Atrakcje i wycieczki
Tavira

Wszystkie atrakcje

Tavira: najczęściej polecane atrakcje

Algarve: bilet wstępu do parku wodnego Aqualand

Algarve: bilet wstępu do parku wodnego Aqualand

Ochłodź się w najbardziej ekscytującym parku wodnym w Portugalii: Aqualand Algarve. Aqualand Algarve jest położony między Albufeirą i Portimão i zapewnia przestrzeń idealną do spędzenia całego dnia na zabawie w wodzie. W parku każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najbardziej odważnych dzieci przygotowano strefę „Dziecięcy raj” z mini zjeżdżalniami i atrakcjami, podczas gdy dorośli mogą poczuć dreszczyk emocji na zjeżdżalni Banzai z pionowym spadkiem 23 metrów.Warto też odwiedzić basen ze sztuczną falą Surf Beach oraz Hydrę – strefę z 3 zjeżdżalniami. W parku znajduje się również basen półolimpijski, wyjątkowy wśród parków wodnych w Portugalii. Aqualand oferuje atrakcje dla całej rodziny, co jest gwarancją udanego dnia!

Tavira: pociąg turystyczny Hop-On Hop-Off

Tavira: pociąg turystyczny Hop-On Hop-Off

Wskocz do pociągu turystycznego Tavira i wybierz się na wycieczkę po mieście, aby zobaczyć jego główne zabytki. Poznaj stare miasto z licznymi zabytkami i pięknymi kościołami. Jeśli chcesz dalej zwiedzać miejsca, wysiadaj na różnych przystankach. Zobacz ruiny zamku Tavira, zrujnowanej fortecy, która niegdyś strzegła tego rybackiego miasteczka przed najazdami piratów. Dowiedz się o historii punktów orientacyjnych, które widzisz dzięki komentarzowi na pokładzie. Przejedź obok Tavira Salines, płytkich stawów do odparowywania soli, w których możesz obserwować mewy, ptaki brodzące i kilka innych ptaków wodnych. Skorzystaj z wygodnego i wydajnego sposobu na zwiedzanie uroczego miasta Tavira.

Z Albufeiry: Całodniowa wycieczka po najpiękniejszych miejscach na wschodzie Algarve

Z Albufeiry: Całodniowa wycieczka po najpiękniejszych miejscach na wschodzie Algarve

Ta całodniowa wycieczka po najlepszych wschodnich regionach Algarve. Zacznij od odbioru w hotelach lub miejscu zbiórki w rejonie Albufeiry i udaj się do miasta Faro. To nasz pierwszy przystanek w pięknej stolicy Algarve. Odwiedź Stare Miasto z wolnym czasem na zakupy w sklepach w centrum miasta. Następnie udamy się do miasta Olhão, gdzie można odwiedzić rynek Olhão, który jest najsłynniejszym rynkiem w Algarve. Poznaj mauretańskie miasteczko rybackie Olhão z tętniącymi życiem uliczkami i sklepami. Miasto Tavira to następny przystanek, a odkryjesz miasto Tavira, z jego brukowanymi uliczkami, malowniczymi kościołami i odwiedzisz Most Rzymski. W Tavirze będziesz miał czas na lunch. Ostatni przystanek to miasto Vila Nova Cacela Velha, w którym zwiedzasz miasto i oglądasz panoramiczne widoki na morze. Tu kończymy wycieczkę i wracamy do hoteli.

Tavira: Oliwkowe doświadczenie z wycieczką po fabryce i degustacją

Tavira: Oliwkowe doświadczenie z wycieczką po fabryce i degustacją

Witaj na naszej urzekającej wycieczce po fabryce oliwek! Zanurz się w fascynującym świecie oliwek. Nasz wyjątkowy punkt sprzedaży obejmuje praktyczne doświadczenie, wskazówki ekspertów, różnorodną ofertę i wspaniałe wrażenia z degustacji. Podczas wycieczki wyruszysz w podróż z przewodnikiem po naszej fabryce, gdzie poznasz sztukę przetwarzania oliwek. Pamiętaj, że obecnie nie prowadzimy produkcji, ponieważ transformacja oliwek odbywa się tylko w określonych miesiącach (od września do listopada) i nie odbywa się codziennie. Po wizycie w fabryce oliwek odbędzie się najważniejsza atrakcja: sesja degustacyjna. Zaangażuj swoje zmysły, odkrywając oliwki bez konserwantów, oliwę z oliwek, miód, ser i pyszną marmoladę pomarańczową. Zostaniesz zaproszony na specjalną sesję degustacji wina, podczas której będziesz mógł delektować się smakami naszych produktów wraz z lokalnie produkowanymi winami. Będziesz mieć również możliwość zakupu swoich ulubionych produktów, aby zabrać je do domu i cieszyć się nimi później, zapewniając wspomnienia z wycieczki po fabryce oliwek. Dołącz do nas podczas tej niezapomnianej wycieczki po fabryce oliwek, ze wspaniałą degustacją i uzupełnioną wspaniałym winem.

Faro: Kościół Miłosierdzia Fado Film i występ na żywo

Faro: Kościół Miłosierdzia Fado Film i występ na żywo

Podczas filmu dowiesz się, jak fado powstało w XIX-wiecznej Lizbonie. Przywołując miejskie tematy awaryjne i śpiewając o codziennym życiu, fado w swojej pierwszej fazie było związane z kontekstami społecznymi opartymi na marginalności i transgresji. Od pierwszych dekad XX wieku fado doświadczało stopniowego rozpowszechniania i popularnej konsekracji, a w latach 50. umiędzynarodowienie fado zostało skonsolidowane przede wszystkim dzięki piosenkarce Amálii Rodrigues. W 2011 roku fado zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO. Po filmie obejrzyj pokaz fado na żywo w Kościele Miłosierdzia, niezwykłym zabytku miasta Faro.

Z Faro/Tawiry: Wycieczka piesza do Benagil z nurkowaniem z rurką

Z Faro/Tawiry: Wycieczka piesza do Benagil z nurkowaniem z rurką

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed dworcem kolejowym w Faro lub Tavirze i rozpocznij dzień wędrówek i pływania. Zacznij w Benagil i wyrusz na wędrówkę wzdłuż pięknego szlaku Siedmiu Wiszących Dolin. Pozwól swojemu przewodnikowi pokazać Ci kilka świetnych przystanków fotograficznych po drodze. Kontynuuj do klifów plaży Marinha, gdzie możesz zrobić zdjęcie uroczego łuku skalnego w kształcie serca. Ciesz się 1,5-godzinnym postojem na plaży. Nurkuj z rurką i zrelaksuj się w cieniu zapewnionych parasoli. Na koniec odwiedź kaplicę Senhora da Rocha, która jest zbudowana na szczycie klifu.

Wschodnia Portugalia: jednodniowa wycieczka do Faro, Olhão, Tavira i nie tylko

Wschodnia Portugalia: jednodniowa wycieczka do Faro, Olhão, Tavira i nie tylko

Wybierz się na całodniową wycieczkę po najlepszych częściach wschodniej Portugalii. Skorzystaj z odbioru z hotelu, transportu po zabytkach i poświęć trochę czasu, aby zanurzyć się w wyjątkowej atmosferze. Rozpocznij dzień od wygodnego odbioru przed wyruszeniem do Faro. Podziwiaj stolicę Algarve podczas zwiedzania zabytkowego XIII - wiecznego centrum miasta. Następnie przejdź do mauretańskiego miasteczka rybackiego Olhão. Spaceruj po tętniących życiem ulicach lub kupuj lokalne produkty na tradycyjnych rynkach. Kontynuuj wycieczkę do Tavirny. Poznaj miasto brukowanych uliczek, malowniczych kościołów i odwiedź jego rzymski most. Wejdź do zamku i sfotografuj widoki z punktu obserwacyjnego. Skorzystaj z wolnego czasu na lunch w jednej z wielu restauracji (na własny koszt). Zakończ swoją wycieczkę przystankami w Villa Real de Sto-Antonio i Cacel Velha. Odkryj wioskę, w której Ria Formosa spotyka się z Oceanem Atlantyckim. Na koniec wróć do autobusu w podróż powrotną i wysiądź w miejscu zakwaterowania.

Tavira: Wycieczka po mieście Tuk-Tuk

Tavira: Wycieczka po mieście Tuk-Tuk

Ciesz się wycieczką po Tavira City i udaj się do wszystkich zakątków miasta, które opowiadają o jego historii oraz głównych zakamarkach i tajemnicach. Przejdź przez obszar Alto de São Brás i zobacz kaplicę São Brás oraz kościół Nossa Senhor do Carmo, który jest największym kościołem w mieście. Zatrzymaj się w solniskach na 5 minut, znajduje się w rejonie Atalaia. Znajduje się tam klasztor bernardynów i dawne więzienie. Zatrzymaj się w kościele São Sebastião na 5 minut i zrób kilka świetnych zdjęć. Kontynuuj przez koszary wojskowe, kościół São Francisco, kościół São José, ulicę Liberdade i plac República, który znajduje się w centrum miasta. Poznaj historyczny obszar, który jest najważniejszym obszarem tej wycieczki. Skorzystaj z okazji, aby odwiedzić klasztor Graça, kościół Santiago, kościół Santa Maria, kościół Misericórdia i zatrzymaj się na zamku na kolejne 5 minut. Wycieczka odbywa się w 100% elektrycznym tuk-tuku.

Cabanas de Tavira: wycieczka łodzią z obserwacją delfinów

Cabanas de Tavira: wycieczka łodzią z obserwacją delfinów

Poczuj emocje związane z oglądaniem delfinów pływających w otwartym oceanie podczas tej wycieczki łodzią. Twoja wycieczka daje 95% szans, że zobaczysz delfiny. Dowiesz się również o gatunkach delfinów żyjących w pobliżu Ria Formosa. Twój kapitan jest bardzo doświadczony i wie, gdzie znaleźć te przyjazne i łagodne stworzenia. Miej oczy szeroko otwarte podczas 2,5-godzinnej wycieczki, a być może jako pierwszy zauważysz delfiny.

Z Cabanas de Tavira: Trasa Ośmiornicy

Z Cabanas de Tavira: Trasa Ośmiornicy

To idealna wycieczka dla tych, którzy chcą poznać wyspy Algarve. Zatrzymasz się także w Santa Luzia, gdzie skosztujesz typowego dania z ośmiornicy. Wyruszysz z Cabanas de Tavira, płynąc łodzią do Barra Artificial de Tavira i Quatro-águas, zanim dotrzesz do Santa Luzia, krainy ośmiornicy. Po obiedzie pasażerowie udają się na Terra Estreita, gdzie zatrzymasz się na kolejne 30 minut, aby poznać niektóre z głównych cech wyspy. Po 4 fantastycznych godzinach na wyspach wycieczka zakończy się w punkcie wejścia na pokład Cabanas de Tavira.

Często zadawane pytania dotyczące: Tavira

Tavira: Najciekawsze atrakcje

Tavira: Wycieczki i bilety

Portugalia: Ciekawe miejsca

Tavira: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tavira? Kliknij tutaj.

Tavira: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(222 recenzji)

Poszedłem z moimi 2 chłopcami, 9 i 7 lat. Bawili się świetnie, tak jak ja. Wprawdzie jest 12 atrakcji, które nie są duże, ale wystarczające do zabawy. Oczekiwanie jest rozsądne, lepiej przyjechać wcześniej, aby skorzystać z jeszcze krótszego oczekiwania. Istnieje możliwość wyboru „szybkiej przepustki” w cenie 10 € za osobę dla mniej cierpliwych. Nie mogłem podać żadnych informacji na temat jedzenia, ponieważ woleliśmy zabrać ze sobą przekąski.

To czysty park. Byliśmy zdumieni, że tak mało się dzieje. Nie musieliśmy czekać w kolejce dłużej niż 10 minut na większość slajdów, raczej mniej. Pracownicy na zjeżdżalniach byli bardzo przyjaźni i zawsze pomocni, zawsze mieli dla nas uśmiech. Bardzo podobał nam się wybór slajdów z rodziną.

Bardzo dobre doświadczenie. Można przynosić jedzenie, nie wiedzieliśmy o tym, a restauracja jest trochę droga, chociaż jedzenie było bardzo dobre i podali je szybko.

Świetne doświadczenie dla całej rodziny. Tani dzień z mnóstwem rzeczy do zrobienia. Czysto i dużo cienia

super miejsce, nie zatłoczone, byłem w szczycie sezonu a kolejki nie były bardzo długie.