Tatry – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kraków: Zakopane i źródła termalne – wycieczka z odbiorem z hotelu

1. Kraków: Zakopane i źródła termalne – wycieczka z odbiorem z hotelu

Odkryj Zakopane w ramach tej wycieczki z przewodnikiem oraz transportem z Krakowa i z powrotem. Doświadcz leczniczych mocy wód ze źródeł termalnych i w kompleksie spa, wjedź kolejką linową na szczyt Gubałówki oraz weź udział w degustacji serów i alkoholi. Wycieczka rozpoczyna się od odbioru z Twojego hotelu, apartamentu lub innego wybranego miejsca w Krakowie. Przejazd z Krakowa do Zakopanego trwa około 2 godzin. Zakopane od wsi Chochołów dzieli około 20 minut. Chochołów słynie z drewnianych domów, które wyglądają niemal identycznie. Tradycją mieszkańców wsi jest mycie drewnianych fasad budynków mydłem i wodą. Odbywa się to 2 razy w roku – przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Dzięki czyszczeniu stare budynki wyglądają jak nowe. Wieś jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedź bacówkę, gdzie górale produkują typowy dla tego regionu Polski wędzony ser z owczego mleka. Spróbuj oscypka i dowiedz się więcej o historii jego produkcji. Następnie udaj się do Zakopanego – górskiej stolicy Polski. Każdego roku miasto to przyciąga tłumy turystów, którzy chcą poznać unikalną kulturę góralską. Jest ona wyrażana przez architekturę, jedzenie, muzykę, gwarę i ubiór. Przez centrum miasta przebiega ulica Krupówki. Skorzystaj z czasu na samodzielne zwiedzanie oraz lunch (posiłek nie jest wliczony w cenę). Ulica Krupówki stanowi rynek miasta. Można tam znaleźć sklepy z pamiątkami i wiele restauracji serwujących lokalne potrawy. Do atrakcji Zakopanego zalicza się też kolejka linowa. Wsiądź do wagonika i wyrusz na szczyt Gubałówki, skąd można podziwiać Tatry. Po zakończeniu zwiedzania Zakopanego i okolic kierowca zabierze Cię do Chochołowskich Term. Odpręż się i doświadcz leczniczych właściwości wody termalnej. Później kierowca zawiezie Cię do wybranego przez Ciebie miejsca w Krakowie.

Kraków: wieczorny lub nocny rejs po rzece

2. Kraków: wieczorny lub nocny rejs po rzece

Zachwycaj się atrakcjami Krakowa, od majestatycznego Wawelu po historyczne dzielnice Zwierzyniec i Kazimierz. Rejs po Wiśle to jeden z najlepszych sposobów na odkrycie wszystkiego, co Kraków ma do zaoferowania. Rozpocznij rejs u stóp Wawelu, a następnie popłyń wzdłuż malowniczych bulwarów w kierunku Podgórza i Kazimierza. Miń znane atrakcje, takie jak kościół Na Skałce, Muzeum Manggha, Kładka Ojca Bernatka, Cricoteka i malownicze mosty, płynąc w kierunku dzielnicy Dąbie. Rzeka przepływa przez centrum Krakowa, gdzie znajdują się jedne z najbardziej charakterystycznych zabytków Polski. Zobacz najważniejsze atrakcje miasta i zanurz się w atmosferze Krakowa dzięki komfortowemu tempu wycieczki.

Kraków: jednodniowa wycieczka do Zakopanego z gorącymi źródłami i odbiorem z hotelu

3. Kraków: jednodniowa wycieczka do Zakopanego z gorącymi źródłami i odbiorem z hotelu

Poznaj Tatry podczas prywatnej lub grupowej jednodniowej wycieczki z Krakowa z transferem hotelowym i przewodnikiem. Zwiedź Chochołów, żywe muzeum historycznych drewnianych budowli i spróbuj regionalnych serów i alkoholi. Wjedź kolejką linową na Gubałówkę, zwiedzaj Zakopane na własną rękę i zrelaksuj się w łaźni termalnej. Po odebraniu z Krakowa przejazd do wsi Chochołów, aby zobaczyć najlepsze przykłady góralskich domów drewnianych i poznać ten charakterystyczny styl budownictwa drewnianego. Następnie spróbuj regionalnych przysmaków, w tym oscypka i lokalnego alkoholu, w tradycyjnej bacówce zwanej Bacówką. Następnie wjedź kolejką linową z Zakopanego na Gubałówkę, najsłynniejszy szczyt polskich Tatr. W zaledwie 3,5 minuty wejdź na wysokość 1122 m n.p.m. Ze szczytu podziwiaj panoramę Zakopanego i Tatr. Po zejściu skorzystaj z czasu wolnego (2,5 godziny) na Krupówkach, najsłynniejszej ulicy Zakopanego. Znajdź lokalne sklepy z produktami z Podhala. Można tu kupić biżuterię (m.in. broszki w typowy wzór „parzenica” w kształcie serca), ubrania z wełny i skóry oraz misternie rzeźbione drewniane pamiątki. Na koniec zrelaksuj się w Chochołowskich Termach (2,5h), gdzie czeka na Ciebie 14 niecek basenowych, ponad 300 metrów zjeżdżalni, baseny solankowe, gejzery, armatki wodne i jacuzzi. Zrelaksuj się ze wspaniałym widokiem na Tatry Wysokie. Na koniec wróć do hotelu w Krakowie.

Z Krakowa: jednodniowa wycieczka po Zakopanem i Tatrach

4. Z Krakowa: jednodniowa wycieczka po Zakopanem i Tatrach

Odkryj urok Zakopanego, czarującego górskiego miasteczka położonego w sercu polskich gór. Zanurz się w malowniczym pięknie Chochołowa i poznaj jego bogate dziedzictwo kulturowe. Rozkoszuj się wyjątkowymi smakami tradycyjnej polskiej kuchni w rustykalnej górskiej chacie, gdzie możesz skosztować pysznego oscypka w połączeniu z wyborem lokalnych alkoholi. Na poszukiwaczy przygód czeka kultowa skocznia narciarska Wielka Krokiew, gdzie można zobaczyć zapierające dech w piersiach wyczyny nieustraszonych sportowców. Podziwiaj architektoniczne arcydzieło Jaszczurówki, drewnianego kościoła położonego pośród przepięknej przyrody. Aby podnieść swoje wrażenia, wybierz się na ekscytującą przejażdżkę kolejką linową na Gubałówkę i rozkoszuj się panoramicznym widokiem na majestatyczne Tatry. Niezależnie od tego, czy szukasz przygód na świeżym powietrzu, zanurzenia się w kulturze, czy po prostu spokojnego wypoczynku, Zakopane i okoliczne atrakcje oferują niezapomniane połączenie piękna, tradycji i emocji.

Kraków: Zakopane i źródła termalne z odbiorem z hotelu

5. Kraków: Zakopane i źródła termalne z odbiorem z hotelu

Podziwiaj Tatry w ramach tej jednej z najczęściej rezerwowanych wycieczek całodniowych do Zakopanego. Zażyj kąpieli w gorących źródłach i wyszalej się na zjeżdżalniach z ciepłą wodą w Termach Bukovina. Wjedź kolejką linową na Gubałówkę, spaceruj po Krupówkach oraz skosztuj lokalnych serów i wódki w Kościelisku. Wyjedź ze swojego hotelu w Krakowie, by odkrywać Tatry. Po drodze korzystaj z Wi-Fi na pokładzie. Doświadcz uroku Zakopanego na głównej ulicy miasta – popularnych Krupówkach. Zachwycaj się aromatami lokalnej kuchni polskiej w tradycyjnych restauracjach. Zażyj kąpieli w gorących źródłach i wyszalej się na zjeżdżalniach w Termach Bukovina, które są uważane za najbardziej magiczne kąpieliska w regionie. Zanim powrócisz do Krakowa, spróbuj słynnych serów i wódki.

Kraków: Wycieczka po Zakopanem i Tatrach z odbiorem z hotelu

6. Kraków: Wycieczka po Zakopanem i Tatrach z odbiorem z hotelu

Spędź dzień poza Krakowem i udaj się 100 km na południe do zimowej stolicy Polski. Poznaj zakopiański rynek regionalny, przejdź się Krupówkami i poznaj miasto w wolnym czasie. Zobacz autentyczne domy w Chochołowie i podziwiaj Tatry, jadąc kolejką linową na Gubałówkę. Przejazd do zimowego Zakopanego. Eksploruj, jak chcesz i znajdź wiele wartościowych atrakcji, takich jak profesjonalna skocznia narciarska. Przejdź się tętniącymi życiem Kripówkami i spróbuj regionalnych potraw. Odszukaj Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Kaplicę Jaszczurówkę i zwiedź stary cmentarz. Udaj się na obrzeża miasta do wsi Chochołów i podziwiaj tradycyjną drewnianą zabudowę. Skosztuj autentycznego góralskiego sera „Oscypka” i rozkoszuj się osobliwą magią tego ukrytego skarbu. Wejdź na pokład niesamowitej kolejki linowej i wjedź na szczyt Gubałówki o wysokości 1126 metrów. Uchwyć zapierające dech w piersiach widoki na Tatry, najwyższe szczyty w całej Polsce.

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po podziemiach Rynku z Skip-the-Line

7. Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po podziemiach Rynku z Skip-the-Line

Zejdź pod ziemię podczas tej fascynującej wycieczki z przewodnikiem. Przeglądaj Podziemia Rynku i zobacz rekonstrukcje XI-wiecznych miejsc pochówku, obejrzyj filmy przedstawiające średniowieczny Kraków i zobacz historyczne przedmioty codziennego użytku. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, spotkasz się przy wejściu do muzeum i rozpocznij podróż w przeszłość, zwiedzając to podziemne muzeum o powierzchni prawie 43 000 stóp kwadratowych. Udaj się pod Rynek i przejdź się obok rekonstrukcji starożytnych pochówków. Spaceruj po eksponatach wypełnionych starożytnymi narzędziami i dowiedz się, jak żyli historyczni mieszkańcy Krakowa od swojego przewodnika. Podziwiaj hologramy, projekcje i filmy dokumentalne i zaangażuj dzieci za pomocą interaktywnych ekranów dotykowych.

Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle z audioprzewodnikiem

8. Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle z audioprzewodnikiem

Podczas godzinnego rejsu łodzią po Wiśle w Krakowie podróżni mogą poznać bogatą kulturę i historię miasta, podziwiając jednocześnie wspaniałe widoki na jego zabytki i panoramę miasta. Rejs rozpoczyna się w porcie, gdzie pasażerowie wsiadają na łódź i wyruszają w malowniczą podróż w dół rzeki. Pierwszym przystankiem jest kultowy Zamek na Wawelu, dawna rezydencja polskich królów i królowych. Pasażerowie będą mieli okazję podziwiać zachwycającą architekturę zamku i poznać jego fascynującą historię pod okiem doświadczonego przewodnika. Płynąc łodzią w dół rzeki, pasażerowie mogą podziwiać panoramiczne widoki na najsłynniejsze zabytki Krakowa, w tym dzielnicę Kazimierz, Kładkę Bernatka i Bulwary Wiślane. Po drodze przewodnik przekaże ciekawe informacje historyczne i kulturowe na temat każdego z tych miejsc. Rejs kończy się w porcie, gdzie pasażerowie mogą zejść na ląd i samodzielnie kontynuować zwiedzanie Krakowa. Dzięki wspaniałym widokom i fachowemu przewodnikowi ten rejs statkiem jest obowiązkowym przeżyciem dla każdego, kto odwiedza Kraków.

Kraków: wycieczka autokarowa Hop-On Hop-Off po Krakowie

9. Kraków: wycieczka autokarowa Hop-On Hop-Off po Krakowie

Autobus Hop on and Hop off, znany z wielu europejskich stolic, w końcu dotarł do Krakowa. Z jego pomocą w wygodny sposób zwiedzisz najważniejsze miejsca w Krakowie. Do wyboru jedna wycieczka, a także bilety 24h i 48h dla tych, którzy chcieliby poznać królewskie miasto Kraków jeszcze bardziej. Aby lepiej zrozumieć odwiedzane miejsca, do Twojej dyspozycji jest audioprzewodnik w 7 językach. Zawsze możesz sprawdzić aktualną pozycję autobusu korzystając z tego linku: https://wowkrakow.pl/wowkrakow-hop-on-hop-off-bus/trasa

Z Krakowa: jednodniowa wycieczka do Zakopanego i opcjonalna kąpiel termalna

10. Z Krakowa: jednodniowa wycieczka do Zakopanego i opcjonalna kąpiel termalna

Odkryj najważniejsze atrakcje Zakopanego podczas tej jednodniowej wycieczki z Krakowa. Wjedź kolejką linową na Gubałówkę, aby podziwiać panoramiczne widoki, przespaceruj się urokliwymi Krupówkami w centrum miasta, spróbuj lokalnych potraw i zrelaksuj się podczas opcjonalnej wycieczki do łaźni termalnych. Wyjedź z Krakowa i odkryj piękno Tatr. Ciesz się jednym z najpiękniejszych widoków w Zakopanem, jadąc kolejką linową na Gubałówkę. Podziwiaj widoki na Tatry Wysokie po wizycie w schronisku i degustacji lokalnego sera i wódki. Odwiedź Krupówki, najpopularniejszy deptak w sercu naszej Zimowej Stolicy, gdzie możesz spróbować lokalnych potraw z tradycyjnych restauracji (koszt nie jest wliczony w cenę). Poczuj klimat górskiego regionu i ciesz się zwiedzaniem, zakupami i relaksem u podnóża Tatr. Po przejażdżce w Zakopanem zrób sobie przerwę na odpoczynek i zrelaksuj się w łaźni termalnej. Ciesz się odkrytymi i krytymi basenami, zjeżdżalniami, jacuzzi i nie tylko w sercu gór.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Tatry

Najciekawsze atrakcje

Tatry: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 271
Sortuj wg::
Strona 1 z 17

Niezwykłe doznania

Tatry: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Tatry

Tatry: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tatry? Kliknij tutaj.

Tatry: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 102 843 opinii

Wow! Cóż za niesamowite przeżycie i mogę szczerze powiedzieć, że jestem w 100% zadowolony, że zarezerwowałem tę wycieczkę. Zarezerwowałem to dla siebie i dwójki moich dzieci (11 i 7 lat) i oni też świetnie się bawili. Gregory był niesamowitym gospodarzem, bardzo cierpliwym i uważnym. Zaprzyjaźniliśmy się z czterema innymi osobami w minibusie, co zaowocowało niesamowitą, niezapomnianą podróżą. Gorąco polecamy przejażdżkę saniami na szczycie góry (po zejściu z kolejki linowej) i pyszną gorącą czekoladę z głównego pubu/kawiarni na szczycie. Bar w basenie w barach termalnych był kolejną atrakcją. Dla dzieci była to długa podróż tam iz powrotem, ale dzieci były zadowolone ze swoich tabletów i słuchawek. Naprawdę magiczny dzień, który chciałbym powtórzyć!

Wow wow wow!! Cóż za wspaniały dzień, który mieliśmy. Od początku do końca byliśmy pod niesamowitą opieką. Chciałbym podziękować zarówno Kristanowi, jak i Ericowi (kochamy cię) za twój niesamowity hosting. Od otrzymania poprzedniego dnia wiadomości o tym, jak będzie działać nasza kolekcja z naszego hotelu, po przyjazd do Zakopanego (z niesamowitym przystankiem na ser i wódkę), wskazówki, jak dostać się na górę, a następnie pozostawienie do wędrówki, potem udajemy się na termy i wreszcie nasz cudowny gest wody i rogalika. To było tak dobrze zorganizowane. Mieliśmy najlepszy dzień w historii!! Dziękuję za uczynienie go tak wyjątkowym x

Cała wyprawa od początku do końca była fantastycznym przeżyciem. Każdy aspekt dnia był niesamowity z tak relaksującym zakończeniem w gorących źródłach, gorąco polecam każdemu.

Wycieczka rewelacyjna, bardzo sympatyczny przewodnik Kuba

Świetny dzień od początku do końca. Wysoce zalecane