Dodaj daty

Taupo
Atrakcje jesienne

Atrakcje jesienne

Brak wyników dla „Taupo”

Taupo: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Taupo Atrakcje jesienne

Jezioro Taupo: Żeglarska wycieczka do maoryskich rzeźb skalnych

1. Jezioro Taupo: Żeglarska wycieczka do maoryskich rzeźb skalnych

Ciesz się prawdziwym żeglarskim doświadczeniem na pokładzie klasycznej żaglówki podczas rejsu po jeziorze Taupo. Poznaj piękno największego słodkowodnego jeziora w Australazji, jego zapierające dech w piersiach czyste wody i wspaniałe otoczenie gór, ukryte zatoki oraz bujną zieleń krzewów i drzew. Dowiedz się od lokalnego i doświadczonego przewodnika o historii jeziora, maoryskich rzeźbach skalnych i ich znaczeniu kulturowym. Zaangażuj się w żeglarską stronę i pomóż załodze lub po prostu usiądź, zrelaksuj się i ciesz się wygodą i przestrzenią na tej klasycznej żaglówce. Posłuchaj muzyki i szumu wody podczas szybowania po jeziorze, korzystając tylko z siły wiatru, gdy tylko jest to możliwe. Zatrzymaj się, aby popływać w słodkiej wodzie, a następnie przytul się pod kocami w drodze powrotnej na brzeg.

Jezioro Taupo: Maoryskie rzeźby skalne 10:30 1,5-godzinny rejs

2. Jezioro Taupo: Maoryskie rzeźby skalne 10:30 1,5-godzinny rejs

Wyrusz w rejs po krystalicznie czystych, turkusowych wodach jeziora Taupo, podziwiając podczas rejsu tętniącą życiem kulturę Maorysów. Poznaj oszałamiające otoczenie jeziora, otoczone surowymi górami i bujnymi drzewami na brzegach. Ciesz się opcjonalną demonstracją wędkarstwa. Płynąc przez jezioro swoim luksusowym katamaranem, dojdziesz do ogromnej rzeźby przedstawiającej tradycyjne tatuaże twarzy Maorysów. Zainspirowany wielowiekową bogatą tradycją Maorysów, artysta Matahi Brightwell wyrzeźbił w 1980 roku misterną płaskorzeźbę na zboczu klifu bezpośrednio nad dziewiczymi wodami jeziora. Przedstawiająca jednego z przodków jego babki rzeźba reprezentuje triumf maoryskiego artyzmu i nieustanne zachowanie rdzennej kultury. Po wizycie w maoryskich rzeźbach skalnych obserwuj, jak załoga pokazuje pokaz łowienia pstrągów, ustawiając kilka żyłek i rozmawiając o różnych opcjach wędkowania dozwolonych na jeziorze Taupo (jeśli wybrano taką opcję). Pod koniec podróży wrócisz do doku, aby zejść na ląd.

Jezioro Taupo: Rejs łodzią z rzeźbami skalnymi Maorysów

3. Jezioro Taupo: Rejs łodzią z rzeźbami skalnymi Maorysów

Podziwiaj piękne rzeźby skalne Maorysów ustawione na oszałamiającym górskim tle podczas 1,5-godzinnej podróży po wodach jeziora Taupo na pokładzie łodzi z komentarzem audio na żywo. Zrelaksuj się i napij się kawy lub herbaty oraz domowej roboty babeczki, podziwiając panoramiczne widoki Nowej Zelandii, malownicze szczyty górskie i historyczne rzeźby skalne inspirowane wielowiekową bogatą tradycją i sztuką Maorysów. Zbadaj otwarte pokłady, które pozwalają poczuć chłodną bryzę na zewnątrz lub przytulnie wtul się w jedną z wewnętrznych budek i ciesz się pokazem łowienia pstrągów przez załogę - możesz nawet „posmakować Taupo”, jeśli wszystko pójdzie dobrze.

Tandemowe skoki spadochronowe w Taupo

4. Tandemowe skoki spadochronowe w Taupo

Rozpocznij dzień w dobrym stylu od bezpłatnego odbioru z miejsca zakwaterowania na odcinku Hummer. Udaj się do strefy zrzutu, 10 minut jazdy od centrum miasta. Po przyjeździe niech zaopiekuje się Tobą doświadczony i przyjazny zespół. Zapoznaj się z instruktażem bezpieczeństwa i dostępnymi opcjami filmów/zdjęć. Bądź wyposażony we cały sprzęt potrzebny do bezpiecznego korzystania. Otrzymasz nawet darmową opaskę z buffem do noszenia podczas skoku i będziesz mieć ją na pamiątkę. Twój skok ze spadochronem rozpoczyna się malowniczą przejażdżką samolotem na wysokość do 12 000 stóp, 15 000 stóp lub 16 500 stóp (w zależności od wybranej opcji). Zaczniesz podziwiać niesamowite widoki na jezioro Taupo, górę Ruapehu i górę Ngauruhoe - znaną również jako Góra Przeznaczenia z Władcy Pierścieni. Po osiągnięciu wysokości drzwi się otworzą, usiądziesz na krawędzi samolotu z mistrzem tandemu siedzącym za tobą. Po wyjściu z samolotu będziesz spadać z prędkością 200 kilometrów na godzinę przez 45, 60 lub 70 sekund. Na wysokości 5500 stóp mistrz tandemu rozłoży spadochron i możesz złapać oddech, podziwiając wspaniałe widoki na obszar jeziora Taupo. Następnie wrócisz na ziemię podczas relaksującej przejażdżki spadochronem ze swoim mistrzem tandemu, po czym bezpiecznie i bezpiecznie wrócisz do strefy zrzutu. Po powrocie na ziemię czas na przybicie piątki i uścisk. Zobacz, jak bardzo się denerwujesz na swoim ekskluzywnym zdjęciu ze skoku, zanim wrócisz do Taupo.

Jezioro Taupo: 1,5-godzinne rzeźby naskalne Maorysów 17:00 Rejs

5. Jezioro Taupo: 1,5-godzinne rzeźby naskalne Maorysów 17:00 Rejs

Ciesz się letnim wieczorem rejsem po jeziorze Taupo. Chris Jolly zabawia gości od 40 lat, a jego wycieczka do Maori Rock Carvings jest znana na całym świecie. Te niedawno odrestaurowane rzeźby naskalne powstały w latach 80. XX wieku i nadal górują nad wodą, co jest naprawdę warte zobaczenia. Dzięki rodzinnym zajęciom na pokładzie i dwupoziomowemu komfortowi ta wycieczka jest obowiązkowa dla osób odwiedzających region. Ciesz się pełnym barem podczas rejsu po zatokach jeziora Taupo, ucząc się na pokładzie z komentarza na żywo. Z widokiem na Park Narodowy Tongariro i spektakularną scenerią, jest to jeden wieczór, którym wszyscy będą się cieszyć.

Taupo: Rejs żeglarski po Maoryskich rzeźbach skalnych po jeziorze Taupo

6. Taupo: Rejs żeglarski po Maoryskich rzeźbach skalnych po jeziorze Taupo

Podróżuj na pokładzie wysokiej klasy statku czarterowego, aby zapewnić płynną żeglugę podczas wycieczki z przewodnikiem po jeziorze Taupo z Taupo. Podczas rejsu do zapierających dech w piersiach Maoryskich rzeźb skalnych zapewnij sobie wygodę dzięki kocom i pufom. Wskocz na pokład katamaranu z przestronnym salonem, zadaszonym kokpitem i wysokiej klasy wyposażeniem, które zapewnia zarówno komfort, jak i klasę. Ciesz się dużym tarasem i zrelaksuj się na fotelu z fasolą. Dzięki łodzi przystosowanej do każdych warunków pogodowych możesz schronić się przed deszczem, wiatrem i słońcem w salonie i kokpicie. Szybuj po wodzie, aby odkryć piękno największego słodkowodnego jeziora w Australazji. Rób zdjęcia zapierającej dech w piersiach czystej wody i zachwycającego otoczenia gór, ukrytych zatok oraz bujnej zieleni krzewów i drzew. Kupuj przekąski i napoje w licencjonowanym barze na łodzi. Dowiedz się od lokalnego i doświadczonego przewodnika o historii jeziora i maoryskich rzeźb skalnych oraz ich znaczeniu kulturowym. Zatrzymaj się, aby popływać w słodkich wodach, a następnie w drodze powrotnej na brzeg przytul się pod kocami.

Taupo: przygoda z łodzią motorową po rzece Waikato

7. Taupo: przygoda z łodzią motorową po rzece Waikato

Odkryj pęd łodzią motorową po bystrzach rzeki Waikato podczas tej wycieczki po Waikato. Zachowaj suchość podczas podróży dzięki dołączonym kurtkom i okularom. Ogrzej ręce dzięki podgrzewanym poręczom, podziwiając miejsca ze słynnych filmów, takich jak „Hobbit”. Zamelduj się w biurze organizatora zajęć i załóż kamizelkę ratunkową oraz opcjonalne kamizelki i okulary. Wskocz na pokład łodzi i rozpocznij ekscytującą przygodę na malowniczej rzece Waikato. Poczuj pęd, gdy łódź skręca, skręca i skacze z prędkością do 90 kilometrów na godzinę. Przejedź przez największe komercyjnie obsługiwane Rapids rzeki Waikato. Zatrzymaj się w niektórych słynnych miejscach, w których kręcono sceny, na przykład w miejscu, w którym kręcono „scenę z beczką” do filmu „Hobbit”. Zanurz się w naturze i zejdź z utartych szlaków, obserwując lokalną przyrodę. Podziwiaj takie atrakcje jak bulgocząca woda geotermalna na brzegu rzeki.

Taupo: Lot wulkaniczny na wulkan Mt Ruapehu

8. Taupo: Lot wulkaniczny na wulkan Mt Ruapehu

Wyrusz w ekscytującą podróż przez cuda natury Nowej Zelandii z 1-godzinnym lotem hydroplanem. Wyruszając z molo w zatoce Taupo, wystartujesz i udasz się na południe, rozpoczynając zwiedzanie wulkanu od góry Pihanga, zanim wzniesiesz się nad Błękitne i Szmaragdowe Jeziora w kierunku masywnego szczytu góry Ruapehu, wznoszącego się prawie 10 000 stóp nad poziomem morza. Okrążając szczyt, zobaczysz Jezioro Kraterowe, które zwęża się w dół do szerokich stoków narciarskich wulkanu. Skręcając na północ, polecisz w kierunku góry Ngauruhoe, z możliwością spojrzenia w dół na jej ogromne centrum. Kontynuując podróż, szybuj nad górą Tongariro, oglądając Czerwony Krater, Niebieskie Jezioro i starożytne strumienie lawy, zanim rozpoczniesz zejście nad jezioro Taupo, aby wylądować wzdłuż jeziora.

Z Rotorua: Jezioro Taupo i park geotermalny Orakei Korako

9. Z Rotorua: Jezioro Taupo i park geotermalny Orakei Korako

Przeżyj fantastyczne wrażenia geotermalne bez zatłoczonych tłumów podczas tej jednodniowej wycieczki do Orakei Korako z Rotorua. Odkryj park geotermalny z najbardziej aktywnymi gejzerami w Nowej Zelandii. Po zwiedzeniu Orakei Korako odwiedź wodospady Huka i obszar Taupo. Wyjedź z Rotorua po odebraniu z hotelu między 9:00 a 9:15 i udaj się do Orakei Korako. Nieco na uboczu, Orakei Korako, znana również jako Ukryta Dolina, położona jest w Strefie Wulkanicznej Taupo między Taupo i Rotorua. Po 45 minutach jazdy, aby się tam dostać, wybierz się na krótką przejażdżkę łodzią po jeziorze, a następnie ciesz się 2 godzinami zwiedzania obszaru termalnego z 23 naturalnymi gejzerami w ciągle zmieniającym się krajobrazie. Podziwiaj liczbę wrzących gorących źródeł i żywe kolory wokół ciebie lub wybierz się na spacer po tym nietkniętym raju geotermalnym. Następnie przejdź do wodospadów Huka i obszaru Taupo. Lunch jest na własny koszt, ale istnieje wiele miejsc, w których można zjeść. W Taupo, kieruj się kierowcą i odwiedź brzeg jeziora i inne ciekawe zabytki. Twój kierowca dowie się, co Cię interesuje i, jeśli to możliwe, dostosuje dzień, aby zmaksymalizować postoje zgodnie z Twoimi zainteresowaniami. Wróć do Rotorua po Taupo, aby wysiąść w miejscu zakwaterowania między 15:30 a 16:30.

Taupo: Spływ kajakowy z maoryskimi rzeźbami naskalnymi

10. Taupo: Spływ kajakowy z maoryskimi rzeźbami naskalnymi

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w sklepie organizatora atrakcji i udaj się nad jezioro. Otrzymaj wszystkie niezbędne instrukcje bezpieczeństwa przed wejściem na pokład kajaka, aby rozpocząć przygodę. Płyń po krystalicznie czystych wodach jeziora Taupo i podziwiaj widok na 3 żywe wulkany. Posłuchaj historii rzeźb, różnych legend maoryskich i faktów na temat lokalnego przewodnika. Zatrzymaj się, aby cieszyć się skokami ze skał i popływać w największym słodkowodnym jeziorze Australazji. Dopłyń do imponujących maoryskich rzeźb skalnych i podziwiaj te fascynujące starożytne dzieła przed powrotem do brzegu.

Taupo

Taupo

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje jesienne w: Taupo

Oprócz atrakcji typu Atrakcje jesienne jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Taupo?

W: Taupo są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Taupo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Taupo? Kliknij tutaj.