Tarquinia: najczęściej polecane atrakcje

Z Civitavecchia: Wycieczka do etruskiej Tarquinii z portu

Z Civitavecchia: Wycieczka do etruskiej Tarquinii z portu

Wycieczka wyrusza z portu Civitavecchia w dwóch różnych przedziałach czasowych (09:30; 10:30 codziennie od 15 kwietnia do 15 października). Po zaledwie 20 minutach jazdy otwartym autobusem anglojęzyczny przewodnik przedstawi i opowie Ci o Tarquinii i jej zwiedzaniu. Zjedziesz do wyjątkowego etruskiego parku podziemnego, gdzie po zatrzymaniu się na toaletę rozpoczniesz wizytę w środku i będziesz podziwiać odtworzone artefakty, które zostały starannie wykonane przez artystę Omero, znanego jako "ostatni z Etrusków". Zobacz grobowce, domy, przedmioty i sceny z życia codziennego. Zrozum kulturę Etrusków poprzez przedmioty, a także skomplikowane dioramy. Następnie masz czas wolny, aby skosztować lokalnych produktów lub po prostu zrelaksować się jak starożytni Etruskowie! Przy wyjściu zostaniesz odebrany otwartym autobusem, aby dotrzeć do Porta San Francesco, gdzie wysiądziesz gotowy do rozpoczęcia pieszej wycieczki po wąskich uliczkach średniowiecznego i renesansowego centrum miasta. Zobaczysz kościoły, majestatyczne mury, zabytkowe budynki otoczone zapierającymi dech w piersiach widokami i wiele więcej. Czas trwania tej pieszej wycieczki wyniesie około 1,5 godziny. Podczas wycieczki nasz asystent będzie gotowy wspierać Cię i towarzyszyć Ci na trasie. Po pieszej wycieczce będziesz mieć czas wolny (około 1 godziny) w centrum miasta przed powrotem do portu (02:30, jeśli rozpoczniesz wycieczkę o 09:30 i 03:45, jeśli rozpoczniesz wycieczkę o 10:30).

Z Civitavecchia: Tarquinia i wizyta na stronie Unesco z lunchem

Z Civitavecchia: Tarquinia i wizyta na stronie Unesco z lunchem

Odkryj miasto Tarquinia i odwiedź wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO etruską nekropolię, w której znajdują się grobowce namalowane ponad 3000 lat temu, z pomocą lokalnego przewodnika. Dowiedz się o niezwykłych dziełach sztuki w grobowcach, które powstały przed Rzymianami i dają wyjątkowy wgląd w starożytną kulturę i codzienne życie Etrusków. Opuść nekropolię i podążaj za swoim przewodnikiem do jednego z najbardziej imponujących muzeów Etrusków, znajdującego się w spektakularnym Palazzo Vitelleschi. Kontynuuj odkrywanie życia Etrusków i zobacz przedmioty z ceramiki, sztuki i rzemiosła, które wcześniej były wystawiane w Nowym Jorku i Paryżu. Zakończ swój czas w Tarquinia, relaksując się i delektując autentycznym włoskim lunchem w tradycyjnej lokalnej restauracji. Delektuj się wyjątkowymi i olśniewającymi smakami regionu Lacjum, aby idealnie zakończyć dzień odkrywania. Uaktualnij domyślną opcję wycieczki, aby zwiedzić również podziemne miasto Etruscopolis i zobaczyć ogromny podziemny kamieniołom z IV wieku pne, w którym odtworzono etruskie domy, i zobaczyć, jak wyglądało życie w czasach przed Rzymianami.

Z Civitavecchia: Wycieczka z degustacją wina Toskania-Latium

Z Civitavecchia: Wycieczka z degustacją wina Toskania-Latium

Wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem z portu Civitavecchia i odkryj kulturę winiarską Toskanii. Dowiedz się, jak produkowane są wyśmienite wina, odwiedzając historyczne winnice, niektóre z ograniczoną produkcją, ale wysokiej jakości, inne już otwarte na rynek międzynarodowy. Spaceruj wśród wspaniałych winnic, a my zamienimy się w nowoczesnych winiarzy, którym towarzyszyć będą typowe produkty tego pasa płaskiej ziemi, w połowie drogi między morzem a górami. Poznaj 2 lub 3 różne winiarnie, w zależności od wybranej opcji. Najpierw udaj się na farmę Roccapesta. Otoczona typowymi toskańskimi krajobrazami Maremma, jest to idealne miejsce, aby poznać i spróbować Morellino di Scansano i innych win produkowanych w tym regionie. Winiarnia oferuje szeroką gamę produktów, odpowiednich dla każdego podniebienia i okazji. Włoskie wina są znane na całym świecie, a te z Maremmy mają w sobie coś naprawdę wyjątkowego. Proponujemy prawdziwe doświadczenie zmysłów: podróż w celu odkrycia autentycznych smaków krainy, w której się zakochasz. Może to wulkaniczna gleba typowa dla tego obszaru, może to bryza pobliskiego Morza Tyrreńskiego, która pieści rzędy winorośli, może to miłość, jaką mężczyźni i kobiety z tego zakątka Toskanii wkładają w swoją pracę: jedyną pewną rzeczą jest to, że wina Maremma kryją w sobie wyjątkowy sekret, szczególny smak, którego nie da się opowiedzieć słowami, ale którego koniecznie musisz spróbować. Odkryjesz, jak produkowane są te wyśmienite wina, odwiedzając historyczne winnice, niektóre z ograniczoną produkcją, ale wysokiej jakości, inne już otwarte na rynek międzynarodowy. Będziesz spacerować wśród wspaniałych winnic, a my zamienimy się w nowoczesnych winiarzy, aby poznać wszystkie sekrety nektaru Maremmy, a następnie skosztować go w towarzystwie typowych produktów enogastronomicznych tego pasa płaskiej ziemi, w połowie drogi między morzem a górami. Przygotuj się na przeżycie niezapomnianego dnia, poznanie terytorium począwszy od lokalnych produktów, od ludzi, którzy tam mieszkają, od tradycji, które go ożywiają, a wszystko to zanurzone w bukolicznym krajobrazie poza czasem i przestrzenią, wśród krów Maremma, niekończących się przestrzeni winorośli i małych wiosek, w których zatrzymamy się, aby poznać więcej historii i innych tradycji tej krainy Toskanii, tak cennej i fascynującej.

Tarquinia: Prywatna wycieczka po nekropolii i muzeum z biletami

Tarquinia: Prywatna wycieczka po nekropolii i muzeum z biletami

Tarquinia była najważniejszym etruskim miastem w VII wieku pne i jest szczególnie znana z nekropolii Monterozzi (zwanej też Necropoli di Tarquinia), starożytnego cmentarza z czasów przedrzymskich , na którym pod zielonymi kopcami znajduje się ponad 200 malowanych grobowców. Odkryjesz imponujące sale wykute w skale, naśladujące etruskie domy (nekropolia dosłownie oznacza „miasto umarłych”), aby podziwiać jasne kolory używane przez starożytnych Etrusków do malowania krajobrazów, egzotycznych zwierząt i scen z życia codziennego. Dzięki naszemu kompetentnemu i pełnemu pasji przewodnikowi odkryjesz sekrety najpiękniejszych i najbardziej fascynujących grobowców: Grobowiec Lampartów ze scenami bankietowymi, które pokazują niesamowitą wolność etruskich kobiet, Grobowiec Łowiectwa i Rybołówstwa, który reprezentuje typowe zajęcia arystokracji, grobowiec Wojownika, w którym przedstawione są obrzędy pogrzebowe (w tym okrutne gry, które zainspirowały późniejsze walki gladiatorów)… Spacerując urokliwymi uliczkami Tarquinii, usianymi średniowiecznymi wieżami i wspaniałymi pałacami, dotrzesz do Palazzo Vitelleschi, w którym w Narodowym Muzeum Etruskim znajdują się najcenniejsze skarby starożytnego miasta: rzeźbione sarkofagi, freski, klejnoty ze złota i kamieni szlachetnych, i słynne skrzydlate konie!

Jednodniowa wycieczka Rzym: Tarquinia i Cerveteri, wycieczka po Etruskach

Jednodniowa wycieczka Rzym: Tarquinia i Cerveteri, wycieczka po Etruskach

Niedaleko Rzymu w północnej części starożytna cywilizacja znana była z zaawansowanego rzemiosła, zwłaszcza w dziedzinie metaloplastyki, rzeźby i ceramiki. Etruskowie mieli znaczący wpływ na rozwój wczesnego Rzymu. Najpierw odwiedzimy Cerveteri, a dokładniej Nekropolia Banditaccia w Cerveteri: Jest to jedna z największych i najbardziej znaczących nekropolii cywilizacji etruskiej. Pochodzi z IX wieku p.n.e. i składa się z tysięcy grobowców! Zwiedzanie trwa około 2 godzin. Z tym samym biletem możesz wejść do Museo di Cerveteri! Stamtąd przenosimy się do Tarquinia aby odwiedzić słynną etruską nekropolię i zwiedzić miasto! W obu miejscach znajdują się muzea (opcjonalna wizyta) W Tarquinia będziesz miał okazję zjeść lunch (opcjonalnie) Pojedziemy z powrotem do Rzymu około 17:00 - 18:00, klienci będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby cieszyć się zarówno Nekropolią (miejsca Unesco) miasto Tarquinia, a jeśli takie jest Twoje życzenie, także 2 muzea (każda wizyta w muzeum potrwa ok. 1 godziny) Wycieczka Etruschi odsłoni etruskie cuda w Tarquinia i Cerveteri. Poznaj starożytne nekropolie, bądź świadkiem wielkości tej urzekającej cywilizacji. Dwa miasta, dwie nekropolie, jedna niezwykła podróż. Zanurz się w etruskiej historii!

Z wycieczki Port Mystic Orvieto i umierające miasto Civita Bagnoregio

Z wycieczki Port Mystic Orvieto i umierające miasto Civita Bagnoregio

Ta wycieczka jest idealna dla tych, którzy chcą odkryć wyjątkowe miejsce na świecie z magiczną atmosferą i zapierającymi dech w piersiach widokami! Civita di Bagnoregio połączone z resztą świata trzystumetrowym mostem, podziemia Orvieto i Duomo to tylko niektóre z etapów, które sprawiają, że ta wycieczka jest wyjątkowa! Musisz również dodać lunch z typowymi włoskimi produktami Civita di Bagnoregio znajduje się w Toskanii na granicy Toskanii i Lacjum. Nazywane jest "umierającym miastem", ponieważ ziemia, na której stoi, powoli się rozpada i nieuchronnie zniknie, gdy ostatnie kawałki rozpadną się w spektakularnej Valle dei Calanchi poniżej. Wiedząc o tym i wiedząc, że nic nie można zrobić, aby temu zapobiec, sprawia, że Twoja wizyta jest jeszcze bardziej wyjątkowa, wieczna i ponadczasowa. Jest to uczucie, które czyni je wyjątkowym i cudownym dla ludzi, którzy doświadczyli umierającego miasta. Połączona z resztą świata trzystumetrowym mostem, Civita di Bagnoregio to urocza wioska, która sprawi, że poczujesz, że odwiedzasz świat, który już nie istnieje. Złożona ze starych domów, wąskich uliczek i otoczona pięknymi krajobrazami, odkryj spacer po scenach i historiach tego miejsca i wybierz zakątek, który najbardziej Cię zaintryguje. Możesz odkryć romański łuk przy wejściu do Civita, renesansowy pałac lub duży Piazza (który jest miejscem wyścigów osłów w pierwszą niedzielę czerwca i drugą niedzielę września i gdzie wszyscy pozostali mieszkańcy przychodzą wieczorami na spotkania towarzyskie).

Często zadawane pytania dotyczące: Tarquinia

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Tarquinia?

Najlepsze atrakcje to:

Tarquinia: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Tarquinia na deszczowe dni?

Najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Tarquinia na deszczowe dni to:

Tarquinia – zobacz wszystkie najlepsze atrakcje w pomieszczeniach na GetYourGuide

Tarquinia: Najciekawsze atrakcje

Tarquinia: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Tarquinia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tarquinia? Kliknij tutaj.

Tarquinia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(18 recenzji)