Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Tavolara Marine Protected Area

Tavolara Marine Protected Area – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Olbia: Tavolara i Molara Snorkeling Boat Tour

1. Olbia: Tavolara i Molara Snorkeling Boat Tour

Dołącz do półdniowej przygody snorkelingowej z przewodnikiem w morskim obszarze chronionym Tavolara i Punta Coda Cavallo. Pływaj z kolorowymi rybami, zwiedzaj ruiny statku Chrisso. Wejdź na pokład zodiaku w Olbia MOYS, przez Piovene n.8, i rozpocznij wycieczkę snorkelingową. Popłyń do Porto San Paolo i zanurz się w wodzie, aby przepłynąć przez ruiny statku Chrisso. Wejdź z powrotem na pokład łodzi i popłyń na wyspę Molara. Popływaj wśród ryb w naturalnych basenach i zrelaksuj się na słońcu. Kontynuuj rejs na wyspę Tavolara i przepłyń obok jej wysokich klifów, zanim dotrzesz do piaszczystej plaży. Odkryj Cala Tramontana i maleńki cmentarz króla Tavolara. Spacerując po wyspie, dostrzeż jej florę, zwierzęta i kilka endemicznych gatunków. Po powrocie podziwiaj Punta Spalmatore: pas białego piasku obmywany przez morze po obu stronach, delektując się szklanką wody lub mrożoną herbatą.

Sardynia: Tavolara Boat Tour z nurkowaniem z rurką

2. Sardynia: Tavolara Boat Tour z nurkowaniem z rurką

Wycieczka rozpoczyna się o 9.30 z przystani Marina di Olbia. Przez cały dzień będziesz zwiedzać Karaiby Europy w małej grupie liczącej maksymalnie 10 osób. Po wizycie na najpiękniejszych plażach Sardynii udasz się do jaskini nazywanej „uchem Odyseusza", po czym wrócisz do portu o 13.30. Po wypłynięciu z przystani w Olbii wyrusz w podróż wzdłuż granitowego cypla Capo Ceraso i kontynuuj aż do wyspy Tavolara. Zachwyć się różnymi odcieniami błękitu krystalicznie czystych wód morskiego obszaru chronionego i podziwiaj 4 plaże z drobnym białym piaskiem, klify z czerwonego granitu i maleńkie wyspy. Wycieczka obejmuje przystanki na pływanie lub nurkowanie z rurką w wyjątkowo pięknych miejscach. Na pokładzie zapewniono markizę, małą lodówkę, dużo miejsca do opalania i poduszki. Plan podróży obejmuje 4 przystanki, które mogą się różnić w zależności od warunków pogodowych.

Golfo Aranci: Tavolara i Molara Snorkeling Dinghy Tour

3. Golfo Aranci: Tavolara i Molara Snorkeling Dinghy Tour

Wybierz się na półdniową przygodę snorkelingową z przewodnikiem w morskim obszarze chronionym Tavolara i Punta Coda Cavallo. Pływaj z kolorowymi rybami, zwiedzaj ruiny statku Chrisso. Wejdź na pokład zodiaku w Località Sos Aranzos - Golfo Aranci i rozpocznij wycieczkę snorkelingową. Popłyń do Porto San Paolo i zanurz się w wodzie, aby przepłynąć przez ruiny statku Chrisso. Wejdź z powrotem na pokład pontonu i popłyń na wyspę Molara. Popływaj wśród ryb w naturalnych basenach i zrelaksuj się na słońcu. Kontynuuj rejs na wyspę Tavolara i przepłyń obok jej wysokich klifów, zanim dotrzesz do piaszczystej plaży. Zwiedzaj Cala Tramontana i maleńki cmentarz króla Tavolara. Spacerując po wyspie, dostrzeż jej florę, zwierzęta i kilka endemicznych gatunków. Po powrocie podziwiaj Punta Spalmatore: pas białego piasku obmywany przez morze po obu stronach, delektując się szklanką wody lub mrożoną herbatą.

Porto San Paolo: Rejs żaglówką na wyspę Tavolara z lunchem

4. Porto San Paolo: Rejs żaglówką na wyspę Tavolara z lunchem

Wejdź na pokład eleganckiej i przestronnej łodzi żaglowej wyposażonej we wszystkie udogodnienia, wyruszając z przystani Porto Sana Paolo w pobliżu San Teodoro, w północno-wschodniej części Sardynii, aby odkryć wspaniały chroniony obszar morski Tavolara. Nasz doświadczony skipper będzie Ci towarzyszył w najlepszych zatoczkach i plażach, takich jak Cala Brandinchi, Lu Impostu i Coda Cavallo, gdzie zrobisz więcej przystanków na nurkowanie z łodzi lub bezpośrednio na plaży, położonej wśród wielu odcieni błękitu morza, które kontrastują z plażami z drobnym piaskiem i bielą. W porze lunchu serwowane będą świeże lokalne produkty rybne. Plan zwiedzania: - Nawigacja do chronionego obszaru morskiego Tavolara - Możliwe postoje w: Cala Brandinchi, Lu Impostu i Coda Cavallo - Lunch na pokładzie - Powrót Plan zwiedzania zawsze obejmuje dwa lub trzy przystanki, które zostaną wybrane przez naszego doświadczonego skippera w zależności od warunków pogodowych danego dnia. Możesz nurkować bezpośrednio z łodzi, pływać, nurkować z rurką i, przy sprzyjającym wietrze, zatrzymywać się bezpośrednio na plaży dzięki transferowi w tender (jeśli jest dostępny).

Z Olbii: Wycieczka pontonem z nurkowaniem na wyspę Tavolara

5. Z Olbii: Wycieczka pontonem z nurkowaniem na wyspę Tavolara

Morski obszar chroniony Tavolara-Punta Coda Cavallo rozciąga się na południe od Zatoki Olbia, w północno-wschodniej Sardynii. Zaczyna się od Capo Ceraso do San Teodoro i obejmuje dwie główne wyspy Tavolara i Molara, a także długą serię wysepek i małych skał. Podczas tej półdniowej wycieczki pontonem możesz podziwiać głębiny bogate w życie dzięki efektom działań ochronnych rezerwatu morskiego. Robiąc co najmniej trzy postoje, można zrelaksować się na pokładzie wygodnego pontonu, nurkować, pływać i snorkelować w pełni bezpiecznie, w otoczeniu krajobrazu pełnego wysp, skał, skalistych zatoczek i piaszczystych zatok, co pozwala zaproponować różne trasy dobrane zgodnie z najlepsze warunki pogodowe. Wśród różnych możliwości postój pod imponującym wapiennym klifem Tavolara, gdzie jasne tło szybko schodzi na znaczną głębokość, lub postój w basenach wyspy Molara, zwraca uwagę na niesamowitą przejrzystość wody, która tworzy wspaniałe kontrasty z granitowe skały i roślinność wyspy. Zarezerwuj teraz z rodziną i przyjaciółmi, przyjedź i odkryj kolejną wyspę na wyspie! Plan podróży: - Wyjazd z Marina di Olbia - Zatrzymaj się na Capo Ceraso po półgodzinnej żegludze, z możliwością snorkelingu - Zatrzymaj się na wyspie Tavolara - Z Tavolara dziesięć minut żeglugi do basenów na wyspie Molara: czysta woda i bogata w ryby - Ponowne wejście Trasa może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i decyzji skippera ponton Bwa: - Długość: 7,50 m - Szerokość: 2,95 m - Zatwierdzony dla maksymalnie 24 miejsc - Silnik Hondy 250 KM - Naprawiono markizę również w nawigacji - Obowiązkowe wyposażenie do nawigacji w promieniu 6 mil - Echosonda/Gps Raymarine Dragonfly 5pro - Stalowa drabinka na rufie - Gniazdo USB do ładowania smartfona/tabletu - 3 duże schowki do przechowywania plecaków i rzeczy osobistych - 5 kamizelek ratunkowych dla dzieci (oprócz kamizelek stanowiących obowiązkowe wyposażenie pokładowe lub 1 dla każdego wchodzącego na pokład pasażera) - sprzęt do snorkelingu (maska, fajka, płetwy) - Papierowe przewodniki po przyrodzie Wyposażenie na pokładzie: - Kamizelki ratunkowe: jedna dla każdej osoby na pokładzie - Koło ratunkowe z pływającym blatem 30 m - 2 wiosła - 1 gaśnica - 2 boje - 2 palniki ręczne czerwone światło - 2 rakiety spadochronowe z czerwonym światłem - Światła regulacyjne - Dźwiękowa aparatura sygnalizacyjna - aparat Vhf - Apteczka pierwszej pomocy "Tab. A"

San Teodoro: Snorkeling w morskim obszarze chronionym Tavolara

6. San Teodoro: Snorkeling w morskim obszarze chronionym Tavolara

Sugestywne przeżycie odpowiednie dla każdego, zanurzone w najpiękniejszych sceneriach Sardynii: zaczynając od prestiżowej przystani w rejonie San Teodoro w północno-wschodniej Sardynii, najpierw dokonasz krótkiej przesiadki na pokładzie pontonu, a następnie odkryjesz czarujące krajobrazy. Odkryjesz słynne naturalne baseny Molara w chronionym obszarze morskim Tavolara i Punta Coda Cavallo, które dzięki swoim unikalnym kolorom sprawiają, że jest to jedno z najpopularniejszych miejsc na wyspie. Czyste i turkusowe wody witają obłoki spojrzeń i kasztanowce, które będą pływać wokół Ciebie. Nasz doświadczony przewodnik nurkowy poprowadzi Cię w całkowitym bezpieczeństwie, aby cieszyć się tym pokazem. Trasa obejmuje: - Nawigacja około 20 minut w Chronionym Obszarze Morskim Tavolara, informacje o okolicy i przejście przed słynnymi plażami Lu Impostu, Cala Brandinchi, Salina Bamba i Baia Salinedda - Nawigacja między Isola Ruja, Coda Cavallo i przed wyspą Molara - Przed przybyciem na Molarę wejście do tzw. „pieca” wyspy Proratora - Przyjazd do naturalnych basenów Molara i zatrzymanie się na około 50 minut na nurkowanie z rurką z przewodnikiem - Przekąska na pokładzie i powrót do portu przed zachodem słońca Pod koniec doświadczenia w centrum nurkowym dostępne będą do bezpłatnego użytku 2 łazienki dla kobiet i 2 łazienki dla mężczyzn, z prysznicami z ciepłą wodą. Łatwy dostęp dla osób niepełnosprawnych. Wewnątrz centrum nurkowego znajduje się również kabina do przebierania się.

OLBIA: Wyjątkowe wycieczki po zatoce Olbia

7. OLBIA: Wyjątkowe wycieczki po zatoce Olbia

Zwykle mamy codzienną wycieczkę, od 9,30 do 17,30, wyruszając z portu Moys w Olbii i docierając do Golfo Aranci, gdzie wolne delfiny jedzą i bawią się. Zatrzymujemy się na wyspie Figarolo i w zatoce Cala Moresca, aby się wykąpać i ponurkować, a także skosztować sardyńskiego aperitifu. Następnie zatrzymujemy się w Molara "Natural Pools", kąpiel, snorkeling i lunch z typowym świeżym makaronem, warzywami, owocami i napojami. Później udamy się do Cala Girgolu "Sassi piatti", aby odkryć kolejną piękną zatoczkę i skosztować regionalnych wypieków i likierów. Podczas całej wycieczki filmujemy i fotografujemy wspaniałe miejsca, które odkrywamy, i tworzymy film z całego wspólnie spędzonego dnia. Skipper, paliwo, jedzenie i napoje, maski i fajki są wliczone w cenę.

San Teodoro: Rio Pitrisconi Jeep i wycieczka piesza

8. San Teodoro: Rio Pitrisconi Jeep i wycieczka piesza

Poczuj dreszczyk emocji związany z wjazdem na górę podczas ekscytującej wycieczki jeepem 4x4 po północno-wschodnim terytorium Sardynii, San Teodoro. Podążaj wzdłuż rzeki Pitrisconi podczas wycieczki z przewodnikiem i dotrzyj do wspaniałych naturalnych basenów i wodospadów. Podziwiaj niesamowite widoki na ocean i skosztuj pysznego aperitifu. Poznaj swojego przewodnika i posłuchaj krótkiego wprowadzenia na temat wycieczki i jej planu podróży. Wyrusz na pokład jeepa i jedź malowniczą górską drogą. Dotrzyj do Stazzi Pitrisconi, starożytnych kamiennych domów Gallury i rozpocznij wędrówkę do basenów. Wędruj wśród dziewiczej przyrody szlakami o łatwym i średnim stopniu trudności, a następnie podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na naturalne baseny i wodospady Rio Pitrisconi. Latem weź orzeźwiającą kąpiel w ich dziewiczych wodach. Idź w kierunku kanionu, aby zobaczyć formacje granitowe powstałe w wyniku erozji. Wskocz z powrotem na pokład jeepa i jedź do punktu widokowego Pala di Monti. Podziwiaj kilometry wybrzeża Gallura i cały obszar morski Tavolara. Przed powrotem do punktu wyjścia spróbuj typowego sardyńskiego aperitifu składającego się z kiełbasy, pecorino, chleba Carasau i wina Cannonau.

Porto San Paolo: wycieczka do Tavolara, Molara i aperitif

9. Porto San Paolo: wycieczka do Tavolara, Molara i aperitif

Wyruszając z portu Wave Marina w Porto San Paolo, wyrusz w odkrywczą podróż przez Molara i Tavolara. Odwiedzisz fascynującą Grotta della Chiave w Tavolara, zatrzymując się w najbardziej malowniczych zatokach, aby popływać i ponurkować w krystalicznie czystych wodach sardyńskiego morza. Na pokładzie super wygodnego, nowoczesnego i bezpiecznego pontonu Twoja przygoda będzie charakteryzować się krótkimi, 30-minutowymi postojami w pięknych zatokach, takich jak Piscine di Molara, co pozwoli Ci zanurzyć się w przejrzystych i żywych wodach. Wykorzystaj ten czas na pływanie i nurkowanie z rurką, odkrywając bogate siedliska morskie. Następnie udaj się w kierunku malowniczej Grotta della Chiave w Tavolara, podziwiając klif rozciągający się nad morzem. Po dłuższym postoju w porcie Tavolara, z możliwością zjedzenia lunchu i zwiedzenia okolicy, wrócisz na pokład, aby kontynuować podróż w kierunku Cala Tartaruga, Sassi Piatti i Isola Piana. Dodatkowo plan zwiedzania obejmuje przystanek na oszałamiającej plaży Punta Est, gdzie możesz zakotwiczyć, aby popływać i ponurkować, a także wizytę w Grotta del Forno di Proratora, aby zrobić zapierające dech w piersiach zdjęcia. Pod okiem skippera postoje na kotwicy będą okazją do pływania w wodach bogatych w ryby, a urzekająca panorama wybrzeża sprawi, że przygoda będzie wyjątkowa i niezapomniana. Dołącz do nas w tej ekscytującej podróży i popłyń w kierunku niezrównanego morskiego doświadczenia!

Z San Teodoro: Wycieczka do Tavolara, Molara i aperitif

10. Z San Teodoro: Wycieczka do Tavolara, Molara i aperitif

Zanurz się w 5-godzinnej przygodzie, która rozpoczyna się od wygodnego autobusu plażowego z San Teodoro lub Capo Coda Cavallo, na pokładzie wygodnej furgonetki, która będzie podróżować malowniczą nadmorską drogą do Porto San Paolo, punktu wejścia na pokład Twojej wycieczki. Po wejściu na pokład czeka na Ciebie bogaty plan zwiedzania pełen przystanków i odkryć, zaprojektowany tak, aby jak najlepiej wykorzystać krótkie odległości nawigacyjne i zmaksymalizować czas spędzony w wodzie i na plaży. Pierwszym przystankiem jest wspaniała Cala Tartaruga, gdzie po krótkiej kąpieli i zaledwie minutowym spacerze dotrzesz do oszałamiającej Spiaggia delle Vacche, aby zrelaksować się na plaży. Następnie przeniesiemy się do zatoki Capo Coda Cavallo, a konkretnie do Spiaggia Punta Est, gdzie możesz zanurzyć się w zachęcających wodach, aby popływać. Wycieczka jest kontynuowana wizytą w sugestywnej Grotta di Proratora, magicznym miejscu, które oferuje wyjątkowe emocje. Następnie wyruszamy na nurkowanie w basenach Molara, gdzie będziesz miał okazję nurkować z rurką przy użyciu dostarczonego przez nas sprzętu, odkrywając bogate podwodne życie, które charakteryzuje te dna morskie. Po podwodnej eksploracji nawigacja zabierze nas pod majestatyczny klif Tavolara, gdzie będziesz miał okazję zrobić spektakularne zdjęcia Grotta della Chiave przed zacumowaniem przy nabrzeżu Tavolara. Tutaj damy Ci godzinę wolnego czasu na zwiedzanie plaż, skorzystanie z usług baru i publicznych łazienek lub udanie się ścieżką przyrodniczą chronionego obszaru morskiego, zanurzając się w wyjątkowej florze i faunie wyspy. Ten dzień pełen przygód i naturalnego piękna zakończymy powrotem do przystani, przywożąc ze sobą niezapomniane wspomnienia z urokliwych miejsc, ekscytujących wodnych doświadczeń i chwil czystego relaksu na jednych z najpiękniejszych plaż na Sardynii. Ta wycieczka jest idealna dla tych, którzy szukają kompletnego doświadczenia, łącząc wygodę transportu, przygodę odkrywania i nieskazitelne piękno sardyńskiego krajobrazu morskiego.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 25
Sortuj wg::

Tavolara Marine Protected Area: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tavolara Marine Protected Area? Kliknij tutaj.

Tavolara Marine Protected Area: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(39 recenzji)

To była niesamowita podróż w tak piękne miejsca! Udaliśmy się do trzech różnych miejsc do snorkelingu i widzieliśmy wiele ryb. Skakanie do oceanu sprawia mnóstwo frajdy. Francesco był bardzo miłym przewodnikiem i podczas jazdy opowiedział nam kilka historii historycznych. Łódź jest również wygodna. Wielkie dzięki za to, że nas masz!

Cała podróż była niesamowita, a przewodnik był świetny! Francesco opowiadał naprawdę ciekawe rzeczy o plażach i wyspach. Co więcej, był naprawdę miły i sprawił, że cała ta podróż była jeszcze lepsza. Widoki i nurkowanie z rurką były idealne!

Bardzo przyjazny opiekun, wspaniały poranek odkrywający zapierające dech w piersiach plaże wokół Tavolary. bardzo miłe doświadczenie

Bawiliśmy się wspaniale, przede wszystkim dzięki naszemu dowódcy.... do góry, na pewno wrócimy

Rezerwacja bezpośrednio przez dostawcę jest znacznie tańsza.