesz, wybierz się na rafting, zrób zakupy na targu w Ubud, popływaj przy wodospadzie Tegenungan i wiele więcej. Spotkaj się ze swoim kierowcą w miejscu zakwaterowania, aby rozpocząć podróż. Wybierz swój plan podróży i odwiedź najlepsze miejsca na Bali. Udaj się do świątyni oczyszczenia Tirta Empul, aby oczyścić swoje ciało i duszę. następnie odwiedź starożytną świątynię Batuan i dowiedz się o ceremoniach od miejscowych. Następnie kontynuuj podróż przez bujne, zielone pola ryżowe i idź wzdłuż tarasu ryżowego Tegallalang. Podziwiaj kaskadowe tarasy tego obiektu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdź trochę czasu na zwiedzanie i robienie zdjęć. Następnie obejrzyj pokaz wykwalifikowanego dekoracyjnego wyrobu szkła. Następnie odwiedź lokalną plantację i skosztuj kawy Luwak. Następnie popływaj lub wykąp się w wodospadzie Tegenungan, popularnej atrakcji turystycznej znanej z czystej wody. Zakończ swoje zajęcia, a pod koniec podróży wróć do hotelu na Bali.

Ubud: Wodospady, świątynia wodna i taras ryżowy - prywatna wycieczka

10. Ubud: Wodospady, świątynia wodna i taras ryżowy - prywatna wycieczka

Wyrusz na prywatną jednodniową wycieczkę z Ubud, aby odkryć spokojną stronę Bali. Podziwiaj epicką scenerię wokół wodospadu Tibumana, zobacz fontanny świętej wody w świątyni Tirta Empul i odwiedź czarujący wodospad Tukad Cepung. Rozpocznij dzień od wygodnego odbioru z miejsca zakwaterowania. Udaj się do duchowej świątyni Tirta Empul w wiosce Manukaya, niedaleko Tampaksiring. Oczyść się w świętej wodzie źródlanej, którą balijscy hinduiści odwiedzają w celu rytualnego oczyszczenia. Następnie odwiedź wodospad Tukad Cepung, naturalny klejnot w ukrytej dolinie gęstej dżungli. Zejdź w dół, mijając schody i ścieżkę w dżungli. Kontynuuj spacer wzdłuż rzeki i między skałami, aż znajdziesz kurtynę wodospadu wewnątrz jaskini. Zatrzymaj się w lokalnej restauracji i ciesz się lunchem (nie obejmuje lunchu, możesz poprosić o rekomendację miejsca). Kontynuuj do wodospadu Tibumana, jednego z najlepiej strzeżonych sekretów Bali. Popływaj w naturalnych basenach skalnych i podziwiaj widoki na otaczającą dżunglę. Następnie odkryj wodospad Kanto Lampo. fotogeniczny wielopoziomowy wodospad, który spływa po skałach do rzeki. Przed powrotem do hotelu zakończ całodniową wycieczkę wizytą na tarasie ryżowym Tegalalang.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Tegenungan Waterfall

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 158
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Tegenungan Waterfall: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Tegenungan Waterfall: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tegenungan Waterfall? Kliknij tutaj.

Tegenungan Waterfall: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 1729 opinii

The trip was supposed to be in small group but there were only two of us so we basically get private tour, which was of course a plus. Our guide Putu was right on time for pickup and firstly set with us the order of attractions so the plan was most convenient for us. We visited all points and Putu addidtionally suggested other options that we added to our trip (E.g. Kacak dance show). He shared many interesting information and was super helpful and full of ideas when it comes to photos&videos :) the trip was truly comfy in big car with air condition and cool water so we could get a break from hot weather ouside. Definitely recommend especially for those who visit Bali for the first time and need nice and good tour guide. Thank you for this adventure!

Odbiór w naszym hotelu i transfer działał świetnie. Nasz przewodnik Topan był bardzo miły, uprzejmy i odpowiadał na każdą osobę (w sumie było 5 wczasowiczów) z ich indywidualnymi życzeniami i pytaniami. Nawet gdybyśmy chcieli zostać w jednym miejscu dłużej niż planowaliśmy, nie stanowiło to żadnego problemu. Dużo widzieliśmy i otrzymaliśmy wiele informacji od Topana. Zdecydowanie możemy polecić wycieczkę.

Naprawdę fajny dzień, byłem tylko ja i kierowca, który był świetny, Komang był doskonały. Jedyne, o czym chciałbym wspomnieć, to to, że musisz zapłacić za wszystko dodatkowo, więc w zasadzie płacisz tylko za kierowcę na dzień, a nie za rzeczywistą wycieczkę, więc upewnij się, że masz gotówkę!

A very inspiring trip. We visited the beautiful corners of Bali. Our driver, Bagus, told us about his culture, religion and the life of Bali in general. He was a fantastic tour guide. I wholeheartedly recommend the Bagus guided tour

Nasz przewodnik, Pit, był niesamowity. Był bardzo kompetentny, a nawet kupił nam różne lokalne owoce do spróbowania. wycieczka była przez cały dzień i była warta każdego dolara.