Atrakcje i wycieczki
Taupo

Wszystkie atrakcje

Taupo: najczęściej polecane atrakcje

Jezioro Taupo: Żeglarska wycieczka do maoryskich rzeźb skalnych

Jezioro Taupo: Żeglarska wycieczka do maoryskich rzeźb skalnych

Ciesz się prawdziwym żeglarskim doświadczeniem na pokładzie klasycznej żaglówki podczas rejsu po jeziorze Taupo. Poznaj piękno największego słodkowodnego jeziora w Australazji, jego zapierające dech w piersiach czyste wody i wspaniałe otoczenie gór, ukryte zatoki oraz bujną zieleń krzewów i drzew. Dowiedz się od lokalnego i doświadczonego przewodnika o historii jeziora, maoryskich rzeźbach skalnych i ich znaczeniu kulturowym. Zaangażuj się w żeglarską stronę i pomóż załodze lub po prostu usiądź, zrelaksuj się i ciesz się wygodą i przestrzenią na tej klasycznej żaglówce. Posłuchaj muzyki i szumu wody podczas szybowania po jeziorze, korzystając tylko z siły wiatru, gdy tylko jest to możliwe. Zatrzymaj się, aby popływać w słodkiej wodzie, a następnie przytul się pod kocami w drodze powrotnej na brzeg.

Jezioro Taupo: Maoryskie rzeźby skalne 10:30 1,5-godzinny rejs

Jezioro Taupo: Maoryskie rzeźby skalne 10:30 1,5-godzinny rejs

Wyrusz w rejs po krystalicznie czystych, turkusowych wodach jeziora Taupo, podziwiając podczas rejsu tętniącą życiem kulturę Maorysów. Poznaj oszałamiające otoczenie jeziora, otoczone surowymi górami i bujnymi drzewami na brzegach. Ciesz się opcjonalną demonstracją wędkarstwa. Płynąc przez jezioro swoim luksusowym katamaranem, dojdziesz do ogromnej rzeźby przedstawiającej tradycyjne tatuaże twarzy Maorysów. Zainspirowany wielowiekową bogatą tradycją Maorysów, artysta Matahi Brightwell wyrzeźbił w 1980 roku misterną płaskorzeźbę na zboczu klifu bezpośrednio nad dziewiczymi wodami jeziora. Przedstawiająca jednego z przodków jego babki rzeźba reprezentuje triumf maoryskiego artyzmu i nieustanne zachowanie rdzennej kultury. Po wizycie w maoryskich rzeźbach skalnych obserwuj, jak załoga pokazuje pokaz łowienia pstrągów, ustawiając kilka żyłek i rozmawiając o różnych opcjach wędkowania dozwolonych na jeziorze Taupo (jeśli wybrano taką opcję). Pod koniec podróży wrócisz do doku, aby zejść na ląd.

Jezioro Taupo: Rejs łodzią z rzeźbami skalnymi Maorysów

Jezioro Taupo: Rejs łodzią z rzeźbami skalnymi Maorysów

Podziwiaj piękne rzeźby skalne Maorysów ustawione na oszałamiającym górskim tle podczas 1,5-godzinnej podróży po wodach jeziora Taupo na pokładzie łodzi z komentarzem audio na żywo. Zrelaksuj się i napij się kawy lub herbaty oraz domowej roboty babeczki, podziwiając panoramiczne widoki Nowej Zelandii, malownicze szczyty górskie i historyczne rzeźby skalne inspirowane wielowiekową bogatą tradycją i sztuką Maorysów. Zbadaj otwarte pokłady, które pozwalają poczuć chłodną bryzę na zewnątrz lub przytulnie wtul się w jedną z wewnętrznych budek i ciesz się pokazem łowienia pstrągów przez załogę - możesz nawet „posmakować Taupo”, jeśli wszystko pójdzie dobrze.

Hukafalls: 30-minutowa przejażdżka łodzią odrzutową

Hukafalls: 30-minutowa przejażdżka łodzią odrzutową

Twoja ekscytująca przygoda zabierze Cię wzdłuż pięknej rzeki Waikato, porośniętej rodzimymi krzewami, stromymi skalnymi ścianami klifów i naturalnymi gorącymi źródłami. Ciesz się najlepszym widokiem na wodospad Huka z poziomu wody z wyjątkowego punktu widokowego na łodzi odrzutowej. Zwrotność łodzi odrzutowej Hukafalls jest legendarna. Zachwyć się szybkością i precyzją, z jaką z wdziękiem torpedujesz w dół rzeki, aby bawić się w ogonie potężnej białej wody wodospadu Huka. Przejdź obok kłębów pary unoszących się w miejscu, gdzie gorący strumień łączy się z rzeką. Zobacz park krewetek Huka, elektrownię geotermalną Wairakei i zaporę Aratitia. Przejeżdżaj obok stromych skalnych klifów, mając zaledwie kilka centymetrów zapasu, z radością i bezpieczeństwem, wiedząc, że Twój kierowca jest ekspertem.

Tandemowe skoki spadochronowe w Taupo

Tandemowe skoki spadochronowe w Taupo

Rozpocznij dzień w dobrym stylu od bezpłatnego odbioru z miejsca zakwaterowania na odcinku Hummer. Udaj się do strefy zrzutu, 10 minut jazdy od centrum miasta. Po przyjeździe niech zaopiekuje się Tobą doświadczony i przyjazny zespół. Zapoznaj się z instruktażem bezpieczeństwa i dostępnymi opcjami filmów/zdjęć. Bądź wyposażony we cały sprzęt potrzebny do bezpiecznego korzystania. Otrzymasz nawet darmową opaskę z buffem do noszenia podczas skoku i będziesz mieć ją na pamiątkę. Twój skok ze spadochronem rozpoczyna się malowniczą przejażdżką samolotem na wysokość do 12 000 stóp, 15 000 stóp lub 16 500 stóp (w zależności od wybranej opcji). Zaczniesz podziwiać niesamowite widoki na jezioro Taupo, górę Ruapehu i górę Ngauruhoe - znaną również jako Góra Przeznaczenia z Władcy Pierścieni. Po osiągnięciu wysokości drzwi się otworzą, usiądziesz na krawędzi samolotu z mistrzem tandemu siedzącym za tobą. Po wyjściu z samolotu będziesz spadać z prędkością 200 kilometrów na godzinę przez 45, 60 lub 70 sekund. Na wysokości 5500 stóp mistrz tandemu rozłoży spadochron i możesz złapać oddech, podziwiając wspaniałe widoki na obszar jeziora Taupo. Następnie wrócisz na ziemię podczas relaksującej przejażdżki spadochronem ze swoim mistrzem tandemu, po czym bezpiecznie i bezpiecznie wrócisz do strefy zrzutu. Po powrocie na ziemię czas na przybicie piątki i uścisk. Zobacz, jak bardzo się denerwujesz na swoim ekskluzywnym zdjęciu ze skoku, zanim wrócisz do Taupo.

Jezioro Taupo: 1,5-godzinne rzeźby naskalne Maorysów 17:00 Rejs

Jezioro Taupo: 1,5-godzinne rzeźby naskalne Maorysów 17:00 Rejs

Ciesz się letnim wieczorem rejsem po jeziorze Taupo. Chris Jolly zabawia gości od 40 lat, a jego wycieczka do Maori Rock Carvings jest znana na całym świecie. Te niedawno odrestaurowane rzeźby naskalne powstały w latach 80. XX wieku i nadal górują nad wodą, co jest naprawdę warte zobaczenia. Dzięki rodzinnym zajęciom na pokładzie i dwupoziomowemu komfortowi ta wycieczka jest obowiązkowa dla osób odwiedzających region. Ciesz się pełnym barem podczas rejsu po zatokach jeziora Taupo, ucząc się na pokładzie z komentarza na żywo. Z widokiem na Park Narodowy Tongariro i spektakularną scenerią, jest to jeden wieczór, którym wszyscy będą się cieszyć.

Taupo: Rejs żeglarski po Maoryskich rzeźbach skalnych po jeziorze Taupo

Taupo: Rejs żeglarski po Maoryskich rzeźbach skalnych po jeziorze Taupo

Podróżuj na pokładzie wysokiej klasy statku czarterowego, aby zapewnić płynną żeglugę podczas wycieczki z przewodnikiem po jeziorze Taupo z Taupo. Podczas rejsu do zapierających dech w piersiach Maoryskich rzeźb skalnych zapewnij sobie wygodę dzięki kocom i pufom. Wskocz na pokład katamaranu z przestronnym salonem, zadaszonym kokpitem i wysokiej klasy wyposażeniem, które zapewnia zarówno komfort, jak i klasę. Ciesz się dużym tarasem i zrelaksuj się na fotelu z fasolą. Dzięki łodzi przystosowanej do każdych warunków pogodowych możesz schronić się przed deszczem, wiatrem i słońcem w salonie i kokpicie. Szybuj po wodzie, aby odkryć piękno największego słodkowodnego jeziora w Australazji. Rób zdjęcia zapierającej dech w piersiach czystej wody i zachwycającego otoczenia gór, ukrytych zatok oraz bujnej zieleni krzewów i drzew. Kupuj przekąski i napoje w licencjonowanym barze na łodzi. Dowiedz się od lokalnego i doświadczonego przewodnika o historii jeziora i maoryskich rzeźb skalnych oraz ich znaczeniu kulturowym. Zatrzymaj się, aby popływać w słodkich wodach, a następnie w drodze powrotnej na brzeg przytul się pod kocami.

Taupo: przygoda z łodzią motorową po rzece Waikato

Taupo: przygoda z łodzią motorową po rzece Waikato

Odkryj pęd łodzią motorową po bystrzach rzeki Waikato podczas tej wycieczki po Waikato. Zachowaj suchość podczas podróży dzięki dołączonym kurtkom i okularom. Ogrzej ręce dzięki podgrzewanym poręczom, podziwiając miejsca ze słynnych filmów, takich jak „Hobbit”. Zamelduj się w biurze organizatora zajęć i załóż kamizelkę ratunkową oraz opcjonalne kamizelki i okulary. Wskocz na pokład łodzi i rozpocznij ekscytującą przygodę na malowniczej rzece Waikato. Poczuj pęd, gdy łódź skręca, skręca i skacze z prędkością do 90 kilometrów na godzinę. Przejedź przez największe komercyjnie obsługiwane Rapids rzeki Waikato. Zatrzymaj się w niektórych słynnych miejscach, w których kręcono sceny, na przykład w miejscu, w którym kręcono „scenę z beczką” do filmu „Hobbit”. Zanurz się w naturze i zejdź z utartych szlaków, obserwując lokalną przyrodę. Podziwiaj takie atrakcje jak bulgocząca woda geotermalna na brzegu rzeki.

Taupo: Spływ kajakowy z maoryskimi rzeźbami naskalnymi

Taupo: Spływ kajakowy z maoryskimi rzeźbami naskalnymi

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w sklepie organizatora atrakcji i udaj się nad jezioro. Otrzymaj wszystkie niezbędne instrukcje bezpieczeństwa przed wejściem na pokład kajaka, aby rozpocząć przygodę. Płyń po krystalicznie czystych wodach jeziora Taupo i podziwiaj widok na 3 żywe wulkany. Posłuchaj historii rzeźb, różnych legend maoryskich i faktów na temat lokalnego przewodnika. Zatrzymaj się, aby cieszyć się skokami ze skał i popływać w największym słodkowodnym jeziorze Australazji. Dopłyń do imponujących maoryskich rzeźb skalnych i podziwiaj te fascynujące starożytne dzieła przed powrotem do brzegu.

Z Taupo: transfer wahadłowy do Tongariro Alpine Crossing

Z Taupo: transfer wahadłowy do Tongariro Alpine Crossing

Twój dzień przygody rozpocznie się o świcie malowniczą przejażdżką do Mangatepopo, początku Tongariro Alpine Hike. Twój lokalny przewodnik przekaże Ci informacje o pogodzie, mapę i arkusz informacyjny przed wysłaniem Cię w podróż. Twoja 20-kilometrowa wędrówka prowadzi wzdłuż źródlanych strumieni do podstawy schodów diabłów. Strome podejście nagrodzi Cię pierwszymi widokami na górę Taranaki i zapierający dech w piersiach krajobraz. Kontynuuj wędrówkę obok starych strumieni lawy, rozległych kraterów i dramatycznych formacji skalnych. Przekroczysz grzbiet Czerwonego Krateru, aby podziwiać Szmaragdowe Jeziora, a następnie zejdziesz w dół, aby zobaczyć jeziora z bliska. Twoja 6-8-godzinna wędrówka dobiegnie końca na parkingu Ketetahi, gdzie między 14:00 a 16:00 będzie czekał na Ciebie autobus. Wygodny, klimatyzowany autobus zabierze Cię z powrotem do jeziora Taupo, gdzie będziesz mógł cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem.

Często zadawane pytania dotyczące: Taupo

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Taupo?

Najlepsze atrakcje to:

Taupo: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze atrakcje w: Taupo dla osób z dziećmi?

Najlepsze atrakcje w: Taupo dla osób z dziećmi to:

Taupo – zobacz wszystkie atrakcje dla rodzin na GetYourGuide

Taupo: Najciekawsze atrakcje

Taupo: Wycieczki i bilety

Nowa Zelandia: Ciekawe miejsca

Taupo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Taupo? Kliknij tutaj.

Taupo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(391 recenzji)