Dodaj daty

Teatro alla Scala

Teatro alla Scala – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: Historyczna wycieczka piesza i bilet na Ostatnią Wieczerzę

1. Mediolan: Historyczna wycieczka piesza i bilet na Ostatnią Wieczerzę

Odkryj najważniejsze atrakcje Mediolanu podczas historycznej pieszej wycieczki, która obejmuje bilet wstępu bez kolejki, aby zobaczyć arcydzieło Da Vinci „Ostatnia wieczerza”. Spotkaj się ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem przy kościele Santa Maria delle Grazie, aby cieszyć się szybkim wejściem do najsłynniejszego renesansowego muralu na świecie. Oglądanie jest ściśle ograniczone i pozwala na zapoznanie się z danymi Da Vinci w ciągu 15 minut. Następnie przejdź się do Zamku Sforzów i otaczającego go parku. Zbudowana w XIV wieku przez najważniejsze rodziny Mediolanu, twierdza jest obecnie domem dla wielu ważnych wystaw i muzeów. Idź wzdłuż Via Dante do Piazza dei Mercanti, miejsca średniowiecznego rynku miasta. Przejdź do bogatego teatru La Scala, zbudowanego w 1776 r. na Piazza della Scala. Wejdź do Galerii Vittorio Emanuele II ze szklanym dachem, aby zobaczyć cud XIX-wiecznej inżynierii. Zakończ przed Duomo i podziwiaj fasadę najbardziej symbolicznego budynku Mediolanu.

Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

2. Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

Wybierz się na wycieczkę autobusową po Mediolanie z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach i podziwiaj wspaniałą panoramę tego miasta. Dzięki temu biletowi możesz korzystać z 4 różnych, ale połączonych tras i wysiadać przy interesujących Cię atrakcjach. Wybierz w audioprzewodniku komentarz dostępny w 10 językach i posłuchaj informacji na temat wartych uwagi budynków, takich jak opera czy Castello Sforzesco. Dowiesz się również o lokalnych potrawach, w tym poznasz przepis na Cotoletta alla Milanese i historię panettone. Linia A:  Przystanek 1 – Castello Przystanek 2 – Cadorna Przystanek 3 – Cenacolo Przystanek 4 – Corso Magenta Przystanek 5 – Duomo Przystanek 6 – Manzoni-Scala Przystanek 7 – Manin Przystanek 8 – Moscova Linia B: Przystanek 1 – Duomo Przystanek 2 – La Scala Przystanek 3 – Manin Przystanek 4 – Repubblica Przystanek 5 – Palazzo Lombardia Przystanek 6 – Stazione Centrale Przystanek 7 – Buenos Aires Przystanek 8 – Porta Venezia Przystanek 9 – San Babila Linia C: Przystanek 1 – Castello Przystanek 2 – Triennale Przystanek 3 – Arco della Pace Przystanek 4 – City Life Przystanek 5 – Casa Milan Przystanek 6 – centrum konferencyjne MiCo Przystanek 7 – Lotto-Montebianco Przystanek 8 – Lido Przystanek 9 – Ippodromo Przystanek 10 – stadion San Siro Przystanek 11 – Lotto-Monterosa Przystanek 12 – Buonarroti Przystanek 13 – Pagano Przystanek 14 – Conciliazione Przystanek 15 – Parco Sempione Linia D : Przystanek 1 – Castello Przystanek 2 – Cadorna Przystanek 3 – Cenacolo Przystanek 4 – Navigli Przystanek 5 – Via Olona Przystanek 6 – Corso Magenta Przystanek 7 – Duomo Przystanek 8 – La Scala Przystanek 9 – Brera

Mediolan: 1-dniowy bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

3. Mediolan: 1-dniowy bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

Odkryj najbardziej kultowe i fascynujące miejsca w Mediolanie, mieście, które będzie gospodarzem wioski następnych zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku, dzięki wycieczkom naszymi piętrowymi autobusami. Zachwyć się nowoczesnością i wydajnością miasta, siedząc wygodnie w naszych panoramicznych autobusach, słuchając opowieści i anegdot naszych audioprzewodników. Rozpocznij wycieczkę ze wszystkich naszych przystanków autobusowych i nie zapomnij, że możesz wsiadać i wysiadać, kiedy tylko chcesz. Wysiądź i nie spiesz się, aby odwiedzić Cenacolo, Bazylikę Sant'Ambrogio, Muzeum Nauki i Technologii, Navigli i nie tylko. Następnie wsiądź do autobusu, kiedy tylko chcesz. Twój bilet autobusowy obejmuje bezpłatną aplikację do pieszej wycieczki po Mediolanie. Po zakupie biletu możesz bezpłatnie pobrać aplikację, która pozwoli Ci cieszyć się i podziwiać wiele innych doświadczeń i atrakcji miasta Przystanki wycieczki to: 1. Duomo, 2. Scala, 3. Palazzo Dugnani, 4. Repubblica, 5. Stazione Centrale, 6. Palazzo Regione Lombardia, 7. Gae Aulenti/Stazione Garibaldi, 8. Cimitero Monumentale, 9. Lega Lombarda, Acquario/Parco Sempione, 10. Castello, 11. Cairoli, 12. Cadorna, 13. Cenacolo, 14. Paleocapa, 15. Triennale, 16. Arco della Pace, 17. City Life, 18. Buonarroti, 19. Pagano, 20. Conciliazione, 21. Sant'Ambrogio, 22. Museo Scienza e Tecnica, 23. Navigli, 24. Parco Basiliche, 25. Università Studi, 26. San Babila. Twój bilet autobusowy obejmuje bezpłatną aplikację do pieszej wycieczki po Mediolanie. Po zakupie biletu możesz bezpłatnie pobrać aplikację, która pozwoli Ci cieszyć się i podziwiać wiele innych doświadczeń i atrakcji miasta

Mediolan: wycieczka do opery i muzeum La Scala

4. Mediolan: wycieczka do opery i muzeum La Scala

Odkryj bogatą historię muzyczną Mediolanu podczas wycieczki z przewodnikiem po jednym z wiodących teatrów operowych na świecie. W La Scali znajduje się również własne muzeum, w którym znajduje się ogromna kolekcja kostiumów, instrumentów i innych muzycznych ciekawostek, a także galeria popiersi i obrazów przedstawiających niektórych z największych artystów muzyki klasycznej, w tym Giussepe Verdiego i Arturo Toscaniniego. Poznaj muzeum i posłuchaj fascynujących opowieści i anegdot o niektórych wspaniałych muzykach, którzy występowali na słynnej scenie La Scali. Zanurz się w magii samego teatru, z widokami z pudeł neoklasycznego wnętrza i monumentalnego kryształowego żyrandola. Przy odpowiednim wyczuciu czasu i odrobinie szczęścia możesz nawet być świadkiem prób artystów.

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po teatrze La Scala i muzeum

5. Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po teatrze La Scala i muzeum

Odkryj teatr La Scala w sercu Mediolanu podczas wycieczki z przewodnikiem i poznaj jego długą historię oraz słynnych muzyków i śpiewaków operowych, którzy gościli na jego scenie. Odwiedź Muzeum La Scala i odkryj kolekcję kostiumów, scenografii i instrumentów muzycznych ze znanych przedstawień. Udaj się do teatru La Scala zlokalizowanego w samym sercu miasta, zaledwie kilka kroków od katedry i Galerii Vittorio Emanuele. Poznaj swojego przewodnika, który będzie Ci towarzyszył w podróży przez historię muzyki i teatru w jednym z najważniejszych kulturowo miejsc we Włoszech. Podziwiaj wspaniałe wnętrza tej eleganckiej opery, która stoi od pokoleń. Poznaj muzyczne legendy, które występowały na jego historycznej scenie, w tym Giuseppe Verdiego, Gioachino Rossiniego, Luciano Pavarottiego i Marię Callas. Następnie odwiedź Muzeum Teatru La Scala i odkryj scenografię, instrumenty muzyczne i kostiumy używane w największych przedstawieniach teatru. Zobacz kolekcję prywatnych artefaktów, które świadczą o bogatej historii i wpływie kulturowym teatru.

Mediolan: wycieczka do teatru i muzeum La Scala z biletami wstępu

6. Mediolan: wycieczka do teatru i muzeum La Scala z biletami wstępu

Jeśli nie możesz się doczekać wizyty w mediolańskiej świątyni muzyki, nie szukaj dalej: ta wycieczka z przewodnikiem jest dla Ciebie! Poprowadzi Cię przez 240-letnią historię Teatro alla Scala. Wycieczka jest w całości poświęcona wizycie światowej sławy Teatro alla Scala. Nasz przewodnik oprowadzi Cię po muzealnych galeriach, zdradzi tajemnice i szczegóły dotyczące jego najwybitniejszych przedstawień i ekstrawaganckich bohaterów. Muzeum prezentuje bogatą kolekcję strojów i instrumentów muzycznych, a także galerię portretów i popiersi przedstawiających wielkich muzyków z historii. Przewodnik opowie również o ciekawostkach z życia artystów, którzy występowali na tej ważnej scenie, takich jak Verdi, Toscanini, Maria Callas, Luciano Pavarotti czy Carla Fracci. Wreszcie, będziesz mógł zajrzeć do środka teatru! Zwiedzając teatr i muzeum, odkryjesz kulisy produkcji operowych, w których od ponad 200 lat występują jedni z najlepszych śpiewaków na świecie.

Mediolan: Opera i muzeum La Scala

7. Mediolan: Opera i muzeum La Scala

Wejdź do La Scali i wejdź do miejsca, w którym opera naprawdę kwitła i stała się jedną z najpopularniejszych form rozrywki. Poznaj kompozytorów, takich jak Bellini, Rossini i Verdi, i dowiedz się, gdzie stworzyli niektóre ze swoich najważniejszych dzieł. Odkryj muzeum La Scala, idealne miejsce dla przewodnika, który zachwyci Cię ciekawymi anegdotami i przeprowadzi Cię przez ogromną kolekcję przedmiotów, instrumentów i innych muzycznych ciekawostek. Zobacz galerię popiersi i obrazów przedstawiających najważniejszych kompozytorów i śpiewaków operowych, w tym Giuseppe Verdiego i Arturo Toscaniniego. Ta wycieczka obejmuje również wyjątkową okazję zobaczenia wnętrza teatru z jednej z loży (chyba że sala jest wyjątkowo zamknięta na specjalne okazje).

Mediolan: Ostatnia Wieczerza i piesza wycieczka po mieście

8. Mediolan: Ostatnia Wieczerza i piesza wycieczka po mieście

Wycieczka po Mediolanie, aby odkryć jego najważniejsze zabytki. Zaczynając od arcydzieła Leonarda, Ostatniej Wieczerzy, w klasztorze Santa Maria delle Grazie, Twój przewodnik poprowadzi Cię starożytnymi uliczkami Mediolanu, pokazując piękno Castello Sforzesco i jego dziedzińców, wspaniałość Duomo, trzeciego co do wielkości kościoła katolickiego na świecie, elegancja Galleria Vittorio Emanuele II i Piazza della Scala, gdzie mieści się słynny Teatro Alla Scala, najsłynniejsza Opera na świecie.

Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

9. Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

Dołącz do swojego przewodnika na pieszą wycieczkę po zabytkowym centrum Mediolanu i podziwiaj widoki z zewnątrz na zabytki Piazza del Duomo, gdzie budowa Duomo di Milano (katedra w Mediolanie) trwała prawie 6 wieków. Wejdź do jednego z najstarszych pasaży handlowych na świecie w Galerii Vittorio Emanuele II. Podążaj śladami słynnych gwiazd opery w teatrze La Scala. Odkryj ulice, takie jak Via Dante, dzięki którym Mediolan zyskał reputację światowej stolicy mody. Poznaj bogatą historię Mediolanu i posłuchaj ciekawych anegdot. Następnie omiń długie kolejki, aby podziwiać „Ostatnią Wieczerzę” Da Vinci w refektarzu kościoła Santa Maria delle Grazie. Skorzystaj z priorytetowego wstępu i poznaj historię i wykonanie fascynującego fresku Leonarda od swojego przewodnika.

Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

10. Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

Chłoń charyzmę Mediolanu podczas półdniowej pieszej wycieczki. Dzięki wiedzy lokalnego przewodnika daj się porwać historii, dramatowi i bogactwu, które czynią Mediolan magicznym. Ciesz się wstępem bez kolejki i wspaniałymi widokami na kultowe zabytki, takie jak Duomo i Ostatnia Wieczerza. Poznaj lokalnego przewodnika i innych podróżników, aby zapoznać się z planem dnia. W zależności od dostępności biletów, najpierw udasz się na Ostatnią Wieczerzę lub do Duomo. Jeśli Ostatnia Wieczerza jest na pierwszym miejscu, posłuchaj opowieści o tragicznej historii i renowacji muralu da Vinci. Wejdź do małego, skromnego kościoła Santa Maria delle Grazie — świętego i prywatnego miejsca na święty obraz. Tylko niewielka liczba osób jest w stanie codziennie odwiedzać arcydzieło, co pomaga zachować to delikatne dzieło sztuki. Zachwyć się imponującym muralem o wymiarach 24 na 30 stóp. Patrząc na przedstawienie da Vinci przedstawiające jedną z najbardziej znanych nocy z życia Jezusa, skorzystaj z pomocy przewodnika, który może zweryfikować lub obalić folklor, mity, tajemnice i fakty dotyczące Ostatniej Wieczerzy. Po podziwianiu każdego szczegółu tego arcydzieła wyjdź z powrotem na zewnątrz. Po wyjściu z kościoła udaj się do Galleria Vittorio Emanuele II, jednego z najbardziej zabytkowych centrów handlowych na świecie. W budynku, który bardziej przypomina barokowy pałac, podziwiaj słynne sklepy Gucci, Versace i Prada. Rozkoszuj się czystym bogactwem centrum handlowego. Kontynuuj podróż do dzielnicy Brera, historycznej dzielnicy zamieszkałej przez najsłynniejszych mieszkańców Mediolanu. Po drodze mijaj średniowieczny zamek Sforzów i operę La Scala. Podczas gdy przewodnik będzie Cię raczył opowieściami o okolicy, poczuj, jak miasto ożywa, zanim odwiedzisz kolejną z głównych atrakcji Mediolanu. Na koniec udaj się do jednej z największych katedr na świecie: wspaniałej Duomo w Mediolanie. Nawet większy niż Bazylika św. Piotra w Watykanie i św. Marka w Wenecji, podziwiaj jego skalę, wchodząc. Zanurz się w 600-letniej historii katedry i odkryj, dlaczego ta wspaniała katedra stała się jedną z głównych atrakcji turystycznych Mediolanu.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 76
Sortuj wg:
Strona 1 z 5

Teatro alla Scala: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Teatro alla Scala? Kliknij tutaj.

Teatro alla Scala: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 11 933 opinii

Dla mnie rewelacja :) Wszystko, co najważniejsze i najbardziej znane w Mediolanie - odwiedzone, mnóstwa rzeczy się dowiedziałam, w dodatku wszystko opowiedziane z ogromną pasją i humorem (Pani Chiara!!! - bardzo pozdrawiam i bardzo dziękuję!!!). Długość wycieczki w sam raz, przerwa była trochę krótsza i trochę wcześniej, co wynikało z godziny wejścia na oglądanie Ostatniej Wieczerzy, przez co skończyliśmy już jakoś ok. 15:30 i zostało jeszcze sporo czasu na samodzielne spacerowanie po Mediolanie. Bardzo polecam! Zdecydowanie pasja i zaangażowanie Pani przewodnik :) Absolutnie zakochana w Mediolanie kobieta, która potrafiła przez 6 godzin mówić o nim w taki sposób, że wszyscy słuchali jak zaczarowani :) Płynny angielski, bez uciążliwego włoskiego akcentu. Genialne poczucie humoru :D How do you rate the guide? 5 stars How would you rate the value for money? 5 stars Who else was involved? Only me. How old are you>? 30-39 What do you think about GetYourGuide? 10/10

Przewodnik po sekcji La Scala był znakomity. Jej znajomość historii sztuki, w tym dyscyplin muzyki, baletu i sztuki, była znakomita. W rzeczywistości była nauczycielką historii sztuki i ukończyła szeroko zakrojone studia w tym rejonie. Gorąco polecamy tę część wycieczki. Wycieczka po katedrze była w porządku Ostrzeżenie dla innych podróżników, aby przy zakupie biletu na wycieczkę uwzględnić trasę Ostatnia Wieczerza. Myślałem, że mam, ale niestety się pomyliłem.

Ciekawa wycieczka i dobry stosunek jakości do ceny na tę wycieczkę. Stacje są łatwe do zauważenia, z wyjątkiem tych na Sforza, uważaj, aby nie pomylić ich z przystankami konkurencyjnych autobusów. Nie czekaj na autobusy!

najlepszy sposób na zwiedzanie w krótkim czasie. Audioprzewodnik jest przejrzysty

Znakomira organizacja, świetne zwiedzanie i wspaniała Pani Przewodnik!