Dodaj daty

Teatr Świętego Karola, Neapol

Teatr Świętego Karola, Neapol – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: 24-godzinna wycieczka autobusowa Hop-on Hop-off

1. Neapol: 24-godzinna wycieczka autobusowa Hop-on Hop-off

Zobacz miejsce, gdzie narodziła się pizza, dzięki 24-godzinnemu biletowi ważnemu na 2 różne trasy wycieczki autobusowej hop-on hop-off. Odkryj niezapomniane miejsca i smaki kultury Neapolu we własnym tempie. Z biletem zwiedzisz jedno z najstarszych miast świata we własnym tempie dzięki wolności, jaką dają autobusy kursujące co 45–90 minut. Z nabrzeża można nawet podziwiać widoki na Wezuwiusza. Wycieczka typu hop-on hop-off jest też idealna, jeśli wybierasz się na zakupy i do licznych restauracji, które Neapol ma do zaoferowania. Skorzystaj z 24-godzinnego karnetu, aby zwiedzić następujące atrakcje: Trasa A Przystanek 1 – Largo Castello (Piazza Municipio) Przystanek 2 – Chiesa Del Gesu Nuovo Przystanek 3 – Piazza Dante – Ingresso Ai Decumani Przystanek 4 – Museo Archeologivo Nazionale Przystanek 5 – Porta San Gennaro Przystanek 6 – Palazzo Caracciolo Przystanek 7 – Stazione Garibaldi Przystanek 8 – Corso Umberto I Przystanek 9 – Piazza Bovio/Universita Trasa B Przystanek 1 – Largo Castello (Piazza Municipio) Przystanek 2 – Piazza Vittoria – Via Calabritto Przystanek 3 – Viale Dohrn Przystanek 4 – Mergellina – Piazza del Leone Przystanek 5 – Capo Posillipo – Veduta Panoramica Przystanek 6 – Posillipo Przystanek 7 – Parco Vigiliano Przystanek 8 – Via Petrarca Przystanek 9 – Piazza Vittoria Przystanek 10 – Chiatamonte Przystanek 11 – Via Acton/Porto Stazione Marittima, przystań promowa i Le Isole Del Golfo

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po miejskich zabytkach

2. Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po miejskich zabytkach

Zobacz główne atrakcje i wspaniałe ukryte klejnoty Neapolu podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po Piazza del Plebiscito, podziwiaj Pałac Królewski i zwiedzaj tętniącą życiem dzielnicę Quartieri Spagnoli. Spotkaj się w pobliżu neoklasycystycznego Piazza del Plebiscito. Spaceruj po tym tętniącym życiem placu, który jest miejscem spotkań miejscowej ludności. Podziwiaj zewnętrzną stronę Bazyliki Reale Pontificia San Francesco da Paola, oszałamiający Pałac Królewski w Neapolu i fasadę Opery San Carlo. Podczas zwiedzania miasta pieszo i robienia wielu zdjęć lokalny przewodnik opowie o lokalnych historiach i historii tych kultowych neapolitańskich pomników. Podziwiaj Castel Maschio Angioino (Castel Nuovo) i jego imponujący Łuk Triumfalny. Przejdź się po galerii handlowej Umberto I z kultowymi kopułami i przeszklonymi arkadami. Spaceruj wąskimi i ruchliwymi uliczkami dzielnicy Quartieri Spagnoli. Podziwiaj widoki i dźwięki uliczek, gdy poczujesz lokalne życie. Odkryj różne przykłady sztuki ulicznej, w tym legendarnego argentyńskiego piłkarza Diego Maradony, który wciąż jest czczony przez mieszkańców. Następnie udaj się na ulicę Toledo, jedną z głównych ulic centrum miasta. Zobacz Bank of Napoli i słynną stację metra Toledo Art Station, gdzie zakończy się Twoja wycieczka.

Neapol: całodniowa wycieczka po Neapolu, Pompejach i Wezuwiuszu

3. Neapol: całodniowa wycieczka po Neapolu, Pompejach i Wezuwiuszu

Poznaj piękno Neapolu podczas wycieczki z przewodnikiem po Pompejach i Parku Narodowym Wezuwiusza. Poznaj historię Neapolu podczas szczegółowej wycieczki po mieście. Rozbudź swoją ciekawość i odkryj, jak naprawdę żyli Rzymianie na stanowisku archeologicznym w Pompejach, zanim udasz się na spacer wokół jedynego nadal aktywnego wulkanu w Europie. Spotkaj się ze swoim profesjonalnym przewodnikiem przed hotelem i wsiądź do minibusa na dwie godziny zwiedzania Neapolu. Zatrzymaj się w katedrze w Neapolu, aby odwiedzić Królewską Kaplicę Skarbu św. Januarego i bazylikę Santa Restituta. Odkryj Piazza del Municipio, plac ratuszowy Neapolu i zobacz średniowieczny Castel Nuovo, zanim przejedziesz ulicami mieszkalnymi Posillipo. Zatrzymaj się przy słynnej Chiesa di Sant'Antonio a Posillipo, aby podziwiać najlepsze widoki na miasto i zatokę. Wróć do centrum miasta na Piazza del Plebiscito, aby zobaczyć front Pałacu Królewskiego w Neapolu i piękny kościół San Francesco di Paola. Przejdź obok historycznej galerii handlowej Galleria Umberto I i słynnej opery Teatro di San Carlo. Jedź do Pompejów, aby poznać fascynujące miejsca, takie jak Forum, łaźnie termalne i Dom Wettiuszów. Odkryj Lupanar, spalony przez popiół wulkaniczny i kamienie podczas erupcji wulkanu w 79 r. n.e. Zrób sobie przerwę na relaks podczas lunchu, w tym pizzy i drinka. Kontynuuj do Torre del Greco, mijając Park Narodowy Wezuwiusza. Wejdź na szczyt jedynego nadal aktywnego wulkanu w Europie kontynentalnej. Spaceruj po kraterze na wysokości prawie 1200 metrów, aby zobaczyć panoramę uroczej zatoki Neapolitańskiej. Wróć do Neapolu, gdzie Twój przewodnik zawiezie Cię do hotelu.

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po mieście Diego Maradona

4. Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po mieście Diego Maradona

Poznaj głęboką miłość neapolitańczyków do Diego Maradony podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Poczuj nieustanny podziw dla „króla Neapolu” na każdym rogu i ulicy miasta z pomocą swojego eksperta przewodnika. Rozpocznij wycieczkę od Piazza Plebiscito, a następnie przejdź przez Galerię Umberto I, aby dotrzeć do słynnych Dzielnic Hiszpańskich. Zobacz, jak całe miasto świadczy o dziedzictwie „Pibe de Oro” („Złotego Chłopca”), który przyniósł miastu radość z pierwszego mistrzowskiego trofeum. Odwiedź muzeum sztuki ulicznej pod gołym niebem poświęcone Maradonie, a także dwa inne miejsca, które fani numeru 10 w Neapolu muszą zobaczyć: Vico Lungo Gelso i Piazza Maradona przy via Emanuele De Deo. Podziwiaj tutaj najsłynniejsze malowidła ścienne poświęcone temu jednomyślnemu bohaterowi miasta. Podziwiaj ceramiczną mozaikę podarowaną przez dwóch artystów włosko-francuskich oraz szablon wykonany przez argentyńskiego artystę ulicznego San Spigę, stworzony dla uczczenia 30. Pierwsze mistrzostwo Napoli. Obok tego zobacz inny pełnometrażowy szablon przedstawiający drybling Maradony. Kontynuuj spacer przez Emanuele de Deo (Piazzetta Diego Armando Maradona), aby podziwiać słynny mural, który stał się celem pielgrzymek zwolenników i fanów Maradony i Neapolu . Wycieczka zakończy się tutaj.

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem

5. Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem

Ciesz się ekscytującą i pouczającą 2,5-godzinną pieszą wycieczką po niezwykłym Neapolu i odkryj, dlaczego jest on uważany za jedno z najpiękniejszych i najbardziej tętniących życiem miast w basenie Morza Śródziemnego. Zobacz to, co najlepsze w tym starożytnym i mistycznym mieście z doświadczonym przewodnikiem, który wyjaśni jego ukryte klejnoty, legendy i pełną akcji historię. Przejdź obok Pałacu Królewskiego w Neapolu, gdzie niegdyś rezydowali wielcy królowie Burbonów, i odkryj spektakularny Real Teatro di San Carlo, piękną neapolitańską operę. Kontynuuj do San Francesco di Paola, pięknego kościoła znajdującego się na Piazza del Plebiscito, głównym placu Neapolu, i przejdź się po pięknej Galerii Umberto I, publicznej galerii handlowej naprzeciwko opery San Carlo. najstarsza opera we Włoszech. Zobaczysz także Santa Chiara i Kościół Jezusa. Odwiedź niektóre ze starożytnych zamków Neapolu, zbudowanych tysiące lat temu, i przejdź się przez główne historyczne centrum miasta do słynnej ulicy Spacca Napoli, obszaru, w którym Neapol został założony, aby odwiedzić niektóre z najważniejszych kościołów w mieście.

Neapol: całodniowa wycieczka po mieście z Pompejami i Sorrento

6. Neapol: całodniowa wycieczka po mieście z Pompejami i Sorrento

Odbierz rano z miejsca zakwaterowania, terminalu wycieczkowego lub głównego dworca kolejowego w Neapolu i rozpocznij wycieczkę. Zacznij od 2 godzin zwiedzania w minibusie z wycieczką w małej grupie prowadzoną przez profesjonalnego przewodnika. Najpierw zatrzymaj się w katedrze, aby odwiedzić Królewską Kaplicę Skarbu św. Januarego i Santa Restituta. Jedź na plac ratuszowy i zobacz Nowy Zamek, zbudowany przez francuską rodzinę Anjou. Kontynuuj do obszaru Posillipo i zatrzymaj się w kościele św. Antoniego, skąd można zobaczyć najlepszy widok na miasto i zatokę. Wróć do centrum miasta i Piazza del Plebiscito. Zobacz fasadę Pałacu Królewskiego, piękny kościół św. Franciszka Paoli w stylu neoklasycystycznym, galerię Umberto I i teatr San Carlo. Następnie przejazd do Pompei, gdzie przewodnik oprowadzi Cię po najbardziej fascynujących miejscach, takich jak Forum, Łaźnie Termalne, dom Vettiego i „Lupanare”, spalone przez pyły wulkaniczne i lapilli podczas erupcji w 79 r. n.e. Po wizycie zrób krótki postój na lunch i udaj się w kierunku wybrzeża Sorrento. Po drodze podziwiaj średniowieczny zamek, od którego pochodzi nazwa słynnego miasta Castellammare di Stabia, małe i urokliwe plaże Vico Equense i Seiano oraz typową śródziemnomorską zieleń, taką jak drzewa cytrynowe i pomarańczowe. Zatrzymaj się w panoramicznym punkcie widokowym w Meta di Sorrento, aby spojrzeć na wspaniały widok na zatokę z widokiem na morze. Zatrzymaj się w Sorrento na krótką wizytę w mieście przez około 1 godzinę. Twój przewodnik pokaże Ci najbardziej znane miejsca, spacerując urokliwymi wąskimi uliczkami pełnymi sklepów i małych warsztatów. Jedź dalej do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Sorrento: Villa Comunale, skąd możesz podziwiać widoki na zatokę i zobaczyć aż do Punta Campanella i wyspy Capri. Powrót do Neapolu około 17:15.

Z Rzymu: całodniowa wycieczka do Neapolu i wybrzeża Amalfi

7. Z Rzymu: całodniowa wycieczka do Neapolu i wybrzeża Amalfi

Ta wycieczka rozpoczyna się od odbioru z Twojego hotelu w Rzymie. Lokalny i dobrze poinformowany przewodnik po Neapolu pokaże Ci wszystkie interesujące miejsca oraz ważne i magiczne miejsca do odwiedzenia. Twoje pierwsze przystanki zaprowadzą Cię na spacer do Castel Nuovo, znanego również jako Maschio Angioino, Plac Króla Burbonów i Piazza del Plebiscito. Tutaj możesz podziwiać widok na Neapol i Wezuwiusz. Przechodząc przez Pałac Królewski w Neapolu, będziesz kontynuować spacer do imponującej Galerii Umberto i Teatro di San Carlo. Zatrzymaj się w słynnej kawiarni Gambrinus na przekąskę. Później spacer wzdłuż Via Toledo i zwiedzanie interesującej Dzielnicy Hiszpańskiej. Następny przystanek znajduje się na Piazza del Gesù, gdzie można zobaczyć kościół Gesù Nuovo i jego futurystyczną fasadę. Tutaj znajdziesz wejście do starego miasta i Spaccanapoli, ulicy, która dzieli Neapol. Kontynuuj do San Gregorio Armeno z jego magiczną świąteczną atmosferą, gdzie możesz odwiedzić wiele sklepów z rękodziełem, które produkują mieszankę chrześcijańskich i nowoczesnych figur bożonarodzeniowych. Podczas tej wycieczki odwiedzisz także Piazza Bellini, obecnie popularne miejsce spotkań mieszkańców i dom wielu interesujących kawiarni, a także przejdziesz przez starą bramę miejską Port'Alba, aby dotrzeć do Piazza Dante. Odwiedzicie również słynną Kaplicę Sansevero lub Muzeum w Castel Nuovo. Na tym etapie wycieczki Twój doświadczony przewodnik z przyjemnością poleci miłe miejsce na lunch i doładowanie. Po przejściu przez Neapol zostaniesz przewieziony na wybrzeże Amalfi. Spaceruj jego kwintesencją urokliwych uliczek i podziwiaj wspaniały widok. Pod koniec tej wycieczki odwiezienie hotelu.

Neapol: najciekawsze atrakcje miasta Wycieczka piesza z audioprzewodnikiem

8. Neapol: najciekawsze atrakcje miasta Wycieczka piesza z audioprzewodnikiem

„Widzisz Neapol”, powiedział niemiecki poeta Wolfgang Goethe, „a potem umierasz”. Ale to nie powinno brzmieć złowieszczo. Goethe parafrazował miejscowe powiedzenie, które sugeruje, że możesz nauczyć się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby dobrze żyć, odwiedzając to najbardziej włoskie miasto, z jego dumnymi tradycjami, pysznym jedzeniem i nadmorskim pięknem pod ponadczasowym okiem Wezuwiusza. A co z historią? Było ich tu wiele, od starożytnej Grecji, starożytnego Rzymu i Bizancjum po Gotów, piratów Saracenów, Andegawenów, Aragończyków, Burbonów i napoleońskich generałów. Spędziłem trochę czasu, studiując te odcinki do mojego podcastu, Historia Włoch, i przeprowadzę Cię przez nie dzisiaj, gdy będziemy spacerować. Wycieczka rozpoczyna się na jednym z największych placów we Włoszech w pobliżu imponującego Castel Nuovo. Stamtąd przejdziemy przez dzielnicę teatralną i główną ulicę handlową, gdzie można skosztować neapolitańskich przysmaków. To zabierze nas do wielkiego Piazza del Plebiscito, gdzie znajdziesz imponujący Pałac Królewski w Neapolu i katedrę w Neapolu. Zwiedzanie zakończymy spacerem brzegiem morza, skąd rozpościera się widok na miasto rozciągające się w stronę Wezuwiusza. Wycieczka kończy się w starożytnym i dziwnie nazwanym „zamku z jaj”, Castel dell'Ovo. Dołącz do mnie w tym spacerze do najważniejszych zabytków starego Neapolu. Po drodze odkryjesz, dlaczego „That's Amore”, zakochując się w mieście, jak wielu innych przed tobą.

Neapol: półdniowa wycieczka grupowa po mieście

9. Neapol: półdniowa wycieczka grupowa po mieście

Zobacz najważniejsze atrakcje Neapolu dzięki tej wygodnej wycieczce grupowej po historycznym centrum. Udaj się do Muzeum Archeologicznego, Muzeum Capodimonte, publicznego placu przy Piazza Plebiscito, opery Teatro san Carlo i podziwiaj panoramę Neapolu i Wezuwiusza ze wzgórza Posillipo. Odbierz z hotelu w Neapolu. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, gdy zostaniesz przeniesiony do historycznego centrum, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz Muzeum Archeologiczne, Muzeum Capodimonte, Piazza Plebiscito i Teatro san Carlo w tej okolicy. Słuchaj, jak kierowca zapewnia kontekst dla tego, co widzisz. Udaj się na szczyt wzgórza Posillipo, aby zobaczyć panoramiczne widoki na miasto z Wezuwiuszem w tle. Poświęć trochę czasu, aby zrobić kilka zdjęć widoku.

Historyczne centrum Neapolu z wycieczką z przewodnikiem po ruinach Podziemia

10. Historyczne centrum Neapolu z wycieczką z przewodnikiem po ruinach Podziemia

Najpierw zostaniesz zabrany na pieszą wycieczkę przez certyfikowanego przewodnika, aby odkryć monumentalną okolicę, wybierając historyczną i handlową ulicę Via Toledo. Słynna neapolitańska ulica handlowa w pobliżu dzielnic hiszpańskich i muralu Maradony, świętego i profanującego ołtarza neapolitańskiej legendy futbolu. Tutaj odwiedzimy starożytną Galerię Umberto I w Neapolu, zewnętrzną część Castel Nuovo znaną jako „Maschio Angioino”, Teatr San Carlo, Pałac Królewski i kultowy Piazza del Plebiscito. Centrum miasta, a także miejsce spotkań i wydarzeń o światowej renomie i koncertach. Następnie udamy się pieszo do historycznego centrum Neapolu, tętniącego życiem i tętniącego życiem serca miasta. Schodząc z Via dei Competitioni i mijając zabytkowe pizzerie miasta, dotrzemy do ulicy San Gregorio Armeno, „ulicy szopek”, sztuki szopek, która reprezentuje rękodzieło tradycji neapolitańskiej najbardziej znanej na całym świecie. Folklor, tradycja i „cornicelli” będą następnie kontynuowane na Spaccanapoli, ulicy, która dosłownie dzieli miasto na dwie części, odwiedzając cały artystyczny kompleks placów i kościołów. Od XVIII-wiecznego San Domenico Maggiore po średniowieczną Santa Chiara. Wycieczka z przewodnikiem zakończy się wizytą w „Podziemiach Neapolu” monumentalnego kompleksu kościoła San Lorenzo Maggiore. Najstarsze miejsce w podziemiach Neapolu, gdzie po zniżeniu o 10 metrów widoczne są pozostałości archeologiczne starożytnego miasta Neapolis: po pierwsze agora z czasów greckich, po drugie forum cywilne i religijne z czasów rzymskich. Spektakl, którego nie można przegapić.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg:

Teatr Świętego Karola, Neapol: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Teatr Świętego Karola, Neapol? Kliknij tutaj.

Teatr Świętego Karola, Neapol: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 1068 opinii

Nasz lot był wieczorem, więc mieliśmy ograniczony czas. Autobus hop on hop off był dla nas idealny z dwiema liniami. Rano pokonaliśmy trasę miejską, potem zjedliśmy lunch, a później wybraliśmy trasę panoramiczną. Panoramiczna trasa była niesamowita! Upewnij się, że siedzisz na górze po lewej stronie, aby uzyskać najlepsze widoki na Zatokę Neapolitańską. Audioprzewodnik był dobry, chociaż jakość słuchawek (lub ogólnie dźwięku) była zła - ale myślę, że nie możesz mieć tego wszystkiego. Świetnie się bawiliśmy wszyscy razem i polecam każdemu, kto wybiera się w szczyt lata z takim upałem, aby po prostu usiąść i mieć kogoś, kto cię podwiezie i pokaże atrakcje miasta!

Pieniądze dobrze wydane, rzeczywiście bardzo dobrze !!! Kupiliśmy bilety online ważne przez 24 godziny, dzięki czemu możemy zrobić zarówno odcinek A historycznego centrum miasta, jak i odcinek B, który obejmuje Mergellinę i Posillipo. Na pokładzie dostarczane są słuchawki, z którymi można posłuchać historii trasy pokazanej podczas podróży. Wizyta trwa około półtorej godziny historycznego centrum i nieco dłużej Mergelliny i Posillipo. Świetne doświadczenie, moje dzieci tak bardzo się podobały.

Moja siostra poleciła mi pobranie aplikacji przed podróżą do Włoch i Grecji i bardzo się cieszę, że to zrobiłam, ponieważ kilka razy aplikowaliśmy aplikację, aby kupić bilety i była mile zadowolona z tego, jak łatwo i taniej było dla nas we wszystkich przypadkach. Chociaż pamiętaj, aby porównać ceny, ponieważ kilka wycieczek, na które patrzyliśmy, było nieco tańsze. Korzystałbym z tej aplikacji i polecał ją w podróży.

Autobus z możliwością wsiadania i wysiadania był świetnym wprowadzeniem do Neapolu. Jechaliśmy obiema liniami – oczywiście linia B, która biegnie wzdłuż wybrzeża, jest dużo bardziej malownicza i piękniejsza niż ta, która biegnie po mieście. Obie wycieczki jeździliśmy z naszym 4-latkiem i jest to świetny sposób na zwiedzanie miasta na siedząco, zwłaszcza z dziećmi (zwłaszcza po przyjeździe).

Linia B pozwala mieć widok na wybrzeże, całą trasę pokonaliśmy bez schodzenia w dół i naprawdę na to zasługuje! Linia A natomiast, będąc dedykowana części historycznego centrum, nadaje się do zjazdów i podbiegi. Oba są przydatne do przeglądu miasta.