Dodaj daty

Teatro La Fenice

Daj się oczarować bogactwu tego teatru słynącego z głośnych premier przedstawień operowych.

Teatro La Fenice – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

1. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Poczuj esencję Wenecji, odkrywając ukryte i malownicze drogi wodne podczas rejsu gondolą w pobliżu kanału Canal Grande. Posłuchaj komentarza z aplikacji, aby dowiedzieć się więcej o mieście, jednocześnie podziwiając jego zabytki. Rozpocznij atrakcję od spotkania z opiekunem wycieczki, który przedstawi kilka ciekawostek z historii gondoli i gondolierów. Uzyskaj bezpłatny dostęp do aplikacji z komentarzem odtwarzanym podczas rejsu gondolą. W trakcie podróży będziesz podziwiać piękno kanału Canal Grande oraz cudowne budynki, w tym muzeum Peggy Guggenheim Collection, pałac Gritti, bazylikę Santa Maria della Salute oraz galerię sztuki Punta della Dogana. Zobaczysz też słynny na całym świecie teatr La Fenice i Dom Mozarta, położone wzdłuż romantycznych, ukrytych szlaków wodnych. Na koniec rejsu ujrzysz zapierające dech w piersiach widoki na dorzecze świętego Marka i wyspę San Giorgio.

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

2. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Odkrywaj kanały Wenecji na pokładzie gondoli. Ciesz się komentarzem na żywo ze swojego przewodnika, gdy gondolier zabierze Cię wąskimi ścieżkami i wzdłuż Canal Grande. Dowiedz się o miejskich pałacach, kościołach i atrakcjach. Posłuchaj lokalnych opowieści oraz historii gondoli i gondolierów. Podczas podróży podziwiaj Dom Desdemony i Dom Mozarta. Miniesz także wspaniały teatr La Fenice i kanał „De le Ostreghe”. Kontynuuj do najważniejszego kanału w Wenecji, Canal Grande. Udaj się w stronę kościoła Salute, kolekcji Peggy Guggenheim i niektórych wspaniałych weneckich pałaców, które biegną wzdłuż kanału, takich jak Ca'Dolfin, Ca'Loredan, Grimani Palace i wiele innych. Zanim wrócisz do Campo San Moisè, zobaczysz także Punta de la Dogana i Zagłębie św. Marka.

Wenecja: rejs grupowy gondolą po Canal Grande

3. Wenecja: rejs grupowy gondolą po Canal Grande

Weź udział w przejażdżce gondolą po kanałach Wenecji z maksymalnie 5 innymi osobami i gondolierem. Płyń z gracją przez tajemnicze kanały Wenecji podczas spokojnej 30-minutowej wycieczki. Odkryj kanały Wenecji, które mają w sobie mnóstwo piękna i uroku, co na pewno uda Ci się zobaczyć podczas rejsu. Popłyń wzdłuż kultowej cieśniny Canal Grande i dryfuj po mniejszych szlakach wodnych.

Wenecja: bilet wstępu do opery La Fenice z audioprzewodnikiem

4. Wenecja: bilet wstępu do opery La Fenice z audioprzewodnikiem

Spraw, aby Twój pobyt w Wenecji był niezapomniany, i odwiedź teatr operowy La Fenice. Nawet jeśli nie masz czasu na obejrzenie spektaklu, skorzystaj z możliwości wstępu bez kolejki i podziwiaj piękny, awangardowy styl budynku. Wybierz audioprzewodnik z nagraniami w 7 różnych językach i poznaj sekrety teatru oraz jego historię od początku budowy po dzień dzisiejszy. Najważniejsze premiery międzynarodowych spektakli operowych mają miejsce właśnie w La Fenice. Odbywa się tutaj ponad sto występów rocznie.

Ukryta Wenecja: niezwykła wycieczka piesza

5. Ukryta Wenecja: niezwykła wycieczka piesza

Zejdź z utartych szlaków Wenecji i zwiedzaj z dala od tłumów. Odkrywaj z przewodnikiem centrum Wenecji, w tym mniej znane obszary i te bogate w historię, takie jak most Rialto. Najpierw odwiedź Campo Santa Maria Formosa, jeden z największych placów w mieście, i odkryj 9 ulic i 11 mostów, które od niego odchodzą. Przejdź przez Campiello degli Orbi, gdzie kiedyś prawdopodobnie mieszkało bractwo niewidomych. Następnie dotrzesz na plac Campo Santo Giovanni e Paolo, gdzie obecnie znajduje się szpital wenecki. Odkryj labirynt calli i campi (wąskich weneckich uliczek i placów) i znajdź Dom Marco Polo, budynek uważany za dom słynnego odkrywcy, oznaczony białą tablicą i obecnie wykorzystywany jako teatr. Na koniec przejdź przez plac Świętego Marka z jego oszałamiającymi zabytkami i zobacz pałac Dożów. Wybierz opcjonalną przejażdżkę gondolą po kanałach, aby podziwiać najważniejsze atrakcje Wenecji, takie jak Dom Mozarta, Gran Teatro La Fenice i Canal Grande. Zakończ wycieczkę na placu św. Marka.

Wenecja: Prywatna przejażdżka gondolą wzdłuż Canal Grande

6. Wenecja: Prywatna przejażdżka gondolą wzdłuż Canal Grande

Wejdź na pokład autentycznej gondoli i wybierz się w romantyczną podróż wzdłuż Canal Grande w Wenecji. Zobacz zabytki wzdłuż linii brzegowej, płynąc kanałem. Wyrusz z punktu początkowego i podziwiaj wspaniałe pałace, takie jak Kolekcja Peggy Guggenheim i Bazylika Santa Maria della Salute. Poznaj sekretne szlaki wodne Wenecji i rozkoszuj się atmosferą miasta z przyjaciółmi lub ukochaną osobą. Podróżuj gondolą w pobliżu Placu Świętego Marka, Opery Fenice, Punta della Dogana i wielu innych uroczych pałaców. Przejdź pod małym mostem, odkrywając ukryte miejsca, do których można dotrzeć tylko gondolą.

Wenecja: Wspólna przejażdżka gondolą przez miasto na lagunie

7. Wenecja: Wspólna przejażdżka gondolą przez miasto na lagunie

Odkryj Wenecję z wody i podziwiaj miasto mostów i kanałów. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się w aksamitnym fotelu i obserwuj wspaniałe bizantyjskie budynki. Przepłyń pod niezliczonymi mostami i usłysz delikatne dźwięki wody na tle rozpadających się ścian palazzi. Popłyń w dół słynnego Canal Grande i zobacz okolice kościoła Santa Maria della Salute. Podziwiaj ten wspaniały barokowy kościół z XVII wieku i zobacz kręte małe kanały. Zrelaksuj się na gondoli i podziwiaj widoki na słynny most Rialto i kościół San Moisè. Podziwiaj teatr La Fenice i inne weneckie zabytki podczas rejsu po kanałach.

Wenecja: wycieczka piesza i poszukiwanie skarbów – główne atrakcje

8. Wenecja: wycieczka piesza i poszukiwanie skarbów – główne atrakcje

Zwiedzaj Wenecję w swoim tempie podczas pieszego poszukiwania skarbów w ramach gry na telefonie. Spróbuj rozszyfrować zagadki, szukaj pomocy w głównych atrakcjach miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Ta atrakcja na świeżym powietrzu jest doskonała dla osób, które po raz pierwszy odwiedzają miasto, par, grup, rodzin oraz dzieci. Świetnie sprawdzi się też jako zajęcie integracyjne. Po pobraniu na swoje urządzenie mobilne (link i dane do logowania otrzymasz po dokonaniu rezerwacji) gry w poszukiwanie skarbów, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 głównych atrakcji Wenecji. Na przystankach poznasz lepiej każdą z atrakcji i otrzymasz zadanie rozwiązania zagadki związanej z miejscem, co może Ci się udać tylko, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Musisz użyć swojej wyobraźni, zdolności logicznego myślenia i obserwacji oraz umiejętności pracy w zespole, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel gry połączonej ze zwiedzaniem miasta. Rozpocznij wycieczkę od wspaniałej bazyliki Santa Maria Gloriosa dei Frari. Odwiedź Campo San Polo, drugi co do wielkości plac w mieście. Uwiecznij na zdjęciach most Rialto, najstarszy most na Canal Grande, i zachwyć się kościołem San Salvador, którego historia sięga VII wieku. Później udaj się na tętniący życiem plac św. Marka, największy i najbardziej znany plac w Wenecji. Podziwiaj bazylikę św. Marka, która słynie z ozdobnych mozaik. Zobacz pałac Dożów, symbol Wenecji. Odwiedź zachwycający kościół San Zaccaria i kościół San Giorgio dei Greci, gdzie zachwyci Cię charakterystyczna pochylona wieża, ozdobne wnętrza i ściany z pozłacanymi portretami. Na przystankach poznasz lepiej każdą z atrakcji i otrzymasz zadanie rozwiązania zagadki związanej z miejscem, co może Ci się udać tylko, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Musisz użyć swojej wyobraźni, zdolności logicznego myślenia i obserwacji oraz umiejętności pracy w zespole, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel wycieczki. Rozpocznij grę w dowolnym momencie i korzystaj z elastyczności, dzięki której możesz wstrzymać grę, kiedy zechcesz, aby odpocząć, zrobić wspaniałe zdjęcia, zjeść lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę po jakimś czasie lub zachowaj pozostałą część na kolejny dzień.

Majestic Teatro La Fenice: Zwiedzanie z przewodnikiem w Wenecji

9. Majestic Teatro La Fenice: Zwiedzanie z przewodnikiem w Wenecji

Pozwól sobie wyobrazić sobie wielkość i teatralność światowej sławy oper, które przeszły przez wenecki Teatr La Fenice. Założony pod koniec XVIII wieku La Fenice szybko stał się teatrem, w którym wystawiane są bogate premiery niektórych z najbardziej znanych oper na świecie, w tym „Tancredi”, „Sigismondo” i „Semiramid”, „Bellini” The Capulets and the Montagues ”i„ Beatrice di Tenda ”i wiele innych. Obecnie piękny teatr kładzie szczególny nacisk na współczesne produkcje, witając między innymi światowe premiery Strawińskiego „Postęp prowizji” i „Zwrot śruby” Brittena. Oferując miejsca siedzące dla ponad 1000 osób, La Fenice może pochwalić się doskonałą akustyką, 98-osobową orkiestrą i 66-osobowym refrenem operowym, oddaną lokalną publicznością i dużą międzynarodową publicznością.

Wycieczka piesza po Wenecji i przejażdżka gondolą Combo

10. Wycieczka piesza po Wenecji i przejażdżka gondolą Combo

Połącz wciągającą 1,5-godzinną pieszą wycieczkę po Wenecji, spacerując ulicami między Placem Świętego Marka a Mostem Rialto i rynkiem, z doświadczeniem w Wenecji, którego każdy musi spróbować: 30-minutową przejażdżką gondolą! Podczas pierwszej części trasy doświadczony przewodnik odkryje magię i historię Wenecji poza jej najsłynniejszymi budynkami. Spacer z Placu Świętego Marka w sercu byłej Republiki Weneckiej. Przed wyjazdem podziwiaj bizantyjską fasadę Bazyliki św. Marka i imponujący gmach Pałacu Dożów. Udaj się w stronę Campo Santa Maria Formosa, aby poznać historię jednego z najpiękniejszych kościołów w Wenecji. Zobacz dawny dom odkrywcy Marco Polo i miń teatr Malibran, znany z najbardziej ekstrawaganckiej sceny w mieście. Na koniec udaj się do Mercerie, aby odkryć fascynujący szereg wąskich uliczek, na których sprzedawano cenne towary przywiezione do miasta z odległych targowisk. Następnie wejdź na pokład gondoli na 30-minutowy rejs po kanałach Wenecji. Daj się ukołysać delikatnemu kołysaniu laguny, gdy zagłębisz się w mniejsze kanały. Przepłyń obok mniej znanych obszarów, aby zobaczyć osobliwe zakątki i majestatyczne pałace z nowej perspektywy. Podziwiaj Bazylikę della Salute, płynąc łagodnie z powrotem do Basenu Świętego Marka i początku Canal Grande.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 45
Sortuj wg:
Strona 1 z 3

Teatro La Fenice: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Teatro La Fenice? Kliknij tutaj.

Teatro La Fenice: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1 / 5

na podstawie 14 993 opinii

Na początku było to mylące, ponieważ myśleliśmy, że spotkamy się nad kanałem i wsiądziemy prosto do gondoli, ale po prostu wiedz, że faktycznie dają ci trochę komentarza i spacerują, zanim wsiądziesz do gondoli. To ważne, aby wiedzieć, czy myślisz, że ta czynność zajmie tylko 30 minut, ponieważ od początku do końca było to więcej niż godzina i 15 minut, co było dla nas miłe. To, jak przyjemna będzie Twoja jazda, będzie zależeć od tego, czy reszta osób dołączy do Ciebie w gondoli! Nie znam wszystkich tras, ale czułem, że mamy dobrą mieszankę spokojniejszych miejsc i Wielkiego Kanału.

Wycieczka piesza trwała około 30 minut i była pouczająca. Przewodnik był bardzo przyjazny i przychylnie nastawiony do osób mówiących po angielsku i hiszpańsku w grupie. Przejażdżka gondolą trwała, wbrew doświadczeniom innych recenzentów, pełne 30 minut! Gondolier był przyjazny i zabawnie było słuchać, jak przekomarza się z innymi gondolierami w kanałach. Jednak gondoli nie dostaniesz dla siebie (dzieliliśmy się z parą hiszpańską). Ogólnie rzecz biorąc, bardzo warto za swoją cenę.

Doskonała wycieczka, łącząca krótki spacer i komentarz z przewodnikiem o Wenecji, wraz z krótką (30 minut) przejażdżką gondolą. By zrobić to chociaż raz w życiu. Nasz przewodnik Alessandra był szczególnie kompetentny i miły w rozmowie. Zalecana!

Super . Pan bardzo miły wspaniałe śpiewał i opowiadał . Polecam

Warto wybrać się na taki mały rejsik będąc w Wenecji :)